کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تخفیف های بیمه ای را به خوردو جدید انتقال دهید

کدخبر:۹۷۹۲دوشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۸:۳۱۶۴۳۰ بازدید

كارشناسان همیشه سعی داشتند كه بیمه‌نامه شخص ثالث را وابسته به راننده کنند و در هنگام ریسك سنجی آن در واقع خطر راننده را عامل اصلی قرار دهند.

خیلی‌ها سال‌ها تلاش می‌کنند که با کمترین استفاده از کوپن‌های بیمه‌شان تخفیف به دست بیاورند و در تمدید بیمه‌نامه از آن استفاده کنند اما یکی از مشکلات بزرگ این بود که وقتی کسی ماشین‌اش را می‌فروخت همراه با واگذاری بیمه‌نامه تمام تخفیف‌هایی که به خاطر رانندگی صحیح و کم خطر به دست آمده بود از بین می‌رفت. كارشناسان همیشه سعی داشتند كه بیمه‌نامه شخص ثالث را وابسته به راننده کنند و در هنگام ریسك سنجی آن در واقع خطر راننده را عامل اصلی قرار دهند.

البته نوع خودرو در میزان ریسك تاثیر خواهد داشت. خبر خوب اینکه بر اساس اصلاحی که در قانون بیمه شخص ثالث انجام شده از این به بعد در صورت انتقال قطعی مالكیت وسیله نقلیه، انتقال دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه‌نامه می‌تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه ازنوع مشابه متعلق به خود یا فامیل‌های درجه اول خود منتقل کند.

شرکت‌های بیمه مکلف شده‌اند سوابق تخفیف نداشتن خسارت وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه جایگزین انتقال داده و تخفیف مربوطه را باكسر تخفیف مدت باقی مانده وسیله منتقل شده در بیمه‌نامه وسیله نقلیه جایگزین اعمال کند. حق بیمه وسیله نقلیه منتقل شده در سررسید بیمه‌نامه آن بر اساس سوابق بیمه‌گذار جدید دریافت خواهد شد.

برای دریافت المثنی پول نپردازید

برخی تخلف‌ها وجود دارد که اگر متقاضیان کمی ‌به حقوق خودشان آشنا باشند از بین خواهد رفت. هر کسی که بیمه‌نامه شخص ثالث خریده حق دارد آن را گم کند و المثنی رایگان بگیرد. بر اساس قانون، دریافت هر‌گونه وجهی برای ارائه المثنی بیمه‌نامه یا گواهی برای بیمه‌نامه‌های مفقودی (المثنی) توسط شركت‌های بیمه ممنوع است اما برخی نمایندگی‌های بیمه از اطلاع نداشتن مراجعان از این قانون سوء‌استفاده می‌کنند و برای صدور المثنی از آنها مبالغی دریافت می‌کنند. البته رویه شرکت‌ها در این زمینه یکسان نیست. بعضی از شركت‌ها در ابتدا و برای كوپن اول پولی دریافت نمی‌كنند ولی در صورت نیاز فرد به كوپن‌های بعدی از دارنده بیمه‌نامه وجه دریافت می‌کنند. دسته بعدی دستورالعملی در این خصوص برای خود تهیه كرده‌اند و با توجه به مدت باقی‌مانده از بیمه‌نامه شخص ثالث وجهی را دریافت می‌کنند.

این رویه‌های متفاوت در حالی است که بر اساس اعلام رسمی ‌بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه مجاز نیستند به هیچ وجه پولی از متقاضی صدور المثنی بیمه‌نامه دریافت کنند. پس اگر بیمه‌نامه‌تان گم شد برای المثنی آن پول اضافی نپردازید. در صورت اصرار شرکت‌های بیمه می‌توانید از طریق سایت اینترنتی بیمه مرکزی شکایت کنید.

بیمه‌نامه شما برای وثیقه کافی است

یکی از مزیت‌های داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث هنگام وقوع تصادف و حوادث این است در صورتی كه راننده مسبب حادثه، بیمه‌نامه معتبر داشته و باعث خسارت بدنی به شخص ثالث شود، مراجع قضایی و دادگاه‌ها آن را به عنوان وثیقه می‌پذیرند. پس اگر تصادفی کردید و در دادگاه از شما درخواست وثیقه اضافی کردند این را بدانید بر اساس قانون و توافق بیمه مرکزی و مراجع قضایی بیمه‌نامه شما به عنوان وثیقه در هر سطحی حتی اگر تصادف منجر به مرگ شده باشد کافی است. البته ‌این در شرایطی است که قبلا پرونده دیگری در جریان نباشد یعنی بیمه‌نامه شما به عنوان وثیقه در اختیار مرجع دیگری قرار نگرفته باشد. در این صورت هم البته اگر خسارت قبلی کم باشد با گرفتن یک معرفی‌نامه باز هم می‌توانید از این بیمه‌نامه به عنوان وثیقه استفاده کنید.

بیمه‌نامه‌تان را قبل از پایان مهلت قانونی تمدید کنید

خیلی‌ها برحسب یک عادت قدیمی ‌همه کار‌های‌شان را دقیقه 90 انجام می‌دهند، این عادت را در مورد تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث فراموش کنید. بهتر است بدانيد اگر در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث وقفه ‌ایجاد شود باید جریمه پرداخت کنید. البته ‌این جریمه تا یک ماه تاخیر زیاد نیست اما اگر یک ماه بگذرد بهتر است قید همه تخفیف‌ها و... را بزنید و از یک شرکت دیگر یک بیمه‌نامه جدید بدون تخفیف بخرید چون جریمه یک ماه به بالا تقریبا بیشتر از نصف حق بیمه است.

منتظر رای دادگاه نمانید

بر اساس اصلاحات جدید در قانون بیمه شخص ثالث در حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی، شرکت بیمه موظف است پس از دریافت گزارش پلیس بلافاصله حداقل 50 درصد از دیه تقریبی را به زیاندیده پرداخت كند و باقی‌مانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه بپردازد. برای پرداخت بقیه خسارت هم در صورتی که فرد صدمه دیده اعتراضی نداشته باشد نیازی به رای دادگاه نیست و برآورد پزشکان و کارشناسان بیمه کافی است.در حوادث رانندگی منجر به فوت هم شركت‌های بیمه می‌توانند در صورت توافق با راننده مسبب حادثه و ورثه افراد فوت شده، بدون نیاز به رای مراجع قضايي، دیه و دیگر خسارت‌های بدنی وارده را پرداخت کنند. پس در صورتی که صدمه دیده اعتراضی نداشت منتظر رای دادگاه نمانید و مقدمات پرداخت خسارت را از طریق شرکت بیمه‌ای‌تان فراهم کنید.
تمدید بعد از دریافت خسارت

در صورتی که شخصی از بیمه‌نامه‌اش در سال قبل استفاده کرده باشد برای تمدید آن در سال بعدی باید قید تخفیف‌هایش را بزند ضمن اینکه اگر خسارت بدنی داشته باشد، هنگام تمدید از او جریمه هم دریافت می‌شود. اگر رابطه شما با شرکت بیمه فقط خرید بیمه‌نامه شخص ثالث است و تعلق خاطر خاصی هم به‌این شرکت ندارید توصیه ما این است به جای تمدید از یک شرکت بیمه دیگر شخص ثالث بخرید. نکته مهم دیگر اینکه بیمه مركزی سقف حق بیمه شخص ثالث را با تعهدات پایه تعیین كرده است و شركت‌های بیمه مجاز نیستند حق بیمه‌ای بیشتر از آن دریافت كنند.

درمان رایگان مصدومان

پرداخت هزینه‌های درمانی با استفاده از بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از مجهولات مهم برای دارندگان آن است. خوب است بدانید که 10 درصد از حق بیمه‌های پرداختی برای بیمه شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت واریز می‌شود و این وزارتخانه مكلف است این امکان را فراهم کند که مصدومان ناشی از حوادث رانندگی بدون دریافت وجه در بیمارستان‌ها پذیرش شوند. بنابراین در صورت درخواست پرداخت وجه از سوی بیمارستان در این موارد، این ماده قانونی را یادتان باشد. هر نوع عکسبرداری، عمل جراحی و وسایلی هم که از داروخانه بیمارستان قابلیت تهیه داشته باشد باید به صورت رایگان در اختیار مصدومان حادثه قرار بگیرد. فرد مقصر هم هیچ تعهدی به بیمارستان ندارد و بیمارستان با وزارتخانه و آنها هم با بیمه مرکزی طرف حساب هستند.

بیمه‌نامه نداشته باشيد از چه خدماتی محروم می‌شويد؟

خیلی‌ها فکر می‌کنند نداشتن بیمه شخص ثالث فقط محروم شدن از پرداخت خسارت توسط بیمه در هنگام حوادث را به دنبال خواهد داشت اما بهتر است بدانيد که علاوه بر جریمه‌هایی که در هر بار بازرسی توسط راهنمایی و رانندگی به خاطر نداشتن بیمه باید بپردازید و معطلی به خاطر خواباندن خودرو در پارکینگ ارائه هرگونه خدمات به دارندگان وسایل نقلیه موتوری که بیمه‌نامه شخص ثالث ندارند توسط راهنمایی و رانندگی، دفاتر اسناد رسمی، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حمل و نقل ممنوع است و ثبت معامله ‌این وسایل نقلیه امكانپذیر نیست. یعنی نداشتن بیمه شخص ثالث چیزی شبیه نداشتن سند است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علي: 1393/11/1321:28:32،
73
18
متاسفانه بيمارستانها و اورژانسها همكاري لازم رو ندارند و اگه وجه نقد همرات نباشه به مشكل بر مي خوري .
شوشي : 1393/11/1407:45:20،
46
14
مطلب خيلي قشنگه ولي كي عمل ميكنه؟
احسان: 1393/11/1409:14:56،
26
18
آره فقط روی کاغذ
در عمل به همین خیال باش
تدبیر بی امید: 1393/11/1410:03:29،
25
15
فکر کنم یه کار مفید تو این مملکت داره انجام میشه اگه اجرا بشه وشرکت های بیمه بهانه نیارند
خسته: 1393/11/1321:39:24،
53
22
چه عجب !
بعد از مدتها یک حرف حسابی شنیدیم،
فقط اگر بیمه گزاران سود جو بگذارند ....
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1408:51:24،
31
16
دوست عزیز بیمه گزار به کسی می گند که باپرداخت پول بیمه نامه رو خریداری می کنه و به شرکتی که این بیمه نامه رو فروخته بیمه گر می گند.
همین: 1393/11/1321:39:43،
59
21
متاسفانه اجرای قانون تو مملکت ما سلیقه ای شده اگه بری بیمارستان تا پول نگیرن هیج کاری برات نمی کنن . حالا بیا بهشون فانون رو ثابت کن.
مهدی: 1393/11/1321:57:49،
58
20
در صورت اصرار شرکت‌های بیمه می‌توانید از طریق سایت اینترنتی بیمه مرکزی شکایت کنید. اینجای جمله تو حلقم. باباع اینجا ایرانه ینی کشوری ک توش قانون نی ینی همه چی هر جو مرجه ینی هرچی ک فکرشو کنی پس شکایت مکایت کشک وسلام .....
داداشی: 1393/11/1322:32:36،
81
18
خدا برای هیچ کسی مریضی پیش نیاره
من بچه مو بردم بیمارستان کودک با دفترچه بیمه تامین اجتماعی در جا
200.000 تومان ازم گرفتن فرداش رفتم تسویه کل هزینه 46.500 تومان بیشتر نشد
چرا انقدر بی انصافید شاید طرف نصفه شبی پول همراش نبود باید بمیره !
دور از جون همو وطنای عزیزم
شهرستانی!!!!: 1393/11/1323:29:01،
45
12
از ایران جیب به خاطر انتخاب این مطلب مفید متشکرم.
محمدرضا: 1393/11/1323:49:43،
35
17
لطفا منبع اين خبر رو اعلام كنيد. دقيقا 2 ساله دارم اين خبر رو مي شنوم و هربار ميرم دفتر بيمه ميگن حرفش هست و عملياتي نشده. اگر واقعا تصويب شده و عملياتي شده كه كار منطقي و خوبي صورت گرفته (استثنائا)
نماینده بیمه آسیا: 1393/11/1408:33:55،
20
14
درود. در بیمه آسیا این امر انجام میگیرد. و تخفیفات ثالث به شخص بیمه گذار منتقل میشود
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1408:53:54،
25
19
من خودم توی شرکت بیمه هستم ولی اینقدر تبصره داره و مشکل که تخفیفات ثالث خودم رو هم نتونستم به ماشین جدیدم انتقال بدم.
محمد: 1393/11/1400:09:43،
26
16
يه سوالي.. مثلا يه ماشين خريدم كه 2سال تخفيف داشته بعد خودمم 2سال تخفيف اضافه كردم، تكليف چيه؟ الان بيمه نامه به اسم منه. من 2سال رو ميتونم منتقل ميكنم يا كل 4سال رو؟
جك ماجرا هم اينجاست كه هرسال با اضاقه شدن تخفيف ها حق بيمه ام نه تنها كم نميشه بلكه بيشتر هم ميشه! از بركات تورمه!
نماینده بیمه آسیا: 1393/11/1408:36:29،
24
16
چهار سال برای شما حفظ میشود
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1409:08:59،
20
14
طبق این قانون شما می تونید کل سوابق تخفیفاتی درج شده در بیمه نامه ثالث باضافه یک سالی که از کوپن های خودتون استفاده نکردید رو انتقال بدید .مثلا توی بیمه نامتون نوشته 4 سال عدم خسارت خب حالا شما یک سال هم از کوپن ثالث استفاده نکردید که هنوز توی بیمه نامه شمادرج نشده پس شما 5 سال عدم خسارت دارید.
احمد: 1393/11/1400:13:19،
32
14
هنوز متوجه نميشم چرا حق بيمه پرايد و پيكان كمتره؟!! ايمني پايين تري دارن و تعداد بيشتري هم تو خيابونا هست.(پرايد رو ميگم) پس امكان ايجاد خسارتشون بيشتره!! پس ضررشون واسه شركتاي بيمه بالاتره. بعد حق بيمه شون كمتره. جل الخالق
مردم: 1393/11/1403:47:42،
26
18
درسته قوانین بیمه و کشور همین رو میگه ولی وقتی تصادف شد و منجر به خسارت یا فوت یا نقص شد اولین اول راننده رو میبرن زندان و گاهان تو بیمارستانها هم هزینه طلب میکنن
بدتر ازهمه اینکه در خود دادگاهها که باید قانون رعایت شودبیمه نامه رو وثیقه محسوب نمیکنن و با صدور قراربازداشت راننده تصادفی رو میفرسته حبس
مشكوك: 1393/11/1408:20:06،
18
18
من اين جمله رو متوجه نشدم :

انتقال دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه‌نامه می‌تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه ازنوع مشابه متعلق به خود یا فامیل‌های درجه اول خود منتقل کند.

يعني اگر من خودروي پرايد داشته باشم و بفروشمش و مثلا سمند بخرم اين بيمه نامه قابل انتقال نيست ؟
نماینده بیمه آسیا: 1393/11/1408:35:46،
21
15
منظور از هم نوع یعنی در گروه بارکش قرار دارد یا سواری.
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1409:01:48،
24
14
نه شما نمی تونید - انواع پراید و رنو ها شامل رنو 5- سپند وپی کی توی یک خانواده طبقه بندی می شند و انواع پژو به جز بعضی از مدل های قدیمی( مثل پژو 504 ال استیشن و 604و104 و204....) و انواع سمند و ریو دریک خانواده و وانت پیکان ها وانواع وانت های دیگه تا ظرفیت 1 تن در یک خانواده - و ام وی ام های 3 سیلندر هم در یک خانواده طبقه بندی می شند - عامل مهم توی این طبقه بندی حجم موتور و ظرفیت تناژ خورو هستش .
شادی: 1393/11/1409:53:03،
15
13
ای کاش سری به بیمارستانها بزنید و ببیند چه برخوردی با تصادفی ها و انانی که مزتکب تصادف شدند و در جایگاه متهم هستند تا پول نگیرند باید تو اورژانس پر پر بزنی ....................بیمه گذاران هیچ حمایتی نمیکنند از بیمه شده گان من با سند ثابت میکنم که همشون با هم رفیقند و فیفتی فیفتی میزند تو رگ ........................................
ارش: 1393/11/1412:49:01،
18
13
حالا یکی خواست عدم خسارت بیمه خودشو انتقال نده رو قیمت خودرو حساب کنه میتونه؟
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1417:12:31،
16
7
بله می تونه چون ی موضوع توافقی هستش
دلسوز: 1393/11/1413:15:18،
20
16
موتورسواردرحال تک چرخ ردن ازپشت به من خورد وجای ردکفشش هم روی زین موتورش مانده بود افسرراهنمایی من را100در100مقصرکرد تادید بیمه نامه دارم وبعداز گرفتن 3 کارشناس بادادن هزینه مقصر دوطرف (50-50)شد واین بار قاضی داشت منو به زندان می انداخت واگر جواز بستگان نبود یک پرونده زندان هم برایم درست شده بود ودرسال 1383 بالای شش میلیون تومان ازبیمه کاسب شد وبعدفهمیدیم که موتور سوارکارش این بوده وهرچندوقت یکبار تصادف می کرده ویک خانواده ای راگرفتار می کرده وخودش هم به نان وآبی می رسیده واشتباه ودلسوزی بی مورد کارشناسان باعث بالا رفتن حق بیمه ها می شود
رضا: 1393/11/1414:09:06،
16
8
سلام آقا من الان یک 206 خریدم که چند سال تخفیف داره و بخاطر تخفیفش مبلق بیشتری دادم حالا اگه صاحب ماشین قبلی بدون اطلاع من این تخفیفو برا ماشین دیگه استفاده کنه چی ؟
بیمه پاسارگاد: 1393/11/1417:11:15،
19
7
همچین چیزی امکان نداره - نگران نباش

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار