کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات دستورالعمل جدید استخدام در دولت

کدخبر:۷۶۸۸سه شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۹:۲۶۶۴۶۹ بازدید

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بااعلام جزییات جدید دستورالعمل استخدام در دستگاه های دولتی وتشریح دستورالعمل نحوه جذب و استخدام در دستگاه های اجرایی،تاکید ...

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با اعلام جزییات جدید دستورالعمل استخدام در دستگاه های دولتی و همچنین تشریح دستورالعمل نحوه جذب و استخدام در دستگاه های اجرایی، اعلام کرد: استخدام های رسمی و پیمانی فقط ازطریق نشر آگهی، امتحان عمومی و اختصاصی و مصاحبه انجام می شود.

محمود عسکری آزاد گفت: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری عهده دار برگزاری آزمون استخدامی است وهر سال در دو مقطع 6 ماهه در اردیبهشت و آبان این آزمون را برگزار می کند.

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی افزود: آیین نامه جدید، فرآیند استخدام را شفاف و ساده سازی کرده و از تکرار آزمون استخدامی جلوگیری کرده، هرچند برای افراد بومی و ساکن در مناطق محروم مزیت هایی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به سوال متقاضیان استخدام در دستگاههای اجرایی و تکلیف مقام معظم رهبری در خصوص استخدام براساس عدالت و با استناد به قانون مدیریت خدمات کشوری، آیین نامه را به تصویب شورای توسعه مدیریت رساندیم که به دستگاه ها ابلاغ شده است.

عسکری آزاد افزود: در چارچوب جدید پیش بینی شده که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی عهده دار این کار باشد و هر سال در دو مقطع 6 ماهه در اردیبهشت و آبان ماه آزمون استخدامی برگزار کند.

وی گفت: هر سال براساس مجوزهایی که به دستگاهها داده می شود، متناسب با مشاغل و محل جغرافیایی میزان استخدام هایی که می خواهد صورت گیرد از طریق سامانه الکترونیکی به اطلاع عموم مردم می رسد. در این مدت نیازهای استخدامی، مشخص و اعتبارسنجی و امتحانات در دو مرحله انجام می شود.

جانشین معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی گفت: افراد سه فرصت براساس یک مرحله آزمون در اختیار دارند و شاید متقاضی در مرحله اول استخدام شود، در غیر این صورت همان آزمون برای دو سال اعتبار دارد و بنا به نیاز دستگاهی استخدام می شود و نیاز به امتحان مجدد ندارد. متقاضی استخدام با یک امتحان تا مدت دو سال شانس پذیرش در یک دستگاه دولتی را دارد.

عسکری آزاد گفت: همچنین برای راحتی متقاضیان یک خوشه شغلی در نظر گرفته می شود که فرد می تواند در آن خوشه شغلی امتحان دهد. بطور مثال یک فرد در خوشه رشته های مدیریت، حسابداری و کشاورزی متناسب با شغل پیشنهادی در آزمون شرکت کرده که در صورت قبولی در دستگاه مورد نظر پذیرفته می شود. افراد نیاز نیست برای هر دستگاه در امتحانات مکرر شرکت کنند.

وی تشریح کرد: استخدام افراد بومی و کسانی که در شهرستان ها متولد شده اند یا حداقل 4 سال در آن شهرستان اقامت داشته اند یا فرزندان کارمندانی که پدرشان در آن منطقه خدمت می کنند، از دیگر مزیتهای پیش بینی شده در دستورالعمل نحوه جذب و استخدام در دستگاه های اجرایی است.

عسکری آزاد گفت: ضریب نمره امتحان افراد بومی یک و چهاردهم است و 40 درصد به آنها امتیاز داده می شود و اگر در سطح استان بخواهند استخدام شوند، ضریب امتحان آنها 1.2 است.

وی افزود: در برخی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته متناسب با درخواست دستگاه ها تا 100 درصد افراد بومی جذب می شوند و افراد در همان جا استخدام و خدمت می کنند و مشکل جذب نیرو در این مناطق رفع می شود.

جانشین معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی گفت: امتحانات شامل مراحل عمومی و تخصصی و دروس عمومی نیز شامل ادبیات فارسی، هوش و انگلیسی است. نمره دروس عمومی 40 درصد و دروس تخصصی 60 درصد آزمون را تشکیل می دهد. مرحله بعد از امتحان، مصاحبه تخصصی و مصاحبه تشخیص مباحث رفتاری و سپس مرحله گزینش و بعدا از آن هم استخدام فرد در دستگاه دولتی است.

عسکری آزاد گفت: دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی دستگاه های دولتی در جلسه چهارشنبه شورای عالی اداری بطور کامل و قطعی تصویب و ابلاغ می شود، تا منابع انسانی ساماندهی شود. در حاضر مدارک تحصیلی و تخصص افراد با نیاز دستگاه های اجرایی متناسب نیست.

وی گفت: از طرفی برخی دستگاه ها، نیروی مازاد و برخی کمبود دارند و در برخی مناطق و مشاغل نیز مازاد و کمبود وجود دارد. آیین نامه مربوطه را معاونت توسعه تنظیم و به شورای عالی اداری ارجاع و برای تصویب ارائه کرده است تا برنامه ریزی نیروی انسانی ساماندهی می شود.

عسکری افزود: براساس دستورالعمل جدید، نیاز نیروی انسانی دستگاه ها، رشته و سطوح وضع فعلی و نیروی مازاد؛ مشخص و اجازه جابجایی داده می شود. در صورت کمبود نیرو در دستگاهی از طریق مکانیزم استخدام، نیروها تامین و در فرآیند سه ساله نیروی انسانی ساماندهی می شود.

وی افزود: سال های گذشته برخی دستگاه ها تعداد استخدام در سطح دیپلم و پایین تر داشته اند و برخی دستگاه ها در سطوح ستادی شان بیش از 50 درصد مازاد نیرو دارند و از طرف دیگر نیازهای تخصصی دستگاه ها برآورده نشده است.

عسکری آزاد گفت: این استخدام ها براساس مجوزهای موردی یا برخی مجوزها بوده که بعدا مجلس آنرا لغو کرده اما استخدام آن صورت گرفته است. به هر حال در دو برنامه چهارم و پنجم نزدیک به 894 هزار نفر نیرو به کار گرفته شده که برخی شرایط احراز برای این مشاغل را نداشته اند.

این مقام مسئول گفت: کل کارکنان شامل نظامی، کشوری و لشکری و نهادها 3 میلیون و 960 هزار نفر هستند که از این میزان، مجموع نیروی سازمان و دستگاهها و نهادهای دولتی 2 میلیون و 300 هزار نفر هستند.

وی افزود: در برنامه های چهارم و پنجم حدود 900 هزار استخدام داشتیم و حدود 600 هزار نفر از خدمت خارج یا بازنشسته شده یا خروج خدمت طبیعی داشته اند. با این حساب قدر مطلق استخدام ها نسبت به خروجی ها حدود 300 هزار نفر یعنی 14 درصد است.

عسکری آزاد با بیان اینکه طبق قانون باید 5 درصد از شاغلان دولتی کم می کردیم که متاسفانه نه تنها در دو برنامه کم نشده که 14 درصد هم اضافه شده است، افزود: دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی تشخیص می دهد، چقدر نیروی متناسب با مشاغل نیاز داریم و برای مازادها تغییر و جابجایی احتمالی پیش بینی شده است.

وی افزود: برخی از فعالیتهای تصدی گری نیز به بخش خصوصی واگذار می شود و توسعه فعالیت نداریم که راهی برای چابک سازی دولت است. بحث کاهش بیشتر کارکنان دستگاه ها عمدتا طبیعی است و سالانه حدود 50 هزار نفر بازنشسته و از خدمت خارج می شوند.

جانشین معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی اضافه کرد: پیش بینی شده استخدام ها محدود شود و میزان استخدام در مقابل خروجی ها 12 هزار نفردر سال است. همچنین واحدهایی به بخش خصوصی واگذار می شوند و کارکنان در همان واحدها بشکل غیردولتی می توانند ادامه خدمت دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهندس: 1393/8/616:32:13،
129
45
نمیدونم چرا وقتی حرف استخدامو میشنوم ناخودآگاه خندم میگیره!!!
آخ آخ....: 1393/8/617:37:32،
103
31
من گریم میگیره دچار افسردگی حاد می شم از بس دورغ شنیدم فک میکنم دروغ راسته ، راست دروغ
عدالت: 1393/8/708:23:41،
41
42
اگه شماهم يكي از نمايندگان رو داشتي الان بيكار نبودي كه كامنت بزاري
ر: 1393/8/708:49:23،
48
39
انجام ميشه
م: 1393/8/616:47:55،
86
42
شوخی دیگری از دولت یازدهم با مردم !
استخدام قراردادي: 1393/8/617:01:22،
52
65
سلام دوستان يه سوال داشتم اگه ميشه راهنمايي كنين
من تو شهرداري به صورت قراردادي استخدام شدم 5 سال هم سابقه دارم عضو نظام مهندسي هم هستم حالا چطوري ميشه تبديل وضعيت شد ؟ از قراردادي به پيماني ؟ مرسي
max: 1393/8/617:09:52،
71
33
پارتی فقط
علی جون: 1393/8/618:51:59،
50
36
فعلا ادارات منتظر مجوز استخدام نیرو هستند
با این خبر من نفهمیدم الان مجوز صادر شده یا نه
ولی اگه مجوز بیاد با توی آزمون استخدامی شرکت می کنی و با سفارش استخدام میشی
حمید: 1393/8/618:01:39،
80
39
استخدام در ایران برابر است با داشتن پارتی و دیگر هیچ !!!
ددی جواد تبریزی: 1393/8/619:57:52،
93
32
چشم انداز استخدام برابر است با یک تماس تلفنی از مقامات
موافقها+
مخالفها_البته مخالغها اونهایی هستند که خودشون با این روش استخدام شدند
باخدا: 1393/8/620:12:03،
58
28
فقط پارتی بازی می کنن و دوست و رفیق و فامیلاشونو استخدام می کنن من دوتا پسر دارم یکیشون فوق لیسانس دانشگاه تهران بیکاره و اون یکی دانشجوی مکانیک خواجه نصیر چون هیچ پارتی نداریم نتونستم براشون کاری کنم و پسر بزرگم دنبال رفتن به خارجه.
فقط میتونم بگم خدا لعنت کنه این باند بازی و پارتی بازی رو که همه چیزو نابود کرده
خدایا خودت پارتی ما باش که تنها تورا می پرستم و تنها از تو یاری می جویم
داوود: 1393/8/709:21:53،
53
32
دوست عزيز من خودم كارشناسي ارشد مكانيك شريف را در سال ٨٨ گرفتم بإكلي اختراع و مقاله هاي بين المللي اگه تو اين مدت كار آزاد انجام نميدادم به هيچ جايي نميرسيدم، اگه شما كار هم پيدا كنيد با اين حقوق هاي ناچيز بچه هات فقط عمر و جونيشونو مي سوزونند بهترين كار براي ما خارج شدن از اين كشوره بايد رفت جايي كه ارزش مهندس باسواد با آدمهاي بي صفت و بي سواد يكي نباشه


پيشنهاد من تشويق براي خروج از ايران است موفق خواهيد بود
رحمان: 1393/8/620:25:51،
56
33
در جهاد کشاورزی استان گلستان اخیرآ استخدام انجام شد که افرادی که استخدام شدند 10 الی 15سال سابقه بیمه تامین اجتماعی درجاهای مختلف از جمله جوشکاری ،موزاییک سازی و....داشتند بعد از 15سال کار بازنشسته می شوند وبه عنوان کارمند هیچ سودی برای اداره ندارند دلایل ^^^خودشان شرکت دارند ویا برای شرکتی کارمی کنند و در وقت اداره به فکر شرکت باید باشند آیا بهتر نبود افراد تازه فارغ التحصیل و بیکار استخدام میشدند
t: 1393/8/621:31:56،
47
28
بابا چقد امتحان بدم این همه درس خوندم به اصطلاح ایسانس گرفتم الان تو مغازه کار میکنم 10بار امتحان دادم انگار نه انگار سرشو گرد میکنن به همین راحتی بعد پارتی بازی و نیرو های فامیل ولی ما هم خدایی داریم
سمند: 1393/8/622:00:50،
49
31
یکی این جمله رو تشریح کنه(در حاضر مدارک تحصیلی و تخصص افراد با نیاز دستگاه های اجرایی متناسب نیست.) این همه جوون بیکار تحصیل کرده و نکرده!!!!!!
این تخصص که گفتی یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟
ش: 1393/8/623:28:08،
60
47
کسی که 15ساله توی 1 اداره داره شرکتی و بعد قراردادی کار میکنه تکلیف اون بدبخت چیه؟ اول اونایی که زاییدین رو بزرگ کنین لطفا
ممد: 1393/8/701:11:48،
46
91
سلام بر دوستان عزیز
کسی راجع به امریه و شرایطش خبر داره؟
مثلا کارشناس ارشد رشته فنی مهندسی میتونه امریه راحت بگیره؟
یا اگه بگیره آیا جذب همون جا میشه؟؟
ممنون اگه راهنماییم کنین
جیمبو: 1393/8/709:38:00،
38
30
بله امریه راحت هستش اما فقط با پارتی
اگرم نداری دنبالش نرو بجز دادگستری - شرکت نفت و دفتر ولی فقیه در دانشگاه ها
mehrab: 1393/8/709:53:00،
43
27
بند پ

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار