کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سخنگوی دولت آمار جدیدی رو کرد

کدخبر:۱۱۵۹۶چهارشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۹:۱۷۴۰۳۹ بازدید

بعد از ارائه چند آمار عجیب و غریب از یارانه‌ها در چند روز گذشته، سخنگوی دولت دیروز آمار جدیدی منتشر کرد! حذف 6 میلیون نفر از لیست ...

بعد از ارائه چند آمار عجیب و غریب از یارانه‌ها در چند روز گذشته، سخنگوی دولت دیروز آمار جدیدی منتشر کرد! حذف 6 میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران، حذف 11 میلیون نفر در پی جبران کسری 6 هزار میلیارد تومانی هدفمندی و حالا کسری 9 هزار میلیارد تومانی؛ آمارهای متعددی است که از سوی دولتی‌ها اعلام می‌شود و مشخص نیست کدام یک از آنها را باید قبول کرد. سخنگوی دولت روز گذشته آمارهای دیگری هم از یارانه نقدی ارائه و اعلام کرد افراد زیادی باید از دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

نوبخت گفت: برای سال 94 با توجه به کاهش قیمت نفت پیش‌بینی می‌شود 30 تا 32 هزار میلیارد تومان حاصل شود و کسری زیادی خواهیم داشت و باید یارانه تعداد قابل‌توجهی از افراد را حذف کنیم. سخنگوی دولت درباره حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه گفت: در 2 سال گذشته درباره قانون هدفمندی یارانه‌ها احکامی صادر و این قانون اجرایی شد که در آن حذف افراد پردرآمد نیز مطرح بود و البته هر چقدر منابع اطلاعاتی به‌طور شفاف و صحیح اجازه می‌داد تعدادی از پردرآمدها که قابل توجه هم نبودند، حذف شدند. وی تصریح کرد: آمارها براساس آنچه قانون اجازه می‌داد نبوده است و تعداد این افراد نه تنها دهک نبود، بلکه صدک هم نبود. نوبخت گفت: براساس آنچه در قانون سال 94 و تبصره 20 مطرح شده است باید 54 هزار و 300 میلیارد تومان از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها مصرف کنیم. از منابع قانون هدفمندی 30 درصد باید به تولید و 20 درصد به هزینه‌های جاری و عمرانی دولت و نصف منابع حاصل به خانوارها برای پرداخت یارانه‌ها تعلق گیرد. یارانه تعداد قابل‌توجهی از افراد باید حذف شود.

وی گفت: منابع حاصل از هدفمندی از طریق افزایش قیمت‌هاست و پارسال 32 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها حاصل شد که برای سال 94 با توجه به کاهش قیمت نفت پیش‌بینی می‌شود 30 تا 32 هزار میلیارد تومان حاصل شود و کسری زیادی خواهیم داشت و باید یارانه تعداد قابل‌توجهی از افراد را حذف کنیم. سخنگوی دولت اضافه کرد: قانون اجازه داده است دولت 6 هزار و 300 میلیارد تومان از خزانه عمومی برای پرداخت یارانه‌ها بین مردم برداشت کند اما نیازمان 11 هزار و 300 میلیارد تومان است. وی گفت: اگر بخواهیم فاصله 30 هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت‌ها و 6هزار و 300 میلیارد تومان از محل بودجه (برداشت خزانه) تا مبلغ 54 هزار و 300 میلیارد تومان (مبلغ نیاز برای ردیف هزینه یارانه‌ها) را پر کنیم، حدود 18 هزار میلیارد تومان کسری داریم و اگر بخواهیم با افزایش بیش از حد قیمت‌ها این فاصله را جبران کنیم ؛ غیرمنطقی و متناقض با سیاست‌های دولت در زمینه کاهش نرخ تورم،‌ توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال و مانند آن است. سخنگوی دولت گفت: در این زمینه نیازمند عقل و تدبیریم که پیش‌نویسی در این زمینه تهیه شده است و بعد از طرح در هیأت دولت در تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. وی یادآور شد سال گذشته 42 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی بین خانوارها توزیع شد.

آمار جدید و روبه رشد معیارها اعلام شد

سخنان نوبخت در حالی است که مسؤولان دولتی در 2 هفته گذشته آمارهای متعددی درباره حذف افراد از یارانه نقدی ارائه داده‌اند. طبق گفته‌های ربیعی، وزیر رفاه، تاکنون 200 هزار نفر از لیست دریافت یارانه نقدی حذف شده‌اند و قرار است تا جبران کسری 6 هزار میلیارد تومانی، حذف افراد ادامه یابد. طبق این آمار دولت باید حداقل 11 میلیون نفر را حذف کند اما معاون ربیعی آمار دیگری اعلام کرد و گفت 6 میلیون پردرآمد حذف می‌شوند. طبق سخنان دیروز نوبخت «اگر قرار باشد براساس درآمدهای امسال هدفمندی، یارانه نقدی مردم را پرداخت کنیم حدود 9 هزار میلیارد تومان کسری خواهیم داشت.» و بر این اساس برای جبران این کسری باید 16 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند. به این ترتیب سخنگوی دولت باز هم نتوانست گره کور سخنان متناقض مسؤولان را باز کند و با آمارهای گوناگون بر ابهامات یارانه‌ای افزود. اینکه چند نفر می‌خواهند حذف شوند یا اینکه معیار و ملاک دولت برای حذف افراد چیست؟ دولتی‌ها فعلا از پاسخ به این سوالات طفره می‌روند و معلوم هم نیست کلید پاسخ به این سوالات در دست چه کسی است.
 
نوبخت: نظر وزیر کشور ورود پول کثیف به انتخابات نبود

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در باره اظهارات آقای رحمانی‌فضلی، وزیر کشور درباره پول کثیف گفت: توضیحات آقای رحمانی‌فضلی قابل تامل بود و هشداری بود که داده شد. نوبخت افزود: در کشوری که در کنار جریان رسمی مبادلات و واردات، مبالغ زیادی واردات قاچاق انجام و به دنبال آن پول وارد کشور می‌شود، هشدار وزیر کشور قابل تامل نیست بلکه این هشدار قابل تقدیر است. وی گفت: نظر وی درباره پول کثیف به طور مستقیم تاثیر پول کثیف در انتخابات نبود بلکه تاکید می‌کنم پولی که از قاچاق وارد چرخه کشور می‌شود از دید وزیر کشور جای نگرانی دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیر: 1394/2/1607:57:38،
27
30
چرا یارانه تولید کننده ( همان قشر مولتی مرفه ) را قطع نمی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ( چون ایشان و تمام آقایان که همان پدران محترم آقازاده ها هستند همه تولید کننده اند و لزوما باید یارانه بگیرند )؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حمید: 1394/2/1608:44:11،
42
8
از روزی که کد ملی واسه مردم درست کردند به محض اینکه چندر غاز بیاد تو حسابشون میگن باید یارانه قطع بشه.
غضنفر: 1394/2/1609:30:23،
37
7
یه زمانی میگفتن که این بی عدالتیه کسی چندتا ماشین داره از بنزین 100تومانی و یارانه ای استفاده میکنه و کسیکه ماشین نداره از این یارانه بی بهره هست!... پس بنزین را گران میکنیم و پولش را به مردم میدهیم تا هرجور دوست دارن مصرف کنن!... گاز و برق و .... هم به همین ترتیب....
هلو: 1394/2/1609:33:32،
81
12
فقط كافيه يه نگاه به بودجه سال ٩٤ بندازي اونوقت ميفهمي وقتي بودجه چند صد ميلياردي براي موسسه هاي بيخودي مثل سازمان تبليغات اسلامي يا حوزه و غيره كه هيچ توليدي و بازدهي ندارن و فقط مصرف كننده هستن ميفهمي چرا دولت كسري بودجه پيدا كرده و طبق معمول ضعيف تر از ملت تم كسي پيدا نكرده. يارانه يا بايد همه بگيرن يا هيچ كس....
وحید@@@@: 1394/2/1609:38:46،
46
8
آقای نوبخت از روز که سر کار اومده فکر و ذکرش شده حذف یارانه ها.این که کار شاقی نیست.ایده ای راه حلی تدبیری ...

مثل این هست که پدر خونواده بی عرضه باشه و بجای اینکه درآمد بیاره پول توجیبی بچشو ازش بگیره.
امیر حسین: 1394/2/1609:55:43،
42
7
تو رو خدا پول امام زمان رو ازمون نگیرید!
حسين: 1394/2/1611:22:16،
34
10
آقايون كه اين همه از اسلام دم ميزنيد وقتي امام علي ازبيت المال تقسيم ميكرد به همه به طور يكسان ميپرداخت و كار به غني و فقير بودن طرف نداشت. عقيل به اين امر اعتراض كرد ولي امام علي به انذازه بقيه بهش پول ميداد.
میثم: 1394/2/1617:45:26،
16
21
این حرف رو از کجا درآوردی؟ اصلا همچین چیزی نبوده. اصل عدالت بر اینه که اونی که درآمدش زیاده باید بیشتر مالیات بده که تو اسلام هم میشه خمس و زکات. حالا این یارانه من درآوردی هم باید با عدالت توزیع بشه. البته با تشخیص کامل و درست فقیر و غنی.
آلبالو: 1394/2/1619:10:12،
32
11
دولت ما مثل مردم که قرار شده زاد و ولد را زیاد کنند خودش پیشقدم شده و با افزایش نونخوراش میخواد بشه الگوی مردم....سوریه لبنان افغانستان فلسطین....آخریشم یمن که هنوز نوزاده. کو تا بزرگ بشه این طفل نورسیده!!!
معلومه که برای ما با کسری بودجه مواجه میشه
زینب : 1394/2/2317:58:39،
14
10
نمیدونم واقعا بر چه اساسی یرانه افراد حذف کردن که یارانه مارا که با اینکه پدرم در قید حیات نیست من وخواهرم هردو دانشجو باور کنید با همین یارانه اموراتمون میگذره حالا یارانه ما پرداخت نکردنواقعا این انصاف

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار