کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

مرکز آمار: نرخ بیکاری پاییز 10.5 درصد شد

کدخبر:۹۶۸۵چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۲:۵۰۲۴۰۵ بازدید

طبق اعلام مرکز آمار، بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نشان می‌دهد در پاییز 93 نسبت به پاییز 92 این شاخص در جمعیت ...

مقایسه نرخ بیکاری در گروه های سنی نشان می‌دهد بیشترین نرخ بیکاری در گروه سنی 10-24 ساله با 26.4 درصد بوده است.

بررسی این شاخص در بین مردان و زنان نشان میدهد همین گروه سنی در بین مردان با 22.2 درصد و در بین زنان با 45.5 درصد بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.
همچنین بررسی نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر نشان میدهد که این شاخص در پاییز امسال نسبت به پاییز 92 معادل یک درصد افزایش یافته است این نرخ در نقاط شهری 1.2 درصد و در نقاط روستایی 0.4 درصد افزایش داشته است. البته بین مردان 0.8 درصد و بین زنان 2.2 درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر در پاییز 93 نسبت به تابستان 93 معادل 0.2 درصد افزایش یافته است. این شاخص در نقاط شهری هیچگونه تغییری نداشته و در نقاط روستایی 0.5 درصد افزایش یافته است. همچنین تغییرات این نرخ در بین مردان 0.2 درصد افزایش و در بین زنان نیز 0.1 درصد کاهش یافته است.براساس نتایج بدست امده در فصل پاییز نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر در کل کشور 10.5 درصد بوده است. این شاخص بین مردان 8.7 درصد و بین زنان 20.3 درصد محاسبه شده است.

همچنین نتایج بیانگر آن است که نرخ بیکاری در نقاط شهری بیشتر از روستایی است. به طوری که نرخ بیکاری در نقاط شهری 11.7 درصد و در نقاط روستایی 7.4 درصد است. چنانچه جمعیت فعال 15 ساله و بیشتر باشد نرخ بیکاری 10.5 درصد می شود.

طبق اعلام مرکز آمار، بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نشان می‌دهد در پاییز 93 نسبت به پاییز 92 این شاخص در جمعیت 10 ساله و بیشتر 7 درصد افزایش داشته است. علاوه بر آن مقایسه نرخ مشارکت اقتصادی در گروه‌های سنی نشان می‌دهد، بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی در گروه سنی 34ـ30 ساله بوده که 56.3 درصد است.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا