کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

عدد 45500 تومان از كجا آمد ؟

کدخبر:۱۱۷۹۲چهارشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶:۲۴۴۵۶۱ بازدید

اسحاق جهانگيري معاون اول رييس‌جمهوري در گفت‌وگویی به‌طور مفصل به دغدغه‌هاي امروز ايران پرداخته است. به گفته او ...

اسحاق جهانگيري معاون اول رييس‌جمهوري در گفت‌وگویی به‌طور مفصل به دغدغه‌هاي امروز ايران پرداخته است. به گفته او «راجع به اولويت‌هاي سياسي، اينكه هسته‌يي مساله اصلي كشور است، در آن ترديدي وجود ندارد. بالاخره ما مدتي است با كشورهاي بزرگ دنيا وارد يك گفت‌وگوي جدي شده‌ايم. آقاي رييس‌جمهور، دولت و تيم مذاكره‌كننده بايد وقت بگذارند كه اين مذاكرات بسيار حساس، پيچيده و سخت را به سرانجام برسانند. مذاكره هم از جهت اينكه بايد حقوق ملت ايران در آن تثبيت شود، خطوط قرمزي كه ترسيم شده، رعايت شود، براي ما بسيار مهم و نيز سخت است». جهانگيري همچنين داستان يارانه‌ها را به معناي واقعي داستان پرغصه‌يي براي ايران مي‌داند و مي‌گويد. هرگاه بحث يارانه‌ها مطرح مي‌شود همه مسايل برايم سخت مي‌شود چون وقتي تصميم گرفته شد يارانه‌ها اجرا شود، ما خارج از دولت بوديم. با اينكه منتقد دولت گذشته در تصميم‌گيري‌هايش بوديم، اما از اين تصميم حمايت كرديم. همه اركان نظام حمايت كردند به اميد اينكه كاري انجام شود تا يك معضل بزرگ را از پيش‌روي نظام بردارد و آن نيز موضوع قيمت سوخت و در واقع انرژي بود». البته در اين گفت‌وگو مرد دوم كابينه به مسايل ديگري نظير زمزمه تغييرات در دولت، انتقاد‌هاي عليه دولت، مديران ارشد دولت، بحث آزاد‌سازي منابع بخش توليد و موضوع‌هاي ديگر پرداخته است كه با هم مي‌خوانيم:

مدتي پيش جلسه‌يي با حزب كارگزاران داشته‌ايد كه از شما خيلي انتقاد شد؛ به دليل محل و فضايي كه از آن استفاده كرده‌ايد و هشدار دادند كه دولت از امكانات خود براي كارهاي جناحي و حزبي استفاده مي‌كند.

البته اعتراض چنداني نشد. گروه خاصي اعتراض كردند كه براي من دليل اعتراض آنها روشن است. آنها از اكنون نگران آينده هستند و به‌دنبال مقصر مي‌گردند و به آن روزها فكر مي‌كنند. اينكه در كشوري كه انتخابات دارد، حتما بايد حزب وجود داشته باشد و ما از حزب و تحزب بايد حمايت كنيم؛ من در اين ترديدي ندارم. اگر مي‌خواهيم انتخابات كشور معناي واقعي پيدا كند و به سمت دموكراسي به معناي واقعي برويم، بايد گروه‌هايي باشند به عنوان احزاب رسمي كشور مسووليت بپذيرند و اگر در زمان مسووليت شان كشور را خوب پيش بردند، مردم مجددا به آنها روي آورند و اگر بد پيش بردند پاسخگوي عملكردشان باشند. اينكه افرادي بي‌نام و نشان به يك‌باره وارد انتخابات شوند، مسووليت‌هاي مهم بگيرند و هر كاري بخواهند بر سر كشور بياورند، فردا همان فرد با عنوان ديگري بيايد و هيچ جا هم پاسخگو نباشد.

اگر اكنون حكومت جدي بود براي همين يارانه‌ها به نظرم بسياري از مسوولان سابق بايد پاسخگو مي‌شدند. كسي كه تصميم گرفته برخلاف قانون 45هزار تومان پرداخت كند، مردم و حكومت را اينگونه گرفتار كند و امروز هم احساس مي‌كند يك قهرمان است و بقيه كه گرفتار شدند مشكل‌دار هستند. اينها بايد مورد مواخذه قرار گيرند. علت اينكه چنين نمي‌شود، به اين دليل است كه حزب وجود ندارد. مسووليت كار را قبول نمي‌كند.

لذا من به‌شدت طرفدار اين كار هستم. از قديم هم عضو حزب كارگزاران بوده‌ام اما از زماني كه در اين مسووليت قرار گرفته‌ام، به دلايل گرفتاري مسووليتم در هيچ جلسه حزب شركت نكرده‌ام و آنها به‌طور هفتگي جلسه دارند.

آيا حضور شما در جلسه با وجهه حزبي بود يا دولتي؟

اين دوستان به عنوان ديد وبازديد عيد آمدند؛ در اين حد هم مي‌توان گفت جلسه حزبي نبود. يعني جمعي از دوستان هم حزبي ما همچون بقيه شخصيت‌ها و افرادي كه در ايام عيد آمدند و محبت كردند و عيد را تبريك گفتند. آنها هم آمدند و خود به خود چند سوال نيز مطرح كردند. من هم نظرات شخصي خود را گفتم و حتي آن مطالب توسط دفتر ما به عنوان دفتر معاون اول منعكس نشد؛ چيزي بود كه آن دوستان خودشان مطالب جلسه را منعكس كردند.

حالا در ايران در ايام مختلف روساي جمهور دبيركل حزب يا عضو تشكل‌هاي مهم و موثر بوده‌اند، جلسه حزبي در دفترش تشكيل مي‌داده، در انتخابات گذشته براي وحدت يك جناح سياسي از رييس‌جمهور و گروه‌هاي ديگر نماينده گرفتند. آن موقع اصلا دخالت در انتخابات نبود يا اعلام شده كه مقامات دولت سابق به كانديداها پول داده است آنها دخالت در انتخابات نبوده است؟ اگر من در يك جلسه ديد و بازديد عيد تا اين حد بتوانم در انتخابات تاثير داشته باشم كه خيلي اتفاق بزرگي است. مطمئن باشيد اين دولت مصمم است كه انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان را در نهايت دقت، سلامت و قانونمندي برگزار كند و هيچ كدام از مقامات دولتي در فرآيند انتخابات، انتخابات كانديداها و جهت‌گيري به نفع كانديداي خاص نداشته باشند و به هيچ‌وجه دخالت نخواهند كرد. اگر دخالت كنند دولت حتما برخورد خواهد كرد.

لذا از اين جهت به مردم اطمينان مي‌دهم كه دولت و رييس‌جمهوري مصمم است كه از يك انتخابات قانونمند و سالم حمايت كند و ان‌شاءالله نيز چنين خواهد بود.

در دولت دكتر روحاني آرامشي در فضاي سياسي ايجاد شده است، بسياري كه به دلايلي به حاشيه رفته بودند، كم‌كم زمينه را براي فعاليت مناسب ديدند. با اين حال انتقاداتي هم مطرح است كه در برخي موارد خاص و درباره برخي چهره‌ها آقاي روحاني آن طور كه بايد تلاش نكرده است تا از انزوا خارج شوند؟ آيا كاري شده است كه اعلام نمي‌شود؟ مي‌گويند دولت سه اولويت دارد: اول هسته‌يي، دوم هسته‌يي، سوم هسته‌يي.

آيا انتقادهايي كه مي‌شود درست است كه دولت همه تخم مرغ‌هايش را در سبد مذاكرات هسته‌يي چيده است؟

راجع به اولويت‌هاي سياسي، اينكه هسته‌يي مساله اصلي كشور است، در آن ترديدي وجود ندارد. بالاخره ما مدتي است با كشورهاي بزرگ دنيا وارد يك گفت‌وگوي جدي شده‌ايم. آقاي رييس‌جمهور، دولت و تيم مذاكره‌كننده بايد وقت بگذارند كه اين مذاكرات بسيار حساس، پيچيده و سخت را به سرانجام برسانند. مذاكره هم از جهت اينكه بايد حقوق ملت ايران در آن تثبيت شود، خطوط قرمزي كه ترسيم شده، رعايت شود، براي ما بسيار مهم و نيز سخت است.

از نظر تحريم‌هاي ظالمانه‌يي كه عليه كشور وضع شده و در زمينه نفت و گاز مشكلات جدي داريم. ما هنوز براي مردم باز نكرده‌ايم كه مشكلاتمان در اين بخش‌ها چيست و چه اتفاقاتي افتاده است. اگر لازم باشد روزي باز خواهيم كرد. در بخش بانكي كشور براي جابه‌جا كردن پول مشكلاتمان جدي است. البته ما خودمان را براي شرايط سخت‌تر از اين آماده كرده بوديم و كرده‌ايم. برنامه داريم تا اگر مذاكرات به نتيجه نرسد، بتوانيم باز هم كشور را اداره كنيم لذا ما فكر مي‌كنيم اين مساله مهم ماست و اينكه آيا اولويت اول و آخرمان است، نه. اما جزو اصلي‌ترين مسايل‌مان است كه دولت بايد براي آن وقت بگذارد.

مساله دوم بازگرداندن آرامش به كشور بوده است تا همه كساني كه در داخل كشور احساس مي‌كنند كه در درون اين نظام و كشور قرار دارند و در چارچوب قوانين كشور مي‌خواهند فعاليت كنند، منعي براي فعاليت‌هاي آنها از نظر دولت وجود نداشته باشد. دولت مشوق فعاليت‌هاي قانونمند سياسي همه جريانات داخل كشور است. اين هم باز موضوع بعدي است كه دنبال مي‌كنيم به همين دليل هم تلاش كرده‌ايم كه اگر جايي فكر مي‌كنيم يك فشار ناصحيحي وجود دارد، حتما برخورد كنيم. جايي كه به سخنراني‌ها و سخنران اعتراض مي‌شود به استانداران و فرمانداران گفته‌ايم به‌طور قاطع بايد از جلسات رسمي و قانونمند حمايت كنند. هيچ گروهي حق ندارد مانع سخنراني گروه ديگري شود و اخلال به وجود آورد. امنيت و آرامش كشور براي ما مهم است. انسجام دروني نظام براي ما مهم بوده است به همين دليل براي روابط دولت با مراجع، روحانيت، دانشگاهيان و نخبگان وقت گذاشته‌ايم.

سال گذشته رييس‌جمهور در 30 روز ماه رمضان با 30 گروه مهم اجتماعي جلسه گذاشتند. در همين ايام در مقاطع مختلف با گروه‌هاي سياسي مختلف اصلاح‌طلب و اصولگرا جلساتي برگزار كردند. سخنان و نقدهاي آنان را شنيدند.

من فكر مي‌كنم دولت با توجه به جايگاه دولت پيش مي‌رود كه هم مسوول اداره كشور است و هم از طرفي مي‌خواهد اين مسايل و مشكلات گروه‌هاي سياسي را به حداقل برساند، اما نمي‌توان همه اينها را توضيح داد. بسياري مسايل وجود دارد كه گاهي اوقات در شوراي عالي امنيت ملي و در مراكز ديگر مطرح و گفت‌وگو مي‌شود. گاهي اوقات ممكن است به نتيجه برسيم و گاهي اوقات ممكن است به نتيجه نرسيم و نياز به جلسات بيشتر داشته باشد. به هر حال دولت به صورت جدي به دنبال اين است تا همه مشكلات انشاءالله برطرف شود.

يك سوال سياسي اقتصادي. در مورد تاثير تحريم‌ها باتوجه به اينكه تيم مقابل ما در مذاكرات هسته‌يي كارشناسان خود را در رده‌هاي مختلف بخش تحريم‌هاي‌شان به مذاكرات مي‌آورند، آيا تيم مذاكره‌كننده ما كه چند نفر معدود هستند، از طريق مطالعات بانكي و اقتصادي پشتيباني مي‌شوند؟ اگر بحث لغو تحريم‌ها در متن توافق نهايي باشد اولويت‌هاي ما مشخص است؟

آن كشورها با تمام قدرت به مذاكرات مي‌آيند. گفتند تيم امريكايي حدود 130 نفر است. سه كشور اروپايي نيز در مذاكرات كه اغلب در اروپا برگزار مي‌شود، با تعداد زيادي شركت مي‌كنند. اما ما به دلايل مختلف با جمع محدودي در مذاكرات حضور مي‌يابيم. در واقع تعداد تيم ما نسبت به طرف مقابل بسيار محدود است.

با اين حال ما دو، سه موضوع را به اثبات رسانده‌ايم. نخست اينكه قدرت تيم مذاكره‌كننده ما بالاست. در واقع مشخص است كه در طول اين 35 سال سرمايه جمهوري اسلامي نتيجه‌اش اين شده كه برخي از افراد در رشته‌هاي مختلف در سطح بين‌المللي به چهره‌هاي بسيار تعيين‌كننده‌يي تبديل شده‌اند ازجمله همين تيم مذاكره‌كننده كه قادر است در مقابل 6 كشور بزرگ دنيا با آن تيم‌هاي مجهز از حقوق كشور به خوبي دفاع كنند لذا به نظر مي‌آيد ما در بخش فني به توافقات و دستاوردهايي كه لازم بوده برسيم، دست يافته‌ايم.

در بحث‌هاي اقتصادي كل وزارتخانه‌ها در مسير مذاكره در خدمت و همراهي با وزارت خارجه و تيم مذاكره‌كننده هستند. مخصوصا از زماني كه بحث نگارش مطرح شد كه بايد توافق روي كاغذ بيايد، تيم‌هاي مختلفي در داخل كشور تشكيل شد ازجمله تيم‌هاي اقتصادي، بانكي، نفتي و نقاطي كه تحريم‌ها به صورت خاص بر آن نقطه متمركز بوده. اين تيم‌ها تشكيل شده كه كمك مي‌كنند.

برخي از آنها هنگامي كه توسط رييس تيم مذاكره‌كننده تشخيص بدهد، بايد در مذاكرات حضور داشته باشند. فكر مي‌كنم در مجموع تيم ما تيم جامعي خواهد بود و مشكلي نخواهد داشت.

در مورد استانداران و مقامات محلي بايد گفت به نظر مي‌رسد كه برخي از آنها همسو با سياست‌هاي دولت نيستند و اين موضوع سبب انتقاد حاميان دولت از دولت شده است؟ سياست‌هاي دولت در اين زمينه چيست؟

ما با دوستان طرفدار دولت يا حاميان رييس‌جمهور يا بدنه اجتماعي حامي دكتر روحاني كه در انتخابات بودند و گله‌هايي دارند؛ اين گله‌ها به ما مي‌رسد، برخي از آنها را نيز ما قبول داريم و به آنها حق هم مي‌دهيم كه اين گله‌ها را داشته باشند، اما آنها بايد يكسري واقعيت‌ها را بپذيرند.

واقعيت اين است كه اين دولت اصرار دارد، كه از همه افراد توانمند در داخل دولت استفاده كند و صرفا به دليل گرايش سياسي كسي را حذف نكند. اين دولت واقعا اصرار دارد كه اگر كسي مي‌خواهد به كشورش خدمت كند به دليل اينكه در گروه ديگري قرار داشته فضا براي او تنگ نشود، حالا مي‌تواند در دولت يا در بخش خصوصي كار كند، در گذشته برخي از دوستان دولت قبل اگر با بخش خصوصي هم كار مي‌كردند آن بخش خصوصي تنبيه مي‌شد كه چرا با اين گروه كار مي‌كنيد و نبايد جايي به اين گروه كار داده شود. ما از اين محدوديت‌ها واقعا نداريم چرا كه اين كار را عقلاني مي‌دانيم بايد شرايطي به وجود آوريم كه تمام سرمايه ملي اين كشور كه با پول اين ملت تربيت شده بتواند در خدمت كشور قرار گيرد حالا كسي كه مي‌تواند در بخش خصوصي كار كند، در بخش خصوصي كار كند و كسي كه مي‌تواند در دولت كار كند، در آن بخش كار كند. اين اصول وجود دارد.

تيم سياسي و مديريتي دولت بايد به سياست‌هاي دولت و رييس‌جمهوري باور داشته باشد و مدافع سياست‌هاي رييس‌جمهوري و دولت باشند. اگر مديري سياست‌هاي دولت و رييس‌جمهوري را اجرا نكند حتما در مقطعي در ارزيابي‌هايي كه مي‌كنيم نتيجه‌يي كه خواهد گرفت اين خواهد بود كه دولت را ترك كند. آن در وقتي است كه نتيجه ارزيابي‌ها و بررسي‌ها نشان دهد نه صرفا به خاطر اينكه اين مدير به لحاظ سياسي با دولت همراه نبوده است نه، اين مدير اگر شايستگي‌هاي كاري، توانايي اداره استان و شهرستان خود يا وزارتخانه‌اش را داشته و همه‌چيزش مثبت باشد حتما مي‌ماند با وجود اينكه ممكن است برخي دوستان گله‌مند باشند و بگويند آنان در گرايش سياسي ديگري قرار دارند، براي يك‌بار مي‌خواهيم ببينيم مي‌توان دولتي درست كرد كه همه احساس كنند در اين دولت مشاركت دارند اين به مصلحت كشور است.

آقاي آشنا مشاور فرهنگي رييس‌جمهوري گفته‌اند كه برخي از سفرهاي استاني براي تيم رييس‌جمهوري روشن كرد كه برخلاف تصور اوليه بعضي از استانداران توانايي كافي براي اداره استان را ندارند لذا تغييرات در دولت هم در سطح وزرا و هم استانداران اتفاق خواهد افتاد، در اين خصوص لطفا بفرماييد؟

راجع به مديران ارشد دولت، رييس‌جمهوري و دولت تصميم مي‌گيرد. مديران ارشد به‌طور مرتب مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند و حتما هم اين ارزيابي يا توسط رييس‌جمهوري انجام مي‌شود يا به بنده محول كرده‌اند كه من انجام مي‌دهم.

اينگونه نيست كه مديران ارشد دولت در جاهاي مختلف دارند ارزيابي مي‌شوند، نه؛ اگر از دوستان هم كسي ارزيابي انجام مي‌دهد حتما براي بنده يا رييس‌جمهوري ارسال مي‌كند. در نهايت رييس‌جمهوري تصميم مي‌گيرند كه چه كسي بايد جابه‌جا شود يا نه. تاكنون جابه‌جايي‌هايي كرده‌ايم. در اين دوران استاندار يا مديران ديگري بودند كه تغيير كردند، برخي جاها به تغيير رسيديم.

اما به دليل محدوديت‌هايي كه دولت با آن روبه روست مصلحت نمي‌دانيم و فكر نمي‌كنيم كه تغيير ممكن است تبديل به وضع بهتري شود، بايد تحمل كنيم، البته ثبات مديريت براي ما مساله مهمي است، و ما به تغيير ارزش نمي‌دهيم، ثبات مديريت براي ما بسيار مهم است، جايي كه رييس‌جمهور به ضرورت برسد، تغيير مي‌دهد.

منظورتان از مديران ارشد همان مديران استاني هستند؟

استانداران، وزرا و معاونان وزرا مديران ارشد هستند، فرمانداران و بخشدارها در اختيار وزير كشور و ارزيابي وزارتخانه‌هاست ما نيز دنبال مي‌كنيم. اگر موردي برسد تذكر مي‌دهيم. دوستان هم با حساسيت دنبال مي‌كنند.

يكي از موضوعاتي كه در سخنراني‌هاي رييس‌جمهوري و همچنين سخنراني‌هاي جنابعالي ديده مي‌شود، گروه‌هايي هستند كه به نام انتقاد به تخريب دولت پرداخته‌اند به‌گونه‌يي كه دكتر روحاني درباره آنها گفته بودند گروه اقليتي در گوشه و كنار از اتاق فكر خارج شده و وارد اتاق عمليات شده‌اند. آيا اين گروه به منابع خاصي از قدرت و ثروت متصلند كه به راحتي تريبون و حتي رسانه در اختيار دارند؟

اولا ما واقعا به انتقاد باور و آن را قبول داريم، و انتقاد را براي خودمان يك نعمت مي‌دانيم و فرصتي است كه در اختيار ما قرار مي‌گيرد كه گاهي اوقات اگر سياست‌هايي اتخاذ مي‌كنيم كه ديگران با نگاه انتقادي به آن مي‌نگرند يا مطلبي در جهت تصحيح مي‌گويند، حتما براي تصحيح استفاده مي‌كنيم. اما واقعيت اين است كه يك عده با آقاي رييس‌جمهور و سياست‌هاي وي كه اعمال مي‌شود مخالف هستند، سعي مي‌كنند براي تخريب دولت و رييس‌جمهور بهانه پيدا كنند، البته از جلسات آنها و كارهايي كه در حال انجام است و هم از نحوه انعكاس مطالبشان آشكار مي‌شود. ما سعي نيز مي‌كنيم دوستانه تا جايي كه مي‌شود اين مساله را حل و فصل كنيم و به آنها اعلام كنيم اما گاهي اوقات رييس‌جمهور احساس مي‌كنند كه آنها عرصه را بر دولت تنگ مي‌كنند تذكر تندتر در صحبت‌هايشان مي‌دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهرام: 1394/2/2309:29:07،
51
20
عدد 45500 تومان از کجا آمد ؟؟؟ از کجا رفت ؟؟؟
روزيتا: 1394/2/2310:24:52،
104
17
یه روز دخترم که ۹ سالش بیشترنیست مشغول ظرف شستن شدصدا زدمامان بیا رفتم پیشش گفت مایع ظرفشویی رو ریختم روی ظرفی که کمی غذا چسبیده ولی اصلا غذا جدا نمیشه ولی تلویزیون که نشون داد به راحتی جدا میشد بهش گفتم به این خیال نباش اونا همش فیلم وتبلیغات تو خالیست وملت رو فیلم دارن و سر کار و واقعا همه اموراتمون همینجوریه و ما رو سر کارمیزارن از خودرو ساز گرفته تا هر چی دیگه که دلت بخواد خدا ازشون نگذره وخوار وذلیل دنیا و اخرت بشن همه کسانی که به هر نحوی ملت رو سر کاری میزارن
حسین: 1394/2/2311:27:05،
27
77
ظرف شستن رو دادی بچه 9 ساله؟ لابد خودت صبح تا شب پشت اینترنت و جلوی آینه ای!

بچت نپرسید منو از پرورشگاه آوردید یا از تو خیابون پیدا کردید؟
جواب به حسین: 1394/2/2312:02:45،
78
26
تا وقتی آدمهایی مثل تو حسین آقا داریم، که فقط یا دنبال حواشی هستید و یا فقط به مسخره بازی و دلقک بازی عادت داری، وضعیت مملکت ما همینه. مطمئنم فرد شخیص حضرتعالی یه پست مدیریتی یا چیزی شبیه به اون داری. یا اگه نداری یه بادمجون دور قاب چین برای یه مدیر هستی. مرد حسابی یه کم به دوگولت فشار بیار و مغز کلام و بفهم.....
علی: 1394/2/2312:10:54،
27
19
نه راه پس نه راه پیش واسه مردم گذاشت

به خاطر افزایش قیمت بعد از این طرح به مقداری که تا الان یارانه دادن دو برابرش از جیب مردم بیرون رفته
حسین 2: 1394/2/2312:33:28،
30
52
روزيتا شما داستان می بافید یا کارتون زیاد نگاه میکنید؟!!!
حسین 3: 1394/2/2319:25:12،
27
26
دمت گرم حسین
اولین چیزی منم تعجب کردم ظرف شدن بچه 9 ساله بود و خودش تو کامنت گذاشتن
حسین: 1394/2/2320:39:03،
25
31
روزیتا خانوم مغز کلام منو نگرفتی

تو هم بچتو سرکار گذاشتی. ستم نیست عوض عروسک بازی و درس و مشق دستای قشنگ و ظریف بچتو داغون کنی؟ بابا صد رحمت به تناردیه! تو که اظهار فضل می کنی و واسه کل مملکت نسخه پیچیدی، حالیت نیست از بچت کزت ساختی؟ نکنه مسابقه بفرمایید شام تشریف داشتی حمالیش افتاد به اون طفل معصوم؟
غضنفر: 1394/2/2320:54:09،
16
37
روزیتا میخوای آقاتون ظرف بشوره، من بچتو بزرگ کنم بجاش تو بیای تو اینترنت مردمو ارشاد کنی؟ اونوقت هم من سرکارم هم تو هم آقات.
حسين: 1394/2/2410:18:13،
27
10
ببخشید روزیتا خانم من از روی کج فهمی این حرفا رو زدم متوجه لپ کلامتان نشدم
حسین۶۶: 1394/2/2309:31:55،
50
12
واقعاً دولت چیکار میکنه؟ گزارش ۱۰۰ روز آقای روحانی چی شد؟ ما که به غیر حرف و گرونی چیزی ندیدیم.
amir: 1394/2/2310:09:56،
40
17
ما که نفهمیدیم 455000 چی شد و چه ارتباطی با انتخابات و هسته ای و حزب و ..... داره ؟؟؟؟؟ فقط همین رو میدونیم که سالی چند بار نرخ آب برق گاز و ....را گرون کردند و چند سالی این داستان ارزش افزوده (مالیات خاموش) که خودش هزینه سنگینی روی دوش مردم گذاشته که هیچ کجا پیدا نیست اگر 455000 که هیچ 4550000 ریال هم یارانه بدهند از پس این گرونی و مخارج بر نمیاد .
الف: 1394/2/2310:14:27،
19
57
درود بر دولت تدبیر و امید
اراز: 1394/2/2310:17:10،
76
20
چقدر ما بدبختیم....

+خیلی
-اصلا
محمد: 1394/2/2310:17:55،
47
10
واقعا اون قبلیا خیلی سیاستاشون اشتباه بود.خدا ازشون نگذره.خیلی ضرر زدند به مملکت
بعدی ها : 1394/2/2814:50:08،
24
40
فعلا یارانه را بگیر بخور بعد قبلیا نفرین کن !اما از ما تعریف کن
حمید: 1394/2/2310:23:17،
22
19
قبلی وبعدی نداره بگین لطف کنید همان 45500 را بدهید وبا اجرا هر مرحله مبلغ یارانه راهم افزایش دهید
عمو: 1394/2/2310:29:42،
37
5
۴۵ تومن پوله ی باک بنزین نمیشه ولی ی مملکتو ببین چجوری ریخته بهم....
نیما: 1394/2/2310:33:29،
39
16
عدد 45.500 از 000/2 میانگین درآمد نفتی و غیر نفتی ایران به ازای هر ایرانی میباشد که با سیاست های عالی سرآمدان دولتی به عنوان صدقه به هر ایرانی داده میشد که بعد از گذشت چند سال و خالی شدن جیب همان افراد در مرحله اول به فکر حذف افراد پر در امد و در مراحل بعدی حذف افراد کارمند و افراد ..... افتاده و خواهند افتاد .
سدید: 1394/2/2310:52:52،
24
6
این لایحه دولت قبل بود که رفت مجلس و تصویب شد . حالا دارن میندازن گردن دولت قبل. اگر اشتباه بود چرا مجلس تصویب کرد
میثم: 1394/2/2315:42:39،
16
8
اگه دقت کنی می فهمی که این نماینده ها با دولت قبل تو یه جبهه بودن و یجور فکر می کردن. همه مشکلات ممبکت هم تقصیر سیستم هست که دولت قبل به بهترین نحو ممکن این سیستم غلط رو به سرعت پیش برد. الان هم همین آقایان از ترس انتخاب نشدن در انتخابات، طرح انتخابات استانی رو دادن و خودشون هم می دونن که توی مشکلات اقتصادی به شدت پاشون گیره.
سلطان: 1394/2/2311:22:23،
17
8
فعلا كه بحران اب رو بهانه قرار دادند مي خوان گرونش كنند روشون
نمي شه .مردم اماده باشن براي شوك گراني اب.................بابا اب داد بابانان داد....اونم چه ناني!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شرمنده: 1394/2/2311:33:20،
38
8
آقای معاون اول رييس‌جمهوري ، کاش میشد رو در روی هم بنشینیم و حرف هایمان رو در رو بزنیم و ببینیم فلسفه دادن یارانه ها چی بوده و هدف چی بود و چی شد . نه مجال بحث در اینجا وجود دارد و نه امکانش فراهم است . چیزی وجود دارد و غیر قابل انکار است هی
آقای معاون اول رييس‌جمهوري ، کاش میشد رو در روی هم بنشینیم و حرف هایمان را رو در رو بزنیم و ببینیم فلسفه دادن یارانه ها چی بوده و هدف چی بود و چی شد . نه مجال بحث در اینجا وجود دارد و نه امکانش فراهم است . چیزی که وجود دارد و غیر قابل انکار است اینست که هر کسی که سر کار میآید طرح نومیاندازد و فکر میکند با این کار خود دارد به این مملکت خدمت میکند شما فکر نکنید که کارتان درست است و فردا امتیاز بیشتری میگیرید . آقای معاون اول رييس‌جمهوري ، هر حرفی در زمان خود توجیه خود را دارد اگر در دولت قبل دادن یارانه اشتباه بود در دولت فعلی قطع یارانه اشتباه
معاون اول رییس جمهور : 1394/2/2313:58:30،
13
21
من حاضرم واسه صحبت رو در رو
شرمنده: 1394/2/2311:34:14،
30
21
بزرگتری است . اگر یارانه دادند به خاطر این بود که همه به یک اندازه از بیت المال درامدهای کشور بهره مند شوند بهای حامل های انرژی را واقعی کردند سوبسید کالاهای اساسی را قطع کردند و درست یا غلط نمی دانم مسئولان وقت محاسبه کردند که به هر شهروند ایرانی در آن شرایط 45500 تومان دولت یارانه پرداخت میکند و بیشتر این یارانه ها به حامل های انرژی تعلق میگیرد که استفاده کنندگان عمده آنها قشر دارا و ثروتمندان جامعه هستند برای اینکه همه بصورت یکسان از این یارانه ها بهره مند شوند پرداخت نقدی یارانه ها مطرح شد در زمان خود تایید و تصویب شد و به اجراء گذاشته شد دولت فعلی اگر بخواهد و اراده کند که طبق همان فرمول ها محاسبه شود یارانه به روز شده شاید نزدیک 200 هزار تومان شود که از این مبلغ دولت فقط 45500 تومان را پرداخت میکند اگر دولت این قدر مُصّراست
شرمنده: 1394/2/2311:35:15،
26
8
هم یارانه ها را قطع کند و هم اینکه سوبسیدی را که به حامل های انرژی میداد آنها را تقبل کند و پرداخت نماید این امر ظالمانه است که هم یارانه ها را قطع کنند و هم سوبسیدهااین حامل های انرژی و سوبسید کالاهای اساسی قطع شده باشد .
ESMAIL: 1394/2/2314:00:33،
15
19
از سوپری سر کوچه احمدی نژاد
شهروند: 1394/2/2315:42:36،
26
9
مردم حاضرن اگر قیمت هارو به قبل از هدفمندی برگردونین دیگه یارانه نگیرن ولی شما در عوض بعداز هدفمندی تو چندین نوبت قیمت های کالای اساسی و حامل های انرژی گرون کردین حالا هم ناله میکنین میگین این چندرقاز رو نمیتونین بدین و بهتون فشار میاد ولی چندین برابرشو از مردم به زور میگیرین بهتون فشار نمیاد.
جوگیر: 1394/2/2320:01:23،
21
20
یک ضرب المثل هست ک میگه:
افتابه و لگن هفت دست شامو ناهار هیچی.
این ضرب المثل مصداق ایرانه
تا دلتون بخاد کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی داریم و برا همه دنیا کارشناسی میکنن انگار الان ما خودمون هیچ مشکلی نداریم. حالا برا چندرغاز پول ک حق مردم دوساله تو سرکله مردم میزنن. پع از این سیاست بازی
شیرمحمد: 1394/2/2322:16:28،
13
24
حاضرم هرچی از یارانه کرفتم برگردونم ولی بعضیا هم هرچی زیر کشیدن برگردونن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما