کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آیا زور مدیریت شهری به علاالدین می رسد ؟

کدخبر:۸۸۶۳دوشنبه، ۱ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰:۱۵۵۱۸۵ بازدید

از چراغ قرمز طولانی مدت خیابان حافظ ،جمهوری که عبور کنیم . تابلوی بزرگ تبلیغاتی که شب های این خیابان را روشن می کند ، نا خودآگاه ...

 از چراغ قرمز طولانی مدت خیابان حافظ ،جمهوری که عبور کنیم . تابلوی بزرگ تبلیغاتی که شب های این خیابان را روشن می کند ، نا خودآگاه خیره ات می کند . روبرو ساختمان خاکستری و سرخ رنگی است که یکی از 500 ساختمان نا ایمن این شهر است .ساختمانی که هر از چند گاهی خبر آتش سوزی در طبقات آن به وحشتمان می اندازد .نکند در یکی از روزهای پر ازدحام و شلوغ این پاساژ جرقه ای در یکی از واحدهای کوچک تجاری به آتش سوزی بزرگی تبدیل شود و جان مردمی که در این راهروهای تنگ و پیچ در پیچ در حال تماشای ویترین مغازه های کوچک و فشرده این پاساژ به خطر بی اندازد .

خبرهای پی در پی آتش سوزی در این مرکز خرید و ساخت و ساز غیر مجاز در آن سبب شده است مدیریت شهری نسبت به ایمنی این پاساژ حساس شده و اعلام کند اگر نقص ایمنی و تخلفات شهرسازی برطرف نشود آن پلمب می کند .

برخی از مالکان این پاساژ چندان به حکم مدیریت شهری خوش بین نیستند و معتقدند دست های پشت پرده ای در کار است و بازار رقیب در حال تلاش است که این پاساژ قدیمی را از میدان به در کند . اما آتش سوزی های پی در پی و تخلفات آشکار صحت این فرضیه را زیر سوال می برد .هر چند درگیری و چالش میان صاحبان این پاساژ و مدیریت شهری ،قدیمی است از زمانی که این پاساژ آغاز به کار کردو نمانیدگان پارلمان محلی به نمای آن انتقاد داشته و آن را فاقد استاندارهای لازم می دانستند تا شورای چهارم که به دنبال تخریب طبقه ای است که بدون مجوز در آخرین طبقه این پاساژ ساخته شده است .

خطر آتش سوزی تنها دلیل حکم تخریب نیست

به گفته قناعتی سازمان آتش نشانی ۹ مورد برای نا ایمن بودن علا الدین اعلام کرده است . او می گوید:براساس اعلام کارشناسان سازمان آتش‌نشانی این ساختمان ناایمن است و سامانه‌های اعلام و خاموش کردن آتش‌سوزی موثری برای آن در نظر گرفته نشده است. از سوی دیگر به دلیل نمای کامپوزیت و شیشه‌ای که مسیر عبور هوا را مسدود کرده با وقوع آتش‌سوزی، شعله‌های آتش داخل ساختمان به صورت عمودی و افقی با سرعت بالا گسترش پیدا می‌کند.ناامنی و خطر آتش‌سوزی در بازار موبایل علاءالدین اما تنها دلیلی نیست که پرونده این مرکز تجاری را روی میز شهردار تهران و اعضای شورا باز کرده است، اعضای شورا می‌گویند این ساختمان کلکسیونی از تخلفات شهری است از ساخت غیرمجاز طبقات اضافی گرفته تا دسترسی‌ها و راهروهای ناامن، نمای پرخطر و این اواخر هم اقدام برای تغییر کاربری بخشی از پارکینگ‌ها و تبدیل آنها به فضای تجاری آن هم در شرایطی که در مرکز شهر تهران یک متر جای پارک حکم طلا را دارد.


پاساژ علاالدین کلکسیونی از تخلفات

چند هفته پیش بود که قناعتی ،عضو شورای شهر تهران در صحن علنی خبر تایید حکم تخریب طبقه اضافه این پاساژ را داد . خبری که با تکبیر اعضای شورای شهر همراه بود و نشان می داد این تخلفات این ساختمان تجاری دغدغه همه اعضای شورای شهر تهران است. اما با گذشت چند هفته خبری از تخریب نشد .قناعتی دبیر کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در این رابطه می گوید: مهلت تعیین شده برای تخریب طبقه هفتم پاساژ علاء الدین دو هفته دیگر به اتمام می رسد.

او ادامه می دهد : یک ماه برای تخریب طبقه هفتم این پاساژ به شهرداری فرصت دادیم، همه اعضا الله و اکبر گفتند، رای دیوان عدالت اداری را نیز برای این موضوع دریافت کردیم، کمیسیون ماده ۱۰۰ هم آن را امضا کرد اما متاسفانه تا این لحظه اتفاقی نیافتاده است.وی با بیان این که همچنان پیگیر این موضوع هستیم، می گوید: تعدادی از دست اندرکاران پاساژ علاء الدین که اصرار بر حفظ طبق هفت این پاساژ داشتند در فرودگاه نجف هنگام بازگشت از مراسم اربعین حسینی با رئیس شورای اسلامی شهرتهران مواجه شدند و درخواست تشکیل جلسه در این باره دادند. رئیس شورا هم خطاب به آنها گفت که در ابتدا این طبقه را خراب کنید، سپس گفت و گو می کنیم.

دبیر کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در حال حاضر مغازه های این طبقه فروخته شده است، می گوید: تخمین بنده برای قیمت کل مغازه ها بیش از ۵۰ میلیارد تومان است که در صورت تخریب مالک باید هزینه را به خریداران بازگرداند.

روش استعمارگرانه فروش مغازه پاساژ علائدین

قناعتی با ابراز تاسف از این که مالک با سیستمی بسیار استعمارگرانه مغازه ها را به فروش گذاشته است، می گوید: طبق قرارداد اگر خریداران سال های بعد قصد فروش داشتند باید دوباره به مالک کل مجموعه علاء الدین مغازه شان را بفروشند. در این حالت هر قیمتی که مالک اولیه تعیین کند باید مورد موافقت قرار گیرد زیرا طبق قرارداد صاحب اول و آخر تک تک مغازه های پاساژ این شخص است. این ظلم بزرگی توسط برخی از سرمایه گذاران در حق مردم صورت می گیرد. باید با این گونه خرید و فروش ها برخورد شود.


علاالدین گروه ترافیکی منطقه را کور کرده است

دبیر کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان این که این پاساژ ترافیک منطقه را دامن زده است، می گوید: تمام ۶ طبقه طبق نظر سازمان آتش نشانی استاندارد های لازم را ندارد. در تک تک طبقات این پاساژ کارتن و انواع مواد آتش زا قرار دارد.بیش از ۱۰ مورد ایراد از سوی این سازمان ارائه شده است که به هیچ یک از سوی مالک 

اعتنایی نشده است. تنها کافی است یک گوشه از این ساختمان آتش بگیرد تا تمام آن نابود شود. حتی در صورت وقوع حادثه آسانسور مناسب برای خروج افراد نیست در حالی که در هر روز ۲۰ هزار نفر در حال تردد در این مجموعه هستند.این موارد همه ضرر عام است که باعث می شود نسبت به ضرر ۵۰ نفر از خریداران مغازه های طبقه هفتم در صورتی که مالک پول آنها را نپردازد چشم پوشی کرد.

قناعتی به طعنه می گوید: باید دید زور صاحبان علا الدین بیشتر است یا مدیریت شهری ، اما آن طو ر که به نظر می رسد زور علا الدین بیشتر است .

ایجاد ترافیک در منطقه موضوعی است که اعضای شورایاری محه هرندی هم بر آن تاکید دارند . به گفته جلو داریان صاحبان این پاساژ خود ایمنی محدوده آن ا تامین کرده اند اما اهالی محل همیشه به خصوص در روزهای تعطیل دچار مشکل ترافیک و جای پارک حاشیه ای هستند .

اما اقبال شاکری عضو دیگری شورای شهر تهران چندان به تخریب این بنا خوش بین نیست . او می گوید باید از تخلف پیشگیری کرد . نه آن که بگذاریم تخلف انجام شود . برای مردم حقی ایجاد شود و بعد از آن مقابله کنیم . او ادامه می دهد :اجرای این حکم به این راحتی نیست و ممکن است سبب اعتراض هایی شود .

علاالدین خلاف ساخته شده است

بی نتیجه بودن پی گیریهای مدیریت شهری را مرتضی طلایی ، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر هم تایید می کند . او می گوید:پاساژ علاءالدین خلاف ساخته شده و تخلفات بی‌شماری دارد این موضوع کاملا روشن است و هیچ شبهه‌ای درباره آن وجود ندارد و در این سال‌ها هم به دفعات تخلفات این ساختمان مطرح و پیگیری شده اما نه‌تنها نتیجه‌ای نداشته که مشکلات دیگری هم ایجاد شده است. قانون هرچه هست همان‌طور که برای دیگران اجرا می‌شود برای این ساختمان هم باید اجرا شود چرا که پشت این تخلفات افرادی هستند که حقوق مردم را پایمال کرده‌اند.

معصومه آباد هم در رابطه با مشکلات علا الدین می گوید: وضع پاساژ علاءالدین بنا بر گزارش‌های سازمان آتش‌نشانی بسیار نگران‌کننده است، به دفعات وضع این پاساژ را بررسی کرده‌ایم، آتش‌نشانی بارها وضع آن را پرخطر اعلام کرده. تاکنون سه بار تذکر داده‌ایم اما هیچ بازخوردی از تذکرات نداشتیم. این ساختمان هر لحظه آبستن حوادث است و با توجه به این‌که کانون رفت و آمد مردم است هر حادثه‌ای می‌تواند تلفات جانی گسترده‌ای داشته باشد و به یک فاجعه تبدیل شود، درست مانند تولیدی خیابان جمهوری.بازار موبایل علاءالدین یکی شلوغ ترین پاساژهای شهر تهران است . می گویند روزانه این مرکز خرید ۳۰ هزار مشتری دارد که اگر همچنان زور مدیریت شهری به آن نرسد مشخص نیست در یک اتش سوزی احتمالی چند مشتری که خبری از نا ایمن بودن این پاساژ ندارند جانشان به خطر بی افتد
.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

k: 1393/10/109:06:32،
57
27
در حالی که در هر ثانیه ۲۰ هزار نفر در حال تردد در این مجموعه هستند
رضـا: 1393/10/112:12:48،
38
20
شاید باورتون نشه ولی دقیقا همین دیشب داشتم خواب یه اتفاق بد رو تو همین پاساژ میدیدیم
از اونجایی هم که هر چند وقت یه بار به این پاساژ سر میزنم، نمیدونم چی ممکنه پیش بیاد !
در واقع یه جور بازی مرگ و زندگیه !
دیگران: 1393/10/200:29:01،
37
19
والا من الان واسه ملکم شش ماه دارم میرم شهرداری و میام واسه یک ملک 230 متری جواز چهار طبقه رو نمیدن میگن دو طبقه باید بسازی
اون وقت این آقا هر سال یک طبقه به این ساختمون که چه عرض کنم به این دخمه اضافه میکنه یا از بالا یا زیر زمین
مملکت واسه کسی هست که پول داره ما آدمای دیگه رعیت این مملکتیم
مهرداد: 1393/10/201:16:19،
39
15
رضا جان این حرف چیه میزنی برادر ، اینها همش فیلمه چون همشون دندون تیز کردند وگرنه مسئولین آتش نشانی نردبان سالم ندارند چه برسه به کارشناس ، فقط کافیه حاج رضا علاءالدین صاحب پاساژ یکم سر کیسه رو شل کنه اونوقت علاءالدین میشه ایمن ترین ساختمان تهران.
جواد: 1393/10/109:21:24،
62
19
در راستاي مبارزه با فساد زور پدر پدر مديريت شهري هم به علا الدين نخواهد رسيد اونم شهرداري تهران كه واي ويلا
حامد: 1393/10/109:23:17،
101
16
برید اول عامل فساد رو تو شهرداری بگیرید ! که اجازه ساخت داده !
سعید: 1393/10/109:41:14،
29
35
"از سوی دیگر به دلیل نمای کامپوزیت و شیشه‌ای که مسیر عبور هوا را مسدود کرده با وقوع آتش‌سوزی، شعله‌های آتش داخل ساختمان به صورت عمودی و افقی با سرعت بالا گسترش پیدا می‌کند."
واللا تا اونجایی که من میدونم آتش برای گسترش به مواد سوختنی و اکسیژن نیاز داره حالا اگه راه هوا مسدود شده که بهتره.حالا اگه میگفتین این نما راه تهویه هوارو مسدود کرده باز یه چیزی.
مهدی: 1393/10/110:17:13،
50
22
برادر وقتی آتیش نتونه از بیرون اکسیژن بگیره میره سمت قسمتهایی که اکسیژن بیشتری هست پس بجای اینکه از پنجره ها رو به خیابون و بیرون ساختمون زبونه بکشه بدلیل وجود اکسیژن بیشتر در داخل خود ساختمون به سرعت گسترش پیدا می کنه
مهران : 1393/10/109:48:30،
78
16
علا الدین بی نظم ترین مجموعه

حتی تو اون مجموعه بزرگ یه آبسرد کن یا یه صندلی برای مراجعه کنندگان نذاشته.

ماکه موبایل فروشیم و از شهرستان برای خرید مراجعه داریم.

تا خریدمون تموم شه از زندگی سیر میشیمواقعا افتضاح هست وضعیت این پاساژ
آیران وایج: 1393/10/109:49:50،
89
16
بیشتر از همه تقصیر خود مردمه.100 متر پایین تر از علاالدین پاساژ به اون زیبایی هست.همه مودب,تمیز...تازه بگذریم که الان 2-3 تا فروشگاه اینترنتی خیلی خوب هم داریم.
باز همه اول میرن علاالدین که فوق العاده فروشنده های بی ادب و چیپی داره.تو بهترین حالت هم 10% گرونتر از مرکز خریدای دیگست.تازه با اون سیستم مافیاییه معروفشون...
ما حداقل 100سال کار فرهنگی احتیاج داریم تا به این باور برسیم که بازار باید خودشو با مردم تطبیق بده,نه اینکه مردم هرچی گذاشتند جلوشون با کله بخره :((
حبیب: 1393/10/123:21:46،
32
12
درست میگی اخلاق و ادب در حد زیر صفر
حالا جالبش اینجاست که طرف پول میده توی همشهری اگهی می کنه وقتی بهش زنگ میزنه جواب سر بالا میده اخرش هم طقی گوشیو میزاره
خدا خواسته این اتفاق بیفته که بازارشون خراب بشه
جواد: 1393/10/216:56:52،
34
15
واقعا موافقم
اخلاق و ادب که هیچ, بعد یه مشاجره لفظی مثله گروه مافیایی افتادن بجونم و منو گرفتن و بقصد کشتن منو داشتن پرت میکردن به زیر زمین!!!
از همه جالبتر اینکه وقتی از رفتار و کارشون به کلانتری زیر پل حافظ شکایت کردم ؛ ترسیدن برن داخل و کسی رو بازداشت کنن!!!!!! :|
k: 1393/10/110:21:19،
52
42
بازم ی اقازاده رفته جایی میخواد یه چیزی شبیه این پاساژ درست کنه ندا داده اینو بترکونید کاسبی ما بگیره این همه خلاف و اختلاص حالا شورای شهر که از یه مشت کشتی گیر و کاراته باز و وزنه بردار بی سواد که چند تا مدرک الکی سر هم کردن تشکیل شده اومدن به اینجا گیر دادن
راسا: 1393/10/111:19:27،
42
16
من اگر جای شهردار و مسئولین بودم به جای این همه پاساژ مزخرف بدرد نخور پارکینگ میساختم، به جای ساختمانهای بالای 5 طبقه با متراژهای خیلی کوچیک، ساختمان تا 3 طبقه با متراژ حداقل 100 متر میساختم و این بساز بندازها رو ببخشید بفروشها رو وادار میکردم از مصالح خوب و نقشه یکدست مربوط به منطقه و محله استفاده کنند اما.... زهی خیال باطل که من یک کارمند جزء بیش نیستم و
سیدی: 1393/10/214:28:51،
13
13
شما بجز یک کارمند جز و ساده ادم خیلی خیلی ساده ای هم هستی و خیالباف
فیلم هم زیاد میبینی و پیش خودت فیلم و خیال درست می کنی
اره همینطور پارکینگ و اپارتمانهای بزرگ ادمهای مهربون گلهای قشنگ شهردار با لیاقت و با وجدان رشوه پول که اصلا نه
به به
گل و بلبل و سنبل
مريم: 1393/10/119:09:24،
39
18
كلا بزنيد خرابش كنيد راحت شيم ازين پاساژ
محمد: 1393/10/122:07:26،
29
14
بارهاست که ایمن نبودن این ساختمان تجاری از سوی مردم ، روزنامه ها و متولیان امر گفته می شود و هیچ اقدامی در تعطیلی و تخریب این واحد تجاری انجام نمی شود فردا اگر در اثر این اهمال کاری های امروز حادثه ای اتفاق افتاد و صدها نفر از مردم جانشان را از دست دادند همه به گردن همدیگر می اندازند .
شوشي: 1393/10/210:15:02،
33
16
دوستان خون خودتون رو كثيف نكنيد
تو اين مملكت تا حادثه پيش نياد و عده اي كشته نشوند كسي كاري نمي كنه!
وقتي هم پيش امد علت حادثه مي اندازند گردن مردها كه نتونن از خودشاان دفاع كنند
بعدش هم كدوم شهرداري از حق الحساب حاج اقا علاء الدين بدش مياد؟
مهدی: 1393/10/1512:09:49،
6
4
اقای قالیباف افرین لاعقل یک قدم برداشتی حالاببینیم قوه قضاییه برای این بنده خداهاکه بول دادن بدون هیچگونه مدرکی مغازه خریدن چیکارمبده خداخیرتون بفکرجاجی نباشید مال باخته هارونجات بدید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار