کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آیا بازار ملک در آستانه جهش است؟

کدخبر:۷۲۷۳چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۶:۲۷۹۳۲۳ بازدید

در چند روز گذشته مطالبي در برخي سايت‌هاي خبري با مضمون «پيش‌بيني جهش 70 درصدي قيمت مسكن» منتشر شد كه محتواي آن به دليل ناسازگاري اساسي با شرايط روز بازار مسكن ...

در چند روز گذشته مطالبي در برخي سايت‌هاي خبري با مضمون «پيش‌بيني جهش 70 درصدي قيمت مسكن» منتشر شد كه محتواي آن به دليل ناسازگاري اساسي با شرايط روز بازار مسكن و همچنين مغايرت با مطالعات كارشناسي، نوعي آدرس تخيلي به فعالان بازار ارائه كرد. رئيس انجمن انبوه‌سازان تهران، نقل قولي كه از او مبني‌بر «رشد 70 درصدي قيمت مسكن» در سايت‌ها اعلام شده را تكذيب كرد. همچنين بررسي‌هاي اتحاديه مشاوران املاك تهران تداوم ثبات قيمت را تاييد مي‌كند و نشان مي‌دهد بازار در ماه‌هاي آينده التهاب قيمتي به خود نمي‌بيند.

پشت‌صحنه يك پيش‌بيني از جهش قيمت مسكن آشكار شد

گروه مسكن: طي چند روز اخير در برخي سايت‌هاي خبري پيشگويي‌هايي درباره قيمت مسكن اعلام شده كه درست در نقطه مقابل جو واقعي بازار ملك قرار دارد و حتي آمارهاي رسمي مبني‌بر كاهش قيمت مسكن را زيرسوال مي‌برد!محتواي اين خبر كه اظهارات رئيس انجمن انبوه‌سازان تهران را در بر دارد اعلام مي‌كند: «قيمت مسكن در سال آينده با جهش 70درصدي روبه‌رو خواهد شد»!

چنين پيشگويي‌هايي حتي با فرض اينكه از روي مطالعه قبلي انجام شده باشد، با شرايط موجود بازار مسكن كاملا ناسازگار است و باور این آدرس‌های تخیلی توسط فعالان بازار، مردم، كارشناسان و صاحب‌نظران كه اين روزها به اندازه كافي اشراف كامل به شيب منفي قيمت و ركود نسبي بازار مسكن دارند، تقريبا غيرممكن خواهد بود. حسن محتشم رئيس انجمن انبوه‌سازان تهران روز گذشته در گفت‌وگو با «دنياي‌اقتصاد»، آنچه برخي سايت‌هاي خبري به نقل از او درباره «جهش 70درصدي قيمت مسكن» اعلام كرده‌اند را تكذيب كرد و گفت: از من درباره چشم‌انداز سال آينده بازار مسكن سوال كردند و بنده هم تاكيد كردم با توجه به كاهش جذابيت در بازارهاي ارز و سكه و بورس، هم‌اكنون حجم قابل توجهي نقدينگي سرگردان وجود دارد كه بايد به مسير درست هدايت شود. ضمن اينكه، پيش‌بيني كردم در صورت هدايت صحيح منابع، رشد احتمالي قيمت مسكن در سال94 بيش‌از 15درصد نخواهد بود. به گزارش «دنياي‌اقتصاد»، هم‌اكنون مطالعات كارشناسي درباره آينده بازار مسكن نشان مي‌دهد: بازار در اين مقطع، سال دوم ركود را طي مي‌كند و در سال94 وارد مسير ابتدايي رونق خواهد شد كه با توجه به روند فعلي تورم و تبعيت منحني رشد قيمت مسكن از تورم، انتظار مي‌رود تغييرات قيمتي با شيب آرام همراه باشد. ضمن اينكه تجربه دوره‌هاي گذشته نشان داده، جهش قيمت مسكن همواره در نقطه اوج رونق يعني در پايان مسير چندين ماهه افزايش قيمت‌ها، اتفاق افتاده است. از طرفي، ثبت رشد منفي قيمت مسكن در نيمه اول امسال نوعي ركورد از بابت آرامش بازار ملك به حساب مي‌آيد و پيامد اين رشد زيرصفر براي ماه‌هاي آينده حتما به شكل غيرتورمي خواهد بود نه به صورت جهش!در اين باره، اتحاديه مشاوران املاك نيز هم‌نظر با كارشناسان، شرايط ماه‌هاي آينده بازار مسكن را به دور از التهاب قيمتي ارزيابي مي‌كند. رشد منفي نزديك به يك درصدي قيمت مسكن در نيمه اول امسال، از نظر اتحاديه مشاوران املاك تهران نشانه‌اي است از پايداري و ثبات نسبي در وضعيت املاك كه براي نيمه دوم سال، مي‌تواند در نقش محرك معاملات، بازار مسكن را از ركود خارج كند.

رئيس اتحاديه مشاوران املاك تهران با بيان اينكه، معاملات مسكن در حال حاضر يكي از باثبات‌ترين شرايط را در مقايسه با زمان‌ مشابه سال‌هاي گذشته تجربه مي‌كند اعلام كرد: بعد از افت‌وخيزهاي مكرر قيمت مسكن در نيمه اول سال93، بازار در اين مقطع زماني به پايداري نسبي رسيده است و اگر مشاوران املاك و همين‌طور متقاضيان مسكن بتوانند اين وضعيت را مديريت كنند، دست‌كم تا پايان پاييز شاهد ثبات در قيمت خواهيم بود. حسام عقبايي شرط تداوم ثبات و عدم افزايش در قيمت مسكن طي نيمه دوم سال جاري را مقاومت بازارياب‌ها در پذيرش قيمت‌هاي حبابي از سوي فروشنده‌ها عنوان كرد و گفت: جنس معاملات مسكن حكايت از پاكسازي بازار از تقاضاهاي سفته‌بازانه و مصرفي‌شدن خريد‌ها دارد. اين نوع معاملات قطعا در برابر افزايش قيمت، واكنش نشان مي‌دهند و مانع حركت صعودي نرخ‌ها مي‌شوند. عقبایی توضیح داد: اگر چه قیمت مسکن در 6 ماه اول سال 93، در برخی ماه‌ها چند درصد افزایش داشت، اما در ماه‌های بعد به همان نسبت کاهش یافت  و در مجموع می‌توان گفت، متغیرهای بازار مسکن طی سال‌های اخیر هیچ‌گاه به اندازه امسال به هم نزدیک نبوده و بازار مسکن تا این حد ثبات نداشته است.

وی با اشاره به نقش کلیدی مشاوران املاک در بهبود و ادامه روند ثبات در بازار مسکن خاطرنشان کرد: مشاوران املاک باید هر بیشتر تلاش کنند تا معاملات مسکن در مسیری روان‌تر به جریان بیفتد و فضای سوداگری در معاملات از بین برود، همچنین بنگاه‌های مسکن باید با هرگونه افزایش نامتناسب یا نامتعارف قیمت مسکن مقابله کنند و اجازه نشستن نرخ‌هاي حبابي از سوي طرف عرضه را سلب کنند. عقبایی تصریح کرد: منطق اقتصادی و تمایل حرفه‌ای مشاوران املاک حکم می‌کند هر زمانی که حجم معاملات افزایش می‌یابد درآمد بنگاه‌های مسکن نیز بیشتر است، بنابراین مشاوران املاک باید با تلاش در جهت ثبات هر چه بیشتر و رونق غیر تورمی مسکن، زمینه کسب‌و‌کار پررونق و سالم را برای خود فراهم کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به خروج از دوران رکود در معاملات مسکن و قرار گرفتن در ابتداي مسیر رونق، همزمان با کاهش رشد قیمت مسکن، پیش‌بینی می‌شود حجم معاملات مسکن افزایش پيدا كند. رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهر تهران افزود: همچنین با کاهش قیمت مسکن طی ماه‌های گذشته و فراهم شدن شرایط ثبات در بازار معاملات مسکن، هم‌اکنون اغلب متقاضیان مصرفی بازار مسکن که به صورت موقت خرید خود را به تاخیر انداخته بودند به تدریج در حال ورود به بازار مسکن هستند. وی تاکید کرد: در چنین شرایطی مشاوران املاک باید تلاش کنند متعاملین به خصوص فروشندگان مسکن را نسبت به کاهش 7 دهم درصدی قیمت‌ها طی 6 ماهه اول امسال توجیه و از این طریق سطح قیمت‌ها را به روند واقعی قیمت نزدیک کنند. عقبایی با اشاره به کاهش محسوس رویکردهای سوداگرانه در بازار مسکن طی ماه‌های اخیر، خاطرنشان کرد: کاهش هجمه خریدهای سرمایه‌ای در بازار مسکن، باعث شده در حال حاضر زمینه خرید مناسب برای متقاضیان مصرفی در بازار مسکن فراهم شود.

  توصيه به متقاضيان 

وی ادامه داد: با این وجود هنوز هم در برخی مناطق رویکردهای سودجویانه از سوی برخي مالکان و فروشندگان مسکن به چشم می‌خورد که لازم است با همکاری مشاوران املاک و آگاهی خریداران، اقدامات لازم به منظور واقعی‌سازی این قیمت‌ها هم صورت بگیرد.عقبایی به طرف تقاضا توصیه کرد: با توجه به قیمت زمین و هزینه‌های ساخت با در نظر گرفتن میزان سود معقول برای سازنده یا مالک در حد متوسط 20 درصد، می‌توان تخمین نسبتا درستی از واقعی بودن یا نبودن قیمت‌های پیشنهادی مالکان یا مشاوران املاک به دست آورد.

وی پیش‌بینی کرد ثبات قیمت مسکن تا اواخر پاییز ادامه پيدا كند و در صورتی که اتفاق به خصوصی در بازار مسکن نیفتد می‌توان به ادامه این روند تا پایان سال نیز امیدوار بود.به گزارش روابط عمومي اتحاديه مشاوران املاك، آخرین آمارهای رسمی از وضعیت معاملات مسکن حاکی است: طی 6 ماه اول سال 93، متوسط قیمت مسکن 7 دهم درصد کاهش یافت و اگر چه در برخی ماه‌ها تا 6 درصد رشد را تجربه کرد اما در مجموع، این 6 ماه، نرخ رشد قیمت مسکن زیر صفر بود و عملا رشد منفی داشت. هم اکنون متوسط قیمت واحد مسکونی در شهر تهران مترمربعی 4 میلیون و 100 هزار تومان است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امین: 1393/7/1607:09:34،
177
26
البته بعضی آرزو دارند قیمت مسکن جهش داشته باشد! و این آرزوهایشان را درقالب پیش بینی از رسانه هایی که در اختیار دارند منتشر می کنند. اینها افرادی هستند که فقط به فکر منافع شخصی خودشون هستند. امیدوارم روزی برسه که مردم ما دیگه برای کسب درآمد به اتفاقات دل نبندند و بجاش به فعالیت های سالم و پایدار اقتصادی بپردازند.
کوکو: 1393/7/1608:22:27،
85
18
مرسی از جلمله ای که گفتی.
به امید آن روز که میدونم خیلی دور نیست.همین روند دلالی بود که باعث شد نخبه های ما رفتن.یارو درس خوند یکی شد نخبه فیزیک یکی نخبه شیمی یکی ریاضی یکی مکانیک و و و ....وقتی اومدن تو بازار کار بهشون گفتن این جارو رو بگیر دستت اینجا رو تمیز کن.در حالی که اون دلال روزی n تومن داشت رو پولش میرفت.همه چیز خراب شد.به امید روزی که درست بشه.دکترش زیر میزی بگیر شد.فکر کن دکتری که شخصیتش واسه همه باید الگو باشه.چون 4 تا دلال درس نخونده رو دید که 1 شبه دارن ره 100 ساله رو میرن.گفت همه میزنن من چرا نزنم.متاسفم متاسفم
adib: 1393/7/1609:09:45،
98
22
واقعا جاي اميدواريه كه هنوز كساني هستند كه به فكر كار سالم و شرافتمندانه هستند. دوستان من فردا شب دارم از اين كشور ميرم، براي هميشه و ميخوام بدونيد ناراحتم از اينكه مجبور شدم برم و از عزيزانم، از مملكتم و از خونه و زندگيم دور شم. اينو بدونيد كه مجبور شدم، من مدرك دكترا دارم، از دانشگاه دولتي با معدل خوب، ولي وقتي رفتم دنبال كار، بهم كمترين حقوق رو دادن و ديدم شرمنده زن و بچه ام دارم ميشم.
متاسفم
حسام: 1393/7/1609:33:38،
93
68
همیشه یک نسبت بین قیمت مسکن و میزان درآمد متوسط وجود دارد- مثلا پایه حقوق سال 85 که جهش قیمت شروع شد 150 بود و قیمت ملک در مناطق متوسط روبه پایین600 = یعنی 4 برابر پایه حقوق. حالا پایه حقوق 600 هست ! آیا 2400 در مناطق متوسط مثل خواجه نظام- سبلان - تهرانسر- رسالت و ... میتونید چیزی گیر بیارید، پس نتیجه میگیریم هنوز خونه گرونه و فعلا نخرید، و با قاطعیت میگم بازهم پایین میاد.
اقتصاد دان: 1393/7/1610:56:23،
120
28
همين اقايون كه هي ميگن مسكن بايد بياد پايين هيچ ميدونن كه ساخت ساز هفتاد درصد شغل ايجاد ميكنه كه اون هفتاد دوصد سي درصد بقيه شغل ها هم راه ميفته ؟؟؟؟؟؟؟ يك سري از ادما كه الان بيكار شدن علتش همين نبود ساخت و ساز ميباشد !!!
حق: 1393/7/1607:10:58،
83
52
مسكن درسته كه الان تو ركوده ولى واقعيت اينه كه مطمعنترين سرمايه گذارى مسكنه أين در گذشته هـم ثابت شده
آفرودر حرفه ای: 1393/7/1608:43:45،
52
62
یارو داره می گه منفی بوده می گی بهترین سرمایه گذاری مسکنه؟؟ رفیق من 400 تومن یه واحد گرفت خرداد پارسال الان 380 ازش می خرن من 400 تومن ریختم تو خوراک و دارو اول پارسال الان نزدیک1 تومن شده باز بگو مسکن خوبه
بساز بفروشاشم موندن چه برسه خریداراش
علی: 1393/7/1615:56:21،
43
21
دارن مثل سابق جو میدن که داره گرون میشه تا مردم حجوم بیارن مزخرفاتشونو بخرن.اول اینکه دیگه این سیاستها رنگی نداره.دوم اینکه بجای 70 درصد 170 یا 270 درصد هم بالا بره.وقتی کسی پول نداره و حقوق زندگیش کفاف شکم و اجاره خونشو نمیده بلند میشه میره جنوب شهر چادر میزنه یا با حلب روغن واسه خودش خونه میسازه که الان هم کم نیستن
پيام : 1393/7/1607:16:13،
76
88
خودم مستاجرم ودلال هـم نيستم ولى با اطمينان ميگم سال اينده مسكن گران ميشه
دادا: 1393/7/1607:41:15،
85
40
مطمين باشيد اينقدر اين ركود فشار مي اورد كه مسكن ارزان بشه الان كسي قدرت خريد نداره گرون بشه كه بدتر مردم زوره شون نميرسه بخرن فقط بعضي ها براي معاوضه ويا سرمايه گذاري مراجعه مي كنن
جو الكي نديد
نادان: 1393/7/1608:34:54،
72
25
یعنی شما میگید ارزون میشه پس باید تمام اقلام مصرفی و ضروری مملکت هم ارزون بشه مثلا گوشت بشه کیلو 20 تومن ، نون 100 تومن ولی من بعید میدونم
دلواپس: 1393/7/1608:47:48،
68
18
الان قدرت خريد مردم توي رستوران رفتنه و پي شيكمه!!
a: 1393/7/1609:41:14،
63
23
یعنی بعد از اینهمه سال شما ملت نفهمیدید که مسکن تو ایران کالای سرمایه ای محسوب میشه و عرضه و تقاضا و قدرت خرید من و شما تاثیری در افزایش و کاهش قیمت اون نداره؟ مگه دفعه های قبل که 2 یا 3 برابر شد قدرت خرید مردم یا تقاضا دو و سه برابر شده بود؟
الان حدود 20 هزار میلیارد تومن فقط در حسابهای روزشمار بانکهاست که مال همین مردمیه که فکر میکنید پول ندارن. کافیه مسکن یه تکون کوچیک بخوره یا بانکها سودها رو انگولک کنن. بعد می بینید عرضه و تقاضا چه میکنه. تازه این غیر از 200 هزار میلیارد تومن سپرده های بلند مدت توی بانکهاست.
عاقل باشید لطفا!!!
بابک: 1393/7/1608:20:14،
79
23
رییس انجمن انبوه سازان_بزک!!!! نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد
الهام: 1393/7/1608:27:38،
50
27
هر وقت اکثر مردم کشور توانایی خرید مسکن را داشتند باید گفت که بازار مسکن خوب است با یک قشر خاص بازار مسکن چطور باید فعال شود؟ در حال حاضر هم عرضه بیشتر از تقاضاست و هم قدرت خرید مردم بسیار محدود شده.
حسام: 1393/7/1608:33:07،
58
33
به عنوان یه سازنده تو منطقه دروس تهران میگم که مسکن به هیچ عنوان ارزان نخواهد شد همونطور که تا حالا چیزی تو این مملکت ارزون نشده. مگه کشکه؟ سازنده براش متری 10 میلیون در اومده بعد بفروشه 9 میلیون؟ الان قیمت آپارتمان نو ساز تو دروس 12 الی 13 میلیون هست. یعنی سود 25 تا 30 درصدی نهایت. زمین کلنگی میخوای بخری میگن متری 25 میلیون!!! خب برادران من وقتی سازنده نتونه با پول فروش واحد های آپارتمانش یه کلنگیه دیگه بخره که ضرر میکنه!! پس امکان نداره قیمت مسکن کاهش پیدا کنه سال دیگه هم طبق آمار 10 درصد افزایش قیمت خواهیم داشت. اما تا پایان امسال قیمت ها ثابت میمونه
NBA: 1393/7/1614:16:30،
41
19
جناب سازنده شما اعتقاد دارید که امسال رشد قیمتی نخواهد بود ، وسال 94 ، 10 در صد رشد خواهد داشت .
ایا فکر نمی کنید که در جا زدن ، همان کاهش قیمت است ؟
پاسخ به حسام:: 1393/7/1616:07:13،
38
115
حسام اگه من قبل عید پارسال ال 90 رو خریدم 38 تومان و بعد 3ماه ازم خریدن 32 تومان پس تو هم میتونی
hosein: 1393/7/1608:55:55،
48
30
همش جو الکی ارزون میشه که گرون نمیشه
احمد: 1393/7/1610:17:03،
33
17
اين منفي چيه به اديب دادي؟!!
اين بدبخت كه گذاشت رفت
وحيد ر: 1393/7/1621:27:51،
39
14
دوست عزيز فكر نكنم كسي منفي داداه باشه، اين ديفالت سايت ايران جيبه كه به محض اظهار نظر يه مثبت و يه منفي هديه ادمين به طرف ميده
علی: 1393/7/1610:49:47،
39
30
اگر زیاد رو بحث مسکن جولان ندهید مطمون باشید مسکن تا چند سال آینده در رکود خواهد بود فعلا که توان خرید عامه مردم بالا نرفته به جز خاصه مردم که اونهم 5 تا 10 درصد جامعه هستند.
کوروش آسوده بخواب که مسکن هم در خواب است.
ايراني: 1393/7/1610:53:16،
32
27
به نظر من اگه اتفاق خاصي تو مملكت نيفته مسكن حالا حالاها تو ركوده.دليلشم همه ميدونن بخاطر گروني هاي سالهاي گذشته و پايين اومدن قدرت خريد مردم.خيلي از مسائل تاثير داره حتي كم شدن ادواج هم تو ركود مسكن موثره.دولت خودش ميگه مسكن بايد ارزون بشه اما خودش عملا با بالابردن تعرفه هاي ساخت و ساز و هزينه هاي شهرداري و نظام مهندسي داره به گروني مسكن دامن ميزنه.اميدوارم هرچي كه ميشه آخرش به نفع مردم باشه.
مهدی: 1393/7/1610:57:00،
34
15
هر چند حیفه که بری آقای ادیب ولی من یه لحظه هم شک نکن
من دیدیم همه کسانی که با تحصیلات و قانونی رفتن بسیار موفق بودن
دست علی به همرات
علی: 1393/7/1611:19:19،
38
60
آقای بدبخت بساز بنداز آرزوی جهش رو به گور میبری.
بردیا: 1393/7/1611:43:32،
31
27
متا هلها دارن طلاق میگیرن.جوانها ازدواج نمیکنند مهاجرت بیداد میکند زادو ولد کم شده مسکن به زودی میشه مثل سیم کارت موبایل
دوکلام مثلا حرف حساب:: 1393/7/1612:13:43،
30
20
نمیدونم چی از گرونی ملک گیر ایران جیپ میاد که همش داره شایعه درست میکنه مردم توی نان شبشون موندن حالا ملک بشه صد برابر
حرف حساب: 1393/7/1618:14:38،
35
14
پس اين آدمهايي كه شب به شب براي خوردن توي رستورانها به صف اند از كجا خرج ميكنند؟؟؟!!!
ali: 1393/7/1612:14:30،
38
53
فعلا با این وضع نه گرون نه ارزون
پول نباشه مردم قدرت خرید ندارند
حالا بره بالا
با ضرر هم نمیفروشند
کمتر از قیمت تمام شده که نمیشه فروخت
حالا هی بگین ارزون میشه
محمد: 1393/7/1613:37:38،
40
13
اگه قيمت ملك نصف بشه خوبه..!يعني شماييكه ميگي گرونه اگه آپارتماني كه الان ميدن400 بشه200 داري بخري!؟تو هر بازاري تو ايران دلال قيمتو تعيين ميكنه نه من و تو.ميخوا طلا دلار بورس يا ملك باشه.ملك از اين ركودا زياد داشته و تجربم ثابت كرده پشت هر ركودي تو ملك رونقه.ملك مثل ماستو شير نيس سالي20درصد گران شه 2-3 سال راكده بعدش به اندازه2-3 ساله ميره روش باز چون يدفعه گران شده راكد ميشه و باز همين چرخه ادامه پيدا ميكنه اگه مروري تو15 سال اخير كني به حرف من ميرسي.
احمد: 1393/7/1613:57:11،
38
22
بااغازتحریم های نفتی قیمت ملک سه برابرشد.مادرهیچ برهه تاریخ تحریم نفتی به این شدت نداشتیم که قیمت ملک به یکباره سه برابر شود.قیمت فعلی کاذب است.ومردم قدرت خرید ندارندبا توجه به گرانی مسکن ورشد منفی جمعیت درشهرهای بزرگ بساز بفروشی دررکودمیماند .وبا دلالی وسوداگری وترفندهای شیطانی ازرکودخارج نمی شود.
فرزانه: 1393/7/1614:06:45،
37
30
مردم فریب این جو روانی افزایش قیمت را نمی خورند چون میزان ساخت وساز خیلی از تقا ضا وقیمتها خیلی از قدرت خرید مردم بیشتره نه تنها مسکن گرون نمیشه پایین تر هم میاد
automajid: 1393/7/1615:07:02،
33
15
بادرود متاسفانه باید گفت چرخ اقتصاد بشدت اسیب دیده است... لذا توجه داشته باشیم تا زمانی که تولید تهدید میشود و از طرفی دسترسی به نیروی کار و انرژی { برق.گازو سوخت و حمل و نقل } گران شود نمیتوان انتظار کاهش قیمت داشت مگر بدلیل روکود... واگر این روکود طولانی شود تصور کنید هیچ کس خریدی انجام ندهد وخیلی از تولید کنندها نیز تعطیل کنند میتوانید حدس بزنید چه خواهد شد بدونه شک بعد از گذشت زمان کوتاهی شاهد افزایش قیمتها خواههیم بود وجه بسا خیلی هم بدتر... همه اینها فقط بخاطر نبود تعادل در اقتصاد میباشد.... بدرود
امیر: 1393/7/1617:59:46،
33
20
خدا کنه قیمت مسکن بره بالا
فرید: 1393/7/1620:22:10،
33
22
سلام به همگی بازارمسکن دررکودخواهدماندتاموقعی که دولت به این بازارپول به صورت وام تزریق کند وامی باسودکم وبازپرداخت اسان.دولتم تا تحریم ها برداشته نشه نمیتونه.
ارشيا: 1393/7/1620:35:40،
47
17
هر وقت فاكتور هاى تعيين كننده مثل زمين /صدور جواز/كارگر و استاد كار/مصالح/ حق انشعاب /ماليات بر ارزش افزوده /عوارض شهردارى /سهميه ناظر و طراح و محاسب .... ارزان شد اون موقع انتظار ارزون شدن منطقيه وگر نه حداكثر براى مدتى راكد ميماند .
علی: 1393/8/1500:03:08،
36
10
دوستان فقط یک قلم قیمت نظارت توسط مهندسین ناظرنسبت به سال90سه ونیم برابرشده وقیمت امتیازبرق تک فازچهارونیم برابرشده حالاچطورمی توان توقع ارزانی داشت
محمدتجاری: 1394/5/1123:16:24،
11
13
فقط درشهر های مانند دماوند انهم بهخاطر کمبود. مینهای منایب وداشتن خط مترو در چند سال اینده ونزدیکی به دو شاه راه اصلی وهوای عالی شاهد خریدهای د شت هستیم که در. اینده سود مناسبی میبرند البته زمینهای سند دار بدون مشکل و حرکت وسیع ساختمانهای بلند مرتبه از پ دیس به سمت دماوند این را طی سه ماه اینده ببینید
محمد : 1394/5/1123:42:32،
13
13
درهر. وز شاهد افزایش ان اع خدمات دولتی وانواع مالیات هستیم پس ارزونی از کجا کمی اطرافتان را ببینید. قد کشیدن خانه ها ازویلای به. چندطبقه هست پس نیاز است وهر کی تونست ز دتر اطراف تهران. بخره برنداستد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما