کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

جزییات کامل تحویل واحدهای مسکن ویژه تهرانسر

کدخبر:۸۷۷۳چهارشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۹:۵۸۱۸۹۹ بازدید

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر به تشریح جزییات زمان دقیق تحویل واحدهای مسکن ویژه تهرانسر به متقاضیان پرداخت و تاکید ...

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر به تشریح جزییات زمان دقیق تحویل واحدهای مسکن ویژه تهرانسر به متقاضیان پرداخت و تاکید کرد:‌ خرید و فروش، رهن و اجاره این واحدها ممانعتی ندارد.

یاسر لک درباره زمان دقیق تحویل واحدهای مسکن ویژه تهرانسر به متقاضیان اظهار کرد: کار انتخاب واحد متقاضیان به صورت اینترنتی و براساس اولویت امتیاز طبق شاخص‌های اعلامی از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در پایگاه اینترنتی مسکن ویژه تهرانسر از تاریخ هفدهم آبان ماه آغاز و به صورت دسته‌های 25 نفره در هر دو ساعت و مجموعا 125 نفر در هر روز از ساعت 8 صبح الی 18 در روزهای کاری انجام شد و انتخاب واحد تمامی 2310 متقاضی در تاریخ یازدهم آذر ماه به پایان رسید.

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر افزود:‌ ان‌شاءالله طی روزهای آینده مراسم تحویل 530 واحد فاز اول مسکن ویژه تهرانسر شامل 180 واحد مربوط به پروژه احرار زنجان، 180 واحد مربوط به پایاسازه پاسارگاد و 170 واحد مربوط به پروژه شگفت ساز پایتخت تحویل متقاضیان خواهد شد. همچنین در فاز دوم این طرح تا پایان سال جاری 640 واحد مسکونی شامل 200 واحد مربوط به پروژه احرار زنجان، 220 واحد پایاسازه پاسارگاد، 180 واحد شگفت سازه پایتخت و 40 واحد مربوط به شرکت کوری مریم تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ در ادامه در فصل بهار سال 1394 فاز سوم تحویل واحدها شامل 550 واحد که 180 واحد آن مربوط به احرار زنجان، 130 واحد پایاسازه پاسارگاد، 180 واحد شگفت ساز پایتخت و 60 واحد نیز از پروژه کوری مریم تحویل متقاضیان می شود.سرانجام در پایان و در فاز چهارم تحویل واحدهای مسکونی در اوایل فصل تابستان آینده 590 واحد مسکونی شامل 200 واحد مربوط به شرکت احرار زنجان، 130 واحد مربوط به پایاسازه پاسارگاد، 200 واحد مربوط به شگفت سازه پایتخت و 60 واحد نیز مربوط به شرکت کوری مریم تحویل متقاضیان خواهد شد.

عضو هیات عامل مسکن ویژه تهرانسر تاکید کرد: زمان تحویل فاز یک، دو و سه قطعی است اما زمان تحویل فاز چهار و پایانی ممکن است تا اواسط تابستان سال آینده نیز طول بکشد.

لک درباره زمان واریز اقساط 45 میلیون تومان نیز خاطرنشان کرد: پس از تحویل واحدها در هر مرحله بلافاصله به متقاضیانی که قرار است کلید واحد خود را در آن مرحله دریافت کنند اعلام خواهد شد که بلافاصله قسط آخر خود که مبلغ 45 میلیون تومان است پرداخت کنند تا کلید منازل خود را دریافت کرده و در آن‌ها ساکن شوند.

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر در خصوص آماده سازی معابر نیز خاطرنشان کرد: معابر مربوط به هر فاز با تحویل واحدهای مسکونی آماده خواهد شد در حال حاضر نیز معابر مربوط به فاز یک تقریبا آسفالت شده البته مقداری کم و کاستی وجود دارد که قطعا برطرف خواهد شد همچنین انشعابات نیز مراحل آخر خود را طی می کند و تا چند روز دیگر کنتورها نصب خواهد شد. پیاده روسازی، درخت کاری، فضای سبز، رنگ کردن جداول، تست آسانسور و دیگر اقدامات نیز در حال انجام است تا همزمان با تحویل واحدها متقاضیان مشکلی از این بابت نداشته باشند.

لک درباره ایجاد واحدهای تجاری برای رفاه حال متقاضیان گفت: برای رفاه حال متقاضیان مراکز تجاری در قالب مراکز محله شامل چند باب مغازه جهت فروش مایحتاج عمومی ساکنان در بخش های میانی هر محله در قالب هشت الی 12 باب مغازه در هر محله در نظر گرفته شده که به زودی عملیات ساخت آن ها آغاز می‌شود در مجموع تعداد 25 الی 30 باب مغازه در پروژه مسکن ویژه تهرانسر ساخته خواهد شد. ضمن این که در کنار آن ها نیز فضای سبز و محل بازی کودکان نیز در نظر گرفته خواهد شد.

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر درباره دیگر امکانات رفاهی این پروژه نیز خاطرنشان کرد: در بخش میانی سایت مسکن ویژه تهرانسر کاربری‌هایی نظیر مرکز بهداشتی و درمانی، باشگاه ورزشی، فضاهای تجاری، فضای سبز، مسجد و مرکز فرهنگی و هنری و سالن اجتماعات در نظر گرفته شده که کار طراحی اولیه و طراحی معماری آن در حال اجرا است و به زودی وارد فاز عملیات اجرایی خواهد شد.البته این امکانات قطعا تا پایان سال 1394 آماده خواهد شد.

لک درباره پیشرفت کلی پروژه مسکن ویژه تهرانسر اظهار کرد: در حال حاضر به طور میانگین حدود 65 درصد کارها انجام شده که در اسفند ماه سال گذشته این رقم 28 درصد بود که با افزایش کارگران، عوامل فنی و اکیپ‌های اجرایی از زیر صد نفر به 2200 نفر رسید و باعث شد پروژه روند رو به رشد خود را طی کند. عملیات آماده سازی و محوطه سازی بلوک‌ها نیز با پیشرفت حدود 60 درصدی به سرعت در حال انجام است که همزمان با اتمام عملیات ساختمانی هر فاز کار پیاده روسازی و اجرای فضای سبز و آسفالت معابر اطراف هر فاز به اتمام خواهد رسید.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات مسکن تهرانسر در خصوص امکانات واحدهای مسکونی نیز گفت: متراژ مفید ‌هر واحد مسکونی به طور مفید در پروژه های شگفت ساز پایتخت، احرار زنجان و پایاسازه پاسارگاد 105 متر است و در شرکت کوری مریم نیز واحدهای مسکونی 102 متر است. امکاناتی نظیر کولر، پکیج، رادیاتور، آسانسور‌،‌انباری، پارکینگ مسقف، سسیتم اعلام حریق، کابینت، کمد دیواری در اتاق‌ها، پنجره دو جداره، درب ضد سرقت، کف سرامیک، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، رنگ روغنی و یا اکرلیک که این نوع رنگ نیز مانند روغن قابل شست و شو است، هالوژن، آیفون تصویری، در پارکینگ ریموت دار نیز برای تمامی واحدهای مسکونی این پروژه در نظر گرفته شده است.

لک در ادامه گفت‌وگو با ایسنا درباره زمان شروع پرداخت اقساط از سوی متقاضیان نیز اظهار کرد: از زمانی که متقاضیان واحدهای مسکونی خود را تحویل بگیرند از ماه بعد پس از آن پرداخت اقساط از سوی آن ها آغاز خواهد شد.

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر درباره آماده سازی شبکه برق این پروژه نیز گفت: با تغییر سیستم اجرای شبکه برق از کابل هوایی به زمینی که با تصمیم معاون محترم وزیر و مدیر عامل ملی زمین مسکن انجام شد کار اجرایی شبکه برق در داخل سایت در فاز اول تقریبا به اتمام رسیده و در روزهای آینده کنتورهای برق واحدهای مسکونی فاز اول نصب و به مرور زمان نیز در کلیه واحدهای مسکونی این پروژه این کنتورها نصب خواهد شد.

وی درباره وضعیت شبکه آبرسانی، گاز و فاضلاب نیز گفت: در هفته جاری آب آشامیدنی در شبکه تزریق خواهد شد و کار نصب کنتور در بلوک‌ها آغاز می شود. یک کنتور آب در ورودی هر بلوک قرار دارد اما کنتور شماره انداز مربوط به هر واحد خود متقاضیان می توانند تهیه کنند. درباره شبکه گاز نیز اوایل هفته آینده عملیات نصب علمک و متعاقب آن نصب کنتور هر واحد آغاز خواهد شد.

لک افزود: شبکه اصلی و فرعی فاضلاب نیز انجام شده اما به دلیل آماده نبودن سیستم انتقال و تصفیه فاضلاب در تهرانسر فعلا تا سال‌های آینده دفع فاضلاب به بلوک‌ها از طریق چاه‌های جذبی حفر شده برای هر بلوک خواهد بود. همچنین فاز اول کابل کشی مربوط به تلفن‌ها نیز تمام شده و در روزهای آینده به مرور تحویل متقاضیان خواهد شد.

قائم مقام مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر درباره علت ممانعت از بازدید متقاضیان از واحدهای مسکونی خود گفت: به این علت که کارگران در این سایت به صورت گسترده و به شدت در حال فعالیت هستند ممکن است همزمان با بازدید متقاضیان امنیت جانی آن ها به خطر بیفتد. بنابراین از ورود متقاضیان به سایت جلوگیری شده است.

عضو هیات عامل مسکن ویژه تهرانسر در خصوص امکان خرید و فروش این واحدها از سوی متقاضیان گفت: این موضوع در قرارداد نهایی که به زودی تحویل متقاضیان خواهد شد در نظر گرفته شده و مفاد آن آورده شده است. متقاضیان مشکلی بابت خرید و فروش یا اجاره واحدهای مسکونی خود نخواهند داشت.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که بسیاری از متقاضیان خواهان کاهش مبلغ اقساطی و طولانی شدن زمان پرداخت آن شده‌اند گفت:‌تاکنون درخواستی مبنی بر این موضوع به دست ما نرسیده اما تصمیم گیری دراین خصوص بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن است.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا