کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خودروهای مناطق آزاد تا چه مسافتی اجازه تردد دارند؟

کدخبر:۷۳۶۸دوشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶:۵۸۹۱۰۷ بازدید

تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند و محدوده رفت و آمد آن‌ها این روزها درگیر حاشیه‌هایی شده و ابهاماتی را به وجود آورده است.
خودروهای مناطق آزاد تا چه مسافتی اجازه تردد دارند؟

در گذشته خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند بدون پرداخت عوارض اجازه تردد در این منطقه و شهرهای آبادان و خرمشهر را داشتند که بر اساس مصوبه هیات دولت مقرر شد که این خودروها مجوز تردد در داخل استان خوزستان تا شعاع 120 کیلومتر از مرکزیت منطقه آزاد اروند را نیز داشته باشند.

اما ماجرا از آن جا آغاز شد که عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان با صدور نامه‌ای در اول شهریور ماه 1393 از مجوز تردد تمامی خودروهای پلاک اروند در کل استان خوزستان بدون محدودیت خبر داد. این در حالی بود که بر اساس مصوبه هیات دولت این خودروها تنها می‌توانستند تا شعاع 120 کیلومتری تردد کنند و بنابراین کل استان خوزستان شامل محدوده مجاز برای تردد این خودروها نبود.

پس از همین قضیه بود که محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با تردد خودروهای پلاک اروند، گفت: دولت مصوبه‌ای داد که ماشین‌های پلاک اروند به جز مناطق آزاد اروند فقط می‌توانند تا مرکز استان تردد کنند، اما در استان خوزستان تصمیم گرفته شد که این ماشین‌ها در تمام استان تردد آزاد داشته باشند، در حالی که ما اعلام کردیم که این کار خلاف قانون است و خودروهای اروندی فقط تا شهر اهواز مجاز به تردد آزاد هستند. همچنین چند ماه پیش خودروهایی که نمره مناطق آزاد دارند در خیابان‌ها به ویژه در شهر تهران دیده می‌شد که دولت مصوبه داد با رعایت قانون، تردد این خودروها مانعی ندارد.

اما استاندار خوزستان به صحبت‌های نعمت زاده واکنش نشان داد و پیرو بحث‌های به وجود آمده درباره تردد خودروهای پلاک اروند در این استان، گفت: استدلال و اظهارات خیلی از مسئولان را شنیدم. جمع‌بندی من این است که اساساً یک برداشت کاملاً غلطی از اتفاقی که افتاده دارند و بر اساس آن برداشت غلط و اشتباه همچنان تحلیل می‌کنند.

مقتدایی اظهار کرد: اولاً جایگاه هیچ کدام از مسئولانی که در مورد تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان اظهار نظر کرده‌اند، اعم از وزیر و دیگران جایگاهی نیست که در این ارتباط نظر دهند و نمی‌توانند به این قضیه ورود کنند. اگر کسانی که مخالف تردد این خودروها هستند، از خود من می‌پرسیدند من آن‌ها را توجیه می‌کردم. متأسفانه آقای نعمت زاده و بازرسی کل کشور و همه آن‌هایی که جنجال به راه انداختند، با بنده که مسئول هستم و باید توضیح و پاسخ بدهم، تماس نگرفتند.

وی افزود: این که می‌گویند تردد در شعاع 120 کیلومتر فقط مجاز است، از مرکز استان سه چهار مسیر به منطقه آزاد ختم می‌شود و هیچ کس شرطی نگذاشته که از کدام جاده به سمت مناطق آزاد تردد صورت گیرد. 14 شهرستان استان ما در مسافت 120 کیلومتر با منطقه آزاد هستند و فقط هشت شهر در خارج از این محدود است و اصلاً در این شهرها که به لحاظ راه‌ها وسیله نقلیه خارجی توانایی تردد ندارند، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که آن مواردی مانند امنیت و جمعیت ملی و ... را رها کرده‌اند و چسبیده‌اند به این قضیه؟!

استاندار خوزستان ادامه داد: تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان آزاد است و هیچ منع قانونی ندارد.

با توجه به اظهارات استاندار خوزستان به نظر می‌رسد که وی نیز مصوبه شعاع 120 کیلومتری را قبول دارد و در عین حال معتقد است که هشت شهر خارج از این محدوده نیز تا اندازه‌ای مهم نیستد که روی آن‌ها حساسیت ایجاد شود. اما این نکته جای تامل دارد که اگر هشت شهر خارج از محدوده 120 کیلومتر به لحاظ جاده‌ای توانایی تردد خودروهای خارجی را ندارند، چه اصراری برای تردد این خودروها در کل استان وجود دارد؟!


دفاع نماینده اهواز از تردد خودروهای اروند در استان خوزستان

در همین زمینه سید شریف حسینی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اهواز نیز در حمایت از اقدام صورت گرفته در استان خوزستان، با تشریح مصوبه دولت در خصوص خودروهای پلاک اروند از امکان تردد آزادانه خودروهای خارجی پلاک اروند در کل استان خوزستان خبر داده است.

وی افزود: خودروهای خارجی دارای پلاک اروند در ابتدای راه اندازی این منطقه، تنها امکان تردد در دو شهر آبادان و خرمشهر را داشتند و برای خروج از محدوده این دو شهر ضروری بود که اقدام به گرفتن مرخصی آن هم برای زمانی محدود کنند.

حسینی ادامه داد: بعد از این، در حدود سه سال قبل دولت تصویب کرد که خودروهای پلاک اروند برای رفاه حال مردم آبادان و خرمشهر که نیاز به تردد به مرکز استان را دارند، امکان تردد بدون مرخصی و مجوز تا شهر اهواز را داشته باشند منوط به اینکه شب به محدوده منطقه آزاد اروند یعنی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر بازگردند.

نماینده مردم اهواز خاطر نشان کرد: با پیگیری نمایندگان استان و به خصوص استاندار خوزستان دولت این مجوز را صادر کرد که خودروهای پلاک اروند به صورت آزادانه تا شعاع 120 کیلومتر آن هم به صورت هوایی تردد کنند. یعنی این خودروها برای تردد و توقف همیشگی در شهرهایی مثل اهواز، ماهشهر، شادگان، دارخوین و ویس مشکلی ندارند و مردم این شهرها هم امکان داشتن این خودروها را خواهند داشت.

حسینی عنوان کرد: همچنین دولت این اجازه را داده است تا افرادی که این خودروها را در اختیار دارند برای اینکه از تعطیلات پایان هفته هم به خوبی استفاده کنند، روزهای پنج شنبه و جمعه در کل شهرهای استان خوزستان به صورت آزادانه تردد کنند و نیاز به گرفتن مرخصی نداشته باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مالکان این خودروها حتی این امکان را دارند که به سایر نقاط کشور هم مسافرت کنند که این موضوع منوط به گرفتن مرخصی از سازمان منطقه آزاد اروند است.

صحبت‌های این نماینده مجلس که پس از مصوبه دولت انجام شده است باز هم صحه بر این موضوع می‌گذارد که شعاع 120 کیلومتر مورد قبول همه است و برخی شهرهای این محدوده به به آن اضافه شده‌اند، اما در همین صحبت‌ها نیز تناقض وجود دارد، چراکه با وجود اذعان حسینی به محدودیت تردد 120 کیلومتری بازهم از مجوز تردد این خودروها در کل استان خبر داده است.

اما این عضو هیات رییسه مجلس پس از اظهارات نعمت زاده، وزیر صنعت در خصوص محدودیت تردد خودروهای وارداتی تصریح کرد: از زمان اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در آبادان و خرمشهر و همچنین افزایش شعاع تردد این خودروها تا مرکز استان، در مجموع 7200 خودرو پلاک اروند با احتساب پلاک گذاری و نقل و انتقالات، به خوزستان وارد شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اطلاعات موجود نشان می‌دهد هم اکنون بیش از 1۵۰۰ خودروی خارجی پلاک اروند در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می‌کنند.

با فرض اینکه تمامی آمار این نماینده مجلس مبتنی بر واقعیات و دقیق باشد، بازهم دلیلی برای عدم تمکین به مصوبه دولت دیده نمی‌شود و این مصوبه لازم الاجراست، مگر اینکه هیات دولت مصوبه جدیدی را در این خصوص داشته باشد.


چراغ سبز رییس پلیس راه استان خوزستان به خودروهای اروند

بر اساس این گزارش رییس پلیس راه استان خوزستان نیز عنوان کرده که تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان خوزستان بلامانع است و در این خصوص ممنوعیتی وجود ندارد.

سرهنگ قاسم قدرتی در واکنش به شایعات اخیر مبنی بر اینکه پلیس از تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان جلوگیری و اقدام به جریمه می کند، گفت: ممانعت از تردد خودروهای اروندی در دیگر شهرهای استان تنها یک شایعه است و به هیچ وجه صحت ندارد.

این مقام مسئول در پلیس راه استان از شهروندان خوزستانی خواست تا به اینگونه شایعات توجه نکنند و افزود: خوردهای پلاک اروند تحت نظارت سازمان منطقه آزاد اروند تردد می‌کنند و هرگونه اطلاعیه و دستورالعمل اصلاحی در این خصوص از طریق این سازمان و یا فرماندهی انتظامی خوزستان اعلام می شود.

وی تاکید کرد: تردد خودروهای پلاک اروند بدون هیچ مشکلی در سطح استان ممکن است و شهروندان خوزستانی می توانند در محدوده تعریف شده، اقدام به تردد کنند.

صحبت‌های رییس پلیس راه استان خوزستان که تردد این خودروها را زیر نظر سازمان منطقه آزاد اروند می‌داند در حالی است که در تاریخ 27 فروردین سال جاری روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد اروند در نامه‌ای اعلام کرد که خودروهای دارای پلاک اروند مجاز هستند در کلیه ایام سال در محدوده شعاع 120 کیلومتر از منطقه آزاد اروند تردد کنند.

در این نامه تصریح شده است که خودروهای پلاک اروند در ایام تعطیلات رسمی کشور مجاز هستند در کلیه نقاط استان تردد کنند.


توضیحات قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند

همچنین قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک اروند در سطح استان خوزستان، گفت: خودروهای خارجی دارای پلاک اروند در ابتدای راه اندازی این طرح، فقط امکان تردد در آبادان و خرمشهر را داشتند و برای خروج از محدوده این دو شهر ضرروی بود اقدام به گرفتن مرخصی کنند، ولی از این پس خودروهای شخصی دارای پلاک اروند می توانند به سایر شهرهای استان تا شعاع 120 کیلومتر تردد کنند.

وی گفت: همچنین تمام شهروندان ساکن استان خوزستان امکان خرید خودروهای پلاک اروند را دارند.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه تردد در این شعاع پیشتر تا شهر اهواز مرکز استان خوزستان انجام می شد، افزود: اکنون این شعاع تردد برای سایر شهرهای استان خوزستان، مانند ماهشهر که در این شعاع قرار دارند نیز ممکن است.


درخواست مجمع نمایندگان استان خوزستان از ترکان

اما در همین حال یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت که تصمیم استاندار خوزستان برای صدور مجوز تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند تا مرکز استان در پی نامه مجمع نمایندگان استان به ترکان در سفر رییس جمهور به خوزستان بوده است.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از سفر رییس جمهور به استان خوزستان مجمع نمایندگان استان نامه‌ای را خدمت آقای ترکان مشاور ویژه رییس جمهور در مناطق آزاد تقدیم کرد که در آن درخواست شده بود با توجه به شرایط استان و اینکه محدودیت تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کند این اجازه داده شود که این خودروها در محدوده استان با رعایت حریم مربوطه تردد کنند.

وی افزود: پیش از این خودروهای وارداتی منطقه آزاد اروند تا 120 کیلومتر از منطقه آزاد اجازه تردد داشتند که بعد از تقاضای نمایندگان از رییس جمهور و تصمیم استاندار این حریم به 150 کیلومتر از مرکز استان افزایش پیدا کرد.

اظهارات جلیلی در حالی است که پس از سفر رییس جمهور به این استان هیچ گونه مصوبه‌ای درباره افزایش این محدوده به تصویب هیات دولت نرسیده است، چرا که در این صورت این موضوع باید توسط سازمان منطقه آزاد اروند به اطلاع عموم می‌رسید.


اظهارات ترکان

پس از این اظهارات، ترکان درباره این موضوع به ایسنا گفت: تردد خودرویی که در مناطق آزاد شماره می‌شود در این مناطق آزاد است ولی واردات را برای این آزاد نگذاشتیم که بچه پولدارها خودروی گران وارد کرده و در شهر مانور دهند؛ منظور ما این بوده که اگر سرمایه‌گذاری به مناطق آزاد می‌رود بتواند بدون پرداخت گمرک ماشین خوب وارد کرده و از آن استفاده کند؛ این موضوع با این‌که بچه ژیگول‌ها پشت ماشین 600 میلیونی بنشینند متفاوت است، البته ما مخالف ژیگول‌ها نیستیم ولی می‌گوییم باید پول آن را پرداخت کنند.

در این زمینه مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک نیز درباره محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد اروند گفت: محدوده تردد خودروهای وارداتی این منطقه بر اساس مصوبه هیات دولت است و بیش از آن اجازه تردد را ندارند.

در حالی که بحث و جدل همچنان در بین مسئولان استان خوزستان و اعضای دولت درباره این موضوع وجود دارد، آنچه که از قانون به ذهن می‌رسد این است که مصوبه دولت همچنان تردد این خودروها در شعاع 120 کیلومتری را مورد تایید قرار می‌دهد و در عین حال مسئولان استانی قصد تعمیم این قضیه به کل استان خوزستان را دارند که نیازمند مصوبه قانونی جدید است. طبیعی است که در این حالت دولت باید به موضوع ورود کرده و تکلیف تردد خودروهای مناطق آزاد را روشن کند، زیرا به طور حتم سایر استانهای دارای مناطق آزاد نیز خواهان منع تردد خودروهای وارداتی در کل استان خود هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نوید: 1393/7/2109:51:40،
190
15
ای کاش این ماشین ها تا شعاع 1.648.195.000 کیلومتر مربعی یعنی مساحت ایران اجازه تردد داشتند تا این ایران کج رو ووسپا یا یه تکونی جهت رقابت به خودشون میدادن یا تخته میشدن. انحصار میشکست.
علیرضا: 1393/7/2113:35:37،
60
16
اگه مردم همه استان ها اعتراض کنند میتونن همه ی ایران رو منظقه آزاد کنند
حق گرفتنیه
سولیمان: 1393/7/2114:41:11،
48
19
بحث سر خوزستان واین عکس مال منطقه آزاد انزلی است.
اما خداییش کاش همه ملت ایران بدون کوچکترین محدودیتی میتونستند سوار ای ماشینا بشن.
امیر: 1393/7/2200:41:15،
29
15
واحد شعاع متر است نه متر مربع!
فرهاد: 1393/7/2200:53:50،
22
14
ای بابا چه حرفی میزنی اگه کل ایران منطقه آزاد بشه پس بعضیا پول زور (پول مفت پول یا مفت و ...) از کجا در بیارن؟؟؟!!!
حسن: 1393/7/2109:54:26،
143
14
حق مردم خوزستان و همه ایران هست که از خودروی سالم و ایمن و با قیمت مناسب استفاده کنند. سوال من اینه که سهم بقیه مردم ایران چی میشه!؟ من الان توی ساری نمیتونم از خودروی مناطق آزاد استفاده کنم و این ظلمه، در حالی که در تبریز یا اهواز این حق مسلم و درست به هموطنامون داده شده که نوش جانشون باشه.
بابك: 1393/7/2110:18:59،
38
129
اين طرح يا بايد همه جا اجرا شه يا هيچ جا به غير از كش كه كاري ندارم ولي اصلا معني نداره تو يه شهري مثل اهواز اجرا شه من يه سال اونجا بودم كلا ٢ بار يه گرد و غباري شد حالا هي اينا ميگن ما اينجا هوامون بده اقا ما ٣٦٥ روز سال تو تهران هوامون الودست چه ربطي داره بايد جمع شه اين طرح چون جنبه اين ماشينارم اصلا نداشتن ديدم كه ميگم به زودي اين طرح تعطيل ميشه :)
پاسخ به بابک: 1393/7/2115:09:31،
59
17
من اهوازی نیستم و شهر من هم منطقه آزاد نیست ولی در جواب بابک باید بگم که حسود چشم دیدن بقیه رو نداره! ایشالا همه کشور منطقه آزاد بشه
سینا: 1393/7/2115:31:17،
46
17
حالت خوبه بابک جان؟
آب و هوای بد خوزستان به کنار ، آب و برق و گاز و نفت و خیلی چیزای دیگه از زیر پای مردم خوزستان به یغما میره و میاد سمت تهران و بخش کمی هم سایر استان ها
اگه خوزستان از نظر اقتصادی مستقل بشه که همه ی استان ها فلج میشن
هر کاری واسه مردم خوزستان انجام بدن وظیفشونه
بابك: 1393/7/2120:17:37،
27
46
اب و برق و نفت و گاز مياد تهران ؟ حالت خوبه ؟ اونا كه ميره سوره و لبنان ما اينجا خودمون اب و برق داريم نفت و گاز هم ٨ سال پيش اومد سر سفرمون لطفا نظر .... نده با تشكر
ماهان: 1393/7/2122:31:23،
26
34
همچين زده به يغما ميره مياد زيره پاي تهراني ها انگار تهرانيا اومدن اوجا رو تسخير كردن به زور دارن نفت وگاز ميگيرن ازت چي ميگي واسه خودت؟ اين طرح هم يا بايد همه جا اجرا شه يا هيچ جا تمام
پاسخ بابک: 1393/7/2123:07:10،
20
15
بابک جان من هم تهرانیم ولی مشکل اینجا است که امسال شما و .... به مافیای خودرو وصل هستند و با جو سازی می خواهند به نفع جیب بزرگشان و به مرگ ملت عمل کنند وگرنه این طرح توی خوزستان، برای شما به عنوان یه فرد عادی هیچ ضرری نداره، تازه یه هشداری به خودروسازها است که محصولات افتضاحشون رو رصد کنند وگرنه ............ و از این لحاظ به نفع کل مردم ایرانه؛
-: 1393/7/2109:57:41،
84
18
فكر كنم الان آذربايجان غربي تنها استاني هست كه منطقه آزاد داره ولي ماشينا اجازه ي تردد به مركز استان رو ندارن. البته به لطف مسئولين خيلي خيلي دلسوز اين استان
اروميه: 1393/7/2110:49:34،
40
22
اره والاه فقط استان ماست كه اين مشكل رو داره، اونم اگه يه روزى اجاره بدن يعنى طوفانى ميشه كه تو كل ايران صدا ميكنه. با علاقه اى كه مردم شهر من به ماشين دارن مازراتى جاى پرايد ميشينه.
رضا: 1393/7/2111:02:02،
32
22
کرمان و منطقه اطاد سیزجان همچنین
اذري: 1393/7/2111:09:52،
26
37
كجاي تبريز منطقه ازاد است كه ما نمدانيم در شهر تبريز هم از اين خبرا نست اول تحقيق كن بعد حرف بزن
الف: 1393/7/2113:06:33،
28
14
چقدر خوب بود بابك خان مثل وزير محترم صنايع اندازه دهانشون حرف ميزدند
بی‏ ‏نام: 1393/7/2110:02:29،
99
13
تمام‏ ‏این‏ ‏سرو‏ ‏صداها‏ ‏به‏ ‏خاطر‏ ‏فروش‏ ‏نرفتن‏ ‏لگن‏ ‏داخلی‏ ‏در‏ ‏خوزستان‏ ‏و‏ ‏کم‏ ‏شدن‏ ‏پورسانت‏ ‏اقایان‏ ‏است
انشاله‏ ‏همه‏ ‏جای‏ ‏ایران‏ ‏منطقه‏ ‏ازاد‏ ‏شود‏ ‏تا‏ ‏ما‏ ‏هم‏ ‏از‏ ‏ماشین‏ ‏واقعی‏ ‏برخوردار‏ ‏بشیم
حسین: 1393/7/2112:10:05،
36
14
دوستان خیالتون راحت این طرح هرگز جمع نمیشه. جمعیت زیادی از خوزستان الان ماشین اروندی دارن اگه قرار جمع بشه کی میخاد خسارت اونا رو بده. عایا دولت عایا نعمت زاده عایا ترکان.
فرغون سازا زورشون اومده مردم با دادن پول یه دونه فرغون سوار ماشین خارجی میشن که حداقل دو برابر اونا ارزش داره.
اگه راست میگید بجای نیروگاه هسته ای، دو تا ماشین خوب بسازید بدید مردم نه از این آشغالا.
صغری: 1393/7/2110:03:49،
34
14
ول کن بابا دعواهاشونو
جیپه تو حلقم
چقدر زیباست
Morteza: 1393/7/2110:05:56،
53
36
دارن از حسودي دق ميكنن
ساکن تهران: 1393/7/2110:07:14،
55
10
حالا همه گیر دادند به مردم محروم خوزستان! مسیولین محترم به فکر آبادانی و توسعه همگون کشور باشید لطفا!!
وحید ص: 1393/7/2110:12:39،
43
16
تو ایرانجیب در هفت روز گذشته ۱۴ بار این خبر تکرار شده.
mk: 1393/7/2110:13:22،
65
15
آفرین و هزار احسنت به استاندار خوبمون که رو حرفش وایساده...به امید روزی که واردات و تردد خودروهای خارجی به کشور کاملا آزاد بشه و هزینه گمرکی هم پایین بیاد یا حذف بشه و مردم مجبور نباشن بخاطر صرف هزینه کمتر خودروهای آشغال تولید داخل بخرن و جون خودشون و خانوادشون رو توی جاده ها بخطر بندازن....شاید درصورت اتفاق افتادن این مساله تلنگری بشه برای خوذروسازای داخلی که دست از تولید بی کیفیت بردارن و قیمتها رو هم پلیین بیارن.
بابک: 1393/7/2110:25:46،
63
13
اگر مردم صد هزار تا مشکل داشته باشن یکی به روی خودش نمیاره ولی اگر یکی پیدا بشه مثلا استاندار خوزستان به بخواد یه قدم کوچک جهت حل مشکل مردم برداره هزار آدم که اصلا ربطی هم بهشون نداره مدعی میشن
البته آقای نعمت زاده خیلی بهشون ربط داره ایشون نماینده تام الاختیار خودرو سازای داخلی در دولت هستن و حامی پر و پاقرصشون
هرکی: 1393/7/2111:11:03،
39
16
آذربایجان غربی بی صاحبترین استان کشور،سلماس بدبخترین شهر استان نزدیکترین شهر به ترکیه دریغ از یک استفاده یا کارخانه کشاورزیشم که جای گریه داره به لطف نماینده دلسوزش
علي: 1393/7/2111:27:07،
36
13
من كه هرچي خوندم آخرش متوجه نشدم تردد تو كل استان آزاد هست يا نه، حرف كدوم مسئول رو بايد قبول كرد. ولي من تويه اون هشت شهرستان خارج از محدوده ١٢٠ كيلو متر تا دلتون بخواد ماشينايه پلاك اروند ميبينم كه اكثراً آمريكايي هستن
تاراز: 1393/7/2111:29:15،
71
27
سلام به تمام ایرانی ها
جناب آقای نعمت زاده من یک خوزستانی ام البته واضح تر بگم یک ایرانی ام
ما تا کی باید برای خوردوهای نا امن و تاریخ مصرف گذشته ساخت داخل هزینه کنیم ؟
اکبر: 1393/7/2111:32:06،
35
15
و بدین سان مافیای خودروهای لگن ایران، حق و حساب ایران جیب را پرداخت کرد تا به اظهار نظر در مورد موضوعی بپردازد که خود می فرماید حتی نماینده عالی دولت در استان و نمایندگان مجلس حق صحبت در مورد آن را ندارند ولی ایران جیب دارد، احسنت احسنت، چقدر رد و بدل شده؟؟؟
تاراز: 1393/7/2111:34:23،
44
12
جناب آقای دکتر مقتدایی استاندار لایق : خوزستان تا همیشه به فرزندی چون شما میبالد .
رضا: 1393/7/2111:54:10،
42
10
در همه استانهاي داراي منطقه ازاد بايد تردد پلاكهاي ان منطقه را تا مر استانها از جمله سيستان ازاد كنند
پدرام: 1393/7/2111:54:47،
38
13
آقایون وزیر دیدن درصد کمی از فرغونهای فرغونسازا مثل پارس فول یا ۲۰۶ فول ،مگان،ویتارا و یکی دوتا ماشین تواین قیمتا فروششون کمتر شده نگران حسابای بانکی خودشون و شریکاشون افتادن. البته نمایندگیهای تویوتا و هیوندای و... هم از خودشونه، احتمالا نگرانی اصلیشون اونان که سودای کلان و نامشروعی که میبرن کم شده!
اهوازی: 1393/7/2111:56:20،
46
12
آقا ما هیچ مشکلی نداریم اصلا خودرو منظقه آزاد نمی خایم اما مرد مردونه آقایون لطف کنن و نصف امکاناتی که توی تهران اصفهان مشهد و دیگر شهرهای بزرگ با سرمایه داخلی خوزستان ارائه دادن رو بدن به خوزستانیها ما هیچی نمیخایم. ثروتمندترین استان کشوره اونوقت باید زندگی کنی توش تا بفهمی چه خبره.
کیوان: 1393/7/2111:57:52،
56
12
وقتی از کنار خونه هامون ،جایی که همه مردم دنیا پارک و فضای سبز دارند ،نفت و گاز استخراج میکنند و باید هوای آلوده به گاز نفس بکشیم و شهرامون هم مثل مخروبه باشه کسی مدعی دفاع از ما نمی شه ولی چون خودرو باعث تنگتر شدن جسب خودرو سازان میشه ما حق نداریم ،تا کی خودرو سازها می خوان مردم را بچاپن ،مگه مردم 1 کشور چند سال باید از صنعت گرشون حمایت کنند تا با همه دنیا خودشون و همراه کنند 40 سال کمه؟آیا با 40 سال دیگه درست می شه؟ وقتی خود مدیر خودرو ساز حاضر نیست خودرو ایرانی سوار شه !!!!
امیر: 1393/7/2112:25:43،
48
11
ایرانجیب واقعا جهت گیریت مغرضانه هست.. انگار خیلی دوس داری اجازه تردد برداشته بشه ... چرا ؟؟!! حسودی ؟؟؟
فرهاد: 1393/7/2123:10:28،
26
12
حسود که نه، خودروسازها به تکاپو افتادن و یه کم این ور و آن ور خرج کردند، حتی مثل اینکه جاهای خیلی بزرگتر هم خرج کردند که کم کم رو می شه
omid: 1393/7/2113:24:39،
27
12
آقای نعمت زاده ، جنابعالی اگر عرضه دارید کیفیت خودروهای داخلی رو سروسامان بدید که مردم مجبور نشوند این آشغالهای تولید داخل رو سوار بشن.
شروین: 1393/7/2113:30:06،
26
14
من به موهام ژل میزنم اما بچه مایدار نیستم؛ آیا ژیگول به حساب میام ؟ آیا حق ندارم یه ماشین روز دنیا به نرخ واقعی خودش و نه با 120% حق گمرک و دلال بخرم ؟
mohammad: 1393/7/2115:11:00،
27
24
این "بچه ژیگول" رو خوب اومده ترکان :D
امیر: 1393/7/2115:27:26،
37
16
خبر با جهت گیری حسودانه به این خبر میگن ... حسادت موج میزنه تو خبر ... به جای حسادت به خوزستان درخواست های دیگه ای اگر داری اونها رو مطرح کن
ساكن رشت: 1393/7/2116:19:55،
30
12
اين همه بحث واسه چي آخه!!!!!!!
وقتي كمترين ماشين منطقه از ٥٥ ت شروع ميشهه(هيوندايi10)
با كدوم پول بخريم!!!!!
يادش بخير يه زماني دلار١٢٠٠بود !!!!
شاکی: 1393/7/2120:04:05،
31
16
سلام هم وطن محترم/نمی دونم چی شده که بعضی از ماها از امکانات ایجاد شده برای هرنقطه ار این کشور عزیز / شروع میکنیم به غر زدن و مقایسه کردن/ما مردم اینقدر چشم تنگ نبودیم/
سید: 1393/7/2121:07:17،
33
12
به کوری چشم بعضیا داداش گازشو بگیر تا پایتخت هم برو.یاعلی
Hossein: 1393/7/2121:32:58،
24
16
یه خورده ام از منطقه آزاد انزلی حرف میزدین...
آزاده: 1393/7/2121:51:17،
16
16
سلام

در ک گزارش یک دلیل منطقی نیاورده که چرا نباید این ماشینا در کل استان تردد کنند....؟

ایرادش چیه؟
پدرام اهوازی: 1393/7/2203:01:46،
29
28
این ماشینهای پلاک اروند بدجوری در خوزستان خرید و فروش خودروهای داخلی رو کم کرده الان نمایندگی ایران خودرو زیبایی, بزرگترین نمایندگی ایران خودرو در اهواز ماشینهاشو داره با تحویل 1 روزه میده و البته کسی هم نیست بخره.همین خوبه
متولد خوزستان: 1393/7/2208:57:01،
20
16
ایران جیب الان همه قانون ها اجرا شده فقط مونده این یکی که تو هفته گذشته هفت بار پیگیرش شدی. هر عاقلی شک میکنه که یا حسودی یا پول گرفتی. ارام باش و منطقی. این تردد آزاد در نهایت به نفع همه ملت ایران هست
متولد خوزستان: 1393/7/2208:59:49،
16
18
آقای بابک
ظاهرا بی جنبه تر از همه خودتی پسرم. خیلی بهش فکر نکن اذیت میشی. فعلا خوزستانی ها سوارند و تو پیاده.
علی: 1393/7/2312:58:59،
22
10
بگذارین چهارمحالم بیان مافقرا هم ببینیم چه شکلی اند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار