کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

طرحی که حقوق معلمان را کاهش می‌دهد!

کدخبر:۷۹۶۶سه شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۹:۰۹۴۶۸۱ بازدید

این برنامه دولت را می‌توان مرحله جدیدی از خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش کشور دانست.در گام اول اجرای این طرح در کل ...

وزارت آموزش و پرورش دولت یازدهم به «امید» کاهش هزینه‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش و حمایت از بخش غیردولتی، با یک «تدبیر» جدید، تعدادی از مدارس دولتی را به بخش خصوصی واگذار کرد. اگرچه گفته شده در روش جدید شهریه‌ای از دانش‌آموزان دریافت نمی‌شود اما بنا به گفته فعالین صنفی معلمان، با اجرای این طرح، کیفیت آموزشی و معیشت آموزگاران کشور تهدید می‌شود تا جایی که این طرح دستمزد معلمان را تا میزان نصف حداقل دستمزد مصوب سال 93 کاهش می‌دهد.برنامه دولت در واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی کلید خورده است و قرار است تا 10 درصد از کل مدارس کشور به این بخش واگذار شود.

این برنامه دولت را می‌توان مرحله جدیدی از خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش کشور دانست.در گام اول اجرای این طرح در کل ۹۰۰ مدرسه دولتی با حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز به بخش خصوصی واگذار شده است و بنا بر آن، قرار است تا 10 درصد از کل مدارس کشور خصوصی شود. به گفته یک فعال صنفی معلمان، با توجه به اینکه 10 درصد از مدارس ما نیز غیرانتفاعی است و مدارس دولتی نیز در عمل نیمه‌رایگان هستند، به صراحت می‌توان گفت با اجرای این طرح، آموزش و پرورش دولتی و رایگان از بین می‌رود. عضو کانون صنفی معلمان ایران، با بیان این مطلب که خصوصی‌سازی آموزش و پرورش به ده روش مختلف در جهان درحال اجراست، اظهار کرد: خصوصی‌سازی در هر حالت نمی‌تواند برای آموزش و پرورش مفید باشد.

معلمان آموزش‌ندیده

«مهدی بهلولی» درمورد جزئیات اجرای این برنامه به سایت «تامین 24» گفت: در حال حاضر و بنا بر آنچه طبق برنامه جدید دولت قرار است اجرا شود، در مدارس دولتی تهران، مدیر، معاون و سرایدار توسط آموزش و پرورش استخدام می‌شوند و بقیه کادر آموزشی توسط بخش خصوصی که مدیریت واحد آموزشی را برعهده گرفته انتخاب می‌شود. اما درمدارس دولتی شهرستان‌ها، غیر از مدیر مدرسه، تمامی کادر آموزشی توسط بخش خصوصی استخدام می‌شود.

وی در ادامه افزود: اجرای این طرح معلمان آموزش و پرورش را از مدرسه بیرون می‌کند و به‌جای آن معلمان بازنشسته و فارغ‌التحصیلان بیکار جویای کار را جایگزین آنها می‌کند. اما این فارغ‌التحصیلان دوره‌های آموزشی را طی نکرده‌اند و این مساله موجب افت کیفیت آموزشی خواهد شد. بهلولی با اشاره به این مطلب که دولت مدعی است برای معلمان جدید دوره‌های آموزش ضمن خدمت برگزار می‌کند خاطرنشان کرد به‌رغم این وعده دولت، از یک هفته پیش از شروع مهر این معلمان کار خود را بدون هیچ آموزش ضمن خدمتی شروع کرده‌اند. از سوی دیگر «ابراهیم سحرخیز» مشاور کمیته آموزش و پرورش مجلس نیز پیش‌تر در پاسخ به پرسشی در مورد دوره‌های آموزش ضمن خدمت معلمان جدید گفته بود: «وقتی مدرسه دولتی یک هفته مانده به شروع سال تحصیلی واگذار شده است، چه فرصتی داشته‌اند تا دوره‌های آموزشی را برای معلمان برگزار کنند؟» وی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرده بود در برخی موارد مسئولان آموزش و پرورش عنوان می‌کنند که در طول سال تحصیلی نیز دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود، اما وقتی دانش‌آموز هم‌اکنون سر کلاس درس است برگزاری دوره آموزشی در طول سال تحصیلی چه فایده‌ای دارد؟

صرفه اقتصادی

اما هدف از اجرای این طرح چیست؟ عضو کانون صنفی معلمان ایران، هدف دولت از اجرای چنین برنامه‌ای را صرفه اقتصادی دانست و معتقد است گرچه دولت با این کار هزینه‌های خود را کاهش می‌دهد اما در این بین کیفیت آموزشی قربانی می‌شود. بهلولی گفت برخلاف بسیاری از مسئولین دولتی که سعی می‌کنند چهره خیریه‌ای از بخش خصوصی ارائه دهند، این بخش فقط سود خود را دنبال می‌کند و در این فرایند بی‌گمان استانداردهای کیفی آموزشی قربانی سودورزی بخش خصوصی می‌شود. وی اضافه کرد بین مدرسه و کلاس درسی که توسط یک معلم با تجربه و مهارت دیده اداره می‌شود با واحد آموزشی که توسط یک فارغ‌التحصیل بیکار فاقد مهارت لازم اداره می‌شود تفاوت چشمگیری وجود دارد.

نامعلمانی با حقوق ناچیز!

یک مدرسه ابتدایی در استان اصفهان با ۲۰۰ دانش‌آموز و ۷ معلم، از جمله مدارسی است که به بخش خصوصی واگذار شده است. «صادقی» یکی از معلمان رسمی این مدرسه که با اجرای این طرح به ناچار و به انتخاب آموزش و پرورش در مدرسه دولتی دیگری مشغول به کار شده است گفت: «سه معلم رسمی و چهار معلم بازنشسته شاغل در مدرسه دولتی ما مشغول به کار بودند که پس از واگذاری مدرسه به بخش خصوصی و کاهش چشمگیر حقوق آنها، مجبور شدند به آموزش و پرورش مراجعه کنند تا مدرسه دیگری را برای کار به آنها معرفی کند»، این معلم رسمی آموزش و پرورش که 27 سال سابقه خدمت دارد در ادامه افزود معلمان رسمی حقوقشان در حدود یک میلیون و 300 هزارتومان و حقوق معلمان بازنشسته به خدمت گرفته شده در این مدرسه حدود 750 هزارتومان بود اما کارفرمای خصوصی که کنترل مدرسه دولتی را بر عهده گرفت، برای کاستن از هزینه‌های خود، پیشنهاد حقوقی معادل ساعتی 3250 تومان را داد که با 100 ساعت کار در ماه به دستمزد ماهانه 325 هزار تومان می‌رسد و فاصله بسیار زیادی با دستمزد قبلی ما دارد». صادقی گفت: سه معلم رسمی آموزش و پرورش شاغل در این مدرسه به اداره آموزش و پرورش منطقه مراجعه کردند و این اداره نیز آنها را جایگزین معلمان بازنشسته‌ای کرد که در مدارس دولتی دیگر مشغول به کار هستند. همچنین مدیر این مدرسه، ضمن تائید میزان حقوق 325 هزار تومان در ماه برای معلمان تازه وارد گفت: این معلمان اکثرا بانوان فارغ‌التحصیل و در جست‌وجوی کار هستند که آموزش‌های لازم را نیز برای کار تدریس طی نکرده‌اند.مدیر این مدرسه ابتدایی که به بخش خصوصی واگذار شده است درحالی حقوق‌های ۳۲۵ هزار تومانی را تائید می‌کند که بر اساس قانون کار، حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۳، ماهانه 609 هزار تومان است و با این وجود معلمان مذکور حقوقی معادل نصف حداقل حقوق مصوب یک کارگر را دریافت می‌کنند.

مدارس واگذارشده چگونه تامین مالی می‌شوند؟

برخلاف مدارس غیرانتفاعی که از دانش‌آموزان خود شهریه دریافت می‌کنند، در مدل جدید واگذاری مدارس به بخش غیردولتی (خصوصی)، قرار است شهریه‌ای از دانش‌آموزان گرفته نشود. عضو کانون صنفی معلمان ایران درمورد تامین مالی مدارس واگذار‌شده به بخش خصوصی افزود در این طرح دولت به ازای هر دانش‌آموز بین ۴۵۰ تا هفتصدهزار تومان در اختیار بخش خصوصی می‌گذارد و این بخش موظف است خودش حقوق معلمان را پرداخت کند اما طبیعی است که بخش خصوصی سعی می‌کند برای افزایش سودآوری خود حقوق معلمان را در حد و حدود حداقل دستمزد حفظ کند و چیزی بیشتر از آن نپردازد. این فعال صنفی معلمان تصریح کرد با چیره‌شدن فرهنگ خصوصی سازی و شرکتی، کار آموزش و پرورش به‌صورت قراردادی به یک شرکت سپرده می‌شود و در این بین آموزش و پرورش راستین از اهداف اصلی خود دور می‌ماند. وی در پاسخ به این سوال که آیا در روش جدید شهریه‌ای نیز از دانش‌آموزان دریافت خواهد شد یا نه، گفت دولت دریافت هرگونه شهریه آموزشی از دانش‌آموزان را منع کرده است اما این امر ضمانت اجرایی ندارد چراکه در مورد مدارس غیرانتفاعی هم، با وجود آنکه ۲۵ سال از تاسیس آنها می‌گذرد، شاهد هستیم که هرساله بسیاری از آنها شهریه‌های بیشتر از نرخ مصوبشان می‌گیرند و و نظارت مناسبی بر عملکرد آنها وجود ندارد.

بهلولی افزود در متن قرارداد بین دولت و بخش خصوصی آمده است مبلغ مذکور برای آموزش رسمی و مقرر آموزش و پرورش پرداخت می‌شود و اگر آموزش فوق‌العاده‌ای وجود داشته باشد آموزش و پرورش تعهد مالی در این زمینه ندارد و بخش خصوصی خودش باید این مبلغ را تامین کند. به گفته این فعال صنفی معلمان، طبیعی است که در این زمینه مانند مدارس غیرانتفاعی نیز دست بخش خصوصی برای گرفتن مبالغی از دانش‌آموزان باز است و به نوعی راه فراری برای بخش خصوصی است. وی در مورد واکنش سازمان‌ها و نهادهای صنفی معلمان به اجرای این طرح اظهار کرد متاسفانه اکثر گروه‌های صنفی معلمان همسو با دولت عمل می‌کنند و اعتراضی به این مساله ندارند اما کانون صنفی معلمان به‌عنوان یک تشکل مستقل درحال بررسی و مطالعه روی این طرح است تا موضع خود را اعلام کند.

واگذاری مدارس خلاف قانون بودجه است

با وجود اجرای واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی، نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این اقدام را بر خلاف قانون بودجه می‌داند. «جبار کوچکی‌نژاد» در گفت‌وگو با تسنیم گفت: «قانون بودجه امسال به آموزش و پرورش اجازه داده است تا مدارسی را که مورد نیاز آموزش و پرورش نبوده و فعالیت آموزشی ندارند به فروش برساند اما اینکه مدارس را با دانش‌آموزان به موسسان بخش خصوصی واگذار کنیم در قانون بودجه وجود ندارد». وی افزود: «آموزش و پرورش مدارس دولتی را به بخش غیردولتی واگذار کرده و معلمان این مدارس را در جاهایی که کمبود دارند به‌کار می‌گیرند. در قانون به بحث خرید خدمات آموزشی از مدارس غیردولتی اشاره شده است اما این اجازه به آموزش و پرورش داده نشده که مدارس دولتی را با دانش‌آموز به بخش خصوصی واگذار کند».

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضعیت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی را پیگیری می‌کند که آیا مدارس غیردولتی به همراه دانش‌آموز واگذار می‌شوند یا اینکه آموزش و پرورش خدمات آموزشی را از بخش خصوصی دریافت می‌کند». اما درحالی که نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر از پیگیری این کمیسیون در مورد روش اجرای طرح واگذاری مدارس به بخش خصوصی می‌دهد، پیگیری‌های سایت تامین ۲۴ نشان می‌دهد که مدارس غیردولتی به همراه دانش‌آموزانشان به بخش خصوصی واگذار می‌شوند. گفتنی است واگذاری مدارس دولتی به بخش غیردولتی (خصوصی) ازجمله راهکارهای دولت برای مقابله با کسری بودجه است و از سوی دیگر دولت با به‌کارگیری جوانان فارغ‌التحصیل جویای کار خواهد توانست نرخ بیکاری را کاهش دهد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ماهان خ: 1393/8/2008:06:36،
59
37
ایران جیب، یه عمره اداره کار داره با این حقوق داغونش دمار از روزگار کارگر جماعت (منظورم همه ی اقشار اداره کاری هست) درمیاره این معلما تازه میخوان با بخشی از این وضعیت روبرو بشن.
شما باید مساله رو بنیادی بررسی کنی. کجای دنیا خط فقر دو میلیون و دویست هزار تومنه بعد حقوق یه کارگر 600 هزار که با اضافه کاری و هزارتا چیزه دیگه به زحمت میشه یک میلیون. تازه این مساله وقتی فاجعه بار تر هست که با تحصیلکرده ها هم همینطور برخورد میکنن و حقوق یه فوق لیسانس دویس تومن بالاتره (تازه اگه بالاتر باشه که توو اکثر موارد نیست).
کاوه: 1393/8/2009:11:14،
78
25
سیستم همون سیستم احمدی نژاده....
هیچ چیز فرق نکرده....
چون اصلا نمیخان فرق کنه....
حالا بعضیا هی برن بگن مچکریم مچکریم....!!!!!
کتلت: 1393/8/2009:14:02،
68
27
همسر من از همین نمونه معلم ها در این مدارس است
بهشون گفتند ماهی 400 تومن بهتون میدیم و تابستون و عید حقوق ندارید و بیمه هم ماهی 20 روز براتون واریز می شود
خوب با این تفسیر منم بهش گفتم فقط برو بشین سر کلاس و برگرد
خیلی هم عالی
محمد: 1393/8/2009:37:09،
53
39
این آقا درست میگه که مشکل باید ریشه ای و بنیادی بررسی و حل بشه. چون هر فرده اداره کاری هفته ای 44 ساعت و یا بعبارتی ماهی 192 ساعت باید کار کنه و حقوقش با حق مسکن و امکانات رفاهی و با کم کردن بیمه میشه 640 هزار. وقتی یه معلم صد ساعت در ماه کار میکنه حقوقش میشه همون حدود 340 هزار تومن. مثل یه کارگر. و همونطور که مستحضر هستید تفاوت یه لیسانس یا بالاتر که اداره کاری هست با یه کارگره محترم کم سواد یا بی سواد خیلی کمه و یا بهتر بگیم تقریبا فرقی نداره.
مهدی: 1393/8/2011:24:11،
46
62
100 ساعت در ماه یعنی کمتر از 12 روز در ماه و هر روز 9 ساعت والا تا حالا خوب حقوق گرفتن برای 100 ساعت 1300000 گرفتن حساب کنی چند برابر حقوق یه کارمند و کارگره همون 325 هزارتومن منصفانس نه مسئولیتی دارن نه عرق میریزن . جالبه باز نشسته هارو آموزش و پرورش استخدام میکنه که کمتر حقوق بده اونوقت جونا بیکارن
کشکول طلایی: 1393/8/2008:13:14،
100
34
معلمی شغل انبیاست :حقوقش حقوق فقراست. دولت تدبیر وامید جامعه را با شیب ملایم بسوی فقر ونداری ورذالت میکشاند.
فرهنگی: 1393/8/2008:17:56،
83
26
همین تدبیر هاست که باعث میشه معلم های بیچاره به مشاغلی مثل شغل شریف دلّالی و ...رو بیارند
وحید ص: 1393/8/2008:22:38،
61
67
آقا یا خانم معلم محترم میدونم حقوقت خیلی کمه لطفا جوری کار کن تا نانی را که سر سفره خونواده محترمت میبری حلال باشه. یعنی چی هر روز بچه دبستانی میاد خونه میگه بابا پول بده معلمان میخواد کلاس تقویتی ریاضی و علوم و فارسی و قرآن و... بذاره. خب با وجدان همونا را سر کلاس بهشون یاد بده. حضرتعالی معلم دبستان هستید یا استاد مقطع دکترای ریاضی محض. طرح درس و زمان ساعت کلاستو مدیریت کنی همه مطالب را براحتی میتوانی بهشون یاد بدی.
حسین: 1393/8/2009:10:56،
70
42
آقای عزیز این کلاسها همانطور که از اسمش پیداست برای دانش آموزانی است که در ساعت درسی متوجه درس نمیشند و احتیاج به کار بیشتری دارند . اگر فرزند شما یادگیری خوبی دارد احتیاجی به این کلاس ها ندارد .در ضمن این کلاس ها اجباری نیست. لطفا درست قضاوت کنید
رضا: 1393/8/2009:52:42،
44
49
حق کاملا با وحید . بچه من درسش خیلی خوبه ولی چون دوستانش به این کلاسها میروند اون هم دوست داره بره. حتما شما توقع داری به بچه دوم دبستان بگم من پول واسه این چیزا نمیدم. مشکل اینجاست که همه شاگرد اولها هم به این کلاسها میروند.
غفور: 1393/8/2008:29:45،
65
33
معلمان خارج از كشور هم اين وضع رادارند؟دوست من اعزام به خارج ارمنستان هست و در ايروان تدريس ميكند ماهي 9 ميليون حقوقش هست اينجا كه بود ماهي (حكمش)يك ميليون و پانصد بود
خون بچه ايرانيهاي خارج از كشور قرمزتره يا معلمان فارسي زبان خارج از كشور
وضع معلمان كه بهتر نشده مي‌خواد بد تر بشه
طبسی : 1393/8/2008:50:26،
40
23
الان هم درمدارس دولتی طبس باطبق مصوبه شورای آموزش وپروش اعلام کرده اند هردانش آموزباید صدهزارتومان به مدرسه پرداخت نماید
حسین: 1393/8/2009:25:00،
40
29
ایران جیب بگو کی این مطلب رو نوشته -چرا الکی جو میدین این کار هیچ ربطی به حقوق معلمان نداره و فقط کیفیت آموزش مدارس غیر انتفاعی را کاهش میده و مدارس دولتی کمی خلوت تر میشن . حقوق معلمای این مدارس هم بستگی به سابقه ، مهارت و نیز مجرب بودن معلم بستگی داره . البته بعضی از موسسین برای نفع خودشون از نیروهای تازه کار استفاده می کنند و با حقوق کمی که به آنها می پردازند آنها را استثمار می کنند.
حسین: 1393/8/2009:33:27،
39
61
پرسشی از معلمان دلسوز دارم آیا بیشتر از 90 روز از 360 روز سال را تدریس می کنید . ضمنا حقوق شما با کدام کارمند دیگر فرق داره که همیشه فیش حقوقیتان در دستتان است و به همه عالم وادم شاکی هستید آیا اگر یک امتحان از سطح معلومات شما گرفته شود و نمره حد نصاب را کسب نکردید استعفا می دهید.
معلم: 1393/8/2010:39:13،
70
19
اخیرا حقوق کارمندان بانک ملی و دادگستری را 50 درصد افزایش دادند .باین که از مزایای بسیار زیاد دیگری هم برخوردارند اما معلم فقط حقوق معلمی را دارد آیا این عدالت است؟ آیا شان معلم دستفروشی - کرایه کشی و کاسبی است؟ (با عرض پوزش از مشاغلی که نام بردم و درجای خود کاملا قابل احترامند)
saeed: 1393/8/2013:41:22،
31
37
سلام
سواد نوشتن همین متنی که نوشته اید نشان دهنده ی سطح معلومات معلمانی هستش که به کم بودن حقوقشون اعتراض دارن
از مال کارمندان بانک,سپاه,دادگستری,بهداشت, نفت , و ... کمتر هستش حقوقشون! بسه یا باز بگم؟؟؟؟
محمد: 1393/8/2100:00:58،
35
18
عزیزی که میگی امتحان از سطح معلومات میخواهی از معلم ها بگیری لطفا عرایض من رو خوب بخون بعد از آن من درخدمت شما هستم
بنده فوق لیسانس مکاترونیک هستم و اتفاقا در آموطش و پرورش تدریس مس کنم.در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی از کارمندان فولاد مبارکه و سیمان سپاهان و مخابرات و اداره برق و .... هم کلاس بودیم. خوشبختانه همیشه همکارهای فرهنگی نسبت به این عزیزانی که یک تریلی هم پیشوند و پسوند ها و سمت شان رو نمیتونست بکشه یک سر و گردن بالاتر بودند.
معدل کارشناسی من 18.5 است و خیلی از بچه های سازمان های دیگه آرزوی معدل 16 رو داشتند!
خوشبختانه همین الان خیلی از همکاران فرهنگی در دانشگاه های مختلف مشغول به تدریس هستند،جایی که خیلی از همین عزیزان حتی جرات نزدیک شدن به تدریس رو ندارند زیرا می ترسند که به چالش کشیده شوند
"ادامه دارد"
م : 1393/8/2100:13:59،
34
20
خوشبختانه بنده و چند تا از همکارهای فرهنگی یک شرکت اتوماسیون صنعتی داریم و پروژه های نیروگاه ها و کارخانجات و شرکت های بزرگ صنعتی رو در تمام نقاط ایران طراحی و اجرا و پشتیبانی میکنیم که در همین صنایع بیش از 100 مهندس فنی مشغول به کار بوده و ماهیانه بیش از 3 م حقوق دریافت می کنند.
بنده حقوقم در آموزش و پرورش ماهیانه 1 م است و درآمدم از شرکت و تدریس دانشگاه ماهیانه حدود 12 م می باشد.
بنده شما رو و هر فرد عزیز دیگر که نظر جنابعالی رو داشته باشد رو به چالش علمی دعوت میکنم و در زمینه الکترونیک،مکاترونیک،ریاضی ، زبان انگلیسی و فرانسه،فیزیک و ادبیات فارسی حاضر به challenge علمی با شما می باشم.
ارادتمند شما
یک فرهنگی
مهدی: 1393/8/2110:09:27،
31
22
اقا محمد خواهشن الکی ننویس چالش علمی
همشهري: 1393/8/2009:33:37،
40
27
بي تدبيري و عدم مديريت تا كي دولتي(وزيري) روي كار مي آد و معلم و مربي مازاد بر نياز آموزش و پرورش استخدام مي كنه و ديگري براي كم كردن هزينه ها به بخش خصوصي واگذار ميكنه... واقعا"‌ نمي دانيم چه كنيم شديم موش آزمايشگاه هرروز يه طرحي بدون كارشناسي داده مي شه و پس از چند مدت بدليل عدم بازدهي عوض ميشه الان هم نوبت معلم هاي بيچاره است كه روي زندگي آنها آزمايش كنند.
رضا: 1393/8/2009:42:09،
36
25
اصل سود را پیمانکار می برد
محمد: 1393/8/2009:47:01،
49
22
حقوق جامعه دلسوز را با کارمندان دادگستری که افزایش 50 درصدی داشته مقایسه کن آقا حسین.
شرمنده: 1393/8/2010:16:28،
35
21
توی این مملکت در موردیک چیز هزارجور قانون اعمال میشه.یک قانون مدون وهماهنگ وجامع تدوین نشده است که یکی با مراجعه به اون بتواندراه حل مشکل خودش را پیدا کند.مخصوصا" قانون کار در کشور اونقدرمزخرف است که یک مدرک (فرد دارای مدرک) مثلا" لیسانس در یک رشته مشخص درجاهای مختلف (خصوصی و دولتی)مبلغ دریافتی اون قدرمتفاوت دارندکه گاهی چهار،پنج برابراختلاف دارد.آموزش و پرورش یک مبلغ حقوق میدهد.بانکها یه نوع حقوق میدهد،کارخانجات یه نوع حقوق میدهد،شرکت های خصوصی که (خون مردم را تو شیشه میکنند)یک نوع حقوق پرداخت میکند.یک قانون جامع تدوین کنندحقوق حداقل را برای هر مقطع تحصیلی اعلام کنندو برای هر گروه رشته یک ضرایب در نظر بگیرندسایر مزایا و سوابق کار فرد را طبق قانون درست اعمال کنندکسی گله مند نمی شود الان شاهد هستیم که دو لیسانس هم رشته و باسابقه یکسان،یکی نهصدهزار تومان و یکی هم چهار میلیون میگیره!!!!
مرده: 1393/8/2010:20:07،
42
27
حقوق فوق لیسانس با تخصص : 5/5 الی 6/5 میلیون تومان بدون اضافه کاری و مزایا
حقوق لیسانس با تخصص: 3/5 الی 4/5 میلیون تومان بدون اضافه کاری و مزایا
حقوق دیپلم تا فوق دیپلم با توجه به تخصص فرد: 2 الی 3 میلیون تومان بدون اضافه کاری و مزایا
حقوق افراد پایین تر از دیپلم (مثل خودم): .....
اینا حداقل حقوق بود تا کسی بتونه یه زندگی متوسط داشته باشه که مثلا کسی که لیسانس داره دغدغش خونه و ماشین نباشه(البته با توجه به مزایا - وگرنه میدونم با این حقوقم نمیشه خونه خرید و همچنین گفتم زندگی متوسط میشه با این حقوق داشت).البته با توجه به رشته و تخصص فرد حقوق بیشتر باشه.

پروانه: 1393/8/2011:12:31،
40
25
آقای فانی
باسلام امیدوارم این مطلب رو بخونید.دختر من ششم ابتدایی شاهد شهید فهمیده منطقه 2 تا 22 مهر معلم ریاضی و علوم (دروس تخصصی که امسال آزمون ورودی دارند)نداشت جالب اینکه منطقه هم به راحتی میگفت تا زمانیکه نیروی مازاد پیدا نکردیم صبر کنید (نیروی بدون آموزش و متخصص)به ناچار مدیر یک معلم بازنشسته را استخدام کرد سوال بنده این است شما که در راس قراردارید و هیچ نطارتی بر مدارس ندارید و 3 ماه وزارتخانه فرصت داشت نیروها را آموزش بده و راهی مدارس کندآیا این بچه ها آینده ساز ایران هستند؟چه کسی مسئول برگشت حقوق ضایع شده این بچه هاست؟سرنوشت بچه هایی که در استانهای دور و محروم قرار دارند چه میشود ؟
امیدجون: 1393/8/2011:14:10،
33
25
کجاشو دیدید بابای من مدرک کارشناسی داره امسال اول مهر بازنشست شده به قرآن بهش تاامروزحقوق ندادن میگن فعلن باید صبرکنیم تازه بهش گفتن ماه بعد هم حقوق نداری .
تازه حکم بازنشستگیش زده1.500.000تومن پایه حقوق الان ما داریم کلی زوق این حقوق نگرفته رو میکنیم.
فکرش رو بکنید یه مکانیک ماهی حداقل3.500.000درآمد داره اونم بیسواد آخه چقد تحمل.
افسوس که باید سوخت وساخت.
چه کنیم ایران است دیگر.
22: 1393/8/2011:22:56،
36
29
البته جسارت نشه ولی بعضی از این معلمها اگه ساعتی 1000 تومان هم بدن باز اضافی پسرم کلاس اوله میگه خانم معلم سر کلاس نمیاد یکی از بچه های کلاس بلاتر به مادرس میده وخودش باخانم مدیر تو دفتر چای میخورن و گپ میزنند وقتی ادعای ساعتی دارن باید به همون اندازه ساعت اموزش مفید داشته باشن نه وقت بگذرونندیادش بخیر زمانی که ما دانش اوز بودیم معلم با چه شور شوقی اموزش میداد الان معلمها هم چینی شدن درجه سه
حسین: 1393/8/2206:57:09،
32
22
لطفا خیال بافی نفرمایید هیچ معلمی همه وقتش را تو دفتر اونهم با مدیر نمی گذرونه اگه شما سراغ داری به بازرسی یا حراست اداره اطلاع بده تا رسیدگی کنند . اگر همه اداره ها وجدان کاری آموزش و پروش را داشتند ایران وضعش بهتر از اینها بود
ali: 1393/8/2011:58:43،
48
25
چه شده مغول اومده؟امنیت-اخلاق -اقتصادوحالاازهمه نگران کننده تر فرهنگ رادارند ویران میکنندیعنی ویرانی مطلق"توراخداهرکی میتونه اعتراضی کنه یافریادی بزنه تاغاصبان مدیریت مملکت اگر نادانندمتوجه بشونداگرمامورند بدونندماخواب نیستیم چراکه برای خاک ایران هزاران شهید دادیم برای جلوگیری ازتخریب هویت وحیثیت ایران اماده ایم کارهای مهمترانجام دهیم...........
علی: 1393/8/2012:10:29،
41
20
قراه برای صرفه جویی از کارگران افغانی برای تامین معلمین در کلاسها استفاده کنند وای چه برسر آموزش آمده
رضا: 1393/8/2012:19:23،
42
25
فقط میگم افرین ب دولت تدبیر و امید....تمام طرحهای اموزش و پرورش واقعا مسخرس از اموزشش گرفته تا حقوق و پرورشش...
موفق: 1393/8/2014:48:32،
44
22
آق محمد هیچ میدونی! البته که نمی دونی ،طبق تحلیل به عمل آمده همین صد ساعت کار در ماه معلمان همه کار مفید است در صورتی که آنهایی که در هفته مثلا 44 ساعت کار می کنن فقط 15 درصد کار مفید انجام می دهند مثلا بیشتر کارمندای بانکها یا تمامی کارمندان شهرداریها البته در این وسط آنهایی که بیشتر از همه حقشون ضایع میشه کارگران بدبخت هستند که با درآمد بخور نمیر باید زندگی بگذرانند.
اسماعیل: 1393/8/2015:33:57،
38
23
من از زحمات معلمان دلسوزم، که سوختند و راه زندگانی را برایمان نشان دادند تشکر کرده و از خدای مهربان برایشان بهترین ها را آرزومندم. وامید هدایت افرادی رو دارم که در کلاس این عزیزان نشسته اند و حالا علیه آنها مطلب می نویسند!
علی: 1393/8/2015:54:10،
43
21
کسی اشتباه میکنه بخواد حقوق معلما رو کم کنه
حقوق بگير: 1393/8/2016:15:57،
44
23
يك تئوري مي گويد به مردم كمتر از حداقل نيازشان پول پرداخت كنيد تا مجبور باشند با روي آوردن به كارهاي خلاف مابقي نيازشان را تهيه كنند!!!!!!! و در راه نادرست قدم بگذارند.
نتيجه 1: جمعيت فعال از اشتغال قانوني كه حقوق اندكي را پرداخت مي كند صرف نظر مي كند.
نتيجه 2: با افزايش جمعيت و حفظ روند بدبخت پروري كنوني تعداد خلافكاران افزايش خواهد يافت.
در نهايت شيطان و كمونيسم و سياهي پيروز ميدان خواهد بود.
اين است نتايج اجراي قانون اساسي ايران (كه آموزش از ابتدايي تا تحصيلات عاليه را رايگان دانسته) به دست مسئولين عرب و عراقي
محسن: 1393/8/2016:37:05،
44
24
مهدی خان یک ساعت تدریس از 8ساعت بیل زدن سخت تره میگی نه امتحان کن بیخود نیس که خیلی از معلما بعداز 10 الی 15 سال تدریس سکته میکنن
معلم: 1393/8/2018:07:15،
43
23
بعضی ها فکر میکنند کار کردن یعنی بیل زدن و عرق ریختن!
شاید ساعت کار یک معلم کمتر از یک کارمند دیگه باشه، اما ابن ساعت تقریبا همش مفیده.
چون نمی تونه مثل یه کارمند دیگه پاشه بره با همکاراش گپ بزنه، چه میدونم 1 ساعت از وقت مردم رو تو زمان کار بگیره واسه صبحانه، یا هر وقت دلش خواست کلاس رو تعطیل کنه بره مرخصی.
واقعا با دانش آموزای این دوره سر و کله زدن مصیبتیه
و خیلی چیزای دیگه که....
پرستار بیمارستان: 1393/8/2110:20:20،
34
24
شما به سر و کله هم میزنید که چرا برخی مدارس چند تا معلم بازنشسته بدبخت را با300-400هزار تومن در ماه استخدام میکنند اما نمیگید چرابدستورجناب وزیربهداشت و درمان و آموزش پزشکی(وزارت پزشکان)از 15 ابان حق الزحمه پزشکان به بهانه جلوگیر از زیرمیزی گرفتن انهابین3تا20برابر شده است؟ یعنی پزشکی که تا ماه قبل ماهی هفتاد میلیون تومان میگرفته حالا ماهی حدود یک میلیارد تومان حقوق از دولت میگیره؟ این است تدابیر دولت تدبیر و امید از ماست که بر ماست
ی ایرونی واقعی: 1393/8/2120:31:48،
35
23
ای دل غافل هموطنان عزیزم معلم، کارگر،کارمند و و و فکر میکنید دولتمرد آن ایران ما این مسايل و مشکلات رو نمیدونن یا نمیبینن،چرا همشون از همه چیز خیلی خوب خبر دارن منتها کو ایران وایرانی دوست،تا وقتی پای منافع شخصی و سیاسی خودشون در میونه من و شما کی هستیم، به قول دوستان از ماست که بر ماست
سارا: 1394/6/1923:50:17،
10
11
سلام دوست عزیز توی مملکت هر کسی میره راس کار فقط و فقط هوای پولدارها و دکترها و واردکننده ها رو داره کسی به فکر بدبخت بیچاره ها نیست از غارت منابع طبیعی و ملی و انسانی در هیچ موردی کوتاهی نمی کنند فقط وقتی به رای مردم نیاز دارن میان بینشون ودیگه خداحافظ تو بدو من بدو هرچی فریاد بزنی آنچه به جایی نرسد البته فریاد من است خوب هم بلدن با مقدس نمایی کار خودشونو پیش ببرن واین قصه ادامه دارد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما