کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قيمت خودرو را به توافق هسته‌ای گره نزنيد

کدخبر:۱۳۶۳۷یکشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵:۲۴۶۹۵۹ بازدید

درحالی كه مشتريان انتظار كاهش قيمت را از بازار خودرو مي‌كشند. رييس شورای رقابت در نشست خبری كه به صورت مجازی برگزار شد، مساله افزايش قيمت ...
قيمت خودرو را به توافق هسته‌ای گره نزنيد

درحالی كه مشتريان انتظار كاهش قيمت را از بازار خودرو مي‌كشند. رييس شورای رقابت در نشست خبری كه به صورت مجازی برگزار شد، مساله افزايش قيمت و كاهش قيمت براساس نتيجه توافق هسته‌يي را رد كرد و در پاسخ به سوال تعادل گفت: افزايش قيمت خودرو هيچ ربطي به توافق هسته‌يي ندارد و بعد از توافق هسته‌يي بايد يك زماني بگذرد تا اقتصاد در ريل مناسبش قرار گيرد. در دستورالعمل تنظيم قيمت اطلاعاتي ازجمله تورم‌بخشي، متغير كيفيت و بهره‌وري در سال گذشته است.

اگر توافق صورت بگيرد، كمك مي‌كند براي سال‌هاي آينده كه وضعيت نقل‌وانتقال پول و سرمايه‌گذاري و كل اقتصاد بهبود يابد و اقتصاد از وضعيت سردرگمي خارج شود، از بي‌برنامگي دربيايد.  وي همچنين ادامه داد: حتي سرمايه‌گذاران داخلي در انتظار هستند تا ببيند چه اتفاقي رخ مي‌دهد. هرچه كه اقتصاد ثبات داشته باشد و چه توافق شود چه نشود، آن زمان مي‌توان برنامه‌ريزي كرد. ولي حالا همه در انتظار نتيجه توافق هستند. اين بدترين وضعيت براي اقتصاد كشور است.

رضا شيوا در پاسخ به سوال ديگر تعادل در رابطه با استعلام از مجلس گفت: ما چندين جلسه در مجلس داشتيم و درعين حال نوشتاري كه ارسال شده بود، گنگ بود. اما با اين حال مشخص شد مسوول تمام بازارهاي انحصاري شوراي رقابت است و تنظيم دستورالعمل هم براي اين بازارهاي انحصاري شوراي رقابت است.   وي درخصوص قيمت‌گذاري خودروها و اين احتمال كه آيا شوراي رقابت ازسوي فعالان بازار تهديد شده است، با رد اين فرضيه گفت: خير اينگونه نبوده و قانون مصوب مجلس در اسفندماه سال گذشته به صراحت در ماده 22 طرح مطلب نكرده بود، از اين جهت استفسار قانون صورت گرفت.

وي همچنين در پاسخ به سوال بعدي ما درخصوص تعيين قيمت خودرو با ورود خودروسازان خارجي گفت: طي صحبت‌هايي كه با وزير محترم صنعت داشته‌ايم، خيلي از خودروسازان خوب دنيا آمادگي خود را براي ورود به بازار ايران كرده‌اند و همان‌طور كه مي‌دانيد در دنيا هم ركود در صنعت خودروسازي وجود دارد و چه بازاري بهتر از بازار ايران خواهد بود. ورود خودروهاي خارجي وضعيتي را ايجاد كنند كه به نفع كشور و اقتصاد است. چراكه چندين سال است ما از تكنولوژي روز دنيا عقب مانده‌ايم. يكي از دلايل عمده رونق بازار خودروهاي وارداتي كيفيت و طراحي و مدل‌هاي جديد است لذا بايد به سمتي حركت كنيم كه خودروسازهاي خارجي با خودروهاي داخلي ادغام شود.


 حضور سرمايه‌گذاران باعث از بين رفتن انحصار

رييس شوراي رقابت همچنين ادامه داد: اينكه ما بخواهيم به انحصار خودرو پايان دهيم كار راحتي نيست. زماني مي‌توانيم انحصار را از بين ببريم كه وضعيتي كه انحصار را به وجود آورده از بين ببريم اگر شركت‌هايي كه توليد‌كننده هستند و با هم تباني كرده‌اند آن تباني را از بين ببريم. در اين راستا بايد تعداد شركت‌هاي خودروسازي را افزايش دهيم تا انحصار از بين برود كه اين مساله به راحتي صورت نمي‌گيرد. براي رقابتي كردن بازار خودروهاي زير 2500سي‌سي بايد يك يا دو سرمايه‌گذار ديگر بيايند و خودروهايي با آن وضعيت توليد كنند.

وي ادامه داد: مدل ديگر رفع انحصار از بازار خودرو اين است كه واردات خودرو سبك را تسهيل كنيم. ولي متاسفانه به دليل تعرفه بالايي كه براي ورود اين نوع خودروها وجود دارد، قيمت آنها خيلي بالاتر از خودروهاي داخلي است و نمي‌توانند رقابت كنند. شيوا افزود: شورا پيشنهاد كاهش تعرفه را در سال گذشته داد كه مورد تاييد هيات‌وزيران قرار نگرفت و دليل عمده آن اين است كه همه دست‌اندركاران و شوراي رقابت نمي‌خواهند واردات افزايش يابد و به دنبال اين هستيم كه كيفيت كالاهاي داخلي افزايش بيابد و بتوانند رقابت كند.


 حذف انحصار كار آساني نيست

رييس شوراي رقابت تاكيد كرد: حذف انحصار كار راحتي نيست و به راحتي قابل دسترسي نيست. در رابطه با اينكه توافق شود يا نشود قانون‌گذار باتوجه به فصل نهم اصل44 قانون اساسي وظايفي را برعهده شوراي رقابت گذاشته است كه بايد به اجراي آن اهتمام كنيم.  شيوا بااشاره به اينكه تمام خودروها را شوراي رقابت نرخ‌گذاري نمي‌كند، گفت: خودروهاي كه زير 2500سي‌سي هستند را قيمت‌گذاري مي‌كنيم. به نوعي ما خودروهايي با سايز كوچك و متوسط كه در كشور رقيب ندارند و توسط دو خودروسازي بزرگ كشور توليد مي‌شوند. در واقع خودروهاي كوچك در يك كارخانه و خودروهاي متوسط در يك كارخانه ديگر توليد مي‌شوند. چون بيش از 75درصد ميزان توليد داخلي را اين دو خودروساز انجام مي‌دهند، بنابراين شورا تشخيص داده است كه بازار خودروهاي زير 2500سي‌سي با اين مشخصات انحصاري است و همان‌طور كه اگر يك بازار انحصاري باشد، قانون‌گذار به عهده شورا گذاشته است كه دخالت كند. از آن زماني كه شورا دخالت كرده است، وضعيت خودروهاي اين خودروسازان خيلي بهتر شده است.


 شوراي رقابت دست واسطه‌ها را كوتاه كرد

وي بااشاره به عملكرد شوراي رقابت گفت: از عملكردهاي مثبت ورود شوراي رقابت به قيمت‌گذاري اين است كه ما توانستيم توليد‌كنندگان را به افزايش توليد تشويق كرديم و قراردادها را منصفانه كرديم، حاشيه بازار و دلالگري و واسطه‌گري را از بين برديم. قيمت‌گذاري‌ها در سايت‌ها مشخص است به اين ترتيب كه قيمت كارخانه و بازار را مي‌توانيد، ببينيد. به همين دليل كسي سرگردان نيست و قيمت‌هاي آنچناني را نمي‌بينيم. بنابراين شوراي رقابت باعث آرامش مردم شده است كه حدود 3درصد در سال گذشته افزايش قيمت داشتيم. درحالي كه تورم 30درصدي را در سال گذشته شاهد بوديم.


 تعيين قيمت خودرو در مردادماه

شيوا افزود: قيمت‌هاي خودروهاي زير 2500 سي‌سي باتوجه به دستورالعملي كه سال گذشته داديم، براساس آن دستورالعمل قيمت‌ها در سايت‌ها درج شده و مشخص است. ولي براي سال جديد هنوز به اين جمع‌بندي نرسيديم كه دستورالعمل‌تنظيم قيمت را ارائه دهيم، دليلش هم اين است كه چون به پايان دوره 6ساله شوراي رقابت رسيده‌ايم و درحال حاضر جلسه نداريم و نخستين جلسات در مردادماه برگزار خواهد شد. اين بحث را مطرح كنيم، ببينيم در سال جديد وضعيت قيمتي چگونه خواهد بود. در نخستين جلسه شوراي جديد بحث دستورالعمل براي خودروهاي داخلي براي سال 94 را بررسي خواهيم كرد.  وي افزود: چند ماه پيش با وزارت صنعت صحبت كرديم كه وضعيت خودروهاي وارداتي مناسب نيست و اگر قرار باشد تنها نمايندگي‌ها ورود كنند، اين از وضعيت رقابتي خارج و انحصاري مي‌شود. قرار بر اين شد نمايندگي‌ها خدمات پس از فروش را به افراد حقيقي و حقوقي كه علاقه‌مند هستند، خودرو وارد كنند بايد خدمات پس از فروش را از نمايندگي‌ها خريداري كنند.


 ارزيابي از فروش خدمات پس از فروش

رييس شوراي رقابت از ارزيابي‌هاي شوراي رقابت براي فروش خدمات پس از فروش از طريق نمايندگي‌ها خبر داد و گفت: ارزيابي‌هايي كه كرديم نمايندگي‌ها خدمات پس از فروش را نفروختند. اگر نمايندگي‌ها خدمات پس از فروش را نفروشند و آنها نتوانند خودرو وارد كنند. در آن صورت وضعيت خودروهاي وارداتي انحصاري خواهد بود كه در آن صورت شوراي رقابت دخالت خواهد كرد.

وی در پايان گفت: حالا ما منتظر هستيم، وزارت صنعت جلسه‌يي با اين نمايندگي‌ها بگذارد، اتمام حجت كند و اگر ديديم كه اينها خواهان فروش خدمات پس از فروش نيستند. براساس قانون خودرو وارداتي بايد خدمات پس از فروش داشته باشد لذا مي‌توانيم خودروهاي وارداتي را هم در زمره كالاهاي انحصاري قرار دهيم و شوراي رقابت در قيمت‌گذاري‌ها نظارت خواهد كرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

S&G: 1394/4/2123:22:06،
113
22
عه اینجوریاست،موقع تحریم و به بهانه مشکلات ارزی قیمت خودرو رو 3 برابر کردید حالا که تحریم میخواد برداشته بشه باید چند ماه بگذره تا اقتصادتون تو ریل قرار بگیره؛نخیر فس فس نکنید قیمت ها سریع باید به قبل برگرده؛همین الانشم این 2 تا لگن ساز بزور سر پا هستن...
رو که نیست!!!!
بابک: 1394/4/2209:50:27،
65
14
شورای رفاقت هیچ کاری برای مردم نکرده مردم پول ندارن و تحریمم کردن قیمت بازار اومده پایین نقش شورای رفاقت چیه؟
آرش: 1394/4/2209:50:33،
29
26
قیمت خودرو مسلما بر نمیگرده به قدیم! چرا چون ریال ارزشش نسبت به اون موقع یک سوم شده! و مشکل اصلی اینه نه تحریم
من: 1394/4/2210:45:28،
23
15
ژست هم گرفته خيلي مردم خوششون مياد!!!
برادر من آيا اين حقوقي كه ميگيري كاري نبايد بكني برا مردم؟؟!!
مردم خودشون شعورشون ميرسه
واقع بین: 1394/4/2211:18:40،
15
18
عزیزم هر وقت دلار به قیمت قبل برگشت که بر نمیگرده ، ماشین هم ارزون میشه ، به همین خیال باش ، دارن دلار دولتی رو میرسونن به دلار آزاد اونوقت تو تو خیال برگشت ماشین به زمان قیمت دلار 1200 هستی!!!!
مبین90: 1394/4/2213:10:25،
13
13
شورای رفاقت با خودروسازها اگه شما خودتو کنار بکشی قیمت خودرو خود به خود می آد پایین پس بی زحمت خودتو نخود هر آش نکن
رضـا: 1394/4/2217:50:20،
21
12
دیگه وجدانا آدم حالش ازین قضیه تعیین قیمت خودرو که همیشه شورای رفاقت با خودروسازا میگه، بهم میخوره !
کاش دستور منحل شدن این شورا صادر میشد تا خیال همه راحت بشه !
سيا: 1394/4/2313:55:54،
16
10
از همون اولم همه به شما ميگفتن شوراي رفاقت،خوب شد كه چهره ي واقعيتون رو بيش از پيش واسه مردم رو ميكنيد، ٢٠٦ ١٠ تومني تو تحريم شد ٤٠ ميليون هرجا نشستيد گفتيد اااي تحريم اااي قطعه،حالا هييييييييييچ ربطي به توافق و برداشتن تحريما نداريد نه؟؟؟؟؟؟؟؟تف به ذات شيطان رانده شده...
نیما: 1394/4/2123:22:11،
24
51
نه دیگه الان یه سری منتظر پراید 5 تومنی هستن !

یه سری هم منتظر بنز 60 تومنی !

چطوری دلتون میاد دل اینا رو بشکنین ؟!
محمد: 1394/4/2123:23:25،
20
32
الان بالاخره چيكا كنيم بخريم نخريم واستيم وا نستيم خداييش ديگه نميدونم بايد صبر كرد يا نه
حداقل اگه قراره گرون شه زودتر بگن كه تو اين بازار خراب بهتر ميشه خريد كرد ما خريدمونو بكنيم
امید: 1394/4/2123:23:51،
45
15
آب پاكی رو ریختن رو دستمون هیچی ارزان نخواهد شد متاسفانه!!!!
Soheil: 1394/4/2123:28:20،
45
11
شوراي رفاقت!!!
مهران: 1394/4/2123:29:04،
73
13
قیمتها رو ول کنید پراید بره بشه پنجاه میلیون پژو بشه هشتاد تومن , اما از اونور مرز ها رو بازکنید ببینم کدوم مغز ... خورده ای ریالی میده ب این لگناتوناونایی ک مناطق آزاد هستن حالشو میبرن راحت شدن ازدست فرغوناتون.به امید منطقه آزادی ایررررران
امین: 1394/4/2216:00:22،
18
14
حالا مرز هارو هم باز نکنن زیاد فرق نمیکنه کلا دیگه کسی لگناشونو نمیخره
میثم: 1394/4/2123:34:22،
47
12
دیگه چه توافق بشه چه نشه ماشین مرده چه سواری چه کامیون ..‌ مردم پول زیادی ندارن !!!! جمع کن بابا
ali: 1394/4/2123:36:15،
52
11
خدا ازتون نگذره که نمیذارین مردم از کمترین حقشون بهرمند بشن...
تعرفه گمرک رو میبرین بالا که حمایت از کی بکنین ؟!
از دو تا خودرو ساز در پیت ا.خ و س به قول خودتون ؟؟؟
hamiiiiid: 1394/4/2123:37:45،
31
12
باش تا صبح دولتت بدمد !!!!!!!!!!
زهي خيال باطل...............
رسول : 1394/4/2123:38:54،
41
11
به این اقای مسئول بگین منتظر باشه ببینه ربط داره یا نداره !!!!!!مردم که متوجه شدن ربط داره و این مساله به وضوح توی بازار مشهود است ولی این اقاها مثل اینکه گوشاشون زیاد مو داره هنوز متوجه نشدن.
علی: 1394/4/2123:42:08،
33
17
پس به بند شلوارمون گره بزنیم؟!!!!!
بهلول: 1394/4/2123:43:39،
33
12
قیمت خودرو را با توافق هسته ای گره نزنین بزارین اینها شرکت ایران خودرو و شرکت سایپا به دزدی هاشون ادامه بدن.دم مردم گرم که این دو شرکت که اصلا به مشتریان احترام نمی زارن دارن ورشکسته میکنن با نخریدنشون . من نزدیک به پنج ساله که سراق این شرکت نرفتم و نمی رم به دیگران هم پیشنهاد میکنم نرن .پرشیا رو به مردم ما میدن 40 میلیون ولی به عراق کشور دوست و برادر میدن حدود 19 میلیون.لطفا قیمت خودرو را با توافق هسته ای گره نزنین.جالبه.
امین: 1394/4/2123:45:21،
35
13
وای که چه رویی دارن ای خدااااا زمانیکه خودرد به یک باره دو برابر شده بود همش میگفتن تحریمیم پژو فرانسه تحریممون کرده قطعه نداریمو... الان که شاید قرار باشه تحریمارو بردارن و دیگه بهونه ای نداشته باشن از الان میگن ربطی ندارن به هم وای از دست شما
اتحاد: 1394/4/2123:45:33،
24
19
اگر ارزان نکنند باید باید اینقدر نخرید تا اینکه خودرو را تحویل فوری بدهند و تمام قیمت خودرو را حداکثر(80درصد) قیمت خودرو بدون سود طی اقساط 3الی4ساله دریافت کنند وگرنه با این وضع چه باتوافق چه بی توافق وضعیت همین است
اميد: 1394/4/2123:57:28،
22
14
به اميد خدا با افزايش سرمايه گذاران خارجي و امكان سرمايه گذاري ايرانيان در خارج از كشور هم دست دلال كوتاه ميشه هم سرمايه سرگردان كه تورم زاست كمتر ميشه و بازار واقعي ميشه و همه كساني كه خون مردم رو تو شيشه كردن ورشكست ميشن ، كسي ديگه با اين قيمتهاي عير واقعي بنجلهاي شما رو نميخره
سوشا : 1394/4/2200:05:35،
21
10
شما اصلا به فکر مردم نیستین. خوب اسمی براتون گذاشتن. شورای رفاقت
بهنام: 1394/4/2200:08:02،
22
20
قيمتا رو مرداد زياد ميكنن هركي ماشين ميخواد بره بخره از ما گفتن بود
منصور: 1394/4/2200:08:54،
18
12
قرارداد ها را منصفانه کردیم!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورش فروش خودرو با قیمت نا معلوم و تحویل 5 ماهه و 6 ماه تاخیر در تحویل هست؟؟!!
amin: 1394/4/2200:10:13،
20
14
نگران نباشید.... گره بخوره یا نه تحریم باشه یا نه اگه بعضی دلالا و دلواپسا بذارن مردم تحریم میکنن
کامران کاربلد: 1394/4/2200:10:33،
21
14
مجبورید قیمتها را بیارید پایین مجبور میفهمی
ebi: 1394/4/2200:15:34،
19
9
د آخه این شورای رقابتو کجای دلمون بذاریم؟؟!!!! انگار 100 تا کارخونه تولید ماشین تو ایرانه که بخوان رقابت کنن!!! خخخخ
Alen: 1394/4/2200:17:41،
21
12
بشنوید سخنی از مادر عروس
شما که قیمت خورو داخلی رو پیوند دادید به تحریم ها و بالا بودن نرخ ارز و روز به روز قیمت رو بردین بالا چرا الان نباید کاهش بدین
!!!!
آدم . . .: 1394/4/2200:18:53،
25
13
آخه اگر کاهش قیمت نباید به مساله هسته ای گره بخورد پس چرا موقع گران کردن می گفتید دلار بالاست و خودروسازها برخی قطعات رو وارد می کنند و باید افزایش قیمت داشته باشیم. حالا خواهید دید ... مردم اگاه تر شدند و کالاهای بی کیفیت شما روی دستانتان باد خواهد کرد. شاهدش هم فروش فوری که انواع خودروسازها به اسم عید فطر گذاشتند چون می دونند که قیمت ها باید پائين بیاید وگرنه مردم ماشینهای وارداتی با قیمتی مشابه خودرو داخلی می خرند . . .
سديد: 1394/4/2200:21:49،
11
9
خيلي گرونه
....: 1394/4/2200:21:52،
19
14
فعلا حرف اول را معیشت می زند و خودرو باشد برای شما اقای رقابت
واقعه بین: 1394/4/2200:24:05،
19
15
بله ایشون درست دروغ میفرمایند///چرا باید لگنها ارزون بشه ؟...تا دیروز حلبی کهنه و آفتابه آب شده بر اثر تحریم گرون بود شما گرون کردید ...ولی وقتی ارزون بشه که نباید به توافق گره بخوره تا شما حسابی تا خرخره مردم رو بچاپید.
HAMID: 1394/4/2200:25:24،
18
12
دلار بره بالا گرون میکنن بیاد پایین میگن تورم داشتیم گرون میکنیم

آخر شما با ریال کار میکنین که به تورم کار دارین یا با دلار ؟میگن فقط گرون میکینیم
حاج احمد: 1394/4/2200:27:14،
11
15
به مرور تحريم ها برداشته ميشود و بر قيمت خودرو بي تاثير نيست.
سعيد: 1394/4/2200:34:10،
43
14
چطور اون زمان که هر روز گرون ميکردين بهانه هاى مختلف داشتين....گرون شدن دلار....کمبود مواد اوليه....بالا رفتن هزينه.....تحريم....و هزارتا حرف ديگه
الان که حداقل تحريم برداشته ميشه....مواد اوايه وارد ميشه و احتمالا کمى دلار ارزونتر ميشه نبايد کاهش داشته باشيم؟
مهدی: 1394/4/2208:16:58،
17
10
به نظر من که با توافق دلار به اون صورت پایین نمیاد یعنی نمیذارن بیاد
سعید: 1394/4/2200:34:33،
40
13
چطور اون موقع که تحریم شدیم وهی دلار و.....بالا میرفت!!!حتی ادامس میخواستیم بخریم!!!
میگفتین تحریم شدیم قیمتها رفته بالا!!
حالا که تحریمها میخواد برداشته بشه خداروشکر دیگه قیمت هیچ چیز به تحریمها ربط نداره!!!
سعید: 1394/4/2208:26:05،
24
9
من سعید بالایی هستم...چه جالب جفتمون تقریبا به یه چیز اشاره کردیم...تو زمانهای تقریبا مشابه
محمد: 1394/4/2200:41:51،
21
14
من صبر bmw رو کردم اونم صبر منو.
حسینقلیخان: 1394/4/2200:42:54،
33
16
شما هر تصمیمی خواستید بگیرید مردم هم تصمیم خود را گرفته اند اشغال و فرغون گران را نخواهند خرید .
آینده ثابت خواهد کرد شما رانت خواران پیروزید یا عزم ملت ایران .
محمد: 1394/4/2200:44:13،
39
14
شورای خیانت بیشتر بهتون میاد تا رقابت. خیانت به ملت با ماشینای بی کیفتی که هرسال خیلیارو سیاه پوش داغدار میکنه
فرشید: 1394/4/2200:47:22،
37
14
وقتی فیمت را بردید بالا گفتید ما تحریم شدیم. اما حالا میفرمایید قیمت خودرو ربطی به تحریم نداره. خیلی خوش گذشته و دل کندن از این سود مفت سخته .یه تیکه حلبی رو چهارتا چرخ گذاشتید زیرش اسمشو گذاشتید پراید بیست میلیون هم میفروشید قبل از تحریم که هفت میلیون بود. !!!!
مجتبی: 1394/4/2200:49:38،
27
11
دستتون رو پیش می‌گیرید پس نیفتید
محمد: 1394/4/2200:52:11،
28
14
شورای خیانت بیشتر بهتون میاد تا رقابت. خیانت به ملت با ماشینای بی کیفتی که هرسال خیلیارو سیاه پوش داغدار میکنه
رضا : 1394/4/2200:52:57،
38
12
پس بفرمایید شما (شورای رقابت) رفیق دزد و شریک قافله تشریف دارید.
حامد: 1394/4/2200:57:00،
28
13
ملت ببینید چطور به دست و پا افتادن بازم طاقت بیارین
به حرف چندتا دلال که میگن پیاده برین گوش ندین شما افت قیمت و سود پول و هزینه بنزین و روغن و بیمه و... رو هم حساب کنین از آژانس دربست گرفتن خیلی بیشتر میشه
خواهش میکنم تحریک نشین اندکی صبر
ابراهیم: 1394/4/2200:57:26،
17
33
اقا اونایی که میخوان ماشین بخرن برن بخرن الکی هم به هوای حرفای کسایی که مبان اینجا و میگن تحریم داره جواب میده نباشین....همینا جایه جاش از بقیه زووتر میفتن دنبال ماشین...بعد از توافق هم ماشین ارزون نمیشه هیچ گروون هم میشه اونم 5% واسه سایپا....من دوستم 2 تا 111 از کارخونه تحویل گرفت یکیشو هنوز از نمایندگی نیومده بیرون یک نفر از خدا خواسته به 21/300 خرید اوون یکی هم بعد 5 روز فروش رفت...هرکسم می خواد منفی بده من واقعیت و گفتم خودمون و با الکی تحریمگفتن قانع نکنیم...خود دانید...منفی فراموش نشه
محمد: 1394/4/2200:59:05،
18
13
شورای خیانت بیشتر بهتون میاد تا رقابت. خیانت به ملت با ماشینای بی کیفتی که هرسال خیلیارو سیاه پوش داغدار میکنه . ایرانجیب سانسور نکن
جواد: 1394/4/2201:04:26،
22
11
دس خوش
چطور وقتی میخواستن تحریم کنن خوووووب اومدین قیمت ماشینو باهاش گره زدین،ولی حالا ک قراره تحریم ها ول بشه گره پاره شده.ب قران این خیانت ب جوان های هم سن من
بنده خدا : 1394/4/2201:09:04،
25
11
واسه فروش به ملت موقع شروع تحریم چطور گره زدین حالا نمیزنین ؟ عجب شارلاتانیسمی در صنعت خودرو وجود داره ...

رییس جمهور عزیز لطفا بحث خودرو و مسکن رو هم گره گشایی کن برامون. فکر نکنم اما با این فرقه خودروساز مذاکره جواب بده فقط حرف زور میفهمن.
کوکی(مزدا): 1394/4/2207:55:43،
17
19

دوستانی که سنگ ارزون شدن رو به سینه میزنن من 2 تا سوال ازشون دارم....مرد و مردونه صادقانه جواب بدین....
1- اگه شما خودرویی رو به قیمت مثلا 100 میلیون خریده باشید حاضرید 70 تومن بفروشید؟؟؟؟
2- آیا حاضرید که همه چیز ارزون بشه؟؟حتی خونه ای که توش نشستید نصف قیمت بشه مثلا خونت اگه 200 میلیون تومنه واسش 100 میلیون مشتری بیاد؟؟؟
دوست و دوستان عزیز خوب سوار شدن و جای خوب زندگی کردن آرزوی هر ایرانی ای هستش و من از دیدن این موضوع لذت میبرم.....ولی باید ببینید به چه قیمتی؟؟؟؟اینکه یه عده زیادی آدم ضرر کنن؟؟؟شاید یه شخصی کل داراییش همون ماشین باشه....به نظر من که اصلا منطقی نیست....و دولت صد در صد این موضوع رو در نظر گرفته....یا علی
sadegh: 1394/4/2201:13:55،
27
13
خوبه.... از الان دارن چوب کاریاشونو میکنن...بخدا شما مافیاین.....
اقتصاددان: 1394/4/2201:21:00،
19
17
بايدپژوپارس١٠٠ميليون تومان بشودتابتونه باهيونداي النترامدل٢٠١٥رقابت بكنه والاپارس پير٣٥ساله ي ايرانخودروحرفي براي گفتن نخواهدداشت.توروخداگرون كنيدتاصنعت ماازبين نره
میثم: 1394/4/2208:18:48،
17
15
حتما .مشقاتو نوشتی؟ کلاس چندمی؟ واز کجا؟....
محمد: 1394/4/2201:23:27،
17
13
امید وارم اقتصاد راه بیفته و همه از این وضعیت سر در گمی در بیایم قیمتها هم لزوما نباید تغییری داشته باشند درآمد ها و در کل وضعیت اقتصاد باید رونق داشته باشه اون موقع است که همه نفع میبریم و راضی خواهیم بود
علي: 1394/4/2201:24:29،
27
10
ديگه مثل قبل مشتري نيست
امید : 1394/4/2201:26:48،
21
13
بله موقع تحریم که دم قیمت به دم دلار گره خورده بود ولی الان که داره توافق میشه...
ای این روی شما رو برم که به خشن ترین سنگ پاها گفتین زکی
علی: 1394/4/2201:30:59،
26
11
کارشرکتهای لگن ساز به جایی رسیده که برافروش لگنهاشون دست بدامن رئیس شورای رقابت شدن .همشون دستشون تویه کاسست.همه حرفهاشون دروغه .بقول رئیس شورااگه توافق هم برفرض که به این زودیهاتاثیری توپایین اومدن قیمت نداشته باشه که صددرصدداره، یه ذره مردم غیرت بخرج بدن وحدود2ماه خرید نکنن انشاالله کامل ورشکست میشن.الانش هم لب پرتگاه هستن.بامید روزی که ته پرتگاه باشن بااین همه ظلمی که تابه امروز درحق ملت کردن.خداذلیلشون کنه کا کرده.
Saeed: 1394/4/2201:42:42،
17
12
"شورای رقابت دست واسطه ها را کوتاه کرده" خخخخ
سعید: 1394/4/2202:06:16،
26
16
دوستان در ساعات پایانی توافق هسته ای من همینجوری تو سایتا از جمله سایت باما که مال اگهی های خودرو هست به یه نکته ای پی بردم که بد ندیدم با شما درمیون بذارم.توی این سایت تعداد آگهی های فروش خودروهای خارجی به شدت زیاد شده خودتون میتونید چک کنید.با توجه به اینکه اکثرا قشر زرنگ و جلب جامعه ما ماشینای خارجی سوار میشن میشه فهمید که همه اینا بوی افت قیمت خودرو رو استشمام کردن.بازم میگم خودتون میتونید برید چک کنید زمان درج آگهی توی این سایت کاملا مشخصه.
ببخشيد شما: 1394/4/2202:23:13،
24
8
ببخشيد شما...
اولا اكثر مردم يكى دوتا ماشين دارند نيازى به خريد ندارند
دوما اونايي هم كه دارند و ميخواند تعويض كنند با دست دوم عوض ميكنند
سوما عده محدودى به همراه دلالان از كارخانه خريد ميكنند
چهارما اين همه كارتكس و ماشين هايي كه مردم و دلال ها خريدند و ريختند تو بازار كيه كه بخره
پنجما يه عده تحريم كردند
ششما ببخشيد شما ....
مسعود: 1394/4/2202:24:39،
23
8
این قانون منع ورود خودروهای بالای 2500 سی سی به ایران واقعا مذخرفه یعنی چی
امیر ساروی: 1394/4/2202:39:31،
12
18
به طور مجازی برگزار شد؟؟؟؟..؟چه جلب....حتما از اینترنت استفاده شده !!!.
moji: 1394/4/2202:59:39،
21
13
باز این خودروسازها دم شیوا رو دیدن اونم شروع کرد به زر زدن
آروم نمیتونه بشه اونوقت که قیمتها بالا میره کجایی تو؟
رضامیلانو: 1394/4/2203:23:04،
20
15
توبازار ماشین کارکرده ارزون زیاد هست صفر بی کیفیت میخوایم چی کار.
ای بابا: 1394/4/2203:24:44،
24
19
آخه شمایی که نمیتونید یه انحصار خودرو رو حل کنید البته به دلیل دستهای فاسدی که هست.میخوام بدونم چجوری میخواستید مدیریت جهانی بکنید و واسه دنیا قانون خودتونو بذارید
رضا: 1394/4/2203:55:33،
15
10
شوراي رقابت باعث آرامش مردم شده است كه حدود 3درصد در سال گذشته افزايش قيمت داشتيم. درحالي كه تورم 30درصدي را در سال گذشته شاهد بوديم.
خدایی این حرف یعنی چی؟ چرا اینا این جورین؟ سنگ پا قزوین چنده؟ یعنی واقعا دمشون گرم که پراید ۷ میلیونی رو ۲۰ تومن نگه داشتند و ۲۶ نشد.
Kian: 1394/4/2204:14:25،
20
13
مال حروم زیر دندون بعضی ها که شیرینی کنه دیگ سخته دل کندن ازش
اخه لامصب ها پراید 7 میلیونی چرا باید بشه 22میلیون مگ بعد 30 سال تولید نمی تونید کامل در داخل تولیدش کنید اگر نمی توننید خوب گل بگیرید در اون خراب شده هاتون را که خودرو 30 سال پیش را هنوز نتونستید بومی سازی کنید
و لعنت بر این شورا رقابت که پول میگیره و هی قیمت رو زیاد میکنه

اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی. بر آورند غلامان او درخت از بیخ
وقتی اون بالا بالایی میخورن حق ملت رو... این خودروسازها که نوچه اند اینام ملت را به اتیش میکشند
امیر: 1394/4/2204:22:15،
17
17
قیمت خودروی دست دوم با توجه به بار روانی توافق احتمالی یکم کاهش پیدا میکنه ولی چون تقاضا برا خرید بالا میره باز برمیگرده سرجاش اونهایی که از عید تا حالا خرید ماشین رو انجام دادن به نظر من برنده شدن پرشیا مدل 94 دم عید 39 بود ولی حدود یکماه پیش یکی از آشناها همون پرشیارو که 3000 تا کار کرده بود 36.5 خرید بنظر من خیلی خوب خریده.اون آدمهایی که فکر میکنن قیمت خودرو بر میگرده به ده سال پیش باید فکر کنن وقتی قیمت نون مثل ده سال پیش شد قیمت خودرو هم میشه که غیر ممکن هست.
matin: 1394/4/2204:40:42،
17
13
پس چرا می خواست گرون بشه به عدم توافق هسته ای گره اش میزدید؟؟؟
گاوپلنگ: 1394/4/2204:40:58،
16
15
یه سوال از این رییس جون دارم
چرا پژو پارس تو عراق 5700 دلاره اما اینجا 10600 دلار؟
رضا: 1394/4/2204:51:58،
14
11
دوســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتان
من نه دلواپسم نه طرفدار آقای روحانی و نه احمدی نژاد.
اما فقط میدونــــــــــــــــــــــــــــــــــــم اینجا ایرانه
و همیشه همه چی برعکسه..
هفته دیگه همه سوپرایز میشید میبینید ای بابا چرا با اینکه تفاهم نامه لوزان در وین تقویت شده چرا هیچی ارزون نشده که هیچ همه چی گرونتر هم شده!!!!!
دو نکته
1)اینجا ایرانه
2)کسی به فکر مردم نیست که!!!!!
و در این سرا (مردم)واژه غریبیست!
رضا: 1394/4/2205:13:46،
15
14
آقای روحانی هم هرچی آدم غیر صنعتی و مردم دوست نداره گذاشته در پست های مهم که دستشون تا کتف تو جیب مردمه.

آقای احمدی نژاد هم همینطور بود!

کلا اینجا هم مالیات هم گرونی هم درامد کم و هم کلا همه چی گریبان گیر ماست....

خدایــــــــــــــــــــــــــــــا چی میشد من تو برره به دنیا میاومدم و اینجا نه!!!؟؟؟
حمید0631: 1394/4/2205:28:37،
13
11

ماهم انتظار نداریم چاقو دسته خودشو ببره

شمام منتظر اون سرمایه گذار باشید تا آشغال چینی دسته3 منتاژ کنه

بندازه ب این مردم ساده

افتخارتون اینکه اشغال چینی ک خود مردم چینم سوار نمیشن منتاژ(ن تولید)

میکنید

گرونی: 1394/4/2206:24:05،
11
11
دوباره میخوان گرونش کنن کلاه سر مردم میزارن پاس میدن به هم بعدش وصلش میکنن قانون و کیفیت میگن گرون شد ربطی به توافق نداره.
جان کری!!!: 1394/4/2206:43:41،
15
11
اون زمان که خودرو رو گرون کردین که بهانه شما تحریم وقیمت ارز بود حالا اگر این موانع برطرف بشه باز بهانه رو یک مسأله دیگه میکنید که گرون کنید....خدایش منطق شما چیه!!!! میشه یکی توضیح بده واسه ما متوجه قضیه بشیم ؟؟؟
امید: 1394/4/2206:49:41،
19
11
قدرت ماست کم چرب از این شورا بیشتره یه دفعه نشد بتونن قیمت ماشینو کم کنن همش حرف الکی میزنن حقوق مفت میگیرن
mojtaba: 1394/4/2206:54:37،
16
11
اجازه بده توافق بشه،
کی حالا میاد فرقونای شمارو سوار بشه.
مسعود: 1394/4/2206:55:00،
15
11
بچه ها ایران خودرو فروش نقدی تحویل 5 روزه گذاشته یعنی چقد ماشین تو پارکینگهاشون داشتن که الان دم توافق همه رو دارن رد میکنن بره هیچ استقبالی هم نشده. پرشیا و ال 90 هم همون لحظه اول پر بود یعنی اصلا وجود نداشت فقط واسه بازار گرمی گذاشته بودن خودشون تو بازار آزاد میفروشنشون.
سلام: 1394/4/2207:10:28،
12
11
دقيقا همينطوره ...مردم مساله هسته ايي رو با خودرو گره نميزنند شايد توافق هسته ايي حاصل شود اما تحريم مردم براي خريد خودرو همچنان باقيست


پژو ٣٠ سال پيش رو نميخريمممممم
پویا: 1394/4/2207:26:37،
15
12
اون موقع که تحریم میشدیم قیمت ماشین پوکیده های ایران چند برابر میشد حالا میگه گره نزنید
هرکی ندونه محصولات ایران خودرو و سایپا 100% تولید داخل هستند
فلفلی: 1394/4/2207:28:50،
23
17
اینم ابی پاکی بود رو دست تمام کسایی که فک میکردن از سه شنبه به بعد پراید میشه ۷ میلیون !
خیلی ساده ای اگه فک کردی توافق برای بهبود زندگی مردمه
جواب فلفلي: 1394/4/2208:25:27،
16
10
فلفلي جان حالت خوبه ؟
ناشناس: 1394/4/2208:22:00،
17
13
چطور شما قیمتا رو به تحریما گره میزنی.
مهدی: 1394/4/2208:38:30،
17
12
به خاطرتحریم ماشین ال نود را خیلی بردند بالا حالا که تحریم برداشته شود باید بیایید پایین زیر 20میلیون
آرش: 1394/4/2208:45:56،
20
12
دوستان یه مدت ماشین نخرید. الآن که حسابی داره میاد پایین. این نخریدن مردم هم از زور بی پولی نیست. قبلن گفتم بازهم میگم که قبل از انقلاب شما تو خیابونا پورشه و مازراتی نمی دیدی. من فقط یک بار میدون کندی (توحید) پورشه 911 دیدم. الآن شما یک بار برید بیرون، حداقل چندین بار پورشه و مازراتی و آلفارومئو می بینید. یه آی کیویی به من جواب داده بود که بله ماشین های 2015 رو قبل از انقلاب نمیشد دید. پورشه یک برند خیلی قدیمیه و مربوط میشه به قبل از جنگ دوم. قبل از انقلاب هم پورشه 911 تو تهران بود ولی نه به اندازه ای که امروز هست. در کل وضعیت زندگی مردم خیلی بهتر شده. بیشتر مردم ثروتمند شدن. حتا خرید پراید به قیمت 22 م هم نشان از ثروت مناسب و طبقه اجتماعی متوسط داره.
مردم: 1394/4/2208:47:30،
19
14
ما هیچیو به چیزی گره نزدیم آقای......

برعکس شمایید بابت سر سوزن پول خون از مردم میگیرید

محمد: 1394/4/2208:53:26،
16
12
ارزانی خیلی وقته که مرده.اخه مگه میشه تو کشوری که 20% سود تو بانک میدن .چیزی ارزون بشه.مگه میشه. مگه داریم!!!!!
علی: 1394/4/2208:58:30،
17
15
خود خودرو ساز هم راضی باشه به کاهش شما راضی نمشید .
پوریا: 1394/4/2209:26:02،
22
12
بحث ما کاهش یا افزایش قیمت نیست. خواسته اصلی مردم این است که به تولید این خودروهای با تکنولوژی قدیمی که هیج کیفیتی
هم ندارند پایان دهید. فضای رقابتی را با کاهش تعرفه فراهم کنید
تا مردم مجبور نباشندپول زحمت کشیده را بابت چهار تا خودروی تکراری خرج کنند و وقت خود را بابت خرابی خودروی صفر هدر دهند.
فرقی نمیکنه: 1394/4/2211:06:41،
16
12
مردم عزیز سزای گران فروش نخریدنه.اینها هیچ برنامه ای برای رفاه حال مصرف کننده ندارند.با گفتن میخواهیم گرونش کنیم شمارادچارخرید هیجانی نکنند.اینا از مدیریت فقط گرون کردنه بلدن.نباید خرید فقط اتحاد در نخریدن و بس
شورای شقاوت: 1394/4/2212:17:50،
17
14
ﻫﻔﺘﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ 91 ﻧﻔﺮ ﺗﻮ ﺣﻤﻠﻪ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ ﺑﻪ ﻏﺰﻩ ﮐﺸﺘﻪ
ﺷﺪﻥ، 486 ﻧﻔﺮ ﺩﺭ ﺗﺼﺎﺩﻓﺎﺕ ﺟﺎﺩﻩ ﺍﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ
ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺑﻤﺐ ﻭ ﻣﻮﺷﮏ ﺩﻭ ﺗﺎ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ
ﺧﻮﺩﺭﻭ ﻭ ﺳﺎﯾﭙﺎ ﺗﻮ ﻓﻠﺴﻄﯿﻦ ﺍﻓﺘﺘﺎﺡ ﮐﻨﻪ، ﻫﻢ ﺗﺎﺛﯿﺮﺵ
ﺑﯿﺸﺘﺮﻩ، ﻫﻢ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺵ ﭘﺎﯾﯿﻨﺘﺮﻩ ﻫﻢ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺭﻋﺎﯾﺖ
ﻣﯿﺸه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
جنجالی‌ترین دستمزد بازیگران ایرانی منتشر شد
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
جایگزین خودروی تندر 90 از روسیه می‌آید؟
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار