کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خوش‌بينی مقامات كشور نسبت به حصول توافق هسته‌ای

کدخبر:۱۳۵۶۹جمعه، ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱:۰۱۶۹۹۹ بازدید

با پشت سر گذاشتن روزها و ساعت‌های حساس مذاكرات حال ديگر مي‌توان گفت همه مردم و تمامی مقامات از نتايج مثبت احتمالی آن سخن ...
خوش‌بينی مقامات كشور نسبت به حصول توافق هسته‌ای

به گزارش تعادل، با پشت سر گذاشتن روزها و ساعت‌های حساس مذاكرات حال ديگر مي‌توان گفت همه مردم و تمامی مقامات از نتايج مثبت احتمالی آن سخن مي‌گويند. خيلي‌ها بر اين نظرند كه آنچه در رسانه‌هاي غربي و متحد امريكا و غرب تبليغ مي‌شود با آنچه در وين شاهد هستيم، متفاوت هست و به گونه‌يي عمل مي‌كنند كه به نظر برسد همه‌چيز تمام شده و اينكه تيم مذاكره‌كننده مراحل حساس گذشته را به خوبي پشت سر گذاشت بايد مراقب بود كه پس از پايان تحريم و مذاكرات كشور تبديل به بازاري براي كالاها و اجناس اروپايي و غربي نشود و‌ آنها ايران را به عنوان بازار هدف براي فروش محصولات خود در نظر نگيرند.


 ژست امريكا را نبايد جدي گرفت

رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سخنان اخير جان كري، وزير امورخارجه امريكا كه تهديد به ترك مذاكرات هسته‌يي كرده بود، گفت: اين موضع امريكايي‌ها و سخنان وزير امور خارجه آنان را نبايد زياد جدي گرفت زيرا آنان لحظات آخر از اين ژست‌ها مي‌گيرند. علي لاريجاني در سخناني كه در پيش از خطبه نماز جمعه ديروز تهران داشت با بيان اينكه ديگر بايد پس از راهنمايي‌هاي رهبر معظم انقلاب به نتيجه مورد نظر برسيم، پيشرفت كارها را خوب دانست و تاكيد كرد: اگر طرف مقابل هم توجه داشته باشد كه پيشنهاد مذاكرات را خودش داده بايد در نهايت به جمع‌بندي معقولي در اين زمينه برسند.


مي‌توانند تمديد كنند

علي‌اكبر ولايتي هم كه از سياستمداران كهنه‌كار جمهوري اسلامي ايران محسوب مي‌شود درخصوص روند مذاكرات و اينكه تقريبا در دقيقه‌هاي وقت اضافه هستيم با بيان اينكه ايران هيچگاه از مذاكره پا پس ننهاده و همواره آماده مذاكره و تمديد و ادامه آن است، تاكيد كرد: آنچه در رسانه‌هاي غربي و متحد امريكا و غرب تبليغ مي‌شود با آنچه در وين شاهد هستيم، متفاوت هست و به گونه‌يي عمل مي‌كنند كه به نظر برسد همه‌چيز تمام شده درحالي كه هر چه در وين به نتيجه مي‌رسد حتما اين نتيجه بايد در جمهوري اسلامي ايران مطرح شود. رييس مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت گفت: مي‌گويند فردا(شنبه) روز آخر است همانطور كه مقام معظم رهبري گفتند  اگر در ضرب‌الاجل توافق نشد مي‌توانند تمديد كنند.
 

  پس از 22 ماه صبر چارچوب يك توافق خوب را تبيين كرده‌ايم

علي شمخاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي نيز كه در حاشيه راهپيمايي روز قدس درباره اينكه همه ما از ابتدا موافق مذاكرات خوب و با نتيجه مثبتي بوده‌ايم صحبت مي‌كرد، گفت: به دنبال اين بوديم كه يك مشكل ناخواسته، تحميلي و وهمي را با يك تعامل حل كنيم بنابراين 22ماه صبر كرديم و چارچوب ابعاد مختلف يك توافق خوب را طي اين ماه‌ها تبيين كرده و به مذاكره نشستيم. پس از تبيين متن اصلي توافق پنج زمينه مختلف در ابعاد تحريم، هسته‌يي، تعامل، نظارت و شفافيت تنظيم شد تا بتواند در يك قرارداد حقوقي اين معضل برچيده شود.


به مذاكرات همواره خوشبين بوده‌ام

وزير راه و شهرسازي هم با تاكيد بر اينكه اميدوار است مذاكرات به نتيجه خوبي برسد تا شاهد استيلاي نظم نويني در جهان باشيم در مورد شرايط پساتحريمي گفت: وزارت راه در صحنه جهاني به ويژه حوزه دريايي و ‌ترانزيت‌هاي جاده‌يي فعال است كه به همين خاطر با مسائل تحريم از نزديك در ارتباط است. در صورتي كه گفت‌وگوهاي ايران و كشورهاي مقابل به نتيجه برسد، اتفاق بزرگ امكان دسترسي راحت‌تر به بازارهاي جهاني است و شرايط را براي رقابت ما براي به دست آوردن سهم ايران در بازارهاي جهاني فراهم مي‌كند. همينطور آخوندي درخصوص پيش‌بيني نتيجه مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و كشورهاي 1+5 تصريح كرد: من همواره خوشبين بوده‌ام.


 غربي‌ها زياده‌خواهي نكنند

اسحاق جهانگيري، معاون اول حسن روحاني نيز كه در راهپيمايي روز قدس شركت كرده بود با اشاره به اينكه اگر غربي‌ها دست از زياده‌خواهي خود بردارند به طور حتم به نتيجه خواهيم رسيد، گفت: حس مي‌كنيم حمايت گسترده مردم در اين روز روحيه مضاعفي به تيم مذاكره‌كننده ايران بدهد. اين تيم يكي از بهترين‌ تيم‌هاي ديپلماسي كشور است. حمايت مردم از اين تيم موجب دلگرمي آنها در مذاكره مي‌شود. مذاكرات هرچه به روزهاي انتهايي خود نزديك مي‌شود؛ براي 6كشور غربي پيچيده و دشوار است به خصوص در بحث هماهنگ شدن با يكديگر. با اين همه اگر غربي‌ها دست از زياده‌خواهي خود بردارند به نتيجه خواهيم رسيد.


مذاكرات در ‌زمان پيش رو به اتمام مي‌رسد

همچنين بهروز كمالوندي، سخنگوي سازمان انرژي اتمي كشورمان هم در گفت‌وگويي كه با ايلنا داشت با اشاره به اظهارات علي‌اكبر صالحي در مورد اينكه مذاكرات رو به اتمام است، گفت: آقاي صالحي اظهار اميدواري كردند كه مذاكرات در ‌زمان پيش رو به اتمام برسد و من هم فكر نمي‌كنم نكته قابل ‌توجه و خاصي باقي مانده‌ باشد. وي ادامه داد: هدف از سفر اخير آمانو بحث درخصوص مسير فني و مسائل گذشته (PPI) بود كه به نظر مي‌رسد به چارچوب مورد نظر رسيده‌اند.


اميدواريم به پايان برسد

معصومه ابتكار نيز كه رياست سازمان محيط زيست دولت يازدهم را برعهده دارد ديروز با حضور در راهپيمايي روز قدس و در جمع خبرنگاران با تاكيد بر اينكه مذاكره‌كنندگان ما هيچ عقب‌نشيني از مواضع خود نداشته‌اند و اميدواريم سرانجام اين مذاكرات با يك توافق خوب به پايان برسد، گفت: طرف مقابل مي‌داند كه تيم مذاكره‌كننده ايراني تا چه اندازه بر سر اصول و خطوط قرمز خود ايستاده است. وي تاكيد كرد: رفع كامل تحريم‌ها از مطالبات مهم ملت ايران در مذاكرات است با توجه به درگيري‌ها و جنگ و نا امني در منطقه نقش ايران در بهبود اين شرايط بسيار تعيين‌كننده است و ما همواره از مظلوم دفاع كرده‌ايم و اين مسير ادامه دارد.


مواضع اخير امريكايي‌ها بيشتر نمايشي است

علي مطهري نيز در همين راستا و با بيان اينكه اگر توافق به دست آيد طبيعتا بيشتر به نفع ماست به ايسنا گفت: معتقدم تيم مذاكره‌كننده بايد روي مواضع خود استوار باشد البته در اين مورد موضع امريكايي‌ها به نظر بيشتر نمايشي است يعني اهرم فشار بر ايران درحالي كه آنها بيشتر از ما احتياج به توافق دارند. نماينده تهران در مجلس افزود: فكر مي‌كنم در نهايت امريكايي‌ها عقب‌نشيني مي‌كنند و اگر هم عقب‌نشيني نكنند و به فرض مذاكرات هم به بن بست برسد آنها بيشتر از ما ضرر مي‌كنند چون به هر حال ايران در اثر مذاكرات موقعيت خوبي در دنيا پيدا كرده است.


ما منتظر حسن نيت طرف مقابل هستيم

محمدرضا عارف درباره عملكرد تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي كشورمان گفت: تاكنون عملكرد تيم مذاكره‌كننده ما بسيار خوب و قابل قبول بوده است. ما منتظر حسن نيت طرف مقابل هستيم و اميدواريم با تدبير و حسن نيت ان‌شاءالله بتوانيم مذاكرات را به نتيجه برسانيم. عضو مجمع تشخيص مصلحت با بيان اينكه هم‌اكنون به گام‌هاي آخر مذاكرات رسيده‌ايم و گام‌هاي آخر بسيار سخت است، تاكيد كرد: روند، روند قابل قبولي است و از ابتدا روشن بود كه گام‌هاي آخر در مذاكرات بسيار سخت است و درحال حاضر به گام‌هاي آخر رسيده‌ايم. ان‌شاءالله بعد از لغو تحريم‌ها به دولت اين اجازه داده مي‌شود كه به دغدغه‌هاي داخلي كشور مانند بيكاري، معيشت مردم و مسائل اقتصادي بيشتر توجه شود.


مراحل حساس

وزير امورخارجه دولت اصلاحات هم درخصوص روند مذاكرات و نتيجه مثبت احتمالي آن به ايلنا گفت: تيم مذاكره‌كننده به خوبي در برابر جاه‌طلبي‌هاي كشورهاي 1+5 ايستاده و مراحل حساس گذشته را به خوبي پشت سر گذاشته و امروز نيز مذاكرات را به خوبي اداره مي‌كند. كمال خرازي ادامه داد: هرچند معتقدم شرايط امروز بسيار حساس‌تر از گذشته است. بايد مراقب بود كه پس از پايان تحريم و مذاكرات كشور تبديل به بازاري براي كالاها و اجناس اروپايي و غربي نشود و‌ آنها ايران را به عنوان بازار هدف براي فروش محصولات خود در نظر نگيرند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امین: 1394/4/1923:23:12،
230
45
خوش بین نباشن چه کنن؟ توافق نشه فاتحه همه خوندس
جنگجو: 1394/4/2000:00:27،
28
57
تنها راه جنگ با اسراییل و آمریکاست
تا از این طریق مشخص بشه که ؟؟
حقیقت: 1394/4/2000:49:11،
82
13
اینا چیکاره اند که خوشبین باشن
یه نفر دیگه باید خوشبین باشه که نیست
محمود: 1394/4/2001:56:39،
77
22
خدایا توافق رو زودتر برسون

توافق مهمتر از هسته است +++++

هسته مهمتر از توافق است ـ ـ ـ ـ ـ ـ
محمد: 1394/4/2003:38:35،
32
95
موافق سیاست هسته ای +++
مخالف سیاست هسته ای -----

بده مثبت رو همه بدونن مردم نظرشون چیه!!
کارمند: 1394/4/2007:20:33،
36
11
من که خیلی وقته از دنیا رفتم..........
حسین: 1394/4/2009:04:31،
23
16
یا خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!
ملت، مواظب باشین مقامات خوشبیننننننننننننننننننننننننن، یعنی اینکه وضع خرابه از شنبه حمله واسه خرید دلااااااااااااااااااااااااااااار.
مجتبی: 1394/4/1923:36:36،
25
31
اینا همش یه بازی ، قبلا توافق شده
فرشید: 1394/4/1923:54:51،
57
12
ضمن تشکر و خسته نباشید و خدا قوت از دلالان زمان تحریم ......
هم اکنون به دلالان بعد از تحریم سلام و خیر مقدم عرض مینماییم و امیدواریم شما هم مانند گروه قبل برای چاپیدن ملت ایران از هیچ عملی در این رابطه دریغ نفرمایید
وارد کننده: 1394/4/1923:57:27،
22
16
اگه خوب دقت کرده باشین مذاکرات این دوره نیز با تمدیدات متوالی همچون مذاکرات لوزان همراه بود و همه دیدند که پس از تمدیدات متوالی برای حصول نتیجه بالاخره تفاهم لوران پدید آمد! این سری هم پس از تمدیدات متوالی دولت به دنبال توافق است و به یاری خداوند توافق دور از انتظار نخواهد بود.
پدرام: 1394/4/1923:59:48،
40
7
ایران هر کاری میکنه تا توافق بشه! خودشون میدونن اگه دوره اوباما تموم بشه و اگر جمهوری خواهان بیان دیگه نمیتونن به این راحتیا تحریما رو لغو کنن!
مرتضی: 1394/4/2000:05:37،
19
15
درست میشه همه چی
رضا: 1394/4/2000:10:46،
21
10
اينها كه همون حرفهاي قبلي رو مزنن خوش بيني كجا بود
ارشیا: 1394/4/2000:20:06،
38
11
سی سال مردم زجر کشیدن که توافقی کنن که به سی سال قبل برگردن..
فرهاد: 1394/4/2000:39:40،
50
14
می ریزید توی خیابون خواستار محو یک کشور عضو سازمان ملل متحد می شید بعد می گید منتظر حسن نیت طرف مقابل هستیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تازه امسال عربستان هم اضافه شد کلا شما استاد تنش زایی و تفرقه افکنی و تشنج در منطقه هستید.
عید فطر: 1394/4/2000:50:42،
15
14
بعدازعیدفطرتوافق اعلان میشه
علی: 1394/4/2000:55:08،
33
10
ظاهرا 100 تا 200 میلیارد دلار با توافق آزاد می شه ببینم با آزاد شدن این پول ها باز هم اجناس گرون می شه و مسئولین مشکلات مملکت رو گردن استکبار و دشمن میندازند اگه این اتفاق بیفته تیشه به ریشه ی خودشون زدند اساسی چون مردم با آزاد شدن این پول هیچ بهانه و حرفی از مسئولین رو قبول نمی کنند.
کسری: 1394/4/2001:17:00،
18
14
توافقی نیست فقط ایران رو مسخره کردن
اسی منیا: 1394/4/2001:18:27،
26
12
در این که توافق حاصل میشه شکی نیست...اما پافشاری ایران برای تسلیحات نظامی کار رو به تعویق انداخت و طرف مقابل دست ایران رو خوند و قبول نکرد و احتمالا نمیکنه...ایران هم با روسیه و چین برای خرید سلاح قرارداد بسته و اون ها هم برای برداشتن این تحریم تسلیحاتی فشار میارن تا مثل همیشه از ما استفاده کنند...امیدوارم توافق بدون برداشتن تحریم تسلیحاتی حاصل بشه تا انقدر بازیچه این و اون نشیم...
كلام: 1394/4/2001:20:52،
20
13
اقا يعني توافق ميكنند خيالتون راحت
ali: 1394/4/2001:23:23،
15
12
عین بازی شطرنج میمونه یه حرکت اشتباه کیش و مات!!!!
شهرام: 1394/4/2001:24:46،
27
13
ميگم خداكنه توافق بشه وگرنه مجبور ميشيم امريكا و اروپا رو بدجوري تحريم كنيم!!!!!!!
حمید: 1394/4/2001:29:06،
20
9
دیگه بهانه نیارین بودجه نیست با اون دلارهای ازاد شده یارانه ها را چند برابر کنید
علی: 1394/4/2001:38:17،
17
17
دلیل زیاده خواهی های طرف مقابل ؛ اظهار نظرهای امثال شماست(امین جان)
رضامیلانو: 1394/4/2002:06:48،
23
9
سلام به ایران جیب عزیز وتشکر فراوان از اطلاع رسانیهایش: درمورد آینده مذاکرات باید بگویم که چه توافق بشه چه نشه ایران دیگه پاش گیره.
مهدی 1: 1394/4/2002:08:33،
19
7
نگرانی مسئولين ما رو باش،که نکنه یه وقت ملت مظلوم ایران از جنسهاى باکیفیت اروپائی وآمريکائي زیادی خوش به حالشون بشه.ما رو نهايتأ لایق کالاهای هندی و چینی ميدونند.
سام: 1394/4/2002:49:34،
15
23
توافق نشه فاتحه کسی خونده نیست،هزاران سال است که با چالشهای جدی روبه رو شدیم اما همیشه این خاک سربلند شده.
میلاد: 1394/4/2002:50:56،
14
10
واقعا همه مردم رو سر کار گذاشتن خداوکیلی
حسین : 1394/4/2003:15:01،
22
13
واقعا توافق نشه دیگه مردم ایران هیج هدفی نوارن برا زندگی ....
کارگرا: 1394/4/2003:24:23،
17
10
واویلا اگ مسعولین خوشحالن ک فاتحه همه خوندس چون بیشترین نفعو میبرن و ضررش,برای مردمه سسختیشو ما کارگرا بکششیم افتخاراتش برا اونا واقعا متاسفم
خشایارشا : 1394/4/2003:59:22،
21
10
امیدوارم هر اتفاقی میوفته زودتر تموم بشه
چه توافق و چه عدم توافق
من نمیدونم اینها 12 ساله دارن با هم چی میگن !!!
RURU : 1394/4/2004:32:36،
18
41
ملت غیور ایران زیر بار زور و استبداد نخواهد رفت، ما دنبال توافق با عزت هستیم نه توافقی که آمریکای جنایتکار میخواهد به ما تحمیل کند، این غرب است که احتیاج به توافق با ما دارد، پس بایستی سر تعظیم در مقابل خواسته این ملت غیور فرود آورد و زیاده خواهی نکند، توافق به هر قیمت برای دلخوشی بعضی گروه های به ظاهر روشنفکر و شیفته غرب نخواهیم کرد همانطور که در راهپیمایی روز قدس نشان دادیم مشت محکمی بر دهان استکبار میکوبیم.
الله اکبر، الله اکبر
مرگ بر آمریکا
رضا : 1394/4/2004:40:46،
22
12
خوب معلومه که باید توافق بشه وگرنه این آقایان به اصطلاح مسئول باید چمدوناشونو ببندند و اینو خودشون بهتر از هر کسی میدونند.
سلام به همه. : 1394/4/2004:57:20،
21
9
چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی
ملت: 1394/4/2005:59:45،
15
8
این جمله جالب ما بازار هدف واسه کالاهای غربی نشیم مثلا چیشون بده با کیفیت بیاد ایران مثل اینکه بازار انحصاری بعد ها هم باید واسه اونایی که هست باشه.
حق شناس: 1394/4/2007:44:12،
33
12
این مذاکره مثل بازی پوکر شده ! در لحظات آخر روسیه دستش را رو کرد و خواستار رفع تحریم تسلیحاتی شد ! چرا ؟! چون به ایران میلیاردها دلار اسلحه بفروشد . آمریکا که دید رو دست خورده ناچار شد بگوید که
برای توافق عجله نداریم تا فرصت بازی تازه با روس ها را پیدا کند
حالا هم هر کدامشان خط قرمز تعیین کردند که اگر ایران هم دست از خط قرمز خود بردارد ممکن است آنها دست بردار نباشتد !
تبریزی: 1394/4/2008:36:49،
16
21
مذاکره تمام شده و توافق از روز چهارشنبه نهایی شده فقط بخاطر تقارق با روز قدس جهت جلوگیری از هر نوع تقابل مخالفان و موافقان در این روز خواستند چند روز کش دهند تا روز قدس سپری بشه بعد اعلام کنند ضمنا در حال حاظر دارند فیلم بازی میکنن و منتظر برگشت وزیر خارجه روسیه هستند که بدلیل اجلاس در کشور خود بسر می بره به محض برگشت و جمع شدن و حضور سایر وزرائ عملا و بطور رسمی اعلام خواهد شد
ناصر: 1394/4/2009:26:45،
34
9
مرگ بر قطب شمال مرگ بر قطب جنوب.مرگ بر استوا مرگ بر نصف النهار مبدا!!! بعد از بازگشایی سفارت امریکا!
موافقم: 1394/4/2011:09:57،
24
9
واقعا بعد از توافق سوء مدیریت ها ، تورم ، بیکاری ، قاچاق مواد مخدر ، اختلاس نورچشمی ها و ... رو گردن کجا بندازند ؟؟؟؟؟؟
کسری: 1394/4/2015:30:16،
17
14
توافقی نیست ایران رو مسخره کردن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار