کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
زینگ
فروشگاه اینترنتی مدیسه
نیسان
تاپیک شاپ

دکتر احمدی‌نژاد در پی خرید زمین 14 میلیاردی ؟

کدخبر:۸۱۲۳دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۲:۱۸۱۸۹۸۸ بازدید

یک سایت خبری به نقل از شاهدان عینی مدعی شد که محمود احمدی‌نژاد همراه یکی از وزرای کابینه‌اش برای خرید زمینی با زیربنای حدود 800 متر به قیمت تقریبی معادل ...

یک سایت خبری به نقل از شاهدان عینی مدعی شد که محمود احمدی‌نژاد همراه یکی از وزرای کابینه‌اش برای خرید زمینی با زیربنای حدود 800 متر به قیمت تقریبی معادل 14میلیارد تومان، بعد از ظهر یکشنبه به محله‌ دیباجی تهران رفته است.

خبرگزاری ایسنا نوشت: هرچند حضور احمدی‌نژاد و نیکزاد، تنها مورد تایید یکی از ساکنان محله بود اما سایر ساکنان درباره حضور نیکزاد اتفاق نظر داشتند.یکی از اهالی کوچه‌ کاووس در محله‌ دیباجی گفت که رئیس‌جمهور سابق و وزیر سابق مسکن و شهرسازی را در حالی در این منطقه دیده است که قصد خرید تنها زمین واقع در این کوچه را داشتند که هنوز در آن ساخت و سازی صورت نگرفته است.

چند قدم بالاتر از ابتدای کوچه، سمت همان زمین، کارگری که در ساختمان نیمه‌کاره‌ای مشغول به کار بود، در این‌باره گفت: احمدی‌نژاد را ندیدم ولی نیکزاد امروز اینجا بود. آنها با چند ماشین آمده بودند.

نگهبان زمین که داخل کانکسی در کنار زمین زندگی می‌کرد، در باره حضور رئیس دولت پیشین و وزیر مسکن وقت وی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: امروز (یکشنبه) چند نفر به اینجا آمدند و یکی از خودروها برای شهرداری بود و دست یکی از این افراد هم نقشه‌ای وجود داشت. من به دلیل اینکه از شهرداری بودند اجازه دادم وارد محوطه شوند. من احمدی‌نژاد را ندیدم اما آقای نیکزاد بود.بر اساس ادعای یکی دیگر از ساکنان محله، مالک زمین یک قاضی روحانی به نام آقای «ف» است.همچنین یکی از ساکنان ساختمان سمت راست زمین نیز به دلیل اینکه در آن زمان منزل نبوده نسبت به حضور این افراد ابراز بی‌اطلاعی کرد اما در مورد علت عدم ساخت و ساز در آن گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم صاحب این زمین روحانی است. او تا کنون نتوانسته ساخت و ساز کند زیرا از نظر قانونی این زمین مشکل دارد.

محل زمین، حد فاصل دو ساختمان کناری آن با دیوار آجری حدودا دو متری پوشانده شده بود. پشت این دیوار، زمینی با مساحت حدود 800 متر مربع بود و وجود چند درخت کاج قدیمی در آن، در کنار پستی و بلندی‌های قدیمی زمین نشان می‌داد که سال‌هاست این قطعه زمین دست‌نخورده مانده است.طبق اطلاعات ساکنان محله، هر متر زمین در دیباجی تقریبا معادل 17 میلیون تومان قیمت دارد که برای زمین 800 متری رقمی نزدیک به 14 میلیارد تومان می‌شود.

خبر تلاش محمود احمدی‌نژاد برای خرید این زمین در حالی است که او پس از پایان دوره‌ ریاست دولتش تصمیم گرفت دانشگاه ایرانیان را تاسیس کند. از همین‌رو ساختمان لادن را به عنوان دفتر کار خود انتخاب کرد اما پس از مدتی، با دخالت برخی دستگاه‌ها وی مجبور به ترک ساختمان لادن شد و به دفتری در حوالی خیابان ولنجک نقل مکان کرد.

احمدی‌نژاد پس از پایان دولتش بارها در فضای رسانه‌ای خبرساز شده است. پرونده شکایت‌ها از محمود احمدی‌نژاد هنوز در دادگاه مفتوح است. اولین جلسه دادگاه او در تاریخ 5 آذر بود که وی در آن حضور نیافت و تاکنون جلسه دوم دادگاه او تعیین نشده است.از سوی دیگر در چند ماه اخیر برخی رسانه‌ها و فعالان سیاسی، با توجه به فعالیت‌های احمدی‌نژاد و اطرافیان وی، چندین بار از تلاش او برای بازگشت به عرصه سیاسی، به‌ویژه کسب کرسی‌های مجلس دهم خبر می‌دهند.
X22
آژانس مسافرتی بهار پرستوها
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
آژانس مسافرتی عصر پرواز
آژانس گردشگری مفید
سکه ثامن
تورآنتالیا