کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

100 هزار تومان ناقابل اضافه دریافت سال 94

کدخبر:۸۵۹۰سه شنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳:۴۵۵۸۰۱ بازدید

دولت در بودجه سال آینده افزایش حقوق کارمندان دولت را 14 درصد اعلام کرده تا از هم‎اکنون شاغلان دولتی در گلستان بیش از پیش عبور از خط فقر را احساس ...

دولت در بودجه سال آینده افزایش حقوق کارمندان دولت را 14 درصد اعلام کرده تا از هم‎اکنون شاغلان دولتی در گلستان بیش از پیش عبور از خط فقر را احساس کنند و فکر شغل دوم برای خود باشند.

اینکه دولت بر چه مبنایی افزایش حقوق این بخش از جامعه را 14 درصد اعلام کرده، سئوالی است که یقیناً پاسخ آن کارکنان دولت را قانع نخواهند کرد، چراکه افزایش قیمت‎ها و تورمی که در جامعه احساس می‎شود، یقیناً از میزان تورمی که دولت اعلام کرده فراتر است.بسیاری از کارکنان دولت بر مبنای افزایش سالانه حقوق برنامه‎ریزی کرده‎اند و با توجه به اینکه دولت مبنای نرخ افزایش حقوق را تورم اعلام کرده، سئوال اینجا است که آیا این تورم در سال جاری و نه در سال آِینده، 14 درصد بوده است.

اگرچه دولت به زعم خود از زمان آغاز به کار با مشکلات بسیاری از جمله کمبود منابع اعتباری روبه‎رو بوده، اما قبول کنید که کارمندان دولت در صف اول بلاکشی این مشکلات هستند، به ویژه پس از تورم‎های آنچنانی دو سال پیش که موجب شد کارکنان با دستمزد خود تنها مدت زمان کوتاهی از بازه زمانی یک ماهه را امرار معاش کنند و مابقی را به عسرت بگذرانند.

تأکید بر متناسب‎سازی حقوق کارکنان دولت  با تورم واقعی جامعه

شاید دلخوشی کارکنان دولت پس از استقرار دولت «تدبیر و امید» با توجه به شعارهای آن، توجه این مجموعه و متناسب‎سازی پرداخت حقوق به آنان بود، اما این موضوع نه تنها انجام نشد، بلکه گویا قرار است کارکنان این بخش همچنان در خط مقدم اقتصادی کشور باشند و هر روز از طول و عرض سفره معیشت آنان کاسته شود.

یک کارمند دولتی از گرگان با اشاره به شرایط سخت زندگی برای کارکنان دولت، گفت: من با 26 سال سابقه کار و مدرک لیسانس حدود یک میلیون و 500 هزار تومان ته حکمم حقوق دارم که با توجه به کسر مالیات و دیگر ممیزی‎ها تنها حدود یک میلیون و 150 هزار تومان دریافتی دارم، حال با این افزایش تنها بیش از 100 هزار تومان به حقوقم افزوده شود.

خ. زمانی در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: من پدر سه فرزند هستم و باید با این مبلغ اجاره خانه‎ام که 500 هزار تومان است را پرداخت کنم و البته منوال سال گذشته، انتظار داشتم که حداقل 20 تا 25 درصد به دریافتی ما اضافه شود تا شاید حداقل بتوانم سال آینده بخشی از خرج مدرسه، ایاب و ذهاب و خوراک خانواده‎ام را جبران کنم.

وی یادآور شد: خودتان منصف باشید، من کارمند با این حقوق چه برنامه‎ریزی می‎توانم برای آینده فرزندانم کنم، حتی در شرایط فعلی هم در تهیه مایحتاج اولیه زندگی خانواده‎ام از جمله لباس و غذا مانده‎ام، شاید باور نکنید اگر بگویم که پس از عید قربان که برایمان از خانه همسایه گوشت قربانی رسید از آن زمان تاکنون بچه‎هایم رنگ گوشت قرمز را ندیده‎اند.

زمانی تصریح کرد: بچه‎ام امسال باید به دانشگاه می‎رفت، حقیقتش پول کلاس کنکور نداشتم، خانمم بخشی از طلاهایش را فروخت تا دخترم بتواند در کلاس کنکور ثبت نام کند، اما از هم‎اکنون دارم غصه سال آینده را می‎خورم که خرج دانشگاهش را چطور جور کنم.

یکی دیگر از کارکنان دستگاه‎های اجرایی با اشاره به وضعیت مالی ناهمگون کارکنان دولت، بیان کرد: همیشه خدای بزرگ را بابت داشته‎هایش شاکریم و البته قانع هستیم به آنچه هست، اما واقعیت این است که حقوق بسیاری از دستگاه‎های دولتی کفاف زندگی یک خانواده سه نفره را هم نمی‎دهد.

سنجش تورم جامعه در محاسبه حقوق بر مبنای نیازهای اصلی معیشتی باشد

س. سنایی ادامه داد: البته من خانه از خودم دارم و خانمم نیز دبیر است، اما باور کنید با این وضعیت هم در برهه‎ای از سال دچار کمبود هزینه زندگی می‎شوم.

وی ادامه داد: قیمت‎ بسیاری از کالاها به طور خزنده‎ای افزایش یافته‎اند و اگر منصفانه بررسی شود، باید افزایش قیمت وسایل اصلی معیشت زندگی یک انسان در سنجش میزان تورم سنجیده شود، نه اینکه کالاهایی که اصلاً ربطی به زندگی بسیاری از عموم مردم ندارد هم در این ارزیابی میزان تورم دخالت داده شود.

سنایی با اشاره به اینکه مرز خط فقر امسال بالای 2 میلیون تومان اعلام شده، تصریح کرد: این در حالی است که اکثر کارمندان رسمی دولت زیر یک میلیون و پانصد هزارتومان حقوق می‎گیرند.

وی یادآور شد: مشخص است که این مبلغ پاسخگوی بسیاری از کارکنان دولت نیست، اما گویی دامنه این فقر را درمانی نیست و هر سال باید کارکنان دولت، بیشتر از گذشته طعم فقر و نداری را احساس کنند.

تبعیض بین پرداختی برخی شرکت‎های دولتی و دستگاه‎های اجرایی

یک کارمند کردکویی نیز با انتقاد از پیش‎بینی افزایش 14 درصدی حقوق کارکنان دولت در بودجه سال 1394 عنوان کرد: البته این افزایش حقوق برای مدیران و افرادی که در وزارتخانه‎ها و برخی شرکت‎های دولتی حضور دارند مهم نیست، چراکه آنها دغدغه افزایش حقوق ندارند، اما برای معلمان و بسیاری از کارمندان دستگاه‎های اجرایی دردناک است.

ع. هاشمی خاطرنشان کرد: هم‌‎اکنون دولت قیمت نان را بیش از 30 درصد افزایش داده یعنی خود این موضوع یعنی تورم، اما می‎خواهیم با 14 درصد افزایش حقوق کار را به جایی برسانیم که کارکنان این بخش به جای فکر برای خدمت بیشتر به مردم دنبال این باشند که روزی خود را چگونه افزایش دهند.

وی تصریح کرد: مگر نه این است که شعار می‎دهید فرزند بیشتر و زندگی بهتر، آیا با ایجاد چنین فضا و تنگنای اقتصادی فکر می‎کنید میلی در خانواده‎ها برای افزایش فرزند باقی می‎ماند.

هاشمی یادآور شد: تصور می‎کنم این میزان افزایش قیمت یک پیش‎بینی است و حتماً دولت درصد بالاتر از این افزایش را در دستور کار خود قرار خواهد داد، هرچند از نمایندگان مجلس نیز انتظار می‎رود به این افزایش غیر منطقی معترض شوند.

انتظار از نمایندگان مجلس برای توجه به موضوع افزایش درصد حقوق کارکنان دولت

یک دبیر گنبدی نیز با اشاره به وضعیت حقوقی پایین فرهنگیان، گفت: من مشکلات دولت را درک می‎کنم، اما چرا باید همیشه کارمندان دولت سپر این کمبودها و نارسایی‎ها شوند.

ح. قوجق تصریح کرد: بسیاری از کارمندان حتی در شرایط فعلی هم با این شرایط مالی نمی‎توانند زندگی خود را اداره کنند و گویی این شرایط بدتر از گذشته ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به وضعیت بد معیشتی بسیاری از کارمندان دولت، یادآور شد: این موضوع برای کارکنان قراردادی بدتر است و آنان که اکثراً زیر یک میلیون تومان حقوق می‎گیرند به ناچار باید دنبال شغل دوم و سوم باشند.

قوجق ادامه داد: بسیاری از کارکنان رسمی دولت را می‎شناسم که به مسافرکشی روی آورده‎اند تا بتوانند مشکلات مالی خود را پوشش دهند و حل کنند و با تداوم سیاست فعلی وشرایط حاکم، فکر کنم بر تعداد این افراد افزوده خواهد شد و حتی ممکن است ناهنجاری‎ها و تخلفاتی چون رشوه در بدنه دستگاه‎های دولتی افزایش یابد.

وی با اشاره به شعار‎های معیشتی دولت تدبیر مبنی بر چرخیدن زندگی مردم، متذکر شد: از رئیس دولت تدبیر انتظار می‎رود تا با درک وضعیت معیشتی کارمندان دولت بر شعارها و وعده‎های خود استوار بماند، نه اینکه من کارمند با 20 سال سابقه، زندگیم را بر مبنای یارانه‎ای که می‎گیرم بگذارم، چرا که حقوقم پاسخگوی اقساط و زندگی روزانه خود و خانواده‎ام نیست و همیشه مجبورم از دوستان و پدرم برای پیشبرد معیشت خانواده‎ام قرض بگیرم.

برآیند، گفت‎وگوهای یاد شده حاکی از آن است که اگرچه دولت با توجه به شرایط اقتصادی پیش رو از جمله کاهش قیمت دلار و دیگر نوسانات ایجاد شده با کسری نقدینگی روبه‎رو است اما باید بپذیرد که افزایش 14 درصدی مشکلات جامعه بزرگ کارکنان دولت را در سطح کشور به ویژه گلستان افزایش خواهد داد و از کیفیت کارآیی دستگاه‎های اجرایی بیش از گذشته خواهد کاست.

انتظار می‎رود، نمایندگان مجلس نیز به عنوان وکیلان ملت با بازنگری نسبت به موضوع افزایش درصد پرداختی حقوق کارمندان دولت به عنوان یک دغدغه جدی بنگرند و با تعامل مناسب با دولت شرایط بهتری را برای معیشت این قشر زحمت‎کش فراهم سازند تا آنان بتوانند در شرایط دشوار اقتصادی بیش از گذشته در مسیر توسعه ایران اسلامی کوشا باشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رامین: 1393/9/1811:36:37،
125
59
پس کارگرای بیچاره رو چرا حساب نمی کنید.
مهرداد: 1393/9/1811:44:54،
68
37
همیشه مبنای حقوق تامین اجتماعی کارکنان دولت هست که همیشه بالاتر بوده البته جزئی.چون مزایا وامنیت شغلی تامین اجتماعی یا کارگران پائینتر هست وکارمندان بیشتر.نگران نباش بیشتر از 20 درصد نیست.بدبختی هم که برای همه هست
خسته: 1393/9/1811:48:36،
140
47
خیلی جالبه!!!
اگه تو یک خانواده 2 نفر هم کار کنن باز هم با این حقوق درآمدشون زیر خط فقره.
به گمونم این حقوقها مال خط مرگه
دوست شما: 1393/9/1811:50:09،
106
39
یواش بواش بمیریم بهتره . همش گرونی شده . نون گرون شده دیکه نون هم باید کمتر بخوریم . این از نون . اون از دلار و جنس های وارداتی و چینی آشغالی
اون از سایپا و ایرانخودرو که هم پولمون رو میگیرند و هم جونمون رو
اون از تعرفه واردات خودرو
همه چیز 10 برابر میره بالا اما حقوق ها با این همه افزایش قیمت و تورم فقط 100 تومن اضافه میشه .
پس کارگر ها و بیکارن دیگه نون و خوراک هم نمیتونند بخرن ! این درست نیست
مجيد: 1393/9/1811:54:26،
79
42
به كارگران محترم هم اضافه ميشه با تدبير و اميد منتظرباشيد سال آينده اصلا گراني نداريم فقط مواظب باشيد دولت تدبير واميد جيب تون رو نزنه بقيه اش حله!!
بابك: 1393/9/1811:58:56،
68
82
عزيزم خوب مگه مجبوري ازدواج كني اينجوري تو دخل و خرجت بموني كه زنت طلا بفروشه و.... راحت مجردي حالشو ببر
علی: 1393/9/1812:12:02،
85
43
100هزارتومان فقط واسه افزایش نان خوبه
حمزه: 1393/9/1812:19:24،
112
46
متن بالا رو بخونید, یه جاش نوشته:
من کارمند با این حقوق چه برنامه‎ریزی می‎توانم برای آینده فرزندانم کنم، حتی در شرایط فعلی هم در تهیه مایحتاج اولیه زندگی خانواده‎ام از جمله لباس و غذا مانده‎ام، شاید باور نکنید اگر بگویم که پس از عید قربان که برایمان از خانه همسایه گوشت قربانی رسید از آن زمان تاکنون بچه‎هایم رنگ گوشت قرمز را ندیده‎اند.

"انصافا ادم دلش کباب میشه"
رضا: 1393/9/1812:30:28،
96
134
صد رحمت به احمدی نژاد. هنوز مونده قدرشو بدونید
فرزاد: 1393/9/1812:47:36،
71
43
حقوق پایین خیلی دردناکه . ولی اصلا به پای حس ظلم و نابرابری نمیرسه . تا پارسال حقوق و مزایای ارگانی که من توش کار میکنم کم بود . ولی تقریبا برابر بود . واسه همین میگفتیم همه همدردیم و تحملش ساده تر بود . اما در عرض یک روز دولت جدید حقوق و مزایای رسمی ها رو که دست به سیاه و سفید نمیزنن 3 برابر کرد در حدی که حقوق پایین ترینشون اندازه وامی هست که من تو سر خودم میزنم تا بگیرم . این نابرابریه که غیر قابل تحمله . حقوق پایین تازه پیش درآمدشه .
سرباز پدر: 1393/9/1812:59:41،
46
43
ه فکری به حال سربازهای متاهل کنید که طبق قانون باید 70درصد حقوق پایه کارکنان پایور رو که میشه 500 هزار تومن هست رو دریافت کنن!!!
اما حالا چقدر میدن: 146000 تومن ناقابل...
برید خدا رو شکر کنید..
علی: 1393/9/1813:02:13،
50
36
14درصد افزایش دادن 6درصد بقیه باشه واسه یارانه که بهمون میدن دیدین کجا جبران شد وقتی گفتن انصراف بدیم و ندادیم حالا هنوز اولشه 2درصد هم میخوان بذارن رو مالیات بر ارزش افزوده
بابک تبریزلی: 1393/9/1813:10:49،
77
42
وضعیت فعلی در ایران

زندگانی نیست بلکه زنده مانی است!!

ماها با این گرانیها و سوء تغذیه و پارازیت و سرطان و مرغهای هورمونی و برنجهای سمی و آب آلوده و لبنیات پالم دار و هوای آلوده و ....... زنده مانده ایم باز شانس آوردیم.
علی: 1393/9/1813:13:40،
65
53
من نه کارمند هستم و نه کارگر

تولیدی دارم ولی انصافا حقوق کارگرها نسبت به کارمندان خیلی کمه
شرایط زندگی برای همه سخت شده اما ظلم به کارگرها مضاعف شده
محمد: 1393/9/1813:32:31،
60
34
چرخ زندگی مردم با این افزایش حقوق حتما میچرخه البته برای اون دنیا
حسین: 1393/9/1813:40:22،
57
42
حالا خوبه شما همین 1250 رو میگیری من که بیکارم چطور میشه؟ من حاضرم کارگری هم بکنم ولی نه حقوقش کفاف هزینه ها رو میده و نه امنیت شغلی داره
MOHAMAD: 1393/9/1814:28:37،
63
46
کارمندای مخابرات و بانک که دارن پادشاهی زندگی میکنن. البته از نظر خودشون که زیر خط فقرن . ولی خط اونایی که زیر 900 تومن دارن زندگی میکنن کجاست ؟اسمش چیه؟
vz: 1393/9/1820:09:55،
40
43
من یک معلم با 18 سال سابقه و مدرک فوق لیسانس از دانشگاه دولتی هستم ته حکمم یک میلیون چهارصد وبیست وپنج هزار تومان است . که با کسری بیمه وبازنشتگی حدود یک میلیون سیصد میگیرم با گرفتن یارانه و چند ساعت تدریس تو دانشگاه با یک خانواده 3 نفره حدود 300 الی 400 هزار تومان هر ماه کسری دارم . هیچ گونه خرج اضافه هم ندارم سالی یک بار هم نمی تونم مسافرت برم و خیلی ولخرجیهای دیگر حالا با این افزایش 100 هزار تومانی چیکار میشه کرد .جالبه معلم فقط حقوق ثابت میگیره با یک عیدی .یعنی کل سال حقوق ثابت دریافت میکنه در صورتی که در دیگر ارگانها اصلا این طور نیست.امیدوارم ......انقدر اجحاف در حق معلم یعنی چه.
hamid: 1393/9/1908:32:33،
50
31
زمان ما که سرباز بودیم با مدرک کاردانی 5 هزار تومان به سرباز می دادند متعهل و مجرد هم نداشت سال 84
hamid: 1393/9/1908:41:29،
38
29
این نوع بودجه ریزی که مالیات و سخت گیری اقتصادی در پی آن می آید هیچ نمودی جز رکود ندارد
حاج رضا: 1393/9/1811:42:41،
93
46
ماشاا... به این دولت که دستشو تا شونه کرده تو جیب مردم و کارمندای بیچاره... نمیدونم به کجا میخوان برسوننش...
دردل يک کارمند: 1393/9/1813:36:34،
84
40
کارمندي با 14 سال سايقه و مدرک فوق ليسانس با خالص دريافتي بطور ميانگين 1800000تومان
1- مستاجر با اجاره ماهيانه 500000تومان
2- اقساط بانکي حدود 1000000تومان
تازه زنم هم از بدبختي ما فقيرا دوقلو حامله است که تا عيد بدنيا ميان. با 300000تومان باقيمانده با اينهمه فيش آب و برق و گاز و تلفن و موبايل و خورد و خوراک و... واقعأ دنيا رو سرم خراب شده.اصلا خوشحال نيستم که دارم پدر ميشم. هميشه شرمنده زنم هستم.
دولتيهاي عزيز بخدا اين زندگي تو کشور اسلامي يعني مرگ . نميدانم جواب اينهمه ملت رو تو تون دنيا چه جوره خواهيد داد.خيلي از مراجع مي ترسند حکم صادر کنند چون ميترسند حکمشون باعث بشه حقي از کسي گرفته بشه اما شماها مثل آب خوردن با تصميمات بچه گانه و خودخواهانه باعث بدبختي اين ملت ميشويد. خدا از شماها نگذره. مرگ باد بر اين زندگي فقيرانه!!!
سروش: 1393/9/1811:43:01،
116
35
حقمونه بايد بدتر از اينا بكشيم تا نگيم انر‍ژي هسته اي حق مسلم ماست سال ديگه از امسال بدتر ميشه چون دلار هم باز گرون ميشه
سهيل: 1393/9/1811:45:30،
79
36
كارمنداي محترم سال بعد تورم بالاي ٢٠ ٪ افزايش حقوق ١٤٪
بريد حالشو ببريد
با اين افزايش فقط چند جفت جوراب اضافه ميتونيد بخريد
كار گراي محترم هم فقط خدا بهشون رحم كنه
اکبر: 1393/9/1811:47:07،
80
39
تازه قراره مالیت بر ارزش افزوده را هم 10 درصد کنند.
شمس: 1393/9/1811:53:34،
65
57
نمیدونم باید گریه کنم یا بخندم؟
نظامي: 1393/9/1811:56:29،
78
43
خدايا
خودت كمكمون كن
با مدرك ليسانس و١٠ سال سابقه دريافتي ٧٠٠ تومنه
مردم: 1393/9/1811:58:48،
85
71
قابل توجه همه
بنده با مدرک فوق لیسانس و 11 سال سابقه ی معلمی دارم 1 ملیون و 150 هزار تومن حقوق میگیرم
همین مدرک و سابقه توی صنعت نفت داره حداقل سه یا چهار برابر من حقوق می گیره
سوالم اینه: چرا؟؟
مدرن: 1393/9/1812:19:49،
66
62
مردم، سرت به کاره خودت باشه..!
معلم: 1393/9/1813:20:03،
60
51
کجای شرکت نفت با سواد تو و حداقل کار در سال این حقوق را میدهند ما هم بریم؟!!!!
پاسخ به دلال: 1393/9/1815:13:59،
76
35
مردم جان در عوض تو دلالی هم میکنی.پول اونو حساب نکردی؟؟!!
هیچکس: 1393/9/1816:08:00،
62
45
شمایی که دم از حداقل کار میزنی!!! همچین میگی انگار شرکت نفتیا از صبح تا شب راه افتادن دارن بیل وکلنگ میزنن نفت استخراج کنن.
آره عزیز!!!!! مگه اینکه تربیت و تعلیم فرزندانمان حداقل کار باشه!!!!!
واقعا برای امثال شما متاسفم.
مردم: 1393/9/1819:10:54،
52
47
جواب سوال خودمو گرفتم! همین خود ما مردم هستیم که اینو می خوایم!! جواب ها رو نگاه کنید، یکی گفته سرت به کار خودت باشه اون یکی گفته حقشونه کارمندای صنعت نفت یکی دیگه گفته دلال(!) هستم
من کارمندای صنعت نفتو شماتت نمی کنم چون حقشونه، من حرفم اینه که من معلم حقمو بهم نمیدن!چرا سریع نگران شدید؟؟! به خدا کسی قرار نیست کاری بهتون داشته باشه نترسید!!
ما مردم ایرانیم! همدیگه رو می دریم ولی به گرگ کاری نداریم!! هرچی سرمون بیاد حقمونه
مجید: 1393/9/1821:27:12،
51
47
ما مردم اگر ماهی ده میلیون هم حقوقمون باشه ولی همسایمون درآمدش ماهی دوازده میلیون باشه بازم ناراحتیم . مگه حقوق شرکت نفتیا رو از جیب معلما میگیرن؟ شما معلم عزیز یه لحظه خودتو جای یه شرکت نفتی بزار . آیا حاضری یه لحظه کت و شلوارتو با یه لباس کار عوض کنی و توی بدترین شرایط آب و هوایی و با کمترین امکانات مشغول کار باشی؟ کاش حقوق همه رو ده برابر میکردن . بقیه رو با خودمون مقایسه نکنیم
شوشي: 1393/9/1811:59:12،
93
85
اگر چه همه اين كارمندان با پارتي كارمند شدن واكثرا به اندازه ء10% حقوقي رو كه ميگيرن كار نمي كنن ولي از سرشون هم زياده!
دولت هم ميدونه فقط در حد همون 10% حقوقشون رو زياد ميكنه
برسين به داد اون كارمنداي بخش خصوصي كه پارتي ندارن صد برابر اون حقوقي كه هر شش ماه نمي گيرن كار ميكنن افزايش حقوقشون هم البته طلبشون!
مدرن 2: 1393/9/1812:21:15،
66
51
حرف حساب جواب نداره..ممنون
مهدی: 1393/9/1812:29:16،
68
54
موافقم هر کارمندی ناراضیه میتونه از کنار بخاری و جک گفتن با همکاراش بیاد بیرون و مثله بقیه بره تو هوای سرد کار کنه
روحانی مچکریم: 1393/9/1812:34:45،
72
45
در تایید شوشی اینجانب با فوق لیسانس الکترونیک و 6 سال سابقه کار در یک شرکت خصوصی در حال حاضر دارم ماهی 900 هزار تومان حقوق میگیرم و در عین حال در همین شرکت امور مربوط به IT نیز به عهده من است این در حالی است که شخصی با لیسانس برق به واسطه سهمیه و پارتی وارد فولاد مبارکه شده و در ماه یش از به 3 میلیون حقوق دارد به غیر از بقیه مزایا
صمد آقا: 1393/9/1813:20:27،
56
58
کارمندای بخش خصوصی هم با پارتی میان داداش خبر نداری
در کل برای شما و امثال شما متاسفم که درباره هموطنت اینطور فکر میکنی و همه کارمندا رو جمع میبندی
واسه همینه که به ما میگن جهان سوم
تا امثال شما هستند اوضاع ما همینه
جلال: 1393/9/1814:26:04،
53
44
جناب شوشی. "همه" کارمندا با پارتی کارمند شدن؟ اصلا 20 سال پیش که من کارمند شدم پارتی کجا بود؟ اصلا کارمندی چپه که پارتی بخواد!!! شما تو بخش خصوصی هستی و روسات پولتو بالا میکشن مشکل من و امثال منه؟ یه کمی وسعت دیدتو بالا ببر شما بعضی از مشکلاتت به خاطر همیه!
جناب مهدی میفهمی چی میگی؟ میخوای بچه هات بیان تو سرما من درسشون بدم؟ اونوقت خیالت راحت میشه؟ هر کاری شرایط کاریش فرق میکنه.
من کار به برخی کارمندای بعضی ارگانها ندارم که حقوقشون بالاست. اما اکثرا واقعا کم است.
فکر کنید هم بد نیست.
کارمند: 1393/9/1815:51:33،
38
48
روحانی متشکریم
مردم: 1393/9/1819:18:03،
38
46
شوشی جان شما سرتو کردی زیر برف فکر می کنی همه مثل خودتن؟ چجوری میگی معلما با پارتی وارد ادارات دولتی شدن؟ من خودم اون زمانی که امثال تو رفتن دانشگاه برای خانم بازی تربیت معلم رو انتخاب کردم که معلم بشم ، شغلی که مورد علاقمه، نه مثل شما که چه بسا دانشگاه آزادی هم باشی!من چشمم به آینده بوده که رفتم معلم شدم، ضمنا قبل از اینکه این اراجیفو بگی و مهندس مهندس کنی برو سر کلاس ابتدایی نیم ساعت فقط وایسا اگه تونستی تحمل کنی که درس دادن پیشکشت! توی مدرسه ها یه دنیای متفاوته از اونچه که شما فکر می کنی، ما با حداقل حقوق داریم نسل آینده رو بار میاریم
حسینی: 1393/9/1910:58:17،
32
27
آقای مردم عزیز
حقوق معلما کم هست اما نسبت به خیلی از بخشهای خصوصی بیشتره اگر شما بنالی ما باید چیکار کنیم شما یه دو دو تا چهار تا بکن ببین چقدر تو سال کار میکنید ؟
سه ماه تعطیلات تابستانی یکماه مرخصی مصوبه اداره کار پنجشنبه ها هم که تعطیل هستید که میشه 48 روز تو سال کلا از 365 روز سال 168 روز مرخصی و تعطیلی بجز ایام تعطیل !
البته شغل شما شغل پرزخمتی است و شغل انبیا است اما بدونید خیلی ها تو شرایط خیلی بدتر از شما با مدرک لیسانس و فوق لیسانس کار می کنند با حقوق خیلی پایینتر خدا رو هم شاکرن هر کی هم ظلم کنه جوابگو خواهد بود عقوبت در دنیا و حسابرسی در آخرت
شروین: 1393/9/1812:04:15،
100
40
اون یه تیکه که گفت رنگ گوشت قرمز رو از عید قربان به این ور ندیده ایم جیگرم رو کباب کرد ... یاد 2 سال پیش افتادم ، که یه گوشی خوب خریده بودم و تازه ار جعبه درش آورده بودم که پدرم اومد گفت یه بنده خدایی که کارمند هست و شغل آبرومندی هم داره از گشنگی نون و رب خوردن دیشب و شرمنده بچه هاشون شدن ... اون موقع هم حس خوبم نابود شد هم از اختلاف طبقاتی متنفر شدم اگرچه ما خودمون هم وضعمون کاملا متوسط بوده و هست ... 200 تومن به اون خونواده کمک کردیم ولی ... چند هزار نیازمند مثل این خونواده هستن که با 200 تومن که هیچ با 2 میلیون هم کارشون راه نمیفته ... با این همه نفت وقتی وضعمون اینه باید یه تشکر حسابی از همه مسئولین این 30 سال کرد ... واقعا هنر میخواست این " مدیریت "
علی: 1393/9/1812:08:40،
80
39
جوابتونو فقط با یه آیه از قرآن میدم: "و خداوند -ظالمان- را سخت کیفر خواهد کرد..." این همه ظلم کنید به مردم بینوا، آخرشم میبینیم. یا حق
رضا: 1393/9/1812:23:01،
58
38
صحبت افزايش حقوق كارمند و كارگر و آحاد ملت در حدود صد هزار تومان است ولي صحبت اختلاس چند هزار ميليارد !! كه بوق و كرنا هم نميشود !!
حقوق بگير: 1393/9/1812:23:51،
47
39
با توجه به اينكه مهار تورم حداقل در كوتاه مدت امري محال يا حداقل دشوار است و با وضعيت فعلي گرانيها قشر كارمند و كارگر در حال نابودي هستند ، پيشنهاد مي شود دستمزد حقوق بگيران نيز در بازه هاي زماني يك ماهه متناسب با تورم ماه قبلي افزايش يابد تا در نتيجه اين امر قدرت خريد اين قشر تا حدودي ثابت بماند يا با شيب ملايم تري كاهش يابد. و در ضمن يك سوال از متخصصين اقتصاد: آيا تورم را فقط با حقوق قشر كارمند و كارگر بايستي كنترل كرد يا در اقتصاد راههاي ديگري هم براي آن وجود دارد؟ و اگر راههاي ديگري هم هست چرا آنها را عملياتي نمي كنند؟
بايد يك تئوري را يادآوري كنم كه مي گويد به مردم كمتر از حداقل نيازشان پول پرداخت كنيد تا با مجبور باشند با روي آوردن به كارهاي خلاف مابقي نيازشان را تهيه كنند!!!!!!! و در راه نادرست قدم بگذارند.
hamid: 1393/9/1812:24:20،
57
152
به نظر بنده افزایش حقوق 14 درصد عادلانست چرا که ما با مشکل کمبود منابع روبرو هستیم و ثانیا در جنگیم پس بایستی مردم تحمل کنن و با کمبود ها بسازن و توکل کنن که انشالا وعده الهی نزدیک است ، زنده باد سپاه ، زنده باد رهبر معظم انقلاب ، جان همه مان فدای رهبر
مهندس وحید ص: 1393/9/1812:35:10،
61
60
زنده باد ارتش
hamed: 1393/9/1813:17:15،
59
41
همین منفی گرفتنای نظرت واست بسه
ggg: 1393/9/1813:24:41،
71
44
خوش به حال سپاه که به بودجه اش ۶۷ درصد اضافه شده واین نهاد اسلامی از نظرکمبود منابع ،کم وکسری نداره !
چوخدار: 1393/9/1814:02:25،
68
48
ما حاضریم 14 درصد از حقوقمون کم کنن ولی در سایپا و ایرانخودرو تخته کنن .
مصطفي: 1393/9/1812:54:30،
61
45
حالا بريد دنبال افزايش جمعيت با اين 100 هزار تومان اضافه.
چندتا بچه كافيه؟
ما كه مرديم از اين همه كار كردن. صبح از ساعت 7 تا 9 شب باز هم هيچي.
رسول: 1393/9/1812:59:21،
63
50
برین حقوق کارمندان و قاضیان دادگستری رو نگاه کنین از سه و نیم تا دوازده ملیون حقوق کارمندان اکثر شرکتهای دولتی بیش از دو پانصد هست و بانک ها که دیگر جای خود دارد بازم مثل گذشته بیش از 50درصد افزایش میدن چون دست خودشونه و به دولت ربطی نداره ولی امان از جیب خالی و وزیر فانی اموزش و پرورش که یه ذره هم شهامت و شجاعت نداره طوری به صندلی وزارت چسبیده که خدا وند جزای بی عرضه گیش را بدهد و دورود میفرستم به وزیر بهداشت و ...
s: 1393/9/1813:39:33،
41
45
از وزیر آموزش و پرورش چه خبر ؟چه فکری به افزایش حقوق معلمان داره ؟
وحید: 1393/9/1813:46:57،
57
45
آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند...
a: 1393/9/1814:30:10،
50
32
جالبه ...افراد حقوق بگیر باید هنرمند همه باشند تا بااین حقوق به بدون تلفات به سر برج برسند برسند
خاتمی: 1393/9/1814:48:43،
69
43
یاد باد زمان آقای خاتمی با اینکه قیمت نفت بسیار پایین بود ولی توانست حداقل تورم را مهار کند و افزایش حقوق کارمندا را بیشتر از تورم افزایش دهد.ودرود بر وزیر فرهنگ ایشان آقای نجفی. دردا و دریغا طی چند سال اخیر با اینکه قانون صراحتا افزایش حقوق را متناسب با تورم در نظر گرفته ولی هرسال به یک بهانه اینکار انجام نگرفته.پارسال تورم بالای40 درصد ولی افزایش حقوق 20درصد.امسال تورم حداقل 25 درصد ولی افزایش 14 درصد.واین یعنی فقیر کردن قشر کارمند و در نتیجه آن پایین آمدن کارایی وافزایش نارضایتی.آقای روحانی در افزایش حقوق کارمندان تجدید نظر بفرماییدوآقای فانی شما چطورین؟ چکار میکنین؟نمیخواین حرفی بزنین که تلویزیون یه بار شمارا نشون بده و همکاران لااقل شمارا ببینند و بشناسند؟
مسعود: 1393/9/1815:02:37،
72
42
ای کاش حقوق نماینده های مجلس هم همین قدر بود تا شاید میفهمیدند اون مرگ بر آمریکای که تو صحن مجلس از ته حنجره فریاد میزنند درد مردم دوا نمیکنه و مردم اگر از سرطان و تصادف و ... نمیرند از این فشارهای که روشون هست حتما خواهند مرد
سینا: 1393/9/1818:32:18،
53
36
دولت تدبیر ادامه دولت سردار سازندگی(رفسنجانی)هست که به معلما گفته بود برید دار قالی درست کنید و قالی ببافیدتا از گشنگی نمیرید
تننمممپنتدنننننتتت: 1393/9/1815:15:21،
45
58
برید خدا رو شکر کنید حقوقتون رو قطع نکنند دست دولت خالیه تحریم و کاهش قیمت نفت کمر بودجه رو شکسته
ali: 1393/9/1816:10:58،
61
39
با فرزندآوری بیشتر و افزایش جمعیت همه مشکلاتمان حل خواهد شد پس سعی خودتان را بکنید. خدا قوت.
سيف الله: 1393/9/1816:18:53،
44
40
يه چيزى بگم بخنديد واسه من حق اولاد زدن 6700تومان پول يک چهارم يه بسته پوشک!!(
جلال: 1393/9/1817:45:08،
64
38
اين تقصير مردم ساده لوحه که يه شبه به کسی که نمی شناختن رای دادن.
رام 2484: 1393/9/1818:02:48،
54
39
دولت دیگه داره شورشو درمیاره، آقای روحانی فکر نکنم زن و بچه هات گرسنه باشن که داری اینجوری میکنی
علی: 1393/9/1818:06:13،
57
43
تورم مجازی وخیالی 10 درصد (مورد استفاده در رسانه ها)
تورم حقیقی 1400 درصد
اضافه حقوق 14 درصد
حسین 0131: 1393/9/1818:30:07،
47
41
بیچاره کارگرا...
هیچ جوره یه غران حقوقش اضافه نمیشه...
ناشناس: 1393/9/1820:08:23،
51
31
یکی نیست بگه اخه مردم این 100 هزار تومن رو چجوری خرج کنن
از وقتی این اضافه بشه همه میشن قشر مرفه دیگه هیچکس کار نمیکنه :-)
وحید ر: 1393/9/1821:25:48،
51
46
تا قبل از سال 85 که وضعیت نسبتا بد نبود کارمندها جزو طبقه متوسط به پایین بودند که اگر در ماه خرج اضافه بر سازمان به تورشون نمیخورد، در حدود بیستم برج به بعد حقوقشون تموم یا نزدیک به تموم شدن بود ولی از سال 85 به بعد (که حتی میشه از اون به سالهای بلا و آفت وقحطی یاد کرد) افزایش حقوق بر خلاف قانون بسیار کمتر از نرخ تورم اتفاق افتاد و در نتیجه قدرت خرید این قشر نصف قدرت خرید شکننده آن سالها شد، حالا به فرض دولت این سال هم مطابق تورم سال گذشته که دلیلی برای کمتر بودن از سال آینده رو ندارد، افزایش حقوق میداد، این فقر وحشتناک رو چطور زایل میکرد؟
آرش: 1393/9/1821:46:48،
45
42
فرهنگیان عزیز با این 14 درصد اضافه شده به فکر شغل سوم هم باشند
بقیه نهادها که دوبله میگیرند
زلزله: 1393/9/1909:03:24،
26
33
من که باورم نمی شه
blue: 1393/9/1920:40:36،
37
34
به نظر من اگه پلکانی حقوقا اضافه بشه هم عادلانه هست وهم اختلاف درآمدها کمتر میشه!
مثلا
زیر یک میلیون 30درصد
یک تا دومیلیون 20 درصد
بالای دو میلیون 10 درصد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما