کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

محمدرضا رحیمی در کدام دولت مرتکب فساد اقتصادی شد

کدخبر:۹۵۹۹یکشنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۳:۱۷۹۶۶۷ بازدید

افسانه «پاک ترین دولت تاریخ» با حکم 5 ساله زندان محمدرضا رحیمی فروریخت تا مشخص شود دوران ریاست جمهوری ...
محمدرضا رحیمی در کدام دولت مرتکب فساد اقتصادی شد

افسانه «پاک ترین دولت تاریخ» با حکم 5 ساله زندان محمدرضا رحیمی فروریخت تا مشخص شود دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد با حواشی زیادی همراه بوده است. بسیاری این حکم را آخرین تیر بر پیکره احمدی نژاد می‌دانند و معتقدند به زودی پرده‌های بیشتری از دوران احمدی نژاد بر زمین خواهد افتاد و مردم بیشتر با لایه‌های پنهان دولت احمدی نژاد آشنا خواهند شد.

دراین میان جریانی به دنبال احیای محمود احمدی نژاد و تطهیر او از ماجرای فساد محمدرضا رحیمی است. وقتی به مرور رسانه‌هایی که طی سال‌های گذشته از حامیان احمدی نژاد و البته مخالفان هاشمی رفسنجانی بودند می‌پردازیم، به خوبی پی به این معنا می‌بریم که جریانی به دنبال تعویض بازی از زمین احمدی نژاد به زمین بازی هاشمی رفسنجانی است.

این جریان که در سال های گذشته چشمان خود را بر بسیاری از اشتباهات دولت احمدی نژادبسته بود، این بار در تلاش است تا محمدرضا رحیمی را فردی منتسب به هاشمی رفسنجانی معرفی کند . این جریان که بنا بر حکم قطعی قوه قضائیه مجبور است فساد محمدرضا رحیمی را بپذیرد در نظر دارد این لکه را از دامن احمدی نژاد پاک و آن را به هاشمی رفسنجانی مرتبط کند.

این گروه سیاسی برای اثبات حرف‌های خود استدلال می‌آورند که رحیمی پله ترقی را در دولت هاشمی طی کرده و در زمان او به استانداری کردستان رسیده است. آنها مدح‌های محمدرضا رحیمی در زمان استانداری از هاشمی رفسنجانی را بیانگر همین معنا می‌دانند و او را شیفه هاشمی رفسنجانی می‌خوانند. ادعای دیگر آنها این است که رحیمی از اعضای ستاد هاشمی رفسنجانی در سال 84 بوده است و سخت به دنبال رئیس جمهور شدن هاشمی رفسنجانی!

برای این استدلال، می‌شود یک پاسخ روشن داد و آنهم اینکه بسیاری از دولتمردان فعلی و سابق ایران از طریق هاشمی رفسنجانی چه در دهه 60 و چه در دهه 70 وارد عرصه سیاست شده‌اند. اگر این استدلال درست باشد چرا شما از مدیرانی که به زعم شما موفق هستند سخن به میان نمی آورید که در دولت هاشمی بزرگ شده‌ند و به این جایگاه رسیدند. سعید جلیلی در کدام وزارت خانه و در کدام دولت کار خود را آغاز کرد؟ علی لاریجانی در کدام دولت وزیر بود؟ ولایتی در کدام دولت عهده دار دستگاه دیپلماسی کشور بود؟ احمدی نژاد در کدام دولت استاندار بود؟ مرندی، میرسلیم و غرضی در کدام دولت وزیر بودند؟

آیا موفقیت این افراد را نیز به نام هاشمی رفسنجانی می‌نویسد؟ یا فقط استانداری رحیمی به نام هاشمی نوشته می‌شود؟ یا مسئله مهمتر در این میان این معنا است که چرا پیش از این و در زمان حضور رحیمی در دولت از این نزدیکی سخن به میان نمی‌آوردید. رحیمی در آن زمان با رحیمی امروز فرق می‌کند؟

محمدرضا رحیمی در دولتی که شما آن را پاک ترین دولت می‌دانستید و رئیس جمهورش را قهرمان مخالفت با هاشمی می‌خواندید، معاون اول و شخص دوم دولت بود. حالا چگونه می‌شود این چنین رحیمی را با هاشمی رفستجانی وصل می‌کنید؟ مگر عامل اصلی حکم رحیمی فساد در بیمه ایران نیست؟ آن زمان رحیمی از سوی حداد عادل به این سمت منصوب شده بود. چرا از رابطه رحیمی و حداد سخن نمی گویید؟

همانطور که نمی‌شود رابطه‌ای میان این فساد بزرگ و حداد پیدا کرد نمی‌شود رحیمی را به هاشمی ربط داد. این دوستان این روزها سخت به دنبال یک فرافکنی بزرگ هستند. این جریان که می‌دانسته است رحیمی یک هاشمی چی بزرگ است چگونه به او اجازه دادند به دیوان محاسبات برود، معاون پارلمانی رئیس جمهور بشود و از همه مهم تر معاون اولی دولت احمدی نژاد را به عهده بگیرد. درست است برخی از نمایندگان مجلس در آن زمان به این انتصاب اعتراض کردند اما این اعتراض‌ها به خاطر فساد رحیمی بود نه رابطه‌اش با هاشمی رفسنجانی!

به یاد داشته باشید که همین مدح گویی هاشمی رفسنجانی، خط قرمر احمدی نژاد در دولتش بود و رئیس جمهور وقت در دفاع از او و مشایی گفته بود:« اگر بخواهند همکاران من در کابینه را به بهانه های گوناگون متهم کنند،‌ وظیفه دارم بایستم و از همکاران خودم دفاع کنم، در واقع کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آنجا دست اندازی کنند دیگر من باید وظایف قانونی خودم را انجام دهم.»

چرا آن زمان از احمدی نژاد نپرسیده بودید که چرا یار غار هاشمی رفسنجانی، خط قرمز دولت توست؟ پرونده محمدرضا رحیمی به خوبی نشان داد که دولت احمدی نژاد برخلاف انچه که می‌گفت، دولتی با سوال‌های مادی و فسادهای گسترده است که نمونه بارز آن حکم زندان محمدرضا رحیمی است.

همین حکم و روشن شدن لایه‌های زیرین پرونده رحیمی و احمدی نژاد و این فرافکنی نشان می‌دهد که احمدی نژادی‌ها و جریان‌های مخالف هاشمی رفسنجانی با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس دهم به دنبال پیدا کردن راهی برای فرار از این رسوایی بزرگ هستند. قطعا این حکم می‌توان سد محکمی برای این جریان سیاسی برای ورود به کارزار انتخابات مجلس باشد، انتخاباتی که احمدی نژادی‌ها تصور می‌کردند می‌توانند در آن احیای خود را کلید بزنند. فرافکنی و انداختن بازی در زمین هاشمی، می‌تواند گزینه خوبی برای آنها باشد تا بگویند هرچه فساد در کشور است مربوط به هاشمی رفسنجانی می‌شود. این در حالی است او در زمان استانداری خود در دولت هاشمی هیچ فسادی را انجام نداده است!

قطعا فساد بزرگ رحیمی و حواشی آن مربوط به دولت نهم و دهم و شخص محمود احمدی نژاد است و جریانی خاص نمی‌تواند برای این رسوایی شریک پیدا کند.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا