کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

5 اشتباه بزرگ مستاجران

کدخبر:۱۲۴۱۵چهارشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹:۳۱۸۹۸۱ بازدید

اگرچه اجاره کردن خانه، به‌اندازه خریدن آن، قرارداد پرهزینه‌ای نیست، اما افراد درهنگام عقد قرارداد اجاره هم باید به اندازه عقد قرارداد خرید، نکات مهمی ...

اجاره کردن خانه تعهدات مالی کاملا مشابه با خرید خانه به‌دنبال ندارد،  اما این به‌معنای بی‌اهمیت یا بی‌ارزش بودن این قرارداد نیست. همچنین، درحال حاضر، یافتن یک آپارتمان اجاره‌ای از همیشه سخت‌تر شده که این مساله سبب افزایش اجاره‌بها و کمبود واحدهای خالی از سکنه در بسیاری از شهرها شده‌است. 

بنابر مطالعه‌ای که در سال 2015، در دانشگاه نیویورک انجام شده، تعداد اجاره‌دهندگان ملک در آمریکا درحال افزایش است. این درحالی است که روند عرضه واحدهای مسکونی، همسو با میزان تقاضا افزایش نیافته‌است. بنابراین، وقتی بازار اجاره مسکن سخت می‌شود، این فشار به جویندگان مسکن وارد می‌آید که زودتر دست به کار شوند. بااین‌حال تصمیم‌گیری سریع در این رابطه خیلی راحت است اما درعین حال، انتخاب یک خانه بدون تحقیق و آگاهی، می‌تواند شما را ناچار کند در جایی که نه امنیت دارد و نه با نیازهای شما همخوانی دارد، زندگی کنید یا اینکه شما را سر هر مساله‌ای با صاحبخانه وارد مشکل و مشاجره کند.

درنهایت، انتخاب اشتباه محل سکونت، می‌تواند از هر دو جنبه مالی و روحی شما را خالی کند. درحال حاضر میانگین هزینه هر اثاث‌کشی در آمریکا 1170 دلار برآورد می‌شود که اگر این جابجایی‌ها بدون برنامه‌ریزی قبلی رخ دهد، می‌تواند هزینه سنگین‌تری را بر دوش مستاجران تحمیل کند. اشتباه در هنگام عقد قرارداد اجاره خانه، همچنین به‌معنای ازدست دادن امنیت مالی شما خواهد بود که دربرخی موارد به پرداخت خسارت ملک شخصی دیگران یا حتی دادگاهی شدن می‌انجامد که اصلا خوشایند نیست.

فرقی نمی‌کند که برای اولین بار قصد اجاره خانه دارید یا بار صدم شماست؛ بلکه مهم این است که درهنگام عقد قرارداد اجاره برخی اشتباهات را مرتکب نشوید که به نقل از پایگاه چیت‌شیت، به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

نخواندن اجاره‌نامه
وقتی درنهایت موفق به یافتن آپارتمان موردنظر خود می‌شوید، قسمت خالی امضای مستاجر در پایین قرارداد مدام شما را وسوسه می‌کند تا هرچه سریع‌تر قال قضیه را بکنید. اما دست‌ نگه‌دارید. امضای یک سند قانونی که مفاد آن را نخوانده‌اید، مقدمه رخ‌دادن فاجعه است. درحالی‌که امضای این سند می‌تواند شمارا دچار عواقب مالی جدی کند، به‌راحتی می‌توانید با امضا نکردن چنین قراردادی خود را از مخمصه بزرگی رهایی بخشید.

موسسه مشاور حقوقی MassLegal، توصیه می‌کند: موجر ممکن است تلاش کند تا شما با عجله این قرارداد را امضا کنید. آنها معمولا به شما می‌گویند همه قراردادها استاندارد و به یک شکل واحد هستند و نیازی نیست زحمت خواند آن را بکشید. اما شما نباید اجازه دهید که موجر شما را وادار کند که مفاد قرارداد را نخوانید.

همچنین، درهنگام خواندن قرارداد، به طول مدت‌ آن دقت کنید که از ابتدای ماه آغاز می‌شود یا انتهای ماه؛ همچنین به بندها و تبصره‌های قرارداد به‌خصوص محدودیت‌های تعیین شده در آن خیلی دقت کنید.

عدم دریافت بیمه ازسوی موجر
اگر فکر کنید که بیمه مالک، شما را در هنگام وقوع حوادث نظیر بلایای طبیعی پوشش می‌دهد، سخت در اشتباه هستید. اگر وسایل شخی شما سرقت شده یا دچار خسارت شود (مثلا درصورت وقوع حریق)، به احتمال قطع، موجر مسئولیتی در قبال این قضیه نخواهد داشت. همچنین درصورتی‌که شخصی در آپارتمان شما آسیب ببیند، مسئولیت وی با شماست. اما درعوض، بیمه اجاره‌نشینی، در هر دو این موارد به‌یاری شما می‌آید. علاوه‌براین، بیمه مستاجر به نسبت ارزان است.

عدم اطلاع از حقوق مستاجر
اگرچه دست موجران اغلب در تعیین محدودیت‌های موردنظرشان بر مستاجر باز است، بااین‌حال، این قوانین و محدودیت‌های نانوشته از شهری به شهر دیگر متفاوت هستند. اما مستاجران نیز حقوق متقابلی دارند که شامل مواردی نظیر خلع ید مستاجر توسط موجر، انجام تعمیرات و ورود به حریم شخصی مستاجر می شود.

عدم فهرست‌برداری از خسارات کنونی
اگر می‌خواهید از نظر مالی دچار ضرر نشوید، سعی کنید قبل از تحویل گرفتن آپارتمان یا امضای هر قراردادی، نسبت به سیاهه‌برداری از خسارات حال حاضر در آپارتمان اقدام کنید. قبل از بازکردن اثاثیه خود، بهتر است نسبت به تهیه فهرستی از اشکالات و خسارات آپارتمان تهیه کنید. این کار یکی از بهترین روش‌ها برای مستند کردن مشکلات آپارتمان است. حتی شاید لازم باشد از نقاط آسیب‌دیده عکس بگیرید و این اسناد را به امضای دو طرف رسانده و ضمیمه قرارداد کنید. 

عدم تحقیق درباره صاحبخانه یا محل سکونت
موجر قبل از اینکه با اجاره دادن ملکش به شما موافقت کند، ممکن است نسبت به کنترل اعتبار حساب بانکی شما اقدام کند. اما شما هم، به عنوان مستاجر باید اقدام مشابهی را پیش از امضای قرارداد، انجام دهید. کافی است نشانی محل آپارتمان و نام موجر را پیدا کرده و اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید. این اطلاعات می‌تواند شامل وضعیت ساختمان و موقعیت مکانی ملک باشد. 

درنهایت، قبل از نقل مکان، درباره محل زندگی جدید خود اطلاع کسب کنید و با آنجا آشنا شوید. کسب اطلاع نسبت به میزان وقوع جرایم در این منطقه یا دوری و نزدیکی به محل کار می‌تواند اطمینان شما را نسبت به انتخابتان افزایش دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نانا: 1394/3/1316:27:00،
77
24
من دنباله یه لونه موش میگردم اونم با ۱۰۰۰ نازو ادا نمیدن بم۔ دلت خوشه ھا
....: 1394/3/1406:43:53،
28
43
مطمئن باش مشکلی هم پیش بیاید صاحب خانه از مستاجر پولدارتره و مشکلات را حل می کند دیگه
سعید: 1394/3/1316:48:08،
43
24
یعنی اگر مهمان مستاجر در اپاتمان مورد اجاره پایش بشکند مسئولش مالک هست ؟
از زمان تحویل اپاتمان به مستاجر تا زمان تحویل به مالک تمام اتفاقات ملک مسئولیتش با مستاجر است . به جز موارد خاص مثل خرید دوربین بابت راهرو و...
كوروش كبير: 1394/3/1709:43:51،
17
22
شتر در خواب بيند پنبه دانه
حتما عزيز دل ناز برادر حتما موجر جوابگوست گلم
ن: 1394/3/1316:58:14،
88
22
ایران جیب جان به هیچ وجه به هیچ وجه ایران را با امریکا مقایسه نکن هیچوقت. این دو سیستم اصلا قابل مقایسه نیستند چون شرایط فرهنگی مالی اقتصادی ساختار جمعیتی اصلا به هم ربطی ندارند.
اصلا خونه اجارهای مثل اینجا نیست شرکتهای بزرگ هستند که یک مجموعه مثلا 300 واحدی دارند که اجاره میدهند بعد تعمیرات حتی عوض کردن لامپ سوخته با صاحب مجموعه است.....
درسته اونجا هم روی کره زمین است ولی قیاس مع الفارق است!
iman: 1394/3/1317:06:48،
25
25
باشه،ممنون!!!!
دانا: 1394/3/1318:20:35،
24
27
خوب بود
رضا: 1394/3/1318:29:58،
72
33
اینایی که گفتید مال کشور آمریکاست!
فکر کنم اینجا ایران باشه! نه؟!
در ضمن بیخودی جو ندید! کلی از خونه ها خالی مونده و کسی پول رهن و اجاره هم نداره!
صابخونه: 1394/3/1411:42:22،
32
39
همه که مثل شما تو چادر زندگی نمیکنن . واحد های خوب برای اجاره رو هوا میره ! تو نگران خونه های خالی ما نباش مستاجر عزیز !
KM: 1394/3/1318:55:45،
50
19
اصلا مفيد كه نبود وقت ما را هم گرفتى ........
با چند كارشناس مذاكره كنيد و مطب و مشكلاتى كه در ايران بين موجر مستاجر ًپخش آمده مطرح نماييد و راه حل آن .....
امیر: 1394/3/1319:50:37،
31
16
میگم کمبود خبره مگه! آخه احساس کردم چیزی پیدا نکردی، این و گذاشتی!!!
یا مهدی: 1394/3/1323:39:11،
32
20
5 اشتباه بزرگ مستاجران

تعداد اجاره‌کنندگان ملک در آمریکا به شماها چه ربطی داره؟ به این مسـولین ... بگوییید که اجار ه خانه در ایران به چه شکلی و به مردم چقدر امتیاز میدن نوکرتم.
محسن: 1394/3/1413:48:16،
32
22
دوستان عزیزی که هی غر میزنند مطلب مفید نبود یه کم فکر کنند بعد حرف بزنند. اگه قرار باشه فقط مطالب داخل ایران کار بشه پس الگو برداری رفتارهای صحیح کجا میره؟ تروخدا اول فکر کنید بعد حرف بزنید. همین بیمه مستاجر خودش میتونه یه فرهنگ سازی باشه. یه عده فقط بلدند بگن ما خیلی میفهمیم. میگن آمریکا به ما چه اما وقتی پاش میفته همه ش میگن تو فلان کشور اینحجوریه تو فلان کشور اونجوری. بابا یه کم به خودمون بیایم ادای عقل کل ها رو در نیاریم
كوروش كبير: 1394/3/1709:41:13،
23
26
خنده داره
اين متن تو ايران هيچ سنديتي نداره
كسي كه اين متنو نوشته از اجاره مسكن اطاعي نداره يا اگه اطلاع داره واسه زنگ تفريح گذاشته
بعد از 6 ماه گشتن و گشتن يه ملك واسه اجاره پيدا ميكني انقدر ته كفش سابوندي كه با قيمت نجومي و صاحب خونه يكبارمصرف وشرايط جورواجور مجبوري كنار بياي تو بنگاه كه رفتي برا عقد قرارداد سوت ثانيه بيچاره مستاجرو آقايون بنگاه دار وموجر تحت فشار روحي ميزارند كه حاضري با شصت پات قراردادو مهر كني.البته املاكيا هرگز طرف موجرو نميگيرند چون فكر سال بعدو قراداد بعد اين ملك در سر دارند يا بقول معروف نون توشه!
اينجا ايران است اينجا مهد هنر و وجدان و فرهنگ

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما