کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

برنامه اجرایی تکمیل آزادراه تهران - شمال اعلام شد

کدخبر:۸۱۹۱پنجشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۵:۳۵۳۴۶۲ بازدید

اولویت تکمیل قطعه اول و چهارم آزادراه تهران- شمال، افزایش ظرفیت جاده چالوس و برنامه ریزی برای ساخت قطعات دو و سه این آزادراه به عنوان برنامه ...

اولویت تکمیل قطعه اول و چهارم آزادراه تهران- شمال، افزایش ظرفیت جاده چالوس و برنامه ریزی برای ساخت قطعات دو و سه این آزادراه به عنوان برنامه اجرایی بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.

امروز پنجشنبه، با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در قطعه یک آزادراه تهران- شمال و بازدید از مراحل اجرایی این پروژه، براساس تفاهم صورت گرفته برنامه اجرایی و عملیاتی تکمیل این آزادراه اعلام شد.وزیر راه و شهرسازی در این برنامه اظهار داشت: ساخت آزادراه تهران- شمال از زمان دولت دوم آقای هاشمی مورد توجه بوده است که با طول 121 کیلومتری خود موجب کاهش 66 کیلومتری مسیر، افزایش ایمنی، صرفه جویی در مصرف سوخت و موجب آسایش مسافران می شود.

آخوندی با اشاره به اینکه آزادراه تهران- شمال با توجه به گران قیمت بودن آن سه دوره حیات داشته است که امروز برای بار سوم این پروژه با رستاخیز جدید مواجه شده است، توضیح داد: این پروژه چهار قطعه دارد که قطعه اول به طول 32 کیلومتر موجب کاهش بیش از 60 کیلومتر از مسیر می شود و بیشترین صرفه جویی در مصرف انرژی را در پی دارد. این قطعه در حال حاضر بیش از 47 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای ساخت قطعات دو و سه اظهار کرد: افزایش ظرفیت جاده چالوس مورد نیاز منطقه است و این برنامه همزمان با عملیات ساخت آزادراه اجرایی می شود.وی افزود: قطعه چهار آزادراه تهران- شمال که در دولت قبل با اصرار زیر بار ترافیک رفته است 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید برای تکمیل آسفالت، خروجی ها و ایمن سازی آن اقدام لازم صورت گیرد و انجام کامل این پروژه در دستور کار قرار دارد.

آخوندی گفت: ما نیاز داریم تا برای حفظ باغات کن در تهران تدبیر داشته باشیم و این موضوع در دستور کار شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد تا از دستبرد به باغات کن که برای حفظ آن نیاز به عزم جدی داریم جلوگیری شود.وی ابراز داشت: براساس برآورد روزانه 25 هزار بار ترافیکی از خروجی آزادراه وارد چالوس می شود که نحوه توزیع این ترافیک مهم است و از بنیاد با توجه به اینکه پروژه را به صورت «طراحی، ساخت و اجرا» در دست دارد در خواست می کنیم که در این موارد تجدید نظر کند.

وی ادامه داد: تفکیک ترافیک باری و سواری در این مسیر به علت اینکه نزدیک ترین محور اتصال دریای شمال به خلیج فارس است باید مورد توجه قرار گیرد تا ایمنی لازم تامین شود.وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مردم 18 سال مرتب خبرهایی در مورد این پروژه شنیده اند و برآوردها این است که با قیمت های فعلی تکمیل این آزادراه 10 هزار میلیارد تومان هزینه دارد که شامل هزار میلیارد تومان در قطعه یک، هشت هزار و 500 میلیارد تومان در قطعه دو و سه و 30 میلیارد تومان برای تکمیل قطعه چهار لازم است که هزینه افزایش ظرفیت جاده چالوس نیز هزینه هایی را در بر دارد.

وی ابراز داشت: آزادراه تهران- شمال پروژه ای گران قیمت است و تاکنون فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته و برای اینکه تعهد بیجا نداشته باشیم اولویت ما تکمیل قطعه یک، افزایش ظرفیت جاده چالوس و تکمیل قطعه چهار است و ساخت قطعات دو و سه در برنامه قرار دارد.

آخوندی با خوش بینی نسبت به ورود رئیس بنیاد مستضعفان به این پروژه که سابقا وزیر راه و ترابری بوده اند و به توسعه راه ها علاقمند هستند گفت: امیدوارم توجه شخصی وی موجب تسریع در اجرای این پروژه شود.وزیر راه و شهرسازی در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به لزوم توسعه جدی خروجی های تهران و گزارش این وزارتخانه در هیات وزیران یادآور شد: روزانه 110 هزار تردد در مسیر کرج به قزوین تردد دارند که بیش از دو برابر ظرفیت آن است. همچنین در محور قم روزانه 50 هزار تردد صورت می گیرد و محورهای فیروزکوه و هراز و جاده امام رضا در وضعیت فوق العاده سنگین از لحاظ ترافیک قرار دارند و در ایامی در سال با راه بندان مواجه می شویم.

وی تاکید کرد: چاره ای نداریم تا قسمتی از ترافیک جاده ها را به ریل منتقل کنیم و مسیرهایی که روزانه بیش از صد هزار تردد دارند از نظر ترافیک ریلی مقرون به صرفه خواهند بود اگرچه نیاز به سرمایه گذاری سنگینی دارد.

بنا بر این گزارش وزیر راه و شهرسازی در بازدید از قطعه یک آزادراه تهران- شمال در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برای تکمیل قطعه یک، تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان انجام شده و با پیمانکار چینی تجدید قرارداد شده است که کار ساخت پل ها و تونل ها را به اتمام برسانند و بقیه کار توسط پیمانکاران ایرانی انجام شود.

آخوندی در ادامه اعلام کرد: تلاش بر این است که تمام کف این جاده به صورت بتن غلتکی با استفاده از فناوری های نوین با رویه ای از قیر که کاهش صدا را در پی دارد اجرا شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهم خروجی آزادراه در تهران حفظ باغات کن و کنترل و توزیع ترافیک در چالوس است که امیدواریم با کمک شریک پروژه (بنیاد) بتوانیم فضایی جدید و فصلی جدید را در اجرای این پروژه داشته باشیم.

براساس وعده های داده شده امروز معاون اول رئیس جمهور به همراه وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان با برگزاری نشستی در قطعه یک آزادراه تهران- شمال نتایج تصمیمات دولت تدبیر و امید درخصوص تکمیل آزادراه تهران- شمال را اعلام و در ادامه از مراحل عملیات اجرایی این پروژه بازدید کردند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امین: 1393/8/2922:50:23،
29
49
زمین تو مازندران چقدر گرون بشه! آب معدنی رو بگو! اتاق! ویلا! تصور کن بشه یه ساعته رسید به مازندران! چه شود!
حقیقت: 1393/8/2923:31:58،
35
10
افسوس که به بچه هامون میرسه
رضا1346: 1393/8/3014:28:29،
26
11
چرا افسوس ،بگو خدا کنه . البته اگه به ما رسید عالیه
***این گزارش تکراریه قبلا یه بار خندیدیم یادتونه ؟
***این آمار همخوانی نداره با خبر یک ماه پیش ایران جیب ، طبق گزارش قبل در 21 سال تنها حدود 20 کیلومتر پیشرفت داشت !!!!!!
ss: 1393/8/2923:40:47،
54
18
با کش دادن این طرحها میدونید چه لقمه های چربی گیرشون میاد
وحید ص: 1393/8/3010:08:10،
34
14
احسنت قربون آدم عاقل . تو ایران تمام پروژه ها این داستانو دارن .
ببر خفته: 1393/8/3000:22:58،
28
18
ایران جیب واسه چی نظرات رو به دلخواه تایید می کنی؟؟؟؟؟؟
نکنه شمام از توافق ناراحتی
Reza: 1393/8/3001:51:55،
26
12
اميدوارم اين دفعه تنها حرف نباشد و اين پروژه عملي گردد چون واقعا علاوه بر كاهش خسارات جاني و مالي باعث رونق اقتصاد محلي و جذب توريست هم ميشود
سازبن: 1393/8/3014:19:44،
24
11
مقصر اصلى آقاى تركان هستن كه در دوره ايشان به جاى اينكه كارو در همان وقت ميداد به بخش خصوصى (گروه چالوس) يك شبه تصميم گرفت داد به بنياد مستضعفان كه الان در يك مصاحبه اى اقرار به اين اشتباه هم كرد. لازم به توضيح است گرو چالوس شامل ١٠ شركت رتبه اول راه سازى ايران بودن كه با برنامه ٥ساله و سرمايه گذارى و مديريت بخش خصوصى و برآورد ١٠٠ميليارد تومان اين كار را به اتمام برسانند......افسوس كه نشد....
هموطن: 1393/8/3015:40:26،
22
13
نمیدونم چرا هیچ کدوم از حرفهاشون باورمون نمیشه اینا اگه هم میخوان کاری انجام بدن فقط وفقط برای منافع خودشونه اگه نه عمرا بخاطر مردم نیست انجام این پروژه ها چه کسانی را که بلند نمیکنه
حسین: 1393/8/3018:28:23،
23
14
دولت محترم. ایران فقط تهران نیست. در همه اروپا هر شهری رو شما برید از استانداردهای مشابه برخوردارند. در ایران بعضی شهرهای ما هنوز 50 سال از امکانات تهران عقبند. پول نفت را که بودجه تبدیل و در نهادهای مختلف هزینه میکنید مال همه مردم ایران هست. 70% ساکنین تهران مهاجر از استان های محروم هستند. اگر بودجه را به آن استان ها تخصیص بدید نصف جمعیت تهران برمیگردن سر خونه زندگیشون در شهرستان

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما