کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تصمیمات جدید درباره سبد کالا

کدخبر:۶۷۳۵چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰:۵۳۳۷۳۶ بازدید

وزیر کار می گوید دولت به دنبال تعیین لیست 2.5 میلیون نفری جدیدی برای واگذاری بسته های امنیت غذایی است و این لیست تا آبان ماه کامل خواهد شد.

وزیر کار می گوید دولت به دنبال تعیین لیست 2.5 میلیون نفری جدیدی برای واگذاری بسته های امنیت غذایی است و این لیست تا آبان ماه کامل خواهد شد. پیش تر و در جریان تصمیم دولت برای حمایت غذایی از 7.5 میلیون نفری که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، ماموریتی به وزارت کار برای شناسایی گروه های حقوقی زیر 600 هزارتومان و 600 تا یک میلیون تومان داده شده بود که احتمالا گروه هایی از کارگران نیز در این لیست قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق پیش بینی دولت در سال جاری 7 میلیون و 500 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته های حمایت غذایی شدند که در حال حاضر توزیع بسته های غذایی برای این گروه ها انجام شده است.

بر اساس اعلام وزیر کار قرار است این دو گروه مشخص تا پایان سال جاری در 4 مرحله بسته های امنیت غذایی دریافت کنند. در عین حال، سال گذشته برنامه دولت در قالب توزیع سبدهای کالایی رایگان برای گروه های مختلف اجتماعی انجام شد.

هرچند قرار بود توزیع سبدهای کالایی در سال جاری نیز دنبال شود و این موضوع از سوی مقامات دولت تدبیر و امید نیز اعلام شده بود، اما بعد عنوان شد دولت واگذاری سبدهای کالایی را متوقف کرده و قصد دارد حمایت ها را تنها برای گروه های هدف در معرض خطر متمرکز کند.

به تازگی وزیر تعاون، کار و  رفاه اجتماعی اعلام کرد در صورت فراهم شدن برخی پیش شرط ها مانند تامین منابع مالی مورد نیاز، دولت قصد دارد واگذاری بسته های امنیت غذایی را برای 10 میلیون نفر انجام دهد که این موضوع به معنای شناسایی و ارائه لیست جدیدی از 2.5 میلیون مشمول جدید است.

نمایندگان کارگری کشور معتقدند دستکم بخش قابل توجهی از مشمولان جدید دریافت بسته های امنیت غذایی باید در گروه کارگری کشور باشند چون کارگران در حال حاضر از کم درآمدترین گروه های اجتماعی کشور محسوب می شوند.

آنها پیش تر برخی نامه نگاری ها را نیز با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اینباره انجام داده بودند و از وی خواسته بودند تا درخواست آنها را در دولت مطرح و پیگیری کند. انتظار می رود در یکی دو ماه آینده که دولت لیست جدید مشمولان دریافت بسته های غذایی را معرفی خواهد کرد، ردی نیز از کارگران در آن باشد.

با این وجود، تاکنون نامی از کارگران به عنوان مشمولان احتمالی دریافت بسته های امنیت غذایی در مرحله دوم از سوی مقامات وزارت کار برده نشده است و انجام برخی اقدامات برای شناسایی مشمولان جدید مطرح می شود.

نمایندگان کارگری کشور می گویند کارگران می توانند جزو مشمولان جدید دریافت بسته های امنیت غذایی باشند چرا که وزارت کار از سوی دولت ماموریت دارد تا از طریق بانک اطلاعاتی موجود که در قالب فازدوم هدفمندی یارانه ها ارائه شده است، دو گروه مشخص حقوقی زیر 600 هزارتومان و 600 تا یک میلیون تومان را شناسایی و برای دریافت بسته های غذایی آماده کند.

طبق آخرین مصوبه شورای عالی کار، حداقل دستمزد امسال کارگران و مشمولان قانون کار به میزان 609 هزارتومان تعیین شده است که حقوق نهایی ماهیانه دست کم 3 میلیون کارگر شاغل در بخش های مختلف کشور است.

به بیان ساده تر در شرایط فعلی، میلیون ها شاغل کارگری کشور تنها حقوقی به میزان مصوبه شورای عالی کار را دریافت می کنند که البته در بسیاری از موارد برای استفاده از بیمه تامین اجتماعی، ارقامی نیز از 609 هزارتومان به عنوان حق بیمه کسر می شود که در نهایت حقوق بسیاری از افراد حتی از 600 هزارتومان نیز کمتر است؛ بنابراین این دسته از شاغلان مشمول قانون کار به صورت بالقوه مشمول دریافت بسته های امنیت غذایی خواهند بود.

طبق پیش بینی صورت گرفته در سال جاری، ارزش سبدهای غذایی برای هر نفر تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی 200 هزار ریال و در نهایت برای هر خانوار تا یک میلیون و 400 هزار ریال است.

در صورت ادامه این روال برای 2.5 میلیون مشمول جدید که قرار است تا آبان ماه امسال مشخص شوند، بسته های کالایی مرحله دوم در پاییز و زمستان امسال توزیع خواهد شد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تازه ترین اظهارات خود درباره توزیع سبد کالا، با اعلام اینکه روند شناسایی گروه های جدید مشمول دریافت بسته های امنیت غذایی تا 2 ماه آینده کامل خواهد شد گفت: در حال شناسایی گروه های در معرض فقر غذایی هستیم.

وزیر کار اظهار داشت: بانک های اطلاعاتی کشور کامل نیستند و در این مدت تلاش کردیم تا به اطلاعات موجود انسجام ببخشیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1393/6/1909:55:07،
30
19
ما اگر سبد کالا نخواهیم و این قدر هزینه به جامعه تحمیل نشه چه کسی را باید ببینیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هاشم خدر: 1393/6/1913:29:32،
31
14
من سبد میخوام

سبدی که پر از کالا باشه
کوکو: 1393/6/2008:06:36،
15
17
آقا اون سبده که توش پر از مورچه هستش رو بیار میخوایم کله پاچه بار کنیم
صغری: 1393/6/2008:51:11،
16
15
حال کردین خالی بندی رو
دولت تدبیر و خالی
گفتن هر سه ماه یکبار به همه
بعد شدن کارگرا
ببعد بهزیستی
بعد کمیته امداد
بعد کارتن خوابها
بعد سوریه
بعد غزه بعد ...
آخرشم به هیچکس نمیدن
علی: 1393/6/1910:17:00،
26
17
جستجو نمیخواهد لیستها در تامین اجتماعی موجود است بعنوان نمونه بیمه های اختیاری که 99درصد بی کار با درامد صفر میباشند در ضمن اعضای دولت محترم هرگز دنبال لیست بی کارهای این کشور که وضعشون از کارگرها بدتر است میگردند یا اینکه حدود هفت میلیون بیکار جز صورت مسئله دولت نیست؟بیکارها باید فورا تحت پوشش حداقل سبد کالا قرار بگیرند.
reza: 1393/6/1910:52:30،
44
14
ایران با این ثروت عظیمی که داره، مردمش باید مثل قحطی زدها و گرسنه ها بیان سر صف موادغذایی بگیرن. کم با این کاراتون ملت را تحقیر کنید.ملتی که میتوانست جز 5 قدرته اقتصادی در دنیا بشه حالا ببین به چه فلاکتی افتاده.
ددی جواد: 1393/6/1914:09:59،
20
12
خلایق هر چه لایق
Z: 1393/6/1912:40:31،
21
17
پس یارانه شهریور چی شد؟
اخ از این عمر رفته: 1393/6/1915:08:25،
21
13
از این اصطلاحات خسته شدم ... سبدکالا... کاش میدنوستم این اصطلاحات رو کی درست میکنه مبنای دادنشو چجور محاسبه میکنن . هر کی هست خیلی بی وجدان و نامرده ... بی وجدان الان اکثر جوانهای در سن کار بیکارند قید همه چی رو به خاطر اینکه فشار به پدر و مادرش نیاد زدن ...باید یا کار ایجاد کنید یا حقوقی ماهانه برای بیکاران در نظر بگیرید این گدا بازیا چیه در اوردین تا کی می خواین لوس بازی در بیارین ....ملت رو دارین زجر کش میکنین ...ملت هم به خاطر این که کشورشون مثل افغانستان نشه هی چی نمیگن ...کم سو استفاده کنین ........
امیرضا جون: 1393/6/1921:17:53،
16
43
ای که نابود شود سبد کالا کهدر زمستان پارسال کشته

وزخمی داداین ها هم مردم را به بازی گرفتند
امیرضای عزیز: 1393/6/1921:19:50،
13
18
هد اقل میخاهند به مردم کمک کنندچیز
هایاشغالو


یخ زده به مردم ندهند
جلال: 1393/6/2001:59:21،
16
17
سبدكالا بخوره توسربعضى مسوولهاى بى عرضه،. اگه ثروت مملكت درست توضيع ميشدالان سبدهامون رو كادوميداديم به افغانى وپاكستانى وعراقيها،. مالب مرزيم وهر روزبليدباحسرت به ماشين ودلارهايى كه ازجلومون ميان و ردميشن نگاه كنيم وآخ بكشيم،. حالا خدابه دادمون برسه بااين خوشكسالى كه تازه شروع شده وتابيست سال ادامه داره سبد كه هيچى همه واسه نون هم محتاج ودربدرميشيم،،
man: 1393/6/2110:58:10،
11
13
خدا روزی ده پرندگان است،اما روزی آنها را به داخل لانه نمی ریزد.
دولت مرا گدا می کند از کار و کارآفرین حمایت نمی کند هیج بلکه انها را وارد بازی سیاست احمقانه خود می کند و حمایت خود را وابسته از جناح خاص می کند
من گدا نیستم اگر کسی گداست اون تویی که سیرنمیشوی آن همه نفت آن همه گاز آن همه جوان آن همه منابع تا کی می خواهید خانواده قدرت تشکیل داده و خون این مردم رو بمکید آیا سیر نمی شوید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار