کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پرداخت وام با شرط و شروط و سود‌های تا 30 درصد

کدخبر:۱۴۱۳۶جمعه، ۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳:۰۸۴۴۲۶ بازدید

بانک‌ها و موسسات اعتباری در جدید‌ترین تحولات، ضمن رعایت نسبی نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار، ترفند‌هایی را در جهت تجهیز منابع و ...

بانک‌ها و موسسات اعتباری در جدید‌ترین تحولات، ضمن رعایت نسبی نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار، ترفند‌هایی را در جهت تجهیز منابع و کاهش هزینه‌ها از جمله سپرده‌گذاری اجباری و یا دریافت هزینه آبونمان به کار می‌گیرند.

بعد از آنکه بانک مرکزی سخت‌گیری‌هایی را در جهت کنترل نرخ‌های سود بانک‌ها اعمال کرد، به تازگی اغلب بانک‌ها نرخ‌های سود سپرده و تسهیلات را کاهش داده و به سطح نرخ‌های شورای پول و اعتبار نزدیک کردند. هر چند که برخی بانک‌ها مرز و تفاوت چندانی بین تسهیلات مبادله‌ای و مشارکتی قائل نمی‌شوند و در بسیاری مواقع تسهیلاتی که ماهیتا مبادله‌ای است را با سود 24 درصد پرداخت می‌کنند، اما نرخ سودی که برای تسهیلات اعلام و پیشنهاد می‌کنند، در اغلب بانک‌ها حداکثر 24 درصد است که نسبت به چند ماه پیش حدود 3 تا 4 درصد کاهش داشته است.

در این میان یکی از بانک‌های خصوصی که به تازگی مجوز فعالیت دریافت کرده و تا پایان سال گذشته هم حدود 9 هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهکار بود و با جذب سپرده‌ 27-28 درصدی حدود 3 هزار میلیارد تومان از این اضافه برداشت را تسویه کرده بود، در پاسخ به این سوال که نرخ سود تسهیلات شما چقدر است، به ما گفت: وام کالا و خودرو پرداخت می‌کنیم و نرخ سود آن 30 درصد است.

وی در واکنش به این که بانک‌های دیگر با نرخ‌های پایین‌تری تسهیلات می‌پردازند، گفت: آن بانک‌ها سود سپرده کمتری هم می‌دهند. ما سود بالاتر می‌دهیم و به همین دلیل سود تسهیلاتمان 30 درصد است.

کارمند این بانک ادامه داد: اگر سپرده‌گذاری کنید، نرخ سود به 25- 26 درصد کاهش خواهد یافت. بازپرداخت یکساله و سپرده به عنوان وثیقه نزد بانک تا پایان قرارداد می‌ماند.

همچنین یک بانک غیردولتی باسابقه هم ترفند اخذ آبونمان را برای جبران کاهش نرخ سود تسهیلات در نظر گرفته و مسئول اعتبارات یکی از شعب این بانک در پاسخ به سوال ما درباره نرخ سود تسهیلات وام خرید کالا می‌گوید: نرخ سود تسهیلات حدود 26 درصد است؛ نرخ اصلی 21 است اما با اضافه کردن آبونمان به 26 درصد می‌رسد. 

البته در مراجعه دیگری که به این بانک شد، نرخ سود تسهیلات 29 درصد اعلام شد که به نظر می‌رسد در قالب سود 24 درصدی عقود مشارکتی بوده است، بنابراین در این بانک باسابقه 5 درصد علاوه بر سود تسهیلات، آبونمان دریافت می‌شود. 

* سپرده‌گذاری اجباری از معادل 15 درصد تا سه برابر تسهیلات

اما پدیده‌ای که فراگیر شدن آن فرایند دریافت تسهیلات را برای مردم با مانع جدی مواجه کرده، بحث سپرده‌گذاری متقاضی تسهیلات به نسبتی از تسهیلات پرداختی در بانک است. این مساله در اکثر بانک‌ها رایج شده و به هر بانکی مراجعه می‌کنیم، سپرده‌گذاری و خواب پول را یکی از شروط پرداخت تسهیلات عنوان می‌کنند.

به عنوان نمونه یک بانک دولتی اینگونه توضیح می‌دهد: وام تعمیر مسکن، کالا و خرید خودرو با نرخ سود 21 درصد پرداخت می‌کنیم. 3 برابر پولی را که سپرده‌گذاری می‌کنید را بعد از 6 ماه می‌توانید تسهیلات بگیرید.

یک بانک خصوصی هم به ما پاسخ می‌دهد: 10 تا 20 میلیون تومان وام تعمیر مسکن با نرخ سود 24 درصد می‌توانید دریافت کنید. معادل 15 درصد تسهیلات به عنوان وثیقه نقدی از حساب کم و مسدود شده و تا پایان سررسید تسهیلات، در بانک می‌ماند.

دقیقا همین شرایط برای یک بانک خصوصی دیگر که به آن مراجعه کردیم، مطرح شد. سود 24 درصد، سپرده‌گذاری معادل 15 درصد وام.

یک بانک دولتی دیگر هم روش جدیدی برای پرداخت تسهیلات اتخاذ کرده است. کارمند مسئول اعتبارات بانک شرایط پرداخت تسهیلات را اینگونه توضیح می‌دهد: یک حساب سپرده با مبلغ یک میلیون تا 30 میلیون تومان باز می‌کنید و تا 4 ماه این پول در حساب می‌ماند. بعد از سپری شدن 4 ماه همان مبلغ را تسهیلات با سود 17 درصد می‌گیرید. بازپرداخت آن هم 18 ماه تا 21 ماه است.

وی ادامه می‌دهد: البته به این سپرده‌گذاری شما در قالب سپرده‌ کوتاه مدت سود هم تعلق می‌گیرد.

یک بانک خصوصی دیگر، شرایط جالبی را برای پرداخت پرداخت تسهیلات بیان کرد: اگر وثیقه ملکی ندارید باید معادل 125 درصد تسهیلات درخواستی، سپرده‌گذاری کنید. نرخ سود تسهیلات 24 درصد است. اگر وثیقه ملکی ارائه کنید، باید معدل حساب مالی شما حداقل معادل 20 درصد تسهیلات باشد.

به گزارش فارس، همانطور که گفت‌وگوی ما با شعب بانک‌های مختلف نشان می‌دهد، نرخ سود تقریبا به چارچوبی که شورای پول و اعتبار تعیین کرده، نزدیک شده است اما روش‌های دیگری برای کاهش هزینه تمام شده پول اتخاذ کرده‌اند.

این روش باب شده در شبکه بانکی در عمل هزینه دریافت تسهیلات برای مشتریان را به نرخ‌های بالاتر که سال گذشته وجود داشت باز می‌گردند.

به نظر می‌رسد، با توجه به اینکه بانک‌ها برای سپرده‌های یکساله و بیشتر 20 درصد سود پرداخت می‌کنند، با مطالبات معوق مواجه‌اند و همچنین بخشی دارایی‌هایشان ملک و زمین است و در شرایط فعلی بازار فروش ندارد، چنین شرایطی را برای آنها به وجود آورده و هزینه تامین مالی را بسیار زیاد کرده است.

از طرف دیگر بانک‌ها برای اینکه با بازرسی‌های بانک مرکزی با مشکل مواجه نشوند، ضمن رعایت نسبی نرخ‌های سود تسهیلات، روش‌های دیگری به کار بسته‌اند تا علاوه بر کاهش کاهش هزینه‌ها، منابع کم هزینه‌تر و بیشتری را جذب کنند.

شاید به همین دلیل بود که اصلاح نظام بانکی مجددا در دستور کار دولت قرار گرفت چرا که ساختار فعلی بانک‌ها مانع از تجهیز مناسب منابع شده و میل بانک‌ها به سمت افزایش نرخ‌های سود بوده و رقابتی در جهت کاهش نرخ سود دیده نمی‌شود.

در بند الف نامه رئیس جمهور به معاون اول برای موارد اصلاحی نظام بانکی آمده است:

- ساماندهی مناسب تأمین مالی کوتاه مدت و میان مدت فعالیت‌های اقتصادی از طریق نظام بانکی

- ساماندهی تأمین مالی بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی کوچک و متوسط و همچنین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی از طریق نظام بانکی

- بازگرداندن مطالبات غیرجاری به ویژه مواردی که از چرخه تولید خارج شده‌اند و کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به سطح استانداردهای قابل قبول بین‌المللی

- ایجاد زمینه رقابت در فعالیت‌های اقتصادی و بنگاه‌داری و توجه به استانداردها و نصاب قابل قبول در صورت‌های مالی بانک‌ها و بنگاه‌های تسهیلات گیرنده

- انتظام‌بخشی به بازار پول از طریق بکارگیری کلیه ظرفیت‌های نظام در جهت ساماندهی هر چه سریع‌تر مؤسسات اعتباری غیرمجاز و اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از این گونه فعالیت‌ها

- افزایش قدرت وام دهی بانک‌ها از طریق افزایش سرمایه‌ نقدی توسط سهامداران دولتی و خصوصی در حد استانداردهای بین‌المللی و سایر اقدامات ضروری مرتبط

به گزارش فارس، هر چند که نباید نسبت به برخی اقدامات غیرقانونی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با نرخ‌های سود بالاتر از مصوب شورای پول و اعتبار عبور کرد و اقدامات نظارتی بانک مرکزی باز هم ضروری است اما رفتار بانک‌ها نسبت به اجرای نرخ‌های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار، نشان می‌دهد، تا ساختار مالی بانک‌ها اصلاح نشود، هزینه تامین مالی بالا خواهد بود و همین مانع بزرگی بر سر راه کاهش نرخ سود است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کارمند: 1394/5/913:35:40،
41
19
خداوکیلی یعنی تدوین یک قانون بدون اشکال اینقدر سخته که هر قانونی گذاشته میشه هزار راه دررو داره
به نظر من یک تیم از همین بوبچه های کامنت گذار در ایرانجیب جمع بشن قانون بهتری میتونن تدوین کنن
محمد: 1394/5/913:36:32،
40
22
بانک ثامن الحجج سپرده 26% دارم وامی ک میدن 32%
بانک ارمان سپرده دوساله وا میکنهو32% وامی ک از رو سپرده میده 38% !!!
نيشابوري: 1394/5/923:48:10،
32
24
ارمان و فرشتگان كم اوردن،
مواظب سپردهاتون ياشين كه اگر دير بجنبيد سوخت ميشه
ارمان و فرشتگان همين الان قادر به پرداخت مبالغ روز شمار نيست ديگه خدا به داد سپرده هاي مدت بالا برسه
الان اگه بري اونجا فقط روزي ٥٠٠ تومان بهت ميدن ، اين يعني اينكه شما يك ماه از كار و زندگي بيوفتي تازه ٣٠ روز ١٥ تومان ميتوني بگيري كه اين فاجعه هستش
تا اخر سال كلكشون كنده هست ، حتي اگه مجوزشون بگيرن بازم با حجم تقاضا از طرف سپرده گذارا مبالغ بالا مواجه ميشن كه اونجا بازم نميتونن پوشش بدن
خدا به مبالغ بالاها برسه
سپرده گذار: 1394/5/1008:31:55،
11
18
انشاءالله ارمان- فرشتگان هم مثل نور تا دو ماه دیگه مجوزشو میگیهر تا این بانکی های ورشکسته دولتی انقدر شایعه نپرونن.
دولت تدبیر : 1394/5/913:43:52،
31
15
آفرین به این تدبیر
اقای طیب نیا خیلی خوب داری نبض اقتصاد را کنترل میکنی از قشر فقیر و متوسط 30 درصد سود میگیری و 26 درصدشا میدی به قشر مرفه و بقیشم به بانک
بهلول حكيم: 1394/5/913:51:04،
38
19
تو آموزه هاي ديني ما نزول و ربا رو به شدت منع كرده و وعده آتش دوزخ رو داده... بانكداري هاي ما به هيچ وجه به اسلام ناب محمدي عمل نميكنه كه تو ملع عام نزول ميدن!! مقصد اين گناه چيست؟
به اميد روزي كه نزول نباشه
متوجهید؟: 1394/5/919:06:36،
25
16
مشکل ما از قرن 7 میلادی شروع شد؟
وحيد يوسفي: 1394/5/914:23:55،
34
22
خيلي مضحكه. اين همه سود واسه يه وام ناچيز.
واقعا شرم آوره.
تا كي آخه؟
Hamid: 1394/5/914:34:12،
25
18
سلام
الان کدوم موسسه یا بانک وام خوب میده ؟
ده تا بیست میلیون؟
علیرضا: 1394/5/914:42:42،
33
16
کدوم بانک یا موسسه سود بیشتری میده ؟

کسی میدونه بگه من سود بالای ۲۰% منظورمه
کیا: 1394/5/915:17:05،
26
18
من سپرده 27 درصد در موسسه ثامن دارم
چندروز پیش وام بدون معدل خواستم گفتند بهت میدیم 30درصد به شرط اینکه کل قراردادسپرده فسخ و 25درصد بشه!!!
افسوس: 1394/5/915:46:37،
33
14
جوک سال : بانکداری اسلامی ایران
ارمان: 1394/5/915:52:54،
54
56
سود بانکی حلاله++
حرامه_ _ _
پاسخ به آرمان ....: 1394/5/919:17:41،
27
11
جنسی که دولت قبل ده برابر کرد و این دولت تدبیر و امید داره بالاتر میبره و از مردم میگیره آیا حلال است ؟
سود بانک در مقابل این تورم و گرانی باید ۱۰ برابر شود و نه بیست درصده سالیانه
حسینقلیخان: 1394/5/1008:55:11،
25
8
فارغ از مسائل دیگر در حکومتی که داعیه اسلامی بودن دارد حکم شرع بنا به حلال بودن سودهای بنگاه اقتصادی که در قالب شراکت نامه یا بیع نامه که در زمان سپرده گذاری با شما منعقد میکنند دارد . شما در کاغذهای فرمالیته ای که امضاء میکنید به موسسه مالی وکالت میدهید که با پول شما در سرمایه گذاریهای اقتصادی شرکت کند و سود ان را پس از کسر هزینه های بانک به حسابتان واریز کند اما در عمل اینگونه کار صورت نمی پذیرد ولی بهر حال تخلف انها سود شما را از نظر شرع حرام نمیکند مگر اینکه اطلاع واثق داشته باشید که این سود از راه حرام ابتیاع شده باشد .
بهر حال دیگر در این اقتصاد تورمی سود و رباه و بهره دیگر معنی نمیدهد همه چه سپرده گذار چه وام گیرنده خرد ضرر میکنند و سود اصلی را دولت بوسیله بانک مرکزی بابت چاپ کردن اسکناس و تزریق نقدینگی بدون پشتوانه و وام گیرندگان خاص رانتی میبرند .
ali: 1394/5/916:18:41،
26
19
مسخره است
حامد: 1394/5/916:50:55،
34
23
دلیل تورم در همه کالاها و تمام بدبختی ها و کاهش تولید و افزایش دلالی و فقر و.... نزول خوارها هستند و به زودی خدا همشون رو نابود میکنه ان شاالله
جهان: 1394/5/917:16:21،
37
18
شمادرموردفرمول تعیین سودوقسط سوال کنید!!من خودم 30 ساله که هرکسی وامی درخواست میکرد طبق فرمول همیشگی مبلغ دقیق قسط وبهره ی اونو دقیق براش محاسبه میکردم حتی ریال آخربابانک مطابقت داشت ولی سال قبل ازبانک رفاه وام 40 م گرفتم 4 ساله باسوداسما 25درصدکه بایداقساط 1250000ت میشدباگمال تعجب دفترچه اقساطوکه داددستم دیدم 1340000 ت یعنی دقیقا 30 درصدشده !!!ازشون پرسیدم گفت شمابافرمول قبلی محاسبه کردی !! اززمان احمدی نژادطبق فرمولی بنام جهانی محاسبه میشه پرسیدم خوب بدین فرمولشو متاسفانه جواب دادماهم نمیتونیم درمرکزحساب میکنند میفرستند چونکه ماشین حساب مهندسی میخوادوماهم نمیفهمیم گفتم خوب ببینم دفتربخشنامه هاروبازکردگفتش عکس بگیر!!!خلاصه رفتم بانک مسکن اونهم همینو گفت بعدفهمیدم ملت بیچاره که ازاین چیزاخبرندارن!! درحالیکه این فرمول مال بانکهای دنیاست که بهره 3و4درصددارن ولی برای ما هر5درصددقیق 1 درصد
اضا
رضا: 1394/5/1010:59:11،
15
16
قسط شما دقيقاً مي شود: 1326280 تومان
جهان: 1394/5/917:17:44،
43
20
اینهم یکی دیگه ازخیانتهای پنهان اون مردنوربود
میثم: 1394/5/917:18:59،
28
51
کدوم بهتره ؟
ملک+++++
سود بانکی-----
حسینقلیخان: 1394/5/1009:10:02،
21
15
متاسفانه برای من یا خوشبختانه برای جامعه ملک ساخته شده نوساز تا سه سال دیگر رشد انچنانی نخواهذ داشت زمین و کلنگی که افت هم خواهد داشت .
[جهان: 1394/5/917:53:05،
28
12
تومتن قبلی جانشدفرمول قبلی روکه 50 ساله محاسبه میشدتوی همه بانکها: 2400 / مدت ماه+1 * نرخ * سرمایه= سود مدت/سود+سرمایه = قسط ( 20416666667= 2400 / 49 *25* 400000000
ارش: 1394/5/920:23:59،
18
10
این سیاست خود دولت جهت کنترل تورم از طریق کاهش تقاضاست چون وقتی بهره وام پایین باشه همه می خوان وام بگیرن و یه چیزی باهاش بخرن و سود کنن ولی وقتی سود وام بالا باشه دیگه به صرفه نیست و منصرف میشن و باعث کاهش تقاضا میشه. شرایط گرفتن وام هم سخت کردن من خودم کارمند هستم قبلا با به ضامن بازاری تا سی تومن بهن وام میدادن الان رفتم بانک بعد سپرده گذاری و تشکیل معدل برا بیست تومن بهم میگن باید دوتا ضامن کارمند با گواهی کسر حقوق بیاری یعنی عملا میگن وام نمیدیم
تقی: 1394/5/921:20:42،
18
24
دلار ثابت بلکه قیمتش رو به پایین . طلا ثابت بلکه قیمتش رو به پایین . سود بانکی از 20 درصد تا 32 درصد در داخل کشور .. در خارج سود بانکی از منفی تا نیم درصد ..این یعنی شما 20 تا 32 درصد سود انگار از دلار یا طلا میگیرید که در هیچ جای دنیا که یک اقتصاد دان دیپلمه داشته باشه وجود نداره ..نتیجه با وجود طیب نیا وسیف ونیلی که اقتصاد این کشور را اداره میکنند بدون معطلی همه کارها تعطیل وسرمایه ها در بانکها خوابیده و مملکت در رکود گرفتار میشود که شده است سوت تعطبل سرمایه گذاری بخش خصوصی را بزنیدویک جایزه نوبل به طیب نیا وسیف ونیلی بدهید بعد همه بریم بخوابیم وسود بانکی بگیریم وبگیم چرا کشور جلو نمیره ؟
حسینقلیخان: 1394/5/1009:07:25،
21
15
این سودها جواب سپرده گذارانی است که یک شبه ارزش سرمایه انها به یک چهارم نقلیل یافت و حالا تا 10 سال طول میکشد تا ارزش ان در صورت نبودن تورم یر به یر شود .
مثلا من یک ملک خریدم و اپارتمان ساختم دروغ نگم سرمایه من ظرف دوسال 2.5 برابر شده البته فعلا خریدار ندارد .حالا من مجبورم مقداری از پول ساخت را که نداشتم به بانک سود بدهم حدود 15 درصد منفعت این دوساله میشود .
البته من با رهن دادن این بهرده دادن را فک کردم و باز هم میماند خواب سرمایه اصلی که اگر تا سه سال ان را تبدیل به احسن نکنم میشه همان قیمت دلار در زمان شروع سرمایه گداری .
پس ببینید هیچکس سودی در این اقتصاد نمیبرد مگر انها که توان زد و خورد سریع دارند و بانک مرکزی .
محسن: 1394/5/1000:52:21،
19
19
بانك كارافرين اصفهان به من وام با ٢٩درصد سود داده خدا ازشون نگذره از نزول بدتره
حسینقلیخان: 1394/5/1008:56:59،
13
17
چرا گرفتی اگر نزول حساب کنی هم دهنده هم گیرنده نزول در آتش جهنم خواهند سوخت .
دهنده که موسسه حقوقیه اما خدا به داد شما برسه تو جهنم .
خلکا: 1394/5/1008:14:54،
22
15
موسسه نور (کارسازان) نيز تقش دراومد. زماني که غيرمجاز بود رفتار کارمنداش و سودش خوب بود، الان که با سپرده ها و اعتماد ريسکي ما مجاز شد، برداشته يکطرفه سوداشو کم کرده و وقتي سئوال مي پرسي رفتار غيرمحترمانه داشته و در برابر اين تهديد که پولمو از موسسه ميکشم بيرون پوزخند ميزنند. سود وامهاشون اما هيچ تغييري نکرده. آهاي مردم اين موسسه نيز خرشون از پل گذشت.
بانکی: 1394/5/1015:28:36،
15
16
فهمیدی چی گفتی . این که نمیگن تقش در اومده . اتفاقا" نشان از صلابت موسسه میدهد که میتواند با دادن سود پائین سرپا باشد .
مهدی: 1394/5/1017:55:59،
16
12
بانک اقتصاد نوین 28 درصد سود تسهیلات و قبلا هم همینطور بود و به نوعی میشه گفت بانک مرکزی ........ نداره.
پاسخ: 1394/5/1022:25:24،
13
10
بانکی است پر ادعا اما بی بخار. ریالی در آن گذاردن دور از خرد است
جمشیدیان: 1394/5/1020:07:36،
22
18
من در آرمان سپرده یکساله 30 ٪باز کردم فقط برای مشتریان آشنا باز میکنه گفتند اگر آشنا داری بیار باز می کنیم.محرمانه باشه............
مجید: 1394/5/1020:08:47،
19
18
بانک قوامین وام با سود 30 درصد می دهد چه کسی رسیدگی میکند؟؟؟
تاج بخش: 1394/5/1101:13:13،
21
15
الان بانک پارسیان وام میده 24 % سود میگیره 13.3 درصد از مبلغ وام رو بلوکه میکنه تا سود بیاد بشه همون 30 %. مضاربه هم برداری باز 24 % سود میگیره 26.6 % از کل وام رو بلوکه میکنه مابقی پول در اختیارتونه. آیا این بود آرمان انقلاب و بانکداری اسلامی؟!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار