کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

نرخ تورم اعلام شد؛ هر روز کمتر از دیروز

کدخبر:۹۶۳۴دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۲:۲۶۴۲۵۹ بازدید

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در 12 ماه منتهی به دیماه سال 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل 15.8 درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه 93 (16.8) کاهش یافته است.

ایرنا به نقل از مرکز آمار ایران نوشت، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در دی ماه سال ۱۳۹۳ عدد ۲۰۴.۱ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) نیز ۱۴.۴ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۴.۹) کاهش نشان می دهد.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در ۱۲ ماه منتهی به دیماه سال ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه ۱۳۹۳ (۱۶.۸) کاهش یافته است.

همچنین شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۱.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۷ دهم درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۰.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۸ دهم درصد کاهش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۲.۰ درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به دی ماه ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در(آذرماه ۱۳۹۳معادل ۱۳.۸ درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نیز در دیماه ۹۳ به رقم ۱۹۱.۲ رسید که ۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶.۵ درصد بوده است و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به دی ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷.۶ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۳ (۱۸.۲) کاهش یافته است.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا