کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
دهکده ساحلی الیت
آژانش مسافرتی الی گشت
زیرپوش ضد عرق
کانال تلگرام ایران جیب

رای دیوان عدالت اداری درباره پاداش پایان خدمت بازنشستگی

کدخبر:۷۸۲۵چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۸:۳۱۴۶۳۳ بازدید

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رایی درباره «نحوه پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگی» از آرای صادر شده توسط شعب این مرجع قضایی رفع تعارض کرد.

گردش کار پرونده‌ها و مشروح آراء به قرار زیر است:

الف: شعبه بیست و یکم دیوان عدالت اداری در رسیدگی به پرونده شماره ۹۰۰۹۹۸۰۹۰۰۰۹۲۹۳۳ با موضوع دادخواست آقای «ب» به طرفیت استانداری خراسان رضوی و به خواسته الزام به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگی مطابق قانون، به موجب دادنامه شماره ۹۱۰۹۹۷۰۹۰۲۱۰۲۴۱۴- ۱۸/ ۹/ ۱۳۹۰، مفاداً به شرح آینده به صدور رأی مبادرت کرده است:

«در خصوص دعوای آقای «ب» به طرفیت استانداری خراسان رضوی به خواسته فوق‌الذکر، نظر به این که شاکی مأمور به خدمت بوده و بعد از الغاء آن در مورخ ۳۰/ ۱۰/ ۱۳۸۸ بلافاصله در مورخ ۱/ ۱۱/ ۱۳۸۸ بازنشسته شده است و از طرفی طبق مفاد ماده ۷ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی بانوان شاغل، خانواده‌ها و سایر کارکنان مصوب سال ۱۳۷۹ باید به ازای هر سال خدمت معادل یک ماه آخرین حقوق و فوق‌العاده‌های دریافتی که ملاک کسور بازنشستگی است و در دو سال آخر خدمت شاکی در محل مأموریت به وی پرداخت می‌شده مبنای محاسبه قرار گیرد نه حکم کارگزینی یک روزه که کسوراتی نیز از بابت آن برداشت نشده است؛ بنابراین با عنایت به دفاعیات بلاوجه طرف شکایت مستنداً به ماده ۱۳ قانون دیوان عدالت اداری به وارد دانستن دعوای مطروح حکم صادر و اعلام می‌شود. رأی دیوان قطعی است.»

ب: شعبه بیست و چهارم دیوان عدالت اداری در رسیدگی به پرونده شماره ۹۰۰۹۹۸۰۹۰۰۰۵۱۰۹۹ با موضوع دادخواست آقای «م» به طرفیت استانداری خراسان رضوی و به خواسته الزام به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگی مطابق قانون به موجب دادنامه شماره ۹۱۰۹۹۷۰۹۰۲۴۰۲۲۰ - ۸۱/ ۹/ ۱۳۹۱، مفاداً به شرح آینده به صدور رأی مبادرت کرده است:

با توجه به مفاد شکایت شاکی و مستندات ابرازی اولاً: نظر به این که شاکی مستخدم رسمی استانداری بوده و مأموریت موجب قطع رابطه استخدامی وی با اداره متبوع نمی‌شود. ثانیاً: شاکی در حاکمیت قانون مدیریت خدمات کشوری بازنشسته شده که تابع مقررات ماده ۱۰۷ قانون مذکور بوده و به موجب ماده ۱۲۷ آن کلیه مقررات خاص و عام در رابطه با موضوع شکایت لغو شده است.

ثالثاً: حاکمیت رأی وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۵- ۲۳/ ۱/ ۱۳۸۸ با قانون مدیریت زایل شده است. رابعاً: پاداش مذکور وفق مقررات قانونی بر اساس آخرین حقوق و مزایای دریافتی پرداخت شده و لذا شکایت غیر وارد تشخیص و به استناد مواد ۱۳ و ۲۲ قانون دیوان عدالت اداری به رد آن حکم صادر و اعلام می‌شود. رأی دیوان قطعی است.

به گزارش ایسنا رأی شماره ۱۱۲۸ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در این باره به شرح زیر است:

اولا، تعارض در آراء محرز است.

ثانیا، با توجه به رأی وحدت رویه شماره ۱۵۲۳/ ۱/ ۱۳۸۸ هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دادنامه شماره ۹۱۰۹۹۷۰۹۰۲۱۰۲۴۱۴- ۱۸/ ۹/ ۱۳۹۱ شعبه ۲۱ دیوان عدالت اداری صحیح تشخیص داده شد.

این رأی به استناد بند ۲ ماده ۱۲ و ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ برای شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم‌الاتباع است.

همراه مکانیکدیدگاه ها

melika: 1393/8/1409:27:35،
18
17
با سلام
این مطالب به اقتصاد کشور ایا مربوط می شود یا به ما؟
اصلا کسی می دونه موضوع از چه قراره ؟ به نظر اشتباهی هستش
رضا: 1393/8/1410:51:38،
29
17
موضوع از این قراره که تامین اجتماعی حق و حقوق 40 هزار نفر بازنشسته پیش از موعد از جمله پدر منو خورده والان باید پاسخگو باشه لایحه بررسی این موضوع هم الان تو مجلسه این رای دیوان که شما میبینید مربوط به شکایات فردی
ما هم حدود یک ماه بود منتظر بودیم ببینیم اگر نتیجه گرفتند اینها ما هم برویم اقدام کنیم
.
چون واسه شما مهم نیست قرار نیست واسه بقیه هم مهم نباشه
ا
با تشکر از ایرانجیب
ذذ: 1393/8/1411:53:05،
22
18
آفرین به آقای "ب" و آقای "م"
حسنی: 1393/8/1412:38:08،
21
16
آقای "ب" و "م" با این کارشون نشون دادن که ما ایتونیم
وحيد ر: 1393/8/1421:58:20،
11
26
آقا رضا با توجه به رأي وحدت رويه ديگه نياز نيست شما هم شكايت بكنيد، بر اساس همين حكم دستگاه موظف به عمل است

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
ایران تلنت
نگین خودرو
آیسان پرواز

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
دیجی استایل