کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات جریمه و تخفیف در فروش گاز

کدخبر:۹۸۸۱شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۴:۲۸۱۶۹۷ بازدید

یک مقام مسئول در شرکت گاز با تشریح جزئیات جریمه و تخفیف در فروش گاز به مشترکان خانگی، نحوه محاسبه بندهای هزینه سازی قبوض گاز خانگی را اعلام کرد.

با صدور اولین قبض گاز زمستانی پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش بار مالی صورت حساب های گاز صدای انتقاد برخی از مشترکان پرمصرف گاز بلند شده است.

بر این اساس برخی از مشترکان نسبت به افزایش قابل توجه بار مالی قبوض گاز گلایه مند هستند و افزایش دوباره قیمت این حامل انرژی توسط دولت خبر می دهند موضوعی که مسئولان شرکت ملی گاز ایران آن را رد می کنند.از سوی دیگر مسئولان شرکت گاز با تشریح جزئیات محسابه صورت حساب گاز مشترکان خانگی و تجاری برای دوره زمستان جزئیات جریمه و تخفیف در فروش گاز به مشترکان خانگی را با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها اعلام می کنند.

سید جلال نور موسوی با بیان اینکه برای زمستان سال جاری و پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها هیچ گونه تغییری در قیمت و یا محاسبه صورت حساب مشترکان گاز خانگی انجام نشده است، گفت: هم اکنون مصرف مشترکان خانگی بر اساس ۱۲ پله مصرف دسته بندی شده و مطابق با این پله ها هزینه مصرف گاز مشترکان محسابه می شود.رئیس امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی شرکت گاز با اعلام اینکه متوسط قیمت گاز از پله اول تا دوازدهم به ترتیب به ازای مصرف هر مترمکعب گاز توسط مشترکان خانگی به ترتیب ۴۴، ۶۴، ۸۴، ۱۰۴، ۱۲۴، ۱۷۴، ۲۰۴، ۲۳۴، ۲۶۴، ۲۹۴، ۳۳۴ و ۳۶۴ تومان است، اظهار داشت: مشترکی که از حیث مصرف گاز به عنوان نمونه در پله سوم باشد ابتدا متوسط مصرف گاز آنها مطابق با پله اول و دوم و سپس مازاد پله دوم معادل قیمت پله سوم محاسبه خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: به عبارت دیگر اگر مشترکی در مصرف گاز هر چقدر پله‌های بالاتری قرار داشته باشد به تعداد پله‌ها باید جریمه و هزینه بیشتری در هزینه مصرف گاز پرداخت کند و هر چقدر تعداد پله‌های مصرف گاز کمتر باشد به تبع از تخفیف بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام شهرهای کشور بر اساس نوع آب و هوا و گرم وس ردی هوا به چهار اقلیم تقسیم بندی شده اند، یادآور شد: در این چهار اقلیم هم نوع مصرف گاز در پله ها هم متغییر بوده و مشترکانی که در مناطق سردسیر قرار دارند به تبع از میزان مصرف گاز بیشتری در یک پله مصرف برخوردار هستند.

 

دامنه مصرف یک دو سه چهار پنج شش هفت هشت نه ده یازده دوازده
اقلیم یک- مترمکعب تا ۳۰۰ ۳۰۱- ۴۰۰ ۴۰۱ تا ۵۰۰ ۵۰۱ تا ۶۰۰ ۶۰۱ تا ۷۰۰ ۷۰۱ تا ۸۰۰ ۸۰۱ تا ۹۰۰ ۹۰۱ تا ۱۰۰۰ ۱۰۰۱ تا ۱۱۰۰ ۱۱۰۱ تا ۱۲۰۰ ۱۲۰۱ تا ۱۳۰۰ مازاد بر ۱۳۰۰
اقلیم دو- مترمکعب تا ۲۵۰ ۲۵۱ تا ۳۵۰ ۳۵۱ تا ۴۵۰ ۴۵۱ تا ۵۵۰ ۵۵۱ تا ۶۵۰ ۶۵۱ تا ۷۵۰ ۷۵۱ تا ۸۵۰ ۸۵۱ تا ۹۵۰ ۹۵۱ تا ۱۰۵۰ ۱۰۵۱ تا ۱۱۵۰ ۱۱۵۱ تا ۱۲۵۰ مازاد بر ۱۲۵۰
اقلیم سه- مترمکعب تا ۲۰۰ ۲۰۱ تا ۳۰۰ ۳۰۱ تا ۴۰۰ ۴۰۱ تا ۵۰۰ ۵۰۱ تا ۶۰۰ ۶۰۱ تا ۷۰۰ ۷۰۱ تا ۸۰۰ ۸۰۱ تا ۹۰۰ ۹۰۱ تا ۱۰۰۰ ۱۰۰۱ تا ۱۱۰۰ ۱۱۰۱ تا ۱۲۰۰ مازاد بر ۱۲۰۰
اقلیم چهار- مترمکعب تا ۱۵۰ ۱۵۱ تا ۲۵۰ ۲۵۱ تا ۳۵۰ ۳۵۱ تا ۴۵۰ ۴۵۱ تا ۵۵۰ ۵۵۱ تا ۶۵۰ ۶۵۱ تا ۷۵۰ ۷۵۱ تا ۸۵۰ ۸۵۱ تا ۹۵۰ ۹۵۱ تا ۱۰۵۰ ۱۰۵۱ تا ۱۱۵۰ مازاد بر ۱۱۵۰
قیمت هرمترمکعب گاز به تومان ۴۴ ۶۴ ۸۴ ۱۰۴ ۱۲۴ ۱۷۴ ۲۰۴ ۲۳۴ ۲۶۴ ۲۹۴ ۳۳۴ ۳۶۴


بندهای هزینه ساز قبوض گاز

در قبوض گاز صادر شده توسط شرکت گاز برای مشترکان خانگی و تجاری بندهایی همچون عوارض مصرف گاز، آبونمان ثابت، مالیات بر ارزش افزوده، بیمه و گازبها درج شده است.

نور موسوی با بیان اینکه هزینه آبونمان قبوض گاز مشترکان خانگی ثبات است، گفت: فرمول محاسبه آبونمان گاز هم به این شکل بوده ضریب ثبات ۳در ظرفیت کنتور و سپس در گاز بهای مشترک ضرب می شود و در نهایت هزینه آبونمان محاسبه می شود.این مقام مسئول با اعلام اینکه هزینه آبونام ثابت بوده و سالانه دستخوش تغییر نمی شود، تصریح کرد: هزینه دوم مربوط به مالیات بر ارزش افزوده بوده که به طور سالانه با تصویب مجلس شورای اسلامی توسط دولت به شرکت گاز ابلاغ و اعمال می شود.

رئیس امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی شرکت گاز درباره محاسبه عوارض مصرف گاز هم توضیح داد: از ابتدای سال جاری و با مصوبه مجلس هر مشترک باید به ازای مصرف هر مترمکعب گاز مبلغ ۱۳ تومان تحت عنوان عوارش پرداخت کند.وی با یادآوری اینکه پرداخت عوارض مصرف گاز مشترکان تابه مصرف پلکانی و پله های مصرف نیست، تبیین کرد: هزینه بیمه هم مبلغی ناچیزی بوده که به در قبوض درج می شوئد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1393/11/1809:01:02،
42
11
الان هر سري كه فيش گاز مي آيد هر متر مكعب نسبت به ماه قبل در شرايط يكسان گرانتر است و حداقل براي مشتركين خانگي حدود 12000 تومان كه ثابت است كه شامل عوارض گازرساني + آبونمان + ماليات ارزش افزوده است !!
حمید: 1393/11/1809:15:08،
46
11
قبض این دوره ما هزینه عوارض گازرسانی و مالیات و آبونمان رویهم 20000 تومان فیکس شده .
این چه قبضیه آخه؟
شما این مبلغو ضربدر تعداد مشترکین بکن ببین چه رقم هنگفتی میشه. کجا میره خدا میدونه؟ ! ! !
کوکی(آزرا): 1393/11/1809:02:39،
31
11

به سلامتی.

از همین الان من بهتون میگم 95 درصد مشترکین پر مصرف و 5 درصد کم مصرفند.
مسعود: 1393/11/1809:27:48،
48
9
جدیدا دقت کنین ۳۰ درصد هزینه تو قبض شده انواع مالیات
شمالی: 1393/11/1810:39:02،
19
7
21700 مبلغ گاز مصرفی شده
10000 تومن پول زور اضافه شده(مالیات/ ابونمان/ عوارض گاز رسانی)
پرداختی کل: 31700
مصطفی : 1393/11/1815:40:37،
16
10
امروز صبح تو رادیو اقتصاد یکی از مسئولین شرکت گاز میگفت ما به هر دامنه ای 14. تومن اضافه کردیم یعنی 30 شده 44، بماند که پول گازرسانی به بقیه مردم رو چرا من باید بدم، کجای دنیا اینجوریه؟
علی: 1393/11/1811:24:28،
26
9
خدا لعنت کند شرکتهای دولتی را که حساب پس نمیدهند .دریافتی را میانگین وزنی میگیرند .حساب را با میانگین ریاضی پس میدهند.
aa: 1393/11/1811:24:48،
21
10
کم کم برای نفس کشیدن دستشوی رفتن خوابیدن ......هم بایستی 8 % یا سال دیگه 10% ارزش افزوده بدیم !!
hadi: 1393/11/1814:15:40،
18
10
سلام. اقا قبض ما دوره قبلی اومده ۵۶۰۰ تومان الان اومده ۶۵۶۰۰ تومان یعنی ما ۱۱ برابر گاز مصرف کردیم !!!!!!!!!!و الله اینا حق الناس و باید جواب بدن
حمید: 1393/11/1820:37:17،
9
10
تو بند آخر اون 13 تومان رو که میبینی به قیمت تمام پله ها اضافه میشه. یعنی پله اول 44+13=57 تومان. پله دوم64+13=77 تومان و الی آخر. قیمت رو تو جدول پایین زده بعد تو مبلغ عوارض جبران کرده. آبونمان و مالیات و بیمه و ... هم میاد روش. بیچاره مردم بدبخت ایران.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار