کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

این ماهی‌ها را نخرید | توصیه های سازمان دامپزشکی برای خرید ماهی قرمز


کد خبر : ۱۰۵۹۱۶دوشنبه، ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱:۵۲۴۸۱۸ بازدید

مشاور معاون وزیر جهاد گفت: مردم از خرید ماهی بیمار و بی حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر پوست بدن خودداری کنند.
این ماهی‌ها را نخرید | توصیه های سازمان دامپزشکی برای خرید ماهی قرمزاین ماهی‌ها را نخرید | توصیه های سازمان دامپزشکی برای خرید ماهی قرمز

 امین اسدی، افزود: افراد برای خرید و نگه داری ماهی قرمز شب عید توصیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: مردم برای خرید ماهی قرمز شب عید نسبت به خرید از مراکز مجاز اقدام و از خرید از دوره گردها و دست فروشان خودداری کنند.

به گفته اسدی افراد در هنگام خرید از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب خودداری کنند و از ظروف یک بار مصرف برای حمل و جابجایی ماهی به منزل استفاده بشود.

بنا بر توصیه سازمان دامپزشکی مردم باید از خرید ماهیان بیمار و بی حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر پوست بدن خودداری کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور گفت: پس از انتقال به منزل بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام و ماهی‌ها به ظروف از قبل آماده شده منتقل شوند، همچنین با توجه به لزوم تعویض آب ماهیان خریداری شده حداقل ۲۴ ساعت قبل از خرید ظرف نگهداری ماهی آماده در صورت استفاده از آب شهری باید در هوای آزاد به منظور کلر زدایی قرار داده شود.

اسدی اضافه کرد: در پایان نوروز ماهی‌ها را در رودخانه‌ها یا نهرها رها سازی نشود و در محل‌های تعیین شده توسط شهرداری رهاسازی انجام شود.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها