کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دولتمردان در ساحل خشکسالی تهران

کدخبر:۶۹۳۱یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۸:۰۰۳۶۶۱ بازدید

دیروز بعد از بازدیدی که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت ...
دولتمردان در ساحل خشکسالی تهران

پس از بازدید اسحاق جهانگیری از سدهای لار و لتیان صورت گرفت

 اسحاق جهانگیری: انتقال آب از سد ماملو به تهران که چند ماه دیگر قرار بود انجام شود با توجه به اولویت‌ها، به‌گونه‌ای مدیریت شد که 15 مهرماه این اتفاق بیفتد

  وزیر نیرو: دولت برای رفع بحران کم‌آبی برنامه‌های خاصی دارد و در بودجه سال 94 اعتبار ویژه‌ای برای بخش آب در نظر خواهد گرفت

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور : در جلسات هیأت دولت جریمه نقدی مشترکان پر مصرف به تصویب خواهد رسید
 
حمیدرضا جانباز:کرمان و اصفهان در وضعیت قرمز و تهران در وضعیت زرد قرار دارد اما اگر همچنان در حوزه تهران شاهد بارش نباشیم وضعیت تهران نیز قرمز خواهد شد

سد لار و لتیان فقط برای چند روز تهران آب دارند و با وجود آنکه از نزولات جوی که هر سال در این بازه زمانی می‌بارید خبری نیست همچنان مصرف بی‌رویه آب در تهران ادامه دارد ضمن آنکه پیش از این به سبب کمبود منابع آبی و خشکسالی در تابستان آب پاییز را پیش خور کردیم و اکنون دیگر آبی باقی نمانده است.  

 آب سد لار و لتیان چند روز دیگر تمام خواهد شد

دیروز بعد از بازدیدی که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو و شماری از معاونان و مدیران ارشد ریاست جمهوری و وزارت نیرو از سدهای لار، لتیان و ماملو و همچنین تصفیه‌خانه‌های 3، 4 و 6 آب تهران و چاه‌های در دست حفاری شرق تهران انجام شد معاون اول رئیس‌جمهوری در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه «آب لتیان و لار چند روز دیگر تمام می‌شود و مردم باور کنند که مشکل داریم» گفت: میزان صرفه‌جویی آب در حدی نیست که بتوانیم پاییز را بخوبی سپری کنیم.اسحاق جهانگیری در جریان بازدید از تصفیه‌خانه 3 و 4 تهران اظهار داشت: امروزه دغدغه آب برای شهر تهران به‌دلیل خشکسالی به وجود آمده  جزو نگرانی‌های اصلی ما است که پایتخت 10 میلیونی تهران در تأمین آب با محدودیت مواجه شده که باید راهکاری برای رفع این دغدغه پیدا کنیم.
وی افزود: از مدیران آبفا و منطقه‌ای تشکر می‌کنم که توانستند با مدیریت و صرفه‌جویی کاری کنند که تابستان را بخوبی پشت سر بگذاریم و امیدواریم پاییز را نیز بخوبی سپری کنیم.معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه وضع سد لار و سد لتیان نگران کننده است گفت: سد لار و لتیان برای چند روز تهران بیشتر آب ندارند و این اجحاف است در حق مردمی که خوب مصرف می‌کنند و عده‌ای آب را هدر می‌دهند و با آب ماشین می‌شویند یا فضای سبز داخل خانه را با آب شرب آبیاری می‌کنند درخواست جدی ما از مردم این است که صرفه‌جویی کنند تا از پاییز بخوبی عبور کنیم.جهانگیری افزود: میزان صرفه‌جویی در حدی نیست که پاییز را بخوبی سپری کنیم که در این زمینه اگر مردم به‌صورت جدی به صرفه‌جویی روی نیاورند ابتدا قطع مقطعی آب را مد نظر قرار می‌دهیم و سپس وارد فاز جریمه می‌شویم.

وی تصریح کرد: از وزارت نیرو انتظارمان این است نظارت جدی‌تری اعمال کند که در پاییز مردم تهران به مشکل نیفتند، انتقال آب از سد ماملو به تهران که چند ماه دیگر قرار بود انجام شود با توجه به اولویت‌ها، به‌گونه‌ای مدیریت شد که زودتر این اتفاق بیفتد.

 تخصیص اعتبار ویژه به آب در بودجه ۹۴

وزیر نیرو گفت: با توجه به وضعیت فعلی منابع آب کشور تخصیص اعتبار ویژه به آب در بودجه ۹۴ ضروری است.حمید چیت‌چیان اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی منابع آب کشور چاره‌ای جز تخصیص بودجه ویژه به بخش آب نداریم.وزیر نیرو در ادامه گفت: باید این موضوع در دولت بررسی شود و احتمال تصویب آن و در نظر گرفتن بندی برای تخصیص اعتبار ویژه به آب در بودجه ۹۴ بسیار محتمل است.معاون اول رئیس جمهوری نیز در این ارتباط اعلام کرد دولت برای رفع بحران کم‌آبی برنامه‌های خاصی دارد و در بودجه سال 94 اعتبار ویژه‌ای برای بخش آب در نظر خواهد گرفت.وی با بیان اینکه اما مشکل اصلی کمبود آب بودجه نیست و ما حاضر هستیم بودجه مورد نیاز را به این بخش اختصاص دهیم ، مشکل اصلی در مصرف است گفت: کمبود آب یک واقعیتی است که مردم ایران باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

 موافق انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی نیستیم

در حاشیه این بازدید رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با تأکید بر اینکه بیشتر مشکلات موجود از فقدان مدیریت آب نشأت می‌گیرد و چاره مشکلات ما مدیریت مصرف آب است گفت: درخصوص انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی موافقتی نشده است و ما نیز موافق انتقال آب نیستیم.معصومه ابتکار در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ادامه داد: در شمال کشور منابع غنی آب داریم ولی در موضوع فاضلاب چندان موفق عمل نشده بنابراین باید الگوی مصرف به درستی اجرا شود.رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، اظهار داشت: منابع آب باید به درستی مدیریت و مصارف به صورتی تنظیم شود که مشکلات موجود در این بخش بیش از پیش کاهش یابد.

 تصویب جریمه نقدی پر مصرف‌ها

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در گفت‌و‌گو با ایران با اشاره به مشاهده وضعیت نامساعد منابع آب شرق تهران توسط معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: وضعیت منابع آبی تهران به هیچ وجه خوشایند نیست اما همچنان مشترکان تهرانی مصرفی بیش از حد نرمال دارند که با توجه به عمق مشکلات به نظر می‌رسد در نخستین جلسات هیأت دولت جریمه نقدی مشترکان پر مصرف به تصویب خواهد رسید.حمیدرضا جانباز با بیان اینکه عملکرد تابستانی وزارت نیرو در بخش آب رضایتبخش بوده است عنوان کرد: اینکه در تابستان با وجود معضل کم آبی جیره‌بندی در هیچ یک از کلان شهر‌ها صورت نگرفت و سعی شد مدیریت هوشمند بر توزیع تسری یابد اقدامی بزرگ بود.

 آغاز سال آبی جدید بدون بارش نگران کننده است

جانباز با بیان اینکه سال آبی جاری که در آن با مشکلات آبی دست و پنجه نرم کردیم سالی بود که پیش از شروع آن و همزمان با آغاز آن شاهد بارش بودیم نسبت به سال آبی 94-93 که از مهرماه آغاز می‌شود ابراز نگرانی کرد و گفت: ما در حال آغاز سال آبی جدیدی هستیم که از ابتدای آن نزولات جوی نداریم و این نگران کننده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های کوتاه مدت در بخش آب، سال آبی جدید بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تا اواسط آبان ماه تدوین خواهد شد و به مرور برنامه بلند مدت نیز تدوین خواهیم کرد گفت: کرمان و اصفهان در وضعیت قرمز و تهران در وضعیت زرد قرار دارد اما اگر همچنان در حوزه تهران شاهد بارش نباشیم وضعیت تهران نیز قرمز خواهد شد.جانباز انتقال آب از سامانه غرب به سامانه شرق، حفر و تجهیز چاه‌ها و تکمیل تصفیه خانه غرب تهران را از جمله اقدامات فوری در زمینه تأمین آب تهران برشمرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کشکول طلایی: 1393/6/3008:27:28،
50
16
اشک ملت خشک شده: دریاچه وسد و رودخانه وتالاب وجیب مردم خشک شده !!!! با بازدید وآخ و واخ گفتن دردی درمان نمیشود . این بازدیدها سناریو چندین ساله خانم ابتکار ومسئولین است.به عمل کار بر آید (شعار وبازدید تکراری چاره کار نیست).
شرکتی: 1393/6/3010:26:28،
36
17
مثل بقیه منابع کشور راهش اینه که آّب رو از همه جای ایران ببرن واس تهران.مثل پول نفت و ....
بابا: 1393/6/3012:56:50،
31
17
آب خوردن واسه 80 میلیون نفر نیست جالبه هدف جمعیتی ما 150 میلیون نفره
پیش به سوی خوشبختی...!
مهدی: 1393/6/3013:58:45،
18
15
من موندم اینا چرا تو لیوان مردم دنبال مشکل کم آبی میگردن؟؟؟ مگه مصرف مردم نسبت به صنعت و کشاورزی چقدره؟ کجاست هوش ایرانی؟؟؟
ARYA: 1393/6/3008:30:56،
76
14
نوش داروبعدازمرگ سهراب...مرسي به اين تدبير...تازه الان افتادن به فكرجريمه حالا جريمه كردين براتون آب توليدميشه!!!چه ريلكسم ميگه يارو تابستان راپشت سرگذاشتيم اميدواريم پاييزم...عقل كه دربدن نباشد جان درعذاب است!!!كت وشلوارپوشيدن تنشون ميرن بازديد فكرميكنن شاخ غولوميخان بشكونن!كشورماازسوء مديريت رنج ميبره.الان كه به فكرمردم نيستن حال مثلاجنگ بشه تو اونجاي مردمم فرو ميرن همينا آخه منافشون توخطرميوفته...
سعید: 1393/6/3008:47:24،
84
36
اصفهان که قرمز شده وضعیت هیج کاری نمیکنن اما تهران که زرد شده همه دست و پاشونو گم کردن!! عجب تبعیضی. انگار بقیه بدون آب میتونن زندگی کنن. زاینده رود چندسالی هست که خشک شده اما هنوز همه جوی های تهران آب داره ازش سر میره. واقعا که!!
آراز: 1393/6/3015:17:46،
19
15
آقای اصفهانی شما دیگه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه در به تاراج بردن منابع ملی اصفهان کمتر از تهران بوده.اگه بخوای برات تمامی معدن و کارخونه و منابعی که در اختیار و در خدمت اصفهانه یه طومار میشه تهیه کرد.
مهدی: 1393/6/3008:54:20،
30
16
وقتی با سیاست اشتباه تمامی صنایعو متمرکز میکنن اطراف تهران همین میشه دیگه آبی که باید برای شرب باشه خرج کارخونه ها میشه
کوکو: 1393/6/3008:57:21،
78
17
طبق اعلام سازمان ناسا تا 20 سال آینده خشکسالی کل ایران رو فرا خواهد گرفت.
خخخخخخخخخخ هر چی بلا هستش داره سر خودمون میاد.باید ببینی چه اتفاقاتی تو این خاک افتاد که اینجوری از زمین و آسمون داره میباره.
گرونی
خشکسالی
بیکاری
تورم توام با رکود
طلاق
انزوای بین المللی(البته با اریتره و اوگاندا و زامبولا و دانگولا و این کشورا که دارن از ما استفاده میکنن رفیقیم)
.....................
پاسخ به کوکوجون: 1393/6/3015:25:33،
20
16
باهات موافقم. انزوای بین المللی را خوب اومدی.
کارا: 1393/6/3009:03:13،
36
14
بیشترین مصرف کننده و هدر دهنده آب در تهران ، “شهرداری تهران” است . ؛
ساخت دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس در غرب تهران روزانه میلیونها لیتر آب را تبخیر می کند و به هدر می دهد.
کاشت چمن در اطراف بزرگراهها ، پارکها که برای زنده نگاه داشتن این چمن ها مجبورا روزانه میلیونها لیتر آب مصرف کنند که اکثر آن تبخیر شده و از دست می رود .
شهرداری تهران باید بجای چمن از کاشت درخت استفاده کند که یک صدم چمن نیاز به آب دارد و اکسیژن هم تولید کرده و در رفع آلودگی هوای شهر هم مفید است.

آبی را که مردم مصرف می کنند تبخیر نکرده و به هدر نمی دهند بلکه با مصرف بی رویه خود آن را از دسترس دور کرده و مجدد به آبهای زیرزمینی برگشت می کند . مردم هم باید صرفه جویی کنند ولی این نمی شود که تنها فشار را به مردم منتقل کنیم و شهرداری تهران بزرگترین مصرف کننده که اشتباه است هدر دهنده آب همچنان که به کار اشتباه خود ادامه دهد.
آراز: 1393/6/3015:25:47،
45
39
انتظار دارید اونوقت شهردار بشه رییس جمهور؟؟!!!!!
ذذ: 1393/6/3009:09:56،
31
19
لطفا یک جلوی شهرداری تهران را برای هدر دادن آب بگیره !!

آب را به عمق 1 تا یک ونیم متر رو توی یک سطح سه تا چهار هکتاری پهن کنی و اسمش رو هم بگذاری دریاچه که چه بشود!
آب تبخیر بشه !
این همه آب رو توی دریاچه غرب تهران هدر می دهید که چه شود؟
اگه آنجا جای مناسبی برای دریاچه بود مطمئن باشید خود طبیعت اینکار رو انجام میداد
فکر خدا به این کار نرسیده تو بنده ناخلف این همه آب رو هدر می دهی ؟
آب دریاچه اگه تصفیه بشود ! به تنهایی آب شرب کل تهران را پوشش می دهد

شما را به خدا قسم ،آب را در این دریاچه مصنوعی هدر ندهید (شما را به خدا قسم دادم ! )
سهیل: 1393/6/3009:13:42،
26
22
لطفا برید لوله کشی ها و پرت درصدی در آنها رو کنترل کنید و آب
دهی کشاورزی و صنعتی رو درست کنید.
مصرف مردم که درصد کل مصرف هستش.
بی انصافهای ناکارآمد
ما مسلمانیم
نجس و پاکی داریم
وضعیتمون با دنیا فرق داره
حقوق بگير: 1393/6/3010:24:43،
28
20
به دلايل زير شهرداري تهران + سازمان آب مقصر اول اتلاف آب در تهران هستند:
1_ كاشت و آبياري بي رويه چمن با آب شرب به جاي كاشت درخت و آبياري قطره اي
2_ ايجاد درياچه مصنوعي در غرب تهران
3_ استفاده از آب شرب در شيرهاي آتش نشاني
4_ عدم نوسازي لوله كشي فرسوده آب و اتلاف 30 درصدي شبكه آبرساني
حالا گيريم كه يكسري مشترك پرمصرف هم جريمه شدند و آب بها هم گران شد؛ آيا مشكل آب حل خواهد شد؟؟؟ آيا آقايوني كه در خانه اشان استخر دارند رعايت خواهند كرد؟؟؟
شوشی: 1393/6/3011:01:47،
24
16
هی میگن مصرف بی رویه بابا جمعیت زیادشده و منابع محدود و کسی هم آب رو حدر نمی ده مردم عقل دارند!
مجتبي: 1393/6/3011:16:20،
16
13
با سلام
هموطنان عزيز ! يك توصيه برادرانه دارم : با توجه به اينكه اقليم كشور به شدت ظرف چند سال آينده خشك خواهد شد و اين مساله رو تمام كارشناسان معتبر دنيا تاييد كردند، لذا گريزي نيست مگر اينكه از الان به فكر تغيير محل زندگي از شهرهاي كم آب به مناطق پر آب باشيم. توصيه مي كنم منطقه زندگي خود رو از شهرهاي بي آب به شهر هاي داراي رود خانه و يا ساحل شمال يا جنوب تغيير بدين.
باور كنيد هيچ گريزي از كم آبي نيست.
اقتصاد مقاومتی: 1393/6/3011:51:16،
17
21
عزیزان توی انگلیس با این هم آبی که داره کاشتن چمن برای مالک آن پرداخت مالیات به ارمغان خواهد آورد.

حالا اینجا شهرداری مونده فقط روی سر ما چمن بکاره !

برید آن دریاچه مسخره خودتون رو جمع کنید اندازه آب یه سد آنجا هدر دادید!
علی: 1393/6/3011:51:27،
26
16
با افزایش جمعیت به 150 میلیون قطعا مشکل حل میشه ،تو ایران همه چیز کیلویی حساب میشه.
Z: 1393/6/3012:16:37،
15
16
انتقال آب سد ماملو همانند مسکن بر درد بی درمان خشکسالی تهران و موقتی است.
کار باید از پایه درست شود.
تنها: 1393/6/3012:41:24،
18
36
لعنت به اغا محمد خان قاجار با این پایتختی که درست کرد
از روزی که تهران پایتخت شد ایران رو به بد بختی رفت
خدا کنه بقیه سدها هم خشک بشن تا این پایتخت نحس جابجا بشه
شرمنده: 1393/6/3015:12:10،
47
16
قدیما وقتی خشکسالی میشد مردم ، کشاورزان ، زنها و بچه ها دعا میکردند و ذکر خدا میگفتند گریه و زاری میکردند در رحمت خدا به روی مردم باز میشد و باران میآمد نماز شکر به جا میآوردند ولی حالا اعتقادات آنقدر ضعیف شده است که خشم و غضب خدا را برانگیخته است نه دعا هامون اثر دارد نه فریاد رسی هست میترسم در تاریخ بنویسند که مردم این سرزمین کفران نعمت کردند و آنقدر به همدیگر ستم روا داشتند و ربا خواری کردند ، ارزش ها را بی ارزش ، خوب را بد ، ظلم ها را عدالت ، راستی را کجی و دروغگویی را شجاعت و ...جلوه دادند تا خشم خدا برانگیخته شد. ""خدایا ما را با خشم خودت امتحان نکن که ما به رحم تو محتاجیم ""
شرمنده: 1393/6/3015:38:56،
15
14
قدیما وقتی خشکسالی میشد مردم ، کشاورزان ، زنها و بچه ها دعا میکردند و ذکر خدا میگفتند گریه و زاری میکردند در رحمت خدا به روی مردم باز میشد و باران میآمد نماز شکر به جا میآوردند ولی حالا اعتقادات آنقدر ضعیف شده است که خشم و غضب خدا را برانگیخته است نه دعا هامون اثر دارد نه فریاد رسی هست میترسم در تاریخ بنویسند که مردم این سرزمین کفران نعمت کردند و آنقدر به همدیگر ستم روا داشتند و ربا خواری کردند ، ارزش ها را بی ارزش ، خوب را بد ، ظلم ها را عدالت ، راستی را کجی و دروغگویی را شجاعت و ...جلوه دادند تا خشم خدا برانگیخته شد. ""خدایا ما را با خشم خودت امتحان نکن که ما به رحم تو محتاجیم ""
خيلي شرمنده داداش: 1393/6/3100:18:47،
49
19
اون موقع كه نيمچه آبرويي پيش خدا داشتيم، بجاي دعا براي زندگي خودمان و بهبود آن آرزوي مرگ براي اين و آن كرديم، حالا كه ديگه ما ايرانيها با اين وضعيتمان امروزه نميدونم با چه رويي ميخوايم بريم به درگاه خدا.
آب: 1393/6/3015:46:44،
24
15
به جای "بابا آب داد" بنویسید "بابا دنبال آب رفت خدا کنه پیدا کنه"

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار