کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات برنامه تازه دولت برای پرداخت وام ازدواج و مسکن

کدخبر:۶۶۳۳شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۳:۴۹۳۰۷۷ بازدید

در حالی که به دلیل کمبود منابع روند پرداخت وام‌های مردمی کند شده است، اما دولت با اجرای چند برنامه سعی دارد تا افراد بیشتری از وام ازدواج و خرید مسکن استفاده کنند. ...

رئیس کل بانک مرکزی در مورد روند تغییرات نرخ ارز در آینده با اشاره به ضرورت آرامش در بازار تأکید کرد: شرایط نرخ ارز اکنون بسیار مناسب است و ما هیچ مشکلی برای یکسان‌سازی نرخ نداریم، اما باید منتظر آرامش فضای بین‌المللی باشیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر نیز به دلیل التهابات ایجاد شده ناشی از اخبار اشتباه درج شده در برخی رسانه‌ها بوده است. این در حالی است که نرخ تعادلی ارز را بازار تعیین می‌کند.

در حالی که به دلیل کمبود منابع روند پرداخت وام‌های مردمی کند شده است، اما دولت با اجرای چند برنامه سعی دارد تا افراد بیشتری از وام ازدواج و خرید مسکن استفاده کنند. برهمین اساس بانک مرکزی در حالی که حدود یک میلیون و 200 هزار نفر متقاضی در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج بودند، ضمن اولویت دادن این وام نسبت به سایر مصارف قرض‌الحسنه، بانک‌های خصوصی را نیز ملزم کرد تا به بانک‌های پرداخت‌کننده وام ازدواج بپیوندند.

برهمین اساس آمارها نشان می‌دهد میزان انتظار متقاضیان وام ازدواج کاهش یافته است. رئیس کل بانک مرکزی در این باره گفت: در حال حاضر بانک‌ها تا حدی که منابع قرض‌الحسنه در اختیار دارند با مدیریت و اولویت‌بندی آن وام ازدواج را به متقاضیان پرداخت می‌کنند. به گفته ولی‌الله سیف در حالی که زمان انتظار برای پرداخت وام ازدواج گاهی به یک سال و نیم می‌رسید با تمهیدات انجام شده این زمان به پنج ماه کاهش خواهد یافت. وی همچنین با اشاره به شرایط خاص برای پرداخت وام ازدواج پنج میلیون تومانی افزود: با وجود اینکه برخورداری از برخی شرایط می‌تواند متقاضی را در گروه دریافت‌کنندگان این نوع از وام قرار دهد، اما در شرایط فعلی به دلیل کمبود منابع امکان پرداخت تسهیلات پنج میلیون تومانی ازدواج به حداقل رسیده است. سیف یادآور شد: اگر مجلس برداشت 500میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای کمک به پرداخت وام ازدواج را به تصویب نهایی برساند لازم‌الاجرا بوده و نسبت به آن اقدام خواهند کرد. در همین زمینه مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی نیز با اشاره به کاهش 200 هزار نفری متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج در یک ماه اخیر گفت: با افزایش سرعت پرداخت تسهیلات ازدواج تعداد متقاضیان در صف تسهیلات ازدواج از یک میلیون و 200 هزار نفر به یک میلیون نفر کاهش یافته است و این در حالی است که در این مدت افراد جدیدی متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج شده‌اند.

علی‌اصغر میرمحمد صادقی، با بیان اینکه روند پرداخت تسهیلات ازدواج رو به رشد بوده است، اظهار داشت: با مصوبه شورای پول و اعتبار اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با پرداخت تسهیلات ازدواج است. وی در پاسخ به این سؤال که آیا بانک‌های دیگری هم به سامانه پرداخت تسهیلات ازدواج متصل خواهند شد، گفت: قطعاً بانک‌های خصوصی هم به جمع بانک‌های پرداخت‌کننده تسهیلات ازدواج می‌پیوندند. اتصال بانک‌های خصوصی به سامانه تقریباً نهایی شده و چند روز گذشته هم بانک سامان به سامانه ازدواج پیوست. وی تأکید کرد: بر اساس برنامه بانک مرکزی هر بانکی که سپرده قرض‌الحسنه جذب می‌کند، باید تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کند، مگر اینکه به طور کلی جذب سپرده قرض‌الحسنه را متوقف کند.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به طور متوسط 800 تا 900 هزار تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت می‌شد، اظهار داشت: به همان میزان و حتی بیشتر تقاضای تسهیلات ازدواج به ثبت می‌رسد؛ بنابراین اگر سرعت تسهیلات پرداختی را افزایش دهیم، تعداد افراد در صف دریافت تسهیلات کاهش می‌یابد. میرمحمد صادقی با اشاره به برخی مشکلات پرداخت وام ازدواج گفت: در ابتدا فرصت مراجعه و تکمیل مدارک حدود 12 روز بود که برخی افراد در مهلت تعیین شده مدارک را نهایی نمی‌کردند و امکان دریافت تسهیلات را نیز پیدا نمی‌کردند. به همین دلیل مهلت مراجعه به بانک و تکمیل مدارک از 12 روز به 2 ماه افزایش یافت، تا در این محدوده زمانی فرصت کافی برای متقاضیان ایجاد شود. مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی معرفی ضامن معتبر را مشکل دیگر پرداخت وام ازدواج عنوان کرد و افزود: در برخی موارد ایجاد صف به دلیل این است که متقاضی نمی‌تواند ضامن معتبر به بانک معرفی کند؛ در تلاش هستیم تا روند پرداخت تسهیلات ازدواج سرعت گیرد.

 صندوق پس‌انداز مسکن 2 ماه دیگر قطعی می‌شود

با وجودی‌که مبلغ وام خرید مسکن طی ماه‌های اخیر از 20 به 35 میلیون تومان افزایش یافته اما  بواسطه گرانی مسکن این مبلغ نیز کمک زیادی به خریدار نمی‌کند.بر همین اساس وزارت راه و شهرسازی با پیشنهاد مکانیسمی امکان پرداخت وام تا 50 درصد ارزش ملک را فراهم کرده است که مبلغ آن 80 میلیون تومان می‌رسد. این پیشنهاد که مورد موافقت بانک مرکزی نیز قرار گرفته هم‌اکنون مراحل بررسی‌های کارشناسی را می‌گذراند. در این طرح هر بانکی با تأسیس صندوق پس انداز مسکن پول‌های جمع‌آوری شده را تنها برای پرداخت وام خرید مسکن صرف می‌کند. براساس پیشنهاد ارائه شده مبلغ وام پرداختی برای شهرهای بزرگ با میانگین متری 2 میلیون تومان در نظر گرفته  شد که البته این مبلغ در هر شهر و منطقه‌ای متفاوت خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی درباره دومین وام ضروری مردمی اعلام کرد که به نظر می‌رسد تشکیل صندوق پس‌انداز مسکن برای پرداخت وام 80 میلیون تومانی تا دو ماه آینده قطعی شود. از سوی دیگرپیش‌بینی می‌شود دوره‌های پرداخت تسهیلات با توجه به منابع صندوق سه، شش و 9 ماهه باشد. سیف با اشاره به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن گفت: وام مسکن 80 میلیون تومانی هنوز قطعی نشده است. وی توضیح داد: توافقات انجام شده به این صورت است که بنابر مکانیزم‌های طراحی شده، صندوق‌های پس‌انداز مسکن که تک‌تک بانک‌ها می‌توانند به طور مستقیم در مورد آن اقدام کنند راه‌اندازی شده و بتواند با توجه به نوع برنامه‌ زمانی که ارائه می‌کند به پرداخت وام مسکن بپردازد.

سیف با بیان اینکه به نظر می‌رسد پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی ایده خوبی است، گفت: براین اساس پس از موافقت کامل با راه‌اندازی چنین صندوقی این موضوع را به رئیس جمهوری منعکس کردیم. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه گروه کارشناسی در حال بررسی شرایط و مفروضات صندوق پس‌انداز مسکن هستند، ادامه داد: اول اینکه برای پرداخت 50 درصد متوسط هزینه‌های مسکن باید میزان تعیین شده برای وام اعطایی چقدر باشد. همچنین مهلت بازپرداخت تسهیلات اعطایی چه مدت زمانی باشد؟وی اضافه کرد: یکی‌دیگر از مسائل مهم مورد بررسی در صندوق پس‌انداز مسکن مربوط به سود بازپرداخت تسهیلات است که در آخرین پیشنهادات 14 درصد مطرح شده بود.

سیف قدرت پرداخت قسط در پایان هرماه توسط متقاضی را نیز از جمله پیش‌شرط‌های راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن عنوان کرد و گفت: اگر بتوان مبلغ قسط را با مدت زمان استهلاک بدهی و مبلغ یک واحد مسکونی به تعادل رساند تا جامعه بیشتری را پوشش دهد، مناسبت‌تر خواهد بود. رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه صندوق‌های ایجاد شده باید خودکفا باشند، تأکید کرد: اگر این صندوق‌ها بتوانند تعهدات ایجاد شده را در جامعه به طور متعادل حرکت داده و به نظم‌بخشی نظام بانکی لطمه نزنند از آن استقبال می‌کنیم ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود بخشی از منابع آن نیز از طریق منابع بودجه‌ای تأمین شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

pepan: 1393/6/1507:58:55،
40
13
زیاد کش ندین این وام به درد نخور رو ..
هر روز ارزش ریال افت میکنه خب بده جماعت واس خودس لوازم و اساس ناچیز رو جمع و جور کنه..
یخجال ساید بای ساید شده 8 میلیون....خخخخ
قبلا طرف جهیزیه میداد 20 تومنی دهن همه وا میموند
رضـا: 1393/6/1512:07:15،
30
13
به نظرتون اگه مثل سالهای دورتر، امکان خرید لوازم با عقدنامه وجود داشت (و تا حدودی هم گسترش پیدا میکرد) بهتر از این وام به درد نخور (که معلوم نیست کی دست طرف برسه) نبود ؟

اگه موافقید > + + + <

اگه مخالفید > - - - <
ابربهار: 1393/6/1508:20:41،
40
24
بزک نمیر بهارمیاد............خربزه باخیارمیاد
Mmmmmmmmmmmmmmm: 1393/6/1508:30:54،
7
10
خدا كنه اين وعده ها محقق بشه و افراد واجد شرايط بتونن از اين وامها استفاده كنن و امار ازدواج بره بالا.اميدوارم بارتي بازي نشه، جون سراغ دارم ميكم. دوتا از دوستام عقد كرده و متقاضي وام ازدواج بودند، يكيشون كه بولدار بود و بارتي داشت جند ماهه وامو كرفت و ميكفت حداقل براي نرده هاي خونم ميشه، اون يكي بعد از يكسال و اندي هنوز وامو نكرفته.
کوکو: 1393/6/1509:50:32،
34
13
دوست گرامی مورچه چیه که کله پاچش باشه.

6 تومن رو خیلی ببخشید سر 4 راه بری گدایی کنی تو همون زمان انتظارت در میاری.تازه دیگه قسط هم نمیدی.

متاسفم که مردم ما تو این گرونی و تو این تورم و با این قیمت ها درگیر یه وام 6 میلیونی میشن.من از طرف اونایی که میدونن و خودشون رو میزنن به ندونستن از همه معذرت میخوام.
مهدي: 1393/6/1508:42:26،
54
12
يكسال انتظار براي 6 ميليون وام و

رهن سوئيت 25 ميليون
رضا: 1393/6/1509:38:09،
30
13
همش وعده سر خرمنه....

یکی سه هزار میلیارد رو میخوره میره هیچ کارش نمیکنند یکی هم باید یک سال و نیم منتظر باشه 6 میلیون تومن وام ازدواج بدن بهش....

کاش آقایان مسئولین بگن واقعا جمهوری اسلامی یعنی این؟؟؟؟؟؟
کوکو: 1393/6/1509:47:52،
85
31
هههههههههههههه

واسه وام 5 میلیونی به تعداد 5 میلیون تا ضمن و کسر از حقوق و سفته و چک باید ببری.
حالا واسه یه وام 5000 میلیارد تومنی با یه نامه از یه جای خوب و بدون ضامن راحت کارت راه می افته.

از این کارهاتون خجالت بکشید.بسه دیگه.
فههد: 1393/6/1511:05:53،
23
12
چرا چوب لای چرخ میزارین..تو این گرونی بدون حمایتی جوونا چجوری ازدواج کنن.بخدا عید مخوام نامزد کنم.با این که یکم پول دارم.ولی باز دستو پام می لرزه میخوام ازدواج کنم.ما نسله سوخته ایم.پدرای ما حالشونو کردن.بچه های ما هم مطمعن باشین حال میکنن.
Z: 1393/6/1512:49:10،
10
11
وام مسکن فقط باعث افزایش قیمت می شود و فقط عده محدودی هم می توانند اقساط آن را بپردازند.
چندرغاز وام ازدواجو که دیگه اصلا صحبتشو نکن!!!!
مریم : 1393/7/211:57:56،
7
5
افتضاح افتضاح-اینقد افتضاح ک ادم نمیدونه چی بگه خب با6تومن ی یخچالم نمیشه ازدواج رو هم مسخره گرفتن مثلن کشور اسلامی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما