کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرایط درخواست مستمری بازنشستگی از تامین اجتماعی

کدخبر:۹۷۰۲پنجشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲:۱۶۷۵۶۶ بازدید

گروه جامعه: پرداخت مستمری بازنشستگی و تامین شرایط زندگی مناسب برای بیمه شدگان، به هنگام بازنشستگی، یکی از کارکردهای اصلی نظام بیمه تامین اجتماعی ...

گروه جامعه: پرداخت مستمری بازنشستگی و تامین شرایط زندگی مناسب برای بیمه شدگان، به هنگام بازنشستگی، یکی از کارکردهای اصلی نظام بیمه تامین اجتماعی است به نحوی که، درقبال دریافت حق بیمه در دوران اشتغال بیمه شدگان، مسئولیت پرداخت مستمری به همراه تامین و ارائه خدمات درمانی به آنان و خانواده‌هایشان را در دوران بازنشستگی برعهده می‌گیرد.

شرایط لازم برای در خواست مستمری بازنشستگی به شرح زیر است:

بیمه شدگانی که به سن قانونی بازنشستگی (60 سال تمام برای مردان و 55 سال تمام برای زنان) می‌رسند، در صورتیکه حداقل سابقه پرداخت حق بیمه مقرر در سن یاد شده را دارا باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند. حداقل سابقه پرداخت حق بیمه تا سال 81، ده سال تمام بود، پس از آن با گذشت هر سال، یک سال به این سابقه اضافه می‌شود تا به بیست سال تمام برسد. به طوری که از سال 87 تا 88 حداقل سابقه پرداخت حق بیمه 17 سال و از88 تا 89 ، 18 سال خواهد بود.

چند نکته مهم:

- در صورتی که بیمه شده 30 سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، حداقل سن بازنشستگی برای مردان 50 سال و برای زنان 45 سال تمام خواهد بود.
- درصورتی که بیمه شده (مرد یا زن ) دارای 35 سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه باشد، بدون شرط سنی می‌تواند درخواست بازنشستگی کند.
-زنان بیمه شده با 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 42 سال سن، مشروط بر اینکه بهنگام ارائه درخواست بازنشستگی یا ترک کار در کارگاههای مشمول قانون کار اشتغال باشند، می‌توانند متقاضی بهره مندی ازمزایای بازنشستگی شوند.
- درخواست بازنشستگی به عهده بیمه شده است و کارفرما نمی‌تواند بیمه شده را وادار به بازنشسته شدن کند یا از سازمان تأمین اجتماعی بخواهد که بیمه شده را بازنشسته کند، مگر در مواردی که بیمه شده مرد دارای 65 سال تمام و بیمه شده زن دارای 60 سال تمام یا بیشتر از آن بوده و حداقل سابقه قابل قبول را نیز در تاریخ بازنشستگی داشته باشد. تنها در اینصورت است که کارفرما می‌تواند بازنشستگی بیمه شده را از سازمان تأمین اجتماعی درخواست کند. لازم به ذکر است مقررات و ضوابط دیگری در خصوص بازنشستگی در مشاغل سخت وزیان آور، جانبازان و آزادگان، پیش از موعد کارکنان دولت و... وجود دارد که متقاضیان جهت کسب اطلاعات دقیق تر می‌توانند به آخرین شعبه محل بیمه پردازی خود مراجعه کنند.

روش محاسبه میزان مستمری بازنشستگی

میزان مستمری بازنشستگی عبارت است از یک سی ام متوسط مزد یا حقوق بیمه شده ضربدرسنوات پرداخت حق بیمه مشروط برآن که از 35/30 (سی وپنج و سی‌ام) متوسط مزد یا حقوق تجاوز نکند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، منظور از متوسط مزد یا حقوق بیمه شده ، مجموع مزد یا حقوق بیمه شده که براساس آن حق بیمه پرداخت شده ظرف آخرین دوسال پرداخت حق بیمه تقسیم بر عدد24 است.

مدارک لازم برای ارائه درخواست بازنشستگی

- اصل وتصویر تمام صفحات شناسنامه بیمه شده
- اصل وتصویر کارت ملی
- فرم تکمیل شده در خواست بازنشستگی (دریافت فرم )
-اصل وتصویرصفحات شناسنامه افراد تحت تکفل
- اصل و تصویر کارت ملی افراد تحت تکفل
- اصل وتصویر سند ازدواج

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حامد: 1393/11/912:41:55،
63
9
من از موقعی که از شرکت هایی که توش کار می کردم بیرون اومدم و خودم دارم به طور آزاد کار می کنم دارم ادامه بیمه تامین اجتماعی ام رو بصورت بیمه شده آزاد پرداخت می کنم مبلغ این پرداخت الان ماهانه 160هزار تومنه که حتما با شروع سال جدید و بالا رفتن پایه حقوق کارگرها این مبلغ هم بیشتر میشه که واقعا پرداختش داره مشکل میشه .
م: 1393/11/913:03:28،
67
11
داداش عزیزم جرم من تو ایرانی بودن تابمیریم باید سختی بکشیم اینم میدونم اون دنیان نداریم چون ادمای بد بخت تا اخر بدبخت میمونن
5555: 1393/11/917:28:26،
26
13
حامد جان ! حتمن میدونی که بیمه آزاد تو همون بیمه حد اقلیه یعنی این مدتی که بطورآزاد حق بیمه پرداخت میکنی بعد از انشاءالله سی سال از حق بازنشستگی حد اقلی بر خور دار میشی ! در حالیکه کارمند یک شرکت خصوصی حق بیمه بیشتری از سطح حد اقلی میده که بالطبع از حق بازنشستگی نسبتا بیشتری بر خوردار میشه !
رضا: 1393/11/921:34:08،
39
16
جناب ایرانی با غیرت مثل این که جنابعالی نفست از جای گرم بلند میشه . ایران مگه الان مال تو یا من هستش که واسش غیرت به خرج بدیم (من که هیچ غیرتی نسبت به این گربه ندارم). همین باغیرتهای غیور دلیر هستن که همه جای این کشور فساد میکنند . و پول ملت رو بالا میکشن . و باعث بدبختی ما هستن .
محمدرضا ابویی: 1393/11/1001:19:39،
32
23
من به جای رضا و م از همه شما خوانندگان هم وطن و هم خونم معذرت می خوام. تو هر مملکتی بالاخره از این نخاله ها هست. باشد که عقل به سر همه بیاد و کم کاری ها و اشکالات رو حل کنیم نه سر هم دیگه خراب کنیم و بعدش به کشور و ناموس خودمون توهین کنیم. هیچ کشور دیگه ای از این حرفها به مملکتشون نمیزنن که اینجا میزنن. زشته به خدا
راننده تاکسی: 1393/11/913:01:42،
41
20
یعنی ما راننده تاکسی ها که کمتر پول بیمه میدیم کمتر هم حقوق می گیریم؟
5555: 1393/11/917:56:44،
25
15
برای آشنائی از حقوق بازنشستگی متناسب با حق بیمه لازمه که به اداره بیمه مراجعه کنی و متوجه بشی که بارم حق بیمه شما از چه مزایائی در زمان باز نشستگی بر خوردار میشه ! لذا بعد از آشنائی میتونید برای روز های پیری از همین الآن بر نامه ریزی کنی که خدای ناکرده در شروع باز نسشتگی شوکه و متعجب نشید !
نام شما: 1393/11/914:46:45،
63
12
سازمانی که مدیرش مرتضوی بوده حالو روزش مشخصه
س.ش: 1393/11/916:11:35،
38
15
چه درامد بالایی و چه خدمات پایینی دارد بیمه... بسیاری از داروهای داخلی مثل برخی شربتهای گیاهی مشمول بیمه نیست و... کاش درامد حاصل از حق.بیمه دریافتی از کارگر و کارفرما مصرف صحیح بشه
بی خیال: 1393/11/918:46:07،
12
14
سلام،منم عین حامد جانم، 46 سالمه با 3سال پرداختی حق بیمه، هر چقدر دو دو تا میکنم میبینم توجیه اقتصادی نداره، فقط دفترچه درمان داره که اونم همه میدونن یعنی چی!!! تو رو خدا اگه یه متخصص بیمه هست من و امثال من مثل حامد رو بگید چیکار کنیم بهتره، انگار میتونیم 2سال اخر رو با حق بیمه بالا بپردازیم که مستمری رو بکشم بالا ،درسته؟؟متشکرم
5555: 1393/11/920:10:44،
28
16
من متخصص بیمه نیستم ولی یک تجربه عملی دارم که در اختیارتان میگذارم شاید بتوانید با یک بر نامه ریزی دراز مدت در شروع باز نشستگی از خوتان راضی باشید .
هم سن وسال شما بودم که به توصیه یک آدم عاقل به یک بیمه خصوصی مراجعه کردم که با او قرداد بیمه بازنشستگی بستم و در اذاء یک آیندهء ده ساله مبلغی ماهیانه بابت بیمه خصوصی پرداخت میکردم . الان بعد از نه سال متوجه شدم که یک سال دیگه که بازنشستگی ام شروع میشه مبلغی قابل توجه جدا از حقوق صندوق باز نشستگی دریافت میکنم.
ضمنا از محل درآمد شغلیم ظرف این نه سال ۳۵٪ پس انداز کردم که باور کنید کار مشکلی بود ولی الآن می بینم که موفق شدم و یکسال دیگه با خیال راحت به استقبال روزهای پیری ام میروم !
علی: 1393/11/920:33:38،
24
15
حامد جان ما بیکاریم و بیمه اختیاری ، بجای کمک تامین اجتماعی به ما ، ما باید حقوقق کارمند های تامین اجتماعی را بدیم به هیچ گروهیی به اندازه بیمه اختیاری ها ظلم نمیشه امید،اریم مدیریت محترم تامین اجتماعی یا حق بیمه اختیاری ها را کم کند یا با 25 سال بازنشسته کند بیمه اختیاری ها را
بازنشسته: 1393/11/1521:31:44،
22
12
من با31سال خدمت آن هم همه ماهه وهمیشه با180ساعت اضافه کاربازنشسته شدم حالا1/700/000تومان مستمری میگیرم که باداشتن دانشجوی دانشگاه آزادفقط10روزکفایت زندگیم رامیکند ولی مسئولین نظام به فکرما بازنشستگان نیستند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما