کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گزارش میدانی از مرکز تعویض پلاک چیتگر در تهران

کدخبر:۷۱۲۰دوشنبه، ۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۱:۳۱۱۸۹۲۵ بازدید

آیا تا به حال خودرویی خریده و یا فروخته اید؟ آیا به عنوان فروشنده یا خریدار در هنگام معامله خودرو از حق و حقوق خود آگاهید؟ آیا از فرآیند تعویض پلاک مطلع هستید؟ در این گزارش، مروری کوتاه داریم به ...
گزارش میدانی از مرکز تعویض پلاک چیتگر در تهران

آیا تا به حال خودرویی خریده و یا فروخته اید؟ آیا به عنوان فروشنده یا خریدار در هنگام معامله خودرو از حق و حقوق خود آگاهید؟ آیا از فرآیند تعویض پلاک مطلع هستید؟ در این گزارش، مروری کوتاه داریم به فرآیند خرید و فروش خودرو و مراحل تعویض پلاک که جهت افزایش آگاهی شما به نظرتان ميرسانیم.

 به جز خودروی صفر کیلومتر که فرآیند خرید آن توسط شرکت سازنده و نمایندگی های آنان انجام مي پذیرد، در سایر موارد برای خرید یا فروش خودرو باید به مراکز خرید و فروش معتبر موجود درشهرها، نمایشگاه های سطح شهر و آگهی های نیازمندی های روزنامه های کثیرالنتشار مراجعه کرد، گه گاهی هم دوستان وآشنایانی هستند که خودروی شما را خریداری مي کنند ویا خودرویی دارند که جهت خرید مد نظر شماست و با توجه به قیمت روز و بعضی از ملاحظات با هم به توافق نهایی مي رسید.فروشنده خودرو باید در هنگام معامله با صداقت، هر آن چه خریدار در خصوص خودروی مورد معامله از وی مي پرسد را پاسخ ميدهد تا یک معامله خداپسندانه انجام گیرد وهر دو راضی باشند، اما خریدار حتما بايد خودرو را جهت بررسی، نزد کارشناس برده تا از کم وکیف آن آگاهی یابد ودر صورت نبود کارشناس خبره ميتواند جهت بررسی وضعیت بدنه خودرو، با پرداخت مبلغ اندکی به یک نقاش خودرو و برای وضعیت موتوری به یک مکانیک مراجعه کند.

پس از پسند و توافق نهایی، برای انجام مراحل نقل و انتقال مالکیت، در یک روز مشخص به نزدیکترین محل تعویض پالک با محل سکونت خود مراجعه کنید. سعي كنيد قبل از تعویض پلاک، بیعانه ای بین طرفین رد و بدل نشود و خودرو در پارکینگ قرار نگیرد، زیرا بعضی از دلالان از این روش سوء استفاده مي کنند در این روش خودرو را در پارکینگ قرار داده و قبض آن را دو نیم کرده، نیمی از قبض را خود برداشته و دیگری را به فروشنده مي دهند، سپس تا چند روز تلفن همراه خود را خاموش و فروشنده بیچاره را به بهانه های مختلف وادار به دادن تخفیف بیشتر ميکنند. اما در روز قرار، فروشنده در بدو ورود به مرکز تعویض پلاک، با پرداخت هزار تومان قبضی دریافت ميکند. این قبض دارای تاریخ، شماره شناسه، شماره غرفه ( براي مراجعه خریدار و فروشنده ) ، شماره نوبت و همچنین دو کادر در پایین است که داخل یکی از این کادرها شماره پلاک هنگام ورود و در دیگری شماره پلاک هنگام خروج درج خواهد شد. بعد از دریافت قبض، خودرو در پارکینگ شماره یک قرار ميگیرد و خریدار و فروشنده به اتفاق یکدیگر به غرفه مشخص شده در قبض مراجعه ميکنند.
 

ysqnpj1367r8n210ghlh.jpg

مسوول غرفه مدارک زیر را از شما ميخواهد:
1- برگ سبز خودرو
2- فاكتور يا سند شرکت سازنده (سند کمپانی )
3- کارت شناسايي خودرو
4- مدارک احراز محل سکونت خریدار
5- اصل شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده.

مدارک احراز محل سکونت خریدار يكي از مواردی است که اگر یکی از آنها همراه خریدار باشد کافی است: 

قبض تلفن ثابت به نام خريدار، سند مالکیت ملک به نام خریدار، اجاره نامه با کد رهگیری و برچسب هولوگرام، اصل جواز کسب به نام مالک وسیله نقلیه، دفترچه بیمه تامین اجتماعی مربوط به شهرستان محل اخذ پلاک ، ارایه اصل سند واحد مسکونی به نام همسر مالک وسیله نقلیه و در صورت ادعای سکونت خریدار در منزل والدین، ارایه سند به نام پدر ومادر.

مشخصات خریدار در قسمت مشخص شده در برگه سبز، نوشته مي شود و به امضای هردوطرف معامله مي رسد وفرمی برای بازدید تعویض پلاک صادر ميشود ومتصدی غرفه، آنان را جهت بررسی اصالت شماره بدنه و موتور خودرو، به سالن مربوطه هدایت ميکند. خودرو از پارکینگ شماره یک خارج و به سالن بازدید هدایت مي شود. فروشنده، برگه بازدید را به کارشناس مربوطه تحویل داده و او پس از بررسی و تایید صحت شماره های بدنه و موتور، یک برچسب هولوگرام برروی برگه نصب ميکند و خودرو به پارکینگ شماره دو هدایت و پس از توقف مجدد به غرفه مراجعه مي شود. پس از تایید مرحله فوق شما باید به غرفه اجراییات نیز مراجعه و در صورت وجود خالفی، نسبت به پرداخت آن اقدام کنید وپس از تایید و مهر اجراییات به غرفه خود بازگردید.

grik7g9p69uvul305i35.jpg

 


نکته: حتما خلافی خود را در محل تعویض پلاک و از طریق باجه اجراییات دریافت کنید، در غیر این صورت ممکن است در فاصله بین گرفتن خلافی از مکانی دیگر تا زمان تعویض پلاک ، مبلغی به جریمه شما اضافه شده باشد و در صورتی که شما بدون آگاهی از این موضوع جهت پرداخت خلافی اقدام کرده باشید، روند کار به علت عدم کسر خلافی متوقف شده و به مدت سه روز به تعویق خواهد افتاد. 

مبلغ 40 هزارتومان، توسط دستگاه کارت خوان موجود در غرفه برای صدور کارت و سند وغیره از شما دریافت ميشود و هفت هزار تومان هم برای هزینه پست کارت خودرو ، توسط باجه پست از شما دریافت و یک قبض دوبرگی به شما داده مي شود که یکی از آنها را تسلیم مسوول غرفه خود مي کنید. پس از گذشت حدود یک ربع ساعت، چک پرینت سند شما حاضر شده وبرای بررسی و تایید مشخصات افراد، در اختیار طرفین قرار ميگیرد. شما پس از بررسی تمامی مشخصات فردی ونشانی وغیره و تایید و امضا و اثر انگشت، این برگه را نیز برای صدور سند نهایی دراختیار غرفه قرار ميدهید.


m7tvlf6gynevbbpzkxd1.jpg


برگه دیگری به نام تاییدیه نقل و انتقال خودرو براي فک پلاک و تحویل آن به انبار پلاک به شما داده ميشود. شما با مراجعه به پارکینگ شماره دو و با هدایت خودرو در سالن فک پلاک برای فک اقدام کرده و پس از این مرحله پلاک را تحویل متصدی انبار پلاک داده و با تایید او و مراجعه به غرفه خودتان اصل سند نهایی را دریافت وجهت گرفتن پلاک جدید خود مجدد به انبار پلاک مراجعه ميکنید.در صورتی که در گذشته خودرویی داشته و پلاک آن را فک کرده باشید و بیش از دو سال از فك پلاک نگذشته باشد، همان پلاک را به سرعت به شما ميدهند. اما پس از دو سال پلاک شما معدوم شده و نیاز به ساخت مجدد است که این گونه پلاک ها پس از ارسال فهرست در ساعت 12 ظهر هر روز، حدود دو ساعت بعد حاضر بوده و در اختیار شما گذاشته مي شود. در سایر موارد پلاک جدیدی همان لحظه به شما داده مي شود و خریدار با خودروی خود به سمت محل نصب پلاک ، مراجعه کرده و متصدیان نصب پلاک بدون پرداخت مبلغی، آنها را روی خودروی شما پرچ ميکنند.


e47ax4zh5q0jb2kfchrk.jpg


در این مرحله کار شما در مركز تعويض پلاک به پایان ميرسد، برگه خروج را تحویل نگهبان درخروجی داده، مرکز را ترک مي کنید. شما در این مرحله 80 درصد از کار را به پایان رسانده اید و باید به اتفاق هم براي تنظیم سند قطعی به دفترخانه رسمی مراجعه کنید. البته در مورد اين بخش از كار هنوز بين كانون سردفتران و راهور ناجا اختلاف نظر وجود دارد، به اين شكل كه راهور ناجا معتقد است، سند سبز رنگ صادره از سوي اين نهاد ، اصالت و امنيت كافي براي احراز مالكيت وسيله نقليه را دارد، اما كانون سردفتران كه متولي مديريت امور دفترخانه هاي اسناد رسمي است، همچنان بر لزوم صدور سند قطعي منقول (بنچاق) براي خودروها اصرار دارد كه اين امر نيز چند صد هزار تومان هزينه به فروشنده تحميل مي‌كند. 

در صورت عدم پرداخت عوارض خودرو، نقل و انتقال در دفترخانه صورت نمی گیرد که در بیشتر دفاتر رسمی، این مبلغ را محاسبه و جهت پرداخت از شما دریافت مي کنند. دقت كنيد كه اگر دفترخانه وجه عوارض شهرداري را از شما دريافت كرد، يكي دو روز بعد براي گرفتن فيش آن مراجعه كنيد، چرا كه بسياري از دفترخانه ها با وجود دريافت وجه از فروشنده، در واريز آن به حساب شهرداري اهمال مي‌كنند. الزم به ذکر است که هزینه نقل وانتقال معمولا بر عهده فروشنده است، اما در هر صورت يك امر توافقي است.

gubx44nkppe8duf7dq4.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نام: 1393/7/719:34:59،
85
25
أصل قضيه گرفتن پوله
کارمند تعویض پلاک: 1393/7/720:43:55،
122
27
به هیچ عنوان اجباری برای حضور در محضر نیست و فقط تعویض پلاک کفایت میکند همانطور که شرکتهای ایران خودرو و سایپا بدون حضور در محضر سند را بنام متقاضی صادر میکنند.
Mhk: 1393/7/720:56:42،
57
57
ايا بلاك را مي توان خريد و فروش كرد؟
پاسخ: 1393/7/721:35:41،
45
119
کارمند تعویض پلاک چرت نگو بعدن اگر اتفاقی باماشین برات افتاد هیچ دادگاهی تورو صاحب خودرو قبول نمیکنه
سورنا: 1393/7/722:45:00،
40
55
چرا به اين آقاي پاسخ منفي ميديد؟؟ حالا لحنش بي ادبانه است. اما موضوعي كه گفته حقيقت دارد. اين مساله هنوز حل نشده كه نهاد قانوني و اصلي و مرجع براي مالكيت خودرو كي هست.
payam: 1393/7/800:14:37،
26
48
اولاً پلاک شخصی و تا قبل از تصمیم راهور ( بعد از اتمام تعداد پلاکهای موجود ) قابل انتقال نیست .
دوماً مالکیت خودرو فقط توسط قوه قضاییه ( دفترخانه ) قابل انجام است .
اطلاعات: 1393/7/800:25:15،
29
32
پلاک= یک شی فلزی به صورت مستطیل در رنگ های مختلف
که

پلاک تشکیل شده از چند رقم و یک عدد

کار پلاک 1) = راحت جریمه شدن خودرو = دادن پول جریمه
2)صاحب خودرو و هویت خودرو رو مشخص میکنه

شماره 1 البته بیشتر بکار دولت میاد
جواب كارمند تعويض پلاك: 1393/7/801:17:03،
31
74
كارمند تعويض پلاك حرف الكي نزن ، اومدين الكي بالاي شناسنامه رو عوض كردين و نوشتين سند مالكيت كه كلاه سر مردم بدبخت بزارين ، بعدا كه مشكلي پيش اوووومد يا موقع فروش بدبخت ميشن كه چرا سند نزدن يا اينكه اگه مالك قبل فوت كنه يا از دسترس خارج بشه كه ديگه واويلا
assef: 1393/7/807:12:09،
68
44
شما وقتی می خوای وام بگیری ، یا ضمانت کنی ، یا کاری انجام بدی ، فقط و فقط برگ سبز رو گرو بر می دارن ، اصلا به بنچاق محل هم نمی ذارن.
ثانیا چیزی که بعد از 10 سال باید اسقاط بشود و فرسوده می شود نیازی به بنچاق نداره ، اگر این طور هست باید برای گوشی موبایل هم بریم دفتر خانه یا برای بقیه شی ها.
مهدی: 1393/7/811:35:19،
41
37
من اینیو که میگم عینن دیدم . شما تا سندو تو محضز به نام نزنی از نظره قوه قضاییه ماشین به نامت نیست حتی اگه تعویض پلاک شده باشه دوست من این بلا سرش اومد صاحب ماشین مرد این موند و ورثه قولنامه خود به خود لغو شد و بنده خدا سرش بی کلاه موند همین نیروی انتظامی هم ماشینو مصادره کرد . پس توصیه میکنم حتما محضری به نام بزنید . ولی از اون طرف دفتر خونه ها دارن سو استفاده میکنن پول خون پدرشونو از آدم به زور می گیرن
سروش: 1393/7/812:42:23،
38
41
خدا اينايي كه منفي ميدن رو شفا بده.. خوب وقتي قوه قضاييه سند محضري رو ملاك مالكيت ميدونه شماها چرا نميخواين قبول كنين؟؟ شما هي با برگ سبز بفروش، بعد نفر آخر كه بخواد سند محضري بزنه،​بايد كل نفرات قبلي رو بياره تك تك منتقل كنن و هزينه بدن.. حالا هي منفي بدين. منم نميگم اين درسته يا غلط. دارم قانون جاري رو براتون ميگم. هرچي هم منفي بيشتر بگيرم بهتره !!!
جواب دفترخانه داران: 1393/7/909:46:11،
46
44
اينقدر بخاطر منافع مالي خودتون مردم رو دچار انحراف از واقعيت نكنيد .
زماني كه يك تشكيلات كاملا رسمي وقانوني مثل راهنمايي و رانندگي اقدام به معاينه اصالت خودرو ، صدور ، فك پلاك قبلي ، صدور شناسنامه خودرو و كارت ماشين و پلاك بنام خريدار با تاييديه و امضا و اثر انگشت فروشنده يا مالك قبلي اتومبيل ميكنه مدارك كامل و مستند توسط يك مرجع قانوني براي انتقال مالكيت ثبت و صادر شده و ديگه اصلا نيازي به تاييد اين معامله توسط دفترخونه نيست .
در گذشته بدليل عدم تعويض پلاك و كارت و شناسنامه خودرو نياز بود كه دفترخونه هم ثبت كنه ولي الان بدليل تعويض پلاك نيازي به دفترخونه نيست .
حالا دفترخونه دارا ميان ميگن كه از نظر قانون حق ماست و در اختيار ناجا نيست و اين يك دروغ بزرگ براي ترساندن مردم و مراجعه بي مورد به دفترخانه است .
Mhk: 1393/7/720:45:55،
35
50
ايا بلاك را مي توان خريد و فروش كرد؟
تعویض پلاک: 1393/7/723:35:51،
29
31
آره داداش؛ بعضی از شماره های رند رو میشه خارج از چارچوب مقررات خریداری کرد.
mohsen: 1393/7/721:27:28،
51
29
تازه یادتون افتاده مراحل تعویض رو یاد بدید،زحمت کشيديد!!!!!
اجمد: 1393/7/723:42:51،
59
20
برگ سبزاصل سندمالیکیت است. مردم بیاید واقعیت را درک کنیم وجیب سردفتردران .........باپول مفت پرنکنیم
NB: 1393/7/800:00:01،
85
22
لطفا یکی راهنمایی کنه :
اگر تعویض پلاک شد و سند قطعی در محضر انجام نگیرد ( سند به صورت وکالتی انجام بگیرد) ، در صورت بروز هر نوع حادثه ای ، ایا فروشنده خودرو هم جزو طرف درگیر قضیه است ؟
رضا: 1393/7/815:03:33،
17
30
اگه تعویض پلاک بشه نه نیست . ولی اگه خریداری حتما محضری به نام بزن چون اگه اتفاقی بیوفته دادگاه به سند اکتفا میکنه نه به برگ سبز
امیری: 1393/7/800:02:06،
61
49
بعضیا عادت دارن زیر هر مقاله ایران جیب یک کامنت میزارن و هی نق میزنن که این دیگه چیه؟ خداییش اگه این سایت را قبول ندارین چرا روزی چند بار بهش سر میزنین و دست آخر بجای تشکر ، غر میزنین
ممد دلال: 1393/7/800:46:10،
62
22
فقط مركز تعويض پلاك اتحاد
قزوینی: 1393/7/801:13:15،
34
34
من از چینگر یه ماکسیما خریدم همونجا هم رفتم تعویض پلاک خیلی هم خلوت وراحت کارم انجام شد "چه روز خاطره انگیزی بود واسم یادش بخیر """""
رسول: 1393/7/811:50:00،
104
23
حالا ماکسیمارو داری یا فروختیش؟؟؟؟؟
حميد: 1393/7/801:21:35،
32
39
آقا ببينيد نيروي انتظامي بايد بره و به كار خودش كه همانا نظم و امنيت است برسه نه اينكه بره دنبال سند ماشين -- دوم اينكه تا زماني كه قانون عوض نشده همينجوره و بايستي بعد از تعويض پلاك رفت واسه سند دفترخانه چون مالكيت بناممون نشده هنوز ونيروي انتظامي الكي نوشته بالاش سند--- سوما هم اگه دنبال رفاه و راحتي مردم هستن و اينكه پول كمتري بدن مردم بايد ماليت رو كم كنن
پاسخ حميد: 1393/7/909:34:07،
38
24
شما اگه دفترخونه دار يا از وابستگانشون هستيد به خدا توكل كنيد براي كسب روزي حللال نه به دروغ گويي و جاهل نگه داشتن مردم .
همونطوريكه در بالا يكي از دوستان اشاره كرد اگه ماشين تعويض پلاك بشه ولي دفترخونه نره و تصادف منجر به حادثه جاني داشته باشه و بره همون قوه قضاييه كه پشت دفترخونه هاست آيا ميگن مالك صاحب پلاك نيست و بايد صاحب پلاك قبلي بياد ؟ اصلا اينطور نيست و مالك صاحب پلاك و كارت ماشين جديد هست كه ناجا صادر كرده .
احمد محمدي: 1393/7/801:42:22،
86
35
اگه نريم دفترخونه كه موقع فروش به مشكل ميخوريم و خريدار سندش رو ميخاد !!!!!
محمد: 1393/7/910:03:51،
38
29
سند مالكيت خودرو همون شناسنامه سبز هست كه ناجا بعنوان يك مرجع قانوني يراي خريدار صادر كرده و ديگه سند دفترخونه نياز نيست .
البته اگه بخواهي بروي دفترخونه ، بخاطر حمايت از خودشون ميگن بايد حتما بنچاق دفترخونه هم بياري ولي عملا ديگه هيچوقت هيچ ماشيني نياز نداره بره دفترخونه تا همچين چيزي هم ازش بخوان چون همون مركز تعويض پلاك كه مربوط به ناجا هستند خودشون بدون نياز به بنچاق دفترخونه انتقال ماشين رو براي همه انجام ميدن .
sepehr: 1393/7/802:18:41،
27
22
تو بعضی از این مراکز هم کم آدمو اذیت نمیکنن...مثلا پارسال خود منو تو تعویض پلاک شکوفه سه روز به خاطر ندونستن قوانین توسط کارمندشون،بین ایران خودرو،لیزینگ خودرو کار،تعویض پلاک و محضر اسیر کردن.آخرم بردم تهرانپارس بدون کوچکترین ایراد گیری بیجا انجام دادن.دستشون درد نکنه...مشکل فک رهن توسط لیزینگ خودرو کار بود که اونا میگفتن ایران خودرو باید فک رهن کنه در حالی که اینطور نبود.
reza: 1393/7/807:28:17،
31
23
شماره شاسي پاترولت كوبيده شد برادر مشكل داشتي ديگه تهرانپارس هم بردي 50 شيتيل دادي خداييش اينجوري نبود
جناب: 1393/7/811:52:20،
30
23
در جواب: تعویض پلاک* بهتره بجای کلمه داداش از کلماتی نظیر جناب و قربان استفاده کنید. بله جانم.
Z: 1393/7/815:01:13،
35
26
به نظر شما برای خرید و فروش خودرو به کجا باید مراجعه کرد؟
مرکز تعویض پلاک+
دفاتر اسناد رسمی-
علیرضا : 1393/9/1015:21:44،
14
16
سلام .
میخواستم بدونم :
ماشینی که مثلا امروز توسط ایران خودرو فک رهن لیزینگ شده , آیا برای فروش ماشین ( تعویض پلاک ) باید 10 روز از تاریخ فک رهن گذشته باشد. !!!!!!؟؟؟
ابراهیم: 1393/10/813:15:14،
16
27
سللام
میخواستم بدونم :
من سال 86 ماشینمو فروختم و پلاکشو فک کردم میخواستم بدونم الان اگه بخوام بگیرمش بهم میدن یا نه.
مرسی
فریدون: 1393/10/1523:31:27،
28
18
باسلام خودروی صفر از سایپا گرفتم گفتند خودت برو پلاک را روی ماشین بده نصب کنند کجا باید بروم
علیرضا عزیزی: 1393/11/2022:28:12،
15
16
یک سوالی داشتم ان هم این بود که پلاک ماشینی که صفر است ونمایندگی درخواس پلاک نکرده؛ چندروز بعد پلاک میاد تروخداجواب بدید
حسین جعفری: 1394/1/1521:22:30،
33
30
دوستان عزیز سلام . من جانباز 50 ٪ هستم وپرونده ای جانبازیم در شهرستان است اما خودم ساکن تهران هستم میتونم پلاک تهران بگیرم لطفا پاسخ بفرمائید بسیار ممنون هستم ....؟ با تشکر
عباس: 1394/2/1807:13:17،
33
31
سلام،میخوام بدونم پلاک های که صاحبش تعویض میکند ،بعدأ برایش قابل استفاده است یا نه
مجید قربانی : 1394/2/1917:34:01،
28
34
با سلام میخواستم بدونم تو روزهای عادی کارشناس خودرو تو مرکز چیتگر هست با تشکر
داریوش: 1394/6/1222:42:31،
15
13
یک سوال دارم دوستان.آیا برای احراز محل سکونت دفترچه بیمه ایرانیان(رایگان)قابل قبوله؟
عرفان: 1394/8/910:12:54،
13
14
سلام دوستان و بزرگواران آيا براي تعويض پلاك شهرستان قم ميتوان از تهران اقدام كرد؟ كدام مركز همون لحظه پلاك ميسازه. فروختم به بنده خدايي در قم مبخوام كارهاشو تا آخر همينجا بكنم. ضمنا محل تعويض پلاك دفترخونه هم هست؟؟ ممنونم از بزگواريتان
حسین: 1395/5/2216:27:32،
31
25
سلام ماشینی از ایران خودرو گرفتم اقساطی که سند در رهن هست و پلاک زنجان روشه حالا محل سکونتم شده تهران ایا میتونم پلاکمو عوض کنم تهران کنم با مدارک احراز هویتی که دارم?? ممنون میشم جواب بدین
سمیه: 1395/9/316:20:58،
9
7
سلام تعویض پلاک از چه ساعتی تا چه ساعتی کار میکنه و روزای پنجشنبه رو هم رو لطف کنید ممنون میشم
دعوا سر چیه؟: 1395/11/2016:43:17،
4
9
مبلغ 40 هزارتومان، توسط دستگاه کارت خوان موجود در غرفه برای صدور کارت و سند وغیره از شما دریافت ميشود و هفت هزار تومان هم برای هزینه پست کارت خودرو.
متن فوق عینا از بالا کپی شده .لطفا راهنمائی کنید خدمت غیره که چهل هزارتومن ذریافتی شامل آن میشود چه خدمتی است واگر نخواهیم هزینه پست ندهیم و حظوری کارتمان را بگیریم چه باید بکنیم.(لطفا وچوه دریافتی بابت پست را در تعداد مراجعه کننده ضرب کنید بعد جواب دهید)

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار