کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وام مسکن بین 40 تا 80 میلیون تومان

کدخبر:۶۶۴۰شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰:۳۲۳۹۲۶ بازدید

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن معاونت امورمسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازي با اشاره به اينكه تا سال 1404 به 10 ميليون واحد مسكوني نياز داريم، گفت: مبلغ وام مسكن بين 40 تا 80 ميليون ...

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن معاونت امورمسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازي با اشاره به اينكه تا سال 1404 به 10 ميليون واحد مسكوني نياز داريم، گفت: مبلغ وام مسكن بين 40 تا 80 ميليون تومان است كه ميزان بازپرداخت ماهيانه آن از 400 تا 900 هزار تومان مي‌شود بنابراين بهتر است اجاره نشيناني كه اين ميزان را اجاره مي‌دهند، قسط وام مسكن پرداخت كنند تا در منزل مسكوني خود ساكن شوند.

به گزارش مهر، علي چگيني با تاكيد براينكه مسكن بخش مهمي است كه هم براي خانوار و هم براي دولت مي‌تواند رونق را در پي داشته باشد، به طوري كه 13 درصد از اشتغال كشور را بخش مسكن تأمين مي‌كند، بيان داشت: اگر يك درصد رشد در بخش مسكن داشته باشيم 2.7 درصد رشد در توليد ناخالص داخلي داريم، بنابراين سياست‌هاي مسكن بايد هم طرف عرضه و هم طرف تقاضا به صورت توأم ديده شود.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن گفت: با توجه به شرايط ركود تورمي كه اقتصاد ايران با آن دست و پنجه نرم مي‌كند، بايد شرايط اقتصادي را به گونه‌اي بچينيم كه در كنار تورم قابل قبول رونق اقتصادي نيز وجود داشته باشد.

وي با اشاره به اينكه در 8 سال گذشته تنها طرف عرضه مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: در طول اين 8 سال شاهد بوديم كه وام مسكن هيچ افزايشي نداشت، اما قيمت مسكن 6 برابر شد، بنابراين تنها عامل اصلي افزايش قيمت مسكن را نبايد وام در نظر گرفت.

چگيني با بیان اینکه فقط يك عامل در افزايش قيمت مسكن اثرگذار نيست، افزود: به عنوان مثال در يك سال گذشته شاهد بوديم كه قيمت وام مسكن افزايش پيدا كرد، اما قيمت مسكن تنها يك درصد رشد داشت بنابراین قيمت مسكن تنها متاثر از وام خريد نيست، بلكه عوامل مختلفي در آن تأثيرگذار است كه نمونه بارز آن رشد قيمت مسكن در سال 86 است.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن معاونت امورمسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازي در خصوص پرداخت مابه‌التفاوت نرخ سود تسهيلات خريد مسكن، اظهار داشت: در كشور سيستم پس‌انداز نداريم اما مردم بايد به پس اندازعادت كنند چرا كه بايد بسته‌اي از برنامه‌ها را داشته باشيم تا بتوانيم مسكن را به مقصد خود برسانيم.

وی تصریح کرد: پس بانك‌ها مي‌توانند وام بدهند و سياست وام‌دهي خود را تقويت كنند زیرا در سال 77 بيش از 10 هزار وام خريد داده شد و 3 ميليون خانوار ايراني خانه‌دار شدند. در حقيقت مي‌توان هم برنامه كاهش قيمت ساخت مسكن را انجام داد و هم از سوي ديگر با پرداخت وام مردم را توانمند كرد.

چگینی با تاکید بر اینکه يكي از برنامه‌هاي دولت در بخش مسكن حمايت از تقاضا است، گفت: در 10 تا 15 سال گذشته اين اتفاق نيفتاده است و براي اين كار بايد اجازه دهيم كه بازار رهن در كشور شكل بگيرد. همچنين بايد اجازه دهيم دولت به شيوه‌هايي كه طراحي كرده به توليد و عرضه مسكن كمك كند.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن در خصوص ميزان وام مسكن، اظهار داشت: مبلغ وام مسكن بين 40 تا 80 ميليون تومان است كه ميزان بازپرداخت ماهيانه آن از 400 تا 900 هزار تومان مي‌شود بنابراين بهتر است اجاره نشيناني كه اين ميزان را اجاره مي‌دهند، قسط وام مسكن پرداخت كنند تا در منزل مسكوني خود ساكن شوند.

وی با اشاره به اينكه دولت مي‌خواهد صندوق پس انداز مسكن در همه بانك ها ايجاد شود، گفت: همه بانك‌ها در كنار بانك مسكن مي‌توانند اين صندوق‌ها را راه‌اندازي كنند و دولت وامي كه پرداخت مي‌كند، مابه‌التفاوت نرخ سود آن را پرداخت كنند.

چگینی در خصوص برنامه دردست اجراي وزارت راه وشهرسازي در حوزه مسكن، اظهار داشت: مسكن مهر پروژه بزرگي است كه هنوز حدود يك ميليون واحد مسكوني آن تمام نشده است و در زمينه خدمات زيربنايي و خدمات روبنايي آن مشكلاتي وجود دارد. برنامه دولت ساماندهي اين وضعيت است و تلاش خود را انجام مي‌دهد كه مسكن مهر را تمام كند و در حوزه تأمين مالي آن به جاي استفاده از پول پرقدرت كه تورم‌زا است از بازپرداخت اقساط تسهيلات مردم استفاده كند و همانطور كه مشاهده مي‌كنيد، كاهش تورم حاصل شده است.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن در خصوص اینکه آيا پرداخت وام 80 ميليون توماني موجب گران شدن قيمت مسكن مي‌شود، گفت: در تمام دنيا سيستم وام‌دهي و تسهيلات دادن براي بخش مسكن وجود دارد و معتقديم كه پرداخت وام مسكن شايد اثر جزئي داشته باشد، اما اثر زيادي بر قيمت مسكن نخواهد داشت.

وي تصریح کرد: پرداخت 150 يا 300 هزار فقره وام مهم نيست بلکه مهم، راه‌اندازي صندوق پس انداز است. ما مي‌خواهيم سازوكار صندوق راه بيفتد و بانك‌ها اجازه ورود به اين عرصه را داشته باشند تا به گروه‌هاي مختلف با اشكال مختلف وام پرداخت كنند. به عنوان مثال پرداخت وام با نرخ حمايتي براي اقشار كم درآمد و يا اولويت دادن به بافت فرسوده، صنعتي‌سازي يا خانه اولي‌‌ها يا اينكه توليد صنعتي را حمايت كنيم.

چگینی با اشاره به حمايت از صندوق‌هاي پس‌انداز مسكن گفت: بايد از اين نوزاد حمايت كنيم، تا اين صندوق‌ها راه بيفتد، تا ببينيم در يكي دو سال آينده چگونه عمل خواهد كرد.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن با تاکید بر اینکه سعي داريم، از بخش تقاضا نيز حمايت كنيم، افزود: هم‌اكنون وام خريد مسكن ممنوع است، اما وام ساخت مسكن كه ممنوع نيست.

وی با بیان اینکه حرف‌هاي عامه‌پسند زدن خوب است اما بايد منابع و توان خود را بسنجيم و بعد به دنبال پرداخت وام باشيم، بیان کرد: تقاضاي سرمايه‌اي مسكن در سال جاري به حداقل رسيده است و اگر معاملات مسكن را به صورت ماهيانه رصد كنيد، در زماني كه معاملات افزايش پيدا مي‌كند، معاملات سرمايه‌اي وجود دارد و هنگامي كه كاهش پيدا مي‌كند، معاملات سرمايه‌اي از آن خارج شده است به طوري كه در سال جاري تقاضاي سرمايه‌اي مسكن به حداقل خود رسيده است.

چگینی تصریح کرد: در 8 سال گذشته سياست‌هايي مربوط به تقاضا و آئين‌نامه ماده 14 كلا تعطيل شده بود و برنامه‌هاي طرح جامع مسكن 9 محور و 55 برنامه اجرايي داشت كه فقط به حق بهره‌برداري از زمين عمل كردند و بقيه را رها كردند.

مديركل برنامه ريزي، تجهيز منابع و اقتصاد مسكن با اشاره به اينكه طرح جامع مسكن هنوز قطعي نشده است و قرار است در ماه آينده از آن رونمايي شود، گفت: براساس طرح جامع مسكن اعلام كرديم تا سال 1404 به 10 ميليون واحد مسكوني نياز داريم و از سوي ديگر نرخ تورم نيز به حدود 10 درصد و يا كمتر از آن مي‌رسد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علیرضا: 1393/6/1510:30:44،
46
18
چرا دولت به جای پرداخت وام و بدهکار کردن مردم عوارض شهرداری و سایر هزینه ها رو کاهش نمیده. قیمت پایین بیاد ملت بتونن بخرن.
رضـا: 1393/6/1512:00:30،
21
15
مشکل اینجاست که به قول گفتنی اصلا برنامه ی مشخصی برای مسکن وجود نداره !
مسالما عدم تامین مسکن به تعداد انبوه هم بالاخره تاثیر خودشو تو بازار میزاره ! (حتی اگه باعث افزایش قیمت هم نشه، نهایت قیمتا همینی که هست ثابت میمونه)
بابك: 1393/6/1512:02:34،
25
18
حسين جان از اين حرفها الان ٣٠ ساله ميزنن كه ديگه گروني وجود نخواهد داشت ولي عزيزم پول اگه تو جيب من و شما نيست فكر نكن گروني وجود نخواهد داشت خيلي واضحه كه به زودي قيمت مسكن رشد ميكنه مخصوصا با پرداخت وام و متقاضي هم تا دلت بخواد هست به خودت نگاه نكن
کوکو: 1393/6/1510:42:55،
20
47


آخر مذاکره کاملا کم آورده بود.

افزایش وام نتیجه ای جز گرونی نداره.

این آقایون واحد هایی که رو دستشون باد کرده رو میخوان باسود کلان بفروشند.
حسين: 1393/6/1511:33:43،
21
30
ديگه گروني براي مسكن وجود نخواهد داشت
به اندازه كافي تو اين چند سال گرون شده
با وام 80 ميليوني هم معجزه نميشه كه
فقط خريدار بدهكار تر ميشه
کوکو: 1393/6/1510:48:54،
24
22
یعنی ایول فرهاد بیضایی که در کمال خونسردی و بر اساس آمار و اطلاعات همه رو سر جاشون نشوند.اگه تونستی 80 میلیون وام بدی با ماهی 900 تومن بیا هر چی دوست داری به من بگو.بعدش ببینم یه خونه ای که 200 میلیون تومنه که با وام 80 تومنی میشه 250 میلیون تومن چجوری طرف میخواد 170 میلیون دیگش رو جور کنه؟بسه دیگه.آقای چگینی ما از شما هیچی نمیخوایم.فقط همونجا ساکت بشینید و تصمیمات بزرگ نگیرید بزرگترین خدمت رو به ملت کردید.خودمون داریم درستش میکنیم.
شهرام-بهرام: 1393/6/1510:51:59،
26
36
قیمت مسکن خیلی جاها داره برگشت میکنه خیلی جاهام داره در جا میزنه کافیه ملت همینجور بی پول باشن و نتونن معامله کنن ببینین اگه دلالای مسکن به ....... خوردن نیفتادن
مترسک: 1393/6/1511:06:00،
33
30
افزایش قیمت مسکن در راه است
ناشاس: 1393/6/1511:21:59،
18
21
آقای بیضایی مثل رییسجمهور سابق4 فقط دنبال فرافکنی و عوام فریبی بود ؟ تا زمانیکه کسی در انجام کار اجرایی قرار نگیرد نمی تواند از مشکلات خبردار شود ؟ این آقا با یکسریآمارواطلاعات فقط حرف می زند احتمالا مشاور دولت قبل هم بوده !! هرچند تسلطمدیرکل هم کافی نبود.
کوکو: 1393/6/1511:51:27،
15
15
دوست گرامی به نظر بنده و البته طبق امار 87 درصد بینندگان صحبت های ایشون کاملا بر اساس آمار و تجربیات سال های گذشته بود.تجربه و آمار نشون داده تو هر دوره ای که وام هرمقدار افزایش پیدا کرده مسکن چندین برابرش افزایش پیدا کرده.چرا خود دولت زیر بار کاهش قیمت تمام شده مسکن نمیره
نیما: 1393/6/1511:29:05،
19
26
این آقای بیضایی کاملاً بی سواد بود. دلایل:
1- تا پایان سال آینده 1.5 میلیون مسکن مهر آماده می شود.
2- یک میلیون مسکن در بازار سنتی تولید می شود.
3- یک میلیون خانه خالی در تهران و شهر های بزرگ وجود دارد.
در حالیکه هر سال 800 هزار مسکن نیاز است.

در ضمن اطلاعاتی که در رابطه با صندوق زمین و مسکن داد کاملا اشتباه بود:
زمین توسط سازنده به مبلغ 15 میلیارد تهیه شده است. 15 میلیارد هم در پذیره نویسی برای ساخت تهیه می شود.
اگر به پول دیگری برای ساخت نیاز باشه از ماه 15 واحد ها پیش فروش می شود.

بعضی دوست دارن فقط یکی بیاد حرف های عامه پسند بزنه.
تو دولت قبل که از این حرفها زیاد زده شد به کجار رسیدیم؟
Z: 1393/6/1513:04:35،
22
48
این وام فقط باعث افزایش قیمت مسکن می شود.
امین: 1393/6/1513:08:16،
16
16
سلام اقای نیما این امار دقیق را با این سرعت از کجا تهیه کردید لطفا منابع استخراج اماررا معرفی نمایید به نظر میرسد شما هم از دوست داران ارایه نظریات عامیانه هستید
هادی: 1393/6/1513:41:07،
8
18
مگه میشه قسط 80 میلیون ماهی 900 هزار تومن باشه !!
80 تومن رو بزاری تو بانک ماهی تقریبا 1.5 میلیون سودشه !
عزیز: 1393/6/1611:00:01،
35
16
بنظرمن این مناظره هافقط سیاست دولت وبس.هیچکس به فکر اقشار پایین جامعه نیست.خودمون باید کلاهمونوسفت بگیریم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار