کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

احتمال اخذ مجوز 5 موسسه اعتباری

کدخبر:۷۷۲۰پنجشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۸:۵۵۴۳۱۸ بازدید

وی با اشاره به اینکه این بانک اسامی موسسات دارای مجوز را روی سایت خود معرفی کرده است، افزود: در حال حاضر 5 موسسه هستند که در حال طی مراحل مختلف ...

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با اعلام جزئیات آخرین اقدامات این بانک برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی گفت: احتمالا تا پایان سال 5 موسسه غیراعتباری مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت می‌کنند.

عبدالمهدی ارجمندنژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در مورد ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی کشور و اعلام مشخصات اعتباری غیرمجاز در سراسر کشور توسط مردم به بانک مرکزی از طریق سایت بانک مرکزی گفت: برخی از موسسات اعتباری در اقصی نقاط کشور فعالیت می‌کنند که ممکن است از چشم ناظران بانک مرکزی به دور مانده باشند.

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی ادامه داد: بر این اساس، اگر مردم خلاف منکر و فعالیت غیرمجازی را از سوی این موسسات اعتباری می‌بینند، بهتر است که به مراجع مربوطه منعکس کنند و حتی اگر شک و شبهه‌ای در زمینه فعالیت موسسه و تعاونی اعتباری وجود داشته باشد و نیاز به رفع شدن باشد آن را از طریق بانک مرکزی به ما اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه این بانک اسامی موسسات دارای مجوز را روی سایت خود معرفی کرده است، افزود: در حال حاضر 5 موسسه هستند که در حال طی مراحل مختلف ساماندهی‌اند که امیدواریم تا پایان امسال مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کنند که این امر بستگی به عملکرد آنها در فرآیند ساماندهی دارد، به‌طوری‌که اگر شرایط خود را با ضوابط بانک مرکزی تطبیق داده، مدارک لازم را ارائه دهند و تعامل لازم را با بانک مرکزی داشته باشند و در عین حال علاوه بر اینکه پیگیر کارهای مربوطه باشند و مشکل خاصی وجود نداشته باشد اخذ مجوز آنها زودتر انجام خواهد شد، اما اگر تشریفاتی در این فرآیند وجود داشته باشد کارها عقب می‌افتد.

ارجمندنژاد گفت: ممکن است موسسه‌ای غیرمجاز در گوشه‌ای از کشور به فعالیت مشغول باشد که از طریق بازرسان بانکی این موضوع را رصد می‌کنیم. همچنین با تعامل با نیروی انتظامی فرآیند ساماندهی آنها انجام می‌شود که در این زمینه از گزارش‌های مردمی و اعلام اسامی غیرمجازها استفاده می‌کنیم؛ به‌طوری‌که اگر موسسه‌ای به دور از ناظران فعالیت غیرمجاز بانکی انجام داد، مردم به ما معرفی کنند تا ناظران بانک مرکزی ضمن مراجعه و بررسی موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.

این مقام مسوول در بانک مرکزی در مورد فعالیت برخی دیگر از موسسات اعتباری از جمله موسسه میزان گفت: فرآیند ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی از چند سال پیش آغاز شده و در این راستا مجوز دو موسسه اعتباری طی 4 ماه پیش صادر شد و بقیه موسسات در فرآیند ساماندهی قرار دارند که موسسه میزان از همین دسته است. مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با اشاره به اینکه برخی از مسوولان موسسه میزان ادعا کرده‌اند که کارهای مربوطه برای اخذ مجوز از بانک مرکزی به اتمام رسیده، افزود: این موضوع قرین به صحت نیست و آنها در مراحل ساماندهی قرار دارند و در مراحل ابتدایی هستند و فاصله زیادی با اخذ مجوز دارند. این مسوولان اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکردند. این در حالی است که برخی موسسات در مراحل ساماندهی جلوتر از این موسسه هستند، اما در حد  آنها در مورد دریافت مجوز تبلیغ نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کارهای مربوط به اخذ مجوز موسسه میزان به زودی انجام نخواهد شد، گفت: برای اعطای مجوز لازم است که آنها شرایط خود را به طور کامل با ضوابط بانک مرکزی تطبیق دهند. میزان مجوز فعالیتی از سوی بانک مرکزی دریافت نکرده و در فرآیند ساماندهی تعاونی‌های اعتباری سال‌ها پیش صرفا از وزارت تعاون مجوز اخذ کرده بود، اما باید از بانک مرکزی هم مجوز بگیرد و تحت نظارت این بانک باشد.

ارجمندنژاد در مورد فعالیت‌های موسسه اعتباری کوثر و عسگریه هم افزود: این دو موسسه مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند. هر موسسه‌ای که شرایط را کامل کرده و ضوابط را تطبیق داده مجوز بانک مرکزی را دریافت کرده که بر این اساس این دو موسسه چند ماه پیش مجوز اخذ کردند و چند موسسه دیگر نیز کارهایشان در حال انجام است.

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی همچنین در مورد اخذ مجوز موسسه اعتباری مهر برای تبدیل شدن به بانک گفت: این موسسه نیز باید شرایط خود را با بانک مرکزی تطبیق دهد که فاصله زیادی با شرایط بانک مرکزی دارد و دریافت مجوز موسسه مهر زمانبر است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهنام: 1393/8/807:30:25،
50
12
!!ما که نفهمیدیم!
هر دفعه میان یه چیزی میگن و یه گرد و خاکی میکنن و یه استرس به جون مردم میندازن و چند روز بعد برعکسشو میگن!
آقا جان شما عوامل بانک مرکزی که خیرتون به کسی نمیرسه حداقل شرتونو کم کنین از سر ما مردم دربدر!
نابودگر: 1393/8/809:48:35،
56
9
من که بیخیالم توی موسسه نور سپرده یکساله دارم 28%

90میلیون گذاشتم متوسط ماهانه 2.100.000تومان میگیرم

الکی هم منفی ندید اول از شعبه هاش حضوری بپرسید. تلفنی نه
نور: 1393/8/812:46:53،
35
12
موسسه نور مورد تاییده و مجوز داره میگیره و داره تبدیل به بانک نور میشه .
ابراهيم بوستاني: 1393/8/816:29:10،
32
26
يك كلام حرف حساب

ميبينند مردم توي بانك ها سپرده گذاري نمي كنند مجبورند بگن موسسه ها مجوز ندارن و از اين جور حرفا. تا مردم بيايند پول هاشون را توي بانك هاي دولتي بگذارند با سود كم..

يه موسسه اي تو شهرستان ما است (اسمش را نميگم تا تبليغات نشه) فقط به دو تا از اقوام ما 150 ميليون وام داده
فكر كنم بالاي 10 ميليارد وام به مردم داده چون هر كسي تو شهر ما است ميگه از اين موسسه وام گرفته ام . چجور ميشه اين موسسه اين همه پول را نخواد پس بگيره و تعطيل كنه و بره.
کریم: 1393/8/808:41:53،
41
15
سلام
اگر اینطور است من و دوستانم برویم اول بانک احداث کنیم
بعدش برویم مجوز بگیریم
اقا ما نفهمیدیم مگر اول مجوز ایجاد بانک را نمی گیرند؟؟؟؟
یا منظور تمدید مجوز انهاست؟
فرهنگی : 1393/8/902:18:57،
17
18
نه برادر، منظورشون اینه که پرداخت های این چند مؤسسه یا بانک، دیر شده!
داود: 1393/8/809:36:10،
41
21
از چشم ناظران بانک مرکزی به دور است . .... زبان قاصر است . این جمله دیگه آخرشه . ببینین اینا ملت را واقعا ساده فرض کردن خودتونید .
دانا: 1393/8/809:36:59،
42
31
بهترین بانک بانک اینده++++++
امیر: 1393/8/814:01:26،
30
13
من 5 ساله ثامن الحجج حساب دارم خیلیم راضییم
امیر: 1393/8/814:53:23،
23
11
از چشم ناظران بانک مرکزی به دور است . .... واقعا که یارو هزار تا شعبه داره کارتهای عضو شتاب میده بعد این آقا چی میگه .....فکر کنم امشی خورده هر کی نمیدونه امشی چیه بره از قدیمی ها بپرسه
ناشناس: 1393/8/814:53:33،
30
19
موسسه نور 22%سود میده که...کدوم شعبه 28%سود میده
نگی نگفتی: 1393/8/816:24:40،
19
25
حالا یه سر به موسسه بزن متوجه میشی
رضا1346: 1393/8/816:43:59،
18
16
متوجه شديد منظور چيست از تطبيق؟
تطبيق يعني بانكها موظفند 10 درصد سود بدهند.
و بابت وام 28 درصد سود بگيرند.
و اين است عدالت ..........
بقول يكي از دوستا من كه دوزارم به اينا اطمينان ندارم.
مهران : 1393/8/923:08:43،
25
19
ما تو مغازه مرغ فروشیمون نمک بسته ای آوردیم 5 تا ارگان بما گیر دادن
:|

اینا موسسه زدن پول میچاپن اما انگار نه انگار.

همه چیز برای ضعیفاست -_-

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار