کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نیویورک روی خط توسعه تکنولوژی

کدخبر:۹۹۸۸چهارشنبه، ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۷:۳۴۲۷۹۵ بازدید

وقتی استارت‌آپ WeWork که به‌عنوان یک شتاب‌دهنده کارآفرینی فعالیت می‌کند در پایان سال 2014 به ارزشی برابر 5 میلیارد دلار ...
نیویورک روی خط توسعه تکنولوژی

وقتی استارت‌آپ WeWork که به‌عنوان یک شتاب‌دهنده کارآفرینی فعالیت می‌کند در پایان سال 2014 به ارزشی برابر 5 میلیارد دلار رسید، به نمادی از توسعه سریع تکنولوژی در شهر نیویورک تبدیل شد. با این حال، از نظر نیویورکی‌ها افزایش تعداد دفاتر شرکت‌های تکنولوژی که سرعتی بیشتر از گذشته گرفته، نشانه رشد و پیشرفت صنعت تکنولوژی در این شهر است. 

در حالی که نیویورک به‌عنوان مرکز دنیای تکنولوژی و محل تولد بعضی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های این صنعت توجه همه را به خودش جلب کرده است، آخرین آمار در این زمینه نشان می‌دهد که توسعه تکنولوژی در شهر نیویورک با روندی نسبتا سریع جلو می‌رود تا منطقه خاص خودش با نام سیلیکون الی (Silicon Alley) یا خیابان تکنولوژی را به تدریج شکل بدهد. سیلیکون الی که در منهتن واقع شده است در واقع منطقه‌ای از شهر بزرگ نیویورک است که صنایع مختلف های‌تک از قبیل شرکت‌های فعال در زمینه‌ اینترنت، رسانه‌های اجتماعی جدید، مخابرات، رسانه‌های دیجیتال، توسعه نرم‌افزار، بیوتکنولوژی، طراحی بازی‌های ویدئویی و فناوری‌های مالی در آن متمرکز شده‌اند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده در این زمینه، تا پایان ماه اکتبر سال 2014 شهر نیویورک میزبان 300 هزار کارمند فعال در بخش تکنولوژی بوده است. نام سیلیکون الی از نام سیلیکون ولی یا دره تکنولوژی که سال‌ها است به‌عنوان مرکز تکنولوژی جهان شناخته می‌شود، برگرفته شده است. 

در پس روند رشد تکنولوژی در این شهر، آنچه اتفاق می‌افتد تلاقی نیروها و انگیزه‌های مختلف است. سفری به درون عرصه استارت‌آپی شهر نیویورک همه چیز را درباره بازیگران این عرصه و سرمایه‌های جذب شده برای پایه‌گذاری صنایع وابسته به آن مانند تجارت، مد، رسانه، بازاریابی و تجارت نشان می‌دهد. نیویورک همچنین  قوانین شهری و تجاری خاصی دارد که از مشوق‌های تجاری برای توسعه تکنولوژی در شرایط بحران مالی و روند تعدیل نیروی فعلی در شرکت‌ها، حمایت می‌کنند. با این اوصاف است که «بیل دبلاسیو» شهردار نیویورک همچنان اقدامات شهردار قبلی مایکل بلومبرگ را در راستای ایجاد یک مرکز تکنولوژی در این شهر ادامه می‌دهد.

دبلاسیو در ماه اکتبر گذشته و در مراسم معرفی Digital.NYC که مرکز سرویس‌های تکنولوژی شهر برای ایجاد دسترسی کافی نیویورکی‌ها به فضای اقتصاد دیجیتالی است، گفت: «تکنولوژی نوآوری را در سراسر صنایع شهر نیویورک افزایش می‌دهد؛ از صنعت مد گرفته تا بانکداری و تولید و ساخت همه و همه بیشتر از گذشته برای ایجاد جامعه دیجیتال شهر به یک پلت‌فرم مرکزی نیاز دارند.»

درست مانند اعتبارات مالیاتی که سانفرانسیسکو برای توییتر و دیگر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مستقر در آنجا فراهم می‌کند، شهر نیویورک هم مالیات‌ها را برای جذب شرکت‌های تکنولوژی به فعالیت در این شهر کاهش داده است. در ماه دسامبر گذشته به شرکت اینترنتی- رسانه‌ای Buzzfeed برای احداث دفتر مرکز 194 هزار فوت مربعی خودش 4 میلیون دلار اعتبار مالیاتی داده شد تا آن را به ماندن در شهر نیویورک ترغیب کنند. پیش از آن هم برای راه‌اندازی دفتر 200 هزار فوت مربعی شرکت تجارت الکترونیکی Etsy در این شهر 5 میلیون دلار تخفیف مالیاتی ارائه شد. این روندی است که در سراسر شهر نیویورک تکرار می‌شود.

عامل مهم دیگری که در رشد صنعت تکنولوژی در شهر نیویورک موثر بوده است، افزیش نرخ استخدام نیرو در این بخش بوده است. از سال 2008 تا حالا با ارائه خدمات قانونی و مالی آن هم در شرایط بحران اقتصادی، استخدام در بخش تکنولوژی در شهر نیویورک حدود 40 درصد افزایش داشته است. در حالی که رشد استخدام در بخش تکنولوژی نیویورک کمی سریع‌تر از این روند در سیلیکون ولی بوده است- 4/ 8 درصد در برابر 2/ 5 درصد تا ماه ژوئن گذشته بر اساس آمار موسسه تجاری املاک و مستغلات Jones Lang LaSalle- تعداد کل نیروهای کاری در سیلیکون ولی هنوز به طور چشمگیری بیشتر از این تعداد در شهر نیویورک است. آمار نشان می‌دهد که تعداد نیروی کار فعال در بخش تکنولوژی سیلیکون‌ولی برابر 213 هزار نفر است و این تعداد در شهر نیویورک به 90 هزار نفر می‌رسد. 

مهم‌ترین شاخصی که نشان می‌دهد صنعت تکنولوژی در نیویورک به سرعت در حال رشد است، جریان سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌ای است که در این شهر انجام می‌شود. در واقع سرمایه‌گذاری مخاطره‌ای در شهر نیویورک جهش بزرگی داشته است که این خودش نشان از موج جدیدی از فرصت‌های کاری و تجاری در این شهر دارد. بر اساس آمار منتشر شده از سوی موسسه PricewaterhouseCoopers و National Venture Capital Association، میزان سرمایه‌گذاری مخاطره‌ای در منطقه شهری نیویورک در فصل سوم سال میلادی گذشته به 7/ 1 میلیارد دلار رسیده که این میزان در مقایسه با فصل سوم سال 2013 رشد 138 درصدی داشته است. در همین دوره زمانی، سرمایه‌گذاری مخاطره‌ای در منطقه سیلیکون ولی با رشد 20 درصدی به 4/ 4‌میلیارد دلار رسیده است. سرمایه‌گذاری‌های در شرکت‌های واقع در منطقه شهری به دلایل منطقی و موجهی رشد می‌کند. رسانه و سرگرمی، خرده فروشی و محصولات مصرفی همه در چنین مناطقی رونق دارند و همین موضوع خودش می‌تواند نظر کسب و کارهای جدید و متمرکز بر تکنولوژی را به این منطقه جلب کند. 

انفجار رسانه‌های دیجیتالی

نیویورک سال‌ها است که عنوان پایتخت رسانه‌های جهان را با خودش دارد. حالا این شهر در حال ورود به عصر دیجیتال است. سرمایه‌گذاری در بخش رسانه و سرگرمی در تمام مناطق اطراف این شهر با رشد بیش از سه‌برابری حالا به 8/ 1 میلیارد دلار رسیده است که بخش بزرگی از آن به شهر بزرگ نیویورک اختصاص دارد. شرکت Vice Media که در منطقه بروکلین قرار دارد، توانسته در یک سال منتهی به فصل سوم سال 2014 بیش از 500 میلیون دلار سرمایه جذب کند. شرکت Buzzfeed که در شهر نیویورک هم واقع شده است، در همین دوره زمانی 50 میلیون دلار سرمایه را جذب کرده است. در فصل جاری هم شرکت Vox Media که در این شهر واقع شده 5/ 46 میلیون دلار سرمایه کسب کرده است. این در حالی است که انتظار می‌رود شرکت ارائه‌‌دهنده پلت‌فرم توزیع محتوا Outbrain در اوایل سال جاری میلادی با ارزش یک میلیارد دلار وارد بازار بورس شده و سهامش را به صورت عمومی عرضه کند. 

رونق خرده فروشی‌ آنلاین

نیویورک قطعا مرکز تجارت جهانی است، به خصوص به خاطر مد و هنر و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در این شهر انجام می‌شود. بنابراین هیچ تعجبی ندارد که این شرکت به سرچشمه جوشانی برای بخش خرده فروشی آنلاین تبدیل بشود. سرمایه‌گذاری در بخش خرده فروشی آنلاین در فصل گذشته در تمام مناطق شامل شهر نیویورک تا 6 برابر افزایش یافته و به 233 میلیون دلار رسیده که ظهور استارت‌آپ‌ها در این زمینه برای رونق سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار موثر بوده است.
سایت‌های فروش کالا در این میان رشد خوبی داشته‌اند. شرکت نیویورکی Fab که توانسته بود در چند سال اخیر 336 میلیون سرمایه مخاطره‌ای جذب کند، در ماه نوامبر گذشته فروشی برابر 15 میلیون دلار داشته است. این شرکت با شرکت Gilt Group که توانسته سرمایه 236 میلیون دلاری جذب کند و به زودی قرار است وارد بازار بورس شود، رقابت می‌کند. 

محصولات مصرفی برای مردم

شهر نیویورک همچنین به مرکزی برای استارت‌آپ‌هایی تبدیل شده است که در هسته‌های تجاری این شهر واقع شده‌اند. سرمایه‌گذاری در بخش خدمات و محصولات مصرفی در فصل چهارم سال 2014 با رشد پنج‌برابری نسبت به سال گذشته به 453 میلیون دلار رسیده که در واقع این روند به دنبال تمایل به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های نیویورکی شکل گرفته است.در این میان استارت‌آپ‌های کوچکی که در تجارت‌های مختلف فعالیت می‌کنند، رونق بیشتری پیدا کرده و به سرعت در حال رشد و شکل‌گیری هستند. به همین دلیل هم هست که مثلا یک استارت‌آپ کوچک با فعالیت‌های گسترده می‌تواند در یک سال تا 60 میلیون دلار سرمایه هم جذب کند. خدمات مالی مصرفی هم با سرعتی هر چند نسبتا کند اما مداوم در حال رشد هستند. آیا همه اینها به معنای آن است که شهر نیویورک در مسیر تبدیل شدن به یک مرکز تکنولوژی بزرگ قرار دارد؟ این روند گویا همچنان ادامه دارد و تکنولوژی در نیویورک هنوز هم پیشرفت می‌کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسین: 1393/11/2208:45:13،
62
19
اونوقت من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم البته هیچ جایی هم پارتی ندارم و در نتیجه بیکار ....
دو ساله در به در دنبال کارم گیرم نمیاد حتی رفتم دنبال مغازه زدن یا فست فود مثل فلافل و اینا...
اما آخه این انصافه ارشد الکترونیک باشی بد بری فلافل درست کنی؟
اونوقت یه شهری تو بلاد کفر مثل نیویورک چه طوری از سرمایه های انسانیش استفاده میکنه .... اینجا هم استفاده میشه ...
ادمین جان ممنونم
مهرداد: 1393/11/2214:18:28،
56
7
اونها در حال پیشرفتند و ما همچنان شعار میدیم
ابی: 1393/11/2214:55:34،
49
18
شهردار تهران هم پلاکارد می چسبونه به در و دیوار شهر
فرهاد: 1393/11/2301:13:54،
34
21
دوست عزیز من خودم دانشجوی رشته مکانیک هستم دانشگاه آزاد . میبینم دانشجوها چه وضعی دارن اگه تخصص داشته باشه هیچوقت بیکار نمیمونی الان دانشجوها فقط یه مدرک میگیرن و بهش مینازن ولی در عمل هیچی از درسی که خوندن بلد نیستن و فقط درس رو حفظی پاس کردن . اشتباه فکر نکن دوسته من از شریف مدرک گرفته و واقعا با سواده و الان تو بهترین اداره دولتی مشغوله . صرفا داشتن مدرک ملاک نیست بلکه سطح داناییه شما ملاکه!
امیر: 1393/11/2301:35:03،
27
17
من نمیدونم راست میگی یا نه در مورد 7 میلیون.میخوای من بفرستم رزومه خودمو؟ پروازش تصویر هم کار کردم.
حسین: 1393/11/2314:21:39،
23
15
ممنونم از دوستان بابت نظر هایی که دادن
آره درسته من یا امثال من فقط درس خوندیم شاید تخصص خاصی نداشته باشیم اما بالاخره برای کسب تجربه باید از جایی شروع کردو تخصص پیدا کردن باید یه جایی رفت سر کار ؟ غیر از اینه؟
اما مشکل به همین جا ختم نمیشه اینکه من توی شهرستان زندگی میکنم و تقاضا برای این رشته(الکترونیک) بسیار کم و در حد صفر هست تنها منبع تقاضا واسه رشته من تهران هست حداقل توی نیازمندی های همشهری به صورت میانگین روزی 20 تا آگهی واسه مهندسی الکترونیک پیدا میشه شاید با مهاجرت به پایتخت مشکل کار حل بشه ولی مشکلات جدید مسکن و هزینه زندگی در تهران و مشکلات دیگر....شروع میشود.
مهندس برق: 1393/11/2317:47:15،
25
16
الكترونيك رشته اي است كه نياز به استخدام نداره مثل پزشكي ميمونه اگه كار بلد باشي ميتوني با يه كارت پخش كردن ماهي چند ميليون دربياري كار ياد گرفتن هم عرضه ميخواد از كلاس avr arm plc تا نصب دوربين مدار بسته از اين جور كارها همشونم نقشه هاش تو اينترنت هست به زبان انگليسي اگه بلد باشي سرچ كني چيني ها گزاشتن
حسام: 1393/11/2400:44:32،
23
16
آقا/خانم احمدی برای داشتن یک شغل که نباید خدای رو رشته باشی. مگر همه کارمندها ایران که شاغل هستن و شغل دارن همه متخصص و کار بلدن؟ نه خیر به ما دهه 60 ها رسید برای داشتن یک شغل کارمندی باید خدای اون رشته باشیم. این بی عدالتیه. داشتن شغل حق مسلم همه ماست نه ....
پاسخ: 1393/11/2412:35:42،
21
16
حسام چرا بحث ها رو قاطي ميكني من فقط گفتم اگه كسي سواد داشته باشه بيكار نميمونه
محمدرضا777: 1393/11/2209:43:39،
69
13
تمام دنیا یکطرف ایالات متحده یکطرف..تمام ایالات متحده یکطرف نیویورک هم یک طرف..
پاسخ به محمدرضا777:: 1393/11/2219:50:42،
37
16
تو غرب کشور سانفرانسیسکو هم خیلی شهر توپیه عزیزم.من بیشتر از 10 بار به اون شهر گناه و بلاد کفر رفتم با همین پاسپورت معتبر ایرانیم ولی تو خواب :-)
حامد: 1393/11/2210:05:24،
54
16
واقعا این رفاه و پیشرفت حقشونه مردم بی ادعایی هستند حلالشون.
امين: 1393/11/2211:50:20،
24
28
نیویورک روی خط توسعه چي چيه؟!
امید : 1393/11/2212:11:16،
45
14
اونا دارن به کجا میرن وما به کجا!!!
ما هنوز درگیر قیمت نون و مرغیم!
البته به حرف باشه مشت محکمی به همه جای اونا میزنیم
ولی در عمل...
محی: 1393/11/2213:57:55،
43
17
اونا با بی ادعایشون به این پیشرفت رسیدم. مام مملکتی هستیم ک هر هفته واسه بیش از نیمی از مردم دنیا لعنت میفرستیم!
ایرانی با وجدان: 1393/11/2215:54:15،
37
14
چن روز قبل کلید ساز سخن رانی میکرد در اصفهان بود به گمانم میگفت :به حول و قوه ای الهی توانستیم تمام مردم ایران را بیمه کنیم ولی دولت آمریکا نتوانست مردمش را بیمه کند.
مردم:هورااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میثم: 1393/11/2415:43:02،
26
19
من اصفهان هستم..دقیقا همچین حرفی زد....واقعا مضحک و خنده دار بود آبروی خودشو برد با این حرفش.
هادی : 1393/11/2218:59:45،
24
17
هییییییییییییییییی...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ای کاش من اونجا بدنیا می آمدم
ح: 1393/11/2300:33:14،
25
12
درود به پشتکار امریکا
میتی: 1393/11/2310:13:40،
28
20
ما توی ساخت شعار تو دنیا اولیم.
علی: 1393/11/2321:44:31،
31
13
داداش من یه رفیق دارم ارشد الکترونیک تموم کرده بعد دو سال بیکاری یه قلیان سرا افتتاح کرد الان هم مشتری زیاد داره در آمد خوبی هم داره .به نظر من اون آقا هم یه فلافلی بزنه خیلی موفق میشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما