کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروش ویژه خودرو به کارمندان وزارت صنعت

کدخبر:۹۷۵۵یکشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۰:۵۳۸۳۲۱ بازدید

چرا وزارت صنعت با آگاهی از انحصاری بودن خودرو در کشور بازهم اصرار بر خروج شورای رقابت و افزایش قیمت خودرو دارد؟ بی‌شک این سوالی ...

چرا وزارت صنعت با آگاهی از انحصاری بودن خودرو در کشور بازهم اصرار بر خروج شورای رقابت و افزایش قیمت خودرو دارد؟ بی‌شک این سوالی است که این روزها در بین عوام و خواص دست به دست می‌چرخد تا سوال بزرگ‌تری در ذهن شکل بگیرد و آن هم چیزی نیست جز اینکهاحتمال ارتباط با تحویل ویژه خودرو به کارکنان داشته باشد. نگاه نعمت‌زاده به خودروسازها هنوز از یاد نرفته ‌است.

زمانی‌که روحانی از افزایش قیمت خودرو گلایه کرد و نوبخت با رسانه‌ای کردن این نارضایتی دولت از اتفاقات جاری در بازار خودرو را علنی کرد اما نعمت‌زاده یک‌تنه ایستاد و ضمن اذعان به از ارائه اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور در این زمینه سخن گفت. محمدرضا نعمت‌زاده که ظاهرا یکی از بینندگان همیشگی برنامه 90 است به شیوه مشتری‌های دائم این برنامه دیواری کوتاه‌تر از رسانه‌ها پیدا نکرد و در آن زمان گفت: به آقای روحانی گزارش‌هایی اعلام شده بود که حتی تا 30 درصد قیمت‌ها اضافه شده است و این اطلاعات از طریق بعضی رسانه‌ها منتقل شده و نادرست بود.


حالا با گذشت چند ماه از این ماجرا و پذیرش قیمت‌های جدید شورای رقابت در بازار، خودروسازها بازهم ساز افزایش قیمت کوک کرده‌اند و این‌بار وزیر صنعت است که این موضوع را علنی می‌کند. البته شاید نعمت‌زاده می‌داند که قرار نبوده افزایش مجدد قیمتی در این بخش صورت گیرد و خودروسازها در قبال افزایش قیمت ملزم به از بین بردن بازار سیاه و افزایش کیفیت محصولات خود شده بودند که نه‌تنها این شروط بلکه سایر شروط نیز عملیاتی نشد.

شاید بد نباشد بدانید از گوشه و کنار وزارت صنعت معدن و تجارت خبر می‌رسد که خودروسازها طی چندماه اخیر همکاری خوبی با این وزارتخانه داشته‌اند. یک مقام آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت که نخواست نامش فاش شود به ما گفت که خودروسازها از چندماه گذشته اقدام به فروش خودرو با شرایط ویژه به کارکنان ستادی وزارت صنعت کرده‌اند.

وی افزود: تسهیلات تا 50 درصد قیمت خودرو با سود 14درصد و تحویل فوری از جمله مواردی است که به وزارت صنعت داده شده است که در حمایت این وزارتخانه از خودروسازها ظاهراً بی‌تاثیر نبوده است. به گفته وی، رابطه نزدیک با خودروسازها، پروسه ورود خودروسازان خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران را کند کرده است و نمونه بارز آن درخواست شرکت اوپل آلمان است که پاییز سال گذشته به وزارت صنعت رسیده است و در حال حاضر هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نداده است . اینکه وزیر صنعت به دنبال خارج کردن صنعت خودرو از زیر چتر شورای رقابت است و در صورت رخ دادن چنین اتفاقی چه آینده ای در انتظار بازار خودرو خواهد بود سوالی است که عضو ناظرشورای رقابت در پاسخ به آن با تاکید به اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نمی تواند وظیفه ذاتی یک نهاد فرا قوه ای را تعدیل دهد، می‌گوید: عرضه خودرو کمتر از میزان تقاضای آن در بازار است به همین دلیل خروج قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت و تعیین قیمت در بازار آزاد باعث افزایش کذایی قیمت خودرو درکشورمی شود.

محمد علی مددی، درخصوص زمزمه‌های آزادسازی قیمت خودرو از وزارت صنایع،به ایسکانیوزگفت: شورای رقابت یک ارگان فراقوه ای است که وظیفه ذاتی این شورا جلوگیری از انحصار و رقابتی کردن تولیدات انحصاری است. عضو ناظر شورای رقابت،با بیان اینکه تولید خودرو در ایران انحصاری است،تصریح کرد: دو غول بزرگ خودروسازی از جمله ایران خودرو و سایپا بیشترین سهم دربازار خودرو را به خود اختصاص داده اند،به همین جهت شورای رقابت به تعیین فرمول قیمت گذاری خودرو به دلیل انحصاری بدون قیمت ورود پیدا کرده است. مددی افزود: قیمت گذاری خودرو از وظایف شورای رقابت محسوب نمی‌شود به همین دلیل فقط مکانیزم قیمت‌گذاری از سوی شورای رقابت ارائه می‌شود که در همین راستا خودروسازان باید با مکانیزم قیمت‌گذاری مطرح شده توسط شورای رقابت به عرضه خودرو در بازار بپردازند.

وی ادامه داد: در این دوسال اخیر توسط شورای رقابت درخصوص خودروهای متعدد مکانیزم قیمت گذاری ارائه شد که برخی خوروسازان از این مکانیزم تبعیت و برخی دیگر تبعیت نکردند که تابه امروز آن طور که باید و شاید قیمت گذاری مناسب خودرو در کشورمحقق نشده است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با بیان اینکه امسال از سوی شورای رقابت مکانیزم قیمت گذاری چند خودرو ارائه شده است، گفت: فقط درخصوص قیمت خودرو دنا شورای رقابت با شرکت ایران خودرو با مشکل جدی مواجه شد به طوری که ایران خودرو قیمت دنا را 48 میلیون تومان اعلام اما کارشناسان شورای رقابت براساس مکانیزم قیمت‌گذاری قیمت این مدل خودرو را 42میلیون تومان اعلام کردند که درنهایت پیشنهاد شد که کارشناسان مربوطه طی تشکیل جلسه مشترکی قیمت معقول و مناسبی برای خودرو دنا تعیین کنند.

وی در ادامه با اشاره به فلسفه ایجاد شورای رقابت، وظیفه ذاتی این شورا را احقاق حقوق و منافع مردم بیان کرد و گفت: شورای رقابت ایجاد شده تا از هرگونه قیمت گذاری انحصاری و دلخواه خودرو از سوی خودروسازان که در واقع تضییع حقوق مصرف کننده را به دنبال خواهد داشت، جلوگیری کند. وی با بیان آنکه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا به‌عنوان دو شرکت خودروساز بزرگ کشور، از سهم بالایی در تامین نیازهای خودرو کشور به‌صورت انحصاری برخوردار هستند، به تلاش‌های اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور خارج کردن اختیار قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت اشاره کرد و گفت: وزیر صنعت باید قبل از این اقدامات ثابت کند که تولید خودرو در کشور ما انحصاری نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو ناظر شورای رقابت افزود: خودرو در کشور براساس یک بازار رقابتی تولید نمی شود و تلاش‌های وزیر صنعت نیز باید از یک منطق مناسب برخوردار باشد. مددی همچنین در خصوص همصدایی تولیدکنندگان صنف خودرو بخش خصوصی با وزیر صنعت مبنی بر خروج قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت و آزاد شدن قیمت این محصول، گفت: البته این تولیدکنندگان تنها مونتاژکار هستند و درصد بالایی از لوازم مورد استفاده آنها از خارج تامین می شود، این در حالی است که تولیدات آنان از سهم بالایی در بازار خودرو برخوردار نیست.

وی در عین حال با بیان اینکه، نحوه قیمت گذاری خودرو با برگزاری جلسات مکرر با قطعه سازان، خودروسازان و کارشناسان تعیین می‌شود، افزود: البته اگر تولید‌کنندگان بخش خصوصی خودرو، عملیات ساخت و مونتاژ تولیدات خود را در شرایط رقابتی انجام دهند می توانند متوقع خروج اختیار قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت و هرگونه آزادسازی قیمت خودرو باشند. وی به جلسات متعدد برگزار شده با خودروسازان بخش خصوصی به منظور رعایت قیمت‌های مصوب از سوی شورای رقابت اشاره کرد و گفت: بسیاری از این خودروسازان با اینکه متعهد به رعایت قیمت مصوب شده بودند اما بد‌اخلاقی کرده و از تصمیم شورا تبعیت نکردند که ما این مسئله را پیگیری و با متخلفان برخورد خواهیم کرد.اینکه وزیر صنعت در رویارویی با شورای رقابت تا کجا پیش خواهد رفت و بازار چه تاثیری از اتفاقات و اظهار نظرهای دولتی‌ها و خودروسازان خواهد گرفت سوالی است که تنها با گذشت زمان پاسخ آن داده خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

گل گلی: 1393/11/1208:45:31،
294
15
اینم شیرینی خودرو ساز ها به وزارت صنعتی ها که اینقدر بهشون سخت نگیرند .

هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
مهدی: 1393/11/1209:33:39،
138
12
جانم رشوه در روز روشن امسالم ایران خودرو معافیت گرفت هر غلطی دوست داره تا الان میکرد امسال قراربیشترش کنه هر کارمند وزادت صنعت یک ماشین جانم شدی اسلام
علیرضا.ص.ش: 1393/11/1210:13:26،
99
11
فقط باید واردات خودرو آزاد بشه تا اولا مصرف بنزین بیاد پایین ثانیا تلافات جاده ها کم بشه ثالثا ما ایران از این عربها و افغانیها کمتر نیستیم که اونا ماشین های خارجی حداقل نصف قیمت در ایران سوار میشن.تا واردات آزاد نشه خودرو سازها خودشون زحمت نمیدن برای اصلاح کیفیت....
احمد : 1393/11/1210:44:12،
85
11
حواب این چرا خیلی ساده است این همه هم مقاله نمیخواد . فساد و فساد و فساد و رانت خواری و رانت خواری
بابک: 1393/11/1211:35:20،
74
12
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
تنها چاره ما نخریدن نخریدن نخریدنه
کسی در این مملکت به فکر مانیست
reza: 1393/11/1214:33:54،
47
15
یه زمانی رشوه با ترس و لرز بود حالا دیگه با افتخار میگن
علی: 1393/11/1215:13:53،
54
17
قوه قضاییه و نمایند گان چرا سکوت کردتد در قبال این فساد بزرگ.،؟!
بهمن: 1393/11/1215:49:59،
42
17
پس دلال های اصلی بازار کارمندهای وزارت صنعت بودند
در حالی که فروش بعضی از خودرو ها طرف کارخونه سالهاست متوقف شده بعضی از افراد خاص این خودرو ها رو با قیمتی به مراتب بالاتر تو بازار عرضه می کنن
جوان: 1393/11/1219:25:05،
41
16
روحانی مچکریم با این وزیر ووزارتخانه
محمد: 1393/11/1221:41:33،
39
16
داداش قبوله!!!!!
مگه وزارت صنعت نميگه بايد فضاي صنعت خودرو رقابتي بشه و انحصاري نباشه و قيمتا ازاد بشه؟؟؟
خب پس تعرفه گمرك رو هم ازاد كنيد!!!!!
وگرنه بازم قيمتا نجومي بالا ميره و رقابتي به نفع مصرف كننده در كاهش قيمت و افزايش كيفيت و قيمتاي رقابتي شكل نميگيره

اين "١ قدم به جلو" هست كه بازار خودرو رو رقابتي مي دونن ولي اگه واردات هم ازاد نشه كه اولا اسمش بازار رقابتي نيست و دوما "٢ قدم به عقب" است
کارمند سازمان صنعت معدن: 1393/11/1408:26:25،
29
10
بسم الله الرحمن الرحیم.ملت شریف ایران استحضار داشته باشید به ناحق درمورد قشری صحبت شد که خدای بالای سر شاهد و ناظر هست که چگونه کارمندان وزارت صنعت و معدن روزگار میگذرانند.قبل از اظهار نظر مطمئن شوید از حرف و حدیث ها و به قول خدای متعال که فرمود هیچ حرفی را باور نکن مگر چهار شاهد عادل آن را تایید کنند.این خودروهایی که به عنوان رانت از آن یاد میکنید چیزی غیر از خودرو اقساطی که حتی عامه مردم از آن بهره میبرند نیست.40درصد از قیمت خودرو را نقد باید داد و بقیه در اقساط 36 ماهه با سود20درصد.سند خودرو نیز تا اتمام اقساط در رهن شرکت هست.البته حتی همین شرایط هم برای کسی هست که در قرعه کشی پذیرفته شده باشد.آیا این غیر از لیزینگ است؟آیا این رانت است؟پس ارگان های دیگر که مسکن برای کارمندان خود تهیه میکنند را شما چه بهتانی بهشان میزنید؟آری آخرالزمان است و تهمت شده کار عادی بعضی مردم.
درکل: 1393/11/1208:49:49،
112
19
حالا شورای رقابت هم همچشن آش دهن سوزی نیست
وضعیت خودرو باید به کل دگرگون بشه
و راهی نداره چون آزاد شده وادرات و صادرات
iran bi ir: 1393/11/1209:04:24،
122
15
دستشون درد نکنه شاید از بقیه مستحق تر هستند البته شایدم کار امریکاوصهیونیسته
فقط من یه چیزو میدونم این قبری که ما روش گریه میکنیم توش مرده نیست
رضا تهرانی: 1393/11/1209:07:58،
76
15
یعنی می گی با یه ماشین قسطی همه رفتن طرف اونا؟... فکر نکنما انقدر بی معرفت باشن... با یه ماشین قسطی؟ اونم 50 درصدشو دادن.. مفت فروختنمون.
reza: 1393/11/1209:12:36،
85
9
دست بچه های وزرات هم درد نکنه؟
شما هم یک حالی به این ملت بدین تا این ملت مفهوم 240 هزار شهید دادن، جانباز و اسیر را براشون قابل هضم بشه
حداقل از ملت که نه، از این عزیزان خجالت بکشید که حاضر هستید به خاطر یک تسهیلات کوچک جان این ملت را تو شیشه کنید.
مهدی: 1393/11/1209:13:58،
74
11
اینم حق حساب امثال هر کاری دوست داری بکن کدخدارو ببین دهو غارت کن
جهان سوم فقط ايرانه: 1393/11/1209:19:03،
70
12
خوش بحال عربها/چرا دولت واردات رو ازاد نميكنه يه i20 كه 12000دلاره يعني 40ميليون قيمتشه با امكانات زياد استارتر سانروف گرمكن و......بعد تو ايران بايد يه پژو پارس بخريم 40ميليون اي خدا
مصرف کننده: 1393/11/1209:19:12،
67
15
دوستان الان کاملا " هر دم از این باغ می رسد بری " مشهود شد
البته حتمادوستان وزرارت صنعتی محدودیتی در تنوع محصول نخواهند داشت
و مطابق تعرفه ای که بالا خواهند برد تعداد بیشتری خودرو با کارت سوخت های هدیه و نا محدود دریافت خواهند کرد
مهندس: 1393/11/1209:20:50،
61
12
سزای گران فروش نخریدن است
انقد نمیخریم تا ارزونش کند اقای نعمت زاده شب دراز است و قلندر بیدار
داغدار: 1393/11/1209:32:43،
56
12
این وزارت صنعت چه کارشناسان خبره ای دارد!!!دیروز میخواندم
که یکی از کارشناسان عالی همین سازمان گفته بوده خودروهای
چینی بخاطر اپشن زیاد و قیمت خوب 60% بازار را در دست
گرفته اند و ایشان خواهان محدودیت عرضه خودروهای چینی
شده بودند.در فکر مشعشع ایشان لابد این بهترین راهکار
است بجای اینکه دستور دهند خودروسازان داخلی چرا خودروهای
روز تولید نمیکنند!!!
علی: 1393/11/1209:47:26،
38
25
این تسهیلات فقط مختص وزارت صنعت نمی شود سایر ارگانهای نظامی و دولتی هم..................آره ............... مثل آموزش وپرورش
آتیلا: 1393/11/1210:25:47،
50
18
فقط ارگانهای خاص نیستند ، اعداد اشخاص مهم دارای حقی به اسم مقام خودشون هستن ، حق مقام فلان، حق مقام بهمان...
واسه همین که یه پراید 5 میلیونی میشه 20 میلیون.
تنها چاره کار هم نخریدن هست ، انتظار نداشته باشید فلان شخص و بهمان مقام که دارن از این محل میخورن به همین راحتی بیخیال بشن. تنها راهش نخریدن تا وقتی خودروسازها ببینن که نمیتونن از ملت پول بگیرن و دارن ورشکست میشن برن یقه همونارو بگیرن تا از حق کوفت و زهرمارشون بگذرن.
هادی: 1393/11/1209:48:30،
54
13
احتمالا ماشینهایی هم که بهشون میدن سوبارو...سوزوکی اتومات...تندر اتومات...207...206 تیپ6 و ماشینایی که برای مردم تولید ندارنه.
حسن: 1393/11/1210:01:04،
46
9
مگه اینها هم خودروی وطنی سوار میشن لطفا" سری به پارکینگ وزارت صنایع بزنن بعد ...
حسن: 1393/11/1210:05:28،
40
12
خودتونو ارزون فروختین! خیلی ارزون!! تورو خدا لااقل دیگه نیاید تو رسانه ها نگید! از ما که گذشت ولی مردم‎داری، جوانمردی، انسانیت از بین میره!
بي ترمز: 1393/11/1210:10:39،
38
16
ازپاي بست ويران است،،، يارانه صنعت، سوخت وانرژي مفت، انحصار بازار،،....اخرم اين اشغال ها رو ميدن ،،،، تازه همين جا تموم نميشه، پرمصرف هم هستن، آلودگي هواي بعدش ، امنيت كم خودروها،،، كلاً ميخوان زود كلكمون بكنن.
حسین: 1393/11/1210:16:17،
39
23
منطق ما ایرانی ها شده من می فهمم تو نمی فهمی
الان کاملا در قضیه وزارت مشهوده

سخنان رئیس جمهور گوش کنید سخنان بعضی مجلسی ها گوش کنید سخنان جنتی رو گوش کنید هرکی داره ساز خودش می زنه کسی به خرد جمعی معتقد نیست
احسان: 1393/11/1210:21:43،
24
12
چي بگم ديگه
فقط نون خوب به هم قرض ميدن
دیوانه: 1393/11/1210:53:55،
36
33
دوستان نه میگم این خبر درست نه غلط
والا ماکه خودمون تو این وزارتخونه ایم یه همچین چیزی ندیدیم
محصولات سایپا گذاشتن با 50 درصد وام 24 درصدی اونم از سه ماهه پیش گفتن 45 روزه.
محصولات ایران خودرو هم به همین منوال فقط تحویل تا سال 95
اونم با قرعه کشی. به کارشناسا که چیزی نمیرسه
se: 1393/11/1210:59:16،
31
14
یه شرکت ممکنه بخاد محصولات آشغالشو یا اصلا محصولات خوبشو خیلی خیلی گرون بده اینجا دیگه مردم باید تصمیم بگیرند که بخرند یا نخرند. وقتی مردم بخرند اون شرکت باز هم گرون و گرون تر میکنه. مردم خود دانید.
احسان: 1393/11/1211:25:29،
36
11
ایرانی لیاقت بهترین ها رو داره قیمت ازاد در برابر حق گمرک صفر
این میشه بازار رقابتی
.
.
مگه نه ؟
حمزه: 1393/11/1212:01:07،
28
35
من کارمند رسمی وزارت صنعت هستم توروخدا بیخود شانتاژنکنید این خودروها به اداره ما پیشنهاد شد ولی از بس شرایط ظالمانه ای داشت همه انصراف دادن یه پژو405 خواستیم بگیریم گفتن 15 میلیون نقد بدین ماهی یک میلیون تومن هم قسطش سودش هم 20 درصده نه 14 درصد با 850 تومن حقوق که ششصد تومنش قسطه چجوری این خودرو رو بخرم کارکنان وزارت صنعت بعدازادغام به خاک سیاه نشستن، ادغام شدن بابازرگانی ماروبیچاره کرد
بهمن: 1393/11/1215:53:18،
40
13
۸۵۰تومن حقوق تو وزارت صنعت؟
شما هم که مثل وزیرت مردمو ...فرض کردی
پاسخ به بهمن: 1393/11/1221:47:38،
26
18
من كارمند يكي از زيرمجموعه هاي اين وزارت هستم، با ١٥ سال سابقه و فوق ليسانس ١٥٠٠ ميگيرم، اين خودروهايي رو هم كه ميگيد، حتي با شرايط ظالمانه، به ما پيشنهاد نشده
مهدی: 1393/11/1311:00:23،
21
16
حمزه جان دیدی ظلمشون شما حقوق میگیرید که اینارو درست کنید ولی خودتونم شدید زیر دستشون
علي: 1393/11/1212:17:33،
29
10
مسئله روشن است. دولت دنبال درآمد خودش است. قسمتي از کسر بودجه سال آينده قرار است تا توسط خريداران خودرو جبران شود. آي ملت بشتابيد به کمک به دولت بينوا! اين دولت کلي نون خور و سربار داره. بشتابيد!
محمد: 1393/11/1212:52:17،
31
11
خیلی وقته عزراییل خوب به وظایفش رسیدگی نمیکنه !
جبار: 1393/11/1213:05:01،
42
11
چرا خبر مربوط به اعلام اسامي 170 نماينده رو بستي؟؟؟؟واقعاً متاسفن در سالروز.....
پاسخ به جبار: 1393/11/1300:12:50،
33
13
بستن که مردم زیادی حرف نزنن. راستی اون زمان که نماینده ها رشوه گرفتن ریس مجلس کجا بوده؟ مگه وظیفه ریس مجلس نظارت به مجلس نیست!نکنه خودشم...
سلامت باشید با این وضع: 1393/11/1213:21:34،
37
14
ما یه ماشین کار کرده داریم راضی هستیم با این اشغال های تو بازار هم عوضش نمی کنیم
ایکاش مردم ما یه کم صبر و قناعت داشتند وتحریم میکردن واینقدر دشمنان خودشونو گردن کلفت نمیکردن
ازماست که بر ماست
َAmir Moradia: 1393/11/1214:16:54،
37
11
اوپل یکسال تقاضا داده ، اصلا بهش توچه نکردند

اینا مدیران ارشد ما هستند

نمیخواهند مملکتمان پیشرفت کند

حتی تویوتا و بنز و امثالهم هم حاضر به سرمایه گذاری باشند ، هرگز این مدیران رانتی و مافیایی اجازه نخواهند داد که اینها بیایند
اگر میخواستند ، مطمئن باشید که میتوانستند

کدام تولید کننده ، حاضر نیست تو این بازار مصرفی بیاید و بهترین تولید را داشته باشد

اما مدیران معاند و کوردل بدلیل منافع شخصی و مافیای بزرگ خودرو هرگز نخواهند گذاشت

مافیایی که جان و مال مردم برایش بی ارزشترین است

30 سال خودرو هایی تولید میکنند که بالاترین مصرف ، بالاترین آلایندگی ، نا ایمن ، چندین برابر گرانتر و پر اصطلاک و پر هزینه

مافیا ها فکر همه چیز را کرده اند و از همه جهت سود میخورند
فروش چهار چرخی بی ارزش با بالاترین قیمت
فروش سوخت بدلیل مصرف بالا
فروش لوازم پر اصطحلاک و پر هزینه و ...
خسرو پرویز: 1393/11/1214:22:43،
33
16
فکر کنم منظور از فروش ویژه همون رایگان دادن بهشون هست
امین: 1393/11/1219:00:43،
24
14
مگه کارمندان وزارت صنعت فقیر و مستحقند که این شرایطو براشون میزارید؟؟؟؟؟
سلفی من و تیبا۲!!!!!!!!!: 1393/11/1219:15:31،
30
13
حروم خوری تو این مملکت قبحش ریخته خدایا خودت به این ملت رحم کن
اکبر: 1393/11/1301:43:33،
36
20
مرسی ایران جیب که با شجاعت این چیزها رو بیان میکنی. خدا خیرتون بده. yjc كه فقط محافظه كاره
فرهاد: 1393/11/1311:26:08،
33
14
خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمیکند مگر...
آرش: 1393/11/1408:09:37،
24
11
اشتباه مثبت دادم
شاهین: 1393/11/2421:18:34،
23
14
اقا من خودم کارمند وزارت هستم به ما سایپا شرایطی داده ولی با سود 27 درصد.همش حرف سود پایین.به ما هم رحم نکردن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار