کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

ترک‌ها کامیون‌های ایرانی را از مرز برگردانند

کدخبر:۸۴۶۴چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۹:۵۱۱۱۲۴۶ بازدید

مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری کشور اعلام کرد: ترکیه کامیون‌های ایرانی که قصد عبور از مرز این کشور را داشته‌اند به داخل ایران ...

مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری کشور اعلام کرد: ترکیه کامیون‌های ایرانی که قصد عبور از مرز این کشور را داشته‌اند به داخل ایران بازگردانده و به آنها اجازه عبور از مرز را نداده است.

محمدجواد عطرچیان با بیان این مطلب اظهار کرد: در شرایطی که ایران طبق قرار‌های گذاشته شده با طرف ترک عمل کرده و اجازه عبور کامیون‌ها با پلمپ مخازن سوخت را داده است اما ترک‌ها از عبور کامیون‌های ایرانی جلوگیری کرده و در روزهای گذشته مرز را بسته‌اند.

وی با بیان این‌که ایران از دو شب قبل بر مبنای توافقات انجام شده با ترکیه شرایط عبور کامیون‌های این کشور را بار دیگر با درخواست‌های ترکیه همسان کرده بود، اظهار کرد: در شرایطی که این مساله درخواست رسمی ترک‌ها بوده، اما بسیاری از کامیون‌های آنها که قصد عبور از مرز ایران را داشته‌اند یا با باک خالی آمده بودند و یا شرایط پملپ را نداشتند.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری کشور ادامه داد: ایران هیچ مشکلی با عبور کامیون‌هایی که باک سوخت آنها پلمپ می‌شود ندارد و مرز کشور کاملا به روی کامیون‌های ترکیه باز است و این اظهارنظر رسانه‌های ترک که ایران مرزهای خود را بسته به هیچ عنوان صحت ندارد.

عطرچیان درباره‌ی نحوه ادامه داشتن مذاکرات دو طرف برای حل شدن مشکلات فعلی نیز اظهار کرد: چند ساعت قبل یک ملاقات مرزی بین دو طرف شکل گرفت تا اختلافات حل شود، البته هنوز نتایج قطعی این دیدار مشخص نشده ولی ایران بارها اعلام کرده است که به ادامه داشتن روابط خود با کشور دوست و همسایه ترکیه علاقه‌مند است و به هیچ عنوان قصد برهم خوردن روابط اقتصادی را ندارد.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه ایران با درخواست رسمی ترکیه برای پلمپ کامیون‌های این کشور در مرز زمینی موافقت کرد رسانه‌های ترک جوی را آغاز کردند که نشان از مسدود شدن مرز ایران باشد. مسوولان ایرانی در طول ساعت‌های گذشته بارها اعلام کردند که ایران تنها عبور کامیون‌هایی را که شرایط پلمپ مخزن سوخت را نداشته‌اند متوقف کرده و مشکلی با عبور دیگر دستگاه‌ها ندارد.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا