کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پاساژ علاءالدین بالاخره تخریب شد

کدخبر:۹۰۸۲جمعه، ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰:۴۳۱۰۲۰۴ بازدید

حکم تخریب طبقه هفتم بازار موبایل پایتخت معروف به پاساژ علاء الدین ساعتی پیش اجرا شد .
پاساژ علاءالدین بالاخره تخریب شد

مدتی است بحث  تخریب طبقه 7 علاء الدین بر سر زبان ها افتاده است ولی چند روزی این کار به دلیل تماس های شبانه متوقف شد ولی ساعتی پیش بالاخره قانون پیروز شد و این طبقه که به صورت غیرقانونی ساختنه شده بود تخریب شد. شورای اسلامی شهر تهران به محمد باقر قالیباف شهرداری تهران مهلت یک ماهه برای تخریب این طبقه از پاساژ داده  که چند روز دیگر مهلت به اتمام می رسد که امروز ماموران شهرداری با بیل و کلنگ به جان علاء الدین افتادند.

ابوالفضل قناعتی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره گفت: طبقه  منفی ۳ این پاساژ تبدیل به پارکینگ می شود و  طبقه ۷ تخریب می شود چرا که غیرقانونی ساخته شده است. عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبقه ۷ طبق طرح تفصیلی و مباحث شهرسازی ساخته نشده است، گفت: در این پاساژ باید  ۶ طبقه ساخته می شد  و هر گونه بارگذاری در این ساختمان باید با اجازه شهرداری انجام می شد که نشد.

به گفته قناعتی، ۶ طبقه دیگر پاساژ هم شرایط مفیدی برای پاسخگویی به نیاز شهروندان را ندارد و سازمان آتش نشانی هم ایمنی این ساختمان را تایید نکرده است. وی با اشاره به اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰رای به قلع و قمع این ساختمان داد گفت: ابتدا  دیوان عدالت جلوگیری کار را متوقف کرد و  با پیگیری‌های صورت گرفته دیوان هم رای را تایید کرد و گفت باید این اتفاق بیفتد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به شهردار تهران مهلت یک ماهه دادیم تا این کار را انجام دهد و  چند روز بیشتر از این مهلت  باقی نمانده است باید این حکم اجرا شود. چند روز پیش شهرداری تهران تصمیم به تخریب این پاساژ گرفت و بنا به دلایل ناممعلومی این امر رخ نداد. و شهرداری اعلام کرد که تخلیه طبقه منفی 3 انجام شده است و تخریب طبقه 7  ظرف چند روز آینده انجام می شود. حکیمی پور عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره گفت: تخلف در طبقه منفی 3 پاساژ علاءالدین هم است. بر این اساس چندصد مامور شهرداری برای اجرای حکم به پاساژ علاءالدین رفتند تا جلوی تخلف را بگیرند، اما ساعت 10:30 دوشنبه شب حکم پاساژ علاءالدین لغو شد و دلایل کار مشخص نشد.

بر اساس این گزارش، توافقی در سال 85 بین شهرداری و مالک بوده مبنی بر اینکه در صورت فضای پارکینگ منفی 3 در خارج از محدوده پاساژ شهرداری به مالک مجوز بهره برداری تجاری از طبقه منفی 3 را می دهد از آنجا که مالک به توافق عمل نکرده علاوه بر آن طبقه منفی 3 و 7 را به صورت غیر قانونی تجاری کرده است در نتیجه توافق ملغی شده است و کار تخریب آغاز شده است شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه مالک به توافق خود عمل نکرد و کارهای غیرقانونی انجام داد در نتیجه شهرداری تهران کار تخریب را آغاز کرد.

وی ادامه داد: مالک قرار بود پارکینگ تعبیه کند ولی این کار را نکرد در نتیجه اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی هم کرد. به گفته گیل ابادی، تخریب طبقه 7 علاء الدین رای کمیسیون ماده 7 را هم داشت. گیل آبادی  رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت: پاساژ علاء الدین به دلیل تخلفات صورت گرفته پایان کار ندارد و گرچه طبقه 7 شش ماه پیش از صدور رای ماده 100 احداث شده اما درباره منفی 3 مالک از همان روزهای نخست ساخت پاساژ در 18 سال پیش قول تامین پارکینگ در پلاک دیگری را داده بود که این کار انچام نشد. وی افزود: در هر ساعت 6400 نفر در این ساختمان تردد دارند ، شهرداری برای حفظ ایمنی مردم و رفع تخلف و پیشگیری از حوادث احتمالی و برخورد با توافقات غیرقانونی  مصمم به اجرای حکم ماده 100 است.

بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازار موبایل پایتخت، امروزه دستخوش چالش های فراوانی شده و مسئولان شهرداری به طور پی در پی اعلام می کنند که این پاساژ ایمنی لازم را ندارد و باید اجرا شود. محمدی معاون شهرسازی منطقه 11 با بیان اینکه این پرونده مثل سایر پرونده های شهرداری است، گفت: تفاوت پرونده علاء الدین این است که این پاساژ پرتردد و مهم است اما ایمنی و استحکام لازم را ندارد. وی ادامه داد:  با تدابیر نظام مهندسی ، تقویت سازه در آن در حال انجام است. همچنین ضوابط و تاییدهای آتش نشانی تاکنون در این پاساژ اخذ نشده که در حال پیگیری هستیم. علاوه بر این تخلفات ساختمانی هم دارد که وظیفه ذاتی شهرداری ایجاب می کرد پرونده را به ماده 100 بفرستند.

محمدی افزود: این پرونده با شماره 355918 در تاریخ 17/6/93 حکم ماده 100 مبنی بر قلع مستحدثات زاید در طبقه 7 و رفع خلاف از تغییر کاربری پارکینگ منفی 3 و اعاده کاربری .زیر زمین از تجاری برای آن صادر شد که اکنون شهردای به دنبال اجرای رای است. معاون شهرسازی منطقه 11 گفت: بند 14 ماده 55 مقررات ملی ساختمان در مورد طبقه 7 علاء الدین رعایت نشده است و بنا برقانون ماده 100 باید برای آن نظر می داد.

که در ابتدا این کمیسیون این پرونده را به منطقه بازگرداند اما بعد با استماع دفاعیات منطقه کارشناسان ماده 100 رای به قلع دادند. کارکنان شهرداری به تنهایی از پس تخریب بر نمی آیند و نیروی انتظامی باید در این زمینه ورود کند تا بتوان این کار را انجام داد. مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران به خبرنگار فارس درباره تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین اظهار داشت: آنچه که قانون مشخص کرده است باید اجرایی شود. استفاده از پارکینگ به هیچ دلیلی نباید تبدیل به استفاده تجاری یا حذف شود. وی ادامه داد: در طبقه بالای پاساژ علاءالدین نیز اضافه اشکوب ممنوع است و شهرداری بخشنامه‌یی نیز در این خصوص صادر و بر ممنوعیت این کار تاکید داشته است.

حتی اگر مهندس ناظر نیز اعلام کند این کار ایرادی ندارد ولی این ساختمان چند سال پیش ساخته شده است و از آن زمان تا حالا ضرایب ساختمانی مجدد باید محاسبه شود. چمران یادآور شد: در کمیسیون ماده 100 تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین رای آورده است و آنچه که این کمیسیون مصوب کرده است باید اجرایی شود.  رییس شورای شهر تهران بیان داشت: از نیروی انتظامی نیز باید در تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین کمک گرفت و کارکنان شهرداری به‌تنهایی از عهده این کار برنمی‌آیند.  وی گفت: توصیه و تاکید اعضای شورای شهر این است که باید این قسمت از پاساژ علاءالدین براساس حکم ماده 100 تخریب شود.

از ناامنی علاء الدین تا رضایت

از تخریب احمد دنیا مالی عضو شورای شهر تهران بااشاره به تخریب پاساژ علاءالدین در خیابان جمهوری، گفت: در این پاساژ تخلف بزرگی صورت گرفته است. وی بااشاره به اینکه این موضوع در کمیسیون ماده 100 پیگیری شد، گفت: دیوان عدالت ابتدا رای را ابطال کرد و بعد که کار قوی‌تر شد، اجازه تخریب داد. به اعتقاد دنیای مالی، باید هرچه زودتر تکلیف این موضوع روشن شود. وی با بیان اینکه این ساختمان ایمنی لازم را ندارد، گفت: مجوزهای لازم برای ساخت این طبقه گرفته نشده و تخریب کار بسیار درستی است.  عضو شورای شهر تهران درباره حق و حقوق مالکان در این پاساژ گفت: براساس پیگیری صورت گرفته بسیاری از واحدها در طبقه هفت به فروش نرسیده است اما باید مالک خسارت را پرداخت کند. چراکه هنوز پروانه پایان کار داده نشده است.

حاجی علاء الدین در شمال

به گفته کسبه پاساژ، مالک پاساژ که در حال حاضر در شمال به سر می برد گفته اگر توانستید این کار را بکنید من ریش های خود را می تراشم. یکی دیگر از مالکان به خبرنگار ما گفت: من مالکم الان هم با همسرم آمده ام. به یک باره زیر گریه می زند می گوید زندگیم بر باد رفت. یکی دیگر از مالکان گفت: به آقای چمران رئیس شورا گفتم مستنداتی دارم بعد تخریب کنید ولی آنها بی توجه این کار را کردند. به گزارش فارس، به گفته شاهدان عینی مالکان در مغازه های خود خوابیدند و کرکره ها را پایین کشیده اند تا کسی کار تخریب را انجام ندهد ولی ماموران بر اساس قانون این کار را انجام دادند و شاخ علاء الدین بلاخره شکست.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دوست شما: 1393/10/1209:24:00،
338
33
دستتون درد نکنه و همیشه در جلوی کار های خلاف و غیرقانونی حتی مسئولین بایستید . خدا قوت
نادان: 1393/10/1210:18:04،
235
17
معلوم نیست چه چیزی پشت پردش بوده وگرنه همه میدونن خیلی جاها هستن که وضعیت اینجارو داره ولی کسی انگشت هم روش نمیذازه
مهندس: 1393/10/1210:37:15،
130
15
این مردم بد عادت شده اند

همش دنبال ماده و تبصره و پارتی و پولند تا از زیر قانون در برن

اگه زمان بعضی ها بود اینا بازم جرعت اینکه داخل مغازه بخوابن و ریشامو میزنمو اگه قانون اجرا بشه و گریه میکنم و این لوس بازیا بود؟؟

مالک رو از شمال میاوردن ، دست و پاهاشو میبستن داخل پاساژ رو روی سرش خراب میکردن!خدایش بازم اونا ببینم تخ.. داشتن برای اینکه کسی دوباره غیر قانونی این کارو انجام بده؟
Nader: 1393/10/1212:01:33،
70
34
دوباره بازی جدید
چون پاساژ روبروی داره تکمیل میشه
باید علاالدین از رو بورس بیفته
شهرداری و شورای شهر باالاخره بعد از بیست سال از خواب بلند شدن
یادشون افتاده تخلف شده و اتش نشانی میگه سازه پایدار نیست
حالا پیداکنید پرتقال فروشی رو که پایان کار اینجا رو داده
محمدرضا: 1393/10/1212:01:51،
98
21
"مالک پاساژ که در حال حاضر در شمال به سر می برد گفته اگر توانستید این کار را بکنید من ریش های خود را می تراشم"
اين آقا كي هست كه اومده اينطوري اولدورم بولدورم در آورده؟ نه واقعا چي فكر كرده؟ فكر كرده پول داره همه رو ميخره؟​ امثال اين آدم كم نيستن كه راحت خلاف ميكنن. حاجي علي الدين.. فكر ميكني اگر اون پاساژ كذاييت آتيش بگيره با اون راهرو هاي باريك چي ميشه؟ جواب جون مردم رو تو ميدي؟ همين الانشم بدون طبقه هقتم كلي مشكل داره. يكم شرف لطفا حاج آقا.
محمدرضا: 1393/10/1212:03:31،
77
18
حرفم ناتموم موند حاجي علاالدين. شما كه داري اينهمه اجاره ميگيري. بس نيست واست؟ هيچكدوم از مغازه هارو هم كه نميفروشي تا بتوني مالكيت جامع داشته باشي و هر بامبولي خواستي سوار كني. حيا كن حاجي
محسن: 1393/10/1220:36:30،
27
20
چقدر گفتم بابا، حق حساب مسئولين را بدهيد، گوش نكرديد اينم نتيجه اش...
البته درسي شد تا قبل از هر كاري شيتيل مقامات را نقد و زود پرداخت كنند
123: 1393/10/1221:33:22،
34
34
نتیجش چیه؟؟؟؟؟؟ صد البته گرون شدن گوشی و ....
ایمان: 1393/10/1301:25:02،
32
18
واقعا پاساژ مزخرفیه با کمترین امکانات از پله برقی بگو تا دستشوی سیستم تهویه
باید کلا خراب شه حالا از کرایه های مغازه هاش نگو ماهانه 30میلیون به بالا
محسن : 1393/10/1209:44:15،
120
14
بالاخره یک بار تو این مملکت دیدیم یک کار درست انجام شد و جلوی تخلف گرفته شد.فقط امیدوارم بخاطر نرسیدن زیر میزی نباشه. انشالا منتظر پرونده آقازاده ها هم هستیم.
مهرداد: 1393/10/1214:41:30،
50
20
دوستان من شما چرا اینقدر ساده این بابا ، چند تا خونه و پاساژ تو تهران ایمنی دارند ؟ چندتاشون مجوز ایمنی آتش نشانی دارند ؟ چند تاشون غیر قانونی متراژ اضافه نکردند ؟ دعوا سر نمک و فلفله اینکه کی شاخ بازار باشه کی نباشه
پاسخ مهرداد: 1393/10/1218:00:56،
35
15
آقا مهرداد حرف شما حرف حساب هست. اما چندتا مساله اينجا هست: اين پاساژ از زماني كه من يادمه هي روش اضافه شده. راهرو هاش خيلي باريكه و از همه بدتر تعداد مراجعه كننده بالاش هست. تجيزات ايمني هم گويا خبري نيست. ارتفاع سقف هم كه نگم بهتره. دقيقا مثل قوطي كبريته. محل تنگ و خطرناك
مهرداد: 1393/10/1222:32:17،
23
11
منم حرف شما رو قبول دارم ولی اگر قانون خوبه باید برای همه اجراء بشه نه اینکه قانون بهانه ای باشه برای یک عده که حریفشون رو خاک کنند
علی: 1393/10/1209:50:45،
91
15
دمتون گرم خیلی حال کردم ، روشون کم شد .
شهروند: 1393/10/1218:14:07،
42
15
ضمن تشکر از اجرای قانون
"استفاده از پارکینگ به هیچ دلیلی نباید تبدیل به استفاده تجاری یا حذف شود."
لطف کنید یک نگاه هم به ساختمان عباس جدیدی عضو شورای شهر در خیابان پیروزی کنید و ببینید ایشان چگونه پارکینگ به آن بزرگی را تبدیل به تجاری کرده و به بانک اجاره داده حالا بماند که چاه فشار قوی منطقه را کلا برای استخرش استفاده میکند . شاید بتونه یه راه حل هم برای علاالدین پیدا کنه
محمد: 1393/10/1209:53:51،
71
12
مگر با یگان ویژه بشه جلوی اینارو گرفت....
رضاااا: 1393/10/1210:31:52،
49
44
واقعا این حس مسئولیت پذیریتون توحلقم ...
اگر این 1 طبقه مزاحم شما بود و اینقدر قانونی ... پس چرا پایان کار ساخت علاالدین رو امضا کردید ؟؟؟
یعنی شما باید یقه اون مهندس ناظر رو بچسبید نه اون کسبه بخت برگشته که زندگیشون رو هوا رفت
آرش: 1393/10/1210:44:13،
73
17
داداش این ساختمان پایان کار ندارد و مغازه هاش بدون سند معامله می شود
اردلان: 1393/10/1210:52:18،
35
57
بيچاره اون مالك هاي طبقه هفتم كه چند برابر قيمت اون مغازه ها رو به حاجي علاالدين پرداخت كردن و تازه امضا دادن كه هر موقع خواستن بفروشن به خودش با قيمتي كه تعيين ميكنه بفروشن، درسته كه پاساژعلاالدين كاسب هاي بدي داره ولي يهو بياي ببيني مغازت خراب شده خيلي سخته...
علی: 1393/10/1212:03:28،
38
19
تو خبر قبلی باحال بود که اون یارو گفته میتوندید بیاین خراب کنید داشت گنده بازی در می اورد بیا اینم از خراب کردن حالا میتونید برید تو خرابه های طبقه 7 سر مردم رو کلاه بزارید :))))
مهران : 1393/10/1212:15:05،
48
19
دمشون گرم ، فقط کاری کنین کسانی که مغازه هارو خریدن به حقشون برسن و اون حاجی پیر ... حقشون رو نخوره.

بازهم تشکر از مسئولین بخاطر اقتدارشون !
و البته تشکر از رسانه ها که نذاشتن پارتی بازی و تلفن ها کاری از پیش ببرند.
علی: 1393/10/1212:43:13،
50
16
مرد نیست اگه ریشاشو نتراشه مرد نیست، منتظریم
فرهاد: 1393/10/1212:53:54،
26
22
باید بررسی بشه. مسئولین تا الان کجا بودن؟؟یعنی نمیدونستند قبلا چنین اتفاقی افتاده!به هر حال اتفاق خوبی است حالا پشت پرده هر چی میخواد باشه.

هر کی تا به امروز گوشی موبایل خریده محاله حداقل یه بار سری به پاساژ علاءالدین نزده باشه.حتی از شهرستانها هم میان میرن این پاساژ.و به دلیل استقبال پیش از حد مردم از این پاساژ کلاه برداری هم رونق گرفته.بالاخره باید یه جایی از اعتبار این پاساژ نزد مردم کم بشه.و احتمالا به مغازه ها و پاساژهای تازه تاسیس برن.
امیر : 1393/10/1214:29:15،
24
17
چه مردم احساساتیو با حالی داریم ما، قانون ؟ ندیدم در این سرزمین جز دعوای سیاسی
سعید: 1393/10/1215:56:14،
48
19
خرید از علاالدین= پشیمانی
ahmad: 1393/10/1216:22:57،
39
18
آفرین ومرحبابردست اندرکاران بالاخره زورتان به این پاسازکه خون مردم وتوشیشه میکردوکلاه برداری وگران فروشی میکردرسیدخداراشکریادم نمی ره گوشی گرفتم دست دوم بعنوان نومعیوب بود فرداش که رفتم گفتم معیوبه نزدیک بنده رابزنندهیچ تربیت خانوادگی ندارندازهرراهی بشه پول درمی آورندبازم خداروشکر
محمدرضا: 1393/10/1218:04:45،
36
11
چند سال پيش همين بلا سر دوست من اومد. منتها دوستم يكم هيكلي بود و قلدر بازي در آورد و تونست حقش رو بگيره. اشتباه ما بود كه اونجا خريد كرديم. چون ديدم كه طرف جعبه هاي گوشي رو باز ميكرد و روشن ميكرد و ور ميرفت. بعدش خودش برچسب گارانتي ميزد و پلمب ميكرد! موقع خريد، خيلي پررو ميگفت باتري بندازي توش ديگه مال تو ميشه.
حامد: 1393/10/1218:32:14،
31
16
دست عوامل شهرداری و شهردار تهران درد نکنه.ممنون
علی: 1393/10/1219:51:06،
28
16
خدایی
این الان اعمال قانون شد یا اجرای قانون ؟؟
علی: 1393/10/1220:07:50،
16
20
در کل کار بسیار زیبایی انجام شد ،امیدوارم ادامه دار باشه، چرا که با یک گل بهار نمیشه.
ممنون از همه اونایی که در راه حق حرکت میکنند ولی دیده نمیشن.
علیN: 1393/10/1221:14:46،
20
17
حالا همه دمشون گرم فلان فلان تشکرازمسولین واین حرف ها. مااز پشت قضیه خبر نداریم طرف باید به شورا یابه شهرداری ویا۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰پول میداد کارش درست میشد.
ali: 1393/10/1300:08:02،
32
12
بسیار حرکت زیبایی بود به امید تخریب هر چه زودتر این دو غده سرطانی سایپا و ایران خودرو.
Alfred: 1393/10/1308:06:45،
25
14
چقدر مردم ايران ساده هستند !!!!اگه خيلي زرنگ هستند بياييند جلو مواد غذايي سمي رو بگيرن شير و بستني و ماست كه پالم دارن برنج نيتراته يا به عبارتي اشغال هندي ميفروشن به مردم ميوه ها كه واكس خورده اند بازم بگم ،،،،،،تخريب اين طبقه أز اين پاساژ به خاطر مردم نيست احتمالا سر كيسه برا عده ايي شُل نشده
محمد: 1393/10/1310:22:40،
29
11
ظاهرا مافیای حاجی علاءالدین زورش نچربید الان فروشنده هایی که مغازه ی آنها تخریب شده مرد باشند و همگی از علاءالدین شکایت کنند . تا این مافیا را نابود کنند.
محمد: 1393/10/1323:13:32،
30
14
متاسفم که چنین طبقه ای احداث شده که حالا تخریب شه...

من که امکان نداره از اونجا خرید کنم..حیثیت انسانی با توجه به تراکم بالای جمعیت و نبود فضا و هوای کافی در خطره....اما با توجه به اینکه ما اینهمه دستگاه نظارتی داریم..عجیبه که چنین خلافی ساخته میشه...

امیدوارم ماها بهتر شیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما