کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دولت حرف خود را پس گرفت !

کدخبر:۸۰۷۷یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۲:۱۸۴۴۰۱ بازدید

معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور درحالی از رشد اقتصادی، اشتغالزایی، کاهش نرخ تورم و برنامه دولت برای توسعه کشور سخن می‌گوید که خیلی از کارشناسان ...

معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور درحالی از رشد اقتصادی، اشتغالزایی، کاهش نرخ تورم و برنامه دولت برای توسعه کشور سخن می‌گوید که خیلی از کارشناسان هنوز نسبت به اعلام چنین گزارش‌هایی از سوی دولت و تطبیق آن با آمارهای واقعی و قابل لمس تردید دارند. نوبخت بالاخره پس از اعلام اظهارنظرهای مقامات بلندپایه دولتی مبنی بر اینکه کاهش قیمت نفت  کشور را با مشکل تامین بودجه تا پایان سال مواجه نمی‌کند، معترف شد که درآمد سالانه دولت از 110 میلیارد دلار به 26 میلیارد دلار کاهش یافته و سیر نزولی  قیمت نفت باعث شده محدودیت‌های اعتباری به کشور تحمیل شود بنابراین برای تامین نیازها و حرکت در مسیر بهره‌وری باید اقدامات هوشمندانه‌ای در دولت  صورت گیرد.

سخنان نوبخت در حالی است که مسؤولان دولتی در هفته‌های گذشته از بودجه 93 دفاع می‌کردند و کسری بودجه امسال را محال می‌دانستند اما سخنان نوبخت نشان می‌دهد دولت حرف خود را پس گرفته است. وی که در یک نشست خبری در استان فارس سخن می‌گفت به ایجاد اشتغالزایی در کشور طی سال جاری اشاره کرد و گفت: تابستان امسال 400 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است. سخنان نوبخت در حالی مطرح می‌شود  که اکنون کمتر نشانی از این موضوع در کشور به چشم می‌خورد و آمارها حکایت از حدود 4 میلیون بیکار در کشور دارد. معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور در این نشست خبری از ابلاغ شیوه احیای سازمان مدیریت تا ۲ هفته دیگر خبر داد و با اشاره به اینکه درآمد سالانه دولت از 110 میلیارد دلار به 26 میلیارد دلار کاهش یافته، گفت: بودجه 94 با قیمت نفت 70 تا 80 دلار تدوین خواهد شد. به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت، با اشاره به کاهش قیمت نفت و محدودیت اعتبارات کشور، اظهار کرد: دولت موظف است اعتبارات کشور را به نحو هوشمند به طرح‌هایی اختصاص دهد که بیشترین بهره‌وری را دارند. سخنگوی دولت با بیان اینکه براساس اصل 126 قانون اساسی اختیار تأسیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به رئیس‌جمهور داده شده، خاطرنشان کرد: مقدمات آن در شورایعالی اداری انجام شده و نسبت به تشکیل مجدد این سازمان همزمان در مرکز کشور و در استان‌ها اقدام می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تصریح کرد: ظرف مدت 2 هفته آینده، چگونگی اجرا شدن این مصوبه و شکل‌گیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با پیشنهاد وزیر کشور و نظارت معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری به دولت ارائه می‌شود. سخنگوی دولت گفت: 52 درصد از اعتبارات توسعه کشور در اختیار بخش غیردولتی و تنها 48 درصد در اختیار دولت است. معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت به اقشار کم‌درآمد توجه دارد، افزود: اگر آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها در دولت یازدهم کلید می‌خورد، به طور حتم نحوه اجرای آن تفاوت داشت اما نه تنها پرداخت یارانه ادامه دارد بلکه به افراد کم‌درآمد 2 وعده یارانه به صورت ویژه پرداخت شد. وی با بیان اینکه دولت تورم را مهار کرده، خاطرنشان کرد: متأسفانه درآمدهای سالانه کشور از مبالغ حدود 106 تا 110 میلیارد دلار به 26 میلیارد دلار کاهش یافته و توجه به این نکته ضروری است. سخنگوی دولت با اشاره به اینکه اگر دولت یازدهم طرح مسکن مهر را آغاز می‌کرد به شیوه دیگری عمل می‌کرد، تصریح کرد: دولت یازدهم نه‌تنها ساخت مسکن مهر را قطع نکرد بلکه در شهرهای بزرگ از جمله شیراز تا سقف 500 میلیون ریال وام ارزان‌قیمت را برای حمایت از افراد کم‌درآمد و اقشار آسیب‌پذیر اختصاص داده و در بافت‌های فرسوده دولت بر مرمت مسکن تأکید دارد نه خرید خانه تا علاوه بر کوتاه شدن دست دلالان و واسطه‌ها در ساخت‌وساز، برای بسیاری از افراد نیز اشتغال ایجاد شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت وام‌های ارزان‌قیمت را در حالی برای توسعه مسکن حمایتی پرداخت می‌کند که سالانه یکهزار و 200 میلیارد تومان هم یارانه پرداخت می‌کند، عنوان کرد: وضعیت اشتغال کشور اگرچه به سمت مثبت پیش می‌رود اما دولت راضی نیست و با توجه به اینکه در تابستان امسال 400 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد اما 2 میلیون نفر بیکار آمار مناسبی نیست و باید دولتمردان در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.  سخنگوی دولت با اشاره به رشد 6/4 درصدی تولید ناخالص ملی کشور، بیان کرد: رشد تولیدات استان‌ها منجر به این رشد ملی شده و در 6 ماه نخست امسال همه استان‌های کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته‌اند که نسبت به گذشته این موضوع رضایتبخش است.

تدوین بودجه 94 با قیمت نفت 70 تا 80 دلار

سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه‌هایی برای تحکیم بنیان خانواده مدنظر دولت است، افزود: با توجه به اینکه اعتبارات دولت محدود است این اعتبارات برای تخصیص، اهم و مهم می‌شوند چرا که ممکن است تمام این بودجه‌ها در خزانه وجود نداشته باشد و درآمد خزانه ما صددرصد نیست. معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت برای اینکه با مشکل عدم تحقق بودجه مواجه نشود از ابتدا با اعداد معقول برنامه‌ریزی می‌کند، خاطرنشان کرد: رقمی که در حال حاضر برای هر بشکه نفت پیش‌بینی می‌شود بین 70 تا 80 دلار است و دولت نیز با توجه به این واقعیت‌ها لایحه بودجه را تنظیم می‌کند. نوبخت با بیان اینکه تاکنون هیچ منبع رسمی پیش‌بینی نکرده که رقم قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی به کمتر از 70 دلار برسد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی دقیق و تخصیص هدفمند منابع ریالی و ارزی بسیار مهم است، همان‌گونه که در سال 93 نیز با وجود تمام مشکلات، تخصیص‌های مناسب بودجه‌ای در استان‌های کشور انجام شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پیش بین: 1393/8/2507:35:41،
84
26
با تولید نفت آمریکا به 10 میلیون بشکه در روز و 11 میلیون توسط عربستان و ...... بنظر میرسه تا آخر 2015 نفت به 50 دلار برسه . بهتره بودجه رو 50 دلار بسته شه تا ترسیم درستی از اقتصاد داشته باشیم . اونوقت تعامل با دنیا رو هم میشه برنامه ریزی کرد نه ؟؟
کوروش: 1393/8/2509:25:11،
69
11
خدایا‏ ‏سرزمین‏ ‏من‏ ‏را‏ ‏از‏ ‏خشکسالی‏ ‏و‏ ‏دروغ‏ ‏دور‏ ‏بدا‏ ر
متاسفان‏ ‏به‏ ‏هردو‏ ‏دچار‏ ‏شدیم
صغری: 1393/8/2507:51:19،
95
21
کدوم اشتغالزایی !!!!!!!!!!!
خبر موثق دارم که دارند اشتغال زدایی میکنن و افرادی رو هم که سر کارند به بهانه کسری بودجه اخراج می کنند
دروغ تا کی
با مردم روراست باشین تا زمین نخورید
احمدرض: 1393/8/2521:20:53،
10
9
کاملا درسته من شرکتی رو میشناسم که ۳ ماه کارگرهاش رو نگه میداره بعد به عنوان کسری بودجه اخراج میکنه
کشکول طلایی: 1393/8/2508:12:26،
68
10
این دولت خیلی ازگفتار وکردار وعملکرد خود را با همان شیب ملایم پس بگیرد تا کمی ملت نفس راحت بکشند.
سينا: 1393/8/2508:58:58،
39
19
اين دولت اسم خود را دولت راستگويان گذاشته و دروغ ميگويد حداقل دولت قبل اگر دروغ ميگفت اسم خود را دولت راستگويان نگذاشته بود
ايراني بدبخت: 1393/8/2509:21:21،
42
15
يکي نيست به اين بابا بگه آخه تو چي ميدوني بودجه چيه؟ اگه امثال شماها تصميم گيرنده اين مملکت باشيدنبايد انتظاري بيشتر از اين داشت. شماها هموني بوديد که گفتيد نيازي نيست ساعات کار اداري در ماه مبارک رمضان کم بشه. چون از مال دنيا هيچي کم نداريد و هيچ خبري از آدمهاي آبرومند اين مملکت که شرمنده خانواده هاشون هستند نداريد.
آقاي نوبخت قسم به عظمت خداوند، تو همين يک ونيم سال خودتون رو مديون اين ملت کرديد و هيچ وقت بخشيده نخواهيد شد با اين تصميمات بي منطق تان. من کارمندم وبا حقوق 2000000در ماه در هزينه هاي زندگيم موندم. مي فهميد يعني چي؟
بي کفايت: 1393/8/2509:32:11،
34
35
اين دولت هموني بود که فرداي عاشورا دانش آموزهاي بيچاره رو کشيدمدرسه و نخواست بين چهار روز تعطيلي رو تعطيل کنه.
جالب تر اينکه وزير آموزش و پرورش اعلام کرد يک روز تعطيلي 120ميليارد هزينه براي سازمان دارد. يکي نيست بگه آخه اين مردم رو چي فرض کرديد طبق آمار 85درصد بودجه اموزش و پرورش براي حقوق معلمين است حال اگه 3000000نفر معلم با حقوق ميانگين ماهيانه 1500000تومان کار کنند کارکرد يک روزشان در سال حدود12ميليارد ميشه نه 120 ميليارد مگه چقدر هزينه آب و برق و تلفن ميديد. يه کمي با مردم نه بلکه با خودتان روراست باشيد لطفأ آقايان مدبر و اميد دهنده
بي کفايت: 1393/8/2509:51:08،
28
27
اوني که منفي داده خيلي بي سواده بابا مگه دورغ ميگم. يک دليل بگو برا منفي دادنت. بي سواد لياقت ما همين مملکت. يک روز بخودمون مي آييم مي بينيم رسيديم به شصت و پنج سال و از اين دنيا هيچ لذتي نبرديم و مهمتر اينکه به اون دنيا هم دست خالي ميريم.
رضا: 1393/8/2510:43:45،
44
21
دیگران رو نمی دونم چرا منفی دادن ولی دلیل خودم رو برای شما توضیح می دم.
1- هر روزی، فردای روز دیگه هست. طبق نظر شما پنجشنبه به دلیل اینکه فرداش جمعه هست باید تعطیل بشه. لذا چون چهارشنبه هم فرداش پنجشنبه میشه باید تعطیل شده و همینطور تا تمام روهای کل هفته میشه این قانون رو تسری داد.
2-خیلی از خانواده ها پدر و مادر شاغلن. پس تعطیلی مدرسه در نگهداری فرزندان معظل ایجاد می کنه. پس لابد باید کل مملکت تعطیل بشه.
3- قرار نیست برای مسائل شخصی که مذهب هم شامل اون میشه کسی از دولت حقوق بگیره. نظر من رو بخواید حتی تاسوعا و عاشورا هم نباید تعطیل بشه. مردم می تونن بعدازظهر با هزینه شخصی به عقاید شخصی خودشون خارج از وقت کاری بپردازن. بهتره مفت خوری (شام و ناهار و ساندیس مفت) رو کم کم کنار بزاریم.
رضا: 1393/8/2510:50:32،
37
13
4-امروزه تسریع فرهنگ تعطیلات عقیدتی باعث شده بسیاری از ادارات در ساعت نماز به حالت تعطیل دراومده و ارباب رجوع بابت کار ادارای معطل بشه. جالبه که عزیزان شاغل در ادارات بابت نماز خواند در حال گرفتن اضافه کار و اضافه حقوق هم هستند.
5- تعداد بسیار تعطیلات، بسیاری از معلمین و اساتید رو در مدرسه و دانشگاه با معزل روبرو کرده. این مسئله باعث پیچیدگی در برنامه ریزی جهت اتمام دروس در زمان معین میشه.
6-تعطیلات متعدد باعث ایجاد جو تنبلی، بیخیالی در قشر دانشجو خواهد شد که به شخصه به عنوان یک مدرس با آن روبرو هستم.
7-برداشت شما از صحبت وزیر بنظر درست نیست. چون ایشان به هزینه ای اشاره می کردند که تعطیلات ایجاد می کنند. قاعدتا هزینه هایی از اون دسته مواردی که شما ذکر کردید، در صورت تعطیلی تعدیل می شه نه افزایش . عدد 120 میلیارد ایشان هم شاید بر حسب ریال و همان 12 میلیارد تومن شما باشه.
موفق باشید
من منفی دادم: 1393/8/2510:56:38،
35
10
هیچ کس از تعطیلی بدش نمیاد
اما یه سری از عقب ماندگی ما بابت همین تعطیلی هاست
رسول: 1393/8/2609:04:33،
7
9
اخه کجا معلمین 1/500 حقوق میگیرند اکثرا 1200میگیرن من فوق لیسانس با 21سال خدمت 1400میگیرم باور کنین معلمان دارن می نالند ولی صدایشان به هیچ جا نمیرسد ومجبور میشن از کارشان بزنند و کار نکنن و دولت مدیون مردم و معلمان هست
ali: 1393/8/2514:15:41،
11
7
همین ادمان که با ندانستن وضع بقیه رو هم خراب میکنن.
رضا1346: 1393/8/2521:58:57،
25
10
تدوین با نفت 80 دلار و صد البته مالیات بر درآمد ..... ریال و با شیب ملایم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما