کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اقتصاد زير تيغ استيضاح

کدخبر:۱۲۷۰۰یکشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۱:۰۶۱۶۱۴ بازدید

برای چندمين‌بار در طي عمر دوساله دولت يازدهم سه وزير اقتصادي كابينه روی لبه تيغ سوال و جواب نمايندگان قرار گرفتند.

برای چندمين‌بار در طي عمر دوساله دولت يازدهم سه وزير اقتصادي كابينه روی لبه تيغ سوال و جواب نمايندگان قرار گرفتند. بنا بر تازه‌ترين خبرهايي كه از تصميمات بهارستان‌نشينان به گوش مي‌رسد سه وزير اقتصادي – راه و شهرسازي، صنعت، معدن و تجارت و نفت – مجددا مخاطب عده‌اي از نمايندگان مجلس قرار گرفته‌اند و بايد براي پاسخگويي به سوالات اين عده به صحن سبزرنگ مجلس بروند.  اين در حالي است كه تنها هشت ماه تا انتخابات دهمين دور مجلس شوراي اسلامي باقي مانده است و برخي تحليل‌ها از اين روال مجلسي‌ها اين ظن را ايجاد مي‌كند كه بهارستان‌‌نشينان با كنكاش در عملكرد وزراي اقتصادي كه پاشنه آشيل زندگي اجتماعي مردم است، فعاليت‌هاي تبليغاتي خود را آغاز كرده‌اند.


قرعه نخست

بر اين اساس براي چندمين‌بار بحث استيضاح محمدرضا نعمت‌زاده، وزير كهنه كار صنعتي دولت يازدهم در مجلس بر سر زبان‌ها رانده شده است و وي قرار است براي عده‌اي از نمايندگان مجلس در خصوص برخي مسايل توضيح دهد.اين در حالي است كه برخي نمايندگان مجلس مي‌گويند ممكن است در جلسه مشترك وزير صنعت، معدن و تجارت با نمايندگان كميسيون صنايع مجلس ماجرا را ختم به خير كند و طرح استيضاح را از دستور كار مجلس خارج كند.

قرعه دوم

بيژن نامدار زنگنه، وزير نفت دولت يازدهم ديگر وزير كابينه است كه قرعه استيضاح وي روز گذشته با خبر جمع‌آوري امضا به نام وي در ميان نمايندگان مجلس دست به دست شد و گروهي از نمايندگان مجلس قصد دارند تا با كشاندن او به صحن سبز رنگ مجلس، پاي كارت استيضاح وي را امضا كنند.

حضور زنگنه در كابينه از همان ابتدا با اما و اگر همراه بود به گونه‌اي كه بنا به گفته خود وي جلسه راي اعتماد وي بيشتر جلسه استيضاح بود تا راي اعتماد؛ حال باز هم بعد از گذشت نزديك به دو سال از همان روزها، مجددا با ادله‌اي جديد از سوي نماينگان به بهارستان فراخوانده شده است تا در خصوص برخي عملكردهايش به نمايندگان پاسخ دهد.
جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در اعتراض به عملكرد وزارت نفت طرح استيضاح بيژن زنگنه را تهيه و تدوين كردند. اين طرح استيضاح در انتقاد به عملكرد وزارت نفت و سياست‌هاي وزير در اين وزارتخانه تهيه و تدوين شده است. عملكرد وزير در مديريت وزارتخانه، كاهش قيمت نفت و عدم انجام اقدام لازم در اين زمينه و همچنين عدم انتصاب‌هاي مناسب از جمله دلايل نمايندگان براي استيضاح عنوان شده است.سيدشكر خدا موسوي، نماينده مردم اهواز و رييس فراكسيون نفت، گاز و پتروشيمي مجلس شوراي اسلامي كه ظاهرا از امضا‌كنندگان اين استيضاح است، گفته است: «در هفته جاري اقدامات لازم براي استيضاح پيگيري خواهد شد. علت تهيه اين طرح عملكرد وزير باعث شد تا نمايندگان ديگر راهي به جز استيضاح براي جلوگيري از روند غلط در وزارت نفت نداشته باشند.»

 
قرعه سوم


نام آخوندي اين روزها بارها در ميان نمايندگان مجلس به عنوان وزيري كه قرار است استيضاح شود بر سرزبان‌ها افتاده است، وي كه پيش از اين در خصوص مسكن مهر به‌وفور به سوالات نمايندگان پاسخ داده بود، هنوز چند روزي از آن توضيحات نگذشته بود كه مجددا به عنوان وزير روي لبه تيغ استيضاح نامش در مجلس دست به دست شد و طبق آخرين گزارش‌هاي كه از مجلسي‌ها به گوش رسيده است؛ استيضاح آخوندي امروز (٢٤ خرداد) در دستور كار كميسيون عمران قرار مي‌گيرد.

البته گويا نمايندگان كميسيون عمران مجلس پيش از اينكه بخواهند استيضاح آخوندي را به صحن بكشانند، از وي پاسخ‌هاي كتبي خواسته‌اند كه بنا به گفته يكي از نمايندگان مجلس آنها از پاسخ‌هاي مكتوب وزير راه قانع‌كننده نبوده است.

حسن كامران در اين باره با تاييد اينكه استيضاح عباس آخوندي در دستور كار كميسيون عمران قرار مي‌گيرد، گفته است: «با توجه به اينكه دو جلسه با حضور رييس مجلس و وزير راه و شهرسازي برگزار شد و پاسخ‌هاي مكتوب هم قانع‌كننده نبود، پيش‌بيني مي‌شود اين موضوع هفته جاري در صحن علني مجلس اعلام وصول شود. موضوع استيضاح وزير راه و شهرسازي با وجود فشار رييس مجلس و نواب رييس، همچنان مطرح است. پيش‌بيني مي‌شود با توجه به اينكه دو جلسه با حضور رييس مجلس و وزير راه و شهرسازي برگزار شد و پاسخ‌هاي مكتوب هم قانع‌كننده نبود، اين موضوع هفته جاري در صحن علني مجلس اعلام وصول شود.»

اين نماينده مجلس مدعي عملكرد نامناسب وزير راه و شهرسازي در دوران فعاليت خود شد، و مي‌گويد: «البته استيضاح طلب توضيح است و هيچ‌گونه مچ‌گيري محسوب نمي‌شود. اميدواريم وزير راه و شهرسازي با پاسخ‌هاي دقيق، مجلس را قانع كند اما متاسفانه تاكنون فقط توجيه مي‌كردند. برخي فشارها در مجلس مانند سم‌هايي هستند كه به صورت سرطان خوره‌اي به جان نظارت مجلس مي‌اندازد. پيش‌بيني مي‌شود متقاضيان استيضاح عباس آخوندي افزايش يابد تا قبل از اينكه استيضاح در صحن علني مجلس قرائت شود افراد علاقه‌مند مي‌توانند آن را امضا كنند.»

اين عضو كميسيون امنيت ملي به محورهاي استيضاح اشاره كرده و گفته است: «پيش‌بيني مي‌شود بررسي اين محورها اقدامات وزارت راه و شهرسازي را شفاف‌تر كند.»  البته پيش از اين و ٢٠ خرداد ماه همين نماينده مجلس اعلام كرده بود كه طرح استيضاح عباس آخوندي ‌به امضاي ٣٠ تن از نمايندگان مجلس رسيده و همان روز تقديم هيات رييسه مجلس شده است‌. وي ٢٤ دليل را براي ‌ارايه طرح استيضاح وزير راه و شهرسازي عنوان كرد‌ه بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ایرانی: 1394/3/2409:07:12،
31
50
دست نمایندگان عزیز دردنکنه.
amiran: 1394/3/2409:37:15،
61
28
نماینده ؟؟؟؟!!!!
منصور: 1394/3/2410:12:48،
39
32
این دلواپسان بهر قیمتی هست نمیگذارند دولت کاری برای مردم انجام بده و موفقیتی داشته باشه.
درسته که اونها (دولتی ها)هم همچین تحفه ای نیستند ولی نمایندگان دلواپس فقط سنگ اندازی میکنند
نماینده ای که کشور و مردمش را واقعا دوست نداره و محبتی به اونها نداره نماینده نیست
مسکن مهری: 1394/3/2412:14:53،
37
10
اخوندی باید استیضاح و برکنار بشه تا دیگه مسکن مهر را مسخره نکنه
mohammad : 1394/3/2422:09:52،
33
29
دلواپسان یعنی چی
قرار نیست هر 300نفر نماینده مجلس هر کاری دولت انجام داد
بگن به به چه چه
انتقاد نباشه اصلاح صورت نمیگیریه طرف از دولت انتقاد میکنه ميگن دلواپسه از تحریما سود میبره
اگه مدیریت و وزارت نمیتونستید انجام بدید چرا اومديد
چپ میریم تحریم راست میریم تحریم
انگار تحریم دو ساله هست سی و شش ساله هست میفهمی میفهمی
سرويس شدیم طرف نميتونه مدیریت کنه ميگه تحریم هست خب تو که ميدونستی برا چی اومدی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار