کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعتراض مجلس به گرانی نان

کدخبر:۸۴۹۳پنجشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۹:۰۷۵۵۶۲ بازدید

نانواها هم نان را گران می‌فروشند، هم نایلونی را که مشتریان برای حمل نان درخواست می‌کنند. در بلبشویی که نانوایان تنورشان با نان گران‌تر داغ می‌شود، برخی واحدهای ...

نانواها هم نان را گران می‌فروشند، هم نایلونی را که مشتریان برای حمل نان درخواست می‌کنند. در بلبشویی که نانوایان تنورشان با نان گران‌تر داغ می‌شود، برخی واحدهای نانوایی از این فرصت استفاده کرده و نایلون‌های حمل نان را هم تا 100 درصد گران کرده‌اند. در این میان نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نان را مهم‌ترین غذای سفره کارگران و کشاورزان خواند.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگویی درباره افزایش 30 درصدی قیمت نان خاطرنشان کرد: سود حاصل از افزایش قیمت نان نه به جیب کارگر و نه به جیب نانوایی‌ها بلکه به جیب کارخانجات آرد کشور می‌رود. وی با تاکید بر مخالفت خود با افزایش قیمت نان اظهار داشت: نان مهم‌ترین قوت اولیه کارگران و کشاورزان است. قاضی‌پور با طرح این پرسش که کدام کارمند وسط سال 30 درصد به حقوقش اضافه شده است، گفت: افزایش قیمت نان به قشر کارمند و مستمری‌بگیر که عمده‌ترین مصرف‌کنندگان آن هستند، فشار می‌آورد. وی با تقاضا از دولت برای عقلانیت بیشتر در تصمیماتش، تصریح کرد: ابتدای سال بعد که حقوق را افزایش دادید متناسب با آن قیمت نان را هم افزایش دهید. وی با یادآوری افزایش ناگهانی قیمت شیر هم گفت: دولت به فکر تغذیه مستضعفان نیست.

در همین‌باره نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت نان گفت: نانوایان تنها ۷ درصد قیمت نان را گران کرده‌اند و بیشترین سود از افزایش قیمت اخیر نان نصیب کارخانه‌های آرد شده است. جبار کوچکی‌نژاد در جلسه علنی دیروز پارلمان در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 84، افزود:‌ باید در قیمت نان ملاحظاتی صورت گیرد به‌دلیل اینکه موضوع حساس است و نباید با نان مردم بازی شود. وی ادامه داد: گفته شده افزایش کیفیت نان دلیل افزایش قیمت آن است در حالی‌که قیمت هر کیسه آرد 34 هزار تومان رشد داشته و نانوایان تنها 7 درصد قیمت نان را گران کرده‌اند بنابراین کارخانه‌های آرد از افزایش قیمت نان بیشترین سود را برده‌اند.

این نماینده مجلس در ادامه اضافه کرد: ناهماهنگی در افزایش قیمت نان سبب ایجاد مشکل برای نانوایان در بسیاری از شهرها شده که به عدم ارائه نان به مردم منجر شده است بنابراین مسؤولان باید مشکلات ایجاد شده در زمینه افزایش قیمت نان را حل کنند. از سوی دیگر نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی مجلس مأموریت داد تا با دعوت از مسؤولان ذی‌ربط علل افزایش قیمت نان را بررسی کند. محمدرضا باهنر در جلسه علنی دیروز پارلمان با اشاره به اخطار قانون اساسی جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت درباره افزایش قیمت نان، گفت: برخی نمایندگان معتقدند بین افزایش مواد اولیه و هزینه نانوایی‌ها و قیمت نان تعادل به هم خورده که البته من اطلاعات دقیقی در این‌باره ندارم. وی بر همین اساس از کمیسیون اقتصادی مجلس خواست با دعوت از مسؤولان ذی‌ربط این مساله را بررسی کنند.

افزایش قیمت نان، بیش از 30 درصد  

در این میان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به افزایش بی‌رویه‌ قیمت نان تذکر داد. محمود شکری در تذکری شفاهی در جلسه علنی دیروز مجلس، گفت: آقای نوبخت مصاحبه‌ای کرده که دولت تصمیمی برای افزایش قیمت‌ نان ندارد، اما به نانوایان اجازه دادیم که قیمت نان را 30 درصد افزایش دهند. شکری ادامه داد: حالا دولت موافق است یا مخالف است؟ خیلی شفاف برای نمایندگان و مردم مشخص کنید که این افزایش قیمت توسط دولت صورت گرفته یا خیر؟ اگر نه این افزایش قیمت را چه شخص یا مرجعی دستورش را صادر کرده است. نماینده مردم تالش و ماسال در مجلس خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها 50 یا 60 درصد افزایش قیمت نان داشته‌ایم و باید یک نهاد مشخص تکلیف این قیمت را مشخص کند. شکری یادآور شد: زمانی که این افزایش قیمت صورت می‌گیرد با 45هزار تومان یارانه دهک‌های پایین چطور باید زندگی کنند؟ چه کسی مسؤول و پاسخگو است.  از سوی دیگر عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه بین افزایش 30 درصدی قیمت نان و افزایش 10 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم تناقض آشکار وجود دارد، گفت: دولت حق کشاورزان را ادا نمی‌کند، نانوا باید حمایت شود و کشاورز به طریق اولی باید حمایت شود.  

 تعزیرات وارد می‌شود

ناهماهنگی در میزان افزایش قیمت نان در کشور و متفاوت‌بودن درصدهای افزایشی که گاه تا 60 درصد هم رسیده در حالی‌که کیفیت آن تغییری نکرده است، لزوم ورود یک نهاد نظارتی قوی را طلب می‌کند. بر این اساس مدیرکل تعزیرات حکومتی استان‌ تهران از اعلام آمادگی برای همکاری با دستگاه‌های مسؤول درباره نظارت بیشتر بر کیفیت نان‌ تولیدی پس از اصلاح قیمت‌ها خبر داد و به تسنیم درباره اقدامات این مجموعه برای کنترل و نظارت بر وضعیت کیفی نان‌های تولیدی پس از اصلاح قیمت‌ها اظهار داشت: تعزیرات حکومتی نهاد رسیدگی‌کننده به تخلفات است اما آمادگی لازم را دارد تا با انجام گشت‌های مشترک با دستگاه‌های مسؤول مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت به کنترل وضعیت کیفیت نان بپردازد. محمد محمدی در پاسخ به اینکه وضع شکایات از کیفیت نامناسب نان به چه شکلی است، تصریح کرد: شکایت از وضع کیفیت نان، جزو پرونده‌های همیشگی تعزیرات بوده و مربوط به این دولت و دولت قبل یا اصلاح اخیر قیمت‌ها نیست اما مردم این توقع را دارند که حداقل اگر قیمت نان افزایش می‌‌یابد، دیگر از حجم و کیفیت آن کاسته نشود. مسؤولان مربوط باید مکانیزم و روش‌های لازم را برای مطمئن‌کردن مردم درباره ارتقای کیفیت نان در نظر بگیرند.

برخورد با رانت آردی

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران هم از اصلاح قیمت‌های ابلاغی در تهران خبر داد و گفت: باید با رانت آرد و نان و خلاف‌های این حوزه مقابله شود. محمدجواد کرمی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با تاکید بر اینکه میزان عرضه آرد به نانوایی‌ها باید با توجه به میزان تولید آنها صورت گیرد، ادامه داد: باید رانت آرد و نان حذف شود اما باید شرایط و حمایت از مصرف‌کننده را مد نظر قرار داد. وی خاطرنشان کرد: احتمال دارد با وجود نانوایی آزادپز در کنار نانوایی یارانه‌پز خلاف‌های مختلفی همچون خرید آرد از واحدهای نانوایی یارانه‌پز رخ دهد. کرمی یادآور شد: با آزادسازی کامل آن می‌توان از ایجاد مسائل مختلف جلوگیری کرد و این در حالی خواهد بود که بتوان هزینه خرید نان را برای خانواده‌ها فراهم کرد. وی تصریح کرد: افزایش قیمت نان آنچنان در کنار کیفیت حائز اهمیت نیست و باید به دنبال آن باشیم با افزایش قیمت کیفیت و وزن نان افزایش یابد. وی ادامه داد: باید به دنبال آن باشیم تا بعد از گذشت زمان کیفیت نان کاهش نیابد و نانوایان نان را با وزن چانه استاندارد و کیفیت مناسب در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند. وی از تغییر نرخ ابلاغی خبر داد و گفت نان‌های لواش با قیمت 220 تومان و تافتون با قیمت 400 تومان عرضه خواهد شد و این در حالی است که قیمت نان‌های لواش 225 تومان و تافتون 425 تومان اعلام شده بود.

آزادسازی قیمت نان

اما بشنوید از قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت که صحبت‌های چند روز اخیر مبنی بر زمان آزادسازی قیمت نان تا قبل از پایان برنامه پنجم و ابلاغ افزایش قیمت ۱۰درصدی نان در سال ۱۳۹۲ را رد کرد. مجتبی خسروتاج در پاسخ به این پرسش که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت معتقد است افزایش قیمت 30درصد نسبت به قیمت سال 1392 اتفاق افتاده است، تأکید کرد: هیچ مصوبه رسمی در سال 1392 برای افزایش قیمت نان ابلاغ نشده است و اگر افزایشی بوده احتمال دارد به‌درخواست اتحادیه‌ها از استانداری‌ها باشد. وی در ادامه در واکنش به این موضوع که اتحادیه‌ها بر این عقیده هستند که 30 ماه افزایش قیمت نان رخ نداده است، بیان کرد: آخرین مصوبه رسمی برای افزایش قیمت نان در سال 1391 ابلاغ شده است. خسروتاج خاطرنشان کرد: برای مرحله دوم طرح اصلاح قیمت نان و آزادسازی قیمت نان در زمان خاصی تصمیم‌گیری صورت نگرفته است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با آزادسازی قیمت نان تا پایان برنامه پنجم، گفت: در حال حاضر اعلام هر زمانی برای آزادسازی قیمت نان شایعه است.

دولت دوباره نان را گران می‌کند

جالب توجه آنکه رئیس اتحادیه نانوایان سنگک با اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت نان گفت: در شب پیش از اعلام افزایش قیمت نان تا ساعت 23 در استانداری جلسه داشتیم و هر چند ما به دنبال افزایش50 درصدی قیمت نان بودیم، دولت نپذیرفت که امسال به این رقم تن دهد اما قول‌ داد سال آینده در 2 مرحله نان گران شود. محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با میزان، اعلام کرد: افزایش فعلی قیمت نان تنها مانند یک مسکن عمل خواهد کرد و در درازمدت بار دیگر کیفیت نان کاهش خواهد یافت. وی با اشاره به خواسته نانوایان از دولت برای افزایش قیمت نان در 3 سال گذشته، اضافه کرد: ثابت‌ماندن قیمت نان در این مدت باعث شد فشار آزادسازی آن روی دولت یازدهم بیفتد هرچند این دولت نیز به دنبال شیب ملایم در آزادسازی قیمت نان است. نظرنژاد با اشاره به جلسه استاندار و اصناف مرتبط با نان که در محل استانداری تهران برگزار شد، افزود: در آن جلسه مطرح کردیم وزن چانه نان سنگک باید نیم کیلو باشد تا کیفیت این نان حفظ شود. رئیس اتحادیه نانوایان سنگک ادامه داد: اما نمایندگان دولت که در جلسه حاضر بودند موافقت نکردند و تاکید داشتند با چانه 400 گرمی قیمت هر نان سنگک 700 تومان تعیین شود تا به مردم فشار وارد نشود. هر چند ما تاکید کردیم کم‌کردن از وزن نان از کیفیت آن بشدت می‌کاهد. وی خبر داد: با توافقات صورت‌گرفته قرار است سال آینده نیز نان گران شود تا قیمت آن واقعی شود و دولت مجبور به پرداخت دوباره یارانه نباشد چرا که در صورت آزادسازی قیمت نان مردم می‌توانند نان با کیفیت و با دور ریز ناچیز خریداری کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رسول: 1393/9/1308:43:44،
260
27
مجددا نان را گران کنید. ما ملت شریف آماده با هر نوع گرانی هستیم.مرگ بر آمریکا - مرگ بر آمریکا
انقلابی: 1393/9/1309:21:07،
193
29
موافقم بیشتر گرونش کنید تا امریکا بفهمه که ما با کمر خمیده شده همچنان ایستاده ایم مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل
نمکی: 1393/9/1309:24:28،
158
44
باز نزدیک یار گیری شده مجلسیون به یاد مردم افتادن انگار تو دولت قبلی گرانی نبوده
اطلاع رسانی: 1393/9/1310:20:58،
87
21
نان در شیراز ۱۰۰٪ گران شده نه ۳۰٪ یا ۴۵٪
چون نالایق ترین مدیران را دارد و چاپلوس ترین برای خوش خدمتی اگه میگن برو کلاه بیار میره یر میاره
محمد: 1393/9/1310:39:43،
63
16
از دوستان شنیدم در شیراز نان سنگک و بربری 100% گران شده و به 1000 تومان رسیده... در حالی که برخلاف اکثر مخالفتهای مجلسیان این مخالفت بجاست چون قوت غالب قشر آسیب پذیر نان است و امثال شیر و لبنیات...
اگر اینها کالای راهبردی و اساسی نیست، دسته بیل کالای اساسی است؟؟؟

ضمن اینکه سود سرشار نانوایان از پلاستیک نان است که نانوایان بعضا 1 نان را در ازای دادن پلاستیک برای نان کم میکنند در حالی که پلاستیک را کیلویی میخرند که قیمت هر پلاستیک زیر 10 تومان برایشان در می آید
پویا: 1393/9/1310:43:14،
81
30
باور کنید من یک نفره نمیتونم کاری انجام بدم! سی و چند سال پیش شاید دو میلیون نفر هم نبودن که این بلا رو بر سر کشور آوردن! الان چطور حداقل 10 میلیون نفر داریم که آماده اند ولی دریغ؟
كمى تعقل...: 1393/9/1310:48:09،
37
93
دوستان لطفا قبل از واكنش به هر گرانى كمى هم فكر كنيد!
با اين فرض كه هر خانواده ٤ نفره در ماه ١٠٠هزار تومان صرف نان كنند با اين افزايش قيمت ماهى ٣٠ هزار تومان به هزينه هاى زندگى اضافه ميشه
ولى يارانه اى كه دولت براى نان ميده ١١،٠٠٠ ميليارد تومان در سال است!
اگر اين پول در بخش هاى مختلف مانند توليد، اشتغال، عمران و... هزينه شود بهتر نيست؟!
اين فقط يك مورد است
همين سهميه ماهى ٦٠ ليتر بنزين تفاوتش با بنزين آزاد ماهى ١٨ هزار تومان است اما اگر حذف شود چه سر و صدايى ميشود!
اضافه كنيد ساليانه ٤٠،٠٠٠ ميليارد تومان در سال يارانه نقدى(ماهى ٤٥،٠٠٠تومان) كه دولت پرداخت ميكند و...
با اين همه هزينه چه طور انتظار داريم براى دولت پولى باقى بماند تا بتواند به توليد و اشتغال و فعاليت هاى عمرانى بپردازد؟!
بودجه سال ٩٣ دولت ١٩٠،٠٠٠ ميليارد تومان بوده است...
MATIN: 1393/9/1312:04:16،
45
10
کجا 30 درصد
توی همدان امروز سنگک بدون کنجد از 400 شده بود 600
با کنجد از 500 شده 750
دقیقا 50 درصد گرون شده!!!
کوکی(مزدا): 1393/9/1314:24:20،
46
27
به دلار 4000 تومانی سلام کنید
هی : 1393/9/1315:41:16،
26
16
اخ جون باالاخره مجلس تو یه چیزی اعتراض کرد هورا .
رسول: 1393/9/1315:56:29،
40
11
گران گران گران گران تر کنید ما آماده هستیم.
کوکی(مزدا): 1393/9/1410:11:59،
27
17
دادا باز رو ... ما اسکی کردی؟

به نظرم تا مادامی که خودتون واسه ارزونی کاری انجام ندین هیچ چیزی ارزون نمیشه.ببینید خرید ماشین و خونه تحریم شد الان داریم نتیجه میگیریم همه فروش فوری میزارن یا خونه که شدیدا ارزون شده.برای گرونی های دیگه هم همینطوره.من نمیدونم چرا مردم اعتراض میکنن؟تو خودت واسه خودت کاری انجام نمیذی بعد منتظری یکی دلش واست بسوزه نون رو ارزون کنه و برق و آب و گاز رو ارزون کنه.
راحت باید بگم کشور تو بد مسیری قرار گرفته.این راه آخرش یه فاجعه اجتماعیه.
آرمان: 1393/9/1308:45:24،
123
27
نون گرون شده دیگه نمیتونیم نون بخوریم مجبوریم کیک و کلوچه بخوریم بجای نون!!!!

روحانی متچکریم
hh: 1393/9/1319:40:30،
24
31
آها یعنی فکر میکنی آرد گرون شده کلوچه و بیسکویت گرون نمیشه؟؟¿
حسین: 1393/9/1308:53:11،
130
19
هیچ کاهشی نخواهد بود،فقط خود مردم باید کاری کنن،مسئولین و نماینده ها دارن فیلم بازی میکنن
پرپروک: 1393/9/1309:38:11،
26
36
دل خجسته ای داری...
کوکی(مزدا): 1393/9/1309:45:47،
56
18
دقیقا فقط خود مردم باید حرفی بزنند.
وگرنه با غر زدن اینجا و اونجا هیچ اتفاقی نمی افته.
اینقدر اون بالا اوضاع خرابه که کسی اصلا کار نداره.
moji2: 1393/9/1308:53:29،
77
14
بازم حرف های همیشگی
شما فکر میکنید واقعا به دوستان به قشر متوسط و ضعیف اهمیت میدند واسشون مهمه واقعا ؟؟!!
این وسط جز منافع خودشون و جیب خودشون به فکر هیچی نیستند
دیروز گوشت بود امروز آب فردام یه چیز دیگه
محمد: 1393/9/1308:55:34،
84
18
بوی انتخابات مجلس داره میاد :)
hamid: 1393/9/1308:58:36،
71
22
مكه قرار نبود 30%درصد باشه؟تو اينجا از 130 تومن شده 200؟؟؟؟يعني60%؟؟عجب بابا
mohammad: 1393/9/1308:59:03،
63
20
چرا دروغ میگن درحال حاضردرشیرازنان100درصدگران شده
ارشیا: 1393/9/1308:59:30،
66
20
لطفا کشور رو آزاد کنید..
shooter: 1393/9/1308:59:54،
87
20
با سلام و خسته نباشید خدمت دلسوزان و مسئولین همیشه در صحنه ما اعتراضی نداریم در صورت امکان تعداد سیخها را زیاد بفرمایید کمتر در صف منتظر بمانیم
جیگر: 1393/9/1309:03:54،
64
30
خدایی ببین با کیا شدیم 76 میلیون!!!
آقا مجلس نمیخایم، دست از سرمون بردارید تو رو خدا
ایمان: 1393/9/1309:07:14،
64
21
خیلی خوشحالم که آقایون نماینده ها به فکر ما هستن. اگه شماها نبودین چقدر زندگی سخت میشد!!!
سام از تبریز: 1393/9/1309:14:18،
51
72
بالاخره نفهمیدیم کی دستور افزایش قیمتو داده :

پیدا کنید پرتقال فروش را >>>>>>>> ..
پیام: 1393/9/1309:17:06،
35
22
واقعا چه خبره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهدی: 1393/9/1309:25:07،
48
17
موضوع اینجاست که از لحظه اعلام افزایش قیمت نان ، نانوایان قیمت را افزایش دادند.... هیچ کس نگفت که قیمت نان باید پس از خرید آرد جدید افزایش یابد نه امروز که این نان با آرد خرید قبلی توسط نانوا تولید شده است .بی تدبیری مسئولان مربوطه و همینطور سازمان بازرسی کاملا مشهوده.برای این بازی نمایندگان به اصطلاح مردمی هم متاسفم.
رضا: 1393/9/1309:43:54،
29
16
البته نانوا گناهی نداره یه روز قبل از گرون شدن من رفتم نانوا آخرین کیسه رو داشتن میزدن گفتم باز آرد قحطی شد گفتن نه قراره گرون بشه آرد نمیدن بهمون حالا سود گندم خرید قبلی به جیب کی رفت نمی دونم اما نانوا محله ما که نداشت
علی: 1393/9/1309:29:20،
44
21
هر تصمیم اقتصادی که توسط دولت اتخاذ می شود بیشتر ضربه را به قشر کارمند وارد میکند . و به نظر میرسد کارمندان سر سفره اقتصادی کشور موجوداتی مزاحم هستند و تا چند سال دیگه کلا نابود می شوند
رضا: 1393/9/1309:47:50،
31
21
خواهشاً کارمندا ناله نکنن حتی اونائی که با آزمون کارمند شدن البته خواهر و برادرم هر دوتاشون کارمندن نگید به دیگرون می توپه .وضع مردم عادی خرابتره که حتی اینترنتم ندارن بیان نظر بدن
ايراني: 1393/9/1309:37:13،
32
25
بابا اين مجلس اگر در باره نان حرف نزنه در باره چي حرف بزنه اينا اجازه بيشتر از اين را ندارند.البته بعضعي وقتا برا حالگيري هم اجازه استيضاح کردن دارند
عرفان: 1393/9/1309:42:54،
57
11
مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل مرگ بر انگلیس مرگ بر فرانسه .....
همه بدن ما فقط خوبیم.مرگ بر همه کشورها
حامد: 1393/9/1914:54:27،
24
13
مرگ بر همه انسانها از بدو خلقت
جز ما اونا خیلی بد هستند مرگ مرگ ؟؟؟ جالبه دین ما گفته هرکس آرزوی مرگ انسانی را کند مسلمان نیست!
ما خیلی مسلمانیم چون مرگ فله ای را آرزو میکنیم
saeed: 1393/9/1309:48:13،
28
31
با عرض سلام و احترام
من همه جا می شنوم افزایش نان به میزان حداکثر 30 درصد بوده ولی متاسفانه در سطح شهر مشاهده می کنم افزایش نان 100 درصد بوده و یک قرص نان که تا روز قبل500 تومان بوده به 1000 تومان تغییر قیمت داده اند.لطفا اول دقیق و صریح مشخص کنند نان چقدر گران شده و علت افزایش قیمت در وسط سال چی بوده است؟مگه حقوق ما تغییری کرده که نان گرانتر شد؟؟؟؟
ممنون از بررسی
رسول: 1393/9/1309:55:56،
31
14
دوست عزیز این حرف ها فایده نداره باید از آسمان سنگ بباره دیگه صبر ملت تمام شده.
دانا: 1393/9/1309:52:01،
42
18
امروز نان فردا همه اجناسی که با ارد سرو کار دارن . گرانی نان سونامی افزایش قیمتها
ايراني: 1393/9/1310:00:00،
31
17
البته دوستان ببخشند يادم رفت بگم بعضي وقتا که پول کم مي‌يارن در باره گراني خودرو هم يه پارازيتي ميندازن تا از نمد پاره کلاهي گيرشون بياد.
امير: 1393/9/1310:02:26،
40
11
اين مملكت درست بشو نيست ..نبايد رفت..بايد در رفت........خدا عاقبت همه رو به خير كنه...
کریمی: 1393/9/1310:07:40،
47
20
دشمن منتظر بهونه اس حرف نزنید !!!
سعید: 1393/9/1310:23:39،
40
34
با عرض سلام
آقا اینقدر نگید کارمند کارمند .اونا وضعشون از یه کارگر ساده که بدتر نیست.این همه بیکار داریم یه نفر به فکر این بدبختا نیست.خجالت بکشید واقعا که
کامبیز: 1393/9/1310:51:25،
25
19
تو شیراز 100 درصد گرون تر شده
همه قیمتا الان 2 برابر شذه
جامونده: 1393/9/1311:05:42،
36
12
کار دشمنان اسلامه میخواهند دسیسه کنند مجلس ودولتو به جون هم بندازند 30 درصد که چیزی نیست ما تو این دوساله 500 درصد گرانی و تحمل کردیم اینم روش مرگ بر امریکا غاصب !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
seyed: 1393/9/1311:20:39،
28
16
نو بربری از 500 شده 700 به گفته دولت این افزایش برای جبران هزینه نانوایان است درحالی که هر کیسه آرد 10 هزار تومن گرون شده و سود اضافه شده به هر کیسه 11 هزار تومن است یه نانوایی پر رونق نهایتا 10 کیسه آرد روزی نون میپزه یعنی افزایش درآمد نانوایان روزی کمتر از 10 هزار تومان شده اما دولت همچین اومده میگه برای نانوایان گرون کردیم تمام افزایش قیمت مستقیم تو جیب دولته شک نکنید
یک ایرانی: 1393/9/1311:27:55،
31
9
اینها جنگ زرگری دولت ومجلس هست
هیچکس میفهمید یا نه هیچکس به فکر مردم نبوده ونيست
گرانی در ایران عادی شده و هر بار بهانه الکی برای گرانی دارند
رسول: 1393/9/1312:19:27،
25
15
همش زير سر اين يارو جهانگيريه
همش اون پيگير افزايش قيمت نان بوده
تازه جديدأ داره خبر ميرسه كه به صورت چراغ خاموش يارانه هاي بعضي هارو دارن حذف ميكنن
عمله: 1393/9/1313:13:41،
43
19
من میخاستم برم خونه نامزدم هرچی فکر کردم چی بگیرم اخرش تصمیم گرفتم یک دونه نون سنگگک براش کادو ببرم
Mohsen: 1393/9/1313:37:54،
20
13
مجلسي ها سودشون چيه؟؟؟؟
شرمنده: 1393/9/1313:51:05،
36
17
آقایان نماینده ،ما اینو یاد گرفته ایم که شما هم هیچ کاره اید در جریان قیمت گذاری خودرو اینو تجربه کرده ایم فقط و فقط یک اعتراض زرگری میکنید که بگن طرف مردم هستید ، نه آقا نیستید. اینقدر نمک به زخم مردم نپاشید.
از تبریز: 1393/9/1314:11:52،
21
18
خلاصه باید گرسنه بمونیم
amir: 1393/9/1315:14:47،
23
28
خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزد این دیگه اخرشه
مهندس: 1393/9/1315:30:41،
28
23
خب حالا که نان گران شده پارس سال داشبورد جدید قیمت بازار باید به 40 میلیون برسه این حق ملت ایران است.
ناشناس: 1393/9/1317:40:01،
30
14
اتفاقا من با گرون شدن نان موافقم چون باعث میشه زاد و ولد کم بشه آخه این مردم ما جنبه ندارن تا یه کمی وضعیت خوب میشه فعالیتشون بیشتر میشه و رو میارن به زاد و ولد
هادی: 1393/9/1323:49:32،
28
25
تو رو خدا نگید مبتفاوت این گرونی صرف ابادی مملکت میشه چون کسی باور نمیکنه.هر وقت بخوان مابقی اجناس رو هم گرون کنن اول با نون شروع میکنن.با این حال همه یک از یک بدتریم نه گوجه کیلویی 300 تومان رواست نه گوجه کیلویی 5000 تومان اولیش کشاورز رو بدبخت میکنه دومیش مردم رو بد بخت میکنه.اینا فقط بخاطر مدیریت ضعیفه این دولت و این دولت هم نداره یادتون هست دولت قبلی برا برنج باید صف میگرفتین با دو برابر قیمت؟
بدبخت: 1393/9/1323:57:44،
50
21
خدایا توی سه سال چی به سرمون اومد مگه ما چه گناهی به درگاه تو کردیم
نون 20 تومن --------->200 تومن
بنزین 100 تومن --------->1000 تومن
شیر 200 تومن --------->2000 تومن
گوشت 4000 تومن --------->28000 تومن
دلار 1200 تومن --------->3300 تومن
ارزش پول ملی -------------------------------
حامد: 1393/9/1914:48:35،
22
12
نون 20 تومن --------->200 تومن سال 57 نان ده ریال بوده
بنزین 100 تومن --------->1000 تومن سال 57 بنزین 5 ریال
شیر 200 تومن --------->2000 تومن سال 57 یادم نیست چون روستائی بودم
گوشت 4000 تومن --------->28000 تومن سال 57 50 ریال بوده
دلار 1200 تومن --------->3300 تومن سال 57 74 ریال بوده

ما بد بخت نبوده و نیستیم بد بختمان کرده اند
مردم: 1393/9/1402:25:12،
33
19
اقا جان باید اینطوری بشه تا ما قدر غرب رو بفهمیم
غرب اگه نبود و تکنولوزی و ازادی و علم و پیشرفتش نبود الان همه جای ما رو کرم وشپش گرفته بود هرقدر از غرب و امریکا دور بشیم گرسنه تر میشیم
من که به این نتیجه رسیدم
درود بر تکنولوزی و علوم امریکا و اروپا و غرب
همه چیز را برای ما مردم حرام و محروم میکنند حتی نان رو
حامد: 1393/9/1914:44:22،
25
15
ما خیلییییییلی خوبیم
یک وسیله از سوزن تا چلنجر از دکمه و زیپ و آفتابه و همه چیز را غرب ساخته اختراع کرده و در دسترس گذاشته ؟؟؟
ماها چه کرده ایم ؟ هنوز آقایان در باره اینکه با پای چپ بریم دستشوئی بهتره یا پای راست بحث دارند؟ تازه همون چیزهای درون دستشوئی نیز ساخت و ابداع و اختراغ غرب است
کمی فقط کمی واقع نگر باشیم
از این گرانیها فقر و فحشای موجود فقط ملت آسیب دیده و میبیند
علی: 1393/9/1719:42:35،
23
15
خدا طول عمر با عذت به دکتر احمدی نژاد بده . تنها رعیس جمهوری بود که دلسوز مردم بود .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار