کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

این چگونه شیب ملایمی است ؟

کدخبر:۸۴۷۱چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۴:۰۶۴۰۹۲ بازدید

اعلام شبانه افزایش قیمت نان در حالی‌که مصوبه چنین افزایشی حدود 25 روز قبل از این اعلام و در 14 آبان به تصویب هیأت وزیران رسیده بود نه‌تنها برای مردم بلکه ...

 اعلام شبانه افزایش قیمت نان در حالی‌که مصوبه چنین افزایشی حدود 25 روز قبل از این اعلام و در 14 آبان به تصویب هیأت وزیران رسیده بود نه‌تنها برای مردم بلکه برای نانوایانی که مجریان اصلی این مصوبه هستند نیز پر از ابهام بود. علاوه‌بر این تصویب شد میزان افزایش قیمت نان تا 30 درصد باشد اما در تهران 34 درصد و در برخی از استان‌ها از جمله اردبیل تا 60 درصد گران شد. این یعنی آنکه دولت برای این منظور وحدت رویه‌‌ای نداشته و نظارتی هم در زمان اجرا صورت نگرفته است.

این در حالی است که مسؤولان دولتی با تکرار گفته‌های توجیهی خود، نه‌تنها درباره اصل داستان پاسخگو نیستند بلکه برای این مهم نیز در دسترس نیستند که اگر بودند اطلاع‌رسانی درباره این مصوبه آن هم از سوی محسن بهرامی‌ارض‌اقدس، مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهوری و البته در پاسخ به پرسش خبرگزاری تسنیم صورت نمی‌گرفت بلکه دولت باید به‌طور رسمی به ابلاغ و اطلاع‌رسانی درباره افزایش قیمت نان می‌پرداخت. همراستای این ابهام، سخنان بهت‌‌برانگیز محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری بود که شامگاه یکشنبه 9 آذر روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت قرار گرفت. نوبخت با اشاره به موضوع افزایش قیمت نان در کشور گفت: «دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت نان ندارد و یارانه خرید گندم را همانند سابق پرداخت خواهد کرد». نوبخت اما ادامه داد: دولت همچنان پرداخت یارانه گندم به قیمت هر کیلو 665 تومان را در اختیار کارخانه‌های آردسازی و نانوایی‌ها قرار خواهد داد اما این اجازه را به نانوایی‌ها در استان‌های مختلف خواهد داد تا براساس اقتضائات هر استان به‌منظور جبران مابه‌التفاوت افزایش هزینه‌های جانبی، قیمت نان را تا حداکثر 30 درصد افزایش دهند.

چنین تناقضی حتی صدای رسانه‌های اصلاح‌طلب را هم درآورد به طوری‌که یکی از روزنامه‌های حامی دولت، تیتر صفحه یک چاپ سه‌شنبه خود را اینگونه نوشت که« نان را گران کنید اما توهین نکنید». این روزنامه در مطلبی زیر این تیتر نوشت: اگر خاطر شریف مقامات دولتی باشد یکی از شعارهای انتخاباتی‌شان «راستگویی» بوده است، آنان می‌بالیدند که «دولت راستگویان» را تشکیل داده‌اند اما اکنون این نحوه گران کردن نان در تناقض آشکار با این شعار است. روزنامه در ادامه مطلب خود آورده که به نظر می‌رسد بیش از «گران شدن قیمت نان» تناقض میان مسؤولان درباره این گرانی مهم است. درواقع باید ‏گفت شاید بتوان این گرانی را به نوعی پذیرفت اما آن تناقضش را خیر!‏ به هرحال دولت طبق محاسبات و درخواست‌های نانوایان ترجیح داده قیمت نان را بین 20 تا 30 درصد افزایش دهد اما نکته و پرسش اینجاست به چه دلیل و توجیهی پیش از این گرانی، مقامات مختلف دولتی و در رأس آن سخنگوی دولت هرگونه افزایش قیمت تا پایان سال را رد می‌کنند؟ شاید عنوان شود این نحوه گران کردن نان از سوی دولت حربه‌ای برای کنترل جو عمومی بوده است که باید گفت مقامات دولتی در این‌باره سخت در اشتباه هستند. اگر آقایان پاستورنشین نمی‌دانند باید بدانند که حداقل بخشی از مردم پس از این روش گران کردن نان به این نتیجه رسیدند که این دولت نیز با دولت قبلی تفاوتی ندارد و در بر همان پاشنه قبلی می‌چرخد!

این بود شیب ملایم؟!

همچنین یکی از پایگاه‌های خبری حامی دولت در مطلبی با عنوان « افزایش 30 درصدی قیمت نان؛ این بود شیب ملایم؟!» آورده است که اگرچه افزایش 30 درصدی قیمت نان برای دهک‌های بالا کوچک‌ترین اثری ندارد ولی برای مردمانی که در دهک‌های پایین روزگار می‌گذرانند، افزایش 50 تومانی نان لواش، می‌تواند اقتصاد خانواده را تکان دهد و محاسبات سرپرست خانواده را به هم بریزد. در ادامه این مطلب آمده است در شرایطی که طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ تورم به حدود 20 درصد رسیده است، چرا باید قیمت نان 30 درصد افزایش پیدا کند؟ مگر حقوق کارمندان بالاتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد که نان‌شان بیش از این نرخ گران‌تر شود؟! به علاوه، نان در سبد غذایی اقشار آسیب‌پذیر، سهم بیشتری نسبت به دهک‌های مرفه دارد. بنابراین، اگرچه افزایش 30 درصدی نان، برای دهک‌های بالا کوچک‌ترین اثری ندارد ولی برای مردمانی که در دهک‌های پایین روزگار می‌گذرانند، افزایش 50 تومانی نان لواش، می‌تواند اقتصاد خانواده را تکان دهد و محاسبات سرپرست خانواده را به هم بریزد. در ادامه این مطلب آمده است، اینکه بگویند چون چند سالی نان گران نشده بود، بنابراین ناگهان گرانش کردیم هم منطبق با تدبیر نیست زیرا‌ «تثبیت طولانی‌مدت و افزایش ناگهانی»، ایجاد شوک روانی می‌کند. بنابراین افزایش اندک سالانه، رویکردی مدبرانه‌تر است؛ با نان مردم نمی‌توان بازی کرد. به هرحال قرار بود جز بنزین که حکایت خاص خود را دارد، افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم صورت بگیرد. دولت توضیح دهد که اگر افزایش 30 درصدی قیمت نان در یک شب، شیب آرام است، پس شیب تند چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

افزایش قیمت تا آستانه تحمل

البته سیدجواد تقوی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این‌باره اظهار کرده است که ضوابط محاسبه قیمت برای همه استان‌ها یکی است و کافی است اطلاعات و آمار استانی دقیق خود را در این ضوابط یا ظرف محاسبه قیمت بریزند و با توجه به شرایط استان قیمت نهایی را تعیین کنند. تقوی افزود: با همه این ملاحظات دولت تصمیم گرفت این طرح را تدریجی انجام دهد همانطور که در قانون هدفمندی یارانه‌ها هم می‌شد قیمت انرژی را واقعی کرد اما چرا این اتفاق نیفتاد چون آستانه تحمل مردم برای بار این هزینه‌ها و افزایش قیمت نیز حدی دارد بنابراین دولت این ملاحظه را به دقت انجام داد و با توجه به نظر رئیس‌جمهوری این اصلاح قیمت نان حداکثر تا 30 درصد انجام شد. همچنین مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این‌باره معتقد است مصرف‌کنندگان در بخش کیفیت نان در واقع رضایت آنچنانی ندارند، یعنی برخی افراد به‌دلیل اینکه اندازه نان‌ها کوچک شده و یک مقدار کیفیت نان مطلوب آن چیزی که می‌خواهند نیست، ناراحت هستند. به‌گفته وی دولت به‌طور متوسط سالی 11 هزار میلیارد تومان یارانه بابت مابه‌التفاوت خرید گندم و آنچه به کارخانه آرد می‌فروشد را پرداخت می‌کند.خسروتاج افزود: در حال حاضر دولت 7000 میلیارد تومان فقط مابه‌التفاوت خرید قیمت گندم و آن قیمتی که به کارخانجات می‌فروشد را پرداخت می‌کند. همچنین حدود 4000 میلیارد تومان هم یارانه‌ای است که به‌صورت مستقیم به مردم پرداخت می‌شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه‌ کرد: کل صنعت نان به‌همراه ذی‌نفعان از شرایط موجود ناراضی هستند. این صنعت نیاز به یک جراحی اساسی دارد تا شرایط رقابتی ایجاد کنیم و در آن شرایط، نان مورد نظر مردم با آرد با کیفیت تولید ‌شود.

افزایش قیمت نان بیش از 30 درصد  

دراین میان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به افزایش بی‌رویه‌ قیمت نان تذکر داد. محمود شکری در تذکری شفاهی در جلسه علنی دیروز مجلس، گفت: آقای نوبخت مصاحبه‌ای کرده که دولت تصمیمی برای افزایش قیمت‌ نان ندارد، اما به نانوایان اجازه دادیم که قیمت نان را 30 درصد افزایش دهند. شکری ادامه داد: حالا دولت موافق است یا مخالف؟! خیلی شفاف برای نمایندگان و مردم مشخص کنید که این افزایش قیمت توسط دولت صورت گرفته یا خیر؟ اگر نه دستور این افزایش قیمت را چه شخص یا مرجعی صادر کرده است. نماینده مردم تالش و ماسال در مجلس خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها 50 یا 60 درصد افزایش قیمت نان داشته‌ایم و باید یک نهاد مشخص تکلیف این قیمت را مشخص کند. شکری یادآور شد: زمانی که این افزایش قیمت صورت می‌گیرد با 45هزار تومان یارانه دهک‌های پایین چطور باید زندگی کنند؟ چه کسی مسؤول و پاسخگو است. در همین حال عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه قیمت آرد تحویلی به نانوایی‌ها افزایش نداشته است، گفت: افزایش قیمت نان برای جبران هزینه‌های تولید است ولی نرخ ۱۱۵۵ تومانی خرید تضمینی گندم متناسب با تورم افزایش نیافته است.

بهرام بیرانوند درباره اینکه چرا قیمت نان را 30 درصد افزایش داده‌اند، اما قیمت گندم که ماده اولیه نان است فقط 10 درصد افزایش یافته، افزود: نانوایی‌ها به‌دلیل افزایش تورم، توان تأمین هزینه‌های تولید را ندارند و به همین دلیل برخی از آنها برای جبران هزینه‌ها وزن نان تحویلی به مردم را کم کرده‌اند. بیرانوند اظهار داشت: با توجه به هزینه‌های تولید در بخش کشاورزی نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی گندم جوابگوی هزینه‌های تولید نیست به‌طوری‌که با محاسبه هزینه‌ها قیمت خرید تضمینی تعیین شده(1155 تومان) کمتر از قیمت سال گذشته برای کشاورز است. از سوی دیگر عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه بین افزایش 30 درصدی قیمت نان و افزایش 10 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم تناقض آشکار وجود دارد، گفت: دولت حق کشاورزان را ادا نمی‌کند، نانوا باید حمایت شود و کشاورز به طریق اولی باید حمایت شود. وی با بیان اینکه امسال قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با نرخ تورم افزایش نیافت، گفت: این موضوع نشان می‌دهد دولت حق کشاورز را ادا نمی‌کند درحالی که در قانون تاکید شده قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید براساس نرخ تورم تعیین شود. پاپی‌زاده افزود: در هنگام تعیین قیمت نان، دولت به گونه‌ای دیگر عمل می‌کند و با بیان اینکه افزایش هزینه‌های مختلف از جمله هزینه کارگری در نانوایی‌ها 30 درصد بوده قیمت نان را 30 درصد افزایش می‌دهد. وی با بیان اینکه این کار یک تناقض آشکار است و مظلومیت کشاورز را به اثبات می‌رساند، تصریح کرد: اگر دولت اعتقاد به 30 درصد تورم دارد و معتقد است هزینه‌های تولید نان به اندازه 30 درصد افزایش یافته این تورم را کشاورز و تولید‌کننده گندم هم دارد و کشاورز هم باید نان را با 30 درصد افزایش قیمت خریداری کند. وی هشدار داد سیاست غلط دولت درباره تعیین نرخ تضمینی گندم، موجب کاهش تولید گندم می‌شود و سال آینده هزینه‌ هنگفتی باید صرف واردات گندم شود، در حالی که این پول می‌تواند صرف افزایش تولید گندم داخلی شود.

انتقاد آیت‌الله علوی‌گرگانی از افزایش قیمت نان

حضرت آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی با انتقاد از افزایش 30درصدی قیمت نان، این افزایش را تاثیرگذار در دیگر اجناس و کالاها دانست و گفت: برخی افراد به بهانه افزایش قیمت نان قیمت دیگر کالاها را نیز افزایش می‌دهند. استاد برجسته حوزه علمیه قم در دیدار جمعی از مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تأکید کرد: در یک اداره تنها باید به دنبال پیاده کردن فرامین خدا باشیم؛ نباید ضوابط حاکم بر روابط شود، به گونه‌ای نباشد که به سبب سفارش دیگران حق فردی ضایع شود، این مطلب ممکن است در اداره‌های مختلف به چشم بخورد. وی یادآور شد: قرآن می‌فرماید: «انجام فرامین الهی سبب سعادت خود فرد و تثبیت پایه‌های جامعه و نظام می‌شود» پس باید مراقب بود سفارش‌ها خلاف ضوابط انجام نگیرد. البته انجام سفارشی که با ضوابط مخالف نیست مشکلی ندارد. وی تأکید کرد: مردم درباره مسائل مختلف به ما مراجعه می‌کنند و مطالبی را بیان می‌کنند، بنده نسبت به عملکرد برخی وزارتخانه‌ها بسیار ناراحت هستم، چراکه بیشتر روابط بر آن حاکم است، حتی گاهی یک رئیس بالادستی به صورت تهدیدآمیز بر رئیس پایان‌دستی کاری را تحمیل می‌کند. حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی نتیجه روابط غیرقانونی سازمان‌ها را اختلاس میلیاردی خواند و عنوان کرد: مملکت ما مملکت امام زمان(عج) بوده و افتخار ما اسلامی بودن کشور است؛ ولی گاهی متأسفانه به سبب روابط می‌بینیم میلیاردها تومان جابه جا می‌شود و یک دفعه صدای آن در مملکت در می‌‌آید. وی خاطرنشان کرد: برای نمونه اکنون قیمت نان بالا رفته است، این قیمت تنها در نان اثر نمی‌گذارد، اینها اثرگذار بوده و به مسائل دیگر نیز تأثیر می‌گذارد، چرا که تمام مسائل در جامعه با هم مرتبط است، به گونه‌ای که برخی افراد به بهانه افزایش قیمت اجناس قیمت دیگر کالاها را نیز افزایش می‌دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

uj: 1393/9/1208:50:05،
100
33
اخه این قیمت واقعی چقدر هست هر ماه دارید گرون میکنید باز سر مردم منت میذارید ما یکدفه گرون نمیکنیم به ممردم فشار نیاد پس این داستان تا قیامت ادامه داره بابا بهویی نون بکنید 5000 تومن بگید این قیمت واقعیش هست مردم هم تکلیف خودشون بدونن
محسن: 1393/9/1209:15:36،
96
163
هنوز مونده قدر احمدی نژاد رو بدونید. تازه اولشه. صبر کنید
b: 1393/9/1209:26:54،
85
23
من که قبلا بربری میخریدم 500 تومان الان شده 700 .پس قیمتا 40درصد زیاد شده نه 30درصد .شما که گرون می کنید حداقل یه نفرو بزارید که جمع و تفریق بلد باشه تا امار گرونی ها رو درست بده
رضا: 1393/9/1209:40:49،
75
16
شیبش برا ما مردم که عین پراید شدیم و قدرتمون کمه زیاده ولی برای آقایون با موتور 12 سیلندرو و قدرت 1000 اسب بخار این شیب عین جاده کفیه
كيان: 1393/9/1210:28:31،
78
13
ساري بربري 350 شده 500 يعني 42% من كشته مرده ي اين تا 30% گفتنتونم
Reza: 1393/9/1210:36:43،
65
15
ماکه خرید و مصرف ماشین و گوشت و میوه و سبزی و آجیل و پوشاک و تفریح و تحصیل و درمان و مسکن و ... تحریم کردیم، قوت لایموتمون رو هم تحریم میکنیم. فقط موندم دیگه چجوری باید تو این مملکت زنده موند!!!
elaheh: 1393/9/1210:48:50،
49
17
یکی از بی برنامه ترین کارای دولت بود که بدون بررسی و کار کارشناسی انجام شد..
استاد: 1393/9/1210:49:29،
35
21
تحریم بکنین تا ارزون بشه ، مثل ماشین که نخریدین و قیمتش نصف شد !!!! جماعت ساده
اردبیلی: 1393/9/1211:01:35،
43
17
بربری اردبیل 300 بود الان شده 500 یکی اینو با 30درصد حساب کنه ماهم متوجه شیم اخهههههههه
حسین: 1393/9/1212:24:36،
61
12
عزیزان این مطلب را فراموش نکیند: ایرانی جماعت را باید از هر زمینه گشنه نگهش داشت.یبار سیر شدن دیدید که چکار کردن.
بابک: 1393/9/1214:42:33،
79
24
این دولت که دیگران را به بیسوادی متهم میکند لطفا جواب من را بده نان ۳۰۰ تومانی هفته پیش را امروز من ۶۰۰ تومان خریدم این یعنی ۳۰٪ افزایش؟
ایران محمود: 1393/9/1215:01:28،
34
16
یاد دکتر محمودی بخیر.پراید رو با شیب ملایم 300 درصدی از 8 تومان کرده بود 24 تومان و بعد گفت اخه کیلویی چند.سراخر وزن کردنش دیدن راس میگه 2 تومنش زیاده کردن 22 تومن
عمله: 1393/9/1208:51:52،
126
19
از هر دری فقر وارد شود از همان در ایمان خارج میشود
محمد: 1393/9/1208:58:01،
53
21
در شیراز قیمت نان ساندویچی با تصویب صنف از 180 تومان به 360 تومان افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش 100 درصدی است.
شیرازی: 1393/9/1209:26:19،
83
20
هر چی گرونی نوش جانتون! تا 1000 درصد هم گرون بشه باز برای خرید صف میکشید! ایشالا همه چیز روز به روز گرون بشه
مهران: 1393/9/1711:51:07،
13
12
هم برای خرید صف میکشن هم برای رای دادن!!!
مهرداد: 1393/9/1208:58:42،
50
20
دیگه اینکه انتقاد نداره جناب آیت اله علوی.دهک شما که بالاتر ازاین حرفهاست.اگر مردم رو میگی اونا هم یه فکر به حال خودشون میکنن.مگر تا الان چی می کردن؟
صغری: 1393/9/1208:58:52،
69
13
با یه حساب سرانگشتی متوجه میشید که نان 50 الی 60 درصد افزایش قیمت داشته چون علاوه بر افزایش قیمت از وزن نان هم کاسته شده
دروغگووووووووووووووووووووووووووها!!!!!!!!!
فرهاد: 1393/9/1209:01:35،
94
16
زندگي در ايران مثل " دويدن روي تردميل " هستش . بايد سريعتر بدوي تا بتوني ثابت سر جات وايستي .
رضا: 1393/9/1209:02:19،
54
16
در شیراز قیمت نان سنگک مبلغ 500 تومان بود و حالا شده 1000 تومان. توی رسانه ها اعلام میشه نهایتا 30% ولی در عمل 100%.
شیرازی2: 1393/9/1209:49:01،
39
45
فکر نکنم اگه کسی نون سنگک نخوره بمیره! از بس حرص میزنید و 30 تا 30 تا نون سنگک میخرید و تو فریزر انبار میکنید انگار قحطی اومده! پس هر چی گرانی نوش جان
نانوا: 1393/9/1214:13:37،
38
16
دوستان مطلب مهمی که امروز پس از صدور حواله آرد متوجه شدم افزایش 42% قیمت آرد بود. حالا پیدا کنید پرتقال فروش رو.
به جون خودم هممون سر کاریم.
ما که کمرمون شکست
k,k: 1393/9/1209:07:19،
49
35
حالا این نظرهای ما چه فایده ای داره وقتی گوشی نیست که بشنود و دستی نیست که به کمک مردم بیاید
مردم با پول یارانه شما دیگه پول نون رو هم نمیتونن بدن
م: 1393/9/1209:14:01،
50
16
به نسبت احمدی نژاد شیب ملایم و مستمر دیگه به قله رسیدیم دم دمای سقوطیم به دره
مسعود: 1393/9/1209:17:33،
49
11
شیب ملایم یعنی همین. یک مسیر رو آهسته طی میکنه بعد هم آخرش با شتاب میره تو پاچه مردم
ايراني: 1393/9/1209:18:15،
49
22
واقعا برا خودم متاسفم كه تو اين مملكت زندگي ميكنم

اخه با اين حقوق و هزينه چطوري ميشه زندگي گذروند

من يكي كه دارم كم ميارم اينطوري پيش بره خدا و پيغمبر رو مي ذارم كنار و از راه ديگه زندگيم رو تامين ميكنم

ایرانی2: 1393/9/1209:34:49،
38
18
خیلی زودتر از اینا باید این کارو میکردی. مثل خیلی های دیگه.مثل همه. پس تا دیر نشده همین الان بجنب
عغر اتاع: 1393/9/1209:20:34،
50
24
دلمون واسه داروغه ی کارتون رابین هود تنگ شده نامرد بازم انصافش بیشتر بود
حیف بزرگ شدیم
فهمیدیم زندگی چقدر اینجا سخته
داروغه واقعیه رابین هودش کارتونی
بیکار: 1393/9/1209:25:22،
43
21
کم کم کلید آقای روحانی داره جاشو پیدا میکنه،همشون یکی هستن با هم هیچ فرقی ندارن،روحانی با صحبت کردن نرم مردم رو نگه داشته.
منم: 1393/9/1209:31:32،
38
23
فراركنين
ایرانی: 1393/9/1209:33:01،
41
19
خواهش میکنیم یکنفر بیاید به ما فیزیک وریاضی یاد بده تا مفهوم شیب ملایم را درک کنیم توی دانشگاه و مدرسه شیب ملایم با شیب ملایم این دولت تدبیر و امید !!! فرق می کنه!!!!
حسینی : 1393/9/1209:46:20،
51
52
احمدی نژاد کجایی که یادت بخیر
کشکول طلایی: 1393/9/1209:50:54،
53
15
شیب ملایم شیبی است که ملت رافریب میدهد وفقروتورم وبیکاری راافزایش میدهد ومردم را در خواب نگه میدارد!!!!!!!!!!!
رضا: 1393/9/1212:27:28،
34
14
همونه فقط کتش عوض شده
ناشناس: 1393/9/1210:13:28،
38
14
ما ركورد زديم...
حقوق بگير: 1393/9/1210:31:34،
54
14
پيشنهاد يك ماموريت براي آیت‌الله علوی‌گرگانی و ساير مراجع كه از اوضاع اقتصادي و اختلاس و رانت خواري ناراضي هستند :
يك تيم اقتصادي به عربستان اعزام نمائيد تا بدانيم كه چگونه اين وهابيها كه نه دموكراسي و نه صنعت و حقوق بشر و خيلي چيزهاي ديگر ندارند اينقدر ثبات اقتصادي دارند و به عنوان مثال يكعدد نوشابه سالهاي سال (شايد حدود يك قرن) است كه يك ريال عربستان قيمت دارد .
بي نام: 1393/9/1210:38:51،
44
12
اين خانه از پاي بس ويران است............،،.......
ناشناس: 1393/9/1210:40:49،
29
20
شیب ملایمه ولی برا پولدارا نه برا ما بیچاره ها
علی : 1393/9/1210:41:06،
34
19
نان لواش 1500ریال بود شده 2250ریال یعنی افزایش 50درصدی . مگر یارانه مردم راافزایش دادید که هزینه های مردم را بالا می برید مخفیانه برق وگازرا هم که گران کردید آب ازآب تکان نخورد .می گویید سونامی سرطان درراه است معلوم است که در راه باشد فشاری که به مردم وارد می شود باعث سرطانهای لاعلاج خواهدشد.
اقتصاددان: 1393/9/1210:45:28،
44
18
آقایان مراجع شماها که با تفضل الهی در جایگاهی خاص قرار گرفته اید و اعتقاد دارید که هر آنکس که دندان دهد نان دهد نگران چه هستید اصلا نان نایاب شود مردم گوشت بخورند مسئله حل میشود خدا کند دشمنان از بین بروند !
ارش: 1393/9/1211:04:45،
32
22
کجا افزایش قیمت نان بوده ؟؟؟؟؟ قیمتها اصلاح شده
کریمی: 1393/9/1211:25:17،
25
18
بعضی از آقایان شیب قیمت نان را با درامد خودشون مقایسه میکنن میگن ملایمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دادا: 1393/9/1211:53:23،
36
12
شيبش ملايمه ولي برا لندكروز نه پرايد ميفهمي يا بيشتر توضيح بدم
صاباح: 1393/9/1211:59:07،
41
26
بیشتر از این نمیشد از این دولت انتظار داشت
همشهری: 1393/9/1212:42:23،
49
16
حالم بده بخدا با این سن بالا وقتی نان تافتون 125 تومان گران شد بتمام مقدسات سرم قلبم روانم تمام بدنم درگیر است
ازاد: 1393/9/1212:50:44،
32
61
در انقلاب فرانسه نان کم شد مردم شورش کردند بگوش ملکه رسید گفت وا خوب نان نیست مردم چرا شیرنی نمیخورند ...............
رضا: 1393/9/1212:59:16،
33
20
با یک حساب سرانگشتی ، برای یک خانواده 4 نفره که بخواهند از نان بربری ( از سنگک ارزان تر) استفاده کنند . حداقل ماهیی 60 هزارتومان فقط بابت ناتن باید بپردازند . این یعنی یارانه 1 نفر از اعضای خانوداه کفاف نان مصرفی خانور را هم می دهد .
قصد تعریف از آقای احمدی نژاد یا مذمت آقایس روحانی را ندارم . اما یادم هست در اواخر دولت دهم رییس جمهور وقت معتقد بود یکباره یارانه ها را حذف کنید تا این معضل 150 ساله کشور حل شود . و پول یارانه را به جای اعمال به کالا ها و ارزان نگه داشتن غیر واقعی آن که مفاسد زیادی رو در پی داشته و دارد به خود مردم بدهیم . و مبلغ یارانه را متناسب با افزایش قیمت ها تا حدود150 هزار تومان افزایش دهیم . اگر یادتان باشد در دولت قبل، قبل از افزابش قیمت نان یارانه نان به حساب مردم واریز و مبلغ یارانه افزایش یافت . حالا یارانه ای که به مردم می دهند زیاد که نشد هیچ در پی قطعش هم بودن
مصطفي: 1393/9/1213:27:49،
28
16
انشااله درست مي شود
تقريبا ......... سال ديگر
تحمل بفرماييد
ُسراج: 1393/9/1214:36:34،
37
17
نان تو محل ما نارمک جنب تره بار ارزونه بیایید اینجا بخرید.
سید برهان : 1393/9/1215:11:44،
27
14
فک کنم گناه ما مردم زندگی کردنمون هست...امروز ارومیه بربری گرفتم دونه ای ۸۵۰...زنگ زدم اتحادیه نانوایان گفتن قیمت مصوبه همینه...خدایا خودت رحم کن
سعید: 1393/9/1216:17:47،
25
21
منتظر روزی هستیم که زیر دماغ ملت کنتور بذارن و بابت نفس کشیدن هم پول بگیرن!این احتمال رو جدی بگیرید!!!
وحید: 1393/9/1216:58:28،
27
13
این که کنتور نمیخوادسعید جان. قبلا حساب کردن که یک نفر در طول روز تقریبا چند بار نفس میکشه (به طور میانگین 15 بار در دقیقه. بقیشو خودت حساب کن). همون تعداد رو ضرب در قیمتش میکنن بعد با شیب ملایم حسابش میکنن و از ما در غالب "مالیات بر تنفس" میگیرند.
کارمند : 1393/9/1216:47:00،
20
15
والا با این شیب ملایم و این نوید های دولت عزیز از افزایش حقوق سال آتی ترسم از اینه که تا چند وقت دیگه مجبور شیم بریم افغانستان برای کار
st: 1393/9/1216:55:28،
25
13
توی شهر شیراز که نان سنگک از 500 به 1000 و نان فانتیزی از 180 به 360 تومان رسیده. یعنی 100 درصد افزایش قیمت!
sasan: 1393/9/1216:57:06،
28
17
اگه 36 سال پیش به ملت می گفتی نون یه روزی میشه دونه ای 600 تومن ،بنظرت چکار میکردن؟
باران: 1393/9/1217:21:34،
24
32
اگه بهشون میگفتن مزدتون میشه سی چهل هزارتومن چ میکردن!!!!!!
A4: 1393/9/1218:35:29،
20
12
مردم آستانه تحملشون داره میره بالا. یه کم دیگه تحمل کنن حله .
علی: 1393/9/1219:00:04،
29
13
قبلاً گفتند که در این مملکت هیچ فقیری نمی ماند همشون می میرند
قم: 1393/9/1219:31:59،
23
14
سلام ما كه معلم مملكتيم وبا24سال سابقه در اداره زندگي مانديم.باتناسب حقوق وتورم گران مي كرديد.يا حقوق ويارانه را افرايش ميدادند.اي ساربان اهسته ران
امیرعلی: 1393/9/1220:26:06،
20
17
پدر من نانوا هستش دیروز اعلام کردن بربری شده 600 ولی گرون نکنید در حالی که خودم از یه جا دیگه خریدم 700 تومان و آرد قرار بود 15% گرون بشه که امروز رفتیم حواله صادر کنیم حساب کردیم معلوم شد که آرد 41% گرون شده ، با این تفاسیر نون رو گرون نمیکردن خیلی بهتر بود فقط اسم نانوا خراب شد :(
کارگر: 1393/9/1300:28:59،
20
26
بزرگی می گوید: صداقت هرچه قدرهم گران باشد بهتر از دورویی است.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما