کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مشروح سخنان دکتر روحانی در تلویزیون

کدخبر:۸۲۸۱دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۶:۲۱۴۷۶۱ بازدید

روحانی با اشاره به مذاکرات وین میان ایران و کشورهای 1+5 گفت : منطق‌ها به هم نزدیک شده و شکاف‌های بسیاری برداشته شده است.

حسن روحانی دوشنبه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی با اشاره به اینکه از حقوق هسته ای ایران کوتاه نیامده و نخواهیم آمد، اظهارداشت: تردیدی در فعال ماندن فناوری و تاسیسات هسته ای ایران اسلامی وجود ندارد و امروز طرفهای مذاکره باور دارند که فشار و تحریم در برابر ایران بی نتیجه است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه راه مذاکره به توافق نهایی منجر خواهد شد، گفت: سانتریفیوژها هرگز متوقف نمی شوند، چرخ زندگی مردم نیز بهتر خواهد چرخید.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه آینده روشن است و پیروزی نهایی در مذاکرات هسته ای با ملت ایران خواهد بود، اظهارداشت: منطق ایران، مذاکره و گفت و گو است و مذاکرات هسته ای با جدیت تا رسیدن به توافق نهایی ادامه می یابد.رییس‌ شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از حضور مردم در صحنه و پیگیری مستمر و لحظه به لحظه مسال مهم کشور، اظهار داشت: هر چه ما موفقیت داریم در سایه حضور مردم، اجماع ملی و حمایت‌های مقام معظم رهبری است.

وی خطاب به ملت بزرگ ایران گفت: ما یک پیروزی بزرگی مهم‌تر از آنچه که در این مذاکرات روی داد، داریم و آن پیروزی بزرگ این است که امروز شرایط مثل سال‌های قبل نیست، امروز در جایگاهی هستیم که هیچ‌کس در دنیا نمی‌گوید برای اینکه ایران حرف 1+5 را بپذیرد، باید تحریم‌ها افزایش یابد و هیچ‌کس نمی‌گوید برای رسیدن به توافق باید به ایران فشار بیشتری وارد شود بلکه می‌گویند که باید برای دستیابی به توافق، زمان بیشتری گذاشته و بحث‌های بیشتری انجام دهیم و این یک موفقیت بزرگ برای راهی است که ملت بزرگ ایران از 24 خرداد پارسال شروع کرد و آن حماسه سیاسی را آفرید.

رئیس‌ جمهور تصریح کرد: امروز دنیا می‌داند که با ایران تنها باید از راه گفت‌وگو، منطق و مذاکره کار را پیش برد و راهی وجود ندارد برای اینکه کسی بخواهد از مسیر یا ابزار دیگری استفاده کند.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما دو هدف بزرگ از کنار مذاکره مد نظر داشتیم و آن را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: اولین هدف حفظ فناوری هسته‌ای و ادامه این راه و هدف دوم برداشتن تحریم است در این مدت ما فناوری‌ها را ادامه دادیم، یعنی همواره سانتریفیوژها در حال چرخش بود و به ملت ایران قول می‌دهم که هیچ وقت حرکت سانتریفیوژها متوقف نخواهد شد.

وی اضافه کرد: اما از آن طرف چرخه زندگی مردم باید روز به روز بهتر شود و در این مدت حرکت بسیار خوبی مردم و دولت در کنار هم انجام دادند و این راه ادامه خواهد یافت.

روحانی تصریح کرد: هدف دوم در جریان مذاکرات این بوده که تحریم‌ها قدم به قدم برداشته شود، امروز بخشی از تحریم‌ها برداشته شده و بخشی باقی است، اما آنچه مهم است اینکه در این مذاکرات طرف مذاکره‌کننده کاملاً قبول داشت که تحریم باید برداشته شود و صرفاً اینکه چگونه و از چه زمانی آغاز شود، مورد بحث است.

رئیس‌ جمهور گفت: امروز هیچ کس در دنیا تردید ندارد که ایران باید فناوری هسته‌ای از جمله غنی سازی را در خاک خودش داشته باشد و هیچ کس هم تردید ندارد که تحریم باید برداشته شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: امروز همه دنیا می‌دانند که راهی که انتخاب شده تحت عنوان تحریم و فشار، راه نادرستی بوده و به نتیجه نمی‌رسد. بنابراین راهی که انتخاب کرده‌ایم که مسیر تعامل با دنیا است مسیر درستی بوده و پاسخ داده و بعد هم پاسخ خواهد داد.

وی همچنین با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روی هیأت مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان گفت: مذاکره‌کنندگان کشورمان در این مدت بویژه در روزهای اخیر به صورت شبانه‌روزی در حال تلاش بودند و با توجه به مسئولیتی که دارم به طور مداوم با آنها در تماس بودم، به هرحال 6 کشور بزرگ با هیأت‌های بسیار مفصل در برابر ما هستند، اما بحمدالله گام‌هایی به پیش گذاشتیم. درست است که در این مذاکرات ما هنوز به توافق نهایی نرسیده‌ایم، اما می‌توانم بگویم که برای رسیدن به توافق نهایی گام‌هایی به جلو برداشته‌ایم و شرایط امروز با 3 ماه و 6 ماه پیش کاملاً متفاوت است و منطق‌ها بسیار به هم نزدیک شده و بسیاری از شکاف‌ها برداشته شده است. اما هنوز گام‌ها و مسیرهایی پیش رو است که باید طی شود.

روحانی خاطر نشان کرد: آنچه امروز توافق شده بر این مبنا است که شرایطی که از توافق ژنو بوده برای چند ماه دیگر باقی بماند نه اینکه فقط این توافق ژنو چند ماه باقی بماند، بلکه فرصت ادامه مذاکره برای دستیابی به هدف و توافق نهایی و این چیزی است که مورد اتفاق نظر همه است.

رئیس‌ جمهوری تصریح کرد: ملت ایران پیروز خواهد شد و به پیروزی نهایی خواهد رسید و من در توفیق راهی که انتخاب کرده‌ایم هیچ تردیدی ندارم و هیچ راهی برای دنیا جز مذاکره با نمایندگان ملت ایران وجود ندارد و این راه مذاکره به توافق نهایی منجر خواهد شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه توافق دو مرحله دارد، اظهار داشت: یک مرحله مباحث پشت پرده است که در آن منطق‌ها به هم نزدیک می‌شود و در این زمینه پیشرفت‌هایی داشته‌ایم. یک مرحله دیگر هم این است که این تفاهم‌ها روی کاغذ وارد شده و به توافق قطعی و نوشته شده تبدیل می‌‌شود. ما با این مرحله دوم هنوز فاصله داریم ولی در مرحله اول گام‌های خوبی برداشتیم ، مطمئن هستم که شرایط پیش روی ما به طور مرتب از آن حالت خاکستری به سمت سپیدی و روز روشن رو به پیش می‌رود و گام‌های ما تاکنون در این راستا بوده و در آینده نیز اینچنین ادامه خواهد یافت.

رئیس‌ جمهور روند مذاکرات اخیر را به طور کلی مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: یک زمانی بود که طرف مذاکره‌کننده ما اصلاً به اینکه در داخل خاک ایران به طور مستمر غنی‌سازی ادامه داشته باشد، حاضر نبود، ولی امروز هیچ کس تردید ندارد که در داخل ایران غنی‌سازی ادامه یابد و فناوری هسته‌ای ما ادامه خواهد داشت.

روحانی گفت: یک زمانی تردید وجود داشت که آیا در اراک، ما نیاز به رآکتور داریم، یا نداریم. اما امروز در این زمینه تردیدی وجود ندارد و صرفاً ممکن است در خصوص نوع رآکتور و ویژگی‌هایش، مباحثی داشته باشیم اما اصل موضوع مورد اتفاق نظر است.

رییس‌ جمهوری افزود: امروز در اینکه ایران باید تحقیق و توسعه را ادامه دهد اتفاق نظر وجود دارد و در اینکه باید تحریم برداشته شود و پرونده ایران از شورای امنیت خارج شود، هیچ کس تردید ندارد. منتها بحث روی زمان‌بندی‌هاست که چه اقداماتی ما انجام دهیم و چه اقداماتی جهان انجام دهد. بنابراین در مسیر موفقیت و توفیق قرار داریم و مردم ما همواره موفق و پیروز بوده و در این راه هم پیروز خواهد بود.

وی خطاب به ملت ایران با بیان اینکه دولت برنامه مشخصی برای توسعه کشور دارد و این برنامه را ادامه خواهد داد، اظهار داشت: در طول یک سال گذشته مردم مشاهده کردند که در زمینه مسایل اقتصادی، اجتماعی و رفاه عمومی قدم‌ها و گام‌های بلندی برداشته شده است و این گام ها برای اینکه به هدف نهایی برسیم، ادامه خواهد یافت.

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه هیچگاه از حقوق ملت ایران کوتاه نخواهیم آمد، تصریح کرد: هیچ وقت از چارچوب هایی که به عنوان خط قرمز از طرف ملت ایران و از طرف رهبری معظم انقلاب پیش روی ما است، عبور نکرده و نخواهیم کرد و در همین چارچوب هم در مسأله هسته ای و سایر مسایل به موفقیت رسیده و خواهیم رسید.

روحانی گفت: امروز تمام شرکت‌های و تمام بخش‌های اقتصادی و تمام سیاسیون دنیا وقتی با ما مذاکره می‌کننده صراحتاً اعلام می‌کننده که راهی جز توافق و پایان تحریم وجود ندارد و این همه، موفقیت مردم بزرگ ایران است و ان شاء‌الله پیروزی نهایی نیز در سایه تلاش و برکت خون شهیدان و از جمله شهدای هسته‌ای‌مان از آن ملت ایران خواهد بود.

رئیس‌ جمهور در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی روند مذاکرات اظهار داشت: ما باید مذاکرات را ادامه دهیم و این مذاکرات را با جدیت ادامه خواهیم داد. منطق ما منطق مذاکره و تعامل و این است که حق ما باید گرفته شود، ما تحریم را ظالمانه می‌دانیم و باید قدم به قدم تحریم را برداریم ما باید حقوق هسته‌ای مان مورد اذعان و اعتراف جهانیان باشد که امروز بحمدالله چنین است.

روحانی تصریح کرد: آینده ما هم برای موفقیت و هم برای ادامه مذاکره روشن است و هیچ تردیدی ندارم که ملت ایران پیروز خواهد بود

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1393/9/322:57:32،
242
61
وی اضافه کرد: اما از آن طرف چرخه زندگی مردم باید روز به روز بهتر شود و در این مدت حرکت بسیار خوبی مردم و دولت در کنار هم انجام دادند و این راه ادامه خواهد یافت.

من که هر روز توان خریدم کمتر میشه .شاید منظورش خودشو دورو وریاشه.
لر: 1393/9/323:10:13،
62
76
خدایش بی انصاف نباشید 2 سال قبل این موقع هر مغازه ای میرفتی اصلا بهت جنس نمیفروختند.
رضاااا: 1393/9/323:34:07،
59
40
ایشون قول دادند که تورم و بیکاری و وضع معیشتی رو بهتر کند...
تا کی وقت میخوای عزیزم؟
تمام آمار و ارقام دست خودته .. یه شبه میتونی همه رو برعکس کنی ...
پس روحانی مچکرم
زندگی ارام: 1393/9/323:44:02،
83
41
دوستان خواهشا منصفانه قضاوت کنین،ایا دولت آقای روحانی با آقای احمدی نژاد فرقی ندارد؟ آیا تورم مثل دوران آقای احمدی نژاد بالا میرود؟ آیا آقای روحانی تا حالا گفته اند تحریم ها کاغذ پاره ای بیش نیستند؟ آیا آقای روحانی تا حالا بودجه کشور و چندین ماه به عقب انداخته اند؟ آیا آقای روحانی پول سلامت مردم تا حالا دادن به ورود ماشین های لوکس؟ آیا آقای روحانی در ادبیاتشان از ممه رو لو لو برد استفاده کرده اند؟ آیا در دولت آقای روحانی مثل زنجانی هست که پول نفت و بالا بکشه؟ آیا آقای روحانی حرفی زدن که بعدا کلا زیرش بزنن و بگن من اصبا همچین حرفی نزدم؟ و خیلی آیاهای دیگر،لطفا منصفانه قضاوت کنین.
تحریم فرغون: 1393/9/400:07:11،
62
35
به امید توافق هرچه بهتر و سریعتر
reza: 1393/9/401:01:54،
80
58
درود بر روحانی و ظریف
محمد: 1393/9/417:27:55،
32
60
آقایون ما اتم نمیخواهیم....... کار میخواهیم....کیو باید ببینیمممم
س: 1393/9/323:00:02،
141
168
درود بر ريس جمهور عزيزمان و اقاي ظريف و تيم مذاکره کنندگان
یه ایرانی: 1393/9/323:54:18،
84
41
ننگ بر همه کسانی که زندگی مردم ایران رو جهنم کردن و بی خردانه بر افکارشان نعره میزنن فارغ از هر بدبختی که برای مردمشان به وجود اوردند
امیر: 1393/9/401:21:21،
50
50
اونایی که منفی میدن سیاست احمدی نژادو دوس داشتن دیگه؟!!
GOLD: 1393/9/412:25:13،
43
24
آقای امیر اونایی که منفی میدن اونقدر تو ای مدت تو زندگی مشکل داشتن و اونقدر جلوی زن وبچه شون شرمنده شدند که نمی دونن احمدی نژاد کیه و روحانی چکاره ست زیاد هم به خودت فشار نیار کی منفی میده کی مثبت ببین مردم نو دارن بخورن یا نه
Ali: 1393/9/323:03:13،
44
31
به امید خدا انشا... همه چی به نفع مردم ضعیف و متوسط تموم بشه نه اینگه فشار بهشون بیشتر بشه با تمدید مذاکرات این فشار بر روی این قشر جامعه زیاد میشهو برای قشر مرفه به نوعی مشکلات کمتر و یا تفاوتی براشون نداره
حسن: 1393/9/323:06:18،
39
50
من مي بدانم كدام تحر يم ها برداشته شده. بقول رهبر عزيزمان امريكا با بازي مي كند وزياد خواهي. ما خسته شديم از كفتار درماني جناب اقاي روحاني جناب انها مذاكرات را تمديد كردند تا بما فشا ر بياورند.
milad: 1393/9/323:07:32،
55
31
من تایاد دارم چیزی که توایران گرون شد هیچ وقت ارزون نشد
حسن : 1393/9/323:11:20،
35
46
اقاي دكتر ما نقد داديم ونسيه كرفتيم عزيز دل اكر بنا بود تمام شود امروز. روز اخر بود. خواهشا به شعو ر اين ملت انقلابي توهين نكنيد
هادی: 1393/9/323:14:21،
38
38
واقعا اگه بخواهیم منطقی فکر کنیم عملا امکان رسیدن به توافق تو این مدت یک ساله وجود نداشت.بعد از دولت زمان جنگ،این دولت از نظر سختی شرایط دومه.هم تورم داریم هم رکود!!!دوستان میدونن که اصولا وقتی یکی از این ها باشه،اونیکی نباید باشه و وجود هردو یعنی گره آهنی!در مرحله دوم تو مذاکرات،فشار رو دولت خیلی زیاده.هم گفته میشه هسته ای باشه و هم تحریم نباشه!!! اینارو اگه با یه بچه هم مذاکره کنی قبول نمیکنه!اما همین که دنیا بهد از سال ها ایران رو یک کشور منطقی قبول کرده،خودش قدم بزرگی برای دولت محسوب میشه...
مهدیl: 1393/9/323:21:19،
40
28
شا یدچرخ می چر خد ما نمی چرخیم
محمد: 1393/9/323:27:18،
49
38
اوضاع مملکت چقدر شبیه اون داستان هستش که یک دی.... سنگی در چاه انداخت و....
Topman: 1393/9/323:27:51،
44
34
ما مصداق بارز نسلی سوخته هستیم که هنوز گیر بدیهیات هستیم، همه افسرده شدند
مجید : 1393/9/323:54:33،
41
34
این مصاحبه ها یعنی دوباره بدبخت شدیم رفت.

دوباره گرونی دلار و... بیکاری و فلاکت...

کارم گذشت از گریه....
متعجب !: 1393/9/400:01:09،
39
35
من موندم چرا اينقدر منفى گرفته اين آقاى "س"
مگه بد گفته درود بر ...

اين همه تلاش و گفتگوى مذاكره كننده ها براى من وتو و كشورمونه ديگه، منفى نداره ايرونى جماعت !
وحيد: 1393/9/408:28:51،
38
35
بابا خودش کامنت گذاشته بعد ثانيه به ثانيه کانکت ميشه منقي ميده. اصلا اين سايت 180 تا کاربر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معتکف: 1393/9/400:20:46،
50
53
من تو کف اوناییم که به س منفی دادن

خخخخخخخ
رسول: 1393/9/400:54:01،
57
43
جالب روحاني ميگه اونا ( استكبار بزرگ ) فهميدن كه تحريما اثري نداشته
خوب حالا كه تحريما بي اثره شماها هم بريد مثل سران كره شمالي صفا كنيد ديگه
پس محمود جون راست گفته كه تحريما مشتي كاغذ پارست
بهرام: 1393/9/406:25:49،
41
42
من كه هيچ نتيجه مثبتي در زندگي مردم نميبينم
اسی: 1393/9/408:20:25،
49
30
دیدین بعضی از ادمها هستن به ادم امید الکی میدن میگن امروز بهت پول میدم فردا بهت پول میدم!بهونه های الکی میارن الانم قضیه این شده!
عمله: 1393/9/408:31:50،
37
29
ما بیمارانی هستیم که اینها دارند مارا گفتار درمانی میگنند.
amir: 1393/9/409:18:10،
40
34
با کشوندن بازار به رکود شدید. تورم و کنترل کردن. این هنره؟؟
بيكار با باك خالي: 1393/9/410:04:21،
45
41
در جواب به كارمند
از طرف من و دوستان فاميل و اقوام و نون خشكياي و ضايعات فروشاي محترم
و همسايه ها١٠٠٠ تا مثبت داشته باش
حاجی: 1393/9/410:30:53،
41
40
دادا امنیت ما در گرو اورانیوم غنی شده ماست.چاره ای نداریم که اتمی باشیم.نباشیم خوردنمون رفته این عربا و روسا و ترکیه از اینور و غربم از اونور..... سیاست ما نیاز به اتم داره.مگر اینکه ساختار تفکر سیاسی ما عوض بشه که اونم....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار