کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اظهارات عجیب و غریب مسؤولان بانک مرکزی

کدخبر:۷۰۰۵چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۰:۰۸۶۳۲۶ بازدید

مردم ایران زیادی از کارتخوان استفاده می کنند!

مسؤولان بانک مرکزی برای توجیه دریافت کارمزد از دستگاه‌های کارتخوان فروشگاه‌ها هر روز اظهارات تازه‌ای می‌کنند که فاصله قابل توجهی با منطق دارد.

ناصر حکیمی، مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در جدیدترین اظهارات خود استفاده از پول نقد را برای خریدهای خرد پیشنهاد داده تا مردم کمتر از دستگاه‌های کارتخوان استفاده کنند! وی با بیان اینکه کارمزد خدمات الکترونیک به حساب شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات رفته و بانک‌ها هم باید ۵۰ درصد هزینه را بپردازند، گفت: در هیچ جای دنیا برای خریدهای ۱۰ سنتی از کارت استفاده نمی‌کنند و اصولا پول نقد برای خریدهای خرد است. وی با بیان اینکه هزینه تراکنش‌ خریدهای خرد با خریدهای با ارقام بالا فرقی نمی‌کند، گفت: قطعا نرخ کارمزد خرید از کارتخوان بیشتر از نرخ 120 تومانی مانده‌گیری نخواهد بود و حداکثر نرخی که تعیین خواهد شد 120 تومان است. مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی افزود: سالانه حدود 500 میلیارد تومان هزینه از این بابت توسط بانک‌ها به شرکت‌های پی‌اس‌پی پرداخت می‌شود؛ این یارانه از جیب چه کسی داده می‌شود. از منابع عمومی این هزینه‌ها تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: هزینه خرید هر دستگاه 700 تا 800 هزار تومان و هزینه نگهداری به طور متوسط در هر ماه 10 تا 15 هزار تومان است و در چنین شرایطی باید مقداری از این هزینه توسط دارنده دستگاه‌ کارتخوان پرداخت شود. حکیمی در پاسخ به انتقاد برخی افراد مبنی بر اینکه بانک بابت سپرده‌گذاری مشتری سود به دست می‌آورد و از محل همان سود، هزینه تراکنش‌ها را به شرکت‌های پی‌اس‌پی بپردازد، گفت: حتی اگر کارمزد تعیین شود باز هم بانک 50 درصد هزینه‌ها را می‌پردازد؛ فرض‌ کنید پایانه‌ای وجود نداشت، صاحب دستگاه کارتخوان باید پول‌ها را جمع کرده و در نهایت با مراجعه به شعبه بانک، پول‌ها را سپرده‌گذاری کند. وی با بیان اینکه هزینه هر تراکنش خرید بین 200 تا 250 تومان است، افزود: نرخ تعیین شده برای دریافت کارمزد از هر تراکنش خرید تنها 50 درصد هزینه را پوشش می‌دهد و 50 درصد دیگر توسط بانک پرداخت می‌شود. حکیمی اظهار داشت: طرح کیف پول الکترونیکی (برای خریدهای خرد) از اوایل سال آینده به صورت پایلوت در یک منطقه و بعد به صورت کامل در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وی درباره برخی انتقادها نسبت به دریافت کارمزد از تراکنش‌های خرد و امکان افزایش استفاده بیشتر از پول نقد در خرید‌های خرد، گفت: برای خرید‌های خرد مثلا 500 تومانی باید از کارتخوانی که هزینه هر تراکنش آن 250 تومان است استفاده کرد؟ در هیچ کشوری برای خریدهای 10 سنتی از کارت استفاده نمی‌کنند. به گفته وی، در خریدهای خرد در همه جای دنیا از پول نقد یا از سیستم کیف پول الکترونیکی استفاده می‌کنند. مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ‌های رایگان موجب شده هر خریدی با استفاده از کارت انجام شود، تصریح کرد: یکی از مزایای برقراری کارمزد این است که تراکنش‌های خرد کم‌ارزش در شبکه‌ای که با هزینه‌های فراوان مواجه است، حذف خواهد شد؛ پول نقد برای همین خریدهای خرد منتشر می‌شود و کارکرد اسکناس و مسکوک این است. وی افزود: معمولا ابزاری که رواج می‌یابد به طور غیرمنطقی از آن استفاده می‌کنیم؛ کارت نه برای خریدهای 100 میلیونی و 50 میلیون تومانی است و نه برای خریدهای هزار تومانی.‌ این ابزار برای خریدهای 10 هزار تومان تا 10 میلیون تومان است زیرا به دلیل امکان سوء استفاده، ریسک افزایش می‌یابد. حکیمی با بیان اینکه از این ابزار بیش از اندازه استفاده شده، گفت: ما مجبوریم با تلاش فراوان این کار را ساماندهی کنیم و قطعا این اقدام بدون اعتراض و شکایت نخواهد بود زیرا وقتی رویه‌ای غلط جا می‌افتد، اصلاح آن بسیار سخت است.

 توجیهات عجیب

اظهارات این مدیر بانک مرکزی بیشتر به توجیه شبیه است تا شفاف‌سازی. مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از استفاده زیاد از دستگاه‌های کارتخوان انتقاد می‌کند در حالی که عیب آن را نمی‌گوید. قطعا پرداخت هزینه 8550 تومان یک خرید با کارت بانکی برای خریدار بسیار راحت‌تر است تا اینکه دنبال پول خرد بگردد! اصلا چه ایرادی دارد که همه خریدها با دستگاه کارتخوان انجام شود. مسؤولان بانک مرکزی اعتقاد دارند «از این ابزار (دستگاه‌های کارتخوان) بیش از اندازه استفاده شده است» مگر ایرادی دارد. هم اکنون بانک مرکزی به دنبال طرح کیف پول الکترونیکی است که با دستگاه‌هایی مشابه دستگاه کارتخوان کار می‌کند و به آن طرح سپاس می‌گویند. طبق اظهارات مسؤولان این طرح برای خریدهای خرد است تا کلان اما تا سال آینده اجرای این طرح طول می‌کشد. همین موضوع نشان می‌دهد که مسؤولان بانک مرکزی می‌خواهند قبل از اینکه زیرساخت‌ها را آماده کنند، از تراکنش‌ها کارمزد دریافت کنند. بانک مرکزی‌ها هنوز به بسیاری از ابهامات نیز پاسخ نمی‌دهند؛ اینکه این کارمزد از چه کسی دریافت خواهد شد؟ فروشنده یا خریدار؟ بسیاری از فروشنده‌ها در واکنش به اینکه قرار است از تراکنش کارتخوان‌ها کارمزد دریافت شود اعلام کرده‌اند که قطعا این کار موجب خواهد شد فروشنده‌ها بیشتر به دریافت  پول نقد تمایل پیدا کنند.

جالب اینکه مسؤولان در توجیه این موضوع که اگر فکر می‌کنید کارمزد تراکنش‌ها مبلغ ناچیزی است چرا بانک‌ها همه کارمزد‌ها را نمی‌پردازد، می‌گویند: «حتی اگر کارمزد تعیین شود باز هم بانک 50 درصد هزینه‌ها را می‌پردازد؛ فرض‌ کنید پایانه‌ای وجود نداشت، صاحب دستگاه کارتخوان باید پول‌ها را جمع کرده و در نهایت با مراجعه به شعبه بانک، پول‌ها را سپرده‌گذاری کند.» این توجیهات عجیب و غریب در حالی انجام می‌شود که بسیاری از بانک‌ها برای اینکه تراکنش کارتخوان‌هایی که به حساب آنها متصل است بیشتر شود جوایز میلیاردی تعیین می‌کنند و اگر استفاده از کارتخوان‌ها به نفع بانک‌ها نبود این مشوق‌ها نیز انجام نمی‌شد. ناصر حکیمی، مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی دیروز حتی گفته از پس دادن پوزهای اضافی خوشحال می‌شویم! گویا مسؤولان بانک مرکزی از اعتراض فروشنده‌ها به پرداخت کارمزد ناراضی هستند و سخنانی لجوجانه از آنها می‌شنویم. اظهارات و اقدامات مدیران بانک مرکزی و اصرار برای دریافت کارمزد تراکنش‌ها نشان می‌دهد که مسؤولان اطمینان دارند با وجود عدم رضایت خریدار و فروشنده از تعیین کارمزد، به علت گسترش کارتخوان‌ها، مردم مجبور به استفاده از تراکنش‌های الکترونیکی و پرداخت کارمزدها خواهند بود. این اجبار دست بانک مرکزی را باز خواهد گذاشت تا کارمزدهای مختلف دریافت کنند و حالاحالاها نگران کاهش درآمد نباشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

000: 1393/7/207:34:52،
177
14
مگه تا همین چند وقت پیش نبود هی بانکا تبلیغ میکردن که هر کی بیشتر تراکنش با کارتخوانها داشته باشه توی قرعه کشی شرکت میدیم و امتیازش بیشتر میشه ... حالا از این تراکنش ها ابراز نارضایتی میکنن
کوکو: 1393/7/208:09:03،
106
19
راست میگه دیگه.همین دیروز رفتم بقالی سر کوچه.بهش گفتم 2 کیلو پنبه میدم در ازاش یک سطل ماست میگیرم.یا 1 سطل شیر گاو بهش دادم بجاش یه دونه نوشابه رد بول گرفتم
نادان: 1393/7/208:17:31،
122
12
در ازای دریافت این کارمزد دولت و بانک ها هم خدمات میدهند مثلا همین وام مسکن که شده 80 میلیون تومان و بازپرداخت و سود 170 میلیون تومان ، مرگ بر امریکا
محمد: 1393/7/208:23:53،
92
14
اتفاقا نسبت به كشورهاى اروپايى خيلى كمتر از كارتخوان استفاده مى كنيم.
واقعیت: 1393/7/208:26:03،
152
10
واقعا جالبه..
این آقا هیچ اشاره ای به هزینه های تولید اسکناس و سکه نو نداره و اصطلاحا داره یه طرفه به قاضی میره..
اسکناس نو..
سکه نو..
هزینه های تولید و جابه جایی نو با کهنه..
اصلا هزینه جابه جایی پول نقد در بانک ها..
امنیت نگهداری پول نقد در مقابل استفاده از کارت..
و مسایل بهداشتی استفاده از پول نقد..
تبریک میگم.. بازگشت به 15 سال پیش..
رضا: 1393/7/208:30:59،
82
15
خب اقای مدیر ناظر اگه تو یه مقدار می فهمیدی این هزینه 500 میلیونی در سال در ازاء فرسوده شدن کاغذ اسکناس در داد و ستدهای روز مره و به طبع ان از بین رفتن این پول و وارد کردن کاغذ پول هر ساله n میلیارد تومن هزینه رو دست ملت میزاره هیچ وقت این حرف رو نمی زدی ولی خب تو هم مثل بقیه ای... پیشنهاد میکنم مثل زمانهای دور بریم چیبس بخریم جاش پوست گوسفند بدیم
رضا: 1393/7/208:36:26،
59
12
اینا فکر میکنن ما ساده ایم یا خودشون خیلی زرنگن اگه راست میگی بگو از این به بعد مثل قبل کارمزد کم نمیشه ولی خرید های بالای 1000 تومنو میشه با کارت خوان انجام داد
پاسخ: 1393/7/208:36:31،
67
9
بانک مرکزی دوست داری برگردیم به دوره قاجار؟؟؟

ای جان ...دلت تنگ شده برای دوره قاجار؟؟؟؟ای جان ...دلت برای کالا به کالا تنگ شده؟؟؟ای جان ....دلت برای سکه اینها تنگ شده؟؟؟
حامد: 1393/7/209:08:16،
44
13
تمام فرمایشات دوستان درست، از هزینه چاپ پول گرفته تا حمل و نگهداری و جا به جایی پول نقد، این مسئول عزیز آیا به فکر این نیست که وقتی از کارت خوان استفاده میشه پرداخت های حضوری در بانک کمتر هست و این یعنی استفاده کاغذ کمتر، مسئول محترم می تونن پاسخ بدن که برای هر پرداخت حضوری که در بانک انجام میشه چقدر کاغذ و مرکب و... مصرف میشه و هزینه های این خیلی بیشتر از این خواهد بود که مردم از کارتخوان ها استفاده کنن، هر نفر یه برگه جهت نوبت هر نفر 2 الی 3 برگه جهت پرداخت و یا برداشت، به ازای هر نفر 5 برگه شاید هم بیشتر برگه باطل کردن یا ساده تر خراب کردن و مچوله کردن و در سطل زباله ریختن، در آخر نگهداری و جابه جایی این همه کاغذ بازم باید گفت آیا؟؟!!!
حقوق بگير: 1393/7/210:30:55،
33
36
همين مديران لجوج بانك مركزي هستند كه با تصميمات بخشي خود هيچوقت نمي گذارند اقتصاد كشور درست شود و هر رئيس كل بانك مركزي فقط فكر اينستكه چطور از هزينه هاي دولت كم و به درآمدهاي دولت اضافه كند تا رانت خواران و اختلاس گران بيش از پيش سود ببرند.
رضـا: 1393/7/210:34:25،
41
17
بله دیگه، وقتی میگن اینرتنت پرسرعت حرومه و مسافرت با الاغ و شتر بهتر از وسیله ی نقلیه اس بایدم توقع همچین حرفی رو داشت !
ولی کاش فهم این مساله برای دست اندر کاران وجود داشت که هزینه چاپ اسکناس و پول خرد در کشور بیشتر از وجه خود اون اسکناس و یا پول خرده !
آگاه: 1393/7/207:36:11،
87
42
به به..به به..آروم آروم داریم به چشم اندازه20ساله میرسیم...ای باباآقای آگاه!حالاکه رفتیم سرقله چشم اندازه20ساله،می بینیم که افغانستان10سال پیش پرچمش روعلم کرده!
بهرامي: 1393/7/207:44:32،
40
21
پول نقدمان درجيبمان بهترين راه حل
حق: 1393/7/207:45:49،
48
12
يكى نيست بگه خود بأنك مركزى هـر روز يك قانون وضع ميكنه و هـنوز نتونسه قيمت ارز يكسان بكنه
ملت توجیه شده: 1393/7/207:47:07،
38
13
این هم شد قضیه افزایش ظرفیت و شهریه دانشگاه آزاد که به نفع دانشجو بود، ظاهرا با این عمل نفع مردم را در نظر گرفته اید. خدا خیرتان دهد، واقعا اگر شما نبودید مردو در فلاکت آرامش و آسایش، رفاه و سایر فلاکت ها دست و پا می زدند.
sadegh: 1393/7/207:49:18،
45
15
از ماست که بر ماست
کارمند: 1393/7/207:52:13،
40
15
اشکال نداره عزیزا ...شما که همه جوره مردم رو میچاپین....برای کارت کشیدن و هرچی مربوط به کارته، هم یه پول دیگه ای از حساب مردم کم کنید...راحت باشین
بابک: 1393/7/208:04:56،
51
11
در هیچ جای دنیا هم مثل ایران پول خرد کمیاب نیست که مثلا برای خرید یک شیر ۱۴۰۰ تومانی وقتی ۲۰۰۰ تومانی به فروشنده میدی بخواد ۶۰۰ تومان باقیماندشو بهت آت و آشغالهایی مثل آبنبات.... بده
من درآلمان بعد از چند روز خرید جیبم شده بود پر از پول خرد چون تا سنت آخر باقی پول را پس می دادند و به وفور پول خرد موجود بود
حقیقت: 1393/7/208:07:23،
48
12
این آقاهه.... بانک رو میگم
چرا نمیگه پس سود پولی که تو حساب مردم
(حسابهای جاری و قرض الحسنه) هست چی میشه!!!
خب ازون محل تامین کنید..
حالا اگه مردم تمام پولاشونو از کارتاشون بکشن بیرون حساباشونو خالی کنن و نقد خرید کنن حالتون جا میاد.....
کوکو: 1393/7/212:44:48،
24
10
داداش اینا تا خرخره میگیرن.خدا خیرت بده.
یه نمونش 500 تومن معوق بانک داری.پایان 1 ماه میشه 530 تومن.
اینجاش جالبه:
واسه ماه دوم به 530 تومن جریمه تعلق میگیره.در صورتی که بدهی شما به بانک 500 بوده و 100 ماه هم که باشه باید به همون 500 روزانه تاخیر تعلق بگیره.

البته این داستان به صورت روزانه هستش
bad bakhti: 1393/7/208:12:34،
130
14
اونوقت آقایان میگن ایران جای خوبی برای زندگیست و بچه بیارین .آره بچه بیاریم که وقتی بزرگ شد به ما لعنت بفرسته که چرا به دنیا آوردیمش اونم تو این مملکت که هرروز همه چی گرون میشه . کم کم میخوان برای نفس کشیدن هم کارمزد بگیرن چون مردم زیاد نفس میکشن
عمله: 1393/7/208:22:50،
49
12
.پوشک بچه با چلو کباب یه قیمته .بچه میخای چکار .چلوکباب وعشقه
پولدار: 1393/7/208:21:40،
32
13
چشم ازین بعد گونی پر اسکناسمو برای خرید کیک وچیپس وپفک میذارم رو کولم و میرم خرید
مهرداد: 1393/7/208:22:28،
49
14
پیشنهتد میدم دیگه ازبانکها وکارتخون ها استفاده نکنیم.هرچقدرنقدینگی پول توبانکها کم بشه ضرربانکهاست.پس بیاید یه مدت حسابها وکاتها رو بزاریم کنار
ناشناس: 1393/7/208:25:58،
38
16
فقط توی مسائلی که به نفع خودشونه میرن ببینن کشورهای پیشرفته چکار میکنن همونو پیاده میکنن ولی توی مسائلی که به نفع مردمه همش از سعی و خطا میرن و آخرش هم به ضرر مردم تموم میشه
ایرانی: 1393/7/208:27:11،
40
16
این یعنی عقبگرد در خدمات الکترونیکی بانکی.
بهتره برای تنبیه بانکها و عدم اجرای طرح همه خرید نقدی انجام بدن تا حالشون جا بیاد.
کیا: 1393/7/209:26:25،
30
75
بهترین راهش همینه که از این به بعد خرید نقدی انجام بدیم که دوباره اسکناس و موجودی کم بیارن بیافتند به التماس کردن.
میدونی باید چقدر در ماه پول چاپ اسکناس بدن؟تازه از همه اینها گذشته میدونی ماهانه چقدر سود این پولهاییه که از طریق این دستگاهها به حساب بانکها واریز میشه؟
م. مترجم: 1393/7/208:38:58،
30
14
يادشان رفته دوراني که کارت هاي اعتباري نبود، بانک ها دم عيد التماس مي کردند تورو خدا حساب قرض الحسنه باز کنيد؛ صد تا جايزه هم مي داند. مي دوني چرا؟ چون پول نقد تو دستشون نبود.
با سرنيزه همه کار مي شه کرد اما سرش نمي شه نشست
هموطن: 1393/7/208:43:17،
58
11
بانک مرکزی و هر ارگانی رو در نظر بگیرید ... آخه در آمد شرکت خصوصی مثل شاپرک به مردم چه ربطی داره که میان حرفهایی که میزننن رو مزه میدن سیستم قبلی که خیلی بهتر بود بانکها خودشون رقابت میکردن یعنی از کارتخوان میشد حواله یا پرینت حساب گرفت و یا پول آنی میرفت تو حساب اما الان شاپرک اومد کارتی که کشیده میشه پولش بعد 4ساعت میره به حساب خب کارمزدشو از اونجا بدین یعنی خود شرکت شاپرک باید بده نه جای دیگه
حامد قاضی زاده: 1393/7/208:55:09،
29
16
با سلام
اگه هدف حذف تراکنش مبلغ ناچیزه اینا که می تونند همه چیزو فیلتر کنن این مبالغ کم هم فیلتر کنند که دستگاه انجام نده
کلا خودشونم نمی دونن چی میگن وای به حال ما با این مدیران موسمی
طغرل007: 1393/7/209:02:15،
38
13
اینجا ايرانه.......
هرج ومرج بیداد میکند....
بی عدالتی بیداد میکند...
نا امیدی و افسردگی بیداد میکند..
هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم...
سلام بر شهدا وارثان عشق......
سلام بر شما ملت صبور ایران...
مرگ بر استبدا ددر لباس عدالت....
دلال: 1393/7/209:04:30،
18
65
ماشالا اینقدر پولمون ارزش داره هر دقیقه باید از کارت استفاده کنیم
mard: 1393/7/209:11:10،
28
18
ياد فيلم آيينه عبرت افتادم، اولش مفتي يه چيزي رو ميدن به مردم، بعد يه مدت كه همه عادت كردن، پوليش ميكنن
منصور: 1393/7/209:24:37،
51
15
زیاد استفاده میکنیم؟!
یه جور میگه انگار ازش به جای سینی چای میبریم یا سوارش میشیم دور دور میکنیم
عجبا: 1393/7/209:31:17،
33
12
رايگان چيه ديگه ؟؟؟؟
مي خواي پول بديا! باز كارمزد پول دادن رو هم بايد بدي!

دوست دارم بدونم اگه ايران نبود اين آقاي مدير كل كجاي دنيا چي كاره بود؟
ااااااا: 1393/7/209:36:45،
29
12
نمی گذارند راحت زندگی کنیم.
مبهوت : 1393/7/209:47:31،
20
15
یادم آید آن زمانهاییکه این دستگاههای کارت داشت یکی یکی نصب می شد چه تبلیغات و تشویقاتی برای استفاده از این کارت خوانها صورت می گرفت و جوایزی تعیین می شد .آخه آن زمان وقت بستن قراردادها بود و گرفتن پورسانت ها .بعد دیگر همگانی شد و در هر جای کوچک و بزرگی قرار داده شد . مردم هم عادت کردند و دیدند وسیله خوبی است برای هرگونه خریدی . حال که استفاده عموم جا افتاده , یکباره مسئله هزینه های استفاده از کارت خوان فریاد رسانی میشود. آخه از این محل هم حالا میشود روزانه میلیاردها تومان برای بانک ها درآمد ایجاد کرد . ایتهم سرنوشت یه کار درست !!!!!
ماهان: 1393/7/209:54:16،
15
45
با اینکه ازشون خوشم نمیاد ولی راست میگه. زنه با بچش میاد چیپس میخره برا 2000 تومن کارت می کشه .! خوب دیگه بعضی ها خیلی بی جنبه اند.
امیر: 1393/7/210:28:41،
21
13
آقا من 4 دستگاه پوز دارم. برخی از این شرکتها هر ماه نماینده برای بررسی دستگاه می فرستن ولی بعضی های دیگه 3 ساله من دستگاه دارم کلا 2 بار اومدن . تازه باید زنگ بزنی منت کشی کنی تا برات کاغذ بفرستن . خوب چه هزینه نگهداری من باید پرداخت کنم ؟ دستگاه رو هم که چند سال یکبار عوض نمی کنن که هزینه دستگاه رو هم حساب می کنن ؟ هر وقت هم که کارت می کشی باید دعا کنی خطا نده و پول به حسابت واریز شه . سیستم واریز آنی رو هم که قطع کردن و باید چند ساعت منتظر پول خودت باشی . مرد مومن پولی که تو حساب جاری باید به عنوان میانگین موجودی باشه تا دسته چک بدید به همراه سود زمان انتظار واریز پول رو سودش رو حساب کن ، بعد هم هر دفعه خطا رو جریمه اش رو کم کن تازه بر مبنای رضایت مشتری از خدمات پس از فروش هر دستگاه کارمزدت رو هم بگیر.
مجبور: 1393/7/210:32:06،
18
12
اينا كه عملا الان دارن بابت مانده گيري و انتقال وجه و.. پول ميگيرن از ملت . تازه قبلا واسه انتقال پول 500 كم ميشد الان كه ديگه اگه مبلغ انتقالت از يه حدي بيشتر باشه ميشه 900 تومن هزينه انتقال.ميدونين روزانه چقد انتقال پول انجام ميشه اونم با چه هزينه ي انتقالي . واقعا اين پولا كجا ميره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا اگه بگيم هر كس ماهي فقط يك بار پول انتقال بده و كلا بكيم فقط 20 ميليون نفر از جمعيت 78 ميليوني ما انتقال بدن سالي 240 ميليون انتقال پول انجام ميشه تو كشور كه با احتساب هزينه انتقال فقط 500 تومني ميشه سالي 120 ميليارد تومن پول بي زبون واسه اين بانكاي بيچاره كه همش دارن به ملت خدمت ميكنن و از جيبشون ميذارن واسه ما

اين فقط يه حساب سر انگستي فقط از داستان انتقال بود ديگه بماند ...
رسول: 1393/7/210:43:35،
29
16
مطمعنأ كاسبان زحمتكش پول اين كارمزد را از مردم ميگيريد
خيلي راحت رو جنسشون ميكشن ويا به بهانه هاي اين كارمزدا تخفيف نميدن
hassan: 1393/7/212:37:57،
18
19
شک نکن مگر دیوانه ام از جیبم بدم اگر هر تراکنش 200 باشه من 300 خواهم گرفت .طلا فروشا روی ارزش افزوده چکار کردن؟ماهم همون کارو خواهیم کرد.البته من دستگاهمو جمع میکنم این 300هم واسه این میگم تا سنگ زور بذارم جلوش و وادارش کنم پول نقد بیاره
آدم حسابي: 1393/7/211:04:16،
50
12
آيا مردم ميدونند كه آمدن كارت خوان ها چقدر هرينه هاي بانك ها را پايين آورده و باعث تعديل نيروي انساني بانك ها شده واز اين بابت هم بانكها سود ميكنن
محمد: 1393/7/211:09:53،
18
13
با عرض تاسف وشرمندگی ! واقعا ماکجا هستیم عوض اینکه افتخارکنیم فرهنگ دولت الکترونیک داره جا می افته ،داریم ایراد میگیریم!!!!
اصغر: 1393/7/211:31:30،
44
13
بانک مرکزی اینو در نظر نگرفته که این کار باعث استفاده بیشتر از اسکناسی می شه که برای تولیدش هزینه زیادی تو این تحریما می کنه
آدم بدبخت: 1393/7/211:35:29،
25
15
جنايتي كه بانكها به ملت كردند آمريكا به ويتنام نكرد نمونه اش وام ازدواج ها وحالا هم با اين شگرد چشم به جيب مردم دوختن خيلي فشار مالياتي كم بود اينم اضافه شده
رضا شیرازی: 1393/7/211:48:02،
20
12
خدائیش این بانکا خجالت نمیکشن؟؟
علی: 1393/7/211:48:03،
25
12
احتمالا دوباره یکی کاغذ اسکناس وارد کرده نیازمند مساعدت آقایون بوده در فروشش ایده در کردن از خودشون
محمد: 1393/7/212:05:59،
24
15
مردم با عزت ايران بياين يك ماه هر چي دارين إز بانكها بكشين بيرون ببينن به چه روزي ميفتن .
ددی جواد: 1393/7/214:21:42،
15
15
داداش یکی دیگه هم میگه جمعیت کمه زیادش کنید؟ما به کدام باید تبعیت کنیم
Arash: 1393/7/214:42:03،
24
16
يه دبيت كارت دادن دست مردم بيچاره ميكنن اگه كريديت كارت ميدادن كه طرف بدون موجودي خرج ميكنه بعد حساب ميكنه مثل بقيه كشورها چيكار ميكردن
Ata: 1393/7/217:23:35،
21
16
در بیشتر جاهای دنیا خرید بالای $۱۰ اجازه استفاده از POS را دارند و هیچ هزینه‌ای هم پرداخت نمیکنند! در غیر این صورت باید به صورت نقد پرداخت کنند. ولی ما همیشه باید متفاوت باشیم!!
تقي: 1393/7/218:34:30،
11
15
كجاي دنيا رو با ايران مقايسه مي كني
ميشه به ماهم توضيح بدي تا مقايسه كاملي داشته باشيم
Ata: 1393/7/302:25:09،
13
11
تقي جان، استراليا. انگليس و امريكا
البته اين مربوط ميشه به يك سري فروشگاههاي كوچك، وگرنه در مراكز خريد بزرگ مثلا سوپرماركت هاي زنجيره اي هر اندازه خريدي را با pos انجام ميشه داد.
فرید: 1393/7/222:28:52،
16
10
کم کم واسه نفس کشیدن هم پول میگیرن.چون اکسیژن مصرف میشه!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما