کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

واریز سهمیه‌های بنزین در آستانه تحویل سال

کدخبر:۱۰۶۹۴سه شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۴:۱۸۶۴۴۹ بازدید

اولین سهمیه بنزین بهار در آستانه تحویل سال نو در حالی در کارت‌های هوشمند سوخت واریز می‌شود که افزایش پنج درصدی قیمت بنزین ...

اولین سهمیه بنزین بهار در آستانه تحویل سال نو در حالی در کارت‌های هوشمند سوخت واریز می‌شود که افزایش پنج درصدی قیمت بنزین برای فروردین ماه سال آینده فعلا منتفی شده است. در آستانه سال جدید، دور جدید جهش مصرف بنزین در تهران و سایر کلانشهرهای کشور آغاز شده است و حتی به گفته مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش بینی می‌کنند در قالب سه دوره، متوسط مصرف روزانه بنزین ایران بار دیگر از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کند.

بر این اساس، پس از منتفی شدن تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جدید، اولین سهمیه بنزین ۶۰ لیتری خودروهای شخصی با قیمت ۷۰۰ تومانی به کارت‌های هوشمند سوخت واریز خواهد شد.

مطابق با برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۷۰۰ تومانی به کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز می شود که در صورت اتمام سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی خودروسوان می توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خرید بنزین آزاد کنند. علاوه بر این سهمیه گازوییل خودروهای عمومی نیز تا ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند شارژ و قابل برداشت خواهد بود.

در همین حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغییرات جدید در سهمیه بنزین خودروهای شخصی برای سال آینده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌اي براي تغيير سهميه هاي بنزين يارانه اي در سال ۱۳۹۴ ندارد.


بنزین 1055 تومانی فعلا منتفی است

از سوی دیگر همزمان با واریز اولین سهمیه بهار سال ۹۴، موضوع افزایش ۵ درصدی قیمت هر لیتر بنزین برای اجرا از اول فروردین ماه منتفی شده است.

بهمن ماه سال جاری نمایندگان مجلس با پیشنهاد دولت برای افزایش ۵ درصدی قیمت هر لیتر فرآورده نفتی از ابتدای سال آینده برای توسعه پالایشگاه ها و زیرساخت های تأمین و توزیع فرآورده نفتی در کشور موافقت کردند.

از این رو در صورت اجرای مصوبه مجلس توسط دولت پیش بینی می شد از ابتدای سال ۱۳۹۴ به ترتیب هر لیتر بنزین نیمه یارانه‌ای معمولی و سوپر با افزایش ۵ درصدی  ۷۳۵ و ۸۴۰ تومان و بهای هر لیتر بنزین معمولی و سوپر آزاد به ترتیب با قیمت ۱۱۵۰ و ۱۱۵۵ تومان در جایگاه‌های سوخت عرضه خواهد شد.

در همین حال سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش نفتی اخیرا در پاسخ به مهر دولت تاکنون هیچ‌گونه مصوبه ای برای افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین ابلاغ نکرده است، گفته: اگر این افزایش ۵ درصدی قیمت هم ابلاغ شود، قرار است این افزایش قیمت به جای مردم از سهم دولت کسر شود، به عبارت دیگر، به‌جای آنکه مردم هزینه ۵ درصد افزایش قیمت بنزین را بپردازند، قرار است این منابع مالی از سهم فروش بنزین کسر شود.

به گفته این مقام مسئول از این رو، استنباط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی آن است که با این مصوبه، افزایش ۵ درصدی از محل فروش کل بنزین کشور کسر و به منظور توسعه زیرساخت های تولید و انتقال فرآورده های نفتی در اختیار پالایشگاه ها قرار می گیرد.


خودروهایی که سهمیه بنزین بهار را نمی‌گیرند

از ابتدای اسفند ماه سال جاری سهمیه ویژه بنزین برخی از تاکسی های برون شهری کاهش یافت به طوری‌که سهميه بنزین تاكسي‌هاي بنزين سوز از ۹۰۰ ليتر به ۷۵۰ ليتر و سهميه سوخت تاكسي‌هاي دوگانه سوز از ۹۰۰ ليتر فعلي به ۵۰۰ ليتر كاهش یافته است.

با کاهش سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی برخی از خودروها دور جدید ابطال سهمیه ویژه بنزین برخی از وانت بارها هم از ابتدای فروردین ماه سال جاری در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

عليرضا فيض بخش رئیس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشریح این طرح حذف سهمیه‌های ویژه بنزین ۷۰۰ تومانی وانت بارها و تاکسی ها، گفته است: از مجموع دو ميليون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود يك ميليون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهي شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهي نشده اند مجددا از ابتداي اسفند توسط وزارت كشور مورد ساماندهي قرار مي‌گيرند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرده است: از ابتداي فروردين ماه با توجه به اطلاعات جديد ساماندهي اين ناوگان بنزین يارانه‌اي به وانت‌بارها تعلق مي‌گيرد.

این در حالی است که حذف بیش از ۶ میلیون کارت هوشمند بنزین خودروهای شخصی، خدماتی و موتورسیکلت ها، ابطال سهمیه های ویژه بنزین برخی از خودروهای عمومی و تاکسی ها، افزایش قیمت هر لیتر بنزین به بیش از ۱۰۰۰ تومان با وجود کاهش قیمت جهانی این فرآورده نفتی از مهمترین برنامه‌های دولت و ستاد سوخت برای مدیریت مصرف بنزین در کشور بود.

از سوی دیگر در طول دو سال اخیرا با مخالفت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور سهمیه ویژه بنزین نوروزی به خودروسوان اختصاص نیافته و حتی از اول بهمن ماه با ابطال سهمیه‌های بنزین ۴۰۰ تومانی، عرضه این فرآورده پرطرفدار نفتی به صورت دو نرخی در جایگاه‌ها عرضه و توزیع شده است.

با وجود تمامی این تدابیر مشترک ستاد سوخت و دولت، آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش مصرف بنزین کشور در ۳۶۰ روز نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۲ حکایت دارد.

بر این اساس در ۳۶۰ روز نخست سال جاری بیش از ۲۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است که پیش بینی می شود تا ۲۹ اسفند ماه سال جاری متوسط مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی به مرز ۲۶ میلیارد لیتر افزایش یابد.

بنزین مصرفی کشور در ٣٦٠ روز امسال، ٢٤ میلیارد و ٩١٢ میلیون لیتر بوده است که این مقدار از افزایش ٤٣٢ میلیون لیتری این فرآورده نفتی نسبت به مدت مشابه پارسال حکایت دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیدوار: 1393/12/2609:40:11،
59
189
به امید افزایش قیمت بنزین و کمتر شدن ترافیک کلان شهرها
123: 1393/12/2609:51:16،
73
160
با امیدوار موافقم. کاش بنزین گرون شده بود تا دیگه در ایام عید هزارن هزار کشته نداشتیم.........
prince: 1393/12/2609:51:52،
145
50
متاسفم برای خودم که در همچین سیستمی با این افکار زندگی میکنم که به جای حل مسئله صورت مسئله را میخان پاک کنند
خوب امید به این داشته باش که مشکل ترافیک با اصلاح مسیرها و ایجاد زیر ساخت مناسب و پل و زیر گذر و ساخت اصولی شهر حل بشه نه با گرون شدن بنزین هر چند اگه اون بالائی ها هم مثل تو فکر کنند که بیشترشون هم همینطوری اند عمراً اگه حل بشه
محمد: 1393/12/2610:08:33،
107
42
كم شدن ترافيك ربطي به گراني بنزين نداره
تو ٤ سال گذشته قيمت بنزين ١٠٠٠٪ افزايش داشته ولي ميبينيد كه ترافيك كم نشده

حل ترافيك احتياج داره به :
شبكه حمل ونقل عمومي كارامد و گسترده و پاسخگوي تعداد كاربران
بستر سازي مناسب و بهبود كمي و كيفي مسيرهاي رفت و امد شهري
توسعه متوازن شهرها و كاهش تراكم در نقاط مركزي
عدم تراكم فروشي و جلوگيري از افزايش بار شلوغي و ازدحام نقاط پر تراكم
تمركز زدايي از پايتخت كه صرفا يك كلانشهر به عنوان مركز همه چيز يك كشور باشد
( مثل امريكا كه مركز سياسي واشنگتن، مركز اقتصادي نيويورك، مركز هنري لس انجلس، مركز تفريحات لاسوگاس و...)

و در انتها فرهنگ عمومي شهروندان مهمه در امريكا بيشتر وسيله شخصي استفاده ميشه در اروپا وسيله عمومي در كشور ما بينابين اما يكي از حل نشدتي ترين ترافيك ها رو ما داريم بخاطر ادامه روند گذشته و پاك كردن صورت مساله با مثلا گراني بنزين!!!
پاسخ به اسمارت فون: 1393/12/2610:58:44،
56
51
شما اول فرهنگ فارسی رو یاد بگیر: تخصیر ؟! بعدا حرف از فرهنگ رانندگی بزن!
بعدشم زیادی حرص نخور! اینجا نه اروپاست نه آمریکا!
در آخر اینو بدون که فرهنگ افتضاح رانندگی از ریشه خرابه و هیچوقت درست نخواهد شد! نه با جریمه و نه با ماشین و خیابان عالی!
پس بهتره مردم واسه هم قمه کشی کنن! خلایق هر چه لایق!
کارگر: 1393/12/2611:22:27،
43
54
هزار لایک به اسمارت فون
حرف حساب: 1393/12/2611:33:53،
45
20
قیمت بنزین بشه 2000 تومان در عوض تعرفه واردات ماشینهای با کیفیت و کم مصرف روز دنیا بشه 0%، اونوقت ببینیم ایران خودرو و سایپا باز هم می تونن پیت حلبی هاشون رو به مردم قالب کنن!
رضا: 1393/12/2612:06:28،
61
31
واقعا» خاک بر سر اونهایی که با گرون شدن بنزین موافقن!! آخه مشنگا اگه بنزین گرون بشه که تورم سر به فلک میکشه اونوقت با این اوضاع مملکت دیگه نون خالی هم نمی تونی بخورید پرفسورا !! واقعا» چه عتیقه هایی تو این مملکت پیدا میشه!!!
بیکار: 1393/12/2612:44:51،
54
39
واقعا بعضی آدما با این طرز فکرشون دست مسئولین ظالم رو از پشت بستن

موقع هدفمندی یارانه ها هم میگفتن قیمت ها رو آزاد میکنیم یباره ، هم باعث کاهش مصرف انرژی میشه ، هم اینکه به نفع مردمه

ولی چی شد؟

با اینکه قرار نبود فاز دومی داشته باشه ولی فاز دوم اجرا شد و معلوم نیست چندتا فاز دیگه داشته باشه

توی شهری مثل نیویورک هرکی ماشین بخره مسخرش میکنن ، چون عملا با زیرساخت های نقلیه ی عمومی نیازی به استفاده از ماشین نیست
ولی ما هنوز نتونستیم کاری کنیم که مردم شهر بزرگی مثل تهران بی نیاز از ماشین شخصی بشن ، چه برسه به شهرستان ها که هیچی ندارن
ببری: 1393/12/2609:52:17،
46
41
واقعا شرمنده کردن مردم .ایشالله بتونیم جبران کنیم.منت گذاشتین .از ایرانجیب هم تشکر وقدردانی میکنم آخر هر ماه با کلی منت گذاشتن سر مردم این خبر مهم گوشزد میکنه.بابا جمعشششششش کنید.
شیری: 1393/12/2609:56:29،
62
62
خب شما اگه مردی همین 60 لیتر رو نزن! بذار کسی که نیاز داره بزنه! درست مثل یارانه، دوست نداری 45 هزار تومان رو نگیر! بنزین و یارانه مفت بهتون میدن باز ناله میکنید؟!
گرگی: 1393/12/2611:36:51،
53
32
شیری جون کی گفت احتیاج نداره؟ تو یا مفت نمیدونی چیه یا حق و حقوق ملت نمیدونی چیه.
اینم ملت نگیره که مثل خیلی چیزای دیگه که حضرات و آقازاده ها مفت مفت کشیدن بالا بکشن بالا؟ این یارانه و بنزین اصلنم مفت نیست. تازه ما داریم بنزین رو با توجه به اینکه یک کشور نفتی هستیم و همه ملت در این حق سهیم هستند خیلیییییی گرون میخریم.
فرق بین مفت و حق رو یاد بگیر.
امیر: 1393/12/2613:24:44،
48
27
فوق العاده ای اسمارت فون
یک ملیون لایک هم کمه
محمد : 1393/12/2610:18:11،
38
43
واي به حال ملتي كه به جاي فرهنگي بودن ترافيك به گران شدن سوخت راضي اند
خالد: 1393/12/2611:14:52،
34
28
نمردیم و معنی فرهنگ ترافیکی رو هم فهمیدیم !!! فرهنگ ایرانی میطلبه که همه چیز گران بشه! پراید هم از سرش زیاده. اینو بفهم!
سام: 1393/12/2610:38:27،
48
61
با سلام خدمت کلیه دوستان
راستش من به اینجور بحث ها زیاد علاقه ای نداشتم ولی این آقای / خانم شیری مجبورم کرد یه چیزی بهش بگم . آقا جون / نمیدونم شایدم خانومه محترم شناسنامت ماله کجاست ؟؟ اگه ماله ایرانه که چه پولدار باشی چه نه حقته که از همه چیز این مملکت استفاده کنی مثل همون رای دادن / سربازی و خیلی چیزای دیگه . اگرم که ایرانی نیستی پس به تو ربطی نداره که کی می خواد بگیره یا نگیره . یا حق
ایرانی: 1393/12/2611:17:40،
42
36
پس لطفا سکوت کن! هدیه دولت رو میگیری باز هم ناله میکنی! یا نگیر یا اگه میگیری دیگه حرف نزن! در ضمن زیادی حرص نخور. شب عیده کار دست خودتت میدیا ! افتاد ؟!
معین: 1393/12/2611:25:34،
48
28
سام عزیز. اتفاقا به مردم ربط داره. فعلا که قراره چندین میلیون نفر از لیست یارانه بگیران خارج بشن! شاید شما هم جز اونایی و بجوری آتیش گرفتی ؟!! خخخخ
سام: 1393/12/2612:25:49،
39
25
معین جون دقت کن به گفته هام . من عرض کردم اگه ایرانی نیستی . نه اینکه به مردم خودمون مربوط نباشه . چون حق همه ملته . چه پولدار . چه فقیر .
پاسخ به اميدوار: 1393/12/2611:58:29،
39
32
اگه مشكل ترافيك داري مجبور نيستي تو شهر زندگي كني.خوب برو تو كوهها و بيابونها نه كسي مزاحمت ميشه نه ترافيكي هست در
ضمن اينجور نظرهاي آبكي هم ديگه نياز نداري كه بدي!!!!!!!!!!!!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار