کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ایرانی ها چقدر برای خارج رفتن هزینه می کنند؟

کدخبر:۷۳۹۰سه شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱:۲۹۴۶۵۸ بازدید

ایرانی ها سالیانه منابع ارزی بسیاری را صرف هزینه مسافرت و دریافت اقامت خارج از کشور می کنند.

عکس گرفتن در کنار دیدنی های جهان غرب چقدر برای شما ارزش دارد؟ برخی افراد برای دریافت ویزا حاضرند تا دو میلیون تومان اضافه بپردازند آن هم بدون اینکه کسی دریافت ویزا را تضمین کرده باشد.

پشت ویترین بسیاری از عکاسی ها می توان عبارتی را دید مبنی بر اینکه عکاسی مربوط به لاتاری یا گرین کارت آمریکا در این محل انجام می شود. دلیل این آگهی ها هم مشخص است؛ دوره زمانی ثبت نام لاتاری مربوط به دریافت اقامت آمریکا مدتی است که آغاز شده و تا چند هفته دیگر ادامه دارد و در این میان بسیاری از ایرانی ها تلاش می کنند تا شانس خود برای دریافت اقامت آمریکا را از طریق یک قرعه کشی بیازمایند، قرعه کشی ای که گفته می شود توسط رایانه انجام می شود. هر سال نزدیک به 15 میلیون نفر از سرتاسر جهان در قرعه کشی دریافت اقامت آمریکا که برای تنوع بخشیدن به ساختار جمعیتی این کشور انجام می شود شرکت می کنند و حدود 50 هزار نفر از آن ها برنده می شوند. تازه ترین آمار نشان می دهد که سهم ایرانی ها در میان برنده ها حدود 6 هزار نفر است. اما در کنار افرادی که همزمان با ثبت نام خود را در میدان تایمز نیویورک تجسم می کنند، گروهی هم هستند که از این رویاپردازی درآمد کسب می کنند. ثبت نام لاتاری اقامت آمریکا کاملا رایگان است با این حال در ایران بسیاری از وبسایت ها و حتی مغازه ها با دریافت پول خدمات ثبت نام را ارایه می دهند. بهایی که برای ثبت نام دریافت می شود نیز بین 30 تا 70 هزار تومان است آن هم در شرایطی که کمی آشنایی با زبان انگلیسی، داشتن عکسی مطابق با ویژگی های خواسته شده و دسترسی به اینترنت برای ثبت نام در این طرح کافی است.

اما علاوه بر شرکت در قرعه کشی مربوط به اقامت آمریکا، ایرانی ها حتی حاضرند که برای دریافت ویزای چند روزه برخی از کشورهای خارجی نیز پول بپردازند و در این میان افرادی هستند که ادعا می کنند می توانند فرآیند دریافت ویزا را تسهیل کنند. جوانی حدودا سی ساله که به تازگی از سفر اروپا بازگشته می گوید: "من یک بار درخواستم برای دریافت ویزای فرانسه با پاسخ منفی مواجه شده بود و پس از آن چند سال صبر کردم تا تاریخ اعتبار گذرنامه ام به پایان برسد و سپس با گذرنامه جدید برای دریافت ویزا از یک کشور دیگر اقدام کردم." البته او برای دریافت ویزا از یکی از کشورهای اروپای شرقی یک میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه کرده است. این پول به فردی پرداخت شده که ادعا می کرده می تواند شرایط را طوری فراهم کند که به درخواست ویزای فرد پاسخ مثبت داده شود. جوان سی ساله می گوید: "شرایط به این صورت است که شما نزدیک به دو میلیون تومان پرداخت می کنید و امور مربوط به ترجمه مدارک و گرفتن وقت از سفارت برای ویزای توریستی با فردی است که پول را گرفته. یک روز پیش از وقت سفارت باید به دفتر این فرد بروید و در آنجا او پاسخ پرسش های احتمالی در سفارت را با شما تمرین می کند. برای مثال به من در مورد جاذبه های توریستی کشوری که می خواستم به آن سفر کنم اطلاعاتی به من دادند."

البته دریافت کننده پول تضمین نمی کند که شما حتما موفق به دریافت ویزا بشوید و در صورتی که پاسخ منفی باشد، از پولی که پرداخت کرده اید مبلغ 600 هزار تومان کسر می شود و بقیه پول را به شما پس می دهند. گفته می شود که این 600 هزار تومان برای ترجمه مدارک هزینه شده هرچند که به نظر می رسد که کمی اغراق آمیز باشد. حتی مشخص نیست که این افراد واقعا روابطی با داخل سفارت خانه ها دارند یا اینکه تنها به واسطه آشنایی با فرآیند مربوط به دریافت ویزا از متقاضیان سفر به خارج پول دریافت می کنند. به خصوص که سفارتخانه ها ارتباط با چنین افرادی را تکذیب می کنند و به متقاضیان ویزا نسبت به برقراری ارتباط با این افراد هشدار می دهند.

 جوانی که با خبرآنلاین مصاحبه کرده خوش شانس بوده که در نهایت موفق به دریافت ویزای شینگن شده و با همان ویزا از سه کشور اروپایی بازدید کرده اما همه افرادی که برای دریافت ویزا پول های غیرمتعارف پرداخت می کنند به این اندازه خوش شانس نیستند. فرد دیگری که برای دریافت ویزای یکی از کشورهای اروپایی حوزه مدیترانه اقدام کرده می گوید که به رغم اینکه او ابتدا با افرادی تماس گرفته که ادعا می کردند می توانند پاسخ مثبت سفارت را فراهم کنند اما در نهایت درخواست ویزای او رد شده است. او می گوید: "فردی که به او پول پرداخت کرده بودم یک روز با من تماس گرفت و گفت که خبر بدی برایم دارد و آن اینکه موفق به دریافت ویزا نشده ام".

در واقع به درستی مشخص نیست که این افراد چقدر می توانند واقعا در فرآیند پاسخ دهی به درخواست ویزا موثر باشند. اما واضح است که آن ها در این میان نه تنها چیزی از دست نمی دهند بلکه در هر دو صورت، یعنی چه مشتری موفق به دریافت ویزا بشود یا خیر، آن کسب درآمد می کنند، هرچند که این درآمد در صورت مثبت بودن پاسخ درخواست ویزا بیشتر خواهد بود. در واقع فعالیت این افراد شاید شبیه ماجرایی باشد که  ژان لوک گدار، کارگردان فرانسوی، در فیلم "زن، زن است" به آن اشاره می کند: داستان مردی که در ازای دریافت پول از زنان باردار برای آن ها پیش بینی می کند که فرزندشان دختر است یا پسر و اگر پس از زایمان مشخص شد که پیش بینی اش نادرست بوده، آنگاه پول را به مادر باز می گرداند. همانطور که در فیلم گفته می شود، این پیشگوی قلابی حدودا در 50 درصد موارد درست پیش بینی می کرد و پولی که گرفته بود را نزد خود نگه می داشت. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رسول: 1393/7/2211:10:08،
22
29
بهتره اینم بگین که خارجی ها چقدر برای رفتن به خارج !!! پول خرج می کنند.
شاپرک: 1393/7/2214:00:05،
63
14
مطمئن باشید کشورهای خاورمیانه و در راس اونها ایران آینده بسیار بدی دارن. علاوه بر مشکلات سیاسی و اقتصادی و جنگ مشکل بی آبی و خشکسالی هم به زودی اضافه میشه و تا سی سال خشکسالی محض وجود خواهد داشت. پس منطقیه که دست کم کسانی که کمتر از 40 سال سن دارند به طور جدی به مهاجرت فکر کنند. مطمئن باشید در کره زمین به این بزرگی یه نقطه بهتر از ایران براتون پیدا خواهد شد.
ددی جواد: 1393/7/2512:21:59،
11
7
منم بودم میرفتم خارج منتها من عرضه اش را ندارم وقتی تو کشوری با نام اسلام یک کلمه حرف راست گفته نمیشه همه سر هم کلاه میزارندرشوه و ربا حلال شده ووووو.منم میرفتم پیش کافرهایی که لااقل دروغ هم میگفتند با نام و ادعای مسلمانی نمیگفتند
امین: 1393/7/2211:13:18،
101
13
اونقدر ایران رو جهنم کردن برای ملت, که همه حاضرن به هر قیمت فرار کنن برن.حالا کجا و چه جوریش مهم نیست.میرن و بعد از 2 3 ماه برمیگردن....
____: 1393/7/2211:15:21،
24
13
ببخشید دیگه این کارو نمیکنن
دهه ی 60: 1393/7/2211:16:07،
20
146
تنها یک ایرانی میتواند از حق زن و بچه اش بزند ولی از تفریح خود نزند! فکر نکنم اگر کسی مسافرت نره بیمره! بنده 30 سالمه فکر کنم تو عمرم فقط 2 بار رفتم مسافرت. خیلی شاد و سرزنده هستم
95: 1393/7/2211:54:37،
65
10
از مردم که بگذریم به نظر شما مسئولین این مملکت با خانواده هایشان سالی چند بار به خارج از کشور مسافرت میکنند
مجيد: 1393/7/2212:47:45،
77
14
بايد خدمت شما عرض كنم كه شما ٣٠ سال از عمرتو هدر دادي ولي هنوز جووني تا دير نشده سفركن،،،به قول معروف:سفرها بايد كرد تا خامي پخته شود،،،شما از روي خامي داري اين حرف رو ميزني
پیرہ مرد: 1393/7/2215:35:01،
22
12
امثال مثل شما که خودخواهن و فقط خودشونو میبینن باعث این بدبختی شدن.آدما یه جور نیستن عزیزم.معلومه دنیات خیلی‌ کوچیکه
رضا: 1393/7/2211:17:47،
24
59
مگر ایرانی ها جز تایلند و دبی و ترکیه جای دیگه هم بلدند برن ؟!!!! هر چی گرانی نوش جانشان !
احمد: 1393/7/2213:54:13،
35
14
راست میگه دیگه مگه ایرانی ها غیر از تایلند و دبی و ترکیه جای دیگه ای بلدند برن؟!!!! گرونی نوش جونشون چرا نمیرن این پول ها رو تو حرم بندازن؟!!!!!
روز: 1393/7/2213:26:08،
37
16
يك موقعى خارجيهـا ارزوى امدن به ايران را داشتند
max: 1393/7/2214:38:31،
35
13
واقعا چرا همه دوست دارن از ایران برن؟؟؟ من از هرکس سوال میکنم میگه دوست دارم از ایران برم حدود 70 درصد دوست دارن از ایران برن ! آخه چرا؟؟؟
شاپرک: 1393/7/2214:59:13،
36
28
واسه اینکه در ایران هر چی هم که پول درآری و راحت زندگی کنی باز هم مثل اینه که کرده باشنت تو یه قفس با تمامی امکانات. در هر صورت تو قفسی. بگذریم از مسائلی از قبیل دخالت مستقیم حکومت در نحوه لباس پوشیدن مردم و بچه دار شدن یا نشدنشون!
رضا: 1393/7/2214:56:20،
26
8
مهم اینکه ایرانی ها بلدند همه جا برند اما متاسفانه دیگه راهمون نمی دن به کشورشان کی متونه با خانواده اش به اروپا بره هیچوقت ویزا نمی دهند
مهدی: 1393/7/2216:43:04،
15
9
دوستانی که میخوان ویزا بگیرن بایستی 3 مورد رو دقیق و با کمال صداقت برای سفارت مشخص کنن :
1- علت سفر 2- تضمین برگشتن به ایران 3- تمکن مالی
مدارکی هم که میخوان معمولاً برای اثبات این سه مورد هستش
جعفر: 1393/7/2308:47:11،
24
9
دوستان هیچ چیز اندازه مسافرت لذت بخش نیست من هر چی کار میکنم میرم تورهای خارجی با دوستام لذت میبرم.....اینجا رو هم مثل کشورهای آزاد بذارن تا دیگه این همه ارز از کشور خارج نشه..البته این کار واسه ی عده درامد هنگفتی به همراه داره ...
ددی جواد: 1393/7/2413:35:20،
16
6
وقتی که به لباس پوشیدن یک انسان که از حقوق اولیه هست گیر بدی باید منتظر عکس العملش هم باشی.منم اگر پولش را داشتم یک روز تو این مملکت پر از دروغ و بی اعتمادی وریا زندگی نمیکردم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار