کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کدام خودروهای ایرانی از لحاظ ایمنی ضعیف هستند؟

کدخبر:۸۵۲۴شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۶:۳۷۱۶۶۰۹ بازدید

با اینکه تصادف بعد از سرطان در هر 15 دقیقه یک نفر را می کشد، اما همچنان دومین عامل مرگ ایرانیان است.

در ایران هر 30 دقیقه یک نفر در اثر تصادفات رانندگی کشته می شود با اینکه گفته می شود سهم اصلی در این مرگ میر خطای انسانی است اما قطعا اگر خودروهای ایرانی ایمن تر بودند سهم کشته شدگان بسیار کمتر مي شد. با اینکه تصادف بعد از سرطان که در هر 15 دقیقه یک نفر را می کشد،  دومین عامل مرگ ایرانیان است. اما در هنگام خرید خودرو، مشتریان ایرانی کمتر به موضوع ایمن بودن  خودرویی که می خرند  اهمیت می دهند. شاید اگر مشتریان ایرانی بیشتر به این موضوع توجه می کردند و خودروهای غیر ایمن را نمی خریدند  کارخانه های خودروسازی ایرانی هم که در بازار انحصاری قرار دارند،  سعی می کردند تکانی به خود برای  تولید یا مونتاژ خودروهای ایمن تر بدهند .

درباره خودروهای ایمن و غیر ایمن و نقش آنها در مرگ و میر تفاسیر مختلفی ارائه می شود به عنوان نمونه سایپا در بیشتر موارد وقتی عنوان می شود پراید حدود 15 درصد مرگ میر جاده ای ایران را به خود اختصاص داده  سعی می کند اینگونه توجیه کند که چون تیراژ این خودرو بالا است میزان مرگ میر با این خودرو هم بالا نشان داده می شود در حالی که پژو 206 با تیراژی حدود یک  سوم پراید  تنها  دو  درصد    از مرگ میر جاده ای را به خود اختصاص داده یعنی اگر پراید هم مانند پژو 206 ایمن می بود  به جای سالی 15 درصد سالی 6 درصد  را به کام مرگ می کشید. براين اساس اگر پراید ایمن تر می بود سالی  1500 نفر کمتر کشته می شدند .

پراید توسط موسسه های ایمنی از نظر تست تصادف خودرویی مردود است اما پژو 206 از نظر موسسات معتبر مانند «یورو ان کپ» از 5 ستاره 4 ستاره ایمنی را به خود اختصاص داده است. 

با بررسی داده های همین موسسات مشخص می شود که کدام خودروها در بازار ایران نا امن هستند.

Mvm110

   این خودرو کپی ناقصی  از خودرو دوو ماتیز است. کپی شدن این خودرو از ماتیز بدون داشتن دانش فنی سبب شده ایمنی این خودرو بسیار بدتر از ماتیز باشد . دوو ماتیز در تست تصادف از موسسه اروپایی یورو ان کپ از پنچ ستاره تنها دو ستاره کسب کرده است. جالب آنکه «یورو ان کپ» اعلام کرده وضعیت ام وی ام 110 بسیار اسفبار تر از دوو ماتیز است. مقایسه تست تصادف  دو خودرو هم این  عامل را به خوبی نشان میدهد . در یک خودرو ایمن هنگام  تصادف باید ستون درها کاملا شکل خود را حفظ کند در خودرو باز نشود و سقف خمش پیدا نکند . قسمت جلو خودرو هم باید طوری مچاله شود که نیرو تصادف گرفته شود اما این مچاله شدن نباید سبب شود قطعات داخل کاپوت به داخل کابین راه یابند.

 در یک خودرو ایمن همچنین هنگام تصادف باید مواد داشبورت به گونه ای باشد تا به اندام مسافران آسیب نزند .

نگاه به تست تصادف ماتیز نشان می دهد که سقف  و ستون خم شده اما درها باز نشده اند. در مقایسه با تست تصادف ماتیز، خودرو  ام وی ام دارای صدمه شدید تری  به سقف و ستون ها شده و در خودر باز شده است   قطعات داخلی  جلو هم صدمه شدید به سرنشینان میزند. به عنوان نمونه قطعه زیر فرمان کاملا در پای آدمک تست فرو رفته است . در مجموع می توان گفت خودرو ام وی ام به همراه پراید نا امن ترین خودروهای تولید شده در تیراژ بالا در ایران هستند . طبق بررسی حاصل از تست تصادف  ام وی ام ، آسیب وارد شده به آدمک تست در ناحیه سر، گردن و بالا تنه در حد قرمزاست  و خطرناک ترین وضعیت را دارد .

 زانتیا

 این خودرو هنگامی وارد بازار ایران شده بود که تولیدش در اروپا  تقریبا متوقف شده بود. زانتیا  ما بین سال 1993 تا 2001 در اروپا تولید شده  که چندان موفق نبوده  است. در میان تولیدات هم کلاس، وضعیت ایمنی  این خودرو در اروپا مناسب نبود و این عامل در از دست دادن مشتریان این خودرو تاثیر گذار شد .

طبق بررسی موسسه «یورو ان کپ» این خودرو در تست تصادف در حدود دو ستاره ایمنی گرفته است که برای خودرویی با این سایز و در این کلاس قیمتی اصلا مناسب نیست.

شاسی خودرو در هنگام تست تصادف دچار خمش  شدید شده و  ستون خودرو تاب برداشته است. البته وجود کیسه هوا  تا حدی آسیب وارد شده به سرنشینان را کاهش می دهد خودرو از تصادف در کنار بسیار آسیب پذیر است و بالاتنه راننده در هنگام تصادف در محدوده قرمز یعنی بیشترین حد خطر قرار دارد. در تصادف از جلو هم تصادف با زانتیا در محدوده ضعیف  یعنی خطر قرار دارد . آسیب وارد شده به پاهای سرنشینان به خصوص راننده هم در تصادف با زانتیا زیاد است . رقیب کنونی این خودرو در بازار ایران ، خودرو مگان است این خودرو نسبت به زانتیا در تست تصادف  نه شاسی اش انحراف پیدا می کند نه ستون هایش دچار خمش شدید می شود. شاید اگر در تصادف با مگان شما دچار جراحات سطحی شوید اگر همان تصادف برایتان با زانتیا پیش بیاید  احتمالا به شدت آسیب دیده و در بیمارستان بستری خواهید شد .

پراید

  پراید یا همان مزدا 121  و فورد فستییوا 1985 در موسسه ایمنی بزرگ راه های آمریکا تست شده است . طبق نتایج تست، این خودرو بدترین وضعیت ایمنی را در بین سواری های سایز  کوچک دارا است به همین دلیل بود که جلوی تولید این خودرو گرفته شد . پراید در تست تصادف دچار انحراف شدید در ستون، درها و سقف می​شود. کابین سرنشینان تاب بر می​دارد درب خودر باز می شود و مواد داشبورت هم صدمه شدید به پای راننده می زند. جلوی خودرو هم درست جمع نمی شود و بسیاری از قطعات  کاپوت مانند موتور هم در تصادف شدید وارد کابین می شود به دلیل قدیمی بودن خودرو عکسی از تست تصادف آن در سایت موسسه ایمنی بزرگ راه های  آمریکا در دست نیست تنها در این سایت نتایج این تست تصادف آمده است نتیجه تست تصادف زیر دو ستاره ایمنی عنوان شده است .البته سایپا اعلام کرده در نسل جدید پراید که با نام پلت فرم x100 تولید می کند این مشکلات حل شده است . گفته می شود  ایمنی خودرو تا حد دو ستاره بالا آمده است .البته  تستی بر روی این خودرو توسط موسسات بی طرف انجام نشده با این همه اگر خودرو بتواند  دو ستاره ایمنی بگیرد باز هم  وضعیت ایمنی اش رضایت بخش نشده است.

طبق اعلام شرکت سایپا، پراید های  جدید که با اسم های مختلف مثل 131 ،132و 111  تولید می شوند داخل درب ها، کف خودرو، جلوی کابین با استفاده از گاردهایی و اضافه کردن ورقه های جدید فلزی، تقویت شده است بین کابین و کاپوت هم ورقه تقویت شده فلزی قرار گرفته که اجزایی مانند موتور دیگر به داخل  کابین پراید وارد نشوند داخل داشبورت هم با یک سری لوله و گارد تقویت شده تا قطعات کاپوت وارد اتاق نشوند.

  تیبا  

  خودرو تیبا  به همراه سمند دو خودرویی هستند که به دلیل بومی بودن توسط موسسات معتبر اروپایی و آمریکایی مورد بررسی قرار نگرفته اند. البته سمند در شر کت مایرا انگلستان تست تصادف شده  که نتایج حاصل از تست تصادف و مشاهده  فیلم این تست نشان می دهد این خودرو از نظر ایمنی وضعیت مناسبی دارد. کارشناسان عنوان می کنند این خودرو اگر درموسسه  یورو ان کپ تست شود سه ستاره ایمنی می گیرد. خودرو تیبا  که ترکیبی از پراید و ریو است هم مورد تست تصادف قرار گرفته است . فیلم های تست تصادف این خودرو نشان میدهد درب خودرو در هنگام تست باز می شود و ستون ها و سقف هم تاب بر میدارد این تست مشخص می کند  که وضعیت ایمنی خودرو مناسب نیست و احتمالا به سختی بتواند دو ستاره ایمنی کسب کند البته وضعیت ایمنی خودرو از پراید بهتر به نظر می رسد .


چینی های رنگارنگ اما نا امن

  در چند سال اخیر و در خلا حضور شرکت های بزرگ در بازار ایران به دلیل تحریم، بازار ایران از بی کیفیت ترین خودروهای چینی پر شده است و در این بین گویی برخی شرکت های داخلی  با هم مسابقه ای نانوشته  برای مونتاژ برند های درجه دو چینی با کمترین کیفیت گذاشته اند.  اما در بین خودروهای درجه دو که در این شرکت ها مونتاژ می شوند کدام یک وضعیت ایمنی  مناسبی ندارند؟

J3 ساخت شرکت جک  که توسط کرمان خودرو عرضه می شود،  از امنیت مناسبی برخوردار نیست.  با اینکه این خودرو دارای ترمز abs  و کیسه هوا برای سرنشینان جلو است  اما طراحی  نا مناسب  این خودرو سبب می شود این محصول  چندان امن نباشد.بر اساس بررسی ایمنی صورت گرفته توسط موسسه ایمنی «لاتین ان کپ» این خودرو در بخش سرنشنین جلو دو ستاره و در بخش سرنشینان خردسال تنها 1 ستاره از 5 ستاره را دريافت مي کند.با مشاهده فیلم تست تصادف هم مشخص است که در هنگام تصادف، ستون های کابین خم شده و اتاق توان تحمل و جذب نیروی تصادف را ندارد.  

چری x33  که توسط شرکت مدیران خودرو  مونتاژ می شود از دیگر محصولاتی است  که دارای ایمنی چندان مناسبی نیست این خودرو با اینکه به نسبت چینی بودنش قیمت بالایی دارد اما چندان ایمن نیست  نکته ای که از دید اکثر خریداران این محصول دور می ماند.  شاید شاسی بلند بودن یا داشتن کیسه هوا و ترمز abs عواملی باشند که مشتری گمان کند این خودرو ایمن است اما ذات نا امن طراحی این خودرو، سبب شده این محصول از نظر ایمنی تنها دو ستاره توسط موسسه ایمنی   ANCAP  از 5 ستاره کسب کنند که نمره پایینی از نظر ایمنی محسوب می شود  این خودرو از نظر تصادف از جلو و کنار وضعیت چندان مناسبی ندارد .بررسی فیلم تست تصادف این خودرو هم نشان می دهد در تصادف از جلو اتاق خودو کاملا تحت تاثیر ضربه قرار می گیرد ،ستون ها جلو خم شده و سقف خودرو تاب بر می دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سامان: 1393/9/1510:50:56،
73
333
تنها ماشین ایران خودرو که هنوز دست نخورده همین 206 تیپ 5 هست. پژو هم قراردادش با ایران خودرو تمدید کرد، دیگه خیالمون راحت تر شد.
sina: 1393/9/1512:06:36،
145
31
دوست عزیز 1- اصلا به تولیدات داخل اعتماد نکن، حتی به تولیدات خارجی که وارد ایران میشه و منتاژ همین جاست هم نباید اعتماد کرد چون اینجا هیچ نظارتی نیست و نهادی برای شکایت وجود نداره و طبق استاندارد هم منتاژ نمیشه، 2- دنیا ما رو تحریم کرد، حرفی توش نیست ولی ظاهرا ما خودمون هم خودمون رو تحریم کردیم با جلوگیری از واردات خودرو، بها دادن به تولیدات داخل واقعا متاسفم اینجام
امیرو: 1393/9/1512:20:14،
125
83
تنها خودروی امن ایرانی ، رنو مگان هست که البته تولیدش تقریبا به مرحله ی توقف رسیده !!
بهزاد: 1393/9/1512:29:29،
103
160
تعجب می کنم..تا اونجایی که من میدونم 206 بدترین ماشینیه که داره تولید میشه..
پاسخ به امیرو: 1393/9/1512:41:14،
128
34
از کی تا حالا مگان ایرانی شد ما خبر نداشتیم؟!
شايان: 1393/9/1513:12:29،
119
27
ما هفته قبل تو عوارضي قزوين تصادف كرديم يه اتوبوس ولوو از پشت زد به سمندي كه توش نشسته بوديم.راننده اتوبوس كه تو بيمارستان به راننده ما گفت مه بود من عوارضي رو نديدم داشتيم ميخورديم به عوارضي زديم به شما ميگفت 80 تا سرعت البته كه دروغ ميگفت. صندوق سمند كلا جمع شدما صدمه كمي ديديم فقط بدن درد داريم.ما هميشه كمربند مي بنديم.
ميخواستم بگم كه مشكل فرهنگ رانندگي كه ما نداريم . اولين چيزي كه همه دنباش هستن تو خريد ماشين محكم بودن چون ميدونيم كه خودمون چه كاره هستيم.تو رو خدا رعايت كنيد خدا دختر كوچولوي منو دوست داشت كه من هنوز زنده هستم.
علی ..........: 1393/9/1513:37:22،
183
18
در متن نوشته شده که پراید در سالهای دور تست شد در امریکا و به دلیل ضعف شدید این خودرو در ایمنی دستور توقف اون صادر شد

و حالا در ایران 21 سال است که پراید تولید میشه تازه اومدن در مدل جدید چند تا تیکه ورق اضافه کردن بعد میگن حل شده..... خدا میدونه بابت اون ورقا چقدر رو قیمت ماشین کشیدند

میخوام بگم پس از 21 سال مرگ و میر تکه تکه شدن مردم به دلیل جیب یه عده ای این ها تحول این صنعت به حساب اومده

صبح تا شب میگیید بگین مرگ بر این.... مرگ بر اون...

یه نگاهی هم به خودنون بندازید فک کنم شما هم لایق یه صفاتی چنین دست هستید


هر چه فکر میکنم نمیتونم شدت تنفرم رو از خودرو سازها وصف کنم

ایرانجیب اگه وجدان داری این رو منتشر کن
امیرو: 1393/9/1513:49:47،
31
21
در جواب " پاسخ به امیرو "
دوست عزیز گویا مطلب رو نخوندید . احتمالا شما هم میدونید که نه خودروی زانتیا و نه چری ایکس 33 خودروی ایرانی نیستند . در این مطلب به خودروهای تولید داخل ایران اشاره شده که خودروهایی همچون مگان ، ماکزیما و مزدا 3 رو نیز شامل میشه .
ایران: 1393/9/1514:18:50،
68
32
206 تو سال 1998 تونسته این تعداد ستاره رو از یورو انکپ بگیره.الان تست ها خیلی سخت گیرانه تر شده،206 با استاندارد های الان یورو انکپ نمی تونه دوباره همون امتیاز و بگیره.به عبارت دیگه یه ماشین که الان 4 ستاره بگیره خیلی ایمن تر از ماشینی هست که 10 سال قبل 4 تا ستاره گرفته.
حسین: 1393/9/1515:06:43،
85
44
مرد حسابی مگان 5 ستاره ایمنی داره چطور جرات کردی اینطور نزدیک زانتیا مقایسش کنی.من با مگان تصادف کردم واقعا خارق العادست.شیر مادرشون حلالشون
علی: 1393/9/1520:56:37،
40
31
مگه ایران خودرو میسازه؟؟؟؟؟
جواب به علی: 1393/9/1523:03:30،
79
18
علی جان مگه نشنیدی اینو (هر کی میگه خودروهای ما بده فنیش خوب نیست!!!!! )
احسان: 1393/9/1510:51:49،
107
32
سوال بهتر:
کدامیک از خودروهای ایرانی از لحاظ ایمنی ضعیف نیستند؟
حسادت نکنيد: 1393/9/1609:40:44،
41
26
مطمئنأ همه ما از حسادت خانها نسبت به هم آگاهيم.مخصوصأ وقتي يک خانمي يک سرويس طلا يا لباس جديدي ميخره حسادت خانمها رو بيشتر ميشه حس کرد.
حالا اين عزيزاني که ال 90 ندارند بد جوري دارن حسادتش رو مي کنند. دوستان با اين حرفهاي بي منطق شما در مورد ال 90 هيچي از ارزشهاي اين ماشين کم نميشه. بهتره خودتون رو خسته نکنيد منکه ندارم ولي سوارش شدم واقعأ يکي از بهترينها در سطح قيمتهاي زير 50 ميليونه.
بینام: 1393/9/1612:21:39،
41
27
در پاسخ به حسادت.....
دلم واست میسوزه - ماشینی بهتراز سمندو ال90 سوار نشدی حقم داری اینجوری قضاوت کنی .
مرتضی: 1393/9/1510:53:21،
172
64
پس ال 90 کو؟ مگه نمیگن تو سرعت 110 به بالا پرواز میکنه؟ ترمزهای عقبش هم کاسه ای مدل پیکان 55 هست. جا لیوانی و تک چراغ دنده عقبش هم آپشن هستش
hamed: 1393/9/1512:16:42،
73
93
نداشتي داري الكي نظر ميدي.بهترين ماشين ايران تو رنج قيميتي خودش ار نظر مقاومته و استقامته . من 5 ساله دارم هنوز به اين فكر نكردم كه اين ماشين ضعيفه !!!!

علی: 1393/9/1512:41:35،
62
30
سوزوکی ویتارا ویا حتی سورن که خودروهای جدیدتری هستند هم یک چراغ عقب دارند
اول سوار شو بعد نظر بده: 1393/9/1514:26:43،
64
65
داداش من 6سال ال 90 پارس خودرو دارم. اول سوار شو بعد نظر بده. من خودم 206مدل 85 داشتم خيلي اذيت ميکرد برادرم هم پرشيا سال داره واقعأ به پاي ال 90 نميرسند مخصوصأ در قدرت موتور، شاسي ومصرف بنزين و مخصوصأ در سربالايي ها. فقط يک نمونه بگم که تسمه تايمرش رو تو 120تا عوض کردم هيچ زدگي نديدم.
شمال: 1393/9/1516:06:57،
55
47
من L90 داشتم ولی بیخوده و سواری پاترول وار خشک و فرمون سفت و هندلینگ بد مخصوصا در پیچ ها و گریبوکسی که چون تور دوم نداره ممکنه توش آشغال بره و قفل کنه و کلی خرج بذاره که همین سایت هم نوشته بود. تصادف هاش رو هم دیدم که راحت له میشه . نمونش آشنامون باهاش تو شهر تو ورودی کوچه تصادف کرد و کلی تو بیمارستان بود و پاش پلاتینی شد !داچیا L90 بدنه اش تعطیله . بدنه و مقاومت سمند از 206 و 405 و L90 و ... بیشتره . 206 فرانسه قوی بود ولی این 206 ها آشغالند مخصوصا 206SD خیلی ضعیفه
سید حسن: 1393/9/1520:34:17،
49
23
من پارسال با تندر در هوای کمی بارانی لیز خورده و چپ کردم. تندر به دلیل ارتفاع زیادو عرض اندک خیلی زود چپ می کند با سرعت بیش از 100اصلا نرانید. ولی موتور ش کم خرج است. اغلب ماشینهای ایرانی را امتحان کرده ام حالا سمند دارم که امیدوارم ایمنی اش خوب اشد چون همیشه در جاده هستم
شاه: 1393/9/1521:20:04،
40
40
معلومه بد جوری تو کف ال90ی محکمترین و بهترین ماشین حال حاضر داخل میباشد از نظر تست وازگونی و سرقت من که تا حالا ازش چیزی نشنیدم البته به کوری چشم 206سواران
ali: 1393/9/1523:41:10،
38
19
مزدا 3 هم یک چراغ داره
ی: 1393/9/1510:54:43،
73
36
عکسی برای پراید تو سایت امریکا وجود نداره تو ایران پخش زنده کلیپ هم هست
ابراهيم بوستاني: 1393/9/1510:56:42،
94
22
همه خودرو هاي ايراني ضعيف هستند و ايمني ندارند.
ابراهيم بوستاني: 1393/9/1510:59:25،
40
116
هر وقت كسي مياد اين سايت درباره ي خوبي ايران بگه فوري بهش منفي ميديد.
اگه اي كشور رو دوست داريد بايد بسوزيد و بسازيد و آبادش كنيد.
اگر هم از اين كشور بيزاريد بايد از اين كشور برويد.
يا اينكه...
خون تون به جوش بياد و حماسه بيافرينيد.
111: 1393/9/1511:00:19،
99
33
ليفان x60 +++++++
mvm x33 - - - - -- -
مهبد: 1393/9/1511:00:26،
61
30
بهتر بود میگفتید کدوم خودرو ایرانی توی تست ایمنی 3 ستاره رو گرفته؟؟؟
فرزاد: 1393/9/1511:01:49،
53
59
L90چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا: 1393/9/1511:19:09،
42
70
دوست عزیز L90 و 206 دارای 3 ستاره ایمنی اروپا هستن که در ردیف 4 ستاره ایمنی چین و 2 ستاره ایمنی آمریکا قرار می گیرن
ابراهيم بوستاني: 1393/9/1511:02:38،
49
22
ايران داره به كجاها مي رسه....
رضا: 1393/9/1511:03:05،
118
41
فرهنگ افتضاح رانندگی خودتون رو گردن نوع وسیله نقلیه نندازید!
رانندگی ایرانی، یعنی «چپاندن خودرو یا موتور در اولین فضایی که خالی می‌شود»؛ یعنی رفتن از هر راه ممکن نه از راه تعیین شده.
رانندگی در ایران یعنی «می خواهم خودم را با خودرو به مقصدم برسانم». پس رانندگان دیگر، «رقیب» من هستند و من نباید از رقبا عقب بمانم… هر فضای خالی که پیدا شد باید زودتر از دیگران آن را پر کنم.
بنیامین: 1393/9/1511:20:45،
59
53
یعنی هرکی اینجوری رانندگی کرد باید تو ماشینش بمیره؟! یا ماشین و جاده باید طوری باشند که اگه تصادفی هم شد صدمات رو به حداقل برسانند نه حداکثر؟!
رضا2: 1393/9/1511:28:05،
64
44
پاسخ بنیامین: یعنی هر کی هر جور دلش خواست میتونه رانندگی کنه و اگر بنز هم بود رفت زیر تریلی نباید خراشی رو صورت راننده بیفته؟! 4 تا مثل شما هستند که وضع مملکت همینه. بخدا پیکان هم از سر شما زیاده!!!!
فواد: 1393/9/1511:40:40،
71
25
با حرف رضا كاملا موافقم. كاملا فرهنگ پايين رو نشون داد. واسه همين من دوباره تكرارش ميكنم:
رانندگی ایرانی، یعنی «چپاندن خودرو یا موتور در اولین فضایی که خالی می‌شود»؛ یعنی رفتن از هر راه ممکن نه از راه تعیین شده.
رانندگی در ایران یعنی «می خواهم خودم را با خودرو به مقصدم برسانم». پس رانندگان دیگر، «رقیب» من هستند و من نباید از رقبا عقب بمانم… هر فضای خالی که پیدا شد باید زودتر از دیگران آن را پر کنم.
اگر كمي، فقط كمي به قوانين احترام بذاريم و به علائم توجه كنيم و عصبي نباشيم، مطمئن باشيد نصف آمار تصادفات مياد پايين، ولي عمرا... مگه ميشه يكي تو ايران كم بياره موقع رانندگي؟؟
بنیامین: 1393/9/1511:47:45،
59
28
حق اونایی که اینجوری رانندگی میکنن هم مرگ نیست!
همین طرز فکره که باعث میشه تو ممکلت ما از هرچی مرگ و میره رتبه های بالا رو داریم
فواد: 1393/9/1512:56:51،
51
23
بنيامين خان، درست ميگي. حقشون مرگ نيست. اما اگر سعي كنيم درست رانندگي كنيم، ​الاقل امار مرگ و مير مياد پايين.
سعید: 1393/9/1514:51:35،
52
26
متاسفم برای این نوع طرز فکر شما.شک نکنید مسئولین کشور هم دقیقا مثله شما فک میکنن که اوضاع مملکت اینجوریه.دوست عزیز شما کشور آلمان رو در نظر بگیر یقینا فرهنگ رانندگی شون بهتر از ماست پس چرا اینهمه به ایمنی خودروشون اهمیت میدن؟دیگه چه نیازی هست؟ شما میگی اونی که قوانین رو رعایت نمیکنه اگه اتفاقی بیفته حقشه , من یه سوال دارم ازت اگه یکی تو یه تصادف مقصر نباشه چی؟ شما فرض کن یه خودروی کیا اسپورتیج و یه پراید تو جاده هراز باهم بشدت تصادف کنن و مقصر هم خودروی کیا هست صد در صد.هردو ماشین هم پر مسافر کاملا معلومه برای سرنشینان چه اتفاقی میفته.حالا شما بفرمایید گناهه سرنشینان پراید چیه؟
سروش: 1393/9/1515:34:14،
47
17
آقا سعيد فكر ميكني مسئولين اصلا توجهي دارن؟ داشتن كه الان اين ماشينا تو خيابونا راه نميرفتن و اينقدر كشته نميدادن. حالا ملتي كه ندارن و مجبورن اين ارابه هاي مرگ رو سوار شن،مسئولان هم نه فكري به حال قيمتها ميكنن نه ايمني، لاقل يكم خودمون مراعات كنيم.
سروش: 1393/9/1517:00:15،
52
33
بخدا قسم فرهنگ پایینه.نمونه بارز این بی فرهنگی رو تو اتوبان کرج تهران ببینید.آقاجان انسان دو بعد روانی و جسمانی داره.سلامت روان از جسم پر اهمیت تر نباشه کم تر نیست.یک مشت بیمار روانی پشت فرمون نشستن.
سروش 2: 1393/9/1518:02:46،
34
19
سروش جان ببخشید اسمم با شما یکی در اومد پیام بالایی برای منه.
مهرداد: 1393/9/1511:05:13،
94
33
من با 206 از پشت زدم به یک پراید.صندوق پراید کامل جمع شد گفتم ماشین خودمم جلوش کامل جمع شددر حالی که وقتی رفتم پایین دیدم یه کف دست کاپوت فقط رفته تو همین.ننه اینکه 206 خوب باشه ولی واقعا پراید ارابه ی مرگه.
محمود: 1393/9/1511:59:39،
56
36
من هم با سمند از پشت زدم به یه پراید . صندوق پراید کاملاً جمع شد ولی سمند من اصلاً خال بر نداشت فقط چراغش شکست . طوری که وقتی برای خسارت رفتیم بیمه ، کارشناس بیمه قبول نکرد که من تصادف کردم و مجبور شدم 600 هزار تومن خسارت پراید را از جیب خودم بدم.
شاکر: 1393/9/1512:08:14،
45
45
جواب به محمود: پ ن پ! میخواستی پراید بهت خسارت بده؟! حقته
محمد: 1393/9/1511:05:56،
40
70
ولی جیلی چهار ستاره از ایمنی اروپا گرفته
فواد: 1393/9/1511:11:19،
90
29
طراحي 206 كلا ايمن هست. موتور طوري طراحي شده كه هنگام تصادف از جلو به زير ماشين ميره و نمياد تو شكم راننده. البته اون 4ستاره ايمني كه موسسه كاملا معتبر و جهاني يورو انكپ به 206 داده، مال 206 فول آپشني هست كه تو فرانسه توليد شده. كه اون 206 داراي 6تا كيسه هوا هست و ESP داره و همه ecu هاش باهم هماهنگ هستن. نه اين 206 اي الان داره توليد ميشه و معلوم نيست ecu كيسه هوا به ecu ماشين و abs وصل هست يا نه !!
رضا: 1393/9/1511:16:12،
60
47
درسته. اما در حال حاضر بهترین ماشین تو تولیدات ایران خودرو هست. درسته که فرانسه اصل نیست، هما هندلینگ، شتاب و ایمنیش قابل قبوله
فواد: 1393/9/1513:24:36،
36
25
تشكر ويژه به اونايي كه منفي ميدن و نميذارن حرف درست دست مردم برسه و ميخوان اون رو تخريب كنن !!
m: 1393/9/1511:12:46،
83
24
توی ایران تنها چیزی که برای دولت و حکومت اصلا اهمیت نداره جون انسانه
توی تولید سود برا دولت داشته باشه مابقیش مهم نیست
جلوی تولید پراید گرفته شد چون ایمنی نداشت
ما نتونستیم جلوی پلاک شدنش رو بگیریم چون کیسه هوا نداشت
بنیامین: 1393/9/1511:12:57،
66
21
دولت برا همین برنامه افزایش جمعیت رو داره پیاده میکنه که از اون ور این ماشینا جمعیتو کم کنن از اینور بازم تولید داشته باشه!!!!!
خدایا ممنونم!!!!
matin: 1393/9/1511:13:31،
66
23
هرچی بد بختیه مال ماست اینم ازماشینهای که سوار میشیم
شاکری: 1393/9/1511:23:23،
35
59
خب شما سوار نشو. برو بنز و پورشه سوار شو!
مداح : 1393/9/1511:18:09،
86
21
چیزی که تو ایران اصلا واسش ارزشی قائل نیستن جون مردم بی گناه...
مشکی: 1393/9/1511:25:17،
52
32
اینتم از چینی ها.....از روز اول دارم میگم چینی نخرید اشغاله.
یعنی 50 میلیون پول ماشین چینی بدید بعد ایمنیش در حد پراید باشه....!!!
ثثعلي: 1393/9/1511:44:23،
36
33
خوب با پنجاه ميليون چي بخرم تو بگو
بابک: 1393/9/1511:34:49،
46
25
خودروهای 405و پارس و سمند یادشون رفته مثل اینکه! اینارم اضافه میکردن لیست تکمیل بود
حق و صبر: 1393/9/1511:35:09،
66
20
می دونید با خوندن این مطلب چی فکر می کنه آدم؟
ماشین هایی که تو دنیا بدترین هستن برای سود یه عده میان تو ایران تولید میشن، یاد اردوگاه های آشویتس آلمان و پادگان شماره ی 713 ژاپن افتادم! این جور جاها از آدما برای مقاصد تجاری به عنوان ماده برای آزمایش استفاده می شد!
به نظرتون فرقی با اینا داریم ما؟؟!
مردم بدبخت: 1393/9/1512:44:01،
47
18
بیخود نیست برخی تو یران به شدت مخالف لغو تحریم هستند . چون مادامی که تحریم باشیم . این عزیزان با واردات انواع و اقسان محصولات از جمله خودرو چینی ثروت های فوق کلان به جیب میزنند . . .
اما تا کی ؟ تا کجا ؟ همه اینها و همه کسانی که میدونستن و کاری نکردن و مسئولین مدیون این مردم هستند
206 بز: 1393/9/1513:00:40،
31
33
آخه 206 چيني و هندي رو ميارزه تست تصادف كني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
فدايي داريL: 1393/9/1513:01:33،
43
33
بابا 206 هندي اين حرفا .
محمد: 1393/9/1520:31:06،
30
21
شما فداي L بشو، نميخواد راجع به بقيه ماشينا نظر بدي :))
هلن: 1393/9/1514:04:41،
34
47
عزیزان ماشین خوب یعنی رانا
ایرانی1: 1393/9/1515:34:39،
43
23
بعدشم پرايد!!!
عمو شهرام: 1393/9/1514:10:26،
55
30
بابا به خدا همه این فرغون ها مال 1000 سال پیشه !
چرا این قدر ما توقعمون کمه ؟
omid: 1393/9/1514:27:06،
45
24
تنها ماشینهای چینی با کیفیت و ایمن که اجازه تردد در اروپا دارند: ام جی و جیلی،،،همین و بس،بقیه شون باید ساعت 9 بذارید دمه در.
نوید: 1393/9/1515:05:47،
57
25
ناخودآگاه انسان یاد جمله ی زیبای <سایپــــا مطمئــــــــن> میفته !!!!
احسان: 1393/9/1517:13:33،
43
28
برادر ایران جیب.
تحلیل بر اساس نظر شخصی خیلی معتبر نیست. حداقل یک آزمونی باید ملاک قضاوت قرار بگیره.
این جمله مثلا "....احتمالا به سختی بتواند دو ستاره ایمنی کسب کند. البته وضعیت ایمنی خودرو از پراید بهتر به نظر می رسد".
فدائی: 1393/9/1517:47:24،
39
31
پرشیا بهترینه
مارتین: 1393/9/1523:12:55،
34
18
بله برای شما بهترینه جناب فدایی
pepan : 1393/9/1517:47:36،
31
15
همه خودروهای داخل جانی هستن..همشون...
ماشینی که از قرن وستا داره تو ایران تردد میکنه چه امنیتی خواهد داشت..
به جای زاد و ولد این کشت و کشتار توسط خودروهای ایرانی رو بگیرن آمار مردم میره بالا...
شهیدی: 1393/9/1518:21:29،
55
11
ماشین وقتی ایمنه که یه شاسیه درست . حسابی روش سوار باشه... ماشینای ایرانی اصلا بویی از شاسی بردن آخه؟
mohsen: 1393/9/1518:41:14،
41
20
متاسفانه خودرو سازهای داخلی با ترفندهایی از قبیل کاهش ضخامت ورق بدنه و کاهش تعداد نقطه جوشها و استفاده از شاسی با آلیاژهای ضعیفتر نسبت به نمونه اصلی خودروها سعی در کاهش هزینه های تولید و افزایش سود خود را دارند.
دانا: 1393/9/1520:23:59،
38
30
نمیخاستم این مطلب بگم ولی از ایمنی خودرو زانتیاس که خیلی بالاس با سرعت 180 به تیر چراغ برق تو اتوبان خورد تیر برق 6 تیکه شد ولی موتور ماشین کاملا سالم موند دیگه بیشتر ازاین نمیگم فقط اینو بگم که حیف که دیگه تولید نمیشه.مگانو با زانتیا یکی نکنید که حرفی برا گفتن نداره.
میلاد: 1393/9/1520:34:26،
32
25
بهترین ماشین ایران خودرو که الان داره تولید میشه راناست . اینو پسرعموی بابا بزرگ همسایه ی رییس بابام گفته که توی ایران خودرو کار میکنه و گفته بود به کسی نگو ولی شما که غریبه نیستید.
مهدی: 1393/9/1521:32:19،
32
27
فقط ژیان و فولکس
مردم: 1393/9/1522:06:17،
35
23
در این که ماشینهای داخل ایران چه سایپا و چه ایرانخودرو از رده خارج هستن و فقط به دلیل سود یک سری عوامل و اقا زاده ها به ایران میان شک نکنید
ولی مطلب دیگه این که هر خودروی برای مکان خاصی ساخته میشه پراید فقط برای داخل شهر هستش
اقا سعید که میگه اسپوتیج و پراید توی جاده شمال اصلا اصول مهندسی میگه نباید با پراید در جاده خارج شهر و اتوبان حرکت کرد
ولی باز بخاطر پول و مشکلات مالی که برای مردم درست کردن مجبوریم با همون پرایدمون در شهر در جاده در بزرگراه و همه جا بریم و نتیجتا در خارج از شهر تصادف میشه مرگ
amir: 1393/9/1523:25:17،
40
18
به یاد این جمله افتادم که میگه: مرگ دست خداست ، پراید فقط یه وسیلست
خندان : 1393/9/1600:48:05،
53
68
ال 90 رو که میبینی یاد ماشین پت پستچی میافتی و بایک خنده غمهات یادت میره
كامي: 1393/9/1601:32:30،
40
22
بچه ها سلام اگرچه از ماشيناي اسباب بازي گونه چيني ها بدم مياد ولي جيلي امگرند از همين موسسه ان كپ پنج ستاره گرفته؟! واقعيه!؟!
قادر: 1393/9/1611:04:13،
30
16
4ستاره
كامي: 1393/9/1618:27:30،
31
20
اوه راست ميگن ٤ ستاره؟! بازم خوبه
كامي: 1393/9/1618:31:07،
27
27
ولي دوست عزيز مدل هاچ بك و شاسي بلند ٥ستاره هستش بريد ببينيد اگرچه به قيمتش نميارزه
ناشناس: 1393/9/1609:14:32،
44
24
کدومشون قوی هستن
وحيد ر: 1393/9/1622:19:49،
31
16
از يكي پرسيدند تفنگ چندتا خان داره، گفت سئوالت اشتباست بايد بپرسي خان چندتا تفنگ داره
حالا اين تيتر كه براي مطلبتون گذاشتين اشتباست بايد بنويسيد كداميك از خودروهاي ايراني ايمن هستند؟ اينطور زودتر به نتيجه ميرسم و بحث زودتر تموم ميشه
سعید: 1393/9/1814:12:46،
39
35
مگه ما خودروی ایرانی هم داریم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

آهان حالا فهمیدم منظورت فرغون بود خب از اول بگو کلک


با فرغون های جدید ما مدرن باشید .

سایپا در اندیشه ای متفاوت
محسن: 1395/6/800:51:17،
21
16
اولا سلام
دوما شماهایی کاز خودروهاتون تعریف میکنین توی سایت آپارات یا توی یوتیوب تست تصادف ماشینتونو سرچ کنین اونوقت میفهمین سوار چی میشید.
سوما خودروهای ایرانی تست بین الملی نمیشند به جز چندتا که فقط مونتاژ ایران هستند.
توی خودرو اول ایمنی مهمه وقتی با صد کیلومتر سرعت لاستیک بترکه اگه رستمم باشی فرمون دیگه فرمون نمیگیره مگه اینکه خدا بهت رحم کنه پس فیلم تست تصادف خودروتونو حتما ببینید.
بهترین تست خودروهم در یورو ان کمپ اروپاست که همه جای دنیا قبولش دارن.
موفق باشید.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما