کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نیازی برای ثبت در دفاتر اسناد رسمی نیست

کدخبر:۶۹۱۴شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۷:۰۹۹۱۳۹ بازدید

برگ سبز صادر شده خودرو سند مالکیت وسیله نقلیه محسوب می‌شود و مردم اجباری برای ثبت این سند در دفاتر اسناد رسمی ندارند و ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی هیچ منفعتی نداشته و یک موازی‌کاری است.
نیازی برای ثبت در دفاتر اسناد رسمی نیست

ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر ثبت اسناد رسمی یا پلیس، موضوع تمام نشدنی است که از دو سه سال شروع شده و هنوز هم ادامه دارد. 

برنامه مناظره این هفته هم به این موضوع اختصاص داشت. 

در این برنامه سرهنگ احمد رستمی، معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه بر اساس ماده 22 قانون، مسئولیت صدور سند مالکیت خودروها بر عهده ناجاست، گفت: پلیس راهور بر اساس قوانین جاری کشور، ارائه خدمات شماره‌گذاری، نقل و انتقالات و همچنین تعویض پلاک خودروها را برعهده دارد.

او گفت: طرح ملی شماره‌گذاری وسایل نقلیه و تعویض پلاک خودرو با فرمت پلاک ملی از بهمن‌‌ سال 82 آغاز شد که در آن مسئولیت تخصیص شماره پلاک، به فرد داده شد و فرد تا زمانی که در سامانه پلیس پلاک به نام وی ثبت بود، مسئولیت آن پلاک را برعهده داشت. تاکنون بیش از 25 میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت در مراکز نقل و انتقال و تعویض پلاک خدمات شماره‌گذاری را دریافت کردند.

معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا گفت: ما معتقدیم سند رسمی و کارت شناسایی وسیله نقلیه از سوی نیروی انتظامی صادر می‌شود و برگ سبز صادر شده سند مالکیت وسیله نقلیه محسوب می‌شود و مردم اجباری برای ثبت این سند در دفاتر اسناد رسمی ندارند و ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی هیچ منفعتی نداشته و یک موازی‌کاری است.

صدور مالکیت خودرو بر اساس قانون برعهده نیروی انتظامی است

از سوی دیگر اصغر محبی، رئیس اداره حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی هم در این برنامه گفت: مراکز تعویض پلاک هدفشان هزینه کمتر به مردم بوده و برای وقت مردم اهمیت قائل می‌شوند تا وقتشان کمتر گرفته شود.

به گفته او از سال 89 موضوع اختلاف برسر ثبت و نقل و انتقال خودرو مطرح شد: باید بگویم اقدام نیروی انتظامی خود رسمی است زیرا در قانون راهنمایی و رانندگی صدور مالکیت برعهده نیروی انتظامی گذاشته شده است.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: تعویض پلاک اجباری و الزامی است ولی اینکه بعد از این مرحله مردم چه اقدامی انجام دهند دیگر در مأموریت نیروی انتظامی ضرری وارد نمی‌کند چرا که ما هدفمان هزینه کمتر به مردم است.

سند نیروی انتظامی به ثبت در دفاتر اسناد رسمی نیاز ندارد

در ادامه برنامه مناظره ،علیرضا طباطبایی نائینی، عضو کمیسیون حقوق مجلس شورای اسلامی گفت: به موجب قانون اموال منقول نیازی به داشتن سند ندارند و خودرو نیز جزو این اموال محسوب شده و بالذات نیاز به داشتن سند نیست. به دلیل برخی مسائل، الزاماتی برای ثبت خودرو و پلاک‌دار شدن آن تعیین شده تا رانندگان به مقررات رانندگی مقید باشند.

طباطبایی نائینی با بیان اینکه ماده 29 قانون تصریح کرد که خودروها باید دارای سند رسمی باشند،گفت: این اسناد در دفاتر رسمی یا در ادارات دولتی از جمله نیروی انتظامی قابلیت تنظیم را دارند.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس ادامه داد: محل مناقشه در این موضوعه آنجاست که مردم پس از مراجعه به مراکز تعویض پلاک، ضرورتی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی ندارند لذا مراجعه مردم به دو سازمان و پرداخت هزینه به هر یک از آنها ایجاد مزاحمت برای مردم می‌کند و سند نیروی انتظامی یک سند رسمی است.

مسئول ثبت سند مالکیت خودرو دفاتر اسناد رسمی هستند

اما نظر مخالف را محمد عظیمیان، عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران داشت. او با اشاره به اینکه دفاتر اسناد رسمی 80 سال قبل یعنی از سال 1316 صلاحیت تنظیم و ثبت اسناد رسمی را داشتند، گفت: ایا مردم در طول 80 سال گذشته خطا عمل می‌کردند؟ باید گفت که مسئول ثبت اسناد دفاتر اسناد رسمی هستند.

عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه با تصویب ماده 29 ثبت اسناد و اموال درسال 89 نقل و انتقال اموال منقول مانند اموال غیرمنقول الزامی است، گفت: نمی‌توان ادعا کرد که نقل و انتقال باید به صورت غیررسمی انجام شود.

عظیمیانگفت: نظر سردفترداران در خصوص الزام حضور اشخاص در دفاتر اسناد رسمی با تکیه مصوبه قانونی است و در این برداشت قانونی اختلاف نظر وجود دارد، 3 نفر با ماده 29 ثبت اسناد و اموال مخالفت کردند که یکی از آنها نماینده مردم تهران بود که معتقد بود مخالف تصویب قانونی هستیم که مردم به موجب آن برای حضور در دفاتر اسناد رسمی مجبور شوند مخالف دوم سردار مومنی و مخالف سوم معاون حقوقی دولت بود.

در قانون موضوع نقل و انتقال خودرو برای راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته نشده است

در ادامه محمدمهدی انجم‌شعاع با بیان اینکه در قانون موضوع نقل و انتقال خودرو برای راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته نشده است و اگر این اقدام صورت گیرد، راهنمایی و رانندگی سابقه ندارد، گفت: در ماده 29 قانون نقل و انتقال خودرو مطرح شده است که این امر در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد چرا که دفاتر اسناد رسمی در این زمینه سابقه دارند و می‌توانند کار را به خوبی انجام دهند. موضوع چگونه اجرا شدن قانون است نه اینکه کدام قانون بهتر است بنابراین ما با این‌که مرجع یک جا باشد و تسریع در کارها برای مردم صورت گیرد، موافقیم ولی آیا راهنمایی و رانندگی امکانات فراهم می‌کند که افراد اسناد رسمی در تعویض پلاک مستقر شوند.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با اشاره به اینکه در ماده 29 نقل و انتقال خودرو برعهده دفاتر اسناد رسمی است و مراجعه قضایی است و مراجع قضایی نیز قرار دارند ولی اگر برعهده راهنمایی و رانندگی باشد دخیل نمی‌‌شود.

انجم شعاع گفت: اگر مالکیت خودرو با نیروی انتظامی باشد و مواردی مانند فوت و ورشکستگی صورت گیرد مراجع قضایی افرادی که به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نکرده باشند نمی‌شناسد.

صلاحیت قانونی نیروی انتظامی برای تنظیم سند انتقال خودرو

در بخش دوم برنامه رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با تاکید بر صلاحیت قانونی نیروی انتظامی برای تنظیم سند انتقال خودرو ، گفت : ماده 22 قانون حمل و نقل که در شهریورماه سال 88 به تصویب رسید مسئولیت صدور اسناد مالکیت و پلاک خودرو را به نیروی انتظامی می‌دهد.

وی ادامه داد: تنظیم سند رسمی الزاما توسط دفاتر اسناد رسمی انجام نمی‌شود و ما قائلیم که تنظیم اسناد مالکیت خودروها نباید در دفتر اسناد رسمی ثبت شود.

محبی با اشاره به مخالفت نمایندگان مجلس برای الزام اسناد انتقال خودروها توسط دفاتر ثبت اسناد رسمی گفت: پیش از تصویب این قانون در سال 88 یک پیشنهادی به نمایندگان ارائه شد که در آن تصریح شده بود، نقل و انتقال خودرو پس از اخذ مالیات می‌بایست در دفاتر ثبت اسناد رسمی ثبت شود که نتوانست رای نمایندگان مجلس را جلب کند و باتصمیم نمایندگان مقرر شد تا مراجعه به دفاتر اسناد رسمی اختیاری شود.

نیروی انتظامی مرجع صالح نقل و انتقال خودرو نیست

عظیمیان، عضو هیئت مدیره سردفترداران کشور خطاب به رئیس اداره حقوق راهور گفت: طبق صراحت موجود در ماده 29، نیروی انتظامی مرجع صالح نقل و انتقال خودرو نیست و نقل و انتقال خودروها باید در یک سند رسمی و توسط دفاتر ثبت منتقل شوند.

طباطبایی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ گفت: نیروی انتظامی به عنوان مرجع رسمی وجود دارد چرا مردم باید به سختی بیفتند. در قانون مطرح شده قبل از مراجعه به دفاتر اسناد رسمی حتماً به پلیس مراجعه شود در واقع الزام قانونی مراجعه به پلیس است که باید به این موضوع توجه کنیم.

به کفته او مرجع پلیس متخصص بوده چرا دوباره وقتی چنین مرجع متخصصی می‌تواند گواهی دهد افراد را به دفترخانه بفرستیم.

طباطبایی با اشاره به اینکه عقل سلیم می‌گوید مردم می‌توانند تنها به پلیس مراجعه کرده و بدون دردسر کار خود را انجام دهند چرا که دقت پلیس بسیار بالا است، گفت: یک زمانی می‌گفتند مگر می‌شود گذرنامه را به شخص خاصی دهیم در حقیقت در گذشته افراد مدتها معطل گذرنامه می‌شدند اما اکنون با وجود پلیس+10 کار یک ساعته صورت می‌گیرد و در واقع تسریع در کارها برای مردم انجام می‌شود.

رای دیوان عدالت به سود دفاتر اسناد رسمی است

عظیمیان، عضو هیئت مدیره کانون سردفترداران و دفتریاران در ادامه گفت: یکی از استدلال‌های ما این است که رأی دیوان عدالت اداری بر صلاحیت ذاتی دفاتر اسناد رسمی تأکید کرده است و در این رأی اشاره شده کاری که پلیس انجام می‌دهد با نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی منافاتی ندارد اما نقل و انتقال رسمی خودرو از صلاحیت ذاتی دفاتر اسناد رسمی است.

انجم‌شعاع، معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از ماده قانونی این استنباط شده بود که راهنمایی و رانندگی باید مردم را به دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند. اما رأی دیوان عدالت اداری اعلام کرد که این موضوع الزام نیست. بحث ما در مناظره این است که دارندگان خودرو مکلفند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

رستمی ، معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در واکنش به سخنان انجم‌شعاع گفت: مردم مکلف نیستند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و نیروی انتظامی نیز ملزم نیست تا برای ثبت مالکیت خودرو مردم را به دفاتر اسناد رسمی ارجاع دهد. قانونگذار این فرض را قبول کرده که در مرحله تعویض پلاک مالکیت مالک جدید مشخص می‌شود. در حقیقت نقل و انتقال یعنی صدور پلاک به نام مالک جدید.

انجم‌شعاع خطاب به سخنان رستمی گفت: ما می‌گوییم مالکیت یک خودرو باید به عنوان یک حق به دیگری منتقل شود و مرجع صالح این کار باید شناسایی شود. در ماده 49 قانون ثبت اسناد آمده است که ثبت اسناد برعهده دفاتر اسناد رسمی است و ماده 81 عنوان می‌کند که ایجاد دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم اسناد رسمی خواهد بود و تنظیم سند رسمی در دفترخانه‌ها انجام می‌شود. اما کاری که پلیس هم اکنون انجام می‌دهد تنظیم سندی است که دلالت بر تعویض پلاک دارد.

پلیس تنها مرجع استعلام نهادها و دستگاه‌ قضایی است

محبی، رئیس اداره حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی خطاب به سخنان انجم‌شعاع بیان کرد: اسنادی که نیروی انتظامی برای خودروهای نو صادر می‌کند هیچ مشکلی در مالکیت آنها وجود ندارد. چرا وقتی یک فرد خودرو جدید می‌خرد آن را در دفترخانه‌ها ثبت نمی‌کند بین این قرارداد با قراردادی که فرد ماشین دست دوم می‌خرد به لحاظ حقوقی چه تفاوتی وجود دارد که می‌گوییم حتما باید این قرارداد در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.

سرهنگ محبی با تاکید بر اینکه پلیس تنها مرجع استعلام نهادها و دستگاه‌های قضایی کشور است، گفت: باید توجه داشت که در هنگام صدور احکام قضایی و برای بررسی موضوعات حقوقی، تمامی استعلام‌های لازم در خصوص مالکیت خودروها از پلیس گرفته می‌شود و شما یک نمونه معرفی کنید که دادگاه برای استعلام مالکیت خودرو، از سازمان ثبت استعلامات لازم را گرفته باشد.

وی ادامه داد: ماده 29 قانون مردم را مکلف کرده که برای انتقال خودروها به نیروی انتظامی مراجعه کنند و آنها را مخیر دانسته است که به دفترخانه‌های اسناد رسمی مراجعه کنند و در این ماده نیز صراحتا عنوان شده است که نیروی انتظامی "می‌تواند در صورت امکان" مکانی را برای استقرار سردفتران اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک در نظر بگیرد. لذا این موضوع نشان دهنده آن است که هیچ تکلیفی برای نیروی انتظامی و مردم برای مراجعه به دفترخانه‌های اسناد رسمی وجود ندارد.

روزانه 60 هزار سند در بانک اطلاعاتی سازمان اسناد اضافه می‌شود

انجم‌شعاع با اشاره به انجام استعلامات لازم از سازمان ثبت در خصوص مالکیت خودروها گفت: از زمانی که ثبت آنی اسناد توسط دفترخانه‌های اسناد رسمی آغاز شده است، روزانه 60 هزار سند در بانک اطلاعاتی سازمان اسناد اضافه می‌شود و استعلامات مالکیت خودروها از سازمان ثبت به اندازه‌ای است که ما به دنبال ایجاد بخش ویژه‌ای به منظور پاسخگویی به استعلامات مراجع قانونی مختلف در سازمان ثبت اسناد هستیم.

در ادامه طباطبایی،‌ عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه شما هم دادستان و هم نماینده مجلس بودید چگونه ممکن است مراجع دیگری جز دفاتر اسناد رسمی بتوانند سند رسمی را تنظیم کنند، اظهارکرد: به دلیل قانون ما برای دفاتر اسناد رسمی ارزش قائل هستیم؛ دو مرجع می‌توانند سند رسمی را تنظیم کنند که شامل دفاتر اسناد رسمی و مقامات در حدود صلاحت است که باید بگویم ثبت سند در پلیس می‌تواند کاملا رسمی باشد و این مرجع دارای صلاحیت است.

وی گفت: مسئولیت صدور گواهینامه و پلاک خودرو در ‌جمهوری اسلامی ایران بر عهده نیروی انتظامی است که این موضوع کاملا در قانون مطرح شده است، ما از نظر فرهنگی گاهی عادت می‌کنیم که به دفترخانه برویم که این درست نیست که این درست نیست به طور مثال وقتی فرشی را می‌خریم فاکتوری به ما می‌دهند آیا این سند مالکیت است؛ هر کسی هر چیزی که داشته باشد مالک آن است مگر خلاف آن ثابت شود.

طباطبایی عنوان کرد: حساسیت برای ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی واقعا اشتباه است.

نتیجه نظر سنجی

به گزارش روابط عمومی برنامه مناظره ، سوال نظرسنجی چهل و هفتمین برنامه مناظره با موضوع نقل و انتقال خودرو  که از شبکه یک سیما پخش شد، چنین بود؛ 

*پس از صدور شناسنامه مالکیت خودرو در مراکز شماره گذاری ، به نظر شما ثبت نقل و انتقال خودرو در مراکز اسناد رسمی ...؟

1- اجباری باشد

2- اختیاری باشد

گزینه دو با ۸۰.۶۵ درصد مخاطب بیشترین رای را در پی داشت و گزینه یک ۱۹.۲۵ درصد رای مخاطبان را شامل شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

م: 1393/6/2910:35:10،
114
82
شما فکر میکنید دولت از حق خود تو این اسناد میگذرد که دیگه نیاز به دفاتر اسناد رسمی نباشد.از مبلغ حدود 600 هزار تومن برای خودروی X سهم دفترخونه 148 هزار تومنه و مابقی سهم دولت پس....(مالیات + عوارض شهرداریی +ارزش افزوده و....
احسان: 1393/6/2911:38:31،
71
102
اقا من یکسال در گیر این موضوع هستم یک اسپورتیج خریدم تعویض پلاک هم کردم ولی الان صاحب قبلی رفته دادگاه شکایت کرده از شاسی ماشین و ماشین الان توقیف شده حالا الان دادگاه میگه ماشین تعویض پلاک شده فقط هنوز قطعی بنام من نشده . پس نتیجه میگیریم که ماشی سند قطعی میخواهد
سعید: 1393/6/2912:15:57،
118
28
الان گره کار دست قوه قضاییه اس.اگه قوه قضاییه مالکیت رو همون برگ سبز قرار بده دیگه مشکلی پیش نمیاد.
کوکو: 1393/6/2914:07:16،
73
24
پول بی حساب و کتاب از مردم گرفتن واسه ادارات شده مثل آب خوردن.یه سوزوکی فروختم فقط 834000 تومن پول دفترخونه شدش غیر از عوارض و مالیاتش.متاسفم که فقط سر مردم خودشون رو کلاه میزارن.یه کار خدماتی رو با همچین هزینه هنگفتی به مردم تحمیل میکنن.وقتی این موارد مطرح میشه تازه میشه فهمید که عامل بد شدن و بی رحم شدن مردم چیه.مطمئنا طرف واسه بر اومدن هزینه هاش باید چه درست چه غلط دست به یه کاری بزنه.
ايران: 1393/6/3003:25:10،
37
26
آقاي محمد عظیمیان عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران شما با اشاره به اینکه دفاتر اسناد رسمی 80 سال قبل یعنی از سال 1316 صلاحیت تنظیم و ثبت اسناد رسمی را داشته : ایا مردم در طول 80 سال گذشته خطا عمل می‌کردند؟ خير
در طول ان زمان خودرو تعويض پلاك نمي شد و پلاكي كه روي خودرو بود براي هميشه بود بخاطر همين مردم بأيد مي امدن خدمت شما حال كه مركز تعويض پلاك اين كار انجام ميده پس الزمي ندارد به دفتر ثبت مراجعه كنن
پس وقتي مسىوليت صدور پلاك بر عهده نيروي انتظامي است پس مراجعه به دفتر ثبت اشتبا است
assef: 1393/6/3106:32:43،
28
14
در پاسخ محمد عظیمیان عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران.
اعراب جاهل سال ها بت می پرستیدند، ستاره و خورشید و گاو می پرستیدند، از 80 سال شما هم بیشتر هست ، اونوقت الان هم دوباره بیایند همین کار رو بکنند. حتی اعراب جاهل فهمیدن اما ....
با مثال میشود چیزی رو نقض کرد و نمی شود اثبات کرد.
کشکول طلایی: 1393/6/2910:38:36،
140
30
جنگ زرگری تمام بشو نیست!! مردم بدانند دوباره هزینه ها رامیخواهند اضافه کنند. نظرسنجی دوباره: + اختیاری . _ اجباری
علی: 1393/6/2923:46:33،
34
90
دوستان چرا حرفهای بی ربط نیروی انتظامی را درست دقت نمیکنید . وقتی میگند ما میتونیم بجای دفترخونه مالیات و ثبت بگیریم یعنی فقط مردم دفترخونه نرند ولی بیاند تعویض پلاک همون پول را بدند . خوب این که همون شد . دولت که نمیاد از درآمد هنگفتش چشم پوشی کنه . خودتون که میگید هزینه دفترخونه 90 درصدش ماله دولته خوب بیاید هزینه دولتی را کم کنید . چرا کسی دنبال این کار نیست .؟ فقط به اسم مردم میخواند کلاه سر مردم بگذارند . امان از مردم زود باور که فکر میکنند کسی به فکر جیب اوناست اما ای دل غافل که اونا فکر جیب خودشونند یعنی بنام مردم و بکام نیروی انتظامی
حسین: 1393/6/2910:41:20،
131
30
اگه اینجوریه که خیلی خوبه
الان میدونید دفترخانه ها چقدر پول مفت از این مردم میگیرن
خواهشا در زمینه انتقال سند خودرو بصورت کامل دفتر خانه را حذف کنید
همه مردم این رو میخوان
فرزاد: 1393/6/2910:56:21،
77
34
فکر کردین دفاتر از این چند میلیون درآمد مفت ماهیانه میگذرن ؟ خودشون تو برنامه گفتن روزانه 60 هزار نقل و انتقال رو انجام میدن .حتی اگر فقط 10 درصدش مال خودشون باشه سر به فلک میزنه .
Nader: 1393/6/2910:57:36،
103
26
پارسال یک دستگاه تویوتا لندکروز فروختم ۱۲میلیون پول دفترخانه دادم
تو جیب کی میره خدا عالم
وطنم پاره تنم

majid: 1393/6/2911:03:07،
64
31
این طرح ۳ ساله که تو منطقه ما کاشمر و بردسکن و خلیل اباد اجرا داره میشه و هیچ مشکلی هم نداره و هزینه فقط تعویض پلاکه اسم ای طرح هم رهگشا هست .فقط یه مشکلی که هست اینه که مثلا اگه ۳ بار به صورت رهگشا تعویض پلاک بشه نفر آخر اگه بخواد سند قطعی بزنه باید ۲ نفر قبل به ترتیب سند قطعی بزنند و کسی هزینشو قبول دار نیست و نفذ اخر باید کل هزینرو بده مشکل دیگه ای هم که هست ماشینای منطقه ما رو که سند رهگشا خوردن رو نمیتونیم تو شهرای دیگه بفروشیم چون شهرای دیگه سند قطعی میخوان اما اگه سراسری بشه این مشکل هم حل میشه در کل طرح خوبیه و خیلی به صرف مصرف کننده هست
نادر: 1393/6/2911:04:36،
53
35
باز آقای منفی زاده اصل اومد زیر همه پست ها نمره منفی داد این احتمالا براش کامنت بذاری چه انسان حلال زاده ای حتی به حلال زاده بودن خودشم نمره منفی بده می گی نه الان ببین به کامنت منم نمره منفی میده
مسعود: 1393/6/2911:16:06،
57
31
اگر یک کار خوب وپسندیده ودرجهت حذف موازی کاری وآسایش مردم وکم کردن هزینه های اضافی طی چند سال گذشته باشیم همین حذف رویداد انتقال سند مجدد دردفترخانه توسط نیروی انتظامی میباشد که بسی جای شکر وتشکررادارد.دست نیروی انتظامی وهمه کسانی که باعث انجام این خدمت ارزنده وماندگار به مردم شدنددرد نکنه وخدا کمکشان کند.
X: 1393/6/2911:22:10،
28
75
اونايي كه به دفاتر بد و بيراه ميكن و ميگن بايد حذف بشه اگه خودشون از كار تو همين دفاتر خرج زن و بچشون رو در مياوردن يا پدر خودشون دفتر داشت بازم اين حرفو ميزدن؟
آه: 1393/6/2912:23:35،
50
33
نه خیر آقای x شما دلسوز مایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من: 1393/6/2915:12:40،
44
25
دفترخونه ها باندازه کافی از منابع دیگه درامد دارن
X: 1393/6/2911:25:18،
35
34
فكر ميكنين واقعا دولت از اين پول ميگذره؟ (حق الثبت و ماليات نقل و انتقال كه 90% هزينه نقل و انتقال خودرو رو شامل ميشه) نهايتا تو تعويض پلاك ميگيرن ازتون. يه بنز اگه 12 ميليون خرج سندش بشه فقط 300 هزار تومنش مال دفتر خونس
امید: 1393/6/2911:32:24،
93
79
X شما یا خودت دفتر خونه داری یا فقط اومدی الکی نظر بدی اعلام وجود کنی تو عمرت ماشین به نام زدی تاحالا؟ من خودم برای 206 که به نام زدم حتی زیر برگه سندم چاپ شده حق التحریر 1100000 ریال حق صدور هر برگ 50000 ریال و مالیات و .... رو هم جدا زده کلا 510 هزارتومن پول دادم لطفا از روی تخیلاتتون نظر ندین
شمال: 1393/6/2911:39:29،
81
28
این X احتمالا یکی از ماشین کنترلی های اسباب بازیشو فروخته آخی چند سالته عمو؟
ali: 1393/6/2911:44:59،
48
34
خود نیرو انتظامی وفتی تعویض پلاک میکنی یه برگه واسه محضر بهت میده به عنوان تاییده نقل وانتقال که اونو باید بدی محضر.یعنی خودش داره میگه برو دفترخونه بعد اینجا میان الکی حرف میزنن
مهدی: 1393/6/2911:45:29،
40
24
آخرش ما نفهمیدیم تکلیفمون چیه؟
اگه کسی فهمید به ما هم خبر بده؟
مرد برفی: 1393/6/2911:51:06،
79
29
این X احتمالا دفترخونش بغل اون گوجه فروشه سر کوچس که زمان احمدی نژاد قیمتاش مفت بود. مرد حسابی الان 200 تومنی که تو میگی خیلیم زیاده من خودم یه برگ پرینت گرفتم 100 تومن شد منتهی تو کافی نت . الان بحث روی هزینه دفتر اسناد که چرا باید 5000 تومن واسه یه پرینت پول بگیره شما پاشو یه آب بزن صورتت انگار هنوز خوابی
محمود: 1393/6/2912:50:10،
62
27
خبر خوبی است واقعا لزومی به ثبت اسناد رسمی ندارد
ناشناس: 1393/6/2912:52:33،
48
27
قطعا نیازی به ثبت سند در دفترخانه ها نیست چون شما اگر شکایتی داشته باشید خود قوه قضاییه از شما سند دفترخانه ای نمی خواهد یک نامه به شما می دهد تا از نیروی انتظامی استعلام پلاک بیاورید اگر پلاک به نام شما باشد شما را صاحب خودرو میشناسد و دستور توقیف خودرو را صادر می کند
m: 1393/6/2913:14:40،
26
37
اصلاح می کنم:
تعداد سردفتر هایی که درآمد آنچنانی دارن، شاید فقط 10 درصد از کل سران دفاتر باشه!
سردفتر: 1393/6/2915:37:33،
69
35
به خدمت دوستان عزیز عارضم که حدود هشتاد وپنج درصد مبلغی که شما بابت انتقال خودرو در در دفاتر هزینه میکنید بابت مالیات هست که مستقیم به حساب خزانه وارد میشه نیروی انتظامي که چند نفر از سرداران آن نیرو سهامدار شرکت رهگشا هستن با کمک صدا و سیما دارد موضوع را طوری بین مردم جا می اندازد که عدم مراجعه به دفاتر مساوی هست با هزینه کمتر باید خدمت دوستان عرض کنم که دولت به هیچ عنوان از این درآمد مالیاتی نخواهد گذشت و به فرضی که انتقال سند فقط در ناجا انجام شود مطمن باشید این هزینه ها در آنجا از مردم اخذ خواهد شد
وطنم پاره ی تنم: 1393/6/2916:55:30،
33
35
به نام خدا
با سلام به همه ی دوستان
من با نظر سر دفتر موافقم قطعا تو این مملکت از این پولا نمیگذرن تو دفتر خونه اگر نباشه نمیان حذفش کنن تو نیروی انتظامی میگیرن. حکایت غیر استاندارد شدن خودرو های داخلی هست که اعلام میشه بی کیفیت هست و نیروی محترم انتظامی میشه مدافع جان و مال مردم، شماره گذاری رو متوقف میکنه بعد چند وقت ماشینا همه استاندارد میشن و با کیفیت. آی مردم بیاید به فکر همدیگه باشیم. وطنم پاره ی تنم.
ايران: 1393/6/3002:51:06،
35
28
دوست عزيز وطنم و سردفتر
هيچ جاي دنيا نقل و انتقال سند خودرو وجود ندارد خودرو فقط در مركز تعويض پلاك پلاكش تعوض و بنام ديگري ميشه تمام
ما ملت ايران از اين كار درست نيروي انتظامي كمال تشكر را داريم
assef: 1393/6/3106:46:11،
27
29
اگر بر فرض محال (محال + محال ) هم همون پول رو تو شماره گذاری بگیرن باز بهتره ، اولا وقت مردم کمتر گرفته میشه، دوما پلیس داره جون میکنه فک پلاک می کنه ، پرچ می کنه و ...
دفتر خانه که پشت میز نشسته و فقط پول می شماره.
مجید: 1393/6/2918:16:15،
26
36
دوستان انتقال سند فقط در دفترخانه
مجید: 1393/6/2918:19:05،
34
42
عزیزان عدم مراجعه به دفترخانه مشکلات حقوقيه زیادی در پی خواهد داشت
ناجا: 1393/6/2920:03:14،
27
40
هموطنان گول نیروی انتظامی رونخوريد
علی: 1393/6/3000:39:25،
30
24
آقایی که برای یه x60 رفتی دفترخونه آیا وقتی پرسیدی مبلغ چقدره پرسیدی تو جیب کی میره ؟ 600 مالیاته و 300 مال هلال احمروشهرداری و اداره ثبته . 80 مال کانون و دفتریار و کارمنده و 80 مال سردفتر . حالا خودت کلاهتو قاضی کن و بگو کی پول مفت میگیره . تعویض پلاک هم اگه قراربشه تنها کارکنه همین 1 میلیونو ازت میگره فرقش اینه که اونجا به اسم پلیس ازت میگیرند و دفترخونه به اسم خودش تموم میشه . هرکی هم هرچی حرف بزنه فکر میکنید داره دری وری میگه حالا اگه یه کسی یه کلاه و لباس تنش کرد حاضری دوبرابر اون پولو بدی جیکت هم درنیاد و یا برای یه بارهم نپرسی چرا مثلا جریمه 20 تومنی بشه 100 تومن و اما نپرسی پولی که برا جریمه میدی مفت تره یا پولی که میدی تا کسی نسبت به مالی که داری نتونه ادعایی بکنه .
جواب X: 1393/6/3010:17:17،
60
53
دروغ نگو X ، تو خودت دفترخونه داري و ميترسي نونت آجر بشه .
درد مند : 1393/6/3010:47:27،
20
21
احساس من از این گفتگو و کشمکش نفع مردم نیست فقط نفع سازمانی و یا شخصی دو سیستم حقوقی است ودر نهایت هر کدام بفکر خودشان هستند اگر سود مردم مورد نظر بود میتوانستند با یک قانون ،طرح ساده و فراگیر که به صورت طرح ویا لایحه در مجلس و یا هر جایی که صلاحیت دارد مطرح وسود خلق ا.. را در ان لحاظ کنند ولی از انجایی که هر دو طرف در مباحث صادق نیستند و هر کدام با دادن اطلاعات نا کافی و غلط دنبال رای مردم هستند تا به سود و درامد خود برسند وتنها چیزی که در این بین مهم نیست رفاه و اسایش مردم است
محمد: 1393/6/3106:37:59،
23
29
دوست عزیز شما اگر قبل از شماره گذاری بیع نامه(قولنامه) داشته باشی ، حتی اگر پلاک هم نکنی و طرف هم فوت کند و اگر هم نخواد ماشین رو به نام کند ، شما می تونی اون ماشین رو به نام خودت کنی.
پس یادتون باشه حتما بیع نامه بنویسید( 15 هزار تومان نفری)
که نخواهید دفتر خانه برید.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار