کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وام مسكن به درد شهرستان‌ها مي‌‌‌‌خورد

کدخبر:۶۸۵۳چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۶:۳۸۳۱۱۵ بازدید

بهارستان‌نشين‌ها معتقدند كه وام 80 میلیون تومانی مسکن تنها به درد شهرستان‌ها مي‌‌‌‌خورد.

 محمد علي‌پور، عضو كميسيون اقتصادي مجلس در اين باره گفته است كه شايد وام 80 ميليون توماني خريد مسكن نتواند در خانه‌دار شدن مردم شهر تهران خيلي موثر باشد ولي اين ميزان وام صرفا در شهرستان‌ها مي‌تواند متقاضيان بيشتري را صاحبخانه كند. به گزارش خبر آنلاين، درحال حاضر بازار مسكن در دوره ركود مطلق قرار دارد. از ابتداي فصل تابستان نيز بطور متوسط ماهيانه 10 درصد از ميزان معاملات كاسته شده است. پيش‌بيني‌ها نشان مي‌دهد در كوتاه‌مدت امكان بهبود وضعيت بازار مسكن وجود ندارد. وزارت راه و شهرسازي در بسته سياست‌هاي خروج از ركود اقتصادي قصد دارد تا مقدماتي را براي بهبود وضعيت بازار مهيا كند. تحليلگران بازار نيز براين باورند كه در صورت ورود مستقيم دولت به بازار از طريق افزايش سقف دريافت وام‌ها امكان تغيير شرايط به صورت نسبي وجود دارد. از سوي ديگر برخي تحليلگران نيز نقل مي‌كنند با توجه به كاهش نرخ تورم و افزايش رشد اقتصادي در نيمه اول سال آينده قدرت خريد مردم افزايش پيدا مي‌كند. آخرين گزارش‌هاي مركز آمار نشان مي‌دهد ميزان كسري بودجه خانوار همچنان در مرز 400 هزار تومان باقي مانده است. برهمين اساس پس از كاهش ميزان كسري بودجه ماهيانه خانوار و تنها در صورت تغيير شرايط درآمدي خانوارها امكان بهبود وضعيت بازار وجود دارد. 

 هزينه ‌تمام‌شده تسهيلات45ميليوني‌مسكن؟

با افزايش قيمت اوراق تسهيلات مسكن در فرابورس به حدود 100 هزار تومان، هزينه تمام‌شده تسهيلات 45 ميليون توماني مسكن با احتساب ميزان و دوره بازپرداخت اقساط به مرز 100 ميليون تومان رسيده است. اوراق تسهيلات خريد مسكن در فرابورس به 100 هزار تومان رسيد؛ اين يعني براي تهيه هر ورقه به ارزش 500 هزار تومان وام، 100 هزار تومان نقد پرداخت شود. بنابراين با افزايش سقف ميزان پرداخت وام به 45 ميليون تومان، متقاضيان نيازمند 90‌برگه 100 هزار توماني از اوراق تسهيلات خريد مسكن خواهند بود. به عبارتي متقاضي با پرداخت 9 ميليون تومان (90 بسته اسكناس 100 هزار تومان) امتياز دريافت 45 ميليون تومان وام را دريافت خواهد كرد؛ در جزييات بيشتر اين وام بايد گفت كه 35 ميليون تومان در قالب وام بلندمدت تا سقف 12 ساله و 10 ميليون تومان تسهيلات جعاله با سقف 5 ساله تقسيط مي‌شود. اقساط وام 35‌ميليوني كه 12 ساله (144 ماه) تقسيط مي‌شوند حدود 526600 تومان و اقساط وام 10 ميليوني هم در طول 5 سال (60 ماه) 254 هزار تومان اعلام شده است. به اين ترتيب، بابت اين وام 45 ميليون توماني بايد 91 ميليون تومان بازپرداخت شود. حاصل جمع اين رقم به علاوه 9 ميليون تومان هزينه اوليه دريافت وام، رقم 100 ميليون تومان را به عنوان هزينه تمام شده وام 45 ميليون توماني پيش روي متقاضيان قرار مي‌دهد كه همين امر احتمالا تاثير بسزايي در كاهش انگيزه دريافت اين وام خواهد داشت. البته همچنان مسئولان بانك مسكن معتقدند كه اين وام براي متقاضيان به واسطه سود 23 درصدي كه دارد، به صرفه بوده و حتي افزايش رقم اوراق تسهيلات به مرز 100 هزار تومان هم نمي‌تواند از جذابيت آن بكاهد. به گزارش فارس، اين اوراق در ابتداي سال بين 40 تا 45 هزار تومان بود كه اكنون با رسيدن به 100 هزار تومان افزايش 120 درصدي قيمت را تجربه مي‌كند و تاكنون محدوديت‌هاي اعمال‌شده براي استفاده از اين اوراق هم نتوانسته مانع از افزايش قيمت «تسه‌ها» شود. 

 پيش‌بيني معاون وزير از آينده مسكن

از سوي ديگر معاون وزير راه و شهرسازي در گفت‌وگو با نامه گفت: بازار مسكن طي سال‌هاي گذشته به واسطه افزايش قيمت‌ها و كاهش قدرت خريد مردم در مقاطع زماني مختلف با ركود مواجه شده و آثار اين ركود در تابستان امسال بيش از گذشته قابل مشاهده بوده است. ركود در حالي در بازار مسكن حاكم شده است كه دولت يازدهم در يكسال گذشته اقدامات فراواني را براي بازگشت رونق به بازار مسكن انجام داده كه ازجمله مهم‌ترين آنها مي‌توان به راه‌اندازي صندوق پس‌انداز مسكن و ارائه تسهيلات خريد مسكن از طريق همين صندوق‌ها اشاره كرد كه مي‌تواند نقش مهمي را در بازگشت رونق به بازار مسكن ايفا كند. محسن نريمان با بيان اينكه دولت به دنبال خروج مقطعي بازار مسكن از ركود نيست و برنامه دولت برقراري رونق پايدار در بازار است و همين موضوع ممكن است باعث شود تا خروج از ركود و رسيدن به رونق به زمان بيشتري نياز داشته باشد گفت: اما بطور حتم تا پايان سال رونق به بازار مسكن باز خواهد گشت. البته اين موضوع مربوط به كلانشهرهاست و در اين شهرها تا پايان سال رونق به بازار مسكن باز مي‌شود و هم‌اكنون در شهرهاي كوچك و جديد آثار اقدامات دولت قابل مشاهده است و در كنار افت قيمت‌ها قدرت خريد مردم افزايش يافته و خريد و فروش در بازار در حال رسيدن به شرايط ايده‌آل است. از طرفي اقداماتي كه در يكسال گذشته از سوي دولت در حوزه مسكن صورت گرفته و همچنين آرامش و ثباتي كه در اقتصاد كشور برقرار شده موجب شده تا ساخت‌وساز مسكن نيز با رشد قابل‌توجهي همراه شود كه آثار اين ساخت و‌سازدر سال 94 مشخص خواهد شد و به پايداربودن رونق در بازار مسكن كمك شاياني خواهد كرد. وي افزود: اما هدف دولت تنها شهرهاي كوچك و همچنين شهرهاي جديد نيست و دولت به دنبال بازگشت رونق به بازار مسكن در تمام كشور است و بر همين اساس دستورالعمل‌هاي مصوبه‌هاي جديد دولت ابلاغ شده و با اجرايي‌شدن اين دستورالعمل‌ها به زودي شاهد افزايش معاملات و به‌خصوص معاملات خريد و فروش در بازار خواهيم بود. 

 تاثير بسته دولت بر بازار مسكن

نريمان با اشاره به اينكه هم‌اكنون دولت در اقتصاد كشور بسته ويژه خروج از ركود را مطرح كرده و رئيس‌جمهور نيز اعلام كرده است از ركود عبور كرديم اظهار داشت اما بايد به اين نكته اشاره كرد كه براي توسعه اقتصاد تنها خروج از ركود كافي نيست و بايد به سمت رونق حركت كرد و هم‌اكنون بخش‌هاي مختلف اقتصاد ايران ازجمله بازار مسكن در مرحله رسيدن به رونق هستند و اميدواريم با اجرايي‌شدن برنامه‌هاي دولت، تا پايان سال رونق در تمام بازارهاي اقتصادي كشور حاكم شود. وي افزود: با توجه به اينكه قيمت مسكن در سال‌هاي اخير افزايش قابل‌توجهي را تجربه كرده است قدرت خريد مسكن مردم كاهش يافته و بر همين اساس اجاره مسكن زياد شده است. يكي از راه‌هاي اصلي خانه‌دار شدن مردم كمك‌هاي مالي بانك‌ها به مردم است و وزارت راه و شهرسازي نيز به همين دليل افزايش وام خريد مسكن را در دستور كار خود قرار داده است. در صورتي كه اين تصميم وزارت راه و شهرسازي عملياتي شود و وام خريد مسكن افزايش يابد بطور حتم مردم با قدرت بيشتري اقدام به خريد مسكن مي‌كنند و آثار آن را سال آينده در بازار خواهيم ديد كه به بازگشت رونق به بازار كمك خواهد كرد. 

 تضمين بازپرداخت و يارانه سودتسهيلات مسكن

همچنين هيات وزيران معاونت برنامه‌ريزي رئيس‌جمهور را موظف ساخت ضمن تضمين بازپرداخت تسهيلات مسكن، اعتبار يارانه سود تسهيلات را پس از اعلام بانك مركزي در لايحه بودجه سال مربوط پيش‌بيني كند. با تصميم هيات وزيران، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور موظف شد با توجه به مواد 11 و 22 قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن – مصوب 1387- ضمن تضمين بازپرداخت تسهيلات يادشده، اعتبار يارانه سود تسهيلات را پس از اعلام بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در لايحه بودجه سال مربوط پيش بيني نمايد. هيات وزيران در جلسه 19 شهريور 1393 به پيشنهاد بانك مركزي و به استناد اصل 138 قانون اساسي تصويب كرد متن زير به‌عنوان تبصره به ماده 3 تصويب نامه شماره 87606/ت 49186 ه مورخ 15 تيرماه 1392 الحاق شود: تبصره- معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور با توجه به مواد 11 و 22 قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن – مصوب 1387- موظف است ضمن تضمين بازپرداخت تسهيلات يادشده، اعتبار يارانه سود تسهيلات را پس از اعلام بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در لايحه بودجه سال مربوط پيش‌بيني نمايد. اين تضمين‌نامه نافي مسئوليت بانك‌هاي عامل در وصول مطالبات نيست. به گزارش اقتصادآنلاين به نقل از وزارت راه و شهرسازي، اين مصوبه در تاريخ 20/6/1393 از سوي اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور ابلاغ شده است. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

saman001: 1393/6/2608:09:17،
43
20
بازپرداختش هم بدرد شهرستاني ها هم نميخوره 80 تا بگيري 170 تا پس بدي ....
محمد: 1393/6/2608:17:00،
55
20
برای وام مسکن سقف تعین نکنید وکل بانگها وموئسسات وصندوقها تا 80% ارزش ملک وام بدهند همانطور که بعضی از بانکهای خصوصی برای خرید مسکن این وامهارو میدن
xxx: 1393/6/2609:42:29،
42
17
دلالها دوباره دارند خوشحال میشوند
دادا: 1393/6/2609:46:24،
32
21
ميشه بفرماييد كدوم شهرستان
فقط بدرد روستاها وشهرهاي بسياركوچك ميخورد
پویا: 1393/6/2609:52:09،
46
23
حقیقت اینه که این دوستان! چون در تهران زندگی می کنند فکر می کنند سایر قسمتهای کشور یک مشت زمین بایر هست که در آن مردم چادر زده و دام داری و گله داری می کنند!!!
دوستان خبر ندارند در همین شهرستانها در قسمتهایی حتی زمینها و ساختمانهای گران قیمت تر از تهران نیز وجود دارد
در شیراز، اصفهان و ... زمین هایی به مراتب گران تر از تهران وجود دارد!
البته این مطلب که در قسمتهایی از کشور زمینهایی وجود دارد که سه یا چهار برابر گران تر از قسمتهای مشابه در نیویورک است باعث تاسف است!!!
Z: 1393/6/2611:58:39،
38
17
تازه فهمیده اند این وام به درد خرید مسکن در تهران نمی خورد.
عجب نخبه هایی!!!!!
واقع بین: 1393/6/2614:14:35،
34
19
با سلام و تشکر از زحمات سایت خوب ایران جیب در خصوص مدیریت شایسته و کیفیت مطلوب اطلاع رسانی به مخاطبان .
همانطور که مستحضر هستید در روند ارائه خدمات همواره نکات ریزی وجود دارند که قابل رویت نیستند مگر از نگاه مخاطب ! در واقع به نوعی فلسفه وجودی CRM (مدیریت روابط با مشتریان ) یا VOC ( صدای مشتری ) همانا دریافت بازخورد مشتریان بوده که شامل نکاتی هستند که از نظر ارائه دهنده خدمات دور می ماند. هدف از بیان مقدمه مذکور آن است که طولانی بودن برخی از مطالب ارائه شده در سایت ایرانجیب مورد بحث قرار گیرد. هرچند کاملا واضح و مبرهن است که سایت ایرانجیب به دلیل حفظ امانت ، متن کامل یک خبر یا مصاحبه را بر روی سایت خود قرار می دهد اما نباید از این نکته .........
واقع بین: 1393/6/2614:25:11،
39
18
...... غافل ماند که زیاد بودن مطلب ارائه شده در طول زمان موجب عدم مطالعه مطلب مذکور توسط مخاطب و در نتیجه جستجوی مخاطب در منابع دیگر برای دسترسی به اخبار مذکور خواهد گردید. و این امر یعنی کاهش مشتریان سایت خوب ایرانجیب.
پیشنهاد اینجانب این است که چکیده مطلب مذکور بر روی سایت قرار گیرد و زیر مطلب مذکور لینکی جهت دسترسی به مشروح خبر مربوطه بر روی وب سایت خودتان قرار دهید. ( یعنی بخشی به نام مشروح اخبار در سایت ایجاد شود که کسانی که تمایل به خواندن مشروح اخبار دارند از ابتدا به آن قسمت مراجعه نمایند و کسانی هم که خواهان چکیده خبر هستند ، پس از خواندن خبر و در صورت نیاز با کلیک بر روی لینک مذکور به بخش مشروح اخبار هدایت شوند).
شاد و پیروز باشید.
Amin: 1393/6/2619:36:24،
26
18
بزک نمیر بهارمیاد/کمپوزه با خیارمیاد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار