کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

عده‌ای پول بانک‌ها را برده‌اند و گردن‌کلفتی می‌کنند

کدخبر:۷۶۹۶چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۱:۰۲۲۵۳۶ بازدید

معاون‌اول رییس‌جمهور گفت: برای دولت قابل‌قبول نیست که یک‌ جوان بخواهد چندین‌میلیارد از سرمایه کشور را برداشته ...

معاون‌اول رییس‌جمهور گفت: برای دولت قابل‌قبول نیست که یک‌ جوان بخواهد چندین‌میلیارد از سرمایه کشور را برداشته و برود.  

اسحاق جهانگیری در جمع فعالان اقتصادی استان مرکزی، اظهار کرد: شرایطی که امروز اقتصاد کشور در آن قرار گرفته، شرایط دشواری است، این دشواری در بخش تولید دشوارتر هم است، در شرایطی که تورم در کشور بالای 40درصد بود، دولت عزم خود را به‌کار بست و امروز با تورم 20درصد باز هم کار سختی پیش‌رو داریم. جهانگیری افزود: رسالت دولت در این است که فضای آرامی را در کشور به وجود آورد، باید جهش‌های ثانیه‌ای از اقتصاد کشور دور باشد، ما باید شرایط امنی را پیش‌روی فعالان اقتصادی قرار داده و فضای آرامی را در اختیار آنان قرار دهیم تا بتوانند به‌درستی به کارهای خود ادامه دهند. وی ادامه داد: با تدابیری که اندیشیده شد، فضای بین‌المللی آرامی به وجود آمد، ما با گروه 1+5 به توافقات خوبی خواهیم رسید که در سایه این توافقات هم تحریم‌های ظالمانه از بین رفته و هم حق و حقوق ملت را تثبیت خواهیم کرد.

وی در ادامه از اتخاذ سیاست‌هایی به‌منظور خروج رکود اقتصاد خبر داد و گفت: ما یک بسته‌ای کامل را با ساعت‌ها وقت‌گذاشتن توسط تیم اقتصادی دولت تعریف کردیم که با تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی، دغدغه‌های تولیدکنندگان برطرف خواهد شد. معاون‌اول رییس‌جمهور بیان کرد: تهاترکردن بدهی‌های فعالان اقتصادی در این بسته در نظر گرفته شده است، ما اصلا دوست نداریم با فعالان اقتصادی موضع یک‌طرفه داشته باشیم و یک‌طرفه با فعالان اقتصادی تعامل داشته باشیم. وی گفت: بخشی از این بسته سیاسی در دولت تثبیت شده و آنها را ابلاغ کردیم، بخش دیگر توسط دستگاه‌های اجرایی باید اجرا شوند که با اجرایی‌شدن این بسته انتظار داریم مشکلات اقتصادی تا حدودی برطرف شود. معاون‌اول رییس‌جمهور با بیان اینکه امسال سیستم بانکی باید 60درصد از منابع خود را به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص دهد، اظهار کرد: اگر سرمایه در گردش به واحدها داده شود، بدون شک چرخ تولید به راه خواهد افتاد که ما امیدواریم این حرکت جدی‌تر شود.

جهانگیری بیان کرد: منابع خارجی متعددی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهیم، منابع صندوق توسعه ملی نیز خوب است و مدیران واحدهای تولیدی نگران منابع نباشند. معاون‌اول رییس‌جمهور گفت: بخش خصوصی باید محور اقتصاد کشور باشد، البته بخش خصوصی اگر قانونمند حرکت کند، دولت از بخش خصوصی حمایت می‌کند اما با هرگونه فساد به‌صورت جدی مبارزه می‌کند. وی خاطرنشان کرد: برای دولت قابل قبول نیست که یک جوان بخواهد چندین‌میلیارد از سرمایه کشور را برداشته و برود و به ریش ما بخندد، ریال‌به‌ریال این پول‌ها باید پس گرفته شود. جهانگیری اظهار کرد: عده‌ای پول بانک‌ها را برده و اظهار گردن‌کلفتی می‌کنند، باید بدانند گردن‌کلفت‌تر از آنها هم وجود دارد. وی افزود: برای عده‌ای که به‌دلیل مشکلات اقتصادی، در پرداخت تسهیلات بانکی با مشکل مواجه شده‌اند برنامه داریم و ما وظیفه داریم به آنها کمک کرده و مشکلاتشان را برطرف کنیم. معاون‌اول رییس‌جمهور ادامه داد: بانک‌ها باید به کمک بخش خصوصی آمده و با مشتریان خوش‌حساب جلسه بگذارند، راه‌حل داده و تصمیم‌گیری کنند، یکی از مهم‌ترین مسایل مدیریتی شجاعت تصمیم‌گیری است، مدیرانی که می‌ترسند نباید مسوولیت قبول کنند.

---------------------

استفاده غیرمجازها از خلأ موجود
 فرید ضیاءالملکی .  کارشناس بانکی


موسسات و بانک‌های غیرمجاز به دودسته تقسیم می‌شوند یک دسته آنهایی که صلاحیتشان تایید شده و در حال گرفتن مجوز هستند و دسته دوم هم، گروهی که فعالیتشان مورد تایید بانک‌مرکزی نیست. منتها اینکه گروه اول و دوم چگونه برای مردم قابل تشخیص و شناسایی باشند تا بتوانند آن را به بانک‌مرکزی معرفی کنند جای سوال دارد. در گروه اول برخی از آنهایی که به شرط ادغام، ادامه فعالیتشان مجاز دانسته شده؛ روی تابلوهای خود این شرط را مکتوب کرده‌اند و شاید برای مردم با توجه به این مورد قابل شناسایی باشند اما گروه دوم چگونه و بر چه اساسی برای مردم قابل شناسایی خواهد بود که نسبت به معرفی آن به بانک اقدام کنند. متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل تعیین نرخ دستوری سود، بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور از پرداخت تسهیلات خرد خودداری کردند و به سمت تسهیلات مشارکتی سوق یافتند؛ بنابراین موسساتی در این مدت ظهور یافتند که این خلأ را با دادن وام‌های خرد توانستند پر کنند. در حال حاضر بسیاری از این موسسات دارای شعب پرتعدادی است که برخورد و مقابله با فعالیت آنها نیز چندان کار ساده‌ای نخواهد بود. به نظر می‌رسد برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی، بانک‌مرکزی راسا باید اقدام کند. در این راستا نظرخواهی از مردم کار را به بیراهه خواهد برد چرا که خود بانک‌مرکزی بهتر از هر ارگان و نهاد دیگری می‌داند که چه تعدادی از موسسات و بانک‌ها دارای مجوز، چه تعداد در حال دریافت مجوز و چه تعداد بدون مجوز هستند.

------------------

اقدامی غیرعلمی از بانک‌مرکزی
 احمد حاتمی یزد .  کارشناس بانکی


با خواندن این اطلاعیه در وهله نخست می‌توان دریافت که این متن غیرعلمی و ابتدایی نوشته شده است. در آن تنها به عبارت موسسه اشاره شده و مشخص نیست منظور از این موسسه چه نوع موسساتی است. صرف نظر از این موضوع، اینکه از مردم بخواهیم براساس حدسیات خود موسسات و بانک‌های غیرمجاز را معرفی کنند حال آنکه خود بانک‌مرکزی فهرست کامل مجوزدارها و بدون مجوزها را در اختیار دارد، اقدامی ناشیانه و غیرعلمی است. بهتر بود بانک‌مرکزی فهرست اسامی بانک‌ها و موسسات مجاز و در حال دریافت مجوز را اعلام می‌کرد و هرگونه موسسه و بانکی غیر از آن را غیرمجاز اعلام کرده و مردم را برای سپرده‌گذاری در آن آگاه می‌کرد. غیر از موسسات مالی و اعتباری برای موسسات و صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که زیر نظر مساجد و ارگان‌های دیگر فعالیت می‌کنند نیز می‌توان از نیروی انتظامی، سازمان اوقاف یا حتی وزارت کشور استعلام گرفت تا نسبت به فعالیت تمام موسسات مالی مطلع شد. در هر حال باید به این نکته توجه کرد که مقابله با فعالیت موسساتی که در سال‌های گذشته ایجاد شده و رشد بسیاری نیز یافته‌اند کار ساده‌ای نیست. عموما این موسسات از طریق افرادی حمایت شده و بانک‌مرکزی نیز تحت فشار عناصر قدرتمندی نتوانسته با غیرمجازها برخورد کند. در سال‌های گذشته نیز بانک‌مرکزی همواره قدرت اجرایی کافی نداشته و به محض آنکه برای مقابله با موسسه‌ای اقدام کرده؛ جلوی آن گرفته شده است.
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1393/8/708:12:33،
70
24
پول مردم آقای جهانگیری نه پول بانک ها . بانک از خودش هیچ پولی نداره که بخواد دلش بسوزه !
سیامک: 1393/8/710:48:49،
37
16
آقای جهانگیری!!اولین قدم افشای اسامی این گردن کلفتها میباشد.بسم ا... برادر.
کوکو: 1393/8/708:20:41،
38
63
ایول.میخواد غریبه بخوره بزار خودی بخوره.
sirus: 1393/8/708:21:27،
36
27
از اینکه کشور گل و بلبل ایران مربوط به یک قشر مومن و خاص می باشد دور از ذهن نیست و مهمتر اینکه گردن کلفتی متخلفین یک فرهنگ شده که هر روز میتوانید در رانندگی در سطح شهر و در ادارات که کارمند اشتباه میکند عذرخواهی که نمیکند بلکه طلبکار هم می شود را ببینید. به خدا که هرچه شکایت این افراد مومن راکردیم این وضع درست نشد نمیدانیم ما قشر بدون پارتی و پول کی باید از این بی عدالتی نجات پیدا کنیم.
عمله: 1393/8/708:31:01،
72
17
اگه گردن کلفت نبود که اینقدر وام بهش نمی دادند
عمله: 1393/8/708:35:10،
54
39
اینا میگند این پولا مثل مهریه میمونه .کی داد و کی گرفت
اقتصاددان: 1393/8/708:45:49،
44
31
گوش مردم از این شعارها پر است واقعیت این است که دولت توان فعالیت ندارد و با رکود آرامش را حقظ کرده است یعنی با کار نکردن بنابراین خوردن از سرمایه ها و دست دراز کردن به دیگران را راه حل میداند بنابراین چند سال دیگر دوباره گرانی گریبان مردم را خواهد گرفت
کوکو: 1393/8/709:32:02،
33
27
با حرفتون کاملا موافقم.
امین: 1393/8/709:39:11،
47
16
کاملا با نظرت موافقم . شدیداً تو رکود فرو رفتیم و برا همین شرایط اینجوریه.
حسین: 1393/8/709:39:04،
71
25
از آقایان گردن کلفت عاجزانه خواهش دارم لااقل این پولها را در داخل کشور سرمایه گزاری کرده و ایجاد کسب و کار برای هموطنان کنند. برای یک کارگر چه فرقی میکند صاحب کارخانه بانک باشد و یا یک گردن کلفت. او کار میخواهد و نان شب برای زن و بچه !!!!!!
محمد رضا: 1393/8/710:34:03،
34
28
مال خودم مال خودم مال همه مال خودم پس نمیدم زورتون میاد چرا چون ما از بهترونیم
علی: 1393/8/710:38:25،
23
34
سئوال مهم اینه این گردن کلفت بوده وام گرفته یا وام گرفته گردن کلفت شده ؟
به نظر من اولی است چون بانک برای صد هزار تومان اموال یک آدم عادی را حراج می کند .
حالا سئوال دوم این آقای گردن کلفت که تونسته وام های میلیاردی بگیره خودش گردن کلف بوده یا حامیان گردن کلفت داشته ؟
سئوال سوم خودش چه جوری گردن کلفت شده ؟
سئوال چهارم : حامیانش چطور گردن کلفت شدن ؟
سئوال ششم : ........
و........
ميثم: 1393/8/711:17:12،
28
22
باز هم دولت مكدر شد!!!!!!!!! آخه برادر عزير اين تكدر خاطر شما و دولت محترم كه براي ما مردم نون و آب نميشه. اينم شده جريان قيمت خودرو. والا
علی: 1393/8/716:33:49،
45
31
گردن کلفتی میکنند چون پشتشون گرم هست اگر کسی 1 میلیون وام بخواد بگیره آبروش رو همه جا میبریر الان دولتیها از هم آتو دارند و همینجوری همه چیز را ماس مالی میکنند
حسین عزیز: 1393/8/717:47:57،
31
22
جانگیری عزیز فرزندان عزیزتان چقدر البته بلاعوض برداشته اند جان عزیزتان اکنون در کشورند یا در آن آمریکا بد بقول بالایهای عزیزتان
حاج رضا: 1393/8/718:22:54،
23
28
جناب جهانگیری نمیشه این اقایان گردن کلف را معرفی نمایید؟در ضمن توضیح دهید که این اقایان گردن کلف از کجا پیدایشان شده که گردنشان از شما کلفتتر است؟
ملت در ذلت: 1393/8/801:09:16،
32
40
واقعآ که حرفا میزنند اینها..... مردم شما بیایید بانکهای غیرمجازرا به دولت درذلت معرفی کنید فکر کنم این دولت کوره پس ملت عزیز بی خود زحمت نکشید چون کور که نمیتونه ببینه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار