کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ترفند برخی پزشکان برای درآمدزایی بیشتر

کدخبر:۹۲۸۷دوشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۹:۰۴۶۷۴۰ بازدید

آنها سوگند خورده‌اند تا امین بیماران باشند، اما وسوسه پول و درآمد بیشتر هم چیزی نیست که بعضی‌ها بتوانند از آن چشم‌پوشی کنند چراکه اقتصاد ...

آنها سوگند خورده‌اند تا امین بیماران باشند، اما وسوسه پول و درآمد بیشتر هم چیزی نیست که بعضی‌ها بتوانند از آن چشم‌پوشی کنند چراکه اقتصاد در هر صنفی حرف اول را می‌زند و در این حوزه هم با وجود اکثریتی مردمدار و امین، هستند افراد کمی که با پدیده زیرمیزی و روش‌های غیراخلاقی کسب درآمد می‌کنند؛ از آزمایش‌های عجیب‌وغریب که هیچ مبنای علمی ندارد تا بستری اجباری در بیمارستان‌ها و عناوین تخصصی خریداری شده، ویزیت‌های تکراری و... ترفندهای مختلفی است که برخی از پزشکان برای به‌دست آوردن پول بیشتر به‌کار می‌برند. در این گزارش تلاش‌شده تا بخشی از زوایای نادیده اقتصاد درمان که اقتصاد خانوار ایرانی را تضعیف کرده است، روایت کنیم. این گزارش را می‌خوانید:  

آزمایش‌های خاص

عکس‌های تمام‌رخ، نیم‌رخ و سه‌رخ رنگی را روی میز می‌گذارد اما پزشک ندیده، عکس‌ها را رد می‌کند و می‌گوید: باید به آدرسی که می‌نویسم مراجعه کنی و آن‌جا عکس بگیری! دختر جوان معترضانه می‌پرسد: چه فرقی دارد؟ و از پزشک در حد چند جمله پاسخ می‌شنود: عکس‌ها باید با استانداردهای خاصی گرفته شود تا عمل جراحی بهترین نتیجه ممکن را داشته باشد. این دختر جوان که خود را «یاسری» معرفی می‌کند به ما می‌گوید: قبل از ویزیت‌شدن در این مطب، به پزشک دیگری مراجعه کرده و عکس‌ها را در عکاسی (عکاسی معمولی که از بینی بیمار و از زاویه‌های مختلف عکس می‌گیرند) موردنظر او تهیه کردم. واقعا متوجه نمی‌شوم این همه سخت‌گیری درباره چند عکس ساده برای چیست؟!

عکاسی موردنظر این پزشک جراح زیبایی، تنها ٥٠٠ متر با مطبش در خیابان عباس‌آباد تهران فاصله دارد. تهیه هر قطعه عکس پرتره حدود ٥٠‌ هزارتومان هزینه دارد. عکس‌ها از چند جهت تمام‌رخ، نیم‌رخ، سه‌رخ، زاویه پایین صورت و از زاویه بالا تهیه می‌شود تا پزشک، بینی را در وضعیت‌های مختلف ارزیابی کند. منشی عکاسی به «شهروند» می‌گوید: روزانه حدود ١٠متقاضی جراحی زیبایی برای تهیه عکس رنگی به این‌جا مراجعه می‌کنند که البته این افراد بیماران چند پزشک خاص هستند. با این حساب، اگر از هر بیمار به‌طور میانگین ٥ عکس تهیه شود، این عکاسی از هر بیمار حدود ٢٥٠‌هزار تومان دریافت می‌کند که اگر این رقم را در ١٠ بیمار ضرب کنیم می‌توان گفت این عکاسی تقریبا به‌صورت روزانه ٢,٥‌میلیون تومان از محل معرفی متقاضیان جراحی زیبایی کسب درآمد می‌کند.
روش‌های عجیب‌وغریب برای کسب درآمد

در این میان برخی از آزمایشگاه‌های تشخیص‌طبی نیز شیوه‌های متفاوتی برای سرکیسه‌کردن بیمارانشان دارند. از تجویز آزمایش‌های غیرضروری گرفته تا آزمایش‌های ابتکاری که هیچ مبنای علمی ندارد. «فرید کرمی» رئیس انجمن پاتولوژی ایران دراین‌باره می‌گوید: بسیاری از روش‌های آزمایشگاهی جدید که از سوی پزشکان و آزمایشگاه‌ها تبلیغ می‌شود، نه‌تنها هیچ پایه علمی ندارد که در برخی موارد سبب به تأخیر افتادن تشخیص‌های پزشکی نیز می‌شود. این آزمایش‌ها تنها هزینه اضافه به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.

این پاتولوژیست ادامه می‌دهد: به‌عنوان مثال برخی آزمایشگاه‌ها مدعی هستند با یک آزمایش ساده خون، سرطان را در مراحل اولیه ابتلا تشخیص می‌دهند. این درحالی است که این موضوع از نظر علمی کاملا بی‌اساس است. یا مثلا در یک کنگره زنان تبلیغ می‌شد که با یک آزمایش ٥٠٠‌هزار تومانی نوعی عارضه تخمدان به‌سرعت تشخیص داده می‌شود. درحالی‌که بیمار نمی‌داند این آزمایش با یک سونوگرافی ساده ٨٠‌ هزارتومانی قابل‌تشخیص است. مثال دیگر آزمایش‌های ژنتیک است که برخی آزمایشگاه‌ها به زوج‌های جوان در آستانه ازدواج تحمیل کرده‌اند. ضرورت این نوع آزمایش باید توسط پزشک متخصص تأیید شود. پزشک در مرحله اول زوج را معاینه می‌کند و در صورت لزوم شجره‌نامه‌ای از آنها تهیه کرده و به تشخیص ژن معیوب می‌پردازد و در آخرین گام و در صورت نیاز آنها را به آزمایشگاه ارجاع می‌دهد. این در شرایطی است که این دسته از آزمایشگاه‌ها با تبلیغات نادرست و استفاده از ناآگاهی مردم آزمایش ژنتیک را حتی در موارد غیرفامیلی، ضروری القا می‌کنند و افراد را ناچار به انجام هزینه اضافه می‌کنند.
تبانی پزشکی

علاوه بر ترفندهای مختلف برخی آزمایشگاه‌های تشخیص‌طبی برای درآمدزایی بیشتر، تعدادی از پزشکان نیز با این آزمایشگاه‌ها همکاری کرده و بیماران خود را برای موارد کاملا غیرضروری به آنها ارجاع می‌دهند. «ندا جعفری» پزشک عمومی به «شهروند» می‌گوید: چکاپ‌های کلی که بیشتر آنها تنها با یک آزمایش خون ساده قابل‌انجام است، عمده‌ترین نوع آزمایشی است که پزشکان در موارد غیرضروری به بیماران خود تحمیل می‌کنند و از آن‌جا که حدود ٨٠‌ درصد هزینه‌های آزمایشگاهی از جیب مردم پرداخت می‌شود و بیمه‌ها ‌درصد ناچیزی از این هزینه‌ها را زیرپوشش قرار می‌دهند، آزمایشگاه‌ها مابه‌التفاوت این آزمایش‌های غیرضروری را از بیماران دریافت می‌کنند.

این پزشک ادامه می‌دهد: تجویز آزمایش‌های غیرضروری براساس توافق بین برخی پزشکان و آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود و این پزشکان با به‌کار بردن عباراتی مانند این‌که «کیت تشخیصی» این نوع آزمایش تنها در یک آزمایشگاه خاص موجود است، بیمار را ترغیب به مراجعه به آزمایشگاه موردنظرشان می‌کنند. این پزشکان در ازای ارجاع بیماران به آزمایشگاه‌های طرف قراردادشان از آزمایشگاه‌ها پورسانت دریافت می‌کنند. جعفری درباره نحوه و میزان دریافت این پورسانت‌ها توضیح می‌دهد: شیوه دریافت پورسانت‌ها بسیار متفاوت است. ممکن است پزشکی به‌دلیل نوع تخصصش و ارجاع بیماران برای آزمایش‌های گرانقیمت مانند ناباروری و ژنتیک و ... پورسانت را به‌صورت نقدی و گاهی‌اوقات به‌شکل غیرنقدی دریافت ‌کند. به‌عنوان مثال، بعضی از آزمایشگاه‌ها پزشکان طرف همکاری خود را به‌صورت سالانه به‌سفرهای تفریحی خارج از کشور میهمان می‌کنند.

ویزیت تجاری پزشکان!

برخی شرکت‌های تولیدی یا وارد‌کننده محصولات پزشکی و داروخانه‌ها از دیگر شرکای کاسبی این دسته از پزشکان هستند. در مطب پزشکان، علاوه بر بیماران، افراد دیگری با نگاه درآمدزایی و کاسبی رفت‌وآمد می‌کنند. آنها ویزیتور شرکت‌های مختلف محصولات پزشکی هستند. از شرکت‌های دارویی گرفته تا شرکت‌های تولید یا وارد‌کننده‌ لوازم بهداشتی و آرایشی، پروتزها و تجهیزات پزشکی. هر شرکت بنا به نوع کالای تولیدی یا وارداتی خود دسته‌ای از پزشکان با تخصص‌های مشخص را انتخاب می‌کند و ویزیتورهای خود را به‌سراغ آنها می‌فرستد. دراین ارتباط «مهدی رستگار» متخصص پوست‌ومو به «شهروند» می‌گوید: ویزیتورهایی که به متخصصان زیبایی مراجعه می‌کنند، معمولا شرکت‌های تولید یا وارد‌کننده محصولات بهداشتی و آرایشی و پروتزهای زیبایی هستند. آنها در ازای ارایه خدمات و هدایای مختلف به برخی پزشکان، آنها را ترغیب می‌کنند تا محصولات شرکتشان را برای بیماران تجویز کنند. او درباره هدایای این شرکت‌ها توضیح می‌دهد: این هدایا طیف مختلفی را دربر می‌گیرد. بعضی شرکت‌ها پزشکان و خانواده‌شان را مشترک سبد محصولات تولیدی یا وارداتی خود می‌کنند. بعضی دیگر به  مناسبت‌های مختلف مانند جشن‌ها یا عید نوروز، تولد یا سالگرد ازدواج پزشکان برای آنها هدایایی مانند سکه طلا یا کارت هدیه ارسال می‌کنند.

مرا به یک قاچاقچی دارو معرفی کردند

برخی از داروخانه‌ها وجه دیگری از ماجرای کاسبی‌پزشکی هستند. «سمانه الف» درباره تجربه شخصی‌اش از کاسبکاری این دسته از پزشکان به ما می‌گوید: به یک متخصص پوست‌ومو در میدان ونک تهران مراجعه کردم، اما داروهای تجویز شده توسط این پزشک تنها در یک داروخانه خاص وجود داشت. پزشک که می‌دانست این داروها را به‌راحتی نمی‌توان پیدا کرد، بعد از تجویز نسخه، آدرس یک داروخانه در ونک را برایم یادداشت کرد و گفت اگر می‌خواهی می‌توانی نمونه داخلی آن را پیدا کنی اما نمونه‌های فرانسوی تنها در این داروخانه وجود دارد. بعد از پرس‌وجو متوجه شدم این محصولات بسیار گرانقیمت است و خرید آن نسخه چیزی حدود یک‌میلیون و ٥٠٠‌ هزارتومان هزینه دارد.  

وی ادامه می‌دهد: چون پزشک ادعا می‌کرد هیچ‌کدام از داروهای موجود به اندازه داروهای تجویز شده فرانسوی موثر نیست، ناچار به پرداخت این هزینه گزاف شدم، اما پس از خرید داروها مشاهده کردم که هیچ‌کدام از آنها برچسب و تاییدیه‌های وزارت بهداشت را ندارند و در مراجعه به داروخانه‌های دیگر متوجه شدم که آنها به‌صورت قاچاق وارد ایران شده‌اند. «رسول دیناروند» رئیس سازمان غذا و دارو نیز با تأیید تخلف فروش داروهای قاچاق در برخی از داروخانه‌ها می‌گوید: این موضوع قابل‌انکار نیست اما با داروخانه متخلف به‌شدت برخورد می‌شود.

داروهای خارج از بیمه طعمه کاسبکاران پزشکی

«علیرضایی» مسئول فنی یک داروخانه شبانه‌روزی می‌گوید: برخی داروخانه‌هایی که تازه تأسیس شده‌اند یا تعداد مراجعانشان کمتر است، معمولا با پزشکان وارد یک توافق می‌شوند که بیماران خود را به آنها ارجاع دهند. این داروساز ادامه می‌دهد:  البته داروخانه‌ها بیشتر متخصصان و پزشکانی را به‌عنوان هدف تجاری نشانه می‌گیرند که داروهای گرانقیمت و خارج از تعهدات بیمه‌ای برای بیمارانشان تجویز می‌کنند زیرا سود داروهای مشمول بیمه برای داروخانه‌ها بسیار ناچیز است. او همچنین می‌گوید: به‌عنوان مثال مکمل‌های دارویی و غذایی یا قرص‌های ویتامین و محصولات بهداشتی و آرایشی که مشمول فرانشیز نیستند، بیشترین موارد تخلف پزشکان کاسبکار است، اما تجویز بیش از نیاز دارو عوارض و خطراتی به‌دنبال دارد که پزشکان معمولا این ریسک را به جان نمی‌خرند.

علیرضایی درباره شیوه پرداخت پورسانت پزشکان از این محل اظهار می‌کند: ممکن است پزشکان در ازای ارجاع هر نسخه، مبلغ مشخصی را به‌صورت ماهانه از داروخانه‌ها دریافت کنند یا این‌که کلیه نیازهای دارویی و بهداشتی‌شان را به‌صورت رایگان از داروخانه‌ها تأمین کنند. البته مسئولان وزارت بهداشت نیز با تأیید این تخلف توسط برخی از پزشکان و داروخانه‌داران می‌گویند، مواردی از این تخلف از طریق بیمه‌ها کشف و با پزشک متخلف برخورد شده است. بر این اساس، شرکت‌های بیمه‌ای پس از مشاهده نسخ پزشکان و داروهای تجویز شده مواردی را که به تجویز داروهای غیرضروری اقدام کرده یا بیماران را به یک داروخانه خاص ارجاع داده‌اند، شناسایی و گزار‌ش کرده‌اند.

بیماران را به‌زور بستری می‌کنند

از ارجاع بیماران جراحی به کلینیک‌های خاص که بگذریم، بستری‌های اجباری یکی دیگر از موارد کاسبکاری در دنیای پزشکی است. «فریبا رهبر» یکی از قربانیان این شیوه کاسبکاری پزشکان است. او دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: برای جراحی زیبایی پلکم به یک پزشک مراجعه کردم و بنا شد عمل در یک کلینیک خصوصی انجام شود. به محض مراجعه به آن‌جا یک پکیج در اختیار من قرار گرفت که زمان تسویه‌حساب متوجه شدم بابت آن پکیج مبلغ ٣٠٠‌هزارتومان باید بپردازم. این درحالی است که این پکیج شامل یک دمپایی پلاستیکی، یک کاور بهداشتی تخت و یک روپوش ساده یکبار مصرف بود.
رهبر ادامه می‌دهد: اما موضوع به این‌جا ختم نشد و آن کلینیک با ادعای این‌که نخ بخیه خارجی برای جراحی‌هایش به‌کار می‌برد، مبلغ ٢٥٠‌ هزارتومان دیگر مطالبه کرد و یک شب قبل از جراحی مرا بستری کرد و یک شب پس از جراحی نیز مرا در آن‌جا نگه داشتند. بعد که موضوع را با یکی از پزشکان آشنا درمیان گذاشتم، متوجه شدم برای جراحی افتادگی‌پلک هیچ نیازی به ٣روز بستری نداشتم و این موضوع درواقع ترفندی برای گرفتن هزینه بستری از بیماران است.

این القاب و عناوین خریدنی هستند!

عناوین دهان‌پرکن و فریبنده یکی دیگر از ترفندهای برخی پزشکان است. رایج‌ترین این عناوین، عضویت در فلان انجمن جراحان آمریکا و اروپاست. «رستگار» متخصص پوست‌ومو در این زمینه به «شهروند» می‌گوید: بسیاری از مردم نمی‌دانند عضویت در این انجمن‌ها تنها با پرداخت یک حق‌عضویت سالانه ممکن است و این موضوع هیچ تضمینی بر برتری دانش و مهارت یک پزشک ندارد. این متخصص تأکید می‌کند: برخی از پزشکان نیز با برعهده‌گرفتن بخشی از بار مالی کنگره‌های پزشکی، تقدیرنامه‌هایی به‌عنوان متخصص برگزیده و... نیز دریافت می‌کنند که این تقدیرنامه‌ها را قاب گرفته و در مطب خود نصب می‌کنند. بیماران نیز با مشاهده این عناوین و القاب در تبلیغات پزشکان یا مطب‌هایشان تصور می‌کنند حرفه‌ای‌ترین گزینه را برای ویزیت‌شدن انتخاب کرده‌اند اما آنها نمی‌دانند که بسیاری از این عناوین و القاب تنها با مبلغی پول به‌دست آمده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرهاد: 1393/10/2208:30:37،
173
39
حرام كساني كه از اين روش ها استفاده كي كنند . انشاالله خورده شون نشه
محمد: 1393/10/2209:18:22،
110
23
وقتی عده ای خودشون را تاخته ی جدا بافته میدونن،وقتی خود مردم تا زانو خم میشن و احترام میذارن،وقتی خود ما از حقوقمان آگاهی نداریم،وقتی روابط جای ضابطه باشد،وقتی جایی حقوق شهروندی ،دوستی،همکاری ضایع شود و چون به ما ربطی ندارد سکوت کنیم،وقتی تمام پست های یک ارگان بدست عده ای خواص باشد که گیری بدهند....از این بهتر هم نمی شود
@-@: 1393/10/2210:02:50،
160
54
95 درصد پزشکا های ایرانی فقط تاجر هستند که خون مردم رو در شیشه می کنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


آلبالو: 1393/10/2210:13:54،
106
24
خیلی ها برای خیلی چیزا قسم میخورن که مثلا حافظ حقوق ملت.... باشن بعدا یادشون میره
ناشناس: 1393/10/2210:52:10،
97
20
یادم نمیره که پیش یه دکتر قلب رفته بودیم و وقتی وضعیت پولیمون رو فهمید ما رو به یه آزمایشگاه معرفی کرد و پشت نسخه نوشت:آقای دکتر فلانی حساب این نسخه با من است.
قزوینی : 1393/10/2215:11:16،
48
12
مشکل از دستگاه دولته
رادمهر : 1393/10/2223:43:21،
31
19
من شغلم نورپردازیه
13 ساله کار میکنم هیچ وقت برای دکتر و پزشک جماعت کار نکردم چون هیچوقت پولشون برکت نداره
همیشه هم گفتم من برای قاچاقچی و مواد فروش حاضرم کار بکنم ولی برای پزشک نه
برای اون کسی متاسفم که روز تولد ابو علی سینا رو کرده روز پزشک
م. معیری: 1393/10/2504:05:30،
26
15
خدمت شما عرض کنم جناب نور پرداز که این ادبیات نشون از شخصیت و تربیت و فرهنگ شماست!
شما اگه لیاقت داشتی الان موقعیت اجتماعی بهتری داشتی.من فکر میکنم یه راننده تریلی حداقل موقعیت اجتماعی بهتری از یه نور پرداز داره!
ضمنا برکت پول دیگرون رو شما تعیین نمیکنی!
این خشم و کینه و حسدی که تو لحن شما و خیلی از دوستان دیگه وجود داره فقط بخاطر عقده های خفته درونیتونه که اونم فقط علتش بر میگرده به گذشته های امثال شماها و فرصت هایی که نتونستین ازش بهره ببرین.
سعی کن خودتو بالا ببری نه اینکه دیگرونو تخریب کنی!
یه پزشک 7 سال درس میخونه، 2 تا 3 سال تو محروم ترین نقاط طرح میگذرونه، چند سال هم دوره سنگین رزیدنتی رو واسه تخصص طی میکنه و مجددا 2 سال تو یه نقطه محروم دیگه طرح تخصصشو میگذرونه،اونم تو دوران جوونی و بهترین سالهای زندگیش.این زمان دقیقا همون زمانیه که امثال حضرتعالی مشغول به بطالت و علافی و فرصت سوزی هستین!
جامعه هم به پزشک با اخلاق نیاز داره هم به نور پرداز با اخلاق!
یک ناامید و افسرده از این سیست: 1393/10/2208:33:28،
154
20
ماهی از سر گندیده است
سعید: 1393/10/2221:43:38،
36
18
در هیچ جا بجز ایران دکترها باین صورت آزاد نیستند اولین تخلف ازآنها ببیند بلافاصله در مطبشو تخته میکنند ولی اینجا تقریبا نود درصد شون تاجر های بیرحمی شده اند که به مریض در حال احتضار هم رحم نمیکنند
کوکی(مزدا): 1393/10/2208:33:55،
110
237
بدون اینکه خبر رو بخونم میگم نوش جانشون.

درس خونده که پول در بیاره.
کی بخوره بهتر از یه درس خونده.
بهتر از دلالان عزیز و آقایونیه که دکمه بالای یقه شون بستست.

آقای دکتر بگیر نوش جانت.
یه روز کار منم گیر کرد از من هم بگیر.
چون حقته.
فرهاد: 1393/10/2208:44:55،
160
49
نه دوست عزيز
اينطوري كه ميشود هرج و مرج و قانون جنگل
پس من معلم هم در كلاس كوتاهي مي كنم و مي گم دانش آموزان بيان كلاس خصوصي و پول بيشتر بگيرم
فردا گذر من به قصاب و نانوا و مكانيك و ساير مشاغل مي افتد.

هيچ قومي اصلاح نمي شود مگر تك تك
برگ مو: 1393/10/2208:45:02،
48
29
بابا گلی به جمالت. دیگه چی؟؟!!
زحمتکش: 1393/10/2208:55:43،
78
29
کوکی؟؟؟

فکر میکردم آدم درستی هستی اما!!!
کوکی(مزدا): 1393/10/2208:56:54،
57
56
اگه همه چیز درست بود با حرفت کاملا موافق بودم.
شما اگه نگیری همکارت میگیره.
مگه الان هرج و مرج نیست؟؟؟؟؟؟
کدوم کار گیر داری هست که با پول حل نشه؟؟؟؟
م.ن: 1393/10/2208:59:31،
80
32
اگه هر کی درس خونده و تخصص گرفته ، حقش که مردم و سرکیسه کنه پس وامصیبتا به این مملکت
البته همینطور هم هست

فقط دکتراش و بیشتر کنن مردم معطل نشن!
کوکی(مزدا): 1393/10/2209:17:49،
50
25
بخدا نه من همه دوست دارن درست باشن.
ولی نمیزارن.
ولش کن بابا آدم اشکش در میاد میخواد حرف بزنه.
کاش به جای دانشگاه رفتن حداقل میرفتیم شاگرد تعمیرگاه میشدیم.خیلی زورم میاد.خیلی.
کوکی(مزدا): 1393/10/2209:24:41،
52
47
پاسخ به م.ن

واسه ماشین خریدن جلوی نمایشگاه سرکیسه میشی(دلال)
واسه خونه خریدن تو بنگاه سرکیسه میشی(دلال)
واسه انواع و اقسام خرید تو بازار سر کیسه میشی حالا واسه جونت.............
واقعا ما جماعتی هستیم که اول حرف میزنیم بعد فکر میکنیم.

من بر روی حرفم هستم.اگه من و تو هم عرضه 12 سال درس خوندن و تخصص گرفتن رو داشتیم و جای اون آقا بودیم الان انتظارمون چیزی غیر از این بود.
م.ن: 1393/10/2209:35:08،
42
19
پاسخ به "کوکی(مزدا)"

من خودم تحصیلکرده هستم و تخصص دارم ولی پزشک نیستم ، من هم به نوعی دارم کار پزشکا رو انجام می دم البته منظورم از نظر اقتصادی بود.
amir: 1393/10/2209:50:48،
53
26
یکی ؛ البته یکی از عقب افتادگی های جامعه ما تفکرات این چنینی میباشد. یعنی چی نوش جونت؟؟!!
amir: 1393/10/2209:59:19،
41
16
برادر من ؛ بعضیا دلالن بعضیا واسطه. اگه تو بازار بودید فرقش و متوجه میشدید.
دلال روکش میکنه یعنی میزاره رو قیمت واقعی جنس. واسطه یه جنسیو که بهش سپردن میفروشه از فروشنده کمیسیون میگیره. که اکثرا واسطه هستن.
بعدش مثلا شما عرضه تاجر شدن داری؟؟
عرضه نجار شدن داری؟؟
پس هر کی عرضه یه کاریو داشت مردمو بچاپه. ؟؟!!
فقط ادعای تو خالی دارید شما.
کوکی(مزدا): 1393/10/2210:23:50،
50
35
چی داری میگی میبافی و میری واسه خودت.

نمیدونم کارت چیه.ولی من از تو بیشتر تو این بازار بودم.از بس نامردی و دروغ دیدم اومدم بیرون.همه همون کاری که میگی رو انجام میدن.
مرد حسابی بنگاهی بودن عرضه میخواد؟؟؟؟
مثل این لخه لوخه ها جلوی در نمایشگاه ماشین وایسادن عرضه میخواد؟؟؟
amir: 1393/10/2211:14:51،
41
30
اولا که به هیچ شغلی توهین نکن. اونم روزیش ازون راه.
آقای با کلاس شما به مزدای خوشگلت برس. جوابتم هیچ ربطی نداشت.
کوکی(مزدا): 1393/10/2211:52:32،
47
34
من هر جوری بخوام صحبت میکنم.و به هر کسی که بخوام توهین میکنم.چون اول فکر میکنم بعدش حرف میزنم
پاسخ کوکی مزدا: 1393/10/2212:18:48،
31
26
معلوم شد خیلی آدم سطح پایینی هستی که اینطوری فکر میکنی اونوقت اسم خودتم گذاشتی تحصیلکرده وای به حال مملکتی که تحصیلکردش تو باشی با این سطح تفکر قرون وسطایی
مگه جنگل که هرکی زورش بیشتر بود بقیه رو بچاپه
تو برو همون مزدا تو سوار شو که فکر میکنی خیلی با کلاسه تازه به دوران رسیده
مردم: 1393/10/2213:13:00،
48
30
کوکی من فکر میکردم آدم باکلاس و فهمیده ای هستی نظرم راجع به شما کاملا" عوض شد مال مردم خوری حرامه حالا طرف میخواد درس خونده باشه یا بیسواد !!! مال حرام حق هیچکس نیست نوش جون هیچکس هم نمیشه مطمئن باش خدا بالاخره یه جایی و یه جوری سزاشو میده
کوکی(مزدا): 1393/10/2213:59:22،
34
26
کاش هممون همونی باشیم که اینجا میگیم.

دیگه حرفی ندارم.
DR.: 1393/10/2218:23:27،
12
20
فراوان یا کم !شما امار دارید خانوم زهرا که میگی زیادن؟ خودت چیکاره یی؟ تمام خبر همش متخصص پوست و مو و عمل رینو بوده!! اینا میتونند برن بیمارستان دانشگاه اموزشی و کلا یه قرونم پول ندن... شمایی که رفتی یه کلینیک تخصصی که احتمالا ار خونتونم مجلل تره 300 تومنو برا دمپایی نگرفته برا هتلینگش گرفته
اینا به کنارر تو هر قشری هستند ادمایی که حلال و حروم سرشون نشه!فقط پزشک نیستن خیلیم بیشتر میخورن خیلیااا به قول دوستمون همین دلالان عزیز برق کار میوه فروش مکانیک ساختمون ساز لباس فروش ...... زیادن
ضمنا حق یه کسی که بهترین سالهای عمرشو تو کتابخونه و کتاب میگذرونه اینهمه تهمت و ناسزا نیست بخدا
کوکی(مزدا): 1393/10/2220:49:36،
22
12
من هرچی فکر کردم دیدم حرفم اشتباه بود!!من واقعا نمیدونم چی باید بگم فقط میدونم که من مزدا رو فقط واسه اینکه دوسش داشتم خریدم
مهرداد: 1393/10/2301:08:32،
18
8
کوکی دلت پره قبول ولی بدون همه جا هم خوب هست هم بد اینکه همه رو با یک چشم ببینی بی انصافیه برادر ، قبلا گفتم وقتی قانون نباشه فساد دامن همه رو میگیره
دلسوخته: 1393/10/2208:39:31،
108
33
من پدرم سرطان گرفته بود متاسفانه هیچ دکتری برای عمل آن وقت نمیداد و اگر میداد برای حداقل 2 ماه بعد بود چون اهل زیر میزی نبودیم متاسفانه پزشکی تجارت شده و جای افسوس داره ، کاش مرجعی باشه که بتونه این موضوعو اصلاح کنه که اینقدر با جوون مردم بازی نشود
صبور: 1393/10/2209:20:29،
80
21
آخه کدوم بیفکری منفی داده اگه شما هم مثه ما یکی از اعضا خونوادتو براثر سرطان از دست داده بودی انقد راحت منفی نمیدادی
من: 1393/10/2210:00:53،
70
28
منفي رو همين پزشكان ميدن
مردم: 1393/10/2213:05:51،
46
23
من چندسال پیش برادرم رو بخاطر بی مبالاتی پزشکی که تومور سرطانیش رو عمل کرد ازدست دادم سهل انگاری پزشک جراحی که بار اول تومورش را برداشته بود باعث شده بود سرطان در تمام بدنش پخش بشه ما فقط واگذارش کردیم به خدا بعضی از دکترا البته بعضیهاشون چقدر راحت با جون عزیزان مردم بازی میکنند و عذاب وجدان هم نمیگیرن بعضی از دکترا هم مثل دکترشاهچراغی در شیراز با تعدادی دیگراز پزشکان شیرازی تیمی تشکیل دادند که به بیماران بی بضاعت کمکهای زیادی میکنن خداوند طول عمر با عزت به آنها عنایت کند دعای خیر مردم شیراز همیشه پشت سر اونها هست
رام رام: 1393/10/2208:39:41،
77
16
با احترام فروان به پزشكان متعهد و دلسوز ، به ساير پزشكان بايد گفت عزيزان اين پول ها خوردن ندارد شايد كه با هزاران قرض و قوله و زدن از شكم خود و ساير اعضاى خانواده اين پول تهيه شده است پس خواهشا پايبند به سوگند پزشكى خود و رجوع به وجدان انسانى خود به طبابت عزيزان گرفتار و مريض مان اقدام نماييد باشد كه دعاى اين عزيزان پشتيبان زندگيتان باشد
زهرا: 1393/10/2209:04:21،
72
21
درست نمیشه.تازمانیکه پزشکان خودبرخودنظارت میکنندوهیچ مرجع قانونی برای رسیدگی به اعمال کثیف ودوراز انسانیت آنهانیست وضع به همین منوال خواهدبود.مندربیمارستان کارمیکنم وروزانه باچشمان خودشاهدتجارت این قشرباجون مریض هستم وتاسفم ازاین است که همه سکوت کرده اندوتازه نظام پزشکی مدعی است محدودند پزشکانیکه زیرمیزی میگیرندامابه خدافراوانند فراوان
رام رام: 1393/10/2208:42:37،
64
22
اى كاش يه ذره از وجدان كارى پزشكان ژاپنى سرلوحه بعضى از عزيزان پزشك مملكت ما باشد انوقت است كه بيمارستان هاى ما گلستان خواهد شد
مخ: 1393/10/2313:18:03،
25
14
به نظر من همشون باید بیاندازیم وسط اقیانوس'''''بعد درست میشه''''
صدا: 1393/10/2208:48:49،
61
26
اينم دلاليه دوست عزيز
جون مردم رو گرفتن تو دستشون دارن خريد و فروش ميلياردي ميکنن
بيشرمانه ترين فساد تاريخه
البته اون عده ي قليلي که طبيب واقعي هستند استثنا ولي اکثرا از اعتماد و ناآگاهي مردم سواستفاده ميکنن
علی: 1393/10/2208:49:09،
58
18
وقتی تخلف میشد نانوا با نانش میرفت تنور تا عبرت منو تو بشه.ِ..ِ
رام رام: 1393/10/2208:50:31،
65
16
دوست عزيز كوكى مزدا ما هم ميگيم دكترها بگيرن ولى پول حق و بگيرند نه پول ناحق
جواب به کوکی (مزدا): 1393/10/2208:53:47،
56
23
بذار گیر دکتر بیفتی بعد بیا اینجوری بگو
حمید رضا: 1393/10/2208:55:32،
63
25
بعضی از این دکترا یاخودشون یا بچشون به زودی گرفتار میشن.چوب خدا بی صدا هست.تا ی روز عمرشونم مونده باشه از جونشون در میاره و بدم در میاره.نگید نگفتیدا.
کشکول طلایی: 1393/10/2208:59:10،
34
23
خیلی ها سوگند خوردند(یاد کردند) که هدف خدمت باشد اما چون یاد کردند همه چیز باداباد.!!!!!!!!!!
ايدا: 1393/10/2209:02:46،
37
52
هر چند برام واضحه كه پست منو نمى گذارين ولى اين همه اطلاعات اشتباهى كه به مردم ميدين اونم در زمينه ى چيزى كه به سلامتيشون مربوطه واقعا تاسف بر انگيزه
و بهتره براى پر بيننده كردن سايتتون از راههاى بهترى استفاده كنين چون اين كار شما هم بهتر از كار همون يه عده از پزشكا نيست!!!
زهرا: 1393/10/2209:09:07،
49
26
یکی به من بگه مراجع قانونی کجان؟ اونهایی که مدعی عدالت علی اند.بایه تحقیق کوتاه به راحتی میتونند بفهمند که چقدر پول زور به پزشکان داده میشه تازه به این هم قانع نیستند دوباره کلی هم از مردم پول زور میگیرند .خواهشا از خواب غفلت بیدارشوید که روز حساب نزدیک است در آن موقع هیچ یاوری نیست
یک افسرده ازین سیستم منحط: 1393/10/2210:44:22،
49
9
دوست عزیز تنها قسمتی از جامعه پزشکی نیست که پول زور می گیرد؛ کل این سیستم در حال گرفتن پول زور به روشهای مختلف است مثل طرحهای مزخرفی مانند تعویض کارت پایان خدمت، اتمام اعتبار کارتهای بانکی، طرح اختیاری بودن(!) کمک به مدارس و ...
محسن: 1393/10/2209:16:02،
42
18
این باعث تاسف. البته نخبه هستند!!!!!!!!
مهدی امیرجانی مروی: 1393/10/2209:18:19،
61
25
من به عنوان یک پرستار شاغل در مرکز دانشگاهی این مطلب را تایید می کنم
بنده در طول بیست و جهار سال کار در بیمارستان بارها شاهد اینجچنین رفتارهایی بوده ام
معرفی به مراکز آزمایشگاهی خاص ؛ مراجعه به رادیولوژی خاص ؛ داروخانه ی خاص تجهیزات پزشکی خاص و هکذا
البته این رفتار در مورد پزشکان پول محور صادق است که متاسفانه امروزه تعداد آنها کم نیست و بدتر از افرادی عادی و مردم راهی برای تشخیص صحیح هم ندارند.
سوگل: 1393/10/2209:32:12،
45
20
آقای دکتر حسن توکلی قبل از اینکه بنده را عمل کند فرمودند 3 میلیون بریز به حساب خودم (زیر میزی) بعد عمل میکنم که ما هم مجبور شدیم این کار را انجام دهیم که مدارک هم موجو است و چند روز پیش در تلویزیون دیدم که همراه آقای وزیر بهداشت در حال بازدید جایی بودند. ضمن اینکه وزیر بهداشت دلسوز مردم و واقعا برای مسائل پزشکی ایران زحمت میکشند.
پرستار اگاه: 1393/10/2209:37:54،
47
22
واقعا متاسفم كه روز به روز تو مملكت هركس به طريقي پول الكي از مردم بدبخت مي گيرد من خودم شاهد بودم كه روزي در بيمارستان ما پزشكي كه اصلا مريض رو نديد پرونده مريض رو مهر زد كه پولشو بگيره البته من به عنوان مسؤول بخش جلوي اين اقاي پزشك قسم خورده ايستادم ولي ايا چند نفر جرات ميكنند اينكار را انجام دهند حال كه وزير نخبگان هم تمام حق و حقوق ما پيراپزشكان و مردم بيچاره را بطور قانوني به جيب اين قشر پزشك كه تعداد محدودي اين حرفه را به چشم تجارت نميبينند ميريزد دست مريز اد جناب وزير كه پديده زير ميزي را به صورت روميزي وقانوني كرديد
DR: 1393/10/2314:21:44،
28
14
مشكلت اينه كه به تو فقط دوتاعددميدن كه هاف يانرمال سالين بدي، ولي نه مسوول جون اوني و نه بلدي اونو احيا كني و نه درسشو خوندي. انقد حسادت نكنيد لطفا
يكي به من بگه ايا قيمت جراحي اپانديس ٤٠ هزارترمنه؟؟؟؟؟!!!!! تورم مملكت ما چقد بوده كه قيمت كوك جراحي ٢٠ سال ثابت مونده! حالا هم كه يكم درست شده ، شده روميزي؟؟!!! حق كسي كه از١٨ سالگي درس ميخونه تا٣٠ سالگي و پراسترس ترين شغل رو داره اين حرفا نيست
مجيد: 1393/10/2209:39:04،
34
16
كلا مملكت شده سرگردنه از مسافركش بگير تا پزشك همه برادرانه دست در جيب همديگر كرده و صميمانه در كنار هم زندگي مي كنند.
از افراد سطح پائين جامعه توقعي نيست چون دركشان از مسائل محدود است ولي براي شغل هائي مانند پزشك متاسفم كه ارزشي براي شان اجتماعي خود قائل نيستند.
رضا: 1393/10/2209:45:41،
60
17
دو سال پیش بود من زیرمیزی رو تقریبا یه ماه قبل از عمل زایمان داده بودم اونم گفته بود که هر وقت مورد اوژانسی شدبهم زنگ بزنید شماره موبایلشم داده بود خلاصه وقتش رسید مورد اورژانسی ساعت 12شب تماس گرفتیم گفت سریع خودتو برسون بیمارستان منم میام رفتیم بستری کردن و ما هم فکر کردیم میاد تا خود صبح تو سالن بیمارستان رژه رفتم خدا میدونه 9صبح گذشته بود اومد و رفت اتاق عمل، بچه خفه شده بود، بعد نصف روز اکسیژن و کلی کارای دیگه خدای رحمن و رحیم بچه مونو دوباره بهمون پس داد . روز قدس هم بود صدا مرگ بر مرگ بر میومد خدا سر هیچ کافری نیاره خیلی سخته خدا به حق همه خوب های عالمش هیچ کس رو گیر این دکترای زیر میزی بگیر کار نکن نندازه بگو امین گرفتار نشی ایشالا
سعید: 1393/10/2210:50:29،
37
29
اونوقت در این بین بجز خدای رحمان و رحیم اون پزشک و پرستار و پرسنل بیمارستان هیچ نقشی نداشتن دیکه !
نام شما: 1393/10/2210:55:33،
36
13
از بین دکترهایی که پولکی نیستند یکی دکتر حمدی است که بدین وسیله ازش تشکر می کنم. یک سال قبل دختر من مجبورا با زایمان سزارین متولد شد و تنها هزینه بیمارستان رو به مبلغ تقریبی 100 هزار تومان پرداخت کردیم و پول اضافی دیگری در کار نبود. البته ناگفته نماند که پولهای الکی دیگری از بیمار توسط بیمارستان گرفته می شود که بعضا از خود هزینه های رسمی درمانی بیشتر است مانند پول لباس بیمار، پول لباس مخصوص همراه(!)، هزینه همراه و دمپایی و لیوان و هزار کوفت دیگر.
ashkan: 1393/10/2209:54:33،
39
28
چرا باید درآمد سالیانه یک بازاری که سواد هم ندارد یک میلیارد و درآمد پزشک 200 میلیون و مهمتر یک مهندس بیکار باشد؟
صدا: 1393/10/2211:07:41،
29
27
سلام دوست عزيز
اون بازاري سرمايه ميذاره تجارت ميکنه درآمد داره
پزشک به حق خودش قانع باشه درآمدش از کار ديگران نباشه به مرور پولاشو جمع کنه بره تجارت کنه پول ميلياردي در بياره نه که راست راست راه بره و مهرش چندتا بيمارستان کار کنه و باجون هموطناش تجارت کنه و ميلياردي در بياره!!!
Farshid: 1393/10/2209:58:09،
41
19
درود بر دوستان در این سایت که به بیان واقعیتهای تلخ و بی شرمانه در حوزه سلامت نموده اند. بنده عضوی از اعضای جامعه بهداشت و درمان هستم که متاسفانه از این قبیل موارد بسیار دیده و به دلیل اینکه در تمام سطوح نظارتی همان پزشکان مستقر هستند کسی نمیتواند بگوید بالای چشم مبارک ابروست و متاسفانه در بین تعدادی از پزشکان بیماران و حتی همکاران در رده های شغلی پایین تر از خودشان هیچ اهمیتی ندارد. بنده از نزدیک با برخی از موارد بالا در مورد خودم و خانواده ام برخورد داشتم و باقی موارد را به کرات از همکاران شاغل در آزمایشگاه داروخانه رادیولوژی شنیده ایم به حدی که دیگر برایمان عادی شده. خلاصه برای برخی در این قشر تحصیلکرده بیمار فقط جنبه مادی دارد و تمامی مواردفوق متاسفانه صحت دارد به امید روزی که این قبیل معضلات از پیش روی ما برداشته شود.
حامد: 1393/10/2210:03:41،
46
21
سلام. تازه این چیزهاییست که شما مردم دیدید و تجربه کردید. ما کادر درمان می دونیم واقعا چه خبر است. آنچه شما می بینید قسمت بالای کوه یخی است که از آب بیرون است. نمی دونید اون پایین چه خبر است.
علی: 1393/10/2210:22:53،
20
14
"انسانیت در ایران از دست رفته و حالا حالاها به دست نمیادـ"
پرستار: 1393/10/2210:34:54،
42
13
این طرح مبتنی بر عملکرد باید برای تاجران جان انسانها اجرا بشه،،اون موقع واقعا دیدنیه،،،اینا تازه قسم خورده ها هستند
سعید: 1393/10/2210:46:53،
19
11
همون که یکی نوشته درسته همه دست در جیب هم دارن .شما تصور کنید یک پزشک به هر جایی مراجعه کنه چون فک میکنن پولداره تا میتونن می چاپنش هرچند ممکنه پزشکی حتی بیکار یا بی پول باشه ولی از گذشته های دور پزشکان رو پولدار تلقی میکنن الان خیلی از پزشکان کلن به شغل دیگه ای پرداختن و برخی شون هم به سختی امرار معاش میکنن تعدادشونم کم نیست اینکه شماری از پزشکان همچون دیگر شغلها دست به کارهای غیر اخلاقی میزنن دلیل نمیشه همه رو به یک چوب زد .
نسیم: 1393/10/2210:54:48،
30
16
خدا جای حق نشسته ما که اصلا راضی نیستیم کی این مملکت درست میشه خدا میدونه
مهدی: 1393/10/2210:54:56،
31
12
تقصیرانهانیست تومملکتی همه چیزانحصاری باشدودرهاحتی برای بیمارستان بازکردن بسته باشدازاین سوئ استفاده ها زیاداست چرا؟چون پسرفلانی 1%درفلان بیمارستان یافلان کارخانه سهم دارد
ايليا: 1393/10/2211:19:57،
41
16
تو هر قشري خوب وبد هست.مهم اينه كه قانون درست داشته باشيم تا جلوي فسادگرفته بشه
در حوضه پزشكي كه با جون مردم سروكار داره به نظر من تمام سهميه هاي قبولي بايد حذف بشند،دانشكده هاي شهرستانها بسته بشند وفقط مراكز استان بزرگ دانشكده داشته باشند،با يه امتحان جامع كساني كه صلاحيت ندارند از كار بركنار بشند
masoom: 1393/10/2211:26:45،
35
16
در این بین فقط به پدر و مادرو خواهر وبرادر من وشما داره ظلم میشه.اگرما حرف بزنیم ما حسودیم طبق گفته ی بقیه ...ولی دوستانی که میگید نووش جونشون چون پزشکا درس خوندن بله نوش جونشون ..ولی خدایی هم اون بالا نشسته ونگاه میکنیه ..دوست گرامی شما از بیرون گود داره میبینی ونظر میدی ..ولی پرستار تو گودن ودارن از درون مبسوزن وصداشو درنمیاد ..چون اگه در هم بیاد چهار تا مث جنابعالی میفرمایید نووش جونشون درس خوندن ..فقط ما از این ناراحت میشیم که بستگان ما وقتی مریض میشن نمیدون از درد بدنشون بنالن یا درد دستمزد بالای پزشکان محترم ..امیدوارم که این طرح بتونه زیر میزی پزشکا رو کم کنه ..که واقعا داره یه اتفاق بد میفته
سیروس: 1393/10/2211:56:16،
29
15
خدایا مارا و این جماعت پول پرست را چه شده است که به جان انسانهایت به عنوان کالا و وسیله ای برای تجارت مینگردند، آیا جز این است که انسان اشرف مخلوقات است و خود در قران کریم در آیه32 مائده میفرمایید: هرکس نفسی را زنده کند گویا همه مردم را نجات داده است
حال چه شده است که تعدادی از این جماعت فقط حاضرند جان انسانها را با پول عوض کنند ، سرکیسه کردن مردم بیچاره به چه بهایی?
Roja: 1393/10/2212:10:04،
29
16
واقعا متاسفم برای پزشک و غیر پزشک با سواد و بی سوادی که صرفا برای پر کردن جیب خود جیب بیمار را خالی می کند صرف همین عمل نا پسند کافی هست تا سواد و تحصیلات یک شخص؛ دیگر پشیزی هم نیرزد ؛ امیدوارم در سایه توجه خداوند و روشنگری افراد آگاه ؛ موجبات هدایت این افراد در کشور جمهوری اسلامیمان فراهم شود
امين: 1393/10/2212:23:02،
17
15
آقايون شما جاي اونا... براي شما يك وسيله درماني بدن بدن 1000 تومان و بگن شما هم به ملت بده 1000 تومان چيكار ميكنين؟
با كلي كلاس دكتر بودن پيش خانواه شرمنده ميشين+++
با كلي كلاس دكتر بودن پيش مردم شرمنده ميشين_-_-_
فروغ عمادي: 1393/10/2212:33:10،
18
16
ضمن عرض سلام و درود بر همهٔ انسانهای لایقی که در هر پست و منصبی به تناسب وجدان خویش فعالیت میکنند و نه به میزان کسب درامد ... که اگر چنین باشد پزشک همان کاسب است با روپوش سفیدو یک قسم متظاهرانه که زینت مدرکش شده!!! پزشکی‌ که به شغلش تنها به چشم یک لفظ دهان پرکن نگاه می‌کند و به عبارتی سرپوشی شیک و پراوزه بر کسب و کار دیگرش!!!! پزشک برج ساز!!! که وقتی‌ کارگر ساختمانیش سقوط کرده و دچار آسیب مغزی شده تنها نگران این است که مبادا فوت شود که او رابیمه نكرده ام!!!! و دلواپسی بر حال این بیمار را امری بیهوده میداند که من پزشکم و او کارگر زرخرید بنده!!!! و عالم و آدم زاده شده اند برای تعظیم و تکریم بنده و کسب درآمده روزافزونم!
داوود: 1393/10/2212:37:19،
32
20
دکتری در خ مطهری تهران روش بظاهر حلالی برای چاپیدن مریض ها دست یافته است بدینصورت که اول مقاله ای در باب بیماری که در آن ادعای تخصص دارد در یکی از روزنامه ها بصورت رپرتاژ چاپ میکند و خوانندگان با تصور اینکه این شخص بسیار وارد و مجرب است فریب خورده و از نظام پزشکی آدرس وی را میگیرند و بعد مرحله دوم کار دکتر شروع میشود که به همه بیماران خود اظهار میدارد که تصور میکند که آنها سرطان روده گرفته اند و بایستی با دستگاه موجود در مطبش روده آنها را چک کند . ایشان 6 سال پیش 157000 تومان از بنده بابت اینکار گرفت و مطبش پر بود از افرادی که مثل بنده رپرتاژ آگهی را خوانده بودند . .
مهران: 1393/10/2213:27:59،
40
15
یکطرفه قضاوت نکنیم. پزشک هم تو این مملکت بزرگ شده و زندگی می کند. مقتی همه سرش کلاه می ذارن...وقتی همه متقلبن از دکتر چه انتظاری دارین؟! مگه اون از دنیای دیگه اومده؟ باز هم تو این آشفته بازار مقدس ترین شغل رو دارن و خیلیاشون پاک و منصفند. درود بر وجدان پاک اونها....
m.k: 1393/10/2213:51:19،
47
21
خدا لعنتشون کنه انگار نه انگار روزی قسم خوردن ایرنیها تا به جایی میرسن همه چیز رو فراموش میکنن حتی انسانیت رو
پزشک متخصص: 1393/10/2214:12:26،
44
7
من بابت رفتار برخی از همکاران متاسفم. مساله زیرمیزی معلول نظام ناکارآمد بیمه در ایران است. البته ناگفته نماند زیرمیزی های آنچنانی که در جراید می آید مخصوص برخی پزشکان خاص است که از قضا دستی در سیستم درمان دارند همچون همین وزیر محترم بهداشت که اکنون با ژست های پوپولیستی در مذمت زیرمیزی داد سخن سر می دهد.

خوشبختانه رشته من طوری است که نه می توانم و نه می خواهم زیر میزی بگیرم و حتی برخی اوقات با توجه به شرایط بیمار از تعرفه مصوب نیز کمتر می گیرم و سعی و تلاشم این است که هم مردم راضی باشند و هم وجدانم راحت باشد . اکثر همکاران من نیز اینچنین اند ولی متاسفانه همان اقلیت بی وجدان حیثیت پزشکان را زیر سوال برده اند و به مردم حق می دهم. بی انصافیست با این همه فشار اقتصادی بر مردم ما نیز نگاه کاسب کارانه داشته باشیم وگرنه چه فرقی با یک دلال داریم.
در پایان آدمی را در هر لباسی آدمیت لازم است.
رضا: 1393/10/2214:42:16،
32
22
پايينترين حق ويزيت پزشك در دنيا در كشورهاي عراق و افغانستانه ، بعد ايران
در صورتي كه با وجود شرايط ٣٠ سال اخير باز هم پزشكاي ايراني در سطوح برتر دنيا هستن
متاسفم كه بعضي از دوستان به اين قشر فرهيخته توهين ميكنن
ما حقمونه كه دلالا و رانت خوارا پولمونو بالا بكشن
مهدی: 1393/10/2215:27:20،
32
25
یک سری به پاکستان و هند بزن تا ببینی پزشکان چه درآمد کمی دارند . پزشکی در ایران به یک حرفه ی تجاری تبدیل شده است .
پاسخ به رضا:: 1393/10/2223:18:21،
30
18
مر حسابی قشر فرهیخته کجا بود؟ اینایی که من میبینم یه مشت قصابن که مدرک دانشگاهی دارن.
اگه آدم زنده رو به این بی حساب و کتابی که تو ایران هست به قصاب بدن تا قصابیش کنه، بعد از چند سال بهترین جراح دنیا میشه.

آمار مهاجرت پزشکان ایرانی به خارج از کشور صفره! یعنی اینکه هیچ جا اینا رو قبول ندارن و هیچ جا هم برای شلنگ تخته انداختن این قشر عقده ای از خود راضی از ایران بهتر نیست.
امیر: 1393/10/2214:58:08،
35
16
دسته ی کمی از پزشکان هنوز هم با شرف و با تعهد هستند . اما مقصر این وضع پزشکان نیستند .
چو زباغ رعیت ملک خورد سیبی
برآورند غلامان او درخت از بیخ !!!!
یک متخصص پوست: 1393/10/2216:17:49،
34
26
امیدوارم کسی که بدون آگاهی با دادن اطلاعات غلط ذهن بیماران را آشفته میکنه. پیش خدا جوابی داشته باشه
متاسفانه نوک پیکان حمله به پزشک است
من وقتی آزمایشی مینویسم میدونم فلان آزمایشگاه دقیقتره راهنمایی میکنم
برای بیمار ولی یک ریال از این راه به من نمیرسه یا اگه میدونم یه دارو یه داروخانه خاص داره راهنمایی میکنم تا بیمار سرگردون نشه و بتونه پیدا کنه
از خدا بترسین.تهمت زدن از بدترین گناهان است
صادق : 1393/10/2216:47:31،
24
17
دكتر جان حق با شماست،تو جامعه طوري شده كه فقط همديگه رو بكوبيم،به كجا داريم ميريم؟!!!
ایرانی: 1393/10/2220:35:06،
29
14
جناب متخصص برای تشخیص درست بیماری نیاز به آزمایشگاه دقیق و درست هست و کسانی که کمی اطلاعات داشته باشند این را درک می کنند .
اما فقط این نیست برخی از همکاران شما جور دیگری رفتار می کنند.
از این گذشته فرایند درمان بیماران فرایندی است که قشر زیادی از افراد با مهارت ها و تخصص های مختلف در آن فعالند اما قله ی درآمدی این فرایند فقط به پزشکان تعلق گرفته است پول بنزین ماشین شما از حقوق یک پرستار بیشتر است . وزیر بهداشت هم که همیشه پزشک است و همه ی قوانین در این وزارتخانه به نفع قشر پزشکان است مالیاتی هم پرداخت نمی کنند و تنها یک درصدشان تخصص به معنای واقعی دارند و 99 درصدشان فقط یک مدرک دارند. وقتی جراحی می کنند رضایت از بستگان می گیرند تا هر عواقبی را بپذیرند و البته چون در کشور ما وکلای پزشکی وجود ندارند مردم هم صدایشان به جایی نمی رسد و این شده است که ایران بهشتی برای درآمد پزشکان شده است .
پاسخ به یک متخصص پوست:: 1393/10/2223:23:35،
23
15
همتون بابت معرفی بیمار به یک کلینیک یا آزمایشگاه خاص! پورسانت میگیرین.

مریض که پیشت میاد اول 50 تومن میگیری بعد مینویسی آزمایش. دوباره که پیشت اومد 50 تومن دیگه میگیری واسش دارو مینویسی.

پدر آمرزیده این یعنی اینکه بایت ویزیت بیمار 100 تومن گرفتی نه 50 تومن.

در ضمن اصولیش اینه که بایت معالجه پول بیگری نه بابت معاینه. وقتی من بیمار رو نتونستی معالجه کنی چرا باید پول بگیری؟
مردم: 1393/10/2216:27:51،
32
14
پس ما تو بهداشت و درمان هم رکورد زدیم
شهرستانی!!!!: 1393/10/2217:37:50،
30
19
خوشبختانه! تمام بخشها و اجزاء نظام حاکم بر کشور از نظر فساد وتباهی در هماهنگی کامل هستند. واقعا به برنامه ریزان پشت پرده تبریک می گم. کارشون حرف نداره... در طول تاریخ هیچ کشوری به این زیبایی به سوی انحطاط، زوال و فروپاشی فرهنگی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی هدایت نشده...
عطار: 1393/10/2219:34:38،
27
18
باورم نمیشه که وزیر نخبگان که خودش یک فوق تخصص هست ازین تخلف هایی که داره تو روز روشن اتفاق میفته,بی خبر باشه,.استاد بهتر بجای افزایش چندبرابری کارانه همکاران محترمتون,جلوی این درآمدهای غیر قانونی که از گرده مردم میکشن رو بگیرن.
تقي: 1393/10/2220:28:50،
31
21
سلام به همه دوستان
اينو باور داشته باشيد كه پزشكان ابتدا نبض جيبتون رو مي گيرند وبعد نبض جسمتون
پس زياد دلخور نباشيد
انشاالله پزشكان مشتري دائم همكاران خودشون باشند.
فرخ: 1393/10/2723:54:22،
21
13
دقيقا به همين صورت است
ابتدا ويزيت رو مي گيرند و بعد اجازه شرفيابي داده و نسخه را مي نويسند
جویا: 1393/10/2221:23:29،
17
15
فکر می کنم مقدار زیادی از مسئله برمی گردد به این موضوع: خانواده و جامعه چه هدفی را در ذهن ما می پرورانند و به عنوان ارزش به ما القا می کنند؟ جز این است که برای رقابت، زرنگی، بیرون کشیدن گلیم خود از آب(به هر قیمتی) و ... آماده می شویم؟ آیا کسی را می شناسید که به بچه اش بگوید نفع تو در نفع جمع است؟ و اصل زندگی، زندگی است نه ثروت و مال و مقام؟
بیمار قلبی: 1393/10/2222:14:49،
20
20
بخدا قسم اینی که میگم این حقیقته دخترم را بردیم بیمارستان دی تهران جراهی قلبش کنم داوزده میلیون تومان زیر میزی ازمان خواستاند.اما من همش گفتم شما عمل کنید خیلی برایم سخت بود چون من بیمه داشتم اما پول اضافی نداشتم بدم هیچی دیگه

دلواپس: 1393/10/2221:52:12،
29
18
به نظرمن همه ی این هاازبی قانونی وبی نظمی سازمان های نظارتی است وخودمردم بایددست به کار بشن واین دکترهارو ذبح کنند وسرشان رابالای مطبشان آویزان کنند تامایه ی عبرت بشن.
نکته: 1393/10/2222:32:22،
25
12
بهتره بجای تعمیم دادن، روشهای نادرست نقد بشن.
متاسفانه تو هر شغلی اگه بی انصاف تر باشی سریعتر رشد میکنی.
باید پرسید چرا با خلافکارها بدون توجه به اینکه چه کاره هستند، برخورد نمیشه
Fatima: 1393/10/2223:41:02،
17
18
با سلام تمامی مطالب صحت دارد و اینها فقط بخشی از تخلفات پزشکان در حوزه زیبایی بود اگر ببینید که جراحان عمومی دست به چه کارهایی که نمیزنند تا پول دربیاورند حتما از خود میپرسید آیا واقعا اینها انسان هستن خودم شاهد اشتباه یک جراح عمومی بودم که آمد برای بیمارم لوله در ریه بگذارد و اشتباها رفت داخل مری که بیمارم وقتی غذا میخورد به داخل ساکشن میرفت و پرستاران آن بخش با دلسوزی تمام مراقبت میکردن و ما از آنها خواستیم پزشک بهتری را معرفی کنند که جرات حرف زدن و معرفی کردن پزشک بهتر را به ما نداشتن و متاسفانه عموی بنده به دلیل بیسوادی پزشکش مرد و یکبار هم خواهرزاده ام را برای ویزیت به درمانگاه بیمارستانی پیش دکترگوش وحلق بردم گفت باید عمل شود و سه میلیون را کارت به کارت کن وقتی که پرستار وارد اتاق شد تا قبض ها را بردارد حرفش را عوض کرد و گفت قیمت را من نمیدانم از بیمارستان بپرس واقعا پزشکی تجارت است
متخصص ارتوپدي: 1393/10/2300:20:25،
39
13
با سلام من متخصص ارتوپدي هستم كه ٣ساله در يكي از شهرستانهاي محروم خراسان رضوي خدمت ميكنم ،الان اومدم بخوابم كه اين مطالب رو ديدم واقعا ميخوام يه چيزي بگم الان كه دارم ميخوابم از درد و رنجهايي كه از بيمار ام امروز داشتن و كمش كردم شكستگي داشتم عملش كردم جراحت تاندوني داشتم دوختمش و ...يك آرامي خاصي دارم كه تونستم دردي رو از مردم كم كنم ولي از لحاظ درآمدي تا الان من ريالي زير ميزي يا پول حرام بدست نياوردم و وقتي اين مطالبو ميبينم از زندگي تو مملكت خودم پشيمون ميشم كه به خاطر قليلي كه تازه اونها هم در موارد اورژانسي بي زير ميزي مريض رو عمل ميكنن اين همه هجمه به نوابغ اين مملكت ميكنند،واقعا ما جهان سومي هستيم ،من براي خريد يك خونه يه قولنامه نويس بنگاهي ٤ميليون دادم در عرض نيم ساعت ولي عمل من مثلا شكستگي ران كه ٥-٦ساعت طول ميكشه كلا دستمزد پزشك ١٦٠ هزار تومانه كه بعد از يكسال پرداخت ميشه.
پزشك متخصص: 1393/10/2302:44:05،
30
19
با سلام و خسته نباشيد به تمام كساني كه بدنبال حرف ملا نصر الديني كه ميگه سر كوچه آش ميدن بدون هيچ منطقي براي گرفتن آش فرضي هجوم مي برند. اولا هزينه درمان در بيمارستان دولتي خيلي كم هست و اين خانومايي كه پاكشون افتاده بوده و خواستند بيني عمل كنند ناراحتند كه چرا پول زيادي دادند چرا نرفتند بيمارستان دولتي. ثانيا ١ تا ٢ ميليون داده مثلا عمل بيني كرده بعد تا يه عمر ميره پيش دكتر كه چرا بينيم مثل هاليووديا نشده. شما ماشينتو مي خواي ببري صافكاري از ده جا ميپرسي بعد ميبري جاييكه بهتره همين پول رو ازت ميگيره.حالا ميخاي بينيتو صاف كني با اين همه عوارض و ميخواي دكترت مطبش بالاشهر باشه و بيمارستان خصوصي ، شاكي هم هستي، بعد عملت ميري فلان آرايشگاه همونقدر پولو ميدي ميري عروسي صداتم در نمياد ميگي به به چه چه.
حرف بسيار است. بيايم و تا اگاهي كامل از چيزي نداريم يكطرفه به قاضي نرويم ...
م: 1393/10/2303:58:54،
30
24
به قول اقایون اینا نخبه های مملکتن!تو بیمارستانها سختی کار و زحمت بیمار با پرستار و کادر پیراپزشکی ولی 95٪ درامد و کارانه بیمارستان سهم پزشک! اینم از وضع مطب درامد بیرونشون.تا وقتی که مسؤلان از خودشون باشه یعنی پزشک باشه همین آش و همین کاسه است!.
پزشك متخصص: 1393/10/2320:23:16،
27
11
آقاي محترم پس زحمت ساختمونسازسي و برج سازي رو هم ٩٥٪ كارگرها ميكشند پس بايد به اندازه مهندسه كه نشسته تو دفترش پشت ميز يه آجر هم بالا نميندازه بگيرند؟ يا مهماندار هواپيما اينهمه زحمت ميكشه بايد به اندازه خلبان در بياره نشسته تو كابين هواپيما هم رو اتومات.اين حرف شما ديگه ازون حرفا بود.شما مسووليت پرستار با پزشك مقايسه ميكني؟؟؟ يك هزارم يك پزشك نه درس نخوندن، نه مسووليت دارند.
فرخ: 1393/10/2315:33:21،
23
14
شما دکتر پول +پارتی نداشتی
دکتر من هیچ وقت برای امرار معاشم کار نمی کنم من زندگی خودم رو خودم می سازم و از ابتدا هم دنبال درس نبودم
این نوشته ها حقیقت محض است
شما باید یه زیر میزی به مدیران سطح بالا تقدیم کنی تا وضع مالی تامین بشه
اونموقع دیگه وقت خواندن این مطالب رو پیدا نخواهی کرد که بیایی اینترنت رو شخم بزنی این مطالب باعث ازردگی خاطر شما بشه و
از دست همکارانت دلخور شوی
امیدوارم همونجوری که اذعان داری که مهربانی بتوانی تا ابد ادامه دهی

حقگو: 1393/10/2316:41:03،
21
17
من یک پزشک متخصص کودکان هستم و بعضی از این مطالب رو تایید می کنم.ولی از اینکه دیدگاه مردم رو نسبت به قشر پزشکان منفی می کنید مردم متضرر می شوند.چون دیگر اعتماد بین مردم و پزشکان از بین میرود.و برای سایر همکاران کادر درمان هم بسیار متاسفم با این نظریاتشان.چون در واقع نوعی عقده گشایی کرده اند.
اتاق عمل : 1393/10/2318:42:21،
18
21
از پرسنل اتاق عمل هستم . ماهانه حدود 500 تا 600 عمل جراحي در مركزمون انجام ميشه . قبل اجراي طرح سلامت به جرائت ميگم حدود 400 نفر از اين بيماران با زير ميزي ميان بستري ميشند . بقيه شم به خاطر اشنا بازي و .. يا چند تا پزشكمونند كه اصلا نميگيرند . بحث سيا ه نمايي نيست . بفرمايين گلستان از بيمارستانها امار بگيرين . البته با اين طرح سلامتي كه گذاشتند . پرداختي بيماران در بيمارستان خصوصي زياد شده و پزشكان بيماران را بيشتر ميبرند خصوصي . و اون مشكلي نيست چون قانون دولته و اگه هم مشكلي هست از طرف دولت بايد حل شود .
ارزو: 1393/10/2323:21:44،
15
20
خيلى خوب'نهايتا پزشکند کلی زحمت کشیدند درس خوندند پول خوب حقشون هست پذیرفتیم.ولی ایا فقط اين قشر زحمت میکشند؟؟؟؟؟پزشک بدون پرستار چه معنی میدهد؟؟؟؟بیماران دربیمارستان نهایتا در بیست وچهار ساعت یکبار توسط پزشک دیده میشوند ولی بیست وچهار ساعت زیر نظر پرستار کاور میشوند ولی اختﻻف حقوقشان از زمين تا اسمان است.جالب اين است كه گاهی برخی از پزشکان حتی بیمار را چند روز ویزیت نمیکنند وپرستار بیچاره جهت گزارش وضعيت بيمار بايد دربدر به بيمارستانهاى مختلف بدنبال پزشک محترم تماس بگیرند شاید در یکی از بیمارستانها بتوانند ایشان را پیدا کرده وگزارش بدهند چرا که پزشک محترم زحمت کشیده و نخبه حتی موبایلشان را هم جواب نمیدهند.....چرا؟چون دوازده سال درس خوانده اند حق هر کاری را دارند؟؟؟؟؟کسی جواب منطقى دارد؟؟؟؟
درد کشیده: 1393/10/2710:13:55،
12
8
سلام،من خودم در خانوادهای هستم که اکثر افرادش جز جامعه بهداشت و درمانن ومیدونم چقدر کارطاقت فرسایی هستش و با چه سختی به این درجات میرسن .ولی تجربه خودم و میگممن چند وقت پیش یه مشکلی برام پیش اومد بعد از MRI رفتم پیش دکتر گفت در بدنت تومور هست و باید سریع عمل شی . ما هم که حسابی ترسیده بودیم گفتیم باشه هزینه عمل چقدره ؟ گفت 10 میلیون بعد از کلی آشنابازی و معرفی دوستان به آقای دکتر عزیز ، ایشون گفتن باشه 6 میلیون من 4 میلیون به خاطر فلانی به شما تخفیف دادم و دستمزد خودم نمی گیرم ولی دستمزد تیم بیهوشی و بقیه رو که 3 تومن میشه باید بدین .ما بیچاره ها هم که نمیدونستیم جریان چیه 6 تومن به حساب بیمارستان ریختیم که موقع تصفیه متوجه شدیم حسابدار 3 تومن و دوباره به حساب همین آقای جراح عزیز ریختن و فقط کل هزینه جراحی وتیم بیهوشی شد 3 تومن. یعنی ایشون برای یک عمل 3 میلیونی 7 میلیون زیر میزی میخواستن
farid: 1393/10/2822:06:28،
22
15
سلام من پزشکی هستم که 10 سال درس خوندم وزحمت کشیدم حقمه حداقل 50 برابر یک کارمند معمولی دربیارم این حرفها از روی ناتوانی سایرینه همه جای دنیا اینجوریه
پرستار ارشد: 1394/4/2908:36:03،
7
9
کی گفته پرستار یک هزارم پزشک درس خونده. یه ارشد پرستاری 8 سال و دکترای پرستاری13 سال تو دانشگاه درس میخونه. و یک پزشک عمومی 8سال و متخصص 12 سال درس میخونه آیا درامدشون به تحصیلاتشون میخوره؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار