کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

4 کشور از 1+5 در صف ورود به بورس ایران

کدخبر:۸۳۵۴جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۷:۳۸۲۵۸۹ بازدید

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران خبر داد: استقبال خارجی ها برای سرمایه گذاری در بورس ایران، در 15 سال اخیر بی سابقه است. روسیه با ...

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران با بیان این که نگاه سرمایه‌گذاران خارجی به بورس ایران بنیادی است، گفت: 4 کشور از 1+5 در صف ورود به بورس ایران هستند و نگاه سرمایه‌گذاران خارجی به بورس ایران بنیادی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران خبر داد: استقبال خارجی ها برای سرمایه گذاری در بورس ایران، در 15 سال اخیر بی سابقه است. روسیه با 200 میلیون یورو بیشترین میزان نقدینگی را برای ورود به بورس ایران اعلام کرده است و بعد از آن سرمایه گذارانی از انگلیس، فرانسه و آلمان هر کدام بالای 150 میلیون یورو تقاضای سرمایه گذاری داده اند، استرالیا و نروژ نیز هر کدام بالای 100 میلیون یورو، یونان با 50 میلیون یورور و کشورهای عربی با 30 تا 50 میلیون یورو درخواست داشته‌اند. ورود سرمایه گذارن خارجی به ایران یک بحث بنیادی و فانتامنتال است و موضوع خبرسازی و یا هیجان زدگی نیست. در 15 سال گذشته این میزان استقبال برای سرمایه گذاری در ایران وجود نداشته است و بازار سرمایه ایران حتی با تضیف پول ملی در برابر ارزها در برابر تمام بازارهای سرمایه دنیا کم رقیب است. رضا سلطان زاده مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران درباره علاقه سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران گفت: خارجی ها متفاوت فکر می کنند سرمایه گزاران که علاقه به سرمایه گذاری در ایرن دارند در اولین گام صندوقهای پیشگام هستند که ریسک پذیریشان بالا است. وی ادامه داد: این شرکت ها اولین صندوق هایی هستند که وارد بازارهای نوظهور می شوند البته ما ایران را بازار نوظهور نمی دانیم اما برای برخی کشورها حکم بازار نوظهور را دارد که بر اساس شرایط بنیادی اقدام به سرمایه گذاری می کنند.

عضو هیأت مدیره بانک خاورمیانه گفت: از نگاه شرکت های معتبر اروپایی و غربی ایران به طور کلی در 5 سال آینده تا از نظر بنیادی و فانتامنتال ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد. سلطان زاده در این باره توضیح داد: در کشوری با تولید ناخالص داخلی 480 میلیارد دلاری  و برای کشوری که تولید ناخالص داخلی ( برابر قدرت خرید) آن یک تریلیون دلار است پیش بینی ها این است که با آرام شدن فضای سیاسی و انجام تفاهمات سیاسی و مسائل هسته ای یک رشد بین 7 تا 9 درصدی در تولید ناخالص داخلی برای 5 سال آینده اتفاق می افتد. عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران، اظهار داشت: با توجه به نسبت قیمت بر درآمد (P/E)  شرکت ها که به طور میانگین بین 5 و 5.5 معامله می شوند آنهم در زمان تحریم قیمت سهام شرکت ها بسیار جذاب است. وی با اشاره به مشکلاتی که شرکت ها در دوران تحریم دارند، گفت: در حالیکه درآمد شرکت های بورسی با توجه به تحریم های بین المللی محدودتر  می شود و اساساً هزینه های پول بیشتر می شود چون هزینه صادرات و فروش بالاتر از شرایط عادی قرار می گیرد نسبت ها و قیمت ها بسیار مناسب است. سلطان زاده با اشاره به P/E شرکت های خارجی که در شرایط عادی و بدون تحریم با نسبت 18 معامله می شوند، بازار ایران را برای سرمایه گذاری بسیار جذاب دانست و گفت: بازار سرمایه ایران ارزانترین بازار دنیا است و به قاطعیت می توان گفت بازار سرمایه ایران در مقایسه با هر بازار سرمایه دیگری بسیار جذاب است و حتی با وجود تضعیف ریال به سایر ارزها برای سرمایه گذاری جذاب است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه صندوق های سرمایه گذاری خارجی در جریان معاملات بازار سرمایه ایران به طور دائم هستند و حتی در روز جاری با وجود جو و هیجان فروش این شرکت ها همچنان بر تصمیم خود برای سرمایه گذاری در ایران پافشاری دارند، گفت: در حالی که امروز برخی از سهامداران حقیقی و حقوقی در حال عرضه سهام در منفی 4 و منفی 5 بودند ما طی 2 ساعت با 6 سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در ایران صحبت های خوبی انجام دادیم و آنها بر اساس علاقه بنیادی به سرمایه گذاری در ایران هیچ تغییری در تصمیم خود ندادند و حتی تمدید مذاکرات را به نشانه مثبت گرفتند.

سلطان زاده بار دیگر تأکید کرد: علاقه سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار ثانویه ایران ناشی از عوامل بنیادی است و این شرکت ها تحت تأثیر هیجان یا کنجکاوی چنین درخواستهایی را به ما نداده اند. عضو هیأت مدیره سرمایه گذاران درباره کشورهایی که آمادگی خود را برای ورود به بورس ایران اعلام کرده اند، گفت: ما از صندوق های سرمایه گذاری کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان، یونان، نروژ،استرالیا و کشورهای عربی درخواستهای جدی برای ورود به بازار ثانویه داشتیم.

وی درباره میزان سرمایه گذاری این کشورها در گام اول، گفت: روسیه با 200 میلیون یورو بیشترین میزان نقدینگی را اعلام کرده است و بعد از آن انگلیس، فرانسه و آلمان هر کدام بالای 150 میلیون یورو تقاضای سرمایه گذاری داده اند، استرالیا و نروژ نیز هر کدام بالای 100 میلیون یورو، یونان با 50 میلیون یورور و کشورهای عربی با 30 تا 50 میلیون یورو درخواست داشته‌اند. سلطان زاده درباره صنایع مورد نظر این شرکت ها برای سرمایه گذاری گفت: صنایع مورد نظر این صندوق ها صنایع پتروشیمی، معادن، غذایی، خودرو سازی (سبک و سنگین) و خدمات نفتی مانند شرکت های پیمانکاری، حفاری و نفت کش ها است. این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: این صندوق ها علاوه بر تمایل به سرمایه گذاری مستقیم از سرمایه گذاری در اوراق بهادار با نرخ سود ثابت مانند اوراق مشارکت استقبال کرده اند و چنانچه به عنوان نمونه پارس جنوبی یا راه آهن پس از رفع تحریم ها اوراق مشارکت با سود 7 درصد یورویی منتشر کند شاهد سرازیر شدن سرمایه های خارجی به ایران خواهیم بود. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پرايد: 1393/9/709:02:40،
35
33
بورس پرايد با سوخت اتمي اونا چه بدبختن
سپهسالار: 1393/9/709:14:49،
35
35
شاید سهام بورس ایران به ریال (در زمان اوج) جذابیت داشته باشه ... اما مطمئنا ارزش اصلی پولت (به دلار) کاهش پیدا کرده است
این کشورهایی که فرمودین احتمالا تفاوت ریال و دلار را هنوز درک نکرده اند و یا ... ببخشید ... روم به دیوار ... دارین جوسازی میکنید
حق: 1393/9/709:18:45،
34
30
محاله تو أين شرايط برا سرمايه گذارى بيان تا وقتى كه ثبات پيدا كنه اقتصاد
a-z: 1393/9/712:14:59،
56
26
این خارجی ها جرات دارن وارد ایران بشن اسید روشون نپاشین یه وقت. راستی این اسید پاش ها دستگیر نشدن .شما سایه پرنده رو رو هوا میزنین این اسید پاشها رو پیدا نکردین برای من که جای سوال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Mehran: 1393/9/712:24:10،
30
27
يه جوري ميگن ما ميايم ، انگار كه ما يه مشت زامبي و جزامي بوديم حالا ديگه كامل پاكسازي انجام شده ديگه ميتونن بيان ايران يا همون منطقه ممنوعه
بازار: 1393/9/712:26:43،
42
35
فردا بورس ۳۰۰۰ تا حداقل میریزه
BOURSE BAZ: 1393/9/712:43:45،
33
33
شما را بمام مقدسات قسم اینقدر ذهن این مردم بینوا رو منحرف نکنین. همه میدونن که بورس در حال سقوط آزاد و بهای بیش از 50درصد شرکتها بیش از دوبرابر ارزش واقعیشونه. سرمایه این مردم رو به باد فنا ندین خدارو خوش نمیاد.
محسن: 1393/9/713:01:58،
33
31
آره بابا. راست میگی. الان همه کشورهای دنیا صف کشیدن تا تو بورس ورشکسته ایران سرمایه گذاری بکنن. خواننده ها تو چی فرض کردی ایران جیب؟
اقتصاددان: 1393/9/717:35:23،
19
15
اگر همین مدیرعاملها نگن مردم بیچاره چگونه گول حقوقی ها را نخورند و سرمایه ها شون را در بورس از دست ندهند؟
مکث: 1393/9/719:28:15،
20
15
نه بابا پس معطل چی هستین بندازین بهشون تا پدرشون در بیاد
محمد : 1393/9/719:46:54،
20
14
ماشالله کامنت مردم خودمون رو
مال خودشون رو دارن سر کوفت میزنن
بورس ایران موفت ترین بورس دنیاس.. سالیانه بحث ورود خارجی ها هست.. به موفت ترین قیمت میتونن پالایشگاه ها و بانک ها و صنایع ناب ایران رو بخرن ...
پالایشگاهی که 9 بسته هست قیمت 5% درصد کمتر رو 5 ت میچرخه چیزی نیست برای خارجی به موفت ترین قیمت میخره و سودی که میکنن بورس های دیگه بهشون نمیده
با ورود این پول ارزش بورس ایران بالا میره نه اینکه بگیم بورس مثبت میشه یا منفی
مثبت و منفی بورس به صنایع هست
ولی این پول واریزی جهش خوبی به صنایع و شرکت ها واسه چهانی شدن میده
نه ما همه ایرانیا دانای عالم هستیم راجبه همه چی نظر میدیم و میگیم بده :|
reza: 1393/9/723:20:04،
16
16
بورس توی این هفته واردکانال 60 هزاری میشه بورس ایران حداقل 10000 حباب داره بفروشیدتابیشترازاین بدبخت نشدید
فلیپو اینزاگی: 1393/9/801:54:16،
18
14
فردا افزایش پیدا میکنه شاخص
رو کم کنه قله اورست: 1393/9/813:08:55،
18
15
پس اینجور که شما میگی بورس ایران رکورده قله ی اورستو میشکه و اسمه بورس ایران میره تو کتاب گینست
خوش خیال: 1393/9/815:17:22،
17
15
مثل که خارجی ها مغز خر خوردن اقا بورس باکله داره سقوط ازاد میکنه ظرف سه روز نزدیک 4000واحد اومدپایین بعد اونها که به یک درصدو دو درصد نوسان بورس حساس هستند طبق نظر کارشناس خبره مقاله برای سرمایه گذاری دربورس خانه خراب کن ماصف بستند و ا قعاحنده نداره اونایی که شک داشتن بدانند مملکت توسط اظهارنطرات اینجور تحفه ها که نام اقتصاددان و یدک میکشند بباد میره و برای خودشیرینی باسرنوشت مردم بازی میکنند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما