کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چرا همراه اول و ایرانسل پول مردم را پس نمی‌دهند؟

کدخبر:۷۰۳۲پنجشنبه، ۳ مهر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۷:۴۷۳۲۹۷ بازدید

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که لازم است همراه اول و ایرانسل مبالغی را به عنوان مابه‌التفاوت به مشترکان خود بازگردانند. اما این سازمان ...

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که لازم است همراه اول و ایرانسل مبالغی را به عنوان مابه‌التفاوت به مشترکان خود بازگردانند. اما این سازمان درباره رقم این مابه‌التفاوت یا درباره چرایی پرداخت آن توضیحی نداده است.

طی روزهای گذشته سیدجواد تقوی در نشست مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد، اعلام کرد: برای بخش مخابرات و فروش سیم کارت، مقرر شد همراه اول و ایرانسل اضافه دریافتی‌ها را به مردم عودت دهند و در بخش خدمات پس از فروش تلاش می‌کنیم بنگاه‌ها برای خدمات قبل از فروش، فروش و پس از فروش برنامه داشته باشند.

این که حقوق مشترکان توسط یک سازمان نظارتی پیگیری شده و جلوی اجحاف به آنها گرفته شود، قطعا امری پسندیده و رویکردی مثبت است اما این سوال مطرح شده که آیا لازم نیست با ارائه توضیحات کافی و مناسب اطلاع‌رسانی درستی درباره موضوع صورت بگیرد تا هم مردم از حق و حقوق خود آگاه شوند و هم جایی برای ابهام باقی نماند؟

در خبر منتشر شده در این باره تنها به ذکر نکاتی کلی بسنده شده و درنهایت مشخص نیست مردم به چه دلیل و چه میزان باید از اپراتورهای تلفن همراه خود مابه‌التفاوت دریافت کنند.

از سوی دیگر پرسشهای بیشتر در این باره که این مابه‌التفاوت بابت چه سرویسی باید به مشترکان پرداخت شود و مربوط به چه زمانی است هم نکات جالبی به همراه دارد چرا که به نظر می‌رسد خود اپراتورهای اول و دوم و حتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم اطلاعات کاملی در این باره در اختیار ندارند. البته در برخی مصاحبه‌ها از سوی مسئولان سازمان تنظیم مقررات ارتباطات این گونه عنوان شد که این مابه‌التفاوت به آهنگهای پیشواز مربوط می شود اما اگر سازمان حمایت بر لزوم پرداخت مابه‌التفاوت به این دلیل تاکید کرده باشد این موضوع به حدود یک سال قبل مربوط است و این ارقام ظاهرا سال گذشته به مردم بازگردانده شده است.

پیش از این سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در قالب مصوبه‌ای اعلام کرده بود که باید تعرفه آهنگ پیشواز اپراتورها تا سقف ۳۰۰ تومان کاهش پیدا کند؛ مصوبه‌ای که البته اجرای آن در هریک از اپراتورها با وقفه‌ای صورت گرفت و درنهایت با پیگیری رگولاتوری قرار بر آن شد که مابه‌التفاوت این مبلغ به مشترکان بازگردانده شود.

البته در دوره‌ای اپراتور اول این سرویس را جدا از سرویسهای پایه دانسته و یادآور شده بود که رگولاتوری تنها برای سرویسهای پایه سقف تعیین می کند اما پس از مخالفت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با این موضوع همراه اول این گونه اعلام کرد که به میزان اضافه دریافتی صورت گرفته، آوای انتظار کاربران شرکت ارتباطات سیار به طور رایگان تمدید خواهد شد که البته این پیشنهاد هم مورد موافقت رگولاتوری قرار نگرفت.

درنهایت سال گذشته همراه اول با انتشار اطلاعیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «بدنبال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات با موضوع کاهش تعرفه سرویس آوای انتظار اپراتورها از ۵۰۰۰ ریال به ۳۰۰۰ ریال، همراه اول مبالغ دریافتی ما به التفاوت این دو نرخ در بازه زمانی ۱۶ آبان ۹۱ تا ۱۹ تیر ۹۲ را به مشترکین خود باز می‌گرداند.

براساس این گزارش، مبالغ مابه‌التفاوت از ابتدای آبانماه سال قبل برای مشترکین اعتباری بصورت شارژ بستانکاری و برای مشترکین دائمی بصورت اعمال بستانکاری در دوره چهارم صورتحساب امسال اعمال شده و به اذعان اپراتور این موضوع از طریق پیامک به اطلاع مشترکین شامل طرح نیز رسیده بود.»

مدیران اپراتور دوم یا همان ایرانسل هم در این زمینه توضیح دادند: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات برای کاهش از قیمت از ۵۰۰ تومان به ۳۰۰ تومان در مهر ماه سال ۹۱ تصویب و ابلاغ شد؛ در همان زمان برای ماه‌های مهر، آبان و آذر تمام تعرفه‌های پیشواز ایرانسل نه تنها ۳۰۰ تومان بلکه کمتر از تعرفه مصوب به مبلغ ۲۵۰ تومان بود.

بنا بر اعلام مسوولان این اپراتور اضافه دریافتی ایرانسل از مشترکان فقط در فصل زمستان ۱۳۹۱ بوده و تمامی مشترکین که در آن زمان، اضافه دریافت از آنها صورت گرفته مابه‌التفاوت به حساب آنها برگشت داده شده و موضوع از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی شده بود و برای سیم‌کارتهای اعتباری شارژ و سیم‌کارت دائمی بستانکاری در قبض مهر ماه سال گذشته صادر شده بود.

حسن رضوانی - معاون وقت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات - نیز در این باره اعلام کرده بود: مابه‌التفاوت تعرفه آهنگ پیشواز مشترکان ایرانسل بازگردانده شده و مابه‌التفاوت مربوط به مشترکان همراه‌اول از آبان ماه پرداخت می‌شود.

بنا بر اعلام او مابه‌التفاوت تعرفه آهنگ پیشواز ایرانسل برای ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک برای ماه‌های دی، بهمن و اسفند سال ۹۱، به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال بود که سال قبل به صورت افزایش شارژ به مشترکان بازگردانده شد.

مابه‌التفاوت تعرفه آهنگ پیشواز همراه‌ اول برای ۴ میلیون و ۵۰ هزار مشترک از آبان سال ۹۱ تا مرداد سال ۱۳۹۲، به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال رسیده بود که این رقم هم از آبان ماه سال گذشته برای مشترکین اعتباری به صورت افزایش شارژ و برای مشترکان دائمی به حساب بستانکاری دوره چهارم آنها واریز شد.

با این تفاسیر حال این سوال پیش می‌آید که آیا منظور سازمان حمایت مابه التفاوتهای آهنگ پیشواز بوده است؟! و اگر صحبت از موضوعی غیر از این است ضروری است که این سازمان و مسوولان آن توضیحاتی بیشتر در رابطه با این مطلب منتشر کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حرف حساب!: 1393/7/318:05:46،
56
26
اگه شرکت ها میخاستن مابالتفاوت بدن به مردم الان ما وضعمون توپ میشد چون اینقدر شرکت ها به مردم بدهکاران بخاطر کالای نامرغوب و بی کیفیت
رضـا: 1393/7/319:17:30،
68
19
اون قضیه ودیعه های سیم کارت های دائمی همراه اول یادتونه ؟
حتی پارسال تو صحن مجلس در حین انتخاب وزیر ارتباطات این مطلب توسط یکی از نمایندگان بیان شد !
ولی آخرش چی ؟
آیا پس دادن ؟
بهتره بگیم آیا اصلا قراره پس بدن ؟
مطمئنا نه !
(گرچه این پول صد در صد حرامه و تو صحن مجلس هم عنوان شد ولی کو گوش شنوا)
ساسان: 1393/7/321:30:39،
33
22
آقار رضا مطلبي كه من ميخواستم رو بيان كردن. فقط ميخوام بدونم اون مبلغي كه خيلي سال پيش به اسم "وديعه" گرفتن كي پس ميدن به ما ؟؟ و سوال مهمتر اينكه اگر به فرض محال بخوان پس بدن، صددرصد بايد به قيمت روز محاسبه كنن ديگه؟ نيان بگن مبيناي محاسبه قيمت سيمكارته؟! به شخصه خط 6 ثبت نام كردم كه نزديك 550هزار دادم. و سيمكارتم 700 اينا ميخريدن. الان به زور 400 ميخرن. آقايون به قيمت دلار نخواستيم، به قيمت نون حساب كنن و وديعه هاي مارو برگردونن. حرومه.. والا حرومه
رضـا: 1393/7/514:17:38،
22
19
ساسان جان اولا مطمئن باش اگه فرض محال روزی هم بخوان پس بدن عمرا به نرخ روز محاسبه نمیکنن، نهایتا به همون مقدار سالی که پرداخت کردید اونم تازه در صورتحسابتون به عنوان بستانکاری لحاظ میکنن !
در ثانی یادت باشه چیزی که آدم تو این مملکت تحت هر عنوانی به یه سازمان یا اداره ی دولتی میده، پس گرفتنش کاره حضرت فیله...
(ولی من به شخصه به هیچ عنوان راضی نیستم ودیعه خطم حتی یک ریالش پایمال باشه، گرچه از دست ما کاری ساخته نیس ولی سپردم به خود خدا)
خسته ازکشورم: 1393/7/318:15:12،
35
23
ایرانسل 6 ماه نیمه دوم سال 92 را نزدیک به دوتریلون ریال مالیات پرداخت کرده!!!!!!!!!!!. همش از جیب منو شماس فقط واسه 6 ماه چقدر استفاده میخورن اینا.!
ابوالفضل: 1393/7/318:24:14،
32
23
تازه اون زمان ثبت نامو چرا نمیگن. 500، 600 تومن اون زمان پول گرفتن + پول آبونمان هم الان میگیرن. خیلی رو دارن
ب -ز: 1393/7/319:25:07،
31
21
لطفادرمورد اضافه دریافت سیم کارت همراه اول توضیح دهند که قراربود سهام شرکت مخابرات بدهند که خبرنشد. که ازهرنفرحدود280هزار تومان برای هرسیم کارت اضافه گرفتن چندین سال است پس چه شد.
ايراني: 1393/7/416:16:23،
30
21
سالهاست كه بحث پس دادن پولهاي اضافه اي كه از مردم بابت سيمكارت ده هزارتومني گرفتن مطرح ميشه ولي از اونجايي كه مخابرات رو سپاه مال خود كرده بايد با توپ و تانك و الله و اكبر ازشون پس گرفت وگرنه با زبون قانون اگه ميخواستن بدن بايد چند سال پيش ميدادن؟!!
gardi: 1393/7/322:03:12،
25
22
من بقیه پولمو میخوام پول سیم کارتم که 800 هزار گرفتم الان 300 میخرند.
مسعود: 1393/7/409:27:28،
28
22
چندین سال پیش بعدازدوشب خوابیدن توصف مبلغ ۵۰۰ هزارتومان گرفتن اینطور که یادمه مبلغ دویست وپنجاه هزارتومان بعنوان ودیعه قبض گرفتن که احیانا کسی مبلغ قبض رانپرداخت از این مبلغ کسر میکردن میخواه بدانم این پول هم رفت کنار پول های دیگرکه ازاین ملت به هردلیلی خوردن ویک لیوان اب هم روش سرکشیدن؟
تهمورث: 1393/7/500:31:15،
22
22
از شنبه نامعلوم,پول مردم رو پس میدن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما