کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تشنج در سخنرانی دکتر روحانی در حرم امام

کدخبر:۱۲۴۲۰چهارشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۶:۱۸۲۰۹۳۹ بازدید

درحالیکه رئیس جمهور در حال ایراد سخنرانی خود بود، برخی سعی کردند با سر دادن شعار سخنان او را قطع کنند.

روحانی که به منظور سخنرانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مرقد مطهر امام خمینی حضور یافته بود، با شعار عده ای خاص مواجه شد.

به گزارش انتخاب، درحالیکه رئیس جمهور در حال ایراد سخنرانی خود بود، برخی سعی کردند با سر دادن شعار سخنان او را قطع کنند.

این عده شعارهایی از قبیل «مرگ بر منافق» و «مرگ بر آمریکا» سر می دادند.

شعارهای این عده باعث شد روحانی چند ثانیه ای سخنان خود را قطع کند. وی سپس خطاب به شعار دهندگان گفت: متشکرم، بفرمایید.

رئیس جمهور سپس بر وحدت کلمه بین مردم تاکید کرد و خواستار اتحاد داخلی شد.

وی همچنین گفت: اگر ما امروز از اعتدال و امید می گوییم، آن را از امام آموخته ایم.

روحانی در حالی سخنرانی خود را به پایان برد که این عده ی «خودجوش» مجددا در صدد بر هم زدن سخنرانی رئیس جمهور برآمدند، اما او سخنان خود را قدری بلندتر ایراد کرد.

قصه تکراری تشنج در سخنرانی های سالگرد ارتحال امام (ره) برای سومین بار است که اتفاق می افتد. پیش از این مراسم سخنرانی سیدحسن خمینی و محمود احمدی نژاد دچار تنش شده بود.
 

رئیس‌جمهور در حرم امام : تحریم‌ها را در هم می‌شکنیم

به گزارش جماران، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با تبریک میلادمنجی عالم بشریت، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید از شما عزیزان و زائران حرم و آنهایی که از راه دور و با پای پیاده آمده اند تشکر و قدردانی کنم. وی گفت : شما به همه جهانیان با این حضورتان اعلام مي‌کنید که اگر امروز امام در میان ما نیست، راه امام،خط امام و مسیر امام هست و ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور افزود :ما فقدان رهبری را بعد از رحلت امام حس نکردیم گرچه حادثه رحلت امام بس سنگین و غمناک برای همه عاشقان امام، ملت ایران، مسلمانان و آزادی خواهان جهان بود اما خداوند عنایتی به این نظام و انقلاب و مردم کرد و در فاصله کمتر از 24 ساعت خلف صالح آن امام، رهبر معظم انقلاب پرچم مسئولیت این نظام را بر دوش گرفتند. حجت الاسلام روحانی گفت: امام هم با نهضت و انقلابش، مفهوم واقعی انتظار را تفسیر و تعبیر کرد و مسیر حکومت اسلامی را هموار کرد و مفهوم آن را تعبیر کرد.«اگر آن فتوای امام نبود که «میزان رای مردم است»، دشمنان مي‌توانستند انقلاب را از ما بگیرند.

وی افزود: امام کمتر از 50 روز زمینه حضور مردم را پای صندوق های رای فراهم کرد؛ کجا چنین انقلابی سراغ دارید؟ امام حتی نوع حکومت را به رای مردم گذاشت. جمهوری اسلامی ایران اگر چه با اقدام امام بنیان گذاری شد، اما مردم بودند که با رای خود نوع حکومت را تعیین کردند. رئیس جمهور افزود: امام ظرف یک سال یعنی در سال 1358، چندین انتخابات را زمینه سازی و برگزار کردند. برای انتخاب اعضای مجلس خبرگان رهبری، انتخاب برای همه پرسی تعیین نوع حکومت، انتخابات برای تعیین رئیس جمهور و انتخابات برای تعیین نمایندگان مجلس شورای اسلامی. چندین انتخابات کم نظیر در یک سال برگزار شد.

وی افزود: خداوند عنایتی به نظام و این مردم کرد که در فاصله کمتر از 24 ساعت، رهبر معظم انقلاب پرچم مسوولیت این نظام را بر دوش گرفتند و امروز به حمد الله بعد از 26 سال مي‌بینیم مسیر امام، راه وخط امام ادامه دارد و مردم همچنان عاشق این خط و راه و قدردان عزت و آزادی هستند که انقلاب عظیم اسلامی برای آن ها به ارمغان آورد. روحانی با بیان این که امسال 14 و 5 خرداد حال وهوای دیگری دارد و نیمه خرداد با نیمه شعبان مقارن شده است، اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی و راه و خط امام تفسیر صحیح و درست از انتظار بود. 

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: موضوع مهدویت، موضوع انتظار روزی است که عدالت در سراسر جهان مستقر و حکومت ایده آل اسلامی تشکیل خواهد شد و مردم از ظلم و فساد و تباهی رهایی پیدا مي‌کنند. روحانی با تاکید بر این که اساس این انتظار باید انتظار مسوولانه باشد، اضافه کرد: متاسفانه قبل از نهضت اسلامی برخی انتظار را به گونه دیگری تفسیر مي‌کردند، انتظار به این معنا که حکومت در دوران غیبت حکومت اسلامی یا حتی حکومت مشروع در معنایی ندارد. انتظار به این معنا که مي‌نشینیم و برای ظهورش دعا مي‌کنیم و فساد باید سراسر جهان را فرابگیرد تا در ظهور او تسریع شود.

رییس‌جمهور یادآور شد: انتظار با معنای تحریف شده، انتظاری که نتیجه آن رخوت و سستی در جامع باشد، انتظاری که معنایش شیوع منکر در جامعه باشد، اما امام در نپهضت و انقلاب با بیان و عملش تفسیر واقعی را از انتظار داشت. روحانی تاکید کرد: راست و درست است که یک حکومت بی نقص، عادلانه عدالت گستر، حکومتی که سایه عدل را بر سر جهانیان بگستراند، امروز در اختیار ما نیست و باید در انتظار آن منجی باشیم اما اگر 100 در اختیار ما نیست باید در صفر بمانیم؟ اگر بناست یک حکومت بی نقص و ایده آل را در زمان ظهور آن موعود تجربه کند، معنایش این است که امروز دست روی دست بگذاریم و حتی حکومتی که 50-70درصد آن اهداف را استقرار بخشد در پی آن نباشیم؟

رییس‌جمهور تصریح کرد: امام تفسیر واقعی انتظار را از نیمه خرداد 42 اعلام مي‌کند و مي‌گوید انتظار فرج را از نیمه خرداد کشید. یعنی باید با حضور، ایستادگی و انقلاب مان در برابر فساد و منکرات، قدم به قدم شرایط را برای ظهور آن منجی آماده کنیم. روحانی گفت: اگر امروز در ولی عصر امام زمان، در جمع ما پرچم حکومت را در دست ندارد، به خاطر چیست؟ «وعدمه منّا» ما، جهان و جامعه امروز ما هنوز آمادگی برای آن ظهور ندارد. ما باید شرایط کشور، منطقه و جهان رابرای آن ظهور عدالت گستر آماده کنیم.

رییس‌جمهور افزود:امام با نهضت و انقلابش اولین قدم برای آمادگی جامعه برای آن حکومت جهانی آماده کرد. امام دارای ویژگی هایی بود که برخی از آن ویژگی ها منحصر به آن بزرگوار و آن امام راحل است، امام بزرگترین احیاگر اسلام ناب بود. روحانی ادامه داد: امام توانست اسلام را از کنج حجره ها، مدرسه ها و مسجدها به صحن جامعه و جهان بیاورد، امام فقه را به زمانه عرضه کرد و با همین فقه پاسخ مقتضیات زمان و سوالات زمان را داد. امام فقهی که در مسایل اجتماعی و سیاسی کمتر حضور داشت را به صحنه آورد.

رییس دولت یازدهم خاطر نشان کرد: امام تلفیق بین دین و سیاست را برای ما تفسیر و بیان کرد. در یکصد سال و یک قرن گذشته آیا ما احیاگری بالاتر از امام راحل سراغ داریم؟ این ویژگی امام است، امام بنیانگذار نظام اسلامی است، این ویژگی امام است. روحانی اضافه کرد: امام این نظام و جمهوری اسلامی را بنیان نهاد و ان شاء الله این نظام روز به روز کامل تر و تا روز ظهور ولی عصر مسیر و راهش ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان این که امام رهبری بزرگترین انقلاب مردمی را بر عهده گرفت، گفت: آن هم انقلابی در مسیر اعتدال از آغازش تا پیروزی انقلابش، این ویژگی ها، ویژگی های خاص امام است، امام هم با نهضت و انقلابش انتظار واقعی را برای ما تفسیر کرد. رییس‌جمهور افزود: کسی منتظر ظهور آن حکومت عادلانه ایده آل اسلامی است که در مسیر ایجاد آن حکومت قدم بردارد. کسی مي‌خواهد که به معنای واقعی کلمه در جهان ظلم نباشد و در برابر استبداد و استعمار بایستد و مبارزه کند، امام با نهضت و انقلابش مفهوم واقعی انتظار را برای ما تبیین و تفسیر کرد.

روحانی ادامه داد: امام در نهضت و انقلابش و بعدی از پیروزی انقلابش مسیر حکومت اسلامی را هموار کرد و مفهوم حکومت اسلامی را تبین کرد. رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: امام آن انقلابی ای نبود که بعد از آن که پیروز شد، سال ها و سال ها و سال ها به رای و نظر مردم بی اعتنا باشد، امام انقلابی ای بود که وقتی نهضت به پیروزی رسید، در کمتر از 50 روز مردم را به پای صندوق آرا دعوت کرد. کدام انقلاب را در منطقه و جهان سراغ دارید که در کمتر از 50 روز مردم را پای صندوق رای دعوت کند و آن راهور به مردم اعلام کند که میزان رای مردم است؟

روحانی تصریح کرد: حتی امام نوع حکومت را به رای مردم گذاشت، جمهوری اسلامی ایران گرچه با ندا و بیان امام و نهضت مردم ساخته شد اما آخرین آجرش با رای و نظر مردم بود. این مردم بودند که با آرای خود نوع حکومت را اعلام کردند. رییس‌جمهور تاکید کرد: امام آن انقلابی ای بود که در ضمن یک سال یعنی سال 58 چند انتخابات برقرار گردید. از انتخابات مربوط به نظام جمهوری اسلامی ایران در فروردین سال 58 گرفته تا انتخابات برای اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی تا رای مردم با رفرندام قانون اساسی، آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری و آرای مردم در اسفند همان سال برای مجلس شورای اسلامی.

روحانی یادآور شد: کدام انتخابات را این چنین در یک انقلاب مشاهده مي‌کنید، انقلابی که چند انتخابات در سال اول برای جامعه برگزار کند، امام مسیر و راه انقلاب و ادامه آن را به ما نشان داد. رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر آن فتوای امام نبود که میزان رای مردم است، دشمنان مي‌توانستند انقلاب را از ما بگیرند؛ اگر آن فتوا برای حضور مردم در همه مشکلات نبود، دشمنان مي‌توانستند انقلاب را از ما بگیرند.

روحانی با بیان این که اگر امروز مردم ما در مسیر ایستادگی و استقامت قرار دارند، اگر امروز ملت بزرگ ایران در برابر انواع توطئه ها ایستادگی مي‌کند، اگر ملت بزرگ ایران در برابر همه مشکلات استوار ایستاده است، به خاطر این است که امام در همه مشکلات با باور به حق و خداوند و توکل به حق؛ به حضور، ایستادگی و جهاد مردم ایمان و باور داشت. رییس‌جمهور گفت: امام همان بود که با حضور و ایستادگی مردم توانست در یک جنگی که انواع قدرت های جهانی شرق و غرب در برابر این ملت به پا کرده بودند، با حضور و ایستادگی مردم توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند.

روحانی افزود: ما به حول وقوه الهی با تمسک به راه ائمه هدی و توجهات حضرت ولی عصر مي‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم. رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز شما مي‌بینید که در منطقه توطئه های فراوانی علیه اسلامی و مسلمانان به پا شده است، اگر شما امروز مي‌بینید که در برابر توطئه های قدرت های بزرگ جهانی در منطقه همچنان ملت ما با ایستادگی، با حضور و مقاومتش امنیت را در این کشور حراست و حفاظت کرده است به خاطر این که صدای امام همچنان در گوش مردم است.

روحانی اضافه کرد: قلوب ملت ما تسخیر آن نفس گرم امام است، جامعه، مردم و جوانان ما نه امام، نه خط و راه امام را رها نخواهند کرد. مسیر و خط امام امروز توسط مقام معظم رهبری ادامه مي‌یابد، این پرچم ولایت و اسلامیت تا زمانی که در کنار پرچم جمهوریت وجود دارد، این پرچم در اهتزار مي‌ماند. رییس‌جمهور تصریح کرد: امام بین جمهوریت و اسلامیت پیوند ناگسستی به وجود آورد. به این دلیل است که شما مي‌بینید، امروز توطئه قدرت های بزرگ و ایجاد گروهک های تروریستی امثال داعش در منطقه نمی تواند در مسیر صحیح این مردم خللی ایجاد کند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز نه تنها در ایران اسلامی به حول و قوه الهی، امنیت برقرار است حتی دربرابر توطئه تروریست ها، این ملت بزرگ به ملت های منطقه کمک کرده و کمک خواهد کرد. رییس‌جمهور اظهار داشت : این ملت ایران است که امروز به ملت های عراق، سوریه، لبنان، یمن و سایر ملت های منطقه در برابر تروریست ها، خشونت و افراطی گری کمک کرده و مي‌کند و به حول و قوه الهی ما مي‌توانیم انواع این توطئه ها را به شکست نهایی برسانیم.

روحانی گفت: گرچه شما مي‌بینید برخی از حکومت های تازه به دوران رسیده از منابع سرشار زیرزمینی خدادادی متاسفانه سوء استفاده مي‌کنند، پول نفت را به سلاح های مخرب تبدیل مي‌کنند و این سلاح های مخرب را علیه ملت مظلومی چون ملت یمن به کار مي‌گیرند. رییس‌جمهور افزود: ما در این شرایط باید بیش از هر زمان دیگر بیدار و هوشیار باشیم. شرایط امروز منطقه شرایط خاصی است، اگر امروز باید به وحدت، انسجام و اتحاد متکی باشیم، همان توصیه امام راحل است که همواره بر وحدت کلمه تاکید کرده اند.

روحانی ادامه داد: دشمنان مي‌خواهند بین قومیت ها تفرقه ایجاد کنند. دشمنان مي‌خواهند بین مذاهب تفرقه ایجاد مي‌کنند، ما با وحدت کلمه که اولین قدم اتحاد در داخل کشور است؛ اگر اختلاف سلیقه داریم، اگر جناح ها و احزاب متعدد داریم اما در منافع ملی، حفظ نظام و وحدت جهان اسلام، صدا و سخن ما واحد است، نخواهیم گذاشت منافع ملی، اساس و معنونیت اسلام و اخلاق محمدی مورد تاخ و تاز این یا آن قرار گیرد.

بلیط هواپیمانگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار