کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان می‌کند؟

کدخبر:۷۲۱۷یکشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳:۴۳۱۶۸۰۱ بازدید

اگر برای خرید گوشی هوشمند گذرتان به این پاساژ افتاده باشد،‌ می‌توانید به سادگی حدس بزنید‌ ما از چه بیماری سخن می‌‌گوییم؛ اتفاقی که برای بسیاری از مشتریان این پاساژ هر روزه و بارها رخ ...
بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان می‌کند؟

اگر برای خرید گوشی هوشمند گذرتان به این پاساژ افتاده باشد،‌ می‌توانید به سادگی حدس بزنید‌ ما از چه بیماری سخن می‌‌گوییم؛ اتفاقی که برای بسیاری از مشتریان این پاساژ هر روزه و بارها رخ می‌دهد و به احتمال بسیار ‌برای شما نیز رخ داده است.

 پاساژ علاءالدین اکنون برای بسیاری از مشتریان موبایل در سراسر کشور به عنوان بورس اصلی بازار موبایل و تبلت شناخته می‌شود. گذری کوتاه به این پاساژ به خوبی نشان می‌دهد که از همه قشر و از همه جای ایران برای خرید گوشی هوشمند و تبلت به این پاساژ ‌می‌‌روند. شاید هر روزه بیش از دو هزار تن. شلوغی پاساژ این روز‌ها به دلیل استقبال مشتریان و تنوع کم نظیر دستگاه‌های هوشمند بیش از همیشه هم شده است.
 
به گزارش تابناک, یکی از اصلی‌ترین دلایل مشتریان اما برای مراجعه به این پاساژ این است که معمولا می‌توان گوشی یا تبلت مورد نظر را با بهایی پایین‌تر از سایر مراکز تهیه کرد. از سویی، اگر دنبال یک برند یا مدل خاص باشید، این مدل یا برند در این پاساژ با احتمال بیشتری وجود خواهد داشت.این موضوع البته از یک نگاه درست است. به هر حال و بر پایه منطق در بورس و بازار اصلی یک محصول، امکان خرید آن محصول با بهایی پایین‌تر بسیار منطقی و محتمل است و همچنین یافتن اجناس نادر نیز در بازار اصلی ممکن‌تر؛ اما آیا به راستی علاءالدین یک بازار و بورس اصلی، شفاف و بر اساس منطق است؟
 
بگذارید اول از هر چیز با نحوه برخورد فروشندگان در بازار اصلی هوشمندجات ایران شروع کنیم. متأسفانه بیشتر فروشندگان در این پاساژ گویا اساسا دانشی نسبت به مشتری مداری که از اولین و ساده‌ترین اصول کسب و کار آن هم در حوزه خدمات است، ندارند. دیدگاه «کاسبی» در این بازار به شدت از سوی فروشندگان نهادینه شده و همه چیز دیگر از جمله احترام به مشتریان تحت‌الشعاع این «کاسبی» قرار گرفته است؛ دیدگاهی که اساسا هیچ سنخیتی با محصولی که در آن به فروش می‌رسد، ندارد. مشتری از آغاز ورود به این پاساژ با این موضوع روبه‌رو می‌شود که فروشندگان چندان حوصله ندارند و اگر پای پول در میان نباشد، کمترین ارزشی برای فروشندگان ندارد!

 
موضوع دوم بد‌اخلاقی‌هایی است که در این ساختمان چند طبقه گویا دیگر عادی شده است. این بد‌اخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها از درگیری‌های فیزیکی هر چند روز یک بار بین فروشندگان با خود یا مشریان یا مشتریان با هم شروع می‌شود و تا غل و غش در معامله هم پیش می‌رود.بگذارید روشن‌تر صحبت کنیم. از نظر ما لقب پاساژ علاءالدین را باید پاساژی گذاشت که ‌کسی از آن بدون برنامه بیرون نمی‌آید! قطعا متوجه منظور ما هستید. هر روزه مشتریان بارها و به دلیل ناآگاهی و سواد ناکافی در این بازار از سوی فروشندگان فریب می‌خورند.
 
اشاره کردیم که گفته می‌شود در این پاساژ می‌توان گوشی مورد نظر خود را با بهایی کمتر پیدا کرد؛ اما داستان از چه قرار است؟ یکی از مشتریان ـ که متأسفانه فرد مطلعی نبوده است ـ برای خرید یک گوشی هوشمند به بازار علا‌ءالدین رفته بود و با کمی گشت و گذار در این پاساژ در کمال ناباوری توانسته بود گوشی مورد نظر خود را با بهایی معادل ۷۰ هزار تومان پایین‌تر از نرخ رسمی آن پیدا کند.
 
خوشحال از این موفقیت و هنگام پرداخت وجه، فروشنده از وی ‌پرسیده بود ‌آیا تمایل به ریختن برنامه ‌روی گوشی خود دارد یا نه. همچنین توضیح داده بود که اگر برنامه‌ها را ‌روی گوشی خود نصب نکند، امکان استفاده از برخی امکانات گوشی هوشمند را ندارد.این مشتری نیز به دلیل ‌اطلاع ناکافی ‌خواسته بود، ‌هر برنامه‌ای که لازم است ‌روی گوشی نصب شود و در مجموع فروشنده نیز برای ‌نصب این نرم‌افزار‌ها، هزینه‌ای معادل ۱۲۰ هزار تومان از وی گرفته بود. نتیجه آنکه بهای تمام شده این گوشی برای این مشتری ۵۰ هزار تومان بیش از قیمت رسمی رقم خورد!

1var5f0bcxf2pazydhk.jpg
 

 یکی از همین فروشندگان که مدتی در علاءالدین «کاسبی» کرده بود، داستان‌ جالبی تعریف می‌کرد. وی می‌گفت زمانی که مشتری برای خرید گوشی هوشمند تصمیم نهایی خود را می‌گیرد، به وی برای ریختن برنامه‌ها بر روی گوشی توضیحات می‌دادیم و پس از اقناع وی، وارد مرحله دوم می‌شدیم.
 
اما مرحله دوم چیست؟ وی می‌گفت: به مشتری توضیح می‌دادیم که سه بسته نرم‌افزاری وجود دارد؛ اولی ساده و ۵۰ هزار تومان، دومی متوسط و ۷۰ هزار تومان و سومی کامل و ۱۰۰ هزار تومان‌ و بعد با توضیحات لازم، مشتری را قانع می‌کردیم که بسته کامل را بر روی گوشی خود نصب کند؛ اما این سه بسته با هم هیچ فرقی نداشت و ما یکسری نرم افزارهای مشخص را بر روی گوشی نصب می‌کردیم!اما جالب‌ترین این رویدادها دست بر قضا برای خود ما رخ داد! برای خرید یک گوشی از برندی که در خود ایران نمایندگی دارد، تعمدا به پاساژ علاءالدین رفتیم تا عملا تفاوت در نوع خرید را دریابیم. پس از گشت و گذار در بین مشتریان و مغازه‌های شلوغ در طبقه دوم این پاساژ، گوشی مورد نظر را با بهایی ‌حدود ۷۵ هزار تومان کمتر از بهای نمایندگی یافتیم.
 
اما در حین چک و چانه برای خر‌ید، فروشنده پرسید: راستی گوشی را چند ماهه Activate – فعال – کنم؟ پرسیدیم منظورتان چیست که توضح داد: این گوشی‌ها در مخابرات ایران رجیستر نشده ‌و باید آن‌ها را شش ماهه یا یک ساله و دو ساله رجیستر کنیم تا فعال شود.
 
پرسیدیم هزینه هر کدام چقدر است؟ گفت: شش ماهه ۶۵ هزار تومان، یک‌ساله ۱۰۰ هزار تومان و دو ساله ۱۵۰ هزار تومان. ما که اصل ماجرا را فهمیده بودیم، پرسیدیم: اگر نخواهیم رجیستر شود، گفت: ما گوشی Active نشده نمی‌فروشیم! از این مغازه بیرون آمدیم و داستان برای ما هنگامی جالب شد که با پرس و جو از چند مغازه دیگر فهمیدیدم که فروشندگان با هم همین ‌را ‌می‌‌گویند!
 
فاجعه در پاساژ علاءالدین بسیار عمیق، ساختاری و نهادینه شده است. جالب آنکه ‌کسی نیز هیچ توجهی به اجحافی که در حق مشتریان در اینجا می‌شود، ندارد! البته و متأسفانه این نکته بیش از همه ناشی از کم سوادی و بی‌اطلاعی مشتریانی است که بیشتر به این پاساژ سر می‌زنند و فروشندگان نیز از این موضوع سوء‌استفاده می‌کنند.
 
عمق این بیماری اخلاقی فجیع را زمانی درک می‌کنید که متوجه می‌شوید در این پاساژ رسما مافیا شکل گرفته ‌و همه فروشندگان یک رویه را در برابر فروش با هم هماهنگ کرده‌اند و برای نمونه، هیچ کس نیست که گوشی بدون برنامه و غیر Active ‌بفروشد! شما یا حتما باید برای گوشی خود برنامه بریزید و فعالش کنید و یا قید خرید گوشی را بزنید، چون هیچ کس در غیر این صورت به شما گوشی نخواهد فروخت!
 
در این بازار عملا غش در معامله می‌شود و گویا فریب دادن مشتریان به شیوه‌ای نو در کسب و کار بدل شده است. این نوع کسب و کار فریبکارانه نهادینه گشته و به قانون کسب و کار در علاءالدین ‌تبدیل شده است، به شیوه‌ای که اگر فروشندگان این گونه نفروشند در رقابت ورشکست می‌شوند!
 
بدبختانه گویا علاءالدین این بیماری را به اطرافش نیز تشری داده ‌و اطراف این پاساژ تبدیل به بازار حاشیه‌ای دستگاه‌ها و لوازم جانبی قاچاق و دزدی شده است.
 
هم‌اکنون پرسش ما از مسئولان ذیربط، اعم از دولتی و صنفی این است که آیا قرار نیست کسی با این بیماری شکل گرفته در خیابان جمهوری و زیر پل حافظ مبارزه کرده و آن را درمان کند؟ آیا غش و فریب در معامله به یکی از شیوه‌های کسب و کار رسمی تبدیل شده ‌که این گونه در روز روشن و ‌کاملا رسمی سر مشتریان بی‌اطلاع در این بازار کلاه می‌رود؟


w8wn6sp04yzoirfl6w4m.jpg

 
اما تا آن زمانی که مسئولان پاسخ این پرسش‌ها را بدهند، ما بنا به روال هر روزه چند نکته آموزشی برای شما داریم:
 
نخست: اگر به دنبال خرید گوشی هوشمند یا تبلت هستید، شک نکنید که خرید از نمایندگی‌ها بهترین گزینه است، زیرا دست‌کم از اصلی بودن دستگاه خود اطمینان خواهید داشت. به غیر از آن هرچند به ظاهر خرید متفرقه می‌تواند ارزان‌تر باشد، این اختلاف بها ناشی از اطمینانی است که خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه شما‌ به شما می‌دهد.
 
دوم: گوشی هوشمند شما برای کار کردن نیاز به هیچ نرم‌افزاری ندارد و شما برای نصب نرم‌افزار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید و نصب نرم افزار نیاز به هیچ تخصصی ندارد و هر فردی خود به سادگی قادر به نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند خود است. اگر برای نخستین بار قرار است یک اندروید یا هوشمند دیگری دست خود بگیرید، این نکات را فراموش نکنید.
 
سوم: گوشی هوشمند شما به شکل پیش فرض فعال است و نیاز به هیچ رجیستری خاصی ندارد. تنها در صورتی که این مدل برای اپراتورهای خاص تولید شده باشد، نیاز به Unlock ‌دارد که معمولا از سوی خود شرکت و یا پیش از ورود به بازار مقصد این کار بر روی آن صورت گرفته است. در غیر این صورت، گوشی شما قطعا قاچاق است.
 
چهارم: پیش از خرید گوشی هوشمند مورد نظر خود حتما با افراد آگاه در این باره مشورت کنید‌ و مهم‌تر اینکه خود در مورد دستگاه مورد نظر در اینترنت تحقیق کنید. زمان خرید نیز حتما با فردی مطلع ‌به خرید بروید.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهدی: 1393/7/1312:54:11،
333
55
با سلام خدمت دوستان:وقتی که اجاره بهای فقط یک واحد از پاساژ ۱۵۰ میلیون تومان در ماه باشه، حالا خودتون تصور کنید اون فروشنده ها با چه شگردهایی اجناس خودشونو به افرادی که اطلاع کافی ندارند قالب می کنند.دیگه مردم این دور و زمونه حلال و حروم سرشون نمیشه.!!!
عاقل باشید لطفا: 1393/7/1313:54:58،
165
46
میشه از سایتهای معتبر اینترنتی که کالاهای دیجیتالی رو با گارانتی معتبر و رسمی و هم قیمت بازار یا زیر قیمت بازار عرضه میکنند خرید.
اگر گوشی یا کالای دیجیتالی خود را قبلا در دست گرفته و تست کرده اید، توصیه من به خرید اینترنتی است. با خیال راحت وارد سایت میشوید، گوشی خود را بین مدلهای مختلف مقایسه و انتخاب میکنید، سفارش میدهید و درب منزل تحویل میگیرید و بعد پولش را میدهید. نه بنزین میسوزانید و نه فروشنده ای بر سرتان کلاه میگذارد. گوشی گارانتی رسمی دارد و سایت فروشنده نیز تا 7 روز در صورت خرابی جنس آن را تعویض میکند یا پس میگیرد. کاش فرهنگ خرید اینترنتی از سایتهای معتبر (معتبر، معتبر) هر چه زودتر نهادینه شود.
سپهسالار: 1393/7/1314:33:21،
280
37
از قدیم گفته اند ک خلایق را هر چه لایق !!!
پاساژ موبایل ایران در 200-300 متری علاءالدین توی خیابون حافظ قرار داره که اونجا :
1- فروشنده ها مودب هستند
2- مغازه ها بزرگ و واقعا مغازه هستند نه مثل علاءالدین دخمه باشند
3- امکان تست و مقایسه همه گوشی ها رو داری، حتی اگه چیزی نخری
4- گوشی ها اکثرا با گارانتی های معتبر ارائه میشن

حالا وقتی ما بازهم میریم علاءالدین و حاضر نیستیم 200-300 متر بیاییم اینورتر ... حقمون همین رفتار فروشنده های علاءالدینه ... از ماست که بر ماست
سپهسالار: 1393/7/1314:36:57،
213
29
راستی یادم رفت که بگم پاساژ موبایل ایران 6 طبقه پارکینگ روی پاساژ داره و 3 طبق هم زیر پاساژ (البته پارکینگ رایگان است)

واقعا مـــــــــــــــا چـــــــــــــــــرا میریـــــــــــم علاءالدین ؟؟؟؟؟؟
بابك: 1393/7/1314:46:18،
70
37
دوستان يه پاساژي هست كه نوسازه تو حكيميه اسمشم بازار بزرگ موبايل و كامپيوتر وليعصره هم مسيرش سر راسته هم فروشنده هاش رو راست البته هنوز كامل راه نيفتاده ولي به نظرم عاليه واينده خوبي داره يه سر بزنيد
رضا: 1393/7/1316:27:11،
172
42
عزیزم این کرایه ها دلیل کلاه برداری و بی اخلاقی با مردم نمیشه.
با این توجیه شما هر کسی به بهانه گرون بودن باید بر سر مردم بلا بیاره؟؟

تنها تحریم این پاساژ از طرف مشتریان علاج هست تا هم کسی اونجا نره + اجاره هاش بیاد پایین + کاسب های اونجا ادب بشوند تا مردم رو سرکیسه نکنند
پارسا: 1393/7/1316:42:01،
101
33
ایرانجیب چرا اشاره ای به گوشی های مسروقه موجود در علاالدین نکردی
داغون: 1393/7/1316:47:41،
79
87
چی میگی حالت خوبه قصر ناصرالدین شاه رو که اجاره نکردن. 150 میلیون در ماه . حالت خوبه یه بررسی بکن خودتو
رضاااا: 1393/7/1317:18:24،
121
35
150 میلیون تومان در ماه ؟؟؟؟ برای یه مغازه 12-10 متری ؟؟؟
بماند علاالدین یکی از شلوغ ترین و بی نظم ترین پاساژهای کشوره، واقعا کثیفه ... یه روز آسانسورش خرابه، فرداش پله برقی
حالا 4تا ساختمون برو پایین، بازار موبایل که بری فک میکنی داری داخل لندن قدم میزنی.
از نگهبان دم در تا فروشندگان معتبر
پاسخ به مملکت بی صاحب: 1393/7/1317:39:37،
71
85
بابا بچه زرنگ تهرونیها که زرنگن.علائدین ساخته و تبلیغ شده واسه شهرستانیهای ساده بیان اونجا با زرنگ بازی تهرونیها گول بخورن و سرکیسه بشن.اصفهان هم یه زمانی پایتخت بود.پس اصفهان چرا اینطور نیست.چون شهرستانی ساده توش کمه.نون سادگی شهرستانی رو تهرونی داره میخوره ناراحت هم هستی!!!
سوال ازسپهسالار: 1393/7/1318:32:07،
49
38
سپهسالار جان اون پاساژ رو دیدم
خیلی شیکه
قیمت گوشی اونجا چطوره؟
از علادین ارزونتره؟
پول واسه ست اپ نمیگیرن؟
فکر کنم اونجا هم عین علادین سر ست اپ پول میگیرنا
اگه میدونی عزیز اطلاع رسانی کن ممنونتم
مملکت بی صاحاب: 1393/7/1318:34:47،
72
40
بنده خدا کدوم شهرستانی پا میشه این همه راه بره تهران یه موبایل یا تبلت بخره ، دیگه گذشت اون زمون که تو شهرستان کوفتم گیر نمیومد.
علامه: 1393/7/1319:09:44،
89
34
این قضیه ریختن برنامه در علاءالدین برای من و برادرم هم که رفته بودیم موبایل بخریم پیش آمده. موبایلی که همه جا می دادند 1120 می داد 1060 برادرم گفت که برنامه نمی خواهیم که فروشنده عصبانی شده و ما را از مغازه بیرون کرد. بهش گفتم برنامه ای که تو می خواهی برای ما نصب کنی ما خودمان می توانیم بنویسیم! جالبه که هیچ چیز هم از نرم افزار و سخت افزار موبایل و برنامه نویسی نمی دانند و ادعاشان خیلی بالاست.
به عزیزان پیشنهاد می کنم که از علاءالدین خرید نکنند. کارهای گوشی خودشان را هم با کمی مطالعه انجام بدهند. آپدیت و فلش زدن و روت کردن و نصب برنامه و ... هیچ تخصصی نمی خواهد فقط دقت، صبر و مطالعه کافی می خواهد. موفق باشید.
حمید: 1393/7/1319:57:14،
140
24
تمام مغازهایی که در پاساژ علاالدین هستند شعبه2 انها در بازار موبایل ایران هست.شاید ظاهرش فرق داره ولی همان کلک هارو پیاده میکنند.مشتری باید عاقل باشه
پاسخ به سپهسالار: 1393/7/1321:32:40،
55
25
بازار موبایل که 200 متر پایینتر از علائدینه اصلا بدرد نمیخوره چون قیمتا بالاست.تو رنج قیمت 700 تومن گاهی تا 200 تومن قیمتاش بالاتر از قیمت واقعیه گوشیه.بهترین کار اینه که قبل از خرید تو اینترنت یه تحقیقی بکنین و با یه قیمت معقول گوشیتونو بخرین و زیاد هم طمع نکنین که ارزونتر بخرین فروشنده ها از همین طمع ماها سوئاستفاده میکنن.
علیرضا: 1393/7/1323:47:42،
57
57
علاالدین که هیچ من به بازار موبایل هم اعتماد ندارم (یک بار خریدم تا پیش صندوق کارت کشیدم و رسید رو دادم به کارمند طرف هندزفری رو بلند کرده بود و منم جعبه رو که بردم خونه متوجه شدم که فرداش با دعوا رفتم گرفتم) من توصیه میکنم با خیال راحت از نمایندگی خرید کنید (مثلا اگه سامسونگ میخوایید برید نمایندگی که گوشی هم داره)
رضا: 1393/7/1409:08:23،
50
35
از دیجیکالا بخر. مخصوصا تو پیشنهاد ویژه
رضـا: 1393/7/1410:36:55،
49
34
وضع پاساژ علاءالدین انقدر افتضاح شده که بهتره دیگه در موردش چیزی نگم...
ولی برای خرید گوشی سعی کنید حتما یه تحقیقی اول در سطح اینترنت داشته باشید و در صورتی که گوشی مورد نظرتون دارای نمایندگی رسمی فروش در داخل ایران هست، سعی کنید از همونجا گوشی رو تهیه کنید...
#@بادبان: 1393/7/1415:26:14،
75
50
خودم تمام گوشیامو وقتی میام بوشهر میخرم،گوشی از دوبی میارن اصلی،با قیمت مناسب
abbas: 1393/7/3010:06:22،
38
33
اینکه رفتار علاالدینیا با مشتری خوب نیست توش شکی نیست ولی بینشون فروشنده خوبم هست که اگ تو طبقات بالاترش یکم بگردینا پیدا میشه ولی همکف و زیر زمین پر آدمه ... من انواع پول زور گرفتن از اینا دیدم برا اولین بارم با ارزش افزوده تو این پاساژ اشنا شدم
راجعه بازار موبایلم بگم درسته ک فوق العاده امکاناتش خوبه و فروشگاهاشم شیکه والبته رفتارشونم خوبه با مشتری ولی قیمتاش از علاالدین به نسبت بیشتره تنوع کمتره و بیشتر بورس گوشیا گرون ولوکسه
ولی من توصیم اینه اول ی سر به پاساژ ایرانیان بزنین گوشی مدنظرتونو اونجا باهاش کار کنید(اکثر گوشیا مد روز روشن اونجا برا تست هست برا اکتر برندا)
بعد برید طبقات بالا تر علاالدین برای خرید
raha: 1393/8/1421:46:51،
38
25
چرا بايد اجاره ها اين قدر بالا باشه سرشو بگيري ميرسي به شهرداري؛دولت و دارايي كه جيب صاحب ملك رو غارت كردن .
ایران عزیز: 1393/7/1312:56:17،
170
30
دمتون گرم. واقعا نکات خوبی در مورد پاساژ علاءالدین گفتین. من قبلا یکبار رفته بودم ولی بدلیل رفتار و برخورد بسیار زشت فروشندگان اونجارو ترک کردم.
حمزه: 1393/7/1320:05:35،
60
33
دوستانی که در شرق تهران زندگی میکنند بهشون توصیه میکنم از مرکز موبایل شرق تهران خرید کنند که خیلی خوش مسیرتره و فروشندگانش مودب ترند و خیلی تمیزه و قیمت های حتی پایین تر از علاء الدین داره و سر مشتری هم به هیچ وجه کلاه نمیذارن. من خودم تجربه خرید از این پاساژ رو داشتم
مهرداد: 1393/7/1323:38:54،
59
66
ایران جیب خوب زدی تو کاسه علاءالدین ، کلمه مافیا واقعا برازنده این پاساژ بود .
علی: 1393/7/1312:56:17،
199
18
برای خرید تو این پاساژ یادتون باشه همیشه از فروشنده بپرسید فلان مدل گوشی را بدون هیچ وسیله یا نرم افزار اضافه برام چند فاکتور میکنی؟
پولم زمانی بشون بدید که گوشی رو تست کردن و تحویلتون دادند. زودتر نه کارت بهشون بدین و نه پول. اگرم دیدی طرف بیحال و حوصله داره جوابتو میده و دو سه نفری با همکاراش اومدن که نمیشه و اینجوریه و اونجوری بدون تشکر و خدافظی مغازه رو ترک کنید تا حالشون جا بیاد.
بعضیاشون حروم خوری و حروم زادگی تو قیافشون پیداست. بچاپ ایران جیب جون. اینا تجربست!
خودشم: 1393/7/1316:09:20،
48
41
والا من از بازار موبایل و نمایندگی سونی هم خریدم توی فاکتور 70 تومن برای یک سری نرم افزار چرت که همه رایگان قابل دانلود بودن گرفته بود که بعد اینکه پولو دادیم فاکتورو دیدم و ... !
حسین: 1393/7/1316:59:46،
53
30
بخدا راس میگی
ارش: 1393/7/1312:57:09،
134
35
من هم مدتهاست به همین دلایل دیگه سمت علادین نمیرم و از جاهای دیگه و حتی اینترنتدخرید میکنم اما خیالم راحته سرم کلاه نرفته و کسی به ریشم نخندیده!دور علادین خط بکشید برای خرید اصلا اونجا نرین
عمار: 1393/7/1312:59:05،
104
37
مطلب خوبی بود و گویای حقیقت من مدتها قبل برای خرید یک گوشی ساده. اونجا رفتم و بازم فروشنده میگفت باید برنامه بریزم ،،،،در نهایت کارمون به بحث و دعوا کشید.عللدین شده ...
مجید.ح: 1393/7/1313:00:32،
141
36
آقا اگر کلاههتان هم افتاد علاالدین نروید دنبال آن چون آن کلاه را به خودتان میفروشند البته با گارانتی تقلبی و برنامه های از رده خارج شده و گوشی های وارداتی از کانال قاچاق بدون گارانتی معتبر
باد: 1393/7/1313:04:03،
105
36
افتضاحه.بی کلاس ترین پاساژ دنیا. باید مواظب باشیم جیبمونو نزنن یا گوشی دست دوم بجای آکبند نندازن و خیلی مشکلات دیگه.کاش درشو ببندن خیال همه رو راحت کنن.
رضا .مشهد: 1393/7/1313:08:43،
56
35
احمد اباد مشهد از علا الدین بدتره
شهاب: 1393/7/1313:08:59،
81
35
خدا ازشون نگذره
اسمارت فون: 1393/7/1313:09:55،
72
51
بيماري؟؟؟؟؟؟؟

يكي از صنعت كشور هاي تكنولوژي و عرضه و تقاظا هست اونم گوشي و تبلت

ايرانو كار ندارم چون فقط مصرف كنندس هيچي خودش توليد نمي كنه

حالا مردم ميخوان گوشي بخرن يا ميخوان تحقيق كنن در مورد گوشي تبلت لپ تاپ

شما ميگين بيماري ؟

بيماري صنعت خودرو سازيه ماست ، بيماري رئيس هايي هستن كه هيچ سوادي در مورد شغلي كه دارن رو ندارن ، بيماري نظام آموزشيه ماست كه مثل فوتبال ارنج چينيش ميكنن

٤٣٣ ٥٣٢ ٤٤٢ ، بيماري اون نظاميه كه با بي برنامگي

آب مملكتو خوشكوند يا داد به كشوراي ديگه تا درياچه اروميه و زايندرود خوشك بشه
یاس: 1393/7/1313:14:26،
49
112
اگه نمایندگی ها هم مثل نمایندگی های خودرو نباشن
امیرحسین: 1393/7/1313:21:21،
107
29
تهرانی های عزیز خب نرین از علاءالدین نخرین
هرکی کلاه بره سرش حقشه !!!! ( باید به دوستاتون اطلاع رسانی کنید نرن نخرن )

من خودم چندبار گذرم افتاده اونجا واقعا فروشنده های بدی داره
sam: 1393/7/1313:27:31،
56
31
نخرید..
میدونن بعضی از مردم عجله خرید جدیدترین ها رو دارن و مشکل مالی ندارن اونا هم از این فرصت استفاده میکنند و قشر کم درآمد این وسط مظلوم واقع میشن...
اشکان: 1393/7/1313:30:00،
71
28
علا الدین که سالهاست همینه وقتی میره توش میای بیرون احساس میکنی رفتی گاراژ و اومدی.اگه دم در هم یه فلافل آلوده بخوری برگه جریمه رو هم از روی ماشین برداری روزت کامل میشه.متاسفانه سایر بازار ها هم مثله بازار موبایل ایران هم شاید ظاهر شیک تری داشته باشند اما دارن به تقلید از علا الدین پیش میرن.سر این قضیه نصب زوری نرم افزار ها با قیمت هنگفت هم همه جا همین طور شده تا یه سود تپل از یه مشتری بدبخت نگیرن ولش نمیکنن.اگه ما هم نمایندگی های واقعی برند های مختلف رو داشتیم اوضاعمون این نبود.
کاوه: 1393/7/1313:46:50،
60
37
یه هفته قبل عید یه تبلت pierre cardinخریدم سه ماه پیش دیدم روشن نمیشه بردم نمایندگیش پاساژ بزرگمهر طبقه5
درستش کرد اوردم خونه دیدم اسپیکرش روقطع کرده
دوباره بردم نمایندگیش اسپیکرش رو درس کرد
اوردم خونه دیدم اصلاصفحه اش بالا نمیاد
دوباره بردم نمایندگیش درس کرد گفت دوربینش ایراد داره قطعه میخاد بزار باشه درس کردیم خبرت میکنیم ببریش
الان دوماهه دستشونه تماس نگرفتن برم بگیرمش تلفنشونم جواب نمیدن
ادرسشون:نمایندگیIRTCI,جمهوری,پاساژ بزرگمهر,طبقه5.واحد2
تلفنشون:66736265و66752295

مسعولین چرا رسیدگی نمیکنن؟خیلی سخته؟
مملکت بی صاحاب: 1393/7/1316:44:30،
78
44
مسئولین بیان گوشی شما رو هم پیگیری کنند خیلی فیلمی تو هم نوکرتم
جواب مملکت بی صاحب: 1393/7/1317:39:11،
56
36
عزیزم منظورم این نبود که رییس جمهور یا وزیر امور خارجه یارییس مجلس پیگیری کنه تبلت منو قربون شکلت
منظورم رییس اون اتحادیه موبایل وتبلته که بیاد ورسیدگی کنه
ضمنا این فیلم نیس عزیزم واقعیه
مملکت بی صاحاب: 1393/7/1318:37:17،
133
29
بندازش دور تبلتتو برو یکی دیگه بخر هیچ کسم نمیاد پیگیری کنه
شایان: 1393/7/1313:52:41،
58
23
تازه الان فهمیدین؟ موقعی که میلیون میلیون پول رفته؟ من 4-5 سال پیش این بلا سرم اومد 200 تومن یارو بیشتر گرفت ازم سره آیپد که خریده بودم! از هرکی هم سوال میکردم هیچی نمیگفتن! واقعا.....
مشتری: 1393/7/1314:09:27،
48
39
اسم ان مکان پاساژ علی بابا است چند تا مقازه دارد100 تا خوب علی بابا و100............تهران
نوید: 1393/7/1314:13:57،
97
26
بهترين روش خريد.خريد از سايت هاي معتبر ايرانيه.
وحید: 1393/7/1314:27:38،
61
27
واقعا عالی بود این مقاله
یعنی مشتی انسان بی ادب و گرگ ریختن تو این پاساژ ذره ای احترام به مشتری توش معنا نداره من چند وقت پیش رفته بودم یعنی آنچنان بد برخورد کرد فروشنده که بدون خرید اونجا رو ترک کردم
جالبش اینه تا میفهمن طرف تحقیق کرده و میدونه چی میخواد بخره یه کاری میکنن که خرید نکنه تا باقی انسانهای ناآگاهی که اونجا هستن رو از دست ندن
پیشنهاد میکنم هر جای ایران هستین یا از شهر خودتون بخرین حالا 50 تومن بالاتر هم بود ارزش مسافرت به تهران و معطلیش رو نداره یا از سایتهای مطمئن و مورد تایید پلیس فتا بخرین به راحتی میارن با احترام دم در خونه بهتون تحویل میدن با گارانتی معتبر
تو شهر های بزرگ هم که نمایندگی ها و کاسبهای خوب زیاد هستن

بهترین راه ادب کردن اینجور افراد هم نخریدن هست وقتی کساد بشن مجبورن رویه رو عوض کنن و به مشتری احترام بذارن
فرید: 1393/7/1314:32:19،
47
35
وقتی نظارت نباشه همین میشه.
مهدی: 1393/7/1314:58:50،
46
38
ای کاش این گزارشتون رو شش ماه پیش مینوشتید رفتم یک تبلت از این پاساژ بگیرم قیمت رو ۵۸۰ یاد گفت ما هم ذوق کردیم که کمی ارزونتره بعد یارو چند تا اصطلاح قلمبه گفت و مارو درجا اسگل کرد!! بعدتر از همه اینکه تا فهمید ما از تبلت هیچی نمیدونیم اصطلاحات رو قلمبه تر کرد و همون رو ۶۴۰ فروخت!! خبرش
masuod: 1393/7/1315:01:10،
46
21
من چند سالی هست که همیشه گوشی های خودم و دوستام رو میرم از اونجا میخرم ولی حتما قبلش از اینترنت اطلاعات گوشی رو که میخوام پیدا میکنم قبل از این که برید اونجا حتما بدونین که دنبال چه مارک گوشی و مدلی هستین و فقط و فقط هم برید طبقات 4-5-6 از اونجا بخرید که خیلی از طبقات پایین تر ارزونتره , ولی این رو هم بدونین که گارانتی نداره کالاهای این طبقات. خدارو شکر هم تا حالا هیچ مشکلی پیش نیومده برام
مهرداد: 1393/7/1315:14:14،
53
34
من تو زير زمين اين پاساژ كار كردم حواستون باشه تمام فروشنده ها با هم هماهنگن و انم بدونيد با كامل ترين اطلاعاتم بريد اونجا باز سرتون كلاه ميزارن
امید: 1393/7/1315:28:19،
37
27
بیایید جوانرود خرید کنید 30 درصد زیر قیمت سراسر ایرانه
کاوه: 1393/7/1315:40:36،
90
36
اطلاع رسانی خوبی بود . فقط چند نکته رو می خواستم یادآوری کنم :
به جای اون آموزش های بالا خرید اینترنتی رو آموزش بدین.
بعد هم باز میگم تو تمام موارد مقصر خود ما مردم هستیم . خود ما هستیم که باعث به وجود آمدن همچین شبه کاسب هایی می شیم .
تو عصر اینترنت با همین اینترنت درب و داغون ایران خیلی مطمئن می شود خرید کرد .
رضا: 1393/7/1316:28:58،
130
37

تنها راه تحریم این پاساژ از طرف مشتریان هست که علاج این پاساژ مکاره هست تا هم کسی اونجا نره
با این کار :+ اجاره هاش میاد پایین + کاسب های اونجا ادب میشوند تا مردم رو سرکیسه نکنند
رضا: 1393/7/1316:40:32،
103
60
خب بقول معروف آدم عاقل چرا کاری کند که باز آرد پشیمانی! دوست و هموطن گرامی وقتی میدونی در این پاساژ چطور سر کیست میکنن خب برو جای دیگه گوشیت را بخر.
جالبه مردم از اون طرف کشور میان بیش از 200000 تومن هزینه کرایه ماشینو و غذا و .... را میدن بعد ذوق میکنن که مثلا" یک گوشی را 50000 تومن زیر قیمت گرفتن!!! اونم تازه اگه فروشنده با نصب نرم افزار و فروش لوازم جانبی جیبش رو خالی نکرده باشه!!!!!
داغون: 1393/7/1316:46:03،
62
42
همه این گوشی ها رو خیلی ارزونتر تو سایت دیجی کالا و ... میفروشن چرا ما دوست داریم سرمون کلاه بزارن
ارش: 1393/7/1317:07:14،
46
42
هی نشستین میگین نخریدنخرید؟!
همه پاساژای دیگه هم همین کارو میکنن ست اپ میفروشن,
اگه یکی نیاز داشته باشه چکار کنه؟
ازمحل هم که بخرین گرونتراز علادین میفروشن
علی: 1393/7/1322:06:02،
35
31
دوست من مرکزی که به ... معرف شده شرط عقل نیست که ازش خرید کنید خوشبختانه الان با کمی جستجو توی اینترنت می تونید فروشگاههای خوب اینترنتی پیدا کنید و یا حتی فروشگاههایی که شماره تماسشون هم داده شده و شما تلفنی می تونید کم و کیف ماجرا رو بپرسین . در هر صورت اگه تلاش کنید سرتون کلاه نره واقعا کلاه نمی ره یا کمتر متضرر می شید .
جواب داغون عزیز: 1393/7/1317:15:00،
48
33
دیجی کالارو قبل ازینکه برم علادین سرچ کردمy600 تموم کرده بود
ضمنا دیجی کالا هم بعضی کالاهاش قیمتش هم ردیفه علادینه بعضیاش هم 3 الی 4 درصد گرونتراز علادینه
ایندفعه چیزی خواستی بخری از علادین ودیجی کالا قیمت بگیر خودت میبینی علادین 3%الی 5%ارزونتره
بحث اینه که فروختن ست اپ کلاه گزاشتن سر مردمه
رهنورد: 1393/7/1317:24:03،
94
37
فقط و فقط:

""تحريم پاساژ علاء الدين""

موافقها لايك +
امیر: 1393/7/1318:00:46،
52
27
بنده چهار سال پیش یک گوشی از علایدین برای پسرم خریدم و
مبلغی تحت عنوان نصب نرم افزار من را تیغ زدند از ان موقع بهیچ
وجه انجا نرفتم.اگر میخواهید خرید کنید با قیمت مناسب از سایت
دیجی کالا با قیمت مناسب و سزای کاسب کار متقلب نخریدن
است و بس.
ارش: 1393/7/1318:24:17،
120
36
کاوه جان تاحالا خودت از اون بازار موبایل خرید کردی؟
دکورش که شیکه دیدم ولی فک نکنم قیمتاشون باعلا دین فرق بکنه
میدونی پول واسه ست اپ میگیرن یانه؟؟؟
البته باهات موافقم اگه هم قیمت علادین هم بده بهتره از اونجا خرید کردـ
اگه به سوالم جواب بدی ممنونت میشم,
داغون : 1393/7/1318:39:49،
49
23
ارزش داره این همه راه بکوبی بری علاالدین ، لامسب خفه میشی میری تو پاساژ
علي: 1393/7/1318:59:24،
51
34
خدايا مارو ببخش، ولي اين داستان عين واقعيت هست:

ميگن يه روز روباه ميره پيش خدا و شاكي ميپرسه كه: اي خدا چرا منو اينقدر حيله گر و مكار آفريدي؟ خدا ميگه: برو خوشحال باش، چون هنوز پاساژ علاالدين رو نديدي!
نسل چهارم: 1393/7/1319:33:54،
49
65
از نمایندگی رسمی هواوی توی پاساژ ایرانیان گوشی خریدم خدا شاهد 12 ساعت کار نکرده، این زیاد مشکل نیست بردم نمایندگی ماکروتل گفته 10 روز منتظر باش تا بررسی کنیم ببینیم مشکل چیه، خلاصه با کلی تماس با دفتر اصلی بعد از 1 هفته گفتن کارتنشو بیارید تا یک هفته بعد عوض کنیم،آخره مشتری مداری و گارانتی، کارمنداشون هنوز فرق گارانتی و وارانتی رو نمیدونستم، واقعا که
علی: 1393/7/1322:01:41،
53
29
ادامه ...

خلاصه فروشنده که دید من قبول نمی کنم و منم خسته شده بودم گفتم قیمتی که دیجی کالا زده من می دم و گوشی رو 400 گرفتم . بهش کارت دادم الکی بهانه کرد دستگاه پوز خرابه و با هم رفتیم جلوی مغازه براش از دستگاه بیرون مغازه کارت به کارت کردم برای اینکه ترسیدن مالیات هاشون از همین تراکنش های پوز حساب می شه اینجوری هم سر مردمو کلاه می ذارن هم سر سازمان مالیاتی رو .

بعد بیرون رفتم از چند تا مغازه ی دیگه هم قیمت گرفتم دیدم همه با هم هماهنگ هستن . به نظر من هم خرید از سایت های اینترنتی به مراتب به صرفه تر از اینهاست . خلاصه این تجربه ی من بود و توصیه م اینه که از اینها خرید نکنید .
مهدي: 1393/7/1322:53:45،
70
62
سلام من تو علاءالدين كار كردم ولي ديگه نيستم خداروشكر

تو علاءالدين اجاره ها حدود ٢٥ تومنه با مغازه دارام مثل ... رفتار ميكنن يعني اگه ١مغازه كه داره ٢٥ تومن اجاره ميده از گرما يا پله برقيا گله كن فرداش برق مغازه قطع ميشه ...

پيشنهاد من اينه كه هر كسي از مغازه محلش گوشي بگيره چون به مشتري محلي نميشه چيزي قالب كرد چون فرداش مياد در مغازه ، تازه كاراي گوشيرم براتون مجبوره انجام بده بدبخت .
امید: 1393/7/1323:18:49،
115
37
علاالدین که کلا دیوونه خونست، روزی نیست که دعوا نشه اونجا، مطالب عنوان شده در خبر کاملا صحت داره. برای خرید فقط باید به طبقه 6 ام و جدیدا 7 ام مراجعه کرد چون اولا گوشی رو به قیمت عمده میخری ثانیا گوشی آکبند رو خودت باز میکنی روشن میکنی و تست میکنی. از برنامه و اکتیو کردن و این حقه بازی ها هم مثل طبقه همکف و اول خبری نیست
راهنمایی می خوام: 1393/7/1401:21:01،
33
26
دوستان اگه کسی تو بازار موبایل تجربه داره من میخوام شهرستان مغازه باز کنم برای کلی خرید کردن کجا برم؟ که هم سرم کلاه نره هم جنس اصلی باشه و هم قیمت مناسب. خودم تعمیرکارم و اطلاعات کافی دارم ولی این مطالب خوندم دلم خالی شد لطفا راهنماییم کنید با تشکر.
Ali: 1393/7/1407:37:48،
55
32
مرسی از ایران جیب خواهشا دوستان Share کنند تا اطلاع رسانی بشه که چقدر اون پاساژ کلاه برداری بزرگی هروز رخ میده و کلی ادم که بخاطر مقداری ارزان تر به اونجا میرن ضرر مکینند .. گوشی هایی هم که میاورند برای اکتیو!!!(به قول خودشون) همه باز شده هست
امیر: 1393/7/1409:29:23،
48
29
بلا نسبت بعضی هاشون بقیه همه ........
کیوان: 1393/7/1410:06:16،
51
29
به نظر من بازار علاءالدین کلا باید تعطیل بشه به دو دلیل :
1- دروغ گویی و غش در معامله در اکثر فروشگاههای این مجتمع به یک روند عادی تبدیل شده و نفس این کار خودش جرم است .

2- از نظر اسنانداردهای ایمنی آتش سوزی این ساختمان در حد زیر صفر است بارها بوده است که در طبقات بالا راه ورود و خروج را گم کرده ام تصور کنید یک آتش سوزی در این مجتمع اتفاق بیفتد ممکن است صدها نفر از بین بروند ؟ موقعیت این ساختمان هم طوری است که آتش سوزی در این ساختمان می تواند به ساختمانهای خیابان جمهوری و حافظ هم سرایت کند .

این را هم باید اضافه کرد جلوی این مجتمع به مرکزی برای فروش گوشی های سرقتی تبدیل شده است .
بردیا: 1393/7/1411:01:00،
47
23
تعزیرات کجاست ا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا: 1393/7/1412:22:00،
38
26
میدونستین صاحب این پاساژ بابت اجاره مغازه هاش ماهیانه 17میلیارد تومان پول به جیب میزنه ؟
رضا: 1393/7/1413:35:47،
44
31
خدا ازش نگذره . این آقا بابت دایر کردن لانه فساد اقتصادی و ترویج دهنده اون بایستی تحت تعقیب قارا بگیره ولی اینجا ایران است........
فرشید: 1393/7/1413:50:55،
44
36
من خودم قبلا خرید هامو نگه میداشتم هر وقت راهم به تهران می افتاد میخریدم
اما الان در کمال آسایش و راحتی از یکی از همین فروشگاه های اینترنتی به نام دیجی کالا میخرم هیچ یکی از دوستام تو یکی از شهر های جنوبی رفته ماموریت من از خونه خودمون راحت براش خرید کردم 2 روزه رسید دستش
حمید: 1393/7/1818:54:38،
43
33
من میگویم که باید از فروشگاه های معتبر خرید کردن

محمد: 1393/7/1822:05:29،
41
23
آیا دولتی که خود نوعی بیماری مزمن دارد میتواند کاری کند ویا مردمی که خود در هر شغلی به فکر زدن جیب مشتری هستند میتوانند کاری کنند خیر همه ی ما زدیم تو بیراهی........
علاف و بيكار: 1393/7/2708:48:09،
38
102
اين همه نظر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
رضا : 1396/3/703:08:03،
3
2
کلاهبرداری یا تقلب در کار فروش تهرانی و شهرستانی نمیشناسه! اسمش دزدیه زرنگی نیست !من خودم کاسبم تو صنف کامپیوتر فعالیت میکنم مشتریام اغلب هیچ دانشی از کامپیوتر ندارن و این دلیل نمیشه سرشون کلاه بذارم !ما باید وجدان داشته باشیم و منصفانه با مشتریامون برخورد کنیم همونجوری که دوست داریم باهامون رفتار کنند!اگر دین ندارید آزادمرد باشید یعنی برده پول و هرچیزی مث این نباشید !

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار